Herrijzend Parnassia Geschenken voor haar I Maison Marchand GERRITSEN VVV Bergen vierde jubileum KELTUM PLEET van ƒ468,- voor 298,- Doktersdiensten IN DIT NUMMER: Steunt het Parnassia-park verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Ledenvergadering 'Het Groene Kruis' Heropening Firma Busker Planken vol gezellige cadeautjes (en natuurlijk in leuke St. Nicolaas verpakking) Bergensche Kunsthandel FA. P. HOPMAN Burgerlijke Stand A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Werkende leden K.C.B. Culturele avond KJVO - ANDO Garage Kees Rijke Damclub Bergen' Nieuwe Niedorp zegeviert over Bergen NIEUWE BAND RECORDERS Technisch bureau KAMPER Klaverjasclub 'De Oude Prins' De heer G. Houtman gaf lezing Ledenvergadering Schoorlse Reddingsbrigade Algemeen Welzijn DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 41e JAARGANG NR. 45 8 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Middenstandsbank, Alkmaar Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- per kwartaal Post: per jaar 12,-; per kwartaal 3,15 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven In deze week wordt in Bergen en Bergen aan Zee een circulaire verspreidt, die tot doel heeft clat men dus U!) geld en tijd beschikbaar stelt om het Parnassiapark in al zijn glorie te laten herrijzen. Uiteraard heeft dit streven onze volle sympathie en daarom laten wij de tekst van de circulaire hier onverkort volgen. In het voorjaar 1967 werd uit een vergadering een comité gevormd, dat zich ten doel stelde, het Parnassia park te doen herleven. Wie het Par- nassia-park thans bezocht heeft, zal tot zijn vreugde geconstateerd heb ben, dat het 't comité ernst was, toen het zich daarvoor beschikbaar wil de stellen. Schapen, geiten, pony en ezel, ganzen, siereenden, zwarte zwa nen en pluimvee bevolken nu al dit kleine park, dat juist in deze bad plaats in zo'n grote behoefte voor ziet en waarvoor het ook bestemd is. Ouderen, zowel als kinderen genie ten van de echte rust en de luwte, terwijl in het dorp het verkeer steeds drukker wordt en de zeewind soms het verblijf aan het strand minder aangenaam maakt. Deze zo mer brachten vele gasten uren door met naar de dieren te kijken of ze door hun kinderen te laten voede ren, een vorm van recreatie, die al tijd plezier geeft. Meerdere bewo ners van de badplaats gaven hun vrije tijd om dit te kunnen verwe zenlijken en van gemeentezijde werd de aktie ondersteund. Het comité heeft nog vele plannen. Zo zullen de kinderen hun hart kunnen ophalen aan de speelwerk- „uigen en in de zandbak, waarom heen banken en tafels worden ge plaatst. Ook door een fleurige be planting zal het park opgevrolijkt worden. Dit herrijzend Parnassia park, een door velen zo geliefd en onmisbaar toevluchtsoord, waar rust heerst, zonder lawaai, muziek en ex ploitatie, rechtvaardigt ons aller hulp. Gedurende tientallen jaren in het verleden een bewezen bron van vreugde, kan thans die dierbare her- De aktiviteiten die het daartoe, door de V.V.V.-Bergen aan Zee, ingesteld comité Herrijzend Parnassia-park' ontwikkelt en de doeleinden welke dit comité zich voorstelt te realiseren, worden door het gemeentebestuui met instemming en belangstelling gevolgd. Het gemeentebestuur vraagt li dan ook aan bovenstaand artikel ruime aandacht te besteden en datgene te doen wat uw hand vindt om te doen.' Burgemeester en wethouders van Bergen-Nh. innering weer werkelijkheid worden ook voor u. In voorbereiding zijn een grote vo lière en een konijnenberg. Ook zul len binnenkort jonge wilde zwijnen in hun gestreepte jasjes het park 'beknorren'. De dieren krijgen een winterhok, zodat de bewoners van Bergen aan Zee ook in de winter periode genoegen kunnen beleven aan deze levende have. Om deze plannen te realiseren is niet alleen veel geld, maar zijn ook arbeids krachten nodig. Het comité meent te mogen zeggen, dat het tot nu toe bereikte resultaat te danken aan zowel de steun van gemeentezijde, als aan giften en veel hulp in vrije tijd, heeft aangetoond, dat Bergen aan Zee het waard is, samen weer een dergelijk park, een uniek plekje te bezitten en dat in stand te hou den. Mede door uw hulp zal het Parnas siapark herrijzen. Donaties en giften zijn zeer welkom en kunnen gestort worden op de AMRO-bank te Ber gen-Nh., t.g.v. Herrijzend Parnassia- park en op het VW-kantoor te Ber gen aan Zee bij de heer Worm (pen ningmeester). Ook het beschikbaar stellen van vrije tijd wordt bijzonder geapprecieerd. Op het VVV-kantoor te Bergen aan Zee wordt uw naam daartoe gaarne genoteerd. G. C. Buizer F. H. Ouwersloot-Klinkenberg A. L. van Reenen-Rahussen M. C. Veldt H. de Vries G. J. H. E. van der Werf-ten Winkel W. A. M. Worm SJAALS IN ZUIVER ZIJDE - WOL MET ZIJDE MOHAIR - WOLLEN HOOFDDOEKEN Aparte dessins PAYGLOP 29 - ALKMAAR De Vereniging ,Het Groene Kruis, afdeling Bergen hield zijn algemene ledenvergadering in het raadhuis. Evenals andere jaren bleek er voor deze vergadering van de uit 1500 le den tellende vereniging, weinig be langstelling. Na opening van de voorzitter, de hr. W. de Vries, las de secretaris, dr. H. A. Luif, de notulen en een kort jaar verslag voor. De bestuursleden, mevrouw Hodde en de heer De Vries beiden af tredend werden bij acclamatie herkozen. Voorts deelde de voorzit ter mede, dat de tekening van het nieuwe wijkgebouw gereed is en nader door het bestuur zal worden bekeken. Er zijn wat moeilijkheden met de financiering van dit gebouw aldus de voorzitter. Tegen de tijd van aanbesteding zal het bestuur trachten door het organiseren van een loterij wat beter in de geldmid delen te komen. Vervolgens uitte de heer J. M. van der Hagen, als kascontrole-lid, zijn uiterste tevredenheid over het fi nanciële beheer van de nieuwe pen ningmeester, de heer J. W. Castri- cum. Zijn boeken en bescheiden wer den in de beste orde bevonden. De kas sloot met een bedrag van 34.391,12. Het financiële jaar 1968 werd begroot op een bedrag van 42.410,- dit is 760,- hoger dan het vorige jaar. Tot kascontrole-leden werden be noemd, mevrouw A. Bakker-Vonk en de heer Verhagen. Tijdens de rondvraag werd besloten een regeling te treffen met de Stichting Gezinsverzorging over een financiële aangelegenheid. De 35 jaar bestaande firma J. Bus ker heropende zijn geheel vergrootte en sfeervol ingerichte zaak in speel goed en luxe artikelen. Deze voor de derde maal verbouwde zaak in een tijdsbestek van 12 jaar, heeft door de laatste verbouwing een grondige verandering en verbetering ondergaan. Door nog eens ruim de oppervlakte van de bestaande win kelruimte van de aan de Franse Steeg grenzende rijwielherstelplaats er bij aan te trekken is er door die uitbreiding een bijzonder fraai win kelinterieur ontstaan, waarin speel goederen, galanterieën en luxe arti kelen op stellingen en langs de wand smaakvol geëetaleerd zijn. Niet alleen de winkelzaak, ook de rijwielherstelplaats heeft zijn verlo ren ruimte er bij gekregen door een nieuwe aanbouw aan de zuidkant van de zaak. Onder de nieuwe werk plaats is een ruime kelder geprojec teerd die als magazijn dienst doet. voorzitter sekretaresse penningmeester alg. plaatsvervanger leden Op de buitengewone algemene le denvergadering op 23 oktober j.l. vonden enkele bestuursmutaties plaats. De samenstelling van het bestuur is nu als volgt de heer Drs. H. L. F. H. Donkers, Lijtweg 11 Mevrouw J. P. Schutte-Dunk, Berkenlaan 14a de heer M. H. F. de Wild, Bergerweg 30 de heer D. L. Lensvelt, Buerweg 23 de heer J. Haak, Bergerweg 62 de heer N. L. Steernberg, Bergerweg 34 de heer H. M. Valeton, Oude Prinsweg 11 van 6 november tot 13 november GEBOREN: Roland Arthur Johan, zoon van R. P. J. Selbach en M. M. Loos, Duizendbladweg 11. Jeroen Daniel, zoon van R. Lagrange en M. Haga, Lijtweg 27. Eduard Petrus Adrianus Simon, zoon van N. C. P. Ruiter en A. G. Plijter, Jp. Weijand- weg 40a. Sandra Margaretha Fre- derika, dochter van T. N. Duin, en A. Stam, Zwanenbloemweg 16. ONDERTROUWD: B. L. Hof, gas fitter, Kogendijk 87 en Chr. Th. Ver duin, Kogendijk 28. J. H. A. M. Brand elektrotechnisch tekenaar, Kerkedijk 114 en D. C. M. Berkhout verkoopster, Kerkedijk 13. H. Plom- per, expediteur, Pr. Hendriklaan 15 en M. C. R. Smit, dameskapster, Schoorl. C. J. Krijgsman, verwar mingsmonteur en Tr. Hofland, zon der beroep, Geestweg 6. GEHUWD: J. B. Elings, timmer man, Alkmaar en E. Bakker, Nes- dijk 123. R. Limperg, administrateur Amsterdam en C. Denig, lerares, Eèuwigelaan 8. OVERLEDEN: M. H. E. de Vries, oud 93 jaar w.v. C. G. Swanenburg de Veije, Breelaan 6. W. Beukers, oud 78 jaar, e.v. M. C. Dekker, Elkshove 1. C. A. Beekman, oud 77 jaar, w.v. C. Beentjes, Elkshove 1. M. J. Fr. Kraft, oud 78 jaar, w.v. D. S. Brommer, Beemsterlaan lis. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek De firma Cor Houtenbos zorgde voor de radikale verbouwing, naar ontwerp van mevr. Busker, fa. Jp. Houtenbos legde de rode pla vuizen, de fa. 'Beka' ontwierp het gedistingeerde winkelinterieur, fa. J. Roosendaal (schilderwerk) en de fa. Veldman uit Alkmaar voor de cen trale verwarming. Groot was de belangstelling van vrienden en relaties. Een schat aan bloemen en een stroom van ge schenken gaven blijken van sympa thie. NOORDHOLLANDS KUNSTCENTRUM KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN Bovengenoemde vereniging expo seert van 19 november t.m. 5 de cember 1967 in de kunstzaal aan het Plein te Bergen werk van wer kende leden K.C.B. Jaap de Carpentier Karei Colnot Doris Groeneveld Cees Groenewoud Kramer Joost Huizinga Gerard van der Leeden Anna van Loo Jaap Min Kasper Niehaus Dirk Oudes E. Reitsma Valenga Thijs Sterk Kees den Tex Dirk Trap Marijcke Visser Eric van der Wal Opening zaterdag 18 november om 4 uur door mevrouw J. M. B. Dies- feldt-Pieters. Geopend dagelijks van 10.30-12.30 en 14-17 uur, zondags van 14-17 uur. Aanstaande zaterdag 18 november organiseert de KJVO afdeling Ber gen, een van haar culturele avon den in zaal Hovenier aan de Rus- senweg. Maria Louise Creython zal dan aan de hand van dia-vertoon, vertellen over ,Perzië na 1001 nach ten' waar die prachtige sprookjes voor velen een nachtmerrie betekent in een land waar het volk geen rech ten heeft. De spreekster zal de bezoeker een blik laten werpen op het huidige en vroegere Perzië, aanvang 8 uur. Zaalopening half acht. Maak een proeirit bij Duinweg 24 Schoorl Telef. (02209) 724 Vrijdagavond 1.1. heeft VVV Bergen op bijzonder feestelijke en afwisse lende wijze zijn zeestigste verjaardag gevierd in de schouwburgzaal van 'De Rustende Jager' die niet ge heel bezet toch weinig plaats meer bood. De medewerkenden van de avond bestonden uit een groep VVV-leden terwijl na de pauze de bezoekers werden verrast door het optreden van de bekende ,Two Women Show' van Coos Joose en Loes van Keeken, met muzikale mewewerking van Bert Eggers. De secretaris van het VVV, mevrouw J. P. Schutte-Duink opende op char mante wijze deze jubileumavond, heette allen welkom in het bijzonder wethouder F. Verstege, Mr. A. A. Bouvy (oud-secretaris der VW) met hun echtgenoten, enkele gemeente raadsleden en herinnerde de aanwe zigen aan 'de mensen van het eerste uur', de oprichter van de VVV, n.l. de heren Veldheer (voorzitter, Mod derman (secretaris), L. Top (pen ningmeester), Koster (vice-voorzit- ter) en Leyen (tweede secretaris). Ook een drietal oud-leden t.w. me vrouw Klomp (55 jaar lid), mevrouw Van Gullik (55 jaar) en mevrouw Blauboer Schrieken 55 jaar) kregen bloemen. Daarna verraste de 60-jarige VVV, de aanwezigen met een zeldzaam sportief gebaar, Bergens Harmonie die a.s. vrijdag zijn 70-jarig jubi leum viert aan het publiek voor te stellen, welk gebaar een stormachtig applaus opleverde. Onder leiding van de Bergenaar en oud-dirigent van het korps, Kees Blokker, werd een temperamentvolle jubileummars ingezet ter ere van de VVV. Na de muzikale hulde, dankte de secretaresse van het Vreemdelingen verkeer het 70-jarige corps en bood zijn voorzitter, de heer J. van Zoo- nen een herinneringspenning aan. Een binnenkomend telegram bezatte de beste wensen van de pas benoem de VW-voorzitter, de heer H. L. F. H. Donders die wegens dringende zaken in Frankrijk vertoefd. Een forum samengesteld in twee groepen uit de heren: H. Jellema, Henstra, Voute en F. Otten, M. C. Veld en J. Uitentuis, o.l.v. de heer J. Duyvis, kregen vervolgens de taak het pro en contra te belichten over de actuele onderwerpen: Hoogbouw, vliegveld, autoweg over trambaan en Rondweg, waarmee zij veel vrolijk heid en hilariteit verwekten in de zaal. The Women Show oogstte veel suc ces met haar schetsen en liedjes, waarvan de werksters in het parle mentsgebouw en de strandscene heel knap werden geïnterpreteerd. Een. gezellig bal besloot de avond, waardoor het dansen heen het rad van avontuur ratelend zorgde dat een groot aantal prijzen welwil lend afgestaan door Bergens win keliers werden verloot. De Bergense dammers hebben de vo rige week in eigen huis tegen het sterke Volendam, een fikse neder laag geleden. Van de tien gespeelde partijen konden de Bergenaren met grote moeite vier partijen tot remise brengen, de overige zes werden door hun tegenpartij van het bord ge veegd De eindstand was 4-16. De uitslagen waren W. van Hattum-Karregat 0-2 C. Lodder-L. Hansen 0-2 D. Buisman-J. Plat 1-1 H. Kruizinga-Th. Kempen 0-2 P. Beukers-Th. Veerman 1-1 E. Stam-C. Karregat 1-1 J. de Rover-K. Slei 0-2 P. Boots-L. Veerman 1-1 J. Stam-J. Bond 0-2 P. Mienes-D. Molenaar 0-2 20 november a.s. speelt Bergen tegen D.K.Z. Koog aan de Zaan. Pas na het eindsignaal konden de talrijke N.-Niedorp-supporters een bevrijdend gejuich aanheffen over de zwaarbevochte zege van hun ploeg in de uitwedstrijd tegen Ber gen. Tot de laatste seconde van deze boeiende wedstrijd, waar het tal rijke publiek kon genieten van aan trekkelijk voetbal, hebben de gasten gevochten en de overwonning ver diend uit het vuur gesleept. Na het beginsignaal was het Nieuwe Niedorp die de Bergenaren onder druk zetten. Pas na een kwartier wist Bergen zich uit die greep los te werken en dwong daarna zijn te genstander tot verdedigen, waardoor spannende momenten voor het hei ligdom van keeper Woud ontstonden, die tenslotte tijdens een doel worste ling moest zwichten voor een on houdbaar schot van midvoor Böhne 1-0. Na rust ondernamen de gasten felle aanvallen op het doel van Van der Berg. Een ver hard schot van de linksbinnen kon v.d. Berg niet onder controle krijgen 1-1. Twintig minuten later vergrootte de rechts binnen de voorsprong 1-2. In de laatste twintig minuten tracht te Bergen nog gelijk te komen en wisten de gasten meer enthousiasme aan de dag te leggen dan Bergen, zoodat zij verdiend met de volle winst het veld konden verlaten. (overjarig) 4 sporen - 2 snelheden 18 cm spoelen /Stereoaansluiting Mengmogelij kheid Teller met autom. nulstelling Pauzetoets HIFI weergave In losse koffer Philips garantie naast C A Laat 205 - Alkmaar Telefoon (02200) 16569 J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel: 2700 en 3895 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 1 Mevr. Beuning-Mvr. Mulder 5971 2 Fam. v. d. Berg 5827 3 Jonge jans-Pilaat 5448 4 Mevr. Scholten-Bakker 5227 5 Vondel-de Jager 5213 6 Fam. Weeshoff 5066 8 Mevr. v. d. Grijspaarde-Saja 5008 9 Mevr. de Gode- Mevf. Witte 4873 10 Mevr. de Waal- Mevr. Mantel 4784 Meer. v. d. Meer-Mevr. de Groot: 4 marsen; mevr. Zweekhorst-mevr. Visser: poedelprijs De Kon. Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde afdeling Bergen hield een bijeenkomst in de zaal van de r.k. Huishoudschool aan de Loudelsweg. De nieuwe voorzit ter, de heer S. Kleverlaan verheugde zich over de grote opkomst en gaf daarna het woord aan de heer Hout man leraar aan de Rijkstuinbouw school te Hoorn, die op onderhou dende wijze zijn aandachtig gehoor meenam op zijn 'Zwerftochten door Noordholland', terwijl hij door het vertonen van een uitgebreide collec tie kleurendia's de aanwezigen liet genieten van het prachtige landschap stedenschoon, bloem- en zaadcollec tie en tuinbouwbedrijven van deze provincie. Met dank voor de prettige en leerzame lezing sloot de voorzit ter de avond. De Schoorlse Reddingsbrigade hield op 14 november een ledenvergade ring in café ,De Bonte Koe' te Cat- rijp. Uitlening der boeken elke vrijdag middag van 15.30 tot 16.30 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. V.V.V. GROET-CAMPERDUIN Vrijdag 24 november 1967 leden vergadering in café Mereboer te Groet. Aanvang 20.00 uur. TAFELTENNIS VERENIGIN G DUINTREFFERS' Vrijdag 17 november 1967, aanvang 20.00 uur wordt een klaverjasdrive gehouden in café Slijkerman te Catrijp. VRIJDAG 17 NOVEMBER Klaverjassen in Honky Tonk. aanvang 8 uur. 13 leden hadden de voetbalwedstrijd op de t.v. gelaten voor wat ze was. De notulen werden door de secreta resse, mej. Sevenhuysen voorgele zen en met dank aan de samenstel ster goedgekeurd. Bij het agendapunt mededelingen, werd bekend gemaakt dat de Bond in februari volgend jaar 50 jaar be staat. Ook Schoorl zal hierbij van zijn belangstelling blijk geven. Verder werd een schrijven voorgele zen waarin werd aangedrongen op het samenstellen van een alarme ringssysteem bij een onverhoopt op komende ramp bij storm e.d. Een vijftal leden gaven zich op en zullen bij een calamiteit paraat zijn. Bij de bespreking van het winter- programma kwamen uit de verga dering suggesties. Over het met de EHBO gezamenlijk houden van een feestavond zal nog worden gesproken. Enige discussie ontstond over het feit of het al dan niet wenselijk zou zijn om het onderkomen van de brigade op het strand voor de winter te verplaatsen of niet. De woorden wisseling werd tijdens de rondvraag nog voortgezet. Met het bestuursvoorstel tot con tributieverhoging ging de vergade ring akkoord, deze is nu gebracht op 4,50 per persoon, jeugdleden en donateurs betalen 3,-. Bij de rondvraag werd aandacht gevraagd voor de walkie-talkies over eventuele vervanging hiervan zal met B. en W. worden gesproken. De Schoorlse Reddingsbrigade komt eigenlijk te weinig in de publiciteit alleen als er iemand verdrinkt komt er een berichtje in de krant. Toch verdienen de leden van de brigade die vrijwillig hun taak verrichten meer aandacht. De afgelopen zomer zijn n.l. elf mensen langs 't Schoorlse strand uit het water gehaald. Men sen die nog steeds niet van het feit doordrongen zijn dat het baden langs de pieren levensgevaarlijk is. Moch ten er, vooral onder onze nieuwe medeburgers mensen zijn dit lid willen worden van de brigade, zij zijn van harte welkom. Men kan zich bij het bestuur opgeven en daar ook alle inlichtingen krijgen.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1