f 18.500 subsidie voor Drumband en Volksmuziekschool Het litteken Tnynnarusté'j T^aad Cjakocid in da klaverjas-drive GEBR. v. d. BOSCH N.V. - BERGEN - Kogendi|k2 Tel. (02208)3622-2155-2660 GEMEENTERAAD SCHOORL Algemene beschouwingen Rondvraag 'De Rustende Jager' zal worden herbouwd Duintreffersnieuws Laat de robot voor u werken HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend Geen beat voor beesten in 't Trefpunt Houtblokken Huisbrandolie voor c.v. Petroleum voor haarden V R IJ E BENZINE DIESEL OLIE door Maartje Zeldenrijk Op de jl.l. vrijdagavond gehouden vergadering van de Schoorlse Gemeente raad kwam, zoals bekend, de begroting aan de orde die een tekort van 60.000,- aangaf. Er werden weer zoals gebruikelijk de nodige algemene beschouwingen aan gewijd en het zij ons vergund hieruit enkele zinssneden te citeren want het gehele verhaal zou enkele pagina's van onze krant vergen. Nadat de voorstellen inzake de in gekomen stukken na enige discussie waren aangenomen kwamen de ton gen los bij de behandeling van sub sidieaanvragen van de verschillen de verenigingen en instellingen. Verschillende raadsleden informeer den naar het eerder vastgestelde verschil in subsidiëring van beide VW's. In eerste instantie hadden B. en W. namelijk voorgesteld de VVV Schoorl een subsidie toe te kennen van 3750,- en de zustervereniging in Groet 2500,-. Het college had deze bedragen gebaseerd op 25% van de opbrengst der contributies. Later wa ren B. en W. op dit besluit terug gekomen en hadden het voorstel in die zin gewijzigd dat aan iedere VVV een gelijke subsidie van 3125 zou worden verstrekt, zijnde ieder de helft van het beschikbare bedrag. Mevrouw De Boer en de heren Sle- king en Meijer voerden hierover het woord. De heer Sleking merkte on der meer op dat beide WV's 35 jaar lang hun subsidies gezamenlijk heb ben aangevraagd maar dat er nu voor het eerst geen overleg is ge weest. De VVV Schoorl heeft haar aanvraag zelfstandig ingediend zon der het bestuur van de Groeter zus tervereniging hierin vooraf te ken nen. De burgemeester stond alle sprekers uitvoerig te woord en stelde de raad voor om op dit punt dit jaar te 'middelen' en eens met beide ver enigingen om de tafel te gaan zitten. Dit ook omdat verschillende raads leden hadden gevraagd of het nu niet verstandiger zou zijn om één VVV voor de hele gemeente te vor men. De heer Eecen vond het onzin dat in een dorp van nog geen 5000 in woners er twee VW's waren en hij pleitte, vooral in deze tijd van sa menbundeling, voor één krachtige VVV. De burgemeester sloot de debatten op dit punt af door op te merken dat hij hoopte dat de kortsluiting die nu tussen beide verenigingen is opgetreden, de groei tot elkaar niet in de weg zou staan. De heer Meijer stelde vervolgens vragen over het voorstel om aan de raad van Europese gemeenten een subsidie te verlenen van een cent per inwoner. De woordvoerder in formeerde naar de plannen van B. en W. om contacten te leggen met een buitenlandse gemeente. Hij zag hiervoor graag een plaats in Vlaan deren aangewezen. Na enige discus sie werd afgesproken dat B. en W. met kandidaatplaatsen zal komen hoewel de burgemeester er wel tegen waarschuwde dat de contacten met een andere plaats niet te veelvuldig moesten zijn. Na enige discussie werd inge stemd met het voorstel aan de Voksmuziekschool een subsidie te geven van 10.500, De burgemeester prees de di recteur van de school die de zaak daar prima in de hand heeft. Met algemene stemmen werd ver volgens besloten om, zoals wjj reeds meldden, de Jeugddrum band Schoorl een subsidie te ver lenen van 8 mille waarvan de helft als renteloos voorschot. Alle raadsleden bleken vol lof voor de leiding en de leden van de band te zgn. Onder grote hilariteit deelde de burgemeester aan de raadsleden rolletjes snoep uit die hem door zjjn kapper (P. Roos) voor dit doel ter beschikking waren ge steld. Zoals bekend is de heer Roos één der bestuursleden van de band. Mevrouw De Boer en de heren Meijer en Meedendorp en de hr. Sleking hielden hierna algemene beschouwingen. De heer Sleking wees op de nood zaak van verdere aanleg van de riolering en attendeerde er verder op dat de ingestelde toeristenbe lasting een goede propaganda in de weg kan staan. Verder pleitte hij ervoor nu de aanleg van de weg naar Hargen aan Zee is begonnen voor een naamsverandering; hij zag in plaats van Hargen aan Zee lie ver de naam Noordzeebad Groet, dit is vooral voor de buitenlanders een gemakkelijke klank. Voorts bleek de heer Sleking voorstander van het instellen van een ideeën bus waarin de bewoners op- of aanmerkingen konden deponeren. Mevrouw De Boer vond het spijtig dat de Groeter Lagere School mis schien haar vierde leerkracht zal moeten missen en drong er in dit verband op aan dat men zijn kin- derep toch liever niet buiten Schoorl naar school moet sturen. Zij achtte een wijkraad voor de nieuwe wijken niet nodig, de nieu we bewoners horen bij ons en moe ten niet apart blijven. De wateroverlast in plan Oost had men kunnen voorkomen en straks zit men met de nieuw te bouwen huizen weer voor hetzelfde pro bleem. Verder attendeerde mevrouw De Boer op de strandvervuiling en stelde zij vragen óver het zwembad en over de slechte toestand van de polderwegen. De heer Meedendorp bracht de kwestie rond de aankoop van het Hooge Duyn ter sprake, waarbij hij stelde dat men niet voorbij kon gaan aan de animositeit rond deze aankoop. We hebben nimmer, al dus spreker, het geestelijk gehandi capte kind de kans willen ontne men een thuis te vinden in onze mooie gemeente. Wel hebben we beoogd het daarheen te leiden dat de tehuizen, zo die in onze gemeen te gesticht zouden worden, op plaatsen komen te staan waar dit op grond van logische redenen het beste zou voldoen. In deze vorm dienen we dan ook, en niet in de laatste plaats het kind zelve te be trekken en wat dit laatste betrof had de heer Meedendorp rond de publicaties de indruk gekregen dat het allang niet meer gaat om het kind zelf. Wellicht is de Stichting 'Helpt Elkander' onbewust bezig met het nastreven van een ander element n.l. het Helpt Een Ander in casu de pers en tv. aan copy die, in een bepaalde versie opgediend, als smulkost kan dienen voor de lezer cq. kijker. Zou het niet ver standiger zijn om terwille van de kinderen eens als Stichting met B. en W. om de tafel te gaan zitten en dan eens te zien waar de mening van dezelfde B. en W. lag op het gebied van vestiging van een in richting. In het belang van het kind zelf wel te verstaan. Hetzelf de kind dat er geen flauw benul van heeft dat grotere, meer begaaf de mensen hun energie verspillen op weinig constructieve wijze. De heer Meijer vond het een tries te zaak dat het rijk de positie van een recreatiegemeente niet op de juiste wijze benadert omdat Schoorl extra voorzieningen moet treffen om de toeristenstroom op te vangen. Verder bleek de heer Meijer tegen instelling van een wijkraad voor Schoorl Oost te zijn en zag hij de artikelen die in De Duinstreek door 'waarnemer' worden geschreven graag met zijn ware naam onderte kend. Ook de heer Meijer was voor stander van één VW voor de hele gemeente er zijn toch ook, zo zei hij fuseringen geweest van de Harger- toneelvereniging en St. Genesius en de Oranjevereniging? (De hr Meijer vermeldde niet dat er in Schoorl 2 voetbal- en 2 gymnastiekverenigin gen zijn). Nadat de openbare vergadering enige tijd was geschorst om B. en W. ge legenheid te geven hun antwoorden voor te bereiden, stond de burge meester iedere spreker te woord. De heer Bergh vertelde dat de Kalk zandsteenfabriek te Schoorldam per 1 mei is verkocht aan de N.V. Petten. Hij zag hier een mogelijke plaat singskans voor een tiental werkne mers die destijds door de directie Burgemeester Bergh 'Uit referentie tegenover u heb ik vanmiddag mijn haar laten knip pen. Mijn kapper is bestuurslid van de drumband en deze zei te hopen dat de raad het voorstel subsidie te verlenen aan zou ne men. En toen gaf de kapper me deze rollen snoep terwijl hij zei: 'Dan hebben ze wat te sabbelen'. Burgemeester Bergh tot de heer De Leeuw over het al dan niet deelne men aan een stemming 'Dat het verkeerd in de krant is gekomen, kunnen u noch ik hel- qaen.' De heer Sleking 'Een ideeënbus zou kunnen dienen als uitlaapklep van de bewoners.' De heer Sleking 'Wethouders hebben een spreek uur maar raadsleden ook en deze laatste categorie altijd.' De heer Meedendorp over de gasbel te Camperduin 'U moet de directeur van de AMOCO eens op de theevisite vra gen.' Burgemeester Bergh in verband met de strandvervuiling en over de door de heer Sleking voorgestelde nieu we naam voor Hargen aan Zee 'De nieuwe benaming Noordzee bad Groet roept het begrip van koude op, en we kunnen trouwens de plaats beter Harken aan Zee noemen in plaats van Hargen aan Zee.' van de Steenfabriek werden ontsla gen. In verband met de aankoop van het Hoge Duyn en met de rede van de heer Meedendorp zei de burgemees ter dat hij het betoog van de spre ker gaarne onderschreef. Er is, zo zei de heer Bergh, plaats voor het misdeelde kind en wij zijn bereid om met Helpt Elkander om de tafel te gaan zitten om te overleggen waar we de misdeelde mens een goede plaats kunnen geven. Voor wat betreft het zwembad mikt het gemeentebestuur op een klein verwarmd instruktiebad dat moge lijk overdekt zal worden. Nadat verschillende sprekers in 2de termijn het woord hadden verkregen werd de begroting conform de voor stellen vastgesteld. Bij de rondvraag stelde de heer De Leeuw vragen over het feit dat het Groene Laantje nu ook aan beide zijden voor auto's is verboden ver klaard en vroeg aan B. en W. waar om de betrokken bewoners niet van te voren van deze maaregel op de hoogte waren gebracht. Wethouder Dekker zei dat een der gelijke bijeenkomst wel degelijk heeft plaatsgevonden. Verder ontstond enige discussie over het plaatsen van verkeersborden en nadat de heer Sleking de burgemees ter zag als iemand met de wijsheid van een Salomo en het geduld van een Job, werd deze begrotingsver gadering van de Schoorlse gemeen teraad om kwart over elf gesloten. Het café-restaurant 'De Rustende Jager' gaat binnenkort praktisch ge heel tegen de grond, deze week zal met de werkzaamheden een begin worden gemaakt. Over enige tijd en wel in april zal het nieuwe gebouw klaar zijn, zo vertelde ons de heer H. Roos die er vast op rekent dat hij in die maand in zijn nieuwe bedrijf: zal kunnen stappen. Het is de bedoeling dat het gedeelte wat nu café is, als overdekt terras uit de verbouwing te voorschijn zal komen. Een terras van liefst 125 m2, dus plaats genoeg voor de talloze va kantiegangers. Aannemer Visser uit Koedijk zal er dan verder voor zorgen dat de zaal wordt gesloopt en dat op die plaats het café verrijst. Dit café krijgt een verbinding met de zaal die aan de noordkant van het gebouw is gesi tueerd. De zaal wordt 250 m2 groot overigens dezelfde afmetingen als de huidige zaal en ze zal door een schuifwand van de rest van het ge bouw kunnen worden afgescheiden en ook in tweeën gedeeld. Het café zelf wordt groter en de bar zal vanuit het café tot in de zaal doorlopen. Een buffet dus voor de gehele zaak. Verder bestaan er plannen voor de bouw van winkels en wel twaalf stuks die door aannemer Visser zul len worden gebouwd en verkocht. Het wordt een winkelgalerij en hier door schept men een (nieuw) dorps centrum. De heer Roos benadrukte dat Schoorl niet mag worden gezien als een dependance van Bergen en dat het ook geen boerendorpje is. Je moet je hier nou eenmaal op het seizoen concentreren zegt hij. Op onze vraag of een zo ingrijpende nieuwbouw nu wel zo noodzakelijk was kwam de heer Roos als ant woord met enkele totaal verrotte stukken hout aandragen. Hiermee toonde hij aan dat het gebouw to taal uitgewoond is en dat een ge deeltelijke restauratie weinig zin heeft. Wel, we hopen dat het de aannemer zal gelukken het gebouw in de ge melde tijd te slopen en opnieuw te bouwen. Wie echter nog een plaatje wil maken van 'De Rustende Jager' in zijn hudige gestalte dient er ech ter wel vlug bij te zijn. We zullen u te zijner tijd graag op de hoogte houden van de vorderin gen van de nieuwbouw. De uitslag van de laatste klaverj as- drive is als volgt 1 M. de Wit-K. Delis Pz. 5622 2 De heer en mevr. May 5371 3 Mevr. Delis-Stokman- Joh. Delis 4932 4 P. Berkhout-P. Delis sr. 4824 5 K. Glorie-K. Bruin 4611 Marsenprijs: Ton Delis-J. Delis: 4 Troostprijs: K. Kaandorp-J. de Boor- der, 3938 punten De volgende 'Duintreffers Klaver- jasdrive' wordt gehouden op vrijdag 9 februari in café Slijkerman, aan vang 8 uur. Een voor Europa nieuw 'wonder der techniek' wordt hier te lande ge ïntroduceerd door Van Rietschoten Houwens. In Europa komen er voorlopig twee. Het apparaat, Ver- sttran genaamd, wordt in licentie ge- woud door Hawker Siddeley Dyna mics na te zijn ontwikkeld door de American Machine and Foundry Company. Het is een robot met vele mogelijkheden. Een zal worden geïnstalleerd in de Ford-fabrieken te Keulen, een twee de in de Rolls Royce fabrieken te Derby. Bij Ford die in de Ver. Staten reeds ruime ervaring heeft met deze machine zal zij gebruikt worden bij het smeden van tandwie len voor achterassen van automobie len, bij Rolls Royce bij de produktie van turbine-bladen vor vliegtuig motoren. De Versatran, in twee modellen le verbaar, heeft een zeer groot aantal mogelijkheden. De robot kan wor den gebruikt voor het leggen van stenen of tegels, de behandeling van porcelein en van glas, giet- en smeedwerk, verpakking, verfspuiten en perswerk. De programmering van de robot is betrekkelijk eenvoudig. (Dia) Naar de ervaring van veehouders wil muziek in de stallen de melk- gift eerder bevorderen dan hinderen. Dat blijkt niet helemaal waar te zijn. Koeien zijn misschien wel gesteld op gloedvolle amusementsmuziek maar van de beat moeten ze niets hebben. De koeien van de boer in Ostelsheim in Zuid-Duitsland, wiens stal dicht bij een café was gelegen, waar een beatgroep repeteerde en uitvoeringen gaf, werden op het ho ren van dit geluid volkomen onhan delbaar en wilden zich niet laten melken. Wij kunnen ons dat voor stellen. Op melktijd wordt nu in dorpje geen beatmuziek meer ten gehore ge bracht, dankzij de actie van de be trokken veehouder. (Dia) Gevraagd FLINKE HUISHOUDELIJKE HULP voor 2 halve dagen per week. Mevr. Best, St. van Surck- laan 4, Bergen, tel. 3266 WEGENS ENORM SUCCES WEER LAANWEG 2 OP ZATERDAG 10 EN 24 FEBRUARI 8 UUR VOOR OPEN HAARD DOORSMEREN OLIE VERVERSEN AUTO WASSEN 'Ik ga je veertien dagen eens lekker verwennen, mijn godin netje. Let eens op, we keren ditmaal de rollen om. Je krijgt je ontbijt op bed.' Op zevenentwintig december schonk Map Lakeman het leven aan een welgeschapen dochter. Terwijl Wiechert Lakeman, volgens de laatste scheepsberichten, 300 mijl zuidzuidoosten van Rio de Janeiro op de grote zee voer, stootte Gerdina La keman haar eerste levenskreten uit op deze wereld. Maar toen alles achter de rug was en Map doodmoe maar dolgelukkig in de kussens lag met in de ronding van haar armen de tevreden drinkende baby, wist ze: nu mankeert er niets meer aan mijn geluk. Nu heb ik een schat van een dochter. En een man, die me verafgood. Wat wil ik nu nog meer? EINDE VAN HET EERSTE DEEL DEEL 2 Map Lakeman schonk thee in en liep met twee kopjes naar de achterkamer, waar de tafel bezaaid lag met boeken, schriften en vellen met aantekeningen. Wiechert zat, een pijp in de mond geklemd, een berekening te maken, waarna hij deze vergeleek met een andere berekening. Voorzichtig schoof de vrouw een boek opzij en zette het kopje neer. Hij keek even en glimlachte. "Gaat het?' vroeg ze. Wieg legde de pijp uit zijn mond. Hij roerde in de thee, zonder opkijken knikkend. 'O, dat loopt wel los. Veel heb ik al eerder gehad, het is eigenlijk een soort repetitie. Maar ditmaal zullen ze wel meer vragen. Dat is zo de gewoonte. En ik wil zo goed mogelijk beslagen ten ijs komen, begrijp je? Ik houd niet van met de hakken over de sloot. Bij mij moet het af zijn, anders doe ik het niet.' Map ging bij hem zitten en accepteerde de sigaret, die hij haar presenteerde. 'Jij slaagt', zei ze op besliste toon. 'Daar ben ik van overtuigd.' Hij keek haar lachend aan. 'Dat zal iedere zeemansvrouw wel zeggen, veronderstel ik. Welke vrouw heeft nu geen geloof in haar man?' 'Misschien Rinie?' flapte ze ér uit. Hij keek haar verbaasd aan. 'Rinie? Waarom Rinie?' Ze haalde haar schouders op. 'O, zo maar. Denk je, dat die twee gelukkig met elkaar zijn?' Nog grotere verbazing. 'Waarom niet? Pim is een reuze kerel. Ik heb nooit iets gehoord over moeilijkheden.' Map dacht na. 'Rinie is heel anders dan ik. Als jij met verlof geweest ben en je vaart weer, heb ik het altijd een paar dagen moeilijk. Maar Rinie zegt dan: 'Ziezo, opgeruimd staat netjes. Ik begon net weer zo'n beetje genoeg van hem te krijgen.' Hij grinnikte geamuseerd. 'Zegt ze dat? Ik geloof nooit, dat ze het meent. Het is misschien ook een methode om zich niet te laten kennen. De een is zus, de ander zo.' 'Ik weet het zo net nog niet', peinsde Map. 'Maar ik heb er eigenlijk niks mee te maken.' Hij ging recht zitten en keek zijn vrouw scherp aan. 'Jij weet meer, moedertje Map. Wat haalt Rinie uit, als Pim vaart?' Ze schudde haar hoofd. 'Weet ik dat? Op het redersfeest, dat eerste jaar, flirtte ze met verschillende mannen. Daar ergerde ik me toen al aan. Maar ik dacht: ze zal zelf wel weten, wat ze doen of laten mag. Ze is immers een stuk ouder?' Wiechert keek weer op zijn papieren. 'Ik heb nu een paar jaar niet meer met Pim gevaren. En Rinie heb ik evenmin de laatste tijd gezien. Hij is misschien thuis wat teveel mee gaand, want Rinie is een persoonlijkheid en haar wil is wet in huis. Of hij er is of niet. Zo zal het wel in veel van dergelijke gezinnen gaan.' 'Rinie zei eens: een zeemansvrouw is moeder en vader tege lijk.' Hij knikte. 'Dat ben jij toch ook, als ik vaar?' Ze dronk haaf thee op en sprong overeind. 'Ik houd je maar van je studie af.' 'O, een kwartiertje kan er wel af.' Ze keek met ontzag naar de stapel boeken. 'Wat moet je al lemaal leren voor je eerste?' Wiechert spreidde zijn handen. 'Veel heb ik al in de praktijk gehad, zoals navigatie, wat we tegenwoordig nagenoeg elektro nisch doen. Je moet de zeeaanvaringsreglementen bijhouden, waarin haast iedere maand mutaties zijn, want het ene land wil het zo en het andere zus. Je moet heel wat scheepvaartwetten in je hoofd hebben. Je moet verstand hebben van scheepswerk- tuigkunde, sterrenkunde en verder het weer. Ik bedoel mete orologie en oceahografie. Je moet verstand hebben van radar peilingen en radiopeilingen. Teveel om op te noemen, Map. Breek jij je lieve hoofdje daar maar niet over. Jij hebt een veel mooiere taak, moedertje Map. Ik zorg voor de ping-ping, jij voor mij en onze dochter. Nou? Hebben we de taken eerlijk verdeeld.' Ze ging bij hem staan en sloeg haar arm om zijn schouder. 'Ze is lief, he? Of niet?' Hij knikte enkele malen. 'Hoe kan het anders, met zo'n schat van een moeder!' Ze boog zich over hem heen en drukte een zoen op zijn hoofd. 'En zo'n voortreffelijke vader.' Ze kwam overeind en zei: 'Zeg, waarom sta je niet eens een morgen vroeg op en ga je dan eens een paar uurtjes vissen aan het kanaal?' Hij keek haar verbaasd aan. 'Hoe kom je daarineens op?' Ze glimlachte. 'Toen jij het had over schat van een moeder, dacht ik opeens terug aan die middag, dat we samen spijbelden en aan het kanaal hebben gezeten. Jij zat te vissen, weet je nog wel?' Hij zocht in zijn geheugen. 'Kan best.' 'Je vertelde me toen al, dat je later wilde gaan varen. Je noemde een stel idiote plaatsen op. Dat weet ik ook nog.' Er schemerde iets bij hem. 'Wacht eensEn toen vroeg ik jou, wat jij wilde worden, niet?' Ze knikte. 'Weet je nog, wat ik antwoordde?' 'Ja, ik herinner het me ineens weer. Jij zei: Ik wil later moeder worden.' Ze knielde bij hem neer en sloeg haar armen om hem heen. 'Onze idealen zijn verwezenlijkt niet, spijbelaar?' Hij gaf haar een lange zoen. 'Ik zou zo zeggen: met mijn wel willende medewerking, niet?' Haastig kwam ze overeind en gaf hem een tik. 'O, jij Wiechert schaterde het uit, maar Map legde haar vinger op zijn mond. 'Ssst! Moet Gerdientje wakker worden? Ze slaapt toch al zo licht!' Hij boog zich weer over zijn boeken. 'Straks ga ik even de stad in, wat spullen kopen. En morgen vroeg ga ik een poosje vissen. Dat was een goed idee, Map. Als ik geluk heb, eten we morgen gebakken vis.' Acht maanden was Wiechert Lakeman thuis geweest, voor hij het laatste deel van zijn examen aflegde. Om half vier kwam er een telegram met één woord: 'Geslaagd.' Waarna Map met haar dochtertje een rondedansje maakte door de kamer. 'Pappie is geslaagd voor eerste, mijn schatje. En straks komt hij thuis. Ma ken we er een groot feest van. Ter ere van eerste stuurman Lakeman. Mammie zal je aankleden, gaan we boodschappen doen en wat lekkernijen in huis halen. Dat heeft pappie wel verdiend na al dat leren en blokken.' ZONDAG 11 FEBRUARI BERGEN HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK 10.15 uur: ds. ter Steege GEREFORMEERDE KERK 10.00 en 19.00 uur: Ds. J. Sap LEGER DES HEILS (Dorpshuis) 10 uur: Samenkomst EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS, Pr. Hendriklaan Zaterdag 19.15 uur eucharistieviering als op zondag 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis - 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19.00 uur Eucharistievie ring zoals op zondag. 8.15 uur, 9.30 uur Hoogmis, 11.00 uur en 12.15 uur; SCHOORL HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL, GROET EN CAMP. 10 uur te Schoorl: Ds. C. M. de Jong R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOPER Zaterdag 19.00 uur Eucharistievie ring als op zondag. 8.00 uur, 9.30 uur Hoogmis en 11.00 uur; 19.00 uur avondmis ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. A. J. van der Sluis (Gezinsdienst en koffievertering) EVANG. LUTH. GEMEENTE Oudegracht 187, hoek Baangracht 10.15 uur: Ds. Herrmann REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. E. J. Kuiper

De Duinstreek | 1968 | | pagina 2