Wereldspaardag 1967 ustats M (Srnette I GERARD WORM Win een reischeque ter waarde van ƒ800,- plus een aankoopbon van ƒ200,- Burgerlijke Stand Filmavond KJVO ANDO Streng optreden tegen ontsierende reklame Gymnastiek voor bejaarden in Bergen Handwerk- tentoonstelling en verkoopmiddag 'Vrouwengilde' Damclub 'Bergen' De Bonneterie in vernieuwde interieur HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL, GROET en CAMP. Voor M. B. Jansen sprak over bomen en heesters N.C.V.B. vierde 25-jarig jubileum BAZAR op vrijdag 27 oktober v.v. 'Schoorl' Zeep als reklame-materiaaf Nu ook a! kerstboom-spray 1 ALKMAAR - BERGEN De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Rool- vink, heeft er in toegestemd de We reldspaardag onder auspiciën van de overheid te nemen en open te stel len voor alle spaarinstellingen in Nederland. Wereldspaardag 1967 op maandag 30 oktober krijgt daardoor een bijzonder accent. Tot nu toe sinds een internatio naal spaarbankcongres, dat in 1924 in Milaan werd gehouden was de viering van de Wereldspaardag een privilege van de Bondsspaarbanken aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond. Deze spaarbanken hebben nu ten behoeve van de pro pagering van het sparen in het al gemeen, en van de regelingen ter bevordering van het sparen en de bezitsvorming in het bijzonder hun exclusieve rechten prijsgegeven, een initiatief, waarvoor de minister zijn grote waardering heeft betuigd. Hoewel het woord vooral een ker kelijke betekenis heeft, spreken de Bondsspaarbanken zelf van een ge vormde spaar-oecumene. Zij gaan er daarbij van uit, dat de oude Grie ken het woord oecumene al gebrui ken om aan te duiden wat zij voor de hele bewoonde wereld hielden. De Bondsspaarbanken zien in hun initiatief een aanpassing aan de wen selijkheden van deze tijd, die een steeds grotere gedachtenverruiming op schaalvergroting toont. Die nadruk op de propagering van het sparen is noodzakelijk. De we reld van onze dagen heeft meer spaargeld nodig. En nog onlangs heeft de DESO, de wereldorganisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling, verklaard, dat verre weg de voornaamste bron voor het sparen in de gezinshuishoudingen ligt. Daar wordt immers beslist over de verdeling van het inkomen tus sen onmiddellijk verbruik en spa ren. Dat gaat om enorme bedragen. De Nederlandse werknemers hebben samen 51,4 miljard aan gezinsinko men te verdelen. Daarvan wordt 7,5 miljard gespaard, een percen tage van 14 procent (cijfers 1966). Het sparen in Nederland neemt nog steeds geleidelijk toe. In 1962 werd nog maar 3,9 miljard (12 procent) op het totale gezinsinkomen van 32,3 miljard gespaard. Intussen gaat 1967 weer rechtstreeks op een nieuw spaarreeord af. Sprekend over deze miljarden-be dragen wordt het ook duidelijk dat in het simpele sparen een stuk we reld-economie zit. Spaargeld is een van de hoekstenen, waarop wel- vaarts- en welstandsverbeteringen zijn gebouwd. In de cirkelgang spa- ren-investeren-produktiviteit verbe teren - goedkoper leveren - meer consumptie-goederen - groter kopers publiek - sparen - investerenis dat sparen een inmisbare schakel. Wanneer deze cirkelgang stroef loopt of helemaal niet op gang komt, ver armt het leven. Dat blijkt in ont wikkelingslanden, waar bij sommige de tragiek is dat, weinig voor ver bruik beschikbaar is doordat er niet gespaard wordt (en kan worden) voor de kapitaalgoederen, die nodig zijn om de produktiviteit op te voe ren. Het is overigens wel een toevallige omstandigheid, dat de Bondsspaar banken met het prijsgeven van hun exclusieve rechten op de Wereld spaardag komen op een moment, dat de spaarder inzet is van een con currentie tussen de spaarbanken en de handelsbanken, en die inleg van de gewone spaarder tot inzet heeft. Uit de reeksen advertenties in de dagbladen heeft de spaarder al het gevoel gekregen hoe belangrijk hij is. Tot nu toe is het aandeel van de handelsbanken in het spaartegoed nog niet zo groot. Maar uitvloeisel van de pogingen overigens in vrij wel geheel Europa ondernomen om in navolging van Amerika de omloop van bankbiljetten en gemunt geld zoveel mogelijk te beperken en om te zetten in giraal verkeer, is dat zij zoveel mogelijk van die spaarlaag zullen proberen binnen te halen. Dat betalen met gesloten beurzen door overboeking van de ene reke ning op de andere garandeert op zichzelf geen toeneming van de be sparingen. In de girale omloop zul len ze echter zeker worden meege trokken, zeker wanneer de bankgiro rente gaat vergoeden, hetgeen de Bondsspaarbanken op hun spaargiro- rekening trouwens ook doen. Op het oog lijkt het dat spaarbanken en handelsbanken steeds meer naar elkaar toegroeien. In beider uit gangspunten blijft echter een bij zonder duidelijk verschil bestaan, dat bepalend kan zijn voor de intenties, waarmee de spaarder zijn geld op het boekje zet. Bij de Bondsspaarbanken staat pri mair de bevordering van het spa ren. De beleggingsaktiviteiten zijn er het noodzakelijke uitvloeisel van. Bij de handelsbanken is het precies andersom. Om te kunnen financie ren is geld nodig en dat geld pro beert men van despaarder te krij gen. Typerend is in dit verband de term 'krediet-grondstof'. Men heeft de gewone spaarder ontdekt als een van de rijkste 'krediet-grondstof' houdende lagen. Het is dit kenmerkende verschil dat de Bondsspaarbanken ondanks vermeniging van aktiviteiten dui delijk willen handhaven. Zoals zij deze al 150 jaar hebben gediend, zo hebben de spaarbanken de uitda ging aanvaard om zich niet van de 'rijkere' lagen te laten verdringen, opdat zij alle lagen van de bevol king kunnen blijven dienen. GOUD - ZILVER - UURWERKEN Inlichtingen en gratis formulieren bij ons verkrijgbaar TH. VELDMAN HORLOGER-JUWELIER Jan Oldenburglaan 3 - Telefoon 2778 - Bergen STIJLKLOKKEN - BAROMETERS der gemeente Bergen van 9 oktober tot 16 oktober 1967 GEBORENMichiel, zoon van F. T. G. van Rees Vellinga en J. M. Spruyt Pinksterbloemweg 11. ONDERTROUWD: W. C. Smit, met selaar, Oude Bergerweg 85 en L. Zwart, huishoudster, Oude Berger- weg 85. Th. J. J. Tambach, Delft en J. M. Heukels, doktersass., Kerkedijk 35. GEHUWD: C. N. M. Venneker amb tenaar, Alkmaar en A. A. Stoop, Bo- terbloemweg 13. E. Kypraios, fa brieksarbeider, Tuindorpweg 19 en V. G. Hollenberg, Tuindorpweg 19. P. J. G. M. de Rooij, inkoper, Bos- laan en J. Mars, verkoopster, Bos- laan 3. OVERLEDENC. Druiven, w.v. J. P. van Eijk, oud 80 jaar, Loudels- weg 31. M. Bakkum, w.v. A. M. Dap per, oud 70 jaar, Kruisweg 46. W. Fr. Veltkamp, oud 86 jaar, Bree- laan 6. van 16 oktober tot 23 oktober 1967 GEBOREN: Elizabeth Johanna, d.v. C. J. Kaandorp en C. D. Kager, Groeneweg 42. Corinne Margret, d.v. J. H. Swaan en E. J. Visser, Baak- meerdijk 4. Petra, dochter van A. v Pel en A. Timmerman, J. Weij and- weg 39a. ONDERTROUWD: G. W. Takken, duiker, Amsterdam en M. A. J. v. dï Berg, ziekenverzorgster, L. Gestel- weg 8. GEHUWD: O. J. H. Smit, kok, en M Vermeulen, Breelaan 33. N. M. J. Kuijper, verkoper, Alkmaar en M. W. Th. Henneman, dameskaps., Dorps straat 86. J. v. d. Meulen, dancing houder, Plein la en A. J. Nijsse, telefoniste, Plein la. S. Smith, tech- niker, Alkmaar en A. C. Pieters, kr.- verzorgster, Bergerweg 56. OVERLEDEN: J. Pijper, oud 81 jaar wv. C. Schaak, Elkshove 7. Gezina H. M. Jansen, w.v. N. de Haan, Nes- dijk 63, oud 75 jaar. Zaterdagavond organiseerde de KJVO-ANDO m.m.v. het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie afd. Bergen voor een groot aantal natuurvrienden in 'De Zwarte Schuur' een filmavond over de Wad deneilanden, die op deskundige wij ze vertoond en toegelicht werd door de bekende natuurkenner J. P. Strij- bos. Aleer hij daarmee begon heette de heer B. Schuil de talrijke aanwezi gen welkom en merkte op dat de KJVO reeds twintig jaar deze cultu rele avonden verzorgd en dat de promotor van deze avonden de hr. Strijbos is. Voorts deed hij een be roep op de aanwezigen zich als lid of jeugdlid op te geven bij de Vere niging van Natuurmonumenten dit i.v.m. het behoud van het Deeler- woud. Daarna vertoonde de heer Strijbos zijn prachtige film over de eilanden Rottumeroog, Rottumerplaat, om tenslotte via Schiermonnikoog, Ame land, Terschelling, Vlieland, met het bekende vogeleiland te eindigen, waarvan hij de prachtige natuurre servaten, de fauna de flora en de intieme karakteristieke schoonheid van de dorpen liet zien. Een bijzonder mooie film, die een pleidooi wil zijn voor het behoud van de onvervangbare Waddenzee en een protest wil laten horen tegen het dammenplan (dat reeds door G.S. is goedgekeurd) en de ontluistering van de Waddeneilanden. Nu de adviescommissie de eerste ad viezen heeft uitgebracht, gaat het ge meentebestuur streng optreden tegen ontsierende en op ongeoorloofde wij ze aangebrachte reklame. Een der lichtreklames met veel te grote letters bij de Ruïnekerk, die ondanks herhaalde waarschuwingen niet werd verwijderd, is op last van het gemeentebestuur van de gevel gehaald. Voorts wordt streng toegezien op ongeoorloofde uitbreiding in strijd met de voorwaarden van een reeds verleende vergunning, te grote af metingen, enz. De 'aanplakkers' op wachthuisjes voor autobussen, schakelkasten van het provinciaal elektriciteitsbedrijf, muren enz. kunnen behalve een pro- ces-verbaal ook nog een gepeperde rekening tegemoet zien als de aan plakbiljetten van gemeentewege moeten worden verwijderd, d.w.z. af geweekt De U.V.V. afdeling Bergen heeft op verzoek van de Centrale Commissie voor Bejaardenzorg te Bergen de or ganisatie voor een gymnastiekclub voor bejaarden op zich genomen. Na een oproep in 'Schakels', het maand blad van deze commissie, melden zich 24 bejaarden aan. Donderdag 19 oktober werd de 1ste les gegeven. Eerst wat onwennig, later steeds vrijer, werden de oefe ningen, door een kundige lerares voorgedaan, uitgevoerd. Op muziek van een bandrecorder ging het steeds losser. Tenslotte werd er gezellig nagepraat, terwijl twee medewerk sters van de U.V.V. met koffie en koek rondgingen. De start was uitstekend. De Vrouwengilde hield in de serre van 'De Rustende Jager' haar zesde handwerktentoonstelling van bijzon der fraai gebreide wollen baby- en kinderkleding en borduurwerkjes, die smaakvol op tafels uitgestald gretig aftrek vonden bij de koopsters. Mevrouw F. de Wit-Smit, presidente van het Gilde, verheugde zich over de grote belangstelling en merkte op dat alles wat tentoongesteld ligt zui ver handwerk is en deze collectie door een ijverige groep Gildeleden onder enthousiaste leiding van mevr. A. Roobeek bij elkaar gebreid en ge borduurd is, waarvan een deel van de opbrengst ten goede komt aan het Anthony van Kampen fonds en een ander deel bestemd is voor de aan schaf van materialen voor de hand- werkclub. Hierna bedankte mevrouw Roobeek de dames voor de goede samenwer king onderling en de tijd die zij voor dit doel hebben vrij gemaakt. Voor de verschillende attrakties die aan de verkoopmiddag waren ver bonden was veel animo. Op vele ar tikelen prijkte reeds het kaartje 'uitverkocht', ook de kaarsen voor de Bond Zonder Naam, werden niet vergeten. Het was een geslaagde middag. De spelers van de Damclub 'Bergen' hebben het stoute stukje uitgehaald hun laatstgespeelde wedstrijd tegen Oostzaan kampioen van de vorige competitie met een voorlopige voorsprong 10-8 te doen eindigen. Voorlopig doordat de partij Beukers- Muller moest worden afgebroken, met een gunstige stand voor de Ber- genaar. De beslissing valt over tien dagen. De uitslagen van deze span nende ontmoeting waren W. v. Hattum-J. Koning 2-0 C. Lodder-Schaft 1-1 H. Kruizinga-D. Veen 0-2 D. Buisman-W. Koning 1-1 P. Beukers-Muller afgebr. E. Stam-N. Schaaper 0-2 J. de Rover-D. v. d. Koogh 0-2 P. Boots-B. v. d. Veld 2-0 J. Stam-P. Lust 2-0 W. Verkroost-M. Oud 2-0 De Bonneterie aan de Breelaan is sinds haar vestiging Bergen; een be grip geworden voor de vrouwelijke bevolking van het dorp Bergen. De zakelijke leidster van deze on derneming, Nel Bontje, houdt gelijke tred met de wisselende mode en weet door het organiseren van mo deshows op fijne sfeervolle wijze de aandacht van de vrouw op zich te vestigen. De service die Bonneterie aan haar cliëntele verleent is dan ook de reden dat de steeds groeiende belangstelling voor deze zaak, oor zaak was dat ruim een jaar geleden een boetiek voor tienerkleding werd geopend aan de Stationsstraat hoek Prinsessenlaan en men dit jaar plan nen op tafel legde de zaak aan de Breelaan uit te breiden en opnieuw te restaureren. Vrijdagavond j.l. vond dan de her opening plaats van de Bonneterie die zich in een levende belangstel ling mocht verheugen. De firma Marquering uit Bergen heeft door het laten verdwijnen van de bergruimte achter de trap aan het interieur meer ruimte gegeven De fraaie artistiek ingerichte pas kamers zijn naar achteren verplaatst. De trap is alleen komen te staan en veroorzaakt door zijn doorzich tige vorm een ruim perpectief in de salon. Een charmant en stijlvol cirkelzitje geeft een voornaam cachet aan deze modezaak en tevens de klant gele genheid rustig haar keuze te doen uit de grote verscheidenheid wollen en gebreide stoffen. die U elke morgen opnieuw de nare, kille, koude herfst laat vergeten. In verrukkelijke Laine des Pyrénées. Wolwarme Courtelle WOLWARME 49,45 OOK VERKRIJGBAAR BERGEN: PLEIN 17 ZONDAG 29 OKTOBER BERGEN HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK 10.15 uur: Ds. Visser GEREFORMEERDE KERK 10.00 en 19.00 uur:'Ds. B. Borreman Noord-Scharwoude LEGER DES HEILS (Dorpshuis) 10 uur: Samenkomst EUROPESE PAROCHIE VAN St. BENEDICTUS. Pr. Hendriklaan 8 uur H. Mis, 9.00 uur Hoogmis, 10.15 uur Europese Mis (Latijnse li turgie met preek in Frans en Duits). 11.30 uur H. Mis. Zaterdag avondmis te 19.15 uur. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering zoals op zondag. Zondag H. Missen te 7.00, 8.15, 9.30 en 11.00 uur Van maandag t.m. vrijdag 's mor gens om 8 uur en 's avonds 7 uur. SCHOORL 10 uur, te Groet: Ds. C. M. de Jong Zondagsschool te Groet: 11.15 uur Zondagsschool te Schoorl: 11.00 uur R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOPER Zaterdag 19.00 uur Eucharistievie ring als op zondag. Zondag H. Missen te 8.00, 9.30 hoog mis - 11.00 en 19.00 uur avondmis. Door de week, van dinsdag tot en met zaterdagmorgen 7.45 uur. DE CHRISTENGEMEENSCHAP Bosmansweg 13 Schoorl 10 uur: Mensenwijdingsdienst ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur: Ds. Van der Sluis EVANG. LUTH. GEMEENTE Oudegracht 187, hoek Baangracht 10.15 uur: Ds. Herrmann Oogstdienst REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. J. Breukink POEDER - CREME OLIE -ZEEP S. Kleverlaan tot voorzitter gekozen De nog jonge afdeling van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, Bergen, in één van de zalen van de r.k. Huishoud school aan de Loudelsweg, een druk bezochte bijeenkomst. Door aftreden van de heer Van Son deren voorzitter van deze 130-leden tellende afdeling opende de heer M. B. Jansen de avond en deelde mede dat er uit de aanwezige leden een nieuwe voorzitter moet worden gekozen en voorts aan het bestuur van 5 leden nog 2 zal moeten wor den toegevoegd. Gelukkig diende 'n lid zichzelf aan als voorzitter, doch de uitbreiding van het bestuur moest wegens gebrek aan candidaten wor den uitgesteld, zodat het huidige be stuur thans bestaat uit: de l\eer S. Kleverlaan (voorzitter), Sj. Knip (secretaris), Zr. Blandina (penning- meesteresse) en de leden: mevrouw Korver en mevrouw I. Henneman- Van der Zwan. Het financieel ver slag sloot met een bedrag van 997,98 Tot kascontrole-leden werden be noemd, de dames: mevr: Steernberg en Maria Pauwel. Dertig dames ga ven zich op voor deelname aan een bloemschikcursus. Daarna beantwoordde de heer Jan sen verschillende vragen over tuin planten, rozen en bemesting. Na de pauze werd door hem bomen en nieuwe soorten heesters onder de loupe genomen voor beplanting in de tuin. Hij deed dit met veel kennis van zaken aan de hand van fraai diavertoon. Donderdagavond j.l. vierden de Ne derlandse Christen Vrouwenbond af deling Bergen haar zilveren feest in het intieme stijlvolle witte kerkje ''aan de Dr. van Peltlaan. Nadat de talrijke genodigden door de jubilerende afdeling hartelijk wa ren ontvangen in het Gereformeerde Verenigingsgebouw aan de Emma- laan, verrichtte de presidente van de afdeling, mevrouw J. Frans-Ekkel, de officiële opening in de met bloe men versierde kerk. Zij heette allen welkom, in het bijzonder burgemees ter L. J. de Ruiter en mevr. Baljet- Bakker lid van het hoofdbestuur. Na het gebed en het lezen van Co- rinthe 10-23, gevolgd door een me ditatie van de presidente, kregen de afgevaardigden van de diverse vrou wenverenigingen en kerkeraden ge legenheid te feliciteren. Namens het hoofdbestuur en Gewes telijk bestuur feliciteerde mevrouw Baljet, het afdelingsbestuur met dit jubileum, terwijl ze haar gelukwen sen vergezelde met het aanbieden van een paar fraaie geschenken. De volgende spreker, burgemeester De Ruiter merkte op dat de NCVB een hechte organisatie is, die enorm veel en goed cultureel werk verricht. Ook de afdeling Bergen is in de voorbije jaren bijzonder actief ge- -weest. Namens het gemeentebestuur feliciteerde hij de afdeling en hoopte dat ze nog lang mag blijven bestaan en altijd een beroep mogen doen, wat voor anderen te zijn. Daarna betraden verschillende spreeksters(ers) het podium, o.a. me vrouw Wigman-Jansen Maneschijn, oud-secretaresse van de afd. Bergen uit Boskoop, mej. Jongsma, eveneens oud-bestuurslid uit Amsterdam, Ds ter Steege, Ned. Herv. Predikant te I Bergen, mevr. Klema, namens de UVV-Bergen en de afd. Alkmaar van de NCVB, Ds. Sap namens de Geref. Kerkeraad, mevr. A. Grootes- Stammes (bond van Plattelandsvrou wen), mevr. Frans (afdeling Krab bendam), mevr. Scholten (Vrijzinni ge Vrouwenvereniging en mevrouw Kok (afdeling St. Pancras. Allen wensten de afdeling veel voor spoed en boden geschenken aan. Na de pauze werden de aanwezigen verrast op een zangspel dat door de leden werd opgevoerd en een terug blik wierp over de voorbije tijd en het werk van de afdeling. Dit zangspel werd op beschaafde wijze door koor en solisten geïnter preteerd, onder leiding van mevrouw A. M. Kamermans-v. d. Brugge, die met haar artistieke muzikale be gaafdheid, voor een fijne vertolking zorgde van deze musical en daarmee een uitzonderlijke prestatie leverde. Mevrouw A. M. v. d. Mandels-v. d. Bijl droeg met haar overtuigende voordrachtskunst, veel bij tot het succes van de avond. De verbindende tekst geschreven door mevr. Paarl- berg - Dun, door de schrijfster ge zegd, vlochten de talrijke taf reien van dit spel tot een boeiend geheel. Een 6-tal leden en oud-leden kregen voor hun trouw aan de afdeling een speciale hulde. Tenslotte werden de drie voornaam ste mdewerkers van deze terugblik met geschenken verrast en deelden de dames van het koor bloemen uit aan de genodigden. Nadat mej. Schoen voorging in dankgebed en Psalm 94 was gezon gen, eindigde dit onvergetelijk NCVB feest. Reizen is een algemeen begrip en kan op vele manieren geschieden. Al reizende valt het begrip uiteen in een groot aantal mogelijkheden en ervaringen. Vernieling, ver moeidheid, vreugde en ontdekking worden soms door één mens op reis beleefd, maar meestal is een van deze categorieën bepalend voor de reizende mens. Aan enkelen slechts is het gegeven trekkend door onbekende oorden een opdracht te ontvangen. De geschie denis geeft daar voorbeelden van. Niet zelden geeft de opdracht tege lijk blijdschap en droefheid. Droef heid omdat hij ontdekt, dat het niet alleen onze eigen, persoonlijke zor gen zijn, die ons kunnen kwellen, maar dat ook het zien en ervaren van de nood van anderen ons blijven vergezellen. Blijdschap omdat aan de mens soms de mogelijkheid wordt gegeven de opdracht te aanvaarden als een uitdaging, aan het werk te gaan en voor anderen iets te kunnen zijn. Toen Anthony van Kampen uit Ca- rauri in de Amazonas vertrok riep een oude man hem toe: 'Se Deus quiser a Nossa Senhora!' Als God het wil en de Heilige MaagdDit antwoord, op ons, tot ziens! kreeg voor hem meer dan de gewone be tekenis die wij religieuze groet vor men moeten toekennen. Voor hem stond vast, dat in de naam God en de Heilige Maagd de ten hemel schreiende toestanden, die hij had aangetroffen niet konden blijven bestaan, nu hij ze had gezien. Ze werden voor hem een uitdaging. Het antwoord, althans een poging tot antwoord heeft hij gegeven en zijn aktie voor de Melaatsen in de Ama zonas heeft zegenrijk gewerkt. Is hij tevreden? Kunnen wij het zijn nu wij via hem en zijn boek 'Het land dat God vergat' ook deel genoten zijn geworden? Wij hebben een stukje van ons lot met me me laatsen in het andere werelddeel verbonden, die band moet tastbaar zijn. Dat wordt ze andermaal wan neer wij in Bergen de grote bazar bezoeken, die door alle vrouwenor ganisaties tezamen op vrijdag a.s. 27 oktober in het St. Jansgebouw (naast de kerk in de Dorpsstraat) wordt gehouden en door Anthony van Kampen zelf wordt geopend om 10 uur. Ik roep u allen op om deze bazar te bezoeken en daarmede de me laatsen van de Amazonas en hun moedige helpers enige verlichting te verschaffen DE BURGEMEESTER VAN BERGEN, L. J. DE RUITER Programma voor zaterdag 28 oktober Schoorl b - Zeevogels b, 3.15 uur Programma zondag 29 oktober Schoorl 2 - Meervogels 2, 2.30 uur LSVV 4 - Schoorl 3, 12.00 uur Kolp. Boys 6 - Schoorl 4, 12 00 uur Jun.: RKAFC 6 - Schoorl, 12.00 uur Asp.: RKAFC c - Schoorl a, 12.00 uur De moderne reklamemethoden ken nen geen grenzen: ze vervolgen u tot in het bad, waar de naam op het zeep u herinnert aan de heerlijkhe den, die de advertentie u al heeft voorspeld. Nu is een Japanse on derneming nog een stap verder ge gaan. Zij heeft een proces ontwik keld waarbij in acht lagen volledige advertenties op de zeep worden op genomen. Naarmate de zeep wordt opgebruikt wordt men dus telkens geconfronteerd met de aanbeveling voor een nieuw artikel, zonder het welk men niet leven kan als be schaafd mens. Er wordt gebruik ge maakt van reproduktie-materiaal, dat geen vlekken maakt. (Dia) De plastic kerstboom die men na gebruik opbergt en het volgend jaar weer gebruikt heeft niet zo'n succes gehad als men wel verwachtte, al zijn de kleine modellen nog wel in gebruik. Dat de kunststofboom als symbool van een der grootste feesten van de Christenheid niet zo'n groot succes is, is een gevolg van het feit dat de kunststofboom zich al te dui delijk onderscheidt van de 'echte' kerstboom, die nu eenmaal zijn eigen sfeer schept, terwijl de plastic boom dat niet of nauwelijks doet. Een be zwaar van de denneboom is echter zijn brandbaarheid en het ongerief dat ontstaat door het verlies van de naalden. Maar deze bezwaren wor den ondervangen door een nieuw spuitbus-produkt. Men kan de den neboom thans bespuiten met een preparaat dat de naalden belet af te vallen en ze bovendien vrijwel on brandbaar maakt. Dit produkt is kleurloos en beïn vloedt het voorkomen van de boom dus op geen enkele wijze, maar wie daarmee niet tevreden is kan het ook in kleuren krijgen. (Dia)

De Duinstreek | 1967 | | pagina 2