Uw salaris ontvangen op een Ge'iinsrekening bij de Boerenleenbank heeft meervoordelen dan alleen een rente van r/2% Boerenleenbank Uw salaris laten-overmaken op een Gezinsrekening bij de Boeren leenbank kost niets extra, bespaart U veel zorg en moeite en biedt U bovendien de mogelijkheid: een Persoonlijke Lening te sluiten tegen aantrekkelijke voorwaarden. Uw plannen voor een eigen woning te realiseren doordat de Boerenleenbank U een gunstige hypothecaire lening kan verstrekken. gebruik te maken van betaalcheques. al Uw betalingen kosteloos door de bank te laten doen. een goed overzicht te krijgen van al Uw ontvangsten en uitgaven. 13 l Schoorl - Bergen Het bekende Boerenleenbankgebouw Dorpsstraat, te Bergen (hoek Kerkstraat) Kijkje in het moderne kantoor te Bergen O alle overige bankzaken bij de Boerenleenbank te laten verrichten zoals: alle verzekeringen, effecten, deviezen autofinancieringen, alle spaarvormen met rente van VI2 - 6% 1000 vestigingen SCHOORL HEREWEG 163 (nabij toeristenkerk) Tel. 213 BERGEN DORPSSTRAAT 3 (hoek Kerkstraat) Tel. 3938 De Coöperatieve Boerenleenbank 'Schoorl' vierde op 19 dezer haar vijftig jarig bestaan. De bank werd opgericht op 19 de cember 1917 door de heren H. Groot, C. Louwe, J. Kaag, A. Bijl, H. Dap per, G. Roozendaal, J. Louter en J. Rietveld. Men was in die tijd nog niet zo fraai gehuisvest als tegen woordig, want de bank werd ge vestigd in de school te Catrijp en de 1ste kassier was meester Tromp. Op 1 juli 1922 werd als kassier be noemd de heer J. Louwe en de bank werd verplaatst naar diens woning aan de Heereweg 204- De heer Louwe heeft het gepresteerd om liefst 32 jaar lang zijn funktie tot ieders te vredenheid te vervullen. In de be ginperiode waren er evenals nu ook openingstijden vastgesteld maar de kassier was wel eens genoodzaakt om op de meest vreemde tijden zijn klanten te helpen. Zo kwam het voor dat de hr. Louwe wel eens door veehandelaren 's mor gens om half zes uit zijn bed werd gepord omdat de heren naar de markt wilden gaan maar eerst nog van de nodige pegulanten moesten worden voorzien. Maar de heer Louwe deed het zonder mopperen en het is aan mensen als hem te dan ken dat de bank zo is gegroeid. Want de Boerenleenbank is groot geworden in de achterkamer van de kassier. De heer Louwe is tot 1954 kassier geweest en werd opgevolgd door meester Ruiter, die eveneens zijn steentje heeft bijgedragen tot de uit breiding van de klantenkring. De heer Ruiter is tot 1965 kassier ge weest, eerst in een achterkamer te Catrijp en later in zijn huis te Groet. Maar omdat op den duur de combi natie van onderwijzer en kassier te zwaar werd moest de heer Ruiter zijn funktie als kassier neerleggen. Inmiddels bleek het niet meer doen lijk de bank langer te huisvesten in de woning van de kassier. Men wist beslag te leggen op de grond naast het café van de heer Slijkerman en in 1965 verrees hier het huidige doelmatig ingerichte bankgebouw. Als kassier werd uit liefst 111 sol licitanten de heer C. S- van Egmond gekozen. De huidige kassier is een jong en energiek man die het tot zijn plicht rekent de drempelvrees, die sommi ge mensen nog voor een bank heb ben, weg te nemen. Het gebouw is zo ingericht dat de mensen zich di rect op hun gemak voelen, terwijl iedereen kan rekenen op een per soonlijke en vooral menselijke be nadering. De heer Van Egmond pro beert in alle moeilijke geldzaken een voor beide partijen aanvaardbare oplossing te vinden, waarbij het belang van de man in kwestie voor gaat. In een verslag als dit is het niet moeilijk de lezer dood te gooien met allerlei getallen. Wij willen echter volstaan met te vermelden dat de eerste verantwoording over 't boek jaar 1918 dus, een kassaldo aangaf van 471,86 en dat de kassier toen vijftig gulden per jaar verdiende. n h a n k K Het riante nieuwe gebouw te Schoorl De vooruitstrevendheid van het be stuur van de bank was er oorzaak van dat in 1963 een bijkantoor in Bergen kon worden gevestigd dat ook daar in een behoefte blijkt te voorzien, gezien het gestadig toene men van de klantenkring. Het is sinds de oprichting van de bank steeds crescendo gegaan in alle opzichten. Men heeft nu een omzet van bijna honderd miljoen gulden, de balanstotalen en de be dragen der spaargelden werden ver dubbeld en het bedrag aan uitstaan de voorschotten is sinds 1965 ver drievoudigd. Verder is het bedrag der toever trouwde gelden aanzienlijk groter geworden, terwijl het publiek dank baar gebruik maakt van de moge lijkheid tot het openen van een gezinsrekening. Wat de bank allemaal voor u kan doen is veelomvattend. Men kan een persoonlijke lening sluiten, geld op nemen voor de aankoop van een auto, verzekeringen en hypotheken afsluiten, gebruik maken van de safeloketten en de nachtkluis, enfin voor alle geldzaken kan men bij de heer Van Egmond terecht- De Boerenleenbank is de bank voor iedereen, zo staat op de folders te lezen die u bij een bezoek aan de bank graag ter hand worden ge steld. Deze algemeenheid komt al tot uiting in de acte van oprichting in 1917 waarin gesproken wordt van de Coöperatieve Boerenleenbank, en waarin geen sprake is dat de bank zou zijn bedoeld voor een bepaalde groep van de bevolking. Tijdens het jubileum zal aan een ieder die de bank bezoekt een atten tie worden bewezen die de feeste lijkheid tot uitdrukking zal brengen. Wij wensen de bank voor iedereen geluk met het bereiken van deze mijlpaal. Hopelijk verlopen de vol gende vijftig jaar, zowel voor de bank in Schoorl als die in Bergen, even succesvol. Gezicht op de balie te Schoorl

De Duinstreek | 1967 | | pagina 3