Schoorl nam afscheid van Ds. de Jong weekblad Hearing van de Partij van de Arbeid Het litteken GERRITSEN KELTUM PLEET A. CAKIRIAN Het speciale huis voor Perzische tapijten G rat is huid-anaiyse Asfaltering Heereweg en Laanweg SCHUIT-CONiJN Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen door Maartje Zeldenrijk Algemene vergadering Raiffeisenbank Schoorl Bejaardenmiddag U.V.V. Schaakvereniging 'Bergen' De kerkelijke en burgelijke gemeen te heeft zondag j.l. officieel afscheid genomen van Ds. de Jong die sinds 1943 in Schoorl op de kansel heeft gestaan. Zoals bekend heeft Ds de Jong de pensioengerechtigde leef tijd behaald per 1 mei en zal hij zich vestigen in Lage Zwaluwe. Waarschijnlijk is de N.H. Kerk te Schoorl nog nooit zo vol geweest als j.l. zondag toen tientallen stoe len moesten worden bijgeplaatst. Verschillende sprekers voerden tij dens de laatste dienst die Ds. de Jong in Schoorl gaf, het woord. Er waren woordvoerders van de classis Alkmaar, die de scheidende dominee schetsten als een werkzaam mens die onder meer lange tijd als kerkvisitator in de provincie heeft gefungeerd. Burgemeester Bergh releveerde dat er vanuit de wereld een zekere hun kering naar de kerk was uitgegaan opdat de kerk een werkzaam aan deel zou hebben. De oprechtheid ge biedt, aldus de burgemeester vast te stellen dat in het verleden veel was dat verdriet heeft veroorzaakt. Na de bevrijding heeft de kerk haar taak beter begrepen dan voordien en is haar kijk op de wereld wat groter geworden. De heer Bergh schetste de werkzaamheden die de scheidende predikant heeft verricht voor hij naar Schoorl kwam en wees op het feit dat beide N.H. kerken in Schoorl, tijdens de ambtsperiode van Ds de Jong zijn gerestaureerd. U heeft in samenwerking met pas toor Herzberg veel gedaan om de mensen tot elkaar te brengen en bij dit alles schuwde u het op de voor grond te treden. U heeft zichzelf 40 lange jaren weggecijferd, aldus de heer Bergh en het doet mij een groot genoegen dat het Hm. de Ko ningin heeft behaagt u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. En terwijl het Wilhelmus door de organist ten gehore werd gebracht dat staande door de aanwezigen werd meegezongen, speldde de bur gemeester de Koninklijke onder scheiding op de toga van de pre dikant. Tot slot van zijn toespraak bood de burgemeester Ds. de Jong een boekwerk aan terwijl hij be nadrukte dat, mocht de dominee zich in Brabant niet thuis voelen, hij altijd weer naar Schoorl kan terugkomen. Pastoor Herzberg bracht vervolgens namens zijn parochie dank aan zijn 'collega' ook vooor zijn arbeid in oecumenische zin. De voorzitter van de Kerkeraad, de heer Slagman dankte voor de pret tige samenwerking, waarna de scheidende predikant iedere spreker uitvoerig te woord stond. Hij dankte zijn medepredikanten in het mode- ramen voor de steun die hij altijd had ondervonden en gaf een terug blik op het jaar 1943 toen hij meer Helderse evacuees in de kerk zag dan Schoorlaars die ook voor een groot gedeelte naar elders moesten evacueren. Hij was dankbaar voor de vele goede contacten die hier wa ren gelegd, vooral de contacten met de katholieke kerk zijn de laatste jaren snel gegroeid. Hierna begaf het gezelschap zich naar 'De Roode Leeuw' waar een druk bezochte afscheidsreceptie werd gehouden. Talrijke mensen uit alle lagen der bevolking namen af scheid van Ds. de Jong. De kinderen van de zondagsschool trokken in een lange rij aan de familie De Jong voorbij en zij bo den een boekwerk aan dat zij zelf hadden vervaardigd en waarin de hele bijbelse geschiedenis was afge beeld. De heer Slagman bood hierna het bedrag aan dat door de burgerij was bijeengebracht. Uit de hoogte van het bedrag destilleerde de heer Slagman de genegenheid en sympa thie die iedere Schoorlaar Ds. de Jong toedroeg. Mevrouw Coenen overhandigde na mens de Hervormde Vrouwengroep een fraai wandkleed, pastoor Herz berg twee cadeaux namens de oe cumenische gespreksgroep en mevr. Slagman namens de Open Deur. Hierna konden nog vele mensen persoonlijk afscheid nemen van de familie De Jong en van deze ge legenheid werd een druk gebruik gemaakt. Langestraat 12, Alkmaar Hedendaags, oud en antiek TWEEDE BLAD DONDERDAG 2 MEI 1968 DE DUINSTREEK Tijdens een vorige week vrijdag ge houden bijeenkomst van de afdeling Schoorl van de Partij van de Arbeid is over tal van zaken geanimeerd gediscussieerd. De belangstelling van de zijde van het publiek was ech ter minimaal maar de kwaliteit van de aanwezigen was goed, dit bleek wel uit het niveau van de gestelde vragen en gemaakte opmerkingen. Als eerste punt werd het feit aan de orde gesteld dat veel mensen hun vuilnis zomaar ergens depone- Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat de Heereweg vanaf het café 'De Bokkesprong' tot aan Camperduin geasfalteerd zal wor den. Dit is eveneens het geval met de Laanweg die vanaf het centrum van Schoorl tot de kruising met de Voorweg van een asfaltlaag zal wor den voorzien. De kosten voor beide tracees bedragen ruim anderhalve ton. ren waar dit helemaal niet geoor loofd of wenselijk is, zoals in bosjes en dergelijke. Wethouder Muelink deed een beroep op alle inwoners bij grote partijen afval de Dienst Gemeentewerken om afvoer te vra gen, dit is heus niet zo duur als men denkt. En achteloos weggewor pen vuilnis is een ontsiereng voor ons dorp voorals als men haar re creatieve taak in aanmerking neemt. Op een andere vraag antwoordde de heer Muelink dat de polderwe gen zullen worden verbeterd en ver breed maar dat het wachten is op de benodigde subsidies. Waarschijn lijk zal eerst de Teugelaan aan de beurt komen. Op een vraag over het werk van de VVV's ging de voorzitter, de heer Duyneveld uitvoerig in. Hij betoog de onder meer dat er van de VVV's niets uitgaat op het gebied van het organiseren van evenementen op cultureel gebied. Men schotelt de gasten een programma voor van tra ditionele evenementen zoals schat- graverijen en dergelijke en iets van allure wordt niet geboden. De heer Duynevelt zag de VVV's als iets waar men zich aangenaam mee be zig kan houden, het spel is blijkbaar belangrijker dan de knikkers. De gemeentelijke subsidie waarvoor de gemeenschap toch een groot be drag op tafel legt, achtte de heer Duyneveld te zwaar voor datgene wat de VVV's op cultureel gebied aan de gasten bieden. En niemand is blijkbaar in staat om een fusie tot stand te brengen want de heren achten de WV een stukje tijdverdrijf. De gemeente subsidieert 'een commerciële zaak en de WV fungeert slechts als een propagan- daorgaan voor de verhuurders. De riolering van Bchoorl was ook een punt van discussie en uit de woorden van de heer Muelink bleek dat men eigenlijk pas tot de aanleg hiervan over kan gaan als er in het kader van een uitbreidingsplan hui- D.A. DROGISTERIJ Stationsstraat 11, tel. 2205 aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd zen komen. De Omloop zal daarom de eerste jaren helaas van riolering verstoken moeten blijven maar Cam perduin zal, als men met het bou wen van de daar geplande 350 hui zen begint, van riolering worden voorzien. Eerder is het economisch niet verantwoord. Zoals bekend kampt Schoorl al jaren lang met een tekort aan financiële middelen. Om zijn taak als recreatiegemeente en als woonoord goed te kunnen uit voeren heeft men veel geld nodig dat door de overheid niet in toe reikende mate wordt verstrekt. Wij hebben het initiatief genomen om te proberen hieraan iets te doen waar de pogingen van anderen weinig succes hebben gehad. In combinatie met een zevental kustgemeenten heeft men - een werkcommissie ge vormd die precies zal nagaan wat een recreatiegemeente nodig heeft, zij zal hierover een rapport samen stellen en dit via de Tweede Kamer indienen bij de betreffende Mini steries. De heer Duyneveld zei te hopen dat ook andere politieke partijen hiervoor zullen zijn warm te krij gen. Want wij menen, aldus de hr. Duyneveld dat recreatie-gemeenten recht hebben op meer geld. Wij heb ben de eerste stap gedaan door het geven van directe voorlichting aan de Tweede Kamer. Als het rapport klaar is zullen radio en televisie worden ingeschakeld om het Ne- mate wordt verstrekt. De PvdA heeft het initiateif genomen om te ten die hun toevlucht hebben moe ten zoeken in de logeerbelasting, verkeren. Ook werd de gastenstatistiek be sproken en werd benadrukt dat de genen die een biljet invullen, totaal geen vrees hoeven te hebben dat de belasting achter de gegevens zal komen. Men heeft becijferd dat over 1967 700.000 overnachtingen zijn geboekt en als men aanneemt dat hiervan 70 procent is geregistreerd komt men op een aantal overnach tingen van een miljoen. Voor 1968 zal iemand op het gemeentehuis speciaal met de gastenstatistiek worden belast. Er is aan logeer- lasting het afgelopen jaar ongeveer 13 mille ontvangen maar men dient hierbij te bedenken dat tot dus ver alleen die toerist kan worden aangeslagen die langer dan zeven dagen hier verblijft. Nadat nog was gepleit voor de in stelling van een openbaar toilet werd aandacht gevraagd voor de Schoorls korenmolen die in deplo rabele toestand verkeert. De molen zal, zo bleek uit de woorden van de heer Muelink worden gerestaureerd De zaak met de betere merken w.o.: LANCÖME - Dr. DE HOOG AIJER - ORLANDE etc. ELIZABETH ARDEN men is inmiddels met de werkzaam heden begonnen. Het kruispunt Voorweg-Laanweg nabij de zaak van de heer Hoog vorst werd door sommige aanwezi gen als zeer gevaarlijk bestempeld de oplossing ligt hier misschien in het aanbrengen van haakse hoeken. De verkeerslichten in de kom van het dorp zijn praktisch nooit in ge bruik en dit veroorzaakt onnodig lange wachttijden voor auto's die moeten wachten op verkeer van rechts. Het probleem is nog in stu die want het bleek geen eenvoudige zaak om de juiste plaats voor de agent die met de lichten het ver keer moet regelen, te vinden. Want deze moet het verkeer uit alle rich tingen kunnen overzien. De heer Duyneveld gaf vervolgens als zijn mening te kennen dat de beide partijen Schoorls Belang en Algemeen Belang geen 'gezicht' heb ben omdat zij geen politieke organi satie achter zich hebben waar men eventueel op kan terugvallen. De heer Pastoor, oud-raadslid gaf enige cijfers over de politieke inte- En ik zou bij je gebleven zijn in Le Havre, zolang je schip daar lag. Dat was de bedoeling, omdat ik vrijwel niets wist van je bandeloze, schunnige daden buiten Purmerend. En wat ik bij stukjes en beetjes te weten was gekomen, wilde ik niet gegloven, omdat ik het achtte als lasterpraat Ik geloofde je volkomen en als ik iets bemerkte bij anderen, dan sterkte mij de wetenschap: Zo is mijn man gelukkig niet. Die houdt alleen maar van mij en is alleen maar met mij gelukkig. Die kan ik in elk opzicht vertrouwen. Wel, ik weet nu, hoe groen ik ben geweest, want je was dat vertrouwen misschien nooit waard. En kom alsjeblieft niet met smoesjes op m'n dak in de vorm van: het was de enige keer en het zal de laatste keer zijn, want ik geloof je niet meer. Je hebt nooit anders gedaan dan je afge ven met het laagste allooi van de maatschappij. Zelfs toen ik dat lidteken op je borst zag en je vroeg, hoe je er aan kwam, stuurde je me met een kluitje in het riet. Daarom wil jij niet graag meer naar Jamaica, omdat je weet, dat je daar je leven niet zeker bent, omdat de familie van die vrouw, bij wie je daar een kind hebt, gezworen heeft je te zullen doden, als ze er de kans toe krijgt. Overigens geheel volgens de adat van dat land. Een onbetekende schram., man, je hebt weken tussen leven en dood gezweefd! Een of twee millimeter dieper en ze hadden hun wraak volbracht. Zo, ik kan het hierbij wel laten. Mij dunkt, het ik zo ongeveer alles, wat maar mogelijk was op dit terrein. En spaar me eventuele verontschuuldi- gingen, want ze zullen geen enkele zin hebben." Hij keek haar gelaten aan. „Dus ik ben bij voorbaat al veroordeeld? Iedere verdachte, zelfs een moordenaar, heeft recht op verdediging." O, als je desondanks daar prijs op stelt, ga je gang. Laat je verzachtende omstandigheden eens horen." Het antwoord klonk spottend. „Omdat ik niet weg kon, was er toch niets op tegen mijn verjaardag te viren?' „Op die manier? Overigens, ik heb geïnformeerd, maar je had verlof kunnen krijgen, juist met het oog op je verjaardag." Ze fantaseerde, maar het bleek een schot in de roos te zijn. „Goed, ik had het kunnen krijgen, maar ik was te moe en zag op tegen de lange reis voor die enkele uren." „Maar je was niet te moe om de hele avond en de halve nacht aan het zwabberen te gaan en tenslotte de nacht door te brengen bij een publieke vrouw." „Meid, daar wist ik niets van. Ik had teveel gedronken. Toen ik wakker werd, ben ik meteen het huis uitgegaan." Map verwonderde zich steeds meer. „Dat je het allemaal be schouwt alsof het de vanzelfsprekendste zaak van de wereld is. Wat voor een mentaliteit houd jij er op na?" Hij haalde zijn schouders op en kwam overeind. „Laten we er eerst maar eens een nacht over slapen. Morgen zien we alles weer anders." „Zo je wilt. Maar het zal je weinig geven, want ik heb mijn besluit al genomen. Enne., voor jou heb ik de logeerkamer in orde gemaakt.." „Maar dat neem ik niet!" stoof hij op. Map zag de aderen op zijn voorhoofd zwellen. Ik ben helemaal niet geïmponeerd dacht ze. Mijn liefde voor hem is volkomen gestorven. Ik ver acht hem alleen nog maar. Dat is alles. „Oké, stuurman, dan ga jij maar naar de grote slaapkamer en nem ik de andere. En reken er op, dat ik de deur op slot zal doen." „Ik trap 'm in mekaar, je bent van mij, weet je dat?" Met een ruk kwam Map overeind. „Dat moet je dan maar eens proberen, grootbek, dan schreeuw ik de hele straat wak ker en zal ik aan iedereen, die het horen wil verkondigen, wie de man is, waarmee ik op die onzalige dag getrouwd ben, ver sta je? Dan mag jij raden, wie ze zullen helpen, jou of mij. Zo, ga zitten en houd je gemak. Je bent hier niet in Le Havre. Het wordt tijd voor het eten. Natuurlijk eet je hier vandaag. En je kunt vannacht blijven slapen, maar morgen hoepel je op. Met je hele hebben en houden. Mijn advokaat houdt je verder wel op de hoogte." Hij keek haar ontzet aan. „Bedoel je.dat je wilt scheiden?' Ze knikte. „Ik heb de procedure al aanhangig gemaakt, maar we moesten wachten op je terugkomst in Holland. Je schip blijft zeker wel een paar dagen in Rotterdam? Je krijgt daar wel nader bericht." Hij viel voor haar neer en omklemde haar benen. „Maar Map, dat kun je me toch niet aandoen. En thuis dan. Iedereen zal het te weten komen en ze zullen me met de vinger nawijzen.. Ze rukte zich los en stapte achteruit. „Blijf van me af. Weet je, wat jij me hebt aangedaan? Je hebt alles in me gedood, wat goed was. Mijn liefde, genegenheid, m'n trouw, m'n levens vreugde, mijn toewijding., alles. Ik heb niet eens medelijden met je. Je betekent niets meer voor me, versta je? De gezamenlijke maaltijd en de rest van de dag waren voor Map niet eens moeilijk. Ze handelde net of Wiechert er niet was. Na het eten kleedde ze het kind uit en bracht het in haar bedje boven, waarna ze de tafel afruimde en afwaste. Ze maakte een sopje voor de vuile kleren van Gerdientje en hing ze boven, omdat het nog altijd regende. Daarna zette ze thee en bracht hem zwijgend een kopje. Ze wees op het kistje bij de radio: „Er zijn nog sigaren. Neem het restant morgen ochtend mee, want ik zal ze niet meer nodig hebben." Hij keek niet naar de sigaren, doch naar haar. „Ik ben niet van plan deze woning vrij te geven. Hij is van mijn moeder, ben je dat vergeten?" „Zo je wilt. Dan pak ik morgen het hoognodige wel in en verdwijn. Laat ik mijn broer en zus de rest wel halen. En ik neem Gerdientje mee, ik hoop, dat dit je duidelijk zal zijn." „En als ik weiger?" vroeg hij dreigend. Ze boog zich naar hem toe. „Dat doe jij niet. Dan maak ik deze kwestie meteen aanhangig bij de Raad van Kinderbe scherming. Daar gaan ze na, hoe ik geleefd heb in mijn huwe lijk, en hoe jou leven was in de laatste vijf jaren. Mag jij raden, hoe hun beslissing zal uitvallen, stuurman." Hij zweeg, omdat hij wel begreep, dat hij dan onmiddellijk zou verliezen. „Overigens, we verdelen het toch eerlijk? Ik Gerdientje en jij dat kind op Jamaica. Dan heb je toch niet te klagen?" Nog één keer probeerde hij haar aan te halen. Ze sloeg hem midden in het gezicht. „Raak me nog eens aan, als je het hart hebt", riep ze als een fury. Hij streek, geschrokken, over zijn gezicht. „Zoals jij veran derd bent. Ik ken je gegwoon niet meer.' Ze knikte. „Precies, stuurman, ik ben veranderd. Je kunt je zelf op de borst kloppen, want het is jouw werk." „Maar je hebt toch echt veel van me gehouden" riep hij uit. „Dat heb ik. Mijn liefde voor jou was zo groot, dat ik mis schien alles vergeven zou hebben, als je alles eerlijk verteld had en als man van eer beloofde je leven radikaal te veran deren. Zo groot zou mijn hart zijn, omdat het overvloeide van liefde voor jou. Maar wat jij in april deed in Le Havre, was mijn hart vertrappen, net zo lang tot er niets meer vanover was. Je hebt op die avond mijn geest vermoord. Ik heb alleen een nutteloos lichaam overgehouden. Van nu af aan zal ik alleen leven voor Gerdientje. Als ik het beleven mag, zal ik proberen te voorkomen, dat ze net zo'n blunder uithaalt als ik gedaan heb. En haar voorbereiden op de wreedheden, die in deze wereld worden begaan door individuen, die spotten met iedere moraal en elke fatsoenlijke levensnorm. De volgende morgen reed een taxi voor. Zwijgend laadde Wiechert Lakeman enkele koffers en pakken in de wagen. Toen al zijn persoonlijke bezittingen uit de woning waren, keek hij, met de hand aan de deurknop, nog even om. Maar door de matglazen ruit zag hij zijn vrouw in de keuken staan bij het aanrecht. Hij loosde een diepe zucht en trok de deur achter zich dicht. Het geluid van de klik klonk hem in de oren als een pistoolschot. In de kussens hield hij zich met moeite in. „Naar Rotter dam" beval hij met gesmoorde stem. In de keuken hoorde Map de wagen wegrijden, de straat uit en de hoek om. Toen was alles weer stil. Ze wrong de vaatdoek uit. Ik heb niet eens meer een traan over, consta teerde ze. Het laat me volkomen koud, dat hij nu voorgoed uit m'n leven is weggegaan. HOOFDSTUK 10 De scheiding werd in januari uitgesproken. Map's advokaat kwam haar de brief persoonlijk aan huis brengen. „Het kind is aan u toegewezen. Er zal een toeziend voogd worden be noemd, bij voorkeur iemand van de familie van uw man. U kunt zelf iemand voordragen. Anders beslist de rechter. Er is uw gewezen echtgenoot ook een alimentatieplicht opgelegd en hoewel u in de eerste instantie gezegd hebt geen cent van hem te willen aannemen, moet ik u er op wijzen, dat deze alimentatie bestemd is voor dé verdere opvoeding van uw dochtertje. Als jurist adviseer ik u haar te aanvaarden." Na enige overweging besloot Map de raad van haar advo caat op te volgen. „Ik zal u mijn gironummer geven. Dan kan het daarop gestort worden. En verder dank ik u voor uw hulp in deze onverkwikkelijke affaire." „Er waren weinig moeilijkheden. Uw gewezen echtgenoot heeft alles erkend, wat me erg van hem meegevallen is. U weet de verdere consequenties voor uzelf? En u hoeft de heer Lakeman niet meer in deze woning toe te laten. Het enige isals hij uw dochtertje wil zien, zult u moeten toe stemmen. U kunt zelf de plaats daartoe bepalen. Desnoods onder toezicht." „Hem kennende, denk ik niet, dat hij daarop zal aan dringen." resse van de Schoorlaar waaruit ook de publieke belangstelling voor de ze avond te verklaren was. Hij zei dat er in Schoorl 2500 stemgerech tigden zijn terwijl er ongeveer 300 mensen politiek zijn georganiseerd. ,2200 mensen zijn dus niet geïnteres seerd in politiek en uit deze groep komt de meeste kritiek voort. Deze mensen die alleen voor hun eigen standje werken zijn moeilijk te be praten omdat zij voor de totaliteit totaal geen interesse hebben. De heer Duyneveld vroeg zich af welke belangen eigenlijk door de beide groepen in de Raad werden behartigd en hij stelde dat het eerste initiatief tot het doen van een voorstel nog van deze groepen moet komen. De raadsvergadering lijkt wel, aldus de voorzitter meer op een leden vergadering van een vereniging. Er is niemand die met een concreet voorstel komt en de heer Duyneveld gaf te kennen dat hij liever met een uitgesproken WD'er te doen had dan met dit soort mensen die alleen maar voor hun eigen belang in de raad zitten. Overigens zei de heer Duyneveld wel dat er de laatste twee jaar in de raad meer is gebeurd dat in de tien jaar daarvoor maar dit zit niet in de twee belangengroepen die hier toe geen enkele constructieve bijdra ge hebben geleverd. Tot slot van de bijeenkomst zei de voorzitter dat men in het najaar weer een dergelijke bijeenkomst zal houden waarbij misschien één punt dat speciaal de aandacht vraagt aan de orde zal komen. Men zal zich hierover in de komende zomer be zinnen. De Coöperatieve Raiffeisenbank Schoorl hield vorige week donder dag haar jaarvergadering in café 'De Viersprong'. Een dertigtal leden gaf acte de presence. De voorzitter, de heer v. d. Oord memoreerde het heengaan van de heren Koel en Damiaans, leden van de commissie van toezicht. Te hun ner nagedachtenis werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Er is een grote toename van het le dental van de bank te constateren als spaarders, het spaarbedrag nam over 1967 toe met 18 procent. De verbouwing van het bankgebouw kost 123.230,en deze prijs is exclusief centrale verwarming en de aanschaf van een kluis, de totale metamorphose van het gebouw zal 130 duizend gulden kosten. De heer Hoogvorst die 22 jaar di recteur van de bank is geweest werd dank gebracht voor de wijze waarop hij 22 jaar lang punctueel zijn werk had verricht. Hij werd als zodanig opgevolgd door de heer J. Beeldman. Officieel zal van de heer Hoogvorst op 1 juli afscheid worden genomen bij de opening van het nieuwe bankgebouw. De heer Th. J. Schotvanger en de heer K. Half werden herbenoemd in resp. het bestuur en de raad van toezicht. De bijeenkomst werd besloten met het vertonen van een drietal films. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers organiseerde vorige week een bejaardenmiddag in 'De Rustende Jager' waarvoor een grote belang stelling was. Alle ouderen werden zo nodig per auto afgehaald. Het bejaardenorkest uit Alkmaar oogstte veel succes met hun optreden vooral omdat deze musici talrijke oude nummers speel den. Jo de Leeuw hield met zijn echtge note de bejaarden aangenaam bezig met enkele Westfriese sketches en er werd verder een film vertoond. De bejaarden hebben dankzij de dames die het een en ander hebben willen organiseren een leuke mid dag gehad. Oe competitie van de Schaakvereni ging 'Bergen' is ten einde. De heer Sj. Pileat is in de afgelopen competitie ongeslagen kampioen ge worden. Vanaf gisteren speelt de schaakclub elke donderdagavond ge durende de zomermaanden in het Dorpshuis. Elke schaakliefhebber - ook zomergasten - hebben vrij toe gang.

De Duinstreek | 1968 | | pagina 5