Gemeenteraad Schoorl weekblad Het litteken X Geen verkoop woningwetwoningen Een 10 kVA kabel voor Schoorl aan Zee Voorzieningen wateroverlast Schoorl-Oost Verkoop bouwgrond Instelling commissie natuur- en landschapschoon Verkoop woningwetwoningen Voorzieningen nieuwe weg naar zee Aansluiting drainage Oost 1 op regenwaterriool Rondvraag NUTSSPAARBANK 'W Sinterklaasfeest in Huize 'Westerkimme' GEHOORD INDE RAAD... Ledenvergadering 'Schoorlse IJsclub' Midget golfclub door Maartje Zeldenrijk Vorige week woensdag kwam de Schoorlse Gemeenteraad weer bijeen om ditmaal een agenda van 15 punten af te werken. De publieke belangstelling was minimaal, logisch omdat ons nationale voetbalelftal tegen de Russen in het Feijenoordstadion speelde en deze wedstrijd door de televi sie werd uitgezonden. Met Smit's Bouwbedrijf zijn reeds geruime tijd onderhandelingen ge voerd omtrent de verkoop van grond in het bestemmingsplan Schoorl- Oost voor de bouw van 16 premie woningen, 18 premiekoopwoningen, 18 vrije sectorwoningen en 23 gara ges. Deze onderhandelingen zijn inmid dels voltooid en Smit's Bouwbedrijf verzocht de Raad de gronden be stemd voor de bouw van woningen te willen verkopen voor de prijs van 7.000,- per perceel en die voor ga rages voor 1500,- per perceel. Wat de woningen betreft is hiermee per woning een hoeveelheid grond gemoeid van 140 m2 per woning het geen een verkoopprijs betekent van vijftig gulden per m2. De opervlakte grond benodigd voor de garages be draagt 20 m2 per autobox hetgeen een verkoopprijs betekent van 75 m2. Op grond van het bovenstaande werd de Raad door B. en W. ge vraagd de gronden voor deze in to taal 52 woningen en 23 garages te verkopen. De Raad stemde hiermee in, zij het dat de heer Sleking op merkte dat de huizenblokken dichter op elkaar stonden dan thans. Bij vol gende plannen zullen bredere stra ten worden geprojecteerd. De toenemende groei en ontwikke ling van Schoorl gaan helaas gepaard met een verlies aan landelijk schoon en daarom achtten B. en W. het ge wenst een commissie in het leven te roepen die zich bezig gaat hou den met de zorg voor het natuur- en landschapsschoon. De Raad werd gevraagd in deze commissie te benoemen de heren: A. Jonkers, D. Trap, A. Schermer, dr. J. Verwey, J. de Leeuw en J. Mue- link. De heer Louter zag de com missie graag met een agrariër uit gebreid en kreeg a la moment zijn zin want hij werd direct in deze commissie benoemd. Door een aantal bewoners van wo ningwetwoningen was een verzoek ingediend om de door hen bewoonde woningwetwoningen van de gemeen te te mogen aankopen. In een uitvoerige toelichting vroe gen B. en W. de Raad hiertoe over te gaan omdat het uiteindelijk de bedoeling van de bouw van dit soort woningen is, de woningnood op te heffen voor die bewoners die niet in staat zijn een eigen woning te stichten. Verder is het gevaar van speculatie niet denkbeeldig en het kan bij ver koop verkomen dat het huis iri han den komt van iemand waarvoor hij in beginsel niet is bestemd. Er bleken zowel voor- als tegenstan ders van het voorstel te zijn. De heer Meedendorp stond in deze achter hét beleid van B. en W. maar de heer De Leeuw geloofde niet in speculatie zei hij. We kunnen in de ze "de mensen toch wel een kans geven de spaarzin te bevorderen door het stichten van een eigen woning. De heer Meijer merkte op dat zijn fractie zich uitvoerig met de zaak had beziggehouden en dat hij zich in principe niet afwijzend tegen de verkoop van de woningen stond. Maar in verband met de huidige woningnood stelde hij voor pas op de plaats te maken en de zaak over een paar jaar nog eens te bezien. De heer Sleking merkte op dat de verkoop van de huizen aan mensen zou kunnen geschieden die aan Schoorl gebonden zijn en dat achtte hij de kans op speculatie uitgesloten. De burgemeester lichtte een en an der uitvoerig toe en vervolgens werd op verzoek van de heer Sle king de zaak in stemming gebracht. Mevrouw Kroon en de heren De Leeuw en Sleking stemden tegen zodat het voorstel van B. en W. om de betreffende huizen niet te verko pen met 8 tegen 3 stemmen werd aangenomen. Schoorl aan Zee is tot op heden nog steeds verstoken van een aansluiting op het waterleiding- en elektrici teitsnet. Meermalen heeft de Keu ringsdienst van Waren op de nood zaak hiervan gewezen. Een en ander was voor B. en W. aanleiding tot het indiehen van een verzoek om een Rijksbijdrage maar er is door het Rijk nog geen beslis sing genomen. Het Staatsbosbeheer zal binnenkort beginnen met de aan leg van de weg van Camperduin naar Hargen aan Zee en met de tot dat werk behorende inrichting van een parkeerterrein aldaar. In het be lang van de recreatie en gelet op de voortschrijding van de tijd vroegen B. en W. de Raad een krediet van 60 mille ter beschikking te stellen voor de aansluiting van Hargen en Schoorl aan Zee op het waterlei- dings- en elektriciteitsnet. Dat was althans het eerste voorstel maar ter vergadering bleek uit de contacten die B. en W. gehad heb ben met het PEN, dat de 60 mille is afgestemd op een meer stroom voorziening. Er was uitgegaan van een kabel van 3 kVA maar om de behoefte aan elektriciteit ook in de toekomst op een verantwoorde wijze te kunnen opvangen is een stroom kabel van 10 kVA nodig. In plaats van de vermelde 60 mille werd de Raad dan ook gevraagd 170.000,- beschikbaar te stellen. Uit de discussies over dit punt kwam wel naar voren dat de investeringen onrendabel zijn omdat ter plaatse nu eenmaal geen woningen zijn ge legen. Nadat wethouder Muelink op des kundige wijze de Wet van Ohm had toegelicht om het begrip kVA te ver duidelijken, ging de Raad met het voorstel tot beschikbaarstelling van de 170 mille accoord. In het bestek van het bestemmings plan Oost I was oorspronkelijk re kening gehouden met de aanleg van een ontwateringsriool. Door het adviesbureau was in 1965 medegedeeld dat was overeengeko men dat het riool met een doorsnede van 70 cm zou worden verlegd tot in de Damweg en dat het ontwaterings riool van 60 cm in zijn geheel zou komen te vervallen. In de praktijk is echter gebleken dat de aanleg van dit ontwateringsriool met het oog op een goede afvoer van het water in plan Oost noodzakelijk is. Daarnaast dient ter plaatse een schoonwater- pomp te worden geplaatst waarvan de capaciteit berekend is op het gehele plan. De kosten van deze voorzieningen belopen een totaal bedrag van 66 mille en de Raad werd gevraagd om een krediet tot dit bedrag beschik baar te stellen. Uit de over dit punt gevoerde dis cussies bleek wel dat de Raadsleden niet veel lof hadden voor de deskun digen die de gemeente hadden ge adviseerd. Deze zouden te weinig begrip hebben van het afvloeien van het duinwater. Op de enkele weken gehouden con tactbijeenkomst met de nieuwe be woners had de adjunct-directeur van Smit's Bouwbedrijf verteld dat door middel van pompen de zaak wel weer spoedig zou zijn opgelost. Later hadden B. en W. advies inge wonnen bij de vereniging van Ned. Gemeenten en van die kant achtte men het verstandig als in plan Oost een waterpartij zou worden opge nomen waardoor de bewoners aldaar van de wateroverlast zouden worden verlost. De burgemeester zei in zijn uitvoerige toelichting op dit punt dat hij niet zo'n voorstander was van waterpartijen gezien het gevaar voor kleine kinderen. Na enige discussie besloot de Raad het gevraagde krediet toe te staan en dat men later zal beslissen welke manier van waterafvoer zal worden toegepast. Zowel wel te verwachten was, wer den vele vragen gesteld en opmer kingen gemaakt naar aanleiding van het artikel in de Alkmaarsche Cou rant over het 'Hoge Duin'. Zoals bekend heeft de VARA-tele- visie hier aandacht aan besteed. Wij nemen aan dat de kwestie onder hand wel genoegzaam bekend is en zullen daarom volstaan met een ré sumé van de gevoerde discussies. De heer Meijer sprak van een ten dentieuze berichtgeving, hij had zich geergerd aan de berichtgeving en ook aan de betreffende TV-uit- zending van VARA's 'Achter het Nieuws'. De heer Meedendorp las de notulen van de vergadering van 13 juli voor toen de Raad de beslissing had ge nomen het huis aan te kopen. Het ging er toen om, aldus de heer Mee dendorp om de gemeente planolo gisch regelend te laten optreden bij de vestiging van inrichtingen. Zijn vraag of het gemeentebestuur inder tijd ook het taxatierapport had ge zien, waarin de prijs van 250 mille was genoemd, werd door wethouder Muelink bevestigend beantwoord. Rond de vijftiger jaren, zo merkte de heer Sleking op waren ook al stemmen opgegaan op regelend op te treden bij de vestiging en plaats van inrichtingen. Men was wel unaniem van mening dat op Schoorl een verkeerde smet was geworpen en als bewijs dat Schoorl de geestelijk misdeelden wel gunstig gezind is merkte mevrouw De Boer aan dat door een postzegel- aktie grote bedragen aan het Kin dertehuis 35.000,- en 'Scorlewald 25.000,- waren toegekend. Burgemeester Bergh liet de gehele gang van zaken rond de aankoop de revue passeren en hij bleek voor al ontstemd te zijn dat het 'Achter het Nieuws-team' het niet nodig had geoordeeld ook het gemeente bestuur van Schoorl te horen. Zoals bekend werd alleen het woord ge geven aan de vereniging 'Helpt el- TWEEDE BLAD DONDERDAG 7 DECEMBER DE DUINSTREEK kander'. Uitdrukkelijk kwam wel vast te staan dat de aankoop van het huis en de vestiging van een stichting voor geestelijk gehandicap ten twee los van elkaar staande za ken waren. Verder kwam ook de Groeter kleu terschool in de rondvraag weer aan de orde. Deze school zal op vrijdag 8 december 's middags om half drie officieel worden geopend. Nadat nog vragen waren beantwoord over de schooltandverzorging en over de tarieven van het Centraal Zieken huis werd de vergadering gesloten. Zaterdag 2 december is in 'Wester kimme' weer het traditionele Sint Nicolaasfeest gehouden. Nadat alle aanwezigen hun plaatsen hadden ingenomen, sprak mevrouw Doorn enige welkomstwoorden tot de aanwezigen, bestuursleden, het duo Trudi en Rudi uit Schagen, en wenste een ieder een gezellige avond toe, waarna zij het woord gaf aan het duo Trudi en Rudi die enige zeer verdienstelijke nummertjes zang ten beste gaven. Jammer was het wel, dat zij hoofdzakelijk buiten landse liedjes lieten horen, want we zijn nog niet zover dat de bejaarden Spaans, Grieks, Italiaans, en Hon gaars kunnen verstaan. Hierna werd onder het genot van een kop chocolademelk met gebak begonnen met het ronddelen van de geschenken door Sinterklaas gege ven voor de bejaarden, voor het per soneel, voor de directrice en mijn heer Doorn. Daarna werden door de bewoners, cadeautjes aangeboden aan de heer en mevrouw Doorn, aan de heer en mevrouw Ruis (voor hun hulp ge durende de periode toen de heer en mevrouw Doorn met vakantie waren) en verder aan elk personeelslid. Al met al was 't weer 'n reuze drukke en gezellige avond, en past hierbij wel een woord van dank voor diegenen die dit alles heeft georganiseerd en uitgevoerd. Met een woord van dank aan allen werd deze avond weer besloten en ging een ieder met zijn geschenk naar zijn of haar kamer. Burgemeester Bergh, in verband met de voetbalwedstrijd 'Ik heet u welkom en als ik eerlijk mag zijn, tot mijn spijt' Burgemeester Bergh over de benoe ming van de heer Jonkers van Staatsbosbeheer in commissie na- tuur- en landschapsschoon 'De heer Jonkers gaat niet zonder gevoel en kennis van zaken aan het bomen kappen' Burgemeester, nadat hem het be grip kV A was uitgelegd 'Toen ik voor het eerste deze ter men hoorde dacht ik dat ze het over kaviaar hadden'; Burgemeester Bergh over het feit dat 'Achter het Nieuws' het gemeen tebestuur geen gelegenheid had ge geven haar visie op de kwestie met 'Het Hooge Duin' te geven 'Het is jammer dat 2000 jaar cul tuur aan de VARA zijn voorbijge gaan. Want zelfs de oude Grieken hadden al het recht van woord en wederwoord' De heer Sleking 'Is dit bij de nieuwe Grieken ook zo?' Tijdens de vorige week donderdag gehouden vergadering van de Schoorlse IJsclub was er kritiek op de Kon. Nederlandse Schaatsenrij- dersbond. En wel in die zin dat men van de zijde van de bond verkwis tend omging met de contributies van de afdelingen omdat men bij het uit zenden van vijf rijders naar het bui tenland, liefst 4 coaches meestuurt. Het gevolg hiervan was dat Schoorl minder leden had opgegeven dan zij in werkeijkheid heeft. De vereniging telt overigens 950 le den en de circulaire die is uitgegaan om dit aantal te verhogen heeft veel succes opgeleverd. Vooral van de zijde der nieuwe bewoners bleek voor belangstelling voor de vereni ging te bestaan. De voorzitter, de heer De Boer kan van die bijna 1000 leden er slechts een twaalftal op de vergadering wel kom heten. De afgelopen winter was er slechts twee dagen gelegen heid de schaatsen onder te binden. Visueel is de schaatssport echter wel aan zijn trekken gekomen door de op de beeldbuis vertoonde pres taties van onze nationale cracks. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat de vereniging over een batig saldo kan beschikken van 718,-, terwijl in plaats van de af tredende heer Scheltema de heer J. P. Beeldman in het bestuur werd benoemd. Het aftredende bestuurslid bleek be reid te blijven om tijdens wedstrij den de helpende hand te bieden. Bij de rondvraag bleek dat veel le den de baan graag zagen uitgebreid, door het bosje weg te halen. De voorzitter zegde toe deze kwestie nader onder ogen te zien. Er werd verder opgemerkt dat de huidige ingang van de ijsbaan niet direct ideaal was, men heeft daar veel hinder van de fietsen die de kinderen er plaatsen. Men besloot om geen grote wedstrij den te organiseren zodat het familie karakter van de Schoorlse ijsbaan behouden blijft. Sinds 23 november 1967 is er een nieuwe Midgetgolfclub, genaamd 'De Duinrand' in Schoorl. Deze club heeft de officiële erken ning van de Nederlandse Midget Golf Bond gekregen en wij hopen in het komende seizoen een competitie te spelen met de clubs uit o.a. Me- demblik, Heerhugowaard, Zandvoort St. Maartensbrug en Muiderberg. Als extra prijs voor de leden die aan een onderlinge competitie mee spelen is er door onze voorzitter, de heer Kox een wisselbeker, de 'Flexa-cup' beschikbaar gesteld. Alles bij elkaar genomen belooft het een leuk seizoen te worden en een ieder die zich op wil geven wordt uitgenodigd zich schriftelijk in ver binding te stellen met mej. N. Wes- terdaal p.a. fam. Nottelman, Heere- weg 87, te Schoorl of in de week einden eventueel persoonlijk. 'O, dat weet ik niet meer. We kozen de wijste partij en gingen terug naar boord. Een dokter heeft me verbonden en de vol gende morgen vroeg lichtten we alweer het anker. De eerste heeft het toen verder verzorgd. Die heeft zo'n beetje aan ver plegen gedaan voor hij ging varen. Dat komt altijd goed van pas.' Ze ging met haar vinger over het litteken. Nu mag ik niet meer vragen, wist ze. Zoiets doet hij natuurlijk niet meer. Hij is nu getrouwd. Met mij. En hij houdt van me. Dat weet ik nu weer opnieuw. Het hindert niet, dat hij straks weer wegmoet. Ik zal kunnen teren op de herinnering aan deze heerlijke dagen en nachten. Met de wetenschap, dat hij eens weer zal komen en dan kunnen we ons opnieuw laven aan onze grote liefde. De halve morgen lagen ze dicht tegen elkaar aan en dan vertelde hij van zijn reizen. 'We waren zo'n vierhonderd mijl noodwaarts van de Walvis baai en op weg naar Kaapstad, toen er zo'n vliegende storm kwam. Sat heb je daar. Zo schijnt de zon en is er een strak blauwe lucht. Dan zie je opeens in de verte een stipje, de baro meter zakt snel en de lucht begint grijs te worden. Binnen een half uur breekt de hel los. Voor die tijd hebben we alle lading natuurlijk stevig vastge sjord. Maar we hadden hout in de ruimen en dat begon door de zware slagzeeën te schuiven. Binnen een uur hadden we aan bakboord wel acht graden slagzij. Weet je wat dat betekent? Dat het schip scheef blijft, ook als je vaart.' Hij verduidelijkte het met zijn hand. 'Dan lig je niet meer zó in kooi, maar zó. En je tafel staat zó en het fornuis van de kok in de kombuis ook. Maar daar zijn we op getraind. Ik heb al eens eer der slagzij gehad tijdens de reizen. In dezelfde buurt, een mijl of tachtig van Madagascar. Komt er een wervelstorm opzetten, met zo'n spiraal in zijn centrum. Binnen tien minuten zaten we er midedn in en alles inktzwart in de navigatie rampzalige ge volgen hebben. Maar wij fiksten het altijd weer. We hebben ge lukkig stevige schuiten. Niet van die drijvende doodkisten, die je wel eens ziet passeren.' 'Hebben jullie nooit hulp moeten verlenen aan andere sche pen?, vroeg Map, die het interessant vond. 'Jawel. Verleden jaar nog. We hadden Kaap Guardafui achter ons en koersten noord-noordwest met een stevige bries, maar verder aardig weer. Om een uur of drie 's middags zagen we in de verte zo'n zwarte bui passeren en de ouwe zei: Nou, heren, ditmaal mogen we onszelf wel feliciteren, want die ligt te ver uit de koers, dat wij er last van zullen hebben. En hij had gelijk. De wind werd wat krachtiger, maar voor de rest hadden we geen last en we koersten volle kracht bestemming Madras. Tot de marconist ons meldde, dat er SOS uitgezonden werd. Ik naar beneden en meeluisteren. Het bleek een Griek te zijn, die er middenin had gezeten en er roeraverij aan had overgehouden. Bovendien flinke slagzij. Terwijl de motor ook onregelmatig werkte. Enfin, de ouwe wijzigde de koers, toen hij de positie van die Griek gekregen had en we gooiden er nog een schepje op hoewel we zelf behoorlijk diep geladen lagen, met machines. En die krengen wegen wat, dat verzeker ik je! We riepen op onze beurt schepen op in de route en zeiden, wat er aan de hand was. Een andere boot van ons, de Sarpedon, was ook niet zo ver uit de buurt en zou ook zijn route wijzigen. Nou, tegen middernacht waren we bij hem. Net een lamgeslagen vogel. Het roer werkte intussen heel niet meer. Maar de Sarpedon was er het eerste bij en die had al een draadje uitgegooid 'Een draadje?' 'Een staalkabel. En later nog een tweede. De sarpedon voer in ballast, maar draaide om en bracht hem twee dagen later veilig en wel op de rede van Madras. En wij er achteraan. Je kon nooit weten, nietwaar? Bovendien moesten wij daar lossen, dus het kwam mooi uit. Maar de Sarpedon streek de premie op en dat betekende een mooie cent voor de rederij en een extraatje voor de mannen.' 'Dus dat doen jullie, als er een schip in nood is?' 'Wat dacht je? Je kunt zelf toch ook in moeilijkheden komen? Bovendien, als je het doet, zoals de Sarpedon, word je er nooit slechter van. De verzekering is al lang blij, dat zo'n gehavend schip niet is vergaan, want dan kost het veel meer. Een averij kan opgekalefaterd worden. Die Griek vaart al lang weer. We kwamen 'm drie weken geleden nog tegen ter hoogte van Kreta.' Ze legde haar hoofd op zijn borst. 'Vind je varen fijn, Wieg?' 'Wat dacht je? Ik kan niets prettigers bedenken in het leven.' Ze kwam met een ruk overeind en keek hem kwasi-boos aan. 'O, dank je wel.' Gelijk maakte ze aanstalten om uit bed te gaan, maar met een ruk trok hij haar weer naar zich toe en bedekte haar met wilde zoenen. 'Behalve één heel lief ding natuurlijk. Jou, mijn praéh- tige godin, mijn volmaakt geschapen vrouw.' 'Je hebt dus twee liefdes', zei ze tussen zijn zoenen door, hij gend naar adem. 'Precies, heerlijke meid, de wereldzeeën en jou. Maar jij bent nummer één.' 'Maar je noemde eerst de wereldzeeën', pruilde- ze. 'Die had ik ook eerder', fluisterde hij haar in het oor en beet er gelijk even in. Ze sloeg hem en zei: 'Au! Lelijke kannibaal! Leer je dat op je reizen?' Hij knikte lachend. Tedere keer ga ik iets bedenken voor als ik weer thuis ben. Dit is mijn laatste ontdekking.' Ze onttrok zich aan zijn armen en wipte kwiek uit bed. Ge lijk deed ze haar lange kimono om en stak haar tong uit. 'Het zal mij benieuwen, wat het een volgende keer dan zal zijn.' HOOFDSTUK 7 Op een zaterdagmorgen, in de tweede week van het nieuwe jaar, bracht ze hem weer naar de boot. Ditmaal mocht ze mee, omdat ze nu niet meer een 'pasgetrouwde vrouw' was. Nu kon ze alleen maar geluk brengen. Ze drukte handen en ontmoette de vrouw van de 1ste, bij wie ze 'n zondag op visite waren geweest. Eerste Stuurman Jonkers bewoonde een flat even buiten Vlaardingen en had een knappe, gezette brunette, bovendien drie kinderen. Rinie Jonkers had Map en Wieg hartelijk welkom geheten tijdens hun bezoek en Map had alleen maar prettige herinneringen aan dit vlotte echtpaar. Daarom viel het afscheid ditmaal niet zo zwaar als de eerste keer, want Rinie Jonkers nam haar mee en zei: 'Map, kom mee naar Vlaardingen, drink bij mij koffie en gaan we vanmiddag samen gezellig winkelen in Rotterdam.' Hetgeen Map wel wat leek. Zodoende voelde ze de pijn van 'het is weer voorbij' minder als de eerste keer. Maar toen ze in de mistige avond naar Purmerend terugreed, schrijnde het weten: ik ben weer een hele poos alleen. Vanavond ga ik natuurlijk weer een deuntje huilen, voor ik in slaap kan vallen. En eigenlijk moet ik blij en dankbaar zijn, omdat ik op nieuw weer zulke heerlijke dagen heb gehad met mijn schatte bout. Ze had Rinie Jonkers moeten beloven spoedig nog eens aan te wippen: 'Zeemansvrouwen zoeken elkaar altijd op.' Map voelde zich aangetrokken tot de vlotte, altijd vrolijke Vlaarding- se. Natuurlijk drukte haar de eerste dagen weer de eenzaamheid. Bovendien kwam er ditmaal nog een teleurstelling. Binnen drie weken wist Map, dat ze nog altijd niet in verwachting was en dat deed haar opnieuw in een zenuwachtige huilbui uitbarsten. Ik weet zeker, dacht ze, dat hij er nu op rekent. En het zal zo'n desillusie voor hem zijn, als hij het bemerkt. In de tweede periode, dat Wieg voer, kwam de verveling in haar leven. Als ik maar in verwachting was, dan zou ik het niet erg vinden. Dan kon ik beginnen met de babyuitzet. Maar nu heb ik niets te doen. Morgens gaat nog, dan heb ik mijn huisje. Maar ik kan toch niet iedere dag gaan schoonmaken? En al ga ik af en toe naar huis en naar moe Lakeman, die hebben toch hun dagelijks werk. Ik zou er best een baantje voor halve dagen bij willen hebben, maar Wieg heeft het me verboden: 'de vrouw van een scheepsofficier werkt niet, daar is geen sprake van. Knoop dit goed in je oren, Map, want in dit opzicht ben ik onver biddelijk. En waarom zou je het doen? Ga uit, geniet van je le ven, je weet, dat ik het goed vind. Straks, als het mooier weer is, sluit je je huis een week, veertien dagen, en maak dan een reisje. Ga in een gezellig pension of hotel. Maak wandelingen in de bergen. Of ga anders wat studeren.' Dat had haar de stekels doen opzetten. 'Vind je me dan dom?' vroeg ze scherp. Hij had hartelijk gelachen. 'Jij met je HBS-diploma? Je bent een ontwikkelde vrouw en je past precies in het miljeu, waarin ik verkeer als ik aan de wal ben. Maar ik studeer ook nog altijd in mijn vrije uren aan boord. Een mens kan altijd wat bij leren.' Ze vroeg een schriftelijke cursus Engels aan en friste haar kennis wat op. Nadat ze er weer wat in was, kocht ze Engelse tijdschrfiten en met het woordenboek naast zich kreeg ze de smaak te pakken. Ze had tenminste een goede bezigheid. Wieg sprak ook vloeiend Engels, bovendien tamelijk goed Spaans en een mondje Portugees. Een paar keer in de maand moch ze de wagen van haar schoonmoeder lenen en reed ze naar Rotterdam, waar ze een altijd opgewekte en onbezorgde Rinie Jonkers aantrof. Bij een der gelegenheden vroeg ze: 'Mis jij je man nu nooit, als hij zo lang weg is.'

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5