Bijeenkomst gemeentebestuur nieuwe bewoners weekblad Het litteken Purol houdt (assette Tentoonstelling 'Vogelvreugd' Gun uw kraan geen 'vorstverlet' NUTSSPAARBANK Overheid en burgerij in Schoorl SIMCA-show in in Schoorl door Maartje Zeidenrijk de.huid smetteloos zuiver Bazar in Huize 'Westerkimme' WIJ LAZEN in 'de Duinstreek' van 26 november 1937 En zo zat ondergetekende de volgende avond, vrijdag 17 november weer in een zaal waar het gemeentebestuur een bijeenkomst hield. Ditmaal was het 'De Roode Leeuw' en had men de nieuwe bewoners uitgenodigd voor een gesprek. De zaal bleek bijna te klein om alle mensen een plaats te geven er waren bijna 200 belangstellenden. De burgemeester hield een gloedvol le welkomsttoespraak die doorspekt was van de humor die Toon Her mans zulke successen heeft gebracht. Hij stelde wethouder Muelink en de leden van de gemeenteraad aan de nieuwe bewoners van Schoorl-oost Groetinke en plan Evendijk voor en gaf vervolgens een overzicht van de indeling der gemeente Schoorl. Hier bij merkte de heer Bergh op dat één van onze grootste zonen, de schilder en waterbouwkundige Jan van Scorel nog steeds niet de aandacht heeft gekregen die hij verdient. Er is nog geen straat naar hem ver noemd en er is geen standbeeld voor hem opgericht. Schoorl werd voor het eerst in het jaar 868 genoemd terwijl Groet, zo als bekend jarenlang een zelfstan dige gemeente is geweest. En dat laatste, zei de heer Bergh, merken we soms tot de dag van vandaag toe. De burgemeester wees op het boekje van de heer Goettsch en zei verder dat het tegenwoordig de gewoonte is elkaar met het vertonen van dia's te vervelen. Een gewoonte die wij vanavond ook niet hebben willen nalaten. De nieuwe bewoner zijn nog niet voorzien van de Gids van Schoorl men is niet op tijd hiermee klaar gekomen maar de heer Bergh gaf zijn gehoor de verzekering dat het binnenkort thuis wordt bezorgd. Vervolgens gaf de heer Bergh tal rijke inlichtingen over de gemeente lijke instellingen, de scholen en de verenigingen. Over Catrijp zei hij dat dit jarenlang het wooncentrum was voor onze katholieke medebur gers maar dat de oecemene hier ook al aan zit te tornen. De heer Bergh zei blij te zijn dat de nieuwe bewoners voor het meren deel jonge mensen waren en zei verder dat het een voorrecht is om in Schoorl te wonen al is het, zei de heer Bergh hier en daar wat voch tig. De heer Muelink vertoonde hierna de aangekondigde dia's. Men kreeg fraaie duinlandschappen te zien maar ook minder fraaie bouwsels die achter de huizen waren aangebracht en veelal als zomerverblijf dienden. Tijdens de pauze werd koffie geser veerd met cake die door de Schoorl- se Middenstand werd aangeboden. De heer Bergh merkte hierbij op dat hij hoopte dat er genoeg meel in huis was om allen te spijzigen. Zoals gebruikelijk werden na de koffie de aanwezigen in de gelegen heid gegeven hun problemen ter kennis van het gemeentebestuur te brengen. Naar aanleiding van een discussie over het deelnemen aan collectes stelde mevrouw De Boer voor dat de drie plaatselijke vrouwenorgani saties eens per jaar bij elkaar zou den komen om dit soort zaken te be spreken. Uiteraard kwam ook hier de water overlast ter sprake. Deze vervult B. en W. met grote zorg maar er wordt aan gedaan wat mogelijk is. De adjunct-directeur van Smit's Bouwbedrijf vroeg over deze kwes tie het woord en gaf deskundig commentaar. Doordat tijdens de voorbereidingen en de bouw van de huizen zware machines zijn gebruikt is het na tuurlijk eevenwicht in de grond ver stoord. Voordat dit evenwicht is hersteld kan het nog wel even duren maar men doet er aan wat mogelijk is. Mocht men evenwel in een noodsi tuatie komen te verkeren dan is de uitvoerder de man die direct hulp kan bieden. Overigens was de bur gemeester vol lof over de N.V. Smits Bouwbedrijf, waarbij een stuk socia le bewogenheid leeft. Er waren ook klachten over de Schoorlse Middenstand. Eén der aan wezigen zei dat de burgemeester nu wel had gezegd dat de Schoorlse za ken op hoog niveau stonden maar hij meende dat hiermee wel het prijs niveau werd bedoeld. Verder werd erop gewezen dat het dienstbetoon slecht was en dat de service te wen sen over liet. In zijn antwoord zei de heer Bergh dat de middenstanders in de zomer tijdelijk personeel in dienst moesten nemen en dat is nu eenmaal duur. De heer Van der Meer, eigenaar van de groentezaak brak een lans voor zijn collega-middenstanders. Hij was van mening dat de bedrijven in slechts de vier zomermaanden ren dabel moesten worden gemaakt en dat men slechts de vier zomermaan den rendabel moesten worden ge maakt en dat men zich moest ver dedigen tegen de winkels in Bergen en Alkmaar. Maar zijn opponent gaf het niet op en zei dat de prijzen hier daadwer kelijk werden opgeschroefd. Hij staafde dit met voorbeelden. Die dis cussie wordt al jaren lang in ons dorp gevoerd zei de burgemeester en we lopen er soms in liefde omheen. Het lijkt mij het beste als B. en W. eens een bespreking hebben met de besturen van de Middenstandsorga nisaties over deze kwestie. Maar er werden nog meer kwesties te berde gebracht. De heer Van der Meer vroeg waarom de gronden voor hotel v. d. Garde niet worden gebouwd, wat de reden is dat het gemeentehuis wordt verplaatst en welk verschil er ligt in de doelstel lingen van Schoorls Belang en Al gemeen Belang. Over deze onderwerpen zou men uren van gedachten kunnen wisselen maar de tijd drong. De heer Bergh verklaarde dat Schoorl zijn schoon heid te danken heeft onder meer aan zijn open weiden en dat deze toestand gehandhaafd moest blijven. Het nieuwe raadhuis is gepland in het plan Bregtdorp, uit het huidige is men gegroeid en daarom heeft men in 'Het Hooge Duyn' een nood oplossing gevonden. Mevrouw De Boer en de heer Sle- king gaven vervolgens hun visie op het beleid van hun partijen inzake de onderlinge samenwerking. Aange zien de bewoners nog steeds zijn ver stoten van telefoon werden er ver wijten gericht aan het adres van ons aller PTT. Uit het uitvoerig antwoord dat de burgemeester gaf was wel af te lei den dat diegenen die al een nummer zijn toegewezen, over enkele weken wel van een toestel zullen zijn voor zien. In zijn slotwoord zei de heer Bergh dat de nieuwe bewoners nu hope lijk het gevoel hadden er ook bij te horen. Van gemeentewege zal een stencil aan hen worden toegezonden met daarop vermeld de voornaamste adressen. Verder drong de hr Bergh erop aan dat men toch lid zou wor den van één van onze plaatselijke verenigingen. De heer Bosma, oud-collega van de burgemeester, sprak namens alle aanwezigen een dankwoord aan het adres van het gemeentebestuur, waarna de bijeenkomst om even elf uur werd besloten. In april 1965 vond de oprichtings vergadering plaats van de vereni ging 'Vogelvreugd' en de eerste ten toonstelling van deze vereniging van vogelliefhebbers werd gehouden in samenwerking met de Konijnenfok- vereniging 'De Duinstreek'. De vereniging telt momenteel 34 le den. Er wordt het a.s. weekeinde en wel op zaterdag 25 en zondag 26 no vember in 'De Bonte Koe' te Catrijp een tentoonstelling georganiseerd waarbij vogels van velerlei soort zijn te bewonderen. Op zaterdagavond worden onder leiding van de heer H. Bredewout spelletjes gedaan, men kan er spoelen en speerwerpen. De tentoonstelling is zaterdag geo pend van 10 tot 20 uur en zondag van 10 tot 18 uur. TWEEDE BLAD DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 DE DUINSTREEK Nu de eerste nachtvorst zich weer heeft doen gelden, wordt het tijd de hoofdkraan van de waterleiding eens op te zoeken. U vindt hem in een meterput onder de voordeurmat of onder de mat voor de achterdeur, in de kelder of in een meterkast. Misschien wel in een meterput bui ten, wanneer u 'buiten' woont. Om te voorkomen dat uw kraan straks als het echt gaat winteren, 'vorstverlet' neemt, doet u er goed aan nu vast te controleren of de hoofdkraan niet lekt, of hij goed sluit. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed afsluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftapkraantje opent, moet er uit het aftapkraantje dat vlak bij de hoofdkraan zit, geen water komen. Ten minste niet veel, want als er ergens in uw huis een kraan open staat, loopt er wel enig water via het aftapkraantje terug. Dit kraantje moet u na de proef wel weer goed sluiten. Ook is het goed, nu na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofdkraan bevindt. Tocht is de grootste vijand van waterkranen en watermeters, van uw hele huis trou wens en wanneer u nu vast kieren en tochtnaten dichtmaakt, behoeft u dat straks als het bar koud is niet meer te doen! De roosters en ven- tilatievoegen moeten ook tijdig wor-| den gesloten, maar na de vorst na-j tuurlijk weer worden geopend. Vanzelfsprekend zorgt u er voor dat uw hoofdkraan en uw watermeter! wanneer u die hebt goed bereik-' baar blijven. U kunt ze het beste met droge wollen lappen ontwikkelen tegen de koude. Ligt de meterput bui-j ten, dan kunt u het beste tussen bo vendeksel en tussendeksel een plas-j tic zak gevuld met kranten aan-' brengen. Bij heel strenge vorst moet' die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om bevriezing te voorkomen. In twijfelgevallen kunts u beter even contact opnemen metl het waterleidingbedrijf. INGEZONDEN Nog vijf a zes maanden en Schoorl begint weer gasten te ontvangen, die van de zee hopen te genieten.f Men kan per auto of bus naar Cam-L* perduin gaan, maar velen zullen de pracht weg naar Schoorl aan Zeel verkiezen. De weg zelf is verre vanf prachtig, af fietsend doet men erf verstandig aan naar de weg te kij-| ken om een ongelukkige val te voor komen. De bestrating verkeert in een abominabele staat. Veel gasten brengen hun fietsen mee, of huren hier een fiets, niet om in het dorp heen en weer te rijden, maar om met de kinderen (één voor- en één ach terop) naar zee te gaan. Als deze weg niet vóór het komend seizoen wordt verbeterd, gebeuren er on gelukken. Deze weg is momenteel een aanfluiting. W. K. v. Soeren-v. L. In het kader van de SIMCA-show die het afgelopen weekend in ge heel Nederland werd gehouden werd ook door de Schoorlse dealer van dit merk, de fa. Rijke, een tentoon stelling gehouden waarbij uiteraard ook de nieuwe SIMCA 1100 werd ge showd. Er was bijzonder veel belangstelling voor dit nieuwe type en de bedrijfs leider heeft al vele proefritten met aspirant-kopers gemaakt. Men werd deskundig voorgelicht door het personeel terwijl vele fol ders alle inlichtingen konden ver schaffen over de modellen die de SIMCA momenteel op de markt brengt. Zo goed en zo kwaad als ze kon, had ze zich gedurende de drie weken, dat Wieg nog thuis was, geprepareerd op het na derende afscheid. De dagen waren omgevlogen en alleen, als ze 's nacht in zijn brede, harde armen lag, was ze volkomen ge lukkig en dacht ze nergens anders meer aan. Dan gaf ze haar volle liefde voor de man, die nu een deel van haar leven was geworden. Maar 's morgens was er altijd die ontnuchtering: al weer een dag verder. Alweer een dag dichter bij zijn vertrek. Maar ze liet zo weinig mogelijk merken. Ik moet elke minuut genieten van het feit, dat ik mijn man bij me heb. Heel dikwijls stoeiden ze, uitgelaten als kinderen. Zich volko men overgevend aan dat grote, nog niet beseffende gevoel: niets is meer belangrijk, alleen hij en ik. Alleen wij samen. Een enkele keer nam hij haar soms midden op de dag in zijn sterke armen en droeg haar naar boven, ondanks haar protesten die overigens maar half gemeend waren. Soms verblufte haar zijn wilde liefdesspel, maar ze genoot intens als hij haar lief koosde en streelde en gekke naampjes in haar oor fluisterde. Dan lag ze geluidloos stil tegen hem aan en dronk met volle teugen van hun beider geluk. Waarna hij uitgeput naar het pakje sigaretten greep dat op het nachttafeltje lag en er één opstak, die hij dan tussen de lippen van zijn vrouw stak. Om er vervolgens zelf één te gaan roken. Maar als ze samen naar de Beemster gingen op visite bij Map's ouders of bij zijn moeder, dan waren ze het rustige, korrekte echtpaar. Ook dat had ze bedongen. 'Denk er om, Wieg, in ons huis vind ik alles goed. Ik zal er voor zorgen, dat je alleen maar goede en prettige herinneringen zult hebben aan onze eerste huwelijksdagen. Maar buiten de deur moet je je waardig gedragen. Geen gekke woorden en ook geen gekke dingen. Ook niet bij jou of mij thuis. Daar kan ik toch op rekenen, he?' Natuurlijk had hij het beloofd. 'Hoe zou ik mijn kleine go dinnetje wat kunnen weigeren?' Tot de laatste minuut had hij dit troetelnaampje gebezigd. Op de kade bij zijn schip. Op zijn manier was hij bijgelovig. Geen pasgetrouwde vrouw aan boord, dat brengt ongeluk. Dus het af scheid vond op de kade plaats, tussen rails en meerkabels. Na een laatste omhelzing fluisterde hij in haar oor: 'Tot ziens, mijn heerlijk godinnetje, en dank je voor alles, wat je me in onze drie wittebroodsweken van jezelf hebt gegeven.' Hoewel het ontzettend moeilijk voor haar was geweest, had ze zich goed gehouden. Met geweld had ze haar tranen kunnen weerhouden. Met uiterste krachtinspanning bleef de glimlach op haar gezicht tot ze hem, al wuivend met haar hoofddoek, uit het oog verloor. En zelfs toen ze de wagen, bereidwillig door moe Lakeman beschikbaar gesteld, startte, bedwong ze zich. Nie mand hier op de kade mag aan mij zien, dat als het ware mijn hart uit het lichaam is gerukt. Enkele kilometers buiten Rotterdam brak haar weerstand. Op een parkeerstrook stopte en brak in snikken uit. Met haar ge zicht afgewend van de weg huilde ze uit. Wat ben ik begonnen, vroeg ze zich af. Hoe zal ik het op kunnen brengen, al die weken. Ik kan het haast niet geloven, dat ik straks in een leeg huis kom. Dat ik vanavond niet naar bed gedragen zal worden en dat ik zijn warme stevige hand niet zal voelen naast me. Maar ik heb hem zelf weg zien varen Twintig minuten later bedaarde ze. In haar spiegeltje kijkend probeerde ze zich een beetje te fatsoeneren, maar toen het haar begon te vervelen, legde ze haar toiletzakje opzij en startte. Onderweg naar huis wist ze: Voor hem is het net zo wreed als voor mij. En dat zal iedere keer zo zijn, als hij met verlof is ge weest. Elke keer zal ik met een vrijwel dichtgeknepen keel daar op die kade wegrijden. En misschien hier een poosje uithuilen. Nu ja, ik heb het vooruit geweten. Thuis zal niemand iets aan me merken. Alleen moe Lakeman, die me wel door zal hebben. Die merkt alles. Maar ze is een schat. Ik had geen betere schoon moeder kunnen treffen. De vrouw aan de keukentafel doofde haar sigaret en begon van haar koffie te drinken. Zo, en wat gaan we vanmiddag doen? Gisteravond had ze het eerste salaris ontvangen van de rederij. Nog niet eens een volle maand. Het bedrag had haar half doen duizelen. Eigenlijk had ze nooit precies geweten, hoeveel Wieg verdiende of ging verdienen. Hij had alleen maar enkele malen betoogd: 'Map, je zult kunnen leven als een prin ses. Financiële zorgen zul je nooit hebben. En als ik weg ben, ga je genieten van het leven, hoor? Je moet uitgaan, naar de stad of waarheen je wilt. En als ik er niet ben, neem je vakantie. Ga je ergens heen, waar je het leuk vindt. Een pas heb je, dus maak mooie reizen naar het buitenland Het bedrag, dat ze op het postkantoor kon gaan halen, was een kapitaal. En ze kreeg volgende maand nog meer, want dit was maar over een periode van drie weken. Hier had ze nog geen derde deel van nodig. Wat zeg ik? Nog geen vierde. Maar ze wist het wel! Thuis had ze weliswaar ook altijd een spaar bankboekje gehad, maar van sparen was nooit terecht gekomen, omdat ze nooit lang achtereen in betrekking was. Waarna pe riode van luieren en nietsdoen volgde, totdat het vader begon te vervelen, hij haar de les las en ze weer een nieuwe baan zocht. Dus dat sparen was beperkt gebleven tot enkele tientjes. Maar nu had ze de beschikking over veel meer geld en geloof maar, dat ze het niet over de balk ging gooien. De helft ging so wie so naar de bank. Eens kijken, of ze een klein kapitaaltje bij elkaar kon sparen. Je kon nooit weten, waar het goed voor was. Vanmiddag eens naar Amsterdam? Ja, een beetje winkelen. Ze had nylons nodig en als ze een leuke, niet te dure jurk zag, kocht ze hem. Een kopje thee drinken en een bioscoopje. Ging er een gezellige middag van maken. Terwijl ze nog met de afwas bezig was, die middag, werd er gebeld. Haar handen afdrogend aan het schortje, dat ze voor had, liep ze naar de gang en zag Bram voor de deur staan. Ze trok de deur los en trad terug. 'Wat kom jij doen, zo midden op de dag? Is er geen werk genoeg?' Hij had zijn klompen voor de deur laten staan en volgde haar naar de keuken. 'Ik ben met een wagen aardappelen bij de veiling, maar ik ben nog lang niet aan de beurt. Dat kan wel een uur duren. Ik dacht: laat ik even aanwippen bij mijn schoon zus. Misschien heeft ze de thee al klaar.' Ze ging verder met de afwas. 'Om half twee zeker. Bovendien zet ik vanmiddag geen thee want ik ga zo met de bus weg. Naar Amsterdam.' Hij leunde tegen de wand en begin een sigaret te draaien. 'Zo, zo, een beetje boemelen?' 'Daar geef ik maar geen commentaar op. En al was het zo, gaat het je wat aan?' 'Wieg heeft me gevraagd een oogje op je te houden, dus Hij likte aan het vloeitje en rolde de gedraaide shag vast. 'Die ogen van jou hebben me nooit erg aangestaan. Ik kan wel op mezelf passen, zwager.' Daar was een eerste ruzietje door ontstaan. Een paar dagen voor Wieg's vertrek waren ze des avonds op visite bij moe Lakeman, bij welke gelegenheid Wiechert had gezegd: 'Als ik weg ben, Bram, moet jij maar een oogje in het zeil houden in de stad, wil je?' Waarop Bram grinnekend had geantwoord: 'Ik zal dat met het grootste genoegen doen.' Terugfietsend naar de stad was Map kwaad geweest. Wieg had het meteen door. "Wat is er opeens met jou?' 'Dat zal ik je thuis wel eens vertellen, meneer mijn gemaal.' Zodat de rest van de tocht naar huis zwijgend geschiedde. Misschien was Wiechert al lang vergeten, wat hij schertsen derwijs aan zijn broer had gevraagd. In ieder geval was hij stom verbaasd, toen ze hem daaraan herinnerde. 'Dank je wel, hoor, voor deze belediging. Als je mij niet ver trouwd, gedurende je reizen, waarom ben je dan met me naar het gemeentehuis gegaan? Nou? Sta niet zo stupide te kijken. Geef daar dan eerst maar eens een verklaring voor.' 'Wat heb ik daarmee miszegd? Ik bedoel het alleen maar voor jouw bestwil. Je bent immers een vrouw alleen, als ik weg ben?' 'Oké, oké. Overmorgen breng ik je naar de boot. Ik zal de kapitein te spreken vragen en hem verzoeken het oponthoud in de verschilelnde havens een oogje op jou te houden. En reken er op, dat ik het doe!' 'Als je het toch werkelijk in je hoofd zou halen.begon hij dreigend. Ze zag zijn blik opeens veranderen. Er kwam iets on heilspellend in, maar toch ben ik niet bang voor hem, wist ze. 'O, dus dat vind je gek! Maar je vindt het niet gek, als jij een zelfde verzoek aan je broer doet. Nogal een lekkere jongen. Hij dacht na. Langzaam zag ze de wrevel op zijn gezicht weg trekken. In de plaats daarvoor kwam een lach. Hij deed een paar passen in haar richting, de armen uitgebreid, doch ze week terug, hoofdschuddend. 'Nee, mijn waarde echtgenoot, ik ben niet minder dan jij. In ons huwelijk zijn we in deze moderne tijd gelukkig gelijkwaar dige partners. Weet je, wat in werkelijkheid dat gezegde van je: houd jij tijdens mijn afwezigheid maar een oogje in het zeil in de stad, inhoudt? Nee? Dan zal ik het je aan je verstand brengen: Dit: Houd mijn vrouw in de gaten, zolang ik vaar, zodra ze geen slippertjes maakt met andere kerels!' Zijn gezicht betrok weer: 'Ben je nu helemaal Ze knikte heftig. 'Ja! Zo vat dat broertje van jou het op. Want zo denkt hij. En zo zullen de meeste mannen wel denken. Daarom zeg ik nog eens: bedankt voor deze klap in mijn gezicht. Negentien dagen getrouwd en nu vertrouwt hij zijn vrouw al niet eens meer. Wat moet ik hier voor commentaar opgeven? Zoals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten?' De persdienst van de SIMCA-fa- brieken heeft de afgelopen weken al door vele advertenties in de ver schillende bladen de aandacht op het nieuwe model de 1100 gevestigd. We zullen U daarom geen uitgebrei de gegevens over deze auto met zijn dartele derrière, zoals in de adver tenties staat, verstrekken omdat we aannemen dat u door bovenvermel de publicatie al voldoende bent voor gelicht. Vermeldenswaard is wel dat het be drijf, zo lezen we in Autorevue, in 1934 werd gesticht door Pigozzi en dat de naam SIMCA is ontstaan uit de benaming die de jeugdige indu strieel aan zijn fabriek gaf, nl. de Societé Industrielle de Mecanique et Carosserie Automobile. Er was buitengewoon veel belang stelling voor de bazar die het afgelo pen weekeinde in 'Westerkimme' werd gehouden. De opzet en inrich ting van de expositie was vrijwel identiek aan die van vorig jaar. Al leen hadden de bewoonsters blijk baar wel duchtig de naalden laten rikketikken want het assortiment naaldsierkunst was drastisch uitge breid. Verder kon er worden gesjoeld, aan een knikkerbord getrokken, de naam van een pop geraden en de hoeveel heid erwten worden geraden. En dan niet te vergeten de grabbelton, waar vooral de kinderen niet van daan waren te krijgen. Er waren zondag al heel wat werk stukjes verkocht. De opbrengst zal worden gebruikt voor de aankoop van nieuwe materialen en het fi nancieren van ontspanningsavonden voor de bejaarde inwoners van 'Wes terkimme'. dat op 16 november de najaarsver gadering plaatsvond van de Groe- ter VVV in het lokaal van de heer Huiberts; dat het bestuursvoorstel tot het hou den van terreinritten voor motor rijders door de vergadering werd afgewezen; dat de reclametocht een batig saldo had opgeleverd van 22 cent; dat het diner tijdens deze tocht was gebruikt in de HEMA, hetgeen door één der aanwezigen strijdig werd geacht werd met de waar digheid van de aan de tocht deel nemende middenstanders; dat er een zeer verwarde discusie ontstond over de uitgaven van een gids, het slot was, zo schreef de correspondent, dat er geen slot was; dat het Sint Nicolaasfeest dat geor ganiseerd werd door de VARA af deling Schoorl op 1 december in de zaal van Nic. Schuyt werd ge vierd; dat tijdens de gemeenteraadsverga dering van 16 november van dat jaar, burgemeester Van Fridagh de raadsleden verweet dat zij de krant niet goed lazen; dat een raadslid niet wist dat er met het Gemeentebestuur alleen B. en W. worden bedoeld; dat de Schoorlse werkelozen die in de Wieringermeer waren tewerk gesteld, volgens het raadslid Blom moesten zwoegen als paarden; dat deze mensen daar maar 22Vz cent per uur verdienden en dat daarom de meesten op droog brood stonden; dat pogingen zouden worden gedaan om de Schoorlse werkelozen inde duinen te werk te stellen; dat het raadslid de heer Duin tijdens de rondvraag nog iets over het rij wielpad wilde vragen maar dat de burgemeester het te voorbarig vond om daar nu reeds over te spreken. Laat Duin maar wach ten tot de volgende vergadering vond de heer Van Fridagh; dat bij bakker K. Graaff de boter letters een gulden per pond kost ten en de snij taai een kwartje per pond. alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5