weekblad één uur van uw tijd op 26 oktober SI MCA 1301/1501 een gratis spaarinleg van f2,50 GERRITSEN Bronchiletten Boerenleenbank Dokfersdiensten Kristal met zilver DONDERDAG 19 OKTOBER 1967 41e JAARGANG NR. 41 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Gevraagd: TAXI TAXI P. SMIT TEL. 2 5 2 9 N.C.V.B. afd. Bergen 25 jaar A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Opbrengst collecte Poplaire zang in ,Elkshove' Algemeen Welzijn Garage Kees Rïjke van maandag 23 oktober tot en met dinsdag 31 oktober Iedere bezoeker aan onze bank ontvangt een leuke attraktie Voor de schooljeugd is er een jeugdaktie met mooie prijzen Vfc I II Schoorl, Hereweg 163 (nabij toeristenkerk), tel. 213 Bergen, Dorpsstraat 3 (hoek Kerkstraat), tel. 3938 Algemene vergadering Hoofdingelanden waterschap Bergen Duinstreek-tournooi tafeltennisvereniging Opening bijgebouw Doopsgezind kindertehuis Piet van Egmond speelt in de Grote Kerk te Alkmaar Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoori en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het lijkt mij gezien de wijze waarop Bergen en verre omgeving gedurende twee jaar gereageerd hebben op de door pater Jan de Vries ondergetekende in het leven geroepen Actie Amazonas over bodig nog veel over het doel van die Actie te zeggen. U kent dat doel allemaal: de redding van 620 heel en half verhongerde mensen, lijdend aan open lepra, en levend (als men dat tenminste nog een vorm van 'leven kan noemen!) is een voorma lige, half-ingestorte gevangenis in het oerwoud van Amazonas, Bra zilië. Het bleek mogelijk in twee jaar on geveer een half miljoen gulden 500.000 gulden! bijeen te brengen. Een indrukwekknd bedrag, en een even indrukwekkend bewijs van praktische naastenliefde. We zijn nu twee jaar verder en meer dan 400 van de 620 melaatsen zijn gered. Ze bevinden zich in een nieuwgebouwde leprozerie; ze heb ben voedsel, verband en medicijnen; er is een medisch centrum, een apar te afdeling voor röntgenonderzoek en een operatie-afdeling. Alles heel eenvoudig, maar voor deze mensen, die hun leven in de hel leidden, een hemel op aarde. Voor hen is de bouw van dat mini-dorpje in Manaus het grote wonder. Omdat het moge lijk werd gemaakt door mensen, die aan de andere kant van de aardbol wonen Pater De Vries en ik hopen, dat bin nenkort de laatste rgoep zal kunnen worden geëvacueerd. Hiervoor moet nog een aantal huizen worden ge bouwd, waarmee een bedrag van ca. 2 ton is gemoeid. Die 2 ton zal er komenIndien ik van één ding overtuigd ben, dan daarvan. Men zal ons in deze laatste faze beslist niet in de steek laten! Dat Nederlandse melaatsen-dorpje heeft enkele weken geleden een naam gekregen: Conjunto Guilherme Alexandre, hetgeen Portugees is voor Prins Willem-Alexander. Prinses Beatrix en Prins Claus gaven er spontaan hun toestemming voor. Er moeten op korte termijn dus nog 200 leprozen worden gered. Nog 2 ton De gezamenlijke vrouwen-organisa ties van Bergen hebben het initiatief genomen tot 'n verkoopdag en avond in het gebouw van Sint Jan aan de Dorpsstraat en wel op vrijdag 27 oktober a.s. Een hartverwarmend initiatief, waar pater Jan de Vries en ik erg ge lukkig mee zijn. U begrijpt de bedoeling: U moet daar heengaan en iets kopen. De op brengst komt nominaal (ik herhaal nominaal) in handen van pater De Vries. Iedere gulden die u geeft be tekent meehelpen aan de spoedige verlossing van die 200 gedoemden. Wie hen gezien heeft en ik zag ze driemaal gedurende drie reizen voelt zich wanhopig als hij zich zijn eigen rijkdom en welstand realiseert. De dames hebben zich enorm veel moeite gegeven om van deze bazar iets bijzonders te maken. Aan U, le zers, te helpen hem ook volledig te doen slagen! Voor die bereidheid betuig ik u bij voorbaat mijn grote dank. Mede die van pater De Vries. En. die van de laatste groep melaatsen, waar exodus hopenlijk spoedig aanstaande is. Die 200 en wij rekenen op U Reserveer op die 26ste oktober a.s. (dat is dus donderdag over een week) minstens één uur voor de melaatsen aan de Rio Negro! Geef één uur van uw tijd aan dit doel! U kunt dat uur niet beter beste den Anthony van Kampen Voor TROUWRIJDEN en ROUWAUTO's naar Dorpsstraat 18 - Bergen Op 15 januari 1942 werd te Bergen door een 22-tal vrouwen (waaronder Helderse evacuees) een Nederlandse Christen Vrouwenbondafdeling op gericht met als presidente, mevrouw Ds. van Minnen-Bootsma, die zich na toestemming van de procoreur- generaal schaarden onder de grote thans uit 95.000 leden tellende N.C.V.B. In de beginjaren ging het moeilijk met de afdeling, temeer daar ver schillende leden geëvacueerd waren en van regelmatig vergaderen niets kon komen. Na de capitulatie van de bezetter, konden de maandelijkse bijeenkomsten worden voortgezet, en bereikte het ledental, na vijf jaar be staan te hebben, 82 leden. In die jaren van haar bestaan hield de afdeling een reeks lezingen over allerlei vraagstukken zoalsverant woorde gezinsvorming, opvoeding, kunst, literatuur, adoptie, zending enz. Ook werd deelgenomen aan de Vrouwenwereldsgebedsdag en wer den gezinsavonden georganiseerd in combinatie met andere vrouwenver enigingen, waaraan ook de r.k. Vrou wengilde deelnam. De afdeling heeft in de loop der ja ren veel christelijk, cultureel en goed werk verricht en stelt zich op de grondslag dat Christus Koningschap moet worden erkend en de oplos singen der maatschappelijke vraag stukken bij het licht van de Heilige Schrift, als Gods woord moet worden gezocht. Na het 20-jarig bestaan van de ver eniging, legde de tweede presidente mevrouw M. F. Paarlberg-Dun, haar taak neer, die door mevrouw J. Frans-Ekkel werd overgenomen. Het bestuur bestaat voorts uit de dames: Mevr. Folgers-Passer (secretaresse), mevr. A. Lagendijk (penningmeeste- resse) en de damesleden: Schuurman Mink en Schoen. Heden, donderdag 19 oktober viert de NCVB afdeling Bergen ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan, een jubileumavond in het Witte Kerkje aan de Dr. yan Peltlaan, waar een terugblik op de 25 jarige arbeid van de vereniging zal worden geïnter preteerd door mevr. A. Kamermans- v. d. Brugge (muzikale leiding, me vrouw M. Paarlberg-Dun (verbin dende tekst) en declamatie van me vrouw A. M. v. d. Mandele-v. d. Bijl. Aanvang 7.30 uur. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek De opbrengst van de Werelddieren dag heeft het niet onaanzienlijke be drag van 2.308,20 opgebracht voor de Vereniging tot Bescherming der Dieren, afdeling Bergen. Namens de afdeling dankt het be stuur de collectanten die hieraan hun medewerking hebben verleend. Te vens verzoekt het bestuur de leden van de afdeling, die nog geen maand blad ontvingen, zich in verbinding te stellen met de heer C. Boender maker, Middengeestweg 33s, Bergen telefoon 2108. De Commissie van Tijdsbesteding organiseerde een ontspanningsavond voor de bewoners en vrienden van het bejaardencentrum ,Elkshove'. Men had voor deze avond het be kende sextet van Bergens Mannen koor uitgenodigd, die met hun pitti ge populaire liedjes de bejaarden een prettige, vrolijke avond bezorgd heb ben. Mevrouw T. van Kampen-Bosma, bestuurslid van de Commissie Be jaardenzorg, opende de avond en hoopte dat de aanwezigen veel ple zier zouden beleven. Die hoop is wel verwezenlijkt, want dit sextet, interpreteerde op zo een beschaafde en enthousiaste wijze haar liedjes, begeleid door een bril- lante omprovisatie aan de piano door Corry Moree-Dol, dat aanstekelijk werkte op de bejaarden, die nu weer eens echt ouderwets in de vrolijkheid werden gedormpeld en dapper mee zongen. Arie Leyen verhoogde de vreugde met een vlotte conference en leuke voordrachten. Hoestdrank in tabletvorm.95ct VOOR BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel, 2700 ©n 369» VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 Uitlening der boeken elke vrijdag middag van 15.30 tot 16.30 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. ZONDAG 22 OKTOBER Aansluitend aan deze Gemeente avond is er op zondag 22 oktober, 's morgens om 10 uur een gezins- dienst in Schoorl (voorganger eveneens Wika Pietersen). Gedurende deze dienst is er een kinder crèche in de kleuterschool naast de kerk. Laat een ieder ook hier aanwezig zijn WOENSDAG 25 OKTOBER zal onze plaatsgenoot Th. Sterk, onder auspiciën van de Platte landsvrouwen Schoorl een causerie houden over klassieke en moder ne schilderkunst. Toelichting met dia's. Hotel 'pe Roode Leeuw'. Aanvang 19.45 uur. Maak een proefrit bij: Duinweg 24 SCHOORL Tel. (02209) 724 de bank roor iederéén Iedere nieuwe spaarder, die tenminste 5,- inlegt, ontvangt De kasuren zijn extra ruim tijdens deze aktie, zodat U ons kunt bezoeken op een tijdstip dat U het best past; n.l. ELKE DAG VAN 9.00 - 17.00 UUR, BOVENDIEN VRIJDAGAVOND 6 - 9 UUR Boerenleenbank Donderdagavond jl. hield het college van hoofdingelanden van het Water schap Bergen een openbare verga dering in café 'De Oude Herberg' aan de Dorpsstraat. Op vlotte wijze werd onder voorzitterschap van de heer G. Nanne de agendapunten afgehandeld Na het vaststellen van de notulen van 2 mei 1967, werd een commissie van onderzoek benoemd, bestaande uit de heren: Groenewegen, Haring huizen en Veldt die de geloofsbrief van de heer Pieter Jonker, candidaat voor de benoeming als hoofdingeland i.v.m. het overlijden van de heef Th. C. de Waard aan een onder zoek moeten onderwerpen, tevens werd de heer Jonker eervol ontslag verleend als schouwmeester, welk ontslag voortvloeit uit zijn benoe ming als hoofdingeland. Voorts werd besloten tot verkoop van enige gedeelten water gelegen langs het z.g. Koningsweggetje en de Nesdijk aan de gemeente Bergen, totaal 1700 Mv.k.meter tegen de som van 25 ct per v.k. meter, totaal 425,voor het realiseren van het partieel uitbreidingsplan Nesdijk- Bergerweg. Vervolgens besloot het Waterschap tot verkoop van 180 vierkante meter water gelegen aan de Oude Berger- weg tegen de koopsom van 25 ct. per vierkante meter of totaal 40,- met de bedoeling deze doodlopende sloot, gelegen tussen de oude en nieuwe Bergerweg te dempen, opdat zij die dicht bij de sloot wonen geen overlaat meer zullen krijgen van stank, ratten of ander ongedierte. Het gedempte slootgedeelte zal wor den vervangen door een duiker 50 cm teneinde de waterloop van de on derhavige sloot naa.r de waterleidin gen ten oosten van de Bergerweg in stand te houden. Ook het weiland 'Rommel' groot 7250 vierkante meter gelegen aan de Baakmeerdijk ging in gemeentebezit over voor de prijs van 1,25 per vierkante meter of totaal 9.062,50 bestemd voor het zg. re creatieplan 'Sluispolder'. Tenslotte werden de voorstellen tot het toekennen van een tegemoetko ming voor het daarvoor in aanmer king komend personeel l.v.m. ziekte overeenkomstig de gegeven richtlij nen door G.S. Noordholland en een uitkering ineens voor het tijdvak 1 januari - 1 juli 1967 ter compensa tie van het nadeel voortvloeiende uit de verlate inwerktreding van het ge- wij zigde pensioenbij drage-verhaal door de vergadering goedgekeurd. Op donderdag 26 oktober zal de slo- tenschouw plaatsvinden. De schouw in het onïngepolderde gebied, vrijdag 3 november. De Schoorlse tafeltennisvereniging Duintreffers' houdt a.s. zondag voor de derde maal in haar bestaan weer haar jaarlijks tournooi. Dit tournooi dat plaatsvindt met goedkeuring van de Nederlandse tafeltennisbond wordt om 11 uur officieel door de heer Muelink, wethouder van sport zaken, geopend. Aan dit in de sporthal te Catrijp te organiseren evenement nemen onge veer 200 mensen deel, leden van een twintigtal verenigingen uit de kop van Noordholland. Men komt weer in verschillende klassen tegen elkaar uit en gezien de aanmeldingen, belooft het weer een spannend tournooi te worden dat het aanzien ten volle waard zal zijn. De tafeltennissport neemt een be langrijke plaats in en ieder die deze sport eens van nabij wil zien is a.s. zondag van harte welkom in de sporthal. Het bestuur van de organiserende vereniging heeft bergen werk moe ten verzetten en tal van moeilijkhe den moeten overwinnen. Men heeft over het ledenaantal momenteel niet te klagen maar het bestuur zou wel graag enkele ouderen erbij willen hebben die zich zouden willen be lasten met het houden van toezicht. Men dacht hierbij in het bijzonder aan de ouders der leden en aan die genen die vroeger aan tafeltennis hebben gedaan. En zo zullen vanaf 11 uur a.s. zondag de balletjes weer op de wedstrijdta fels worden geroffeld. De hele mid dag gaat dat zo door en de finales voor het dubbelspel zullen om 18.00 uur worden verspeeld. Om 20.00 uur worden de finales enkelspel gehou den. Tot slot vindt u hieronder de namen vermeld van de cracks die de meeste kans maken met de eer te gaan strij ken HERENOvergangsklasse T. Buisman, S. Reus, en K. Balder, Dito; A. Mulder, Reactie. Ie klasse P. Peerdeman, Treffers; F. Jerweel, Reactie. 2e klasse P. de Boer, Tempo; F. Verezen, Befair. 3e klasse: J. Dukers, DSS; J. Th. Vlaar, St. Victor. 4e klasse: W. Krab, DSS; B. Bakker Dito. DAMES, 3e klas: N. van Duin en J. Stokman, Reactie. 4e klas: Mevr. R. Delis, Duintreffers; M. Way, Spirit. JONGENS, junioren A: J. Kuin, Treffers; Th. v. Kleef, Spirit. Junioren B: G. Korver, Spirit; P. Meiland, Duintreffers. MEISJES Junioren A: A. Way, Spirit A. Meiland, Duintreffers. Junioren B: A. Berkhout, Spirit; J. v. d. Ploeg, Duintreffers. A.s. zaterdag 21 oktober vindt om drie uur de officiële opening plaats van het bijgebouw van het Doops gezind kinderhuis aan de Oorsprong- weg. De heer K. Seypesteijn, oud-be stuurslid van de Stichting voor Bij zondere Noden zal het bijgebouw in gebruik stellen. Het gebouwtje, dat achter het kin dertehuis is gelegen zal in een be hoefte voorzien als recreatieruimte terwijl men er tevens de ouders kan ontvangen die hun kinderen komen bezoeken. Het kindertehuis zelf heeft zoals bekend jarenlang dienst gedaan als tehuis voor ontheemden maar het vervult nu al weer ongeveer 11 jaar zijn huidige funktie. Het tehuis biedt plaats aan veertien kinderen waar van de leeftijd kan variëren. Mo menteel vinden er kinderen van en kele maanden tot 14 jaar een tehuis. Deze kinderen komen uit gezinnen, waarvan de ouders vaak niet bij machte zijn hen een behoorlijke op voeding te geven door allerlei om standigheden. De directeur, de heer Volger en zijn echtgenote proberen van hun huis een echt tehuis te ma ken, zodat de kinderen zich echt lid van het gezin kunnen voelen. Een moeilijke maar dankbare taak. Het bijgebouw zal dus dienst doen als recreatieruimte, in de zaal kun nen alle mogelijke spelen worden beoefend en men kan er ook een to neelvoorstelling verzorgen. Verder is er voor ernstige zieke kinderen die afgezonderd moeten liggen, een iso latiekamer ingericht die tevens dienst kan doen als kleedruimte voor de toneelspelertjes en ook als werk plaats voor de hobbyisten. Boven zijn 2 vertrekken voor de leidsters gebouwd, er zijn douches en het gehele gebouw is centraal ver warmd. Da fa. Zwagerman trad op als hoofd aannemer van het door architect Cu perus uit Heiloo ontworpen gebouw. De architect heeft er doelbewust naar gestreefd alles zo ruim en zo natuurlijk mogelijk te laten zijn. Dit is te zien aan de balken die alleen van een laagje vernis zijn voorzien. De heer Jb. Koeten uit Groet heeft het gebouw geschilderd, de fa. Kroon verzorgde het sanitaire gedeelte en de elektra terwijl de inrichting af komstig is van de fa. Korstanje uit Heiloo. Ongetwijfeld zal het a.s. zaterdag middag niet aan belangstelling ont breken als het gebouwtje in gebruik wordt gesteld. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ju bileum als kerk- en concertorganist hoopt Piet van Egmond een jubile umconcert te geven op het beroemde orgel van de Grote Kerk te Alkmaar. Dit concert vindt plaats op vrijdag 20 oktober a.s., 8.15 uur n.m. Uitgevoerd wordt o.a. Concerto Koe koek en Nachtegaal - Handel, Trio sonate nr. 3 van J. S. Bach - Sonate 1 van Mendelssohn, Thème et varia tions van Enricho Bossi, Partita oc- tavi toni super: 'Veni Creator' Gabr. Verschraagen en tot slot een impro visatie door Piet van Egmond. In verband met radiopnamen voor latere uitzending (KRO) wordt men verzocht op tijd aanwezig te zijn. De deuren gaan open om 7.30 uur..

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1