punt- asperges navels het is weer hewezen JEUGDRAAD BERGEN weekblad f Vin RosélQQ Deense Kaas 1M Koekepan Keurpostprijs: 1 kaart Centra-Koffie ipp voordeliger Potato Chips Mandarijntjes I Juwelier GERRITSEN .ir-'" 1 f U spaart toch ook al hij CENTRA, mevrouw! en"srwIj!lrt)fcw<M,iMZS./.spaaivoiriMl CENTRA 'KLANK OP KLINKERS' IN BERGEN A.s. zaterdag zingt Alkmaarse Rijkskweekschool in Amazonas Openbare vergadering Waterschap 'Bergen' VIEW-MASTER KLEUREN SCHIJVEN GROTE KEUZE FOTO DICK VAN BERGE Oud-Bergen herleefde Een waardevol kerstgeschenk koopt u bij Wij hebben ook juweliers-cheques •- 1) u - ÊhP' Cave Royale feestprijs lllU op sap literblik (8 hele schijven) 455- Nieuw Buko in tube diverse smaken llf U Zwaar Aluminium met moderne bakelieten steel, voorzien van gecoate fluon-laag. Bakt niet aan, heeft weinig boter nodig. 26 cm. doorsnede. f 1.- bijbetaling winkelwaarde f 16.75 bestelnummer 110 Geisha groot blik P$L~ Zoete zonder pit 15 stuks voor Heerlijke Spaanse Q stuks voor in tube diverse smaken Festival Advocaat aocI fles 600 cc. _485"feestprijs TrwV roodmerk pak 250 gram a lUU elk 2e pak 40 cent Heerlijke Kerststol a 850 gram met spijs per stuk Kerstverrassing! Grote Familiezak feestprijs Japanse blikje .140- feestprijs CENTRA geeft het grootste spaawooiiieet f 10,- gespaard =r f 12,50 kontant 25% en bovendien koopt U bij CENTRA al 35 jaar tegen netto-prijzen Bij elke gulden aan boodschappen kunt U een spaarcoupon kopen van 10 cent. Een volle spaarkaart met 100 coupons, waarvoor U dus f 10,- betaald hebt, kunt U vervolgens inwisselen voor f 12,50 in kontanten. 3ERDE BLAD DONDERDAG 21 DECEMBER -j - - -A,:.-, - -. mm II'V SECRETARIAAT: VERSPIJCKWEG 3c TELEFOON (02208) 3056 BERGEN AAN ZEE Gezellig bij een kopje koffie geze ten, heb ik enkele vragen aan kape laan Hoevenaers gesteld omtrent de jeugdraad en de Bergense jeugd. In zijn ruime en warme kamer aan de Dorpsstraat vond dit gesprek plaats. G. Bij wie is de gedachte opgekomen om een nauwere samenwerking te bewerkstelligen tussen de bestaande verenigingen en de ongeorganiseer de jeugd? Kapelaan Op een avond is dominee ter Steege bij mij gekomen samen met de heer Welletdiek. We hebben toen een ge sprek gehad, waarbij tot uiting kwam, dat de verenigingen moesten gaan samenwerken. Ds. ter Steege die veel ervaringen heeft op het ge bied van jeugdwerk had een samen werking met de verenigingen ge dacht met als doel een jeugdhuis. Hierna zijn we met zijn drieën naar de Burgemeester gegaan, die liet blijken dat hij volkomen achter onze mening stond- Toen is er een stencil verstuurd waarop de bijeenkomst in het gemeentehuis volgde die het be gin is geweest om tot een oprichting van de jeugdraad te komen. G. Wat heeft u gedacht bij de oprich ting van de jeugdraad Kapelaan Dat van toen af aan alles vanuit de jeugd zelf moest komen. Onze taak was toen (beëindigd), die ligt nu bij de jeugd. G. Hoe vindt u de jeugdraad nu? Kapelaan Ja.veel gepraat natuurlijk, dit is wel belangrijk, maar mijn ideaal is een soort jaarprogramma opgesteld door de jeugdraad, die ondermeer zou moeten bevatten. Dans-, film- en discussieavonden. G. Hoe stelt u zich het jeugdhuis voor, waarnaar de Jeugdraad streeft? Kapelaan Ik wil het niet over de kosten heb ben, omdat we daar nog helemaal niets over kunnen zeggen. Dus afge zien van de kosten zou ik een knal- goed, modern gebouw voor iedereen willen zien. Je moet hier kunnen biljarten, tafeltenissen, je moet er aan een bar kunnen gaan zitten. Ook moet er discussie gelegenheid zijn enz. enz. Kortom een gebouw voor meerdere doeleinden voor de jeugd in het algemeen- Eventueel zouden er (niet te hoge) entreegelden geheven kunnen worden. G. Vindt u dat er in Bergen genoeg voor de jeugd gedaan wordt? Kapelaan Ja, als voorbeeld zou ik het dorps huis willen noemen. De -gemeenteraad heeft volgens mij te weinig belangstelling voor de Bergense jeugd. Misschien zouden Twee jaar geleden nam de Bergense toonkunstenaar Herman Zaal, muziek leraar van de Rijkskweekschool te Alkmaar, een bijzonder gelukkig initiatief. Hij wist de leerlingen van alle klassen, een 250-tal, bereid te vinden om enkele dagen vóór kerstmis de straat op te gaan, zowel in Alkmaar als Bergen, teneinde door openluchtconcerten te geven ten bate van de 'Actie Amazonas', in het leven geroepen door de vermaarde missionaris pater Jan de Vries in Brazilië en diens vriend Anthony van Kampen. Uitgevoerd werd een Bach-cantate.' Bach op Asfalt' door de VARA integraal uitgezonden werd een groot succes. De zanger en muzikanten brachten meer dan 12.000 gulden bijeen. Besloten is dat de Kweekschool op nieuw zingend en spelend geld gaat verzamelen voor de 'Actie Amazonas' Sinds enkele weken vinden de re petities met het mammoet-koor en het orkest plaats. Ditmaal wordt geen cantate uitgevoerd, maar een aantal klassieke kerstliederen. De naam van de manifestatie luidt dit maal 'Klank op klinkers'. Deze week, dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag werden en worden de concerten in Alkmaar gegeven. Bergen komt a.s. zaterdag aan de beurt. Er zal worden gezongen door de ca- 275 jongens en meisjes om de Ruïnekerk. Bergen heeft zich, wat de 'Actie Amazonas' betreft, de laatste twee jaren bepaald niet onbetuigd gelaten. Verwacht wordt dat de op brengst groter zal zijn dan in 1965, gezien de sympathie die de Actie juist daar heeft verworven. Er is de meest volstrekte medewer king van alle instanties. Afgezien van het feit dat Herman Zeal, de heer J. Berits directeur van de Rijkskweekschool en de gezamen lijke leerlingen zich volledig hebben ingezet vor het prachtige doel, is er eveneneens alle praktische bijstand van de zijde der gemeentebesturen Het College van Hoofdingelanden van het Waterschap Bergen hield een openbare vergadering in café 'De Oude Herberg' aan de Dorps straat. Na opening van de voorziter, de hr. G. Nanne, werden de notulen van 13 oktober j.l. goedgekeurd en een Commissie benoemd voor onderzoek naar de geloofsbrieven van de he ren: A- Paarlberg en L. J. de Ruiter i.v.m. hun herbenoeming tot hoofd ingelanden voor het poldergebied, waarin zitting hadden: de heren Groeneweg, Haringhuizen en Ros kam. Een voorstel om het personeel een uitkering ineens van 1,7% over het jaar 1967 uit te keren, volgens de door de Gedepteerde Staten ge geven richtlijnen, kreeg aller in stemming. Voorts kwam het voorstel ter spra ke tot het verbeteren van de wijze van bekendmaking en afkondiging door middel van aanplakborden, die in aantal vermeerder zullen worden tot acht stuks. Vier borden kunnen in hun oude uitvoering worden ge handhaafd, terwijl er vier nieuwe borden zullen moeten worden aan geschaft met raamrooster. Zij zullen geplaatst worden langs de terreinafscheiding boerderij Voert 6 tegenover Voert 3. 2. Heerenweg, in oostelijke berm, tegenover Heeren weg 50. 3. Hoek Klaasen en Even- dijk-Teugelaan in westelijke berm. 4. Hoek Kerkedijk-Schapenlaan in noordelijke berm- 5. Kogendijk in zuidelijke berm, direct voor de nieuwe Rijksweg, nr. 9. 6. Nesdijk in ioordelijke berm tegen zuid-west hoek Bergerweg 78. 7. Schapenlaan in westelijke berm ter hoogte van de Bandscheiding. 8. Hoek Kerke- dijk-Koninginneweg, langs voetpad zuid-oostzijde PTT-brievenbus. Hierover ontwikkelen zich verschil lende discussies. Enkele veehouders vroegen zich af of die borden wel hun nut zullen afwerpen omdat de aankondigingen toch in de dag en weekbladen verschijnen. De heer Bijl dacht dat deze borden wel vol doende zijn. De secretaris, de heer W- J. Schoon hoven, merkte op dat men volgens de keurwet, verplicht is deze zaken aan te plakken. Bovendien verschij nen niet alle aan- en afkondigingen van het Waterschap in de couran ten. Er moeten allerlei aankondigin gen van vergaderingen van hoofd ingelanden op worden bekend ge maakt. Tenslotte werd besloten tot aanschaf daarvan. Hierna bracht de Commissie van on derzoek naar de geloofsbrieven van de hoofdingelanden rapport uit, en werden beiden herbenoemd. Tijdens de rondvraag uitte de heer Bijl zijn bezwaar over de smalheid van de Oud-Burgerweg en de Scha penlaan waarlangs nauwelijks twee wagens kunnen passeren. Door ver schillende veehouders werden klach ten geuit over het slechte wegdek van de polderwegen o.a. Kogendijk, Oosterdijk, Baakmeerdijk e.a. De heer Schoonhoven constateerde dat dit maar tijdelijk is, i.v.m- de vuilverplaatsing en de zware vracht wagens die de binnenwegen nemen Aan het einde van de vergadering dankte de voorzitter allen die dit jaar hun medewerking hebben ge geven. Breelaan 13 Bergen er vergaderingen kunnen plaatsvin den van het Gemeentebestuur met de Jeugdraad. G. Als u de verslagen van de jeugd raad doorgenomen heeft, heeft u waarschijnlijk de brief van de heren Tiebie en Zeitsen gelezen. Wat vindt u hiervan? Kapelaan Ik geloof niet dat, we de heren op hun eigen houtje moeten laten wer ken, maar dat dit zuiver een kwes tie is van de jeugdraad. Zij moeten er steeds B. en W. inbetrekken. Ik heb wel veel waardering voor de Burgemeester- Er moet natuurlijk veel vergaderd en gepraat worden. Maar er moet een uitgewerkt pro gramma komen zodat alle vereni gingen weten wat er zoal voor de jeugd te doen is. GUSTAV DL, DUINSTREEK Zaterdagavond j-1. hielden KJVO en ANDO de laatste culturele avond van het jaar in zaal Hovenier aan de Russenweg. Het bestuur had voor deze avond de Bergenaar, de heer Piet Mooy uitgenodigd verzame laar van ansichtkaarten en oude prenten van de Heerlijkheid Bergen die, aan de hand van dit materiaal op onderhoudende wijze het talrij ke publiek boeide met het vertonen van zijn aparte en fraaie dia's uit het heden en verleden van het dorp. Na opening van de heer B. Schuil die verheugd was over de levende belangstelling van de jongeren en hen tevens aanraadde lid van de KJVO te worden gaf hij het woord aan de heer Mooy, die zijn 'praatje bij een plaatje' begon met een stuk oude geschiedenis uit de woelige dagen in het dorp van het jaar 1574 na de bevrijding van Alkmaar en 1799 toen een hevige slag woedde rond de Ruïnekerk. Voorts maakte hij met zijn aan dachtig gehoor een wandeling door het Bergen uit het begin van deze eeuw, wist het oude Bergen te doen herleven en vaak op geestige wijze kostelijke annecdotes te vertellen van gestorven Bergenaren, dat bij de aanwezigen grote vrolijkheid ver wekte. Aan het einde van de avond dankte de heer Schuil, de heer Mooy, voor deze Bergense avond en hoopte het volgend seizoen weer op hem te kunnen rekenen. en de politie. Voorts van een niet te tellen aantal instellingen en particu lieren die hun bijdrage leverden om 'Klank op klinkers' tot een succes te maken. Anthony van Kampen, die nauwe contacten met Radio Wereldomroep onderhoudt, vond deze bereid een speciale uitzending te verzorgen van één der concerten naar Brazilië, op dat zowel de missionarissen aldaar als de melaatsen, voor wie de op brengst bestemd is, de kans krijgen naar de zingende Alkmaarders te luisteren. De opname wordt per vliegtuig naar Bonaire gebracht en vandaar rechtstreeks gerelayeerd naar Amazonas. Het is vrijwel zeker dat een der omroepverenigingen in Nederland gedurende de kerstdagen eveneens het concert zal uitzenden voor het binnenland. Zaterdag zingt het koor dus in Ber- i;| gen. Na het laatste lied valt zowel koor als orkest in 250 collectanten, die met lijsten een huis-aan-huis collecte gaan- houden. De opbrengst komt nominaal in handen van pater Jan de Vries, de barmhartige Sama ritaan van 'n groep van 650 melaat sen, die zich aan de Rio Negro in onvoorstelbare ellende bevinden- braadkuiken V -;it 4 fl A V' - G- •-tvv V v.' jfBjPBflij Haal het Centra braadkuiken In hula voor Uw Kerstdis! (maximaal: 3 braadkulkens per gezin)

De Duinstreek | 1967 | | pagina 9