Stencilwerk GRAPILLON weekblad Maak met ons de kachels aan in Groet en Schoorl G. Minkema opende chinees restaurant Het litteken RIJDT NUCHTER,DRINK.. TSoakja mat auda ansicktan aan Schooit- I Huidverzorging- PIPO OPENDE HET BADSEIZOEN 1968 Hengelsportvereniging 'Vislust' Rommelmarkt Prikkaartenaktie Puzzeltochten Inzamelingsaktie Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen door Maartje Zeldenrijk zacht- zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder ZOMERAVOND COMPETITIE lUi TWEEDE BLAD DONDERDAG 13 JUNI 1968 itAjU. f* Eén van de 150 oude ansichten uit het Fotoboek: 'Oude ansichten van Schoorl' Hierbij verzoek ik U exempla(a)r(en) te reserveren. Naam 'Oude ansichten van Schoorl' Adres Woonplaats Nadat nu al verschillende malen ge bleken is hoe groot de belangstel ling voor de geschiedenis, maar vooral ook voor de oude dorpsge zichten van onze woonplaats is, heb ben wij besloten om een boekje met 150 van de oudste en meest interes sante ansichten van Schoorl samen te stellen. Al deze ansichten worden van een toelichtende ondertitel voor zien, zodat u zelf het verleden met het heden kunt vergelijken. De foto's worden op kunstdrukpa pier afgedrukt, terwijl het geheel in een linnenband ingebonden zal wor den. Er is dus niets nagelaten om er een echt waardevol boekwerk van te maken. Het verschijnen van het fotoboek hangt echter af van de intekening, die eerst gehouden zal worden. Deze intekening is noodzakelijk, omdat de uiteindelijke opbrengst zeer laag is, een zeer groot aantal exemplaren pas de kosten dekt en het financiële ri sico dus zeer groot is. Ondanks de kleine oplaag (1000 ex.) is de prijs, 20°/o lager dan een soortgelijk foto boek van Alkmaar, namelijk 12,50, na de voor-intekening bedraagt de prijs 14,90. Uit dit alles moge duidelijk blijken dat de prijs extreem laag is gehou den, maar bovenal dat het van uw belangstelling afhangt of het Foto- FEESTGIDSEN CIRCULAIRES CONVOCATIES enz. DRUKKERIJ VOLKERS LEEGWATER Laanweg 35, tel. (02209) 268 Schoorl of boek van Schoorl er zal komen niet. Tenslotte vermelden wij dat het boekje samengesteld zal worden door Alphons F. J. Leysen en ge drukt door drukkerij Volkers Leegwater te Schoorl. Mocht u belangstelling hebben, stuur dan bovenstaande bon naar drukkerij Volkers en Leegwater, Laanweg 35, Schoorl of naar boek handel Alf. Leysen en Zn., Heere- weg 6 te Schoorl. De intekening is tot en met 13 juli van dit jaar. ROOD EN WIT ALCOHOLVRIJ DRU1VESAP GEBR. STEUR SCHIEDAM In de stromende regen heeft de be kende t.v.-held Pipo de Clown in hoogst eigen persoon zaterdagmid dag het badseizoen 1968 geopend. Het slechte weer was nauwelijks van invloed op de publieke belangstel ling bij dit gebeuren want Pipo blijkt een zo grote plaats in elk kin derhartje te hebben ingenomen dat men er graag een nat pak voor over had. Rond drie uur reed Pipo in een jeep de rotonde bij Camperduin op in dit voertuig zaten enkele char mante zeemeerminnen die vanwege het 'aardse' klimaat van Neptunus toestemming hadden gekregen zich in normale kleding te hullen. De drumband sloeg er lustig op los en Pipo werd welkom geheten door de voorzitter van de evenementen commissie van de VW Groet-Cam- perduin, de heer Schotvanger en door de heer Niele, bestuurslid van de Federatie. Beide heren moesten de tijdsduur van hun speeches door het barre weer drastisch beperken en ook Pipo zelf kon niet al te lang van stof zijn. Desondanks drukte hij vele kinde ren de hand en had voor ieder een vriendelijk woord. Vervolgens gaf Pipo het sein dat de ballonnen die door de VVV ter beschikking waren gesteld konden worden opgelaten en als een kleurige wolk verdwenen ze in oostelijke richting. Maar niet al lemaal want door de regen waren DE DUINSTREEK touwen, kaartjes waarop ieder kind zijn naam had geschreven en de ballonnen zelf dermate doorweekt dat het oplaten niet altijd van een leien dakje ging. Daarom beklom men vele vaders de duintoppen in de hoop dat het hier wel zou lukken. En nadat Pipo nog talrijke kinderen had begroet stapte hij weer met zijn doorweekte hoed, geruite jas en flapschoenen in de jeep die hem on getwijfeld naar droger oorden zal hebben gevoerd. Zijn voorbeeld werd door de honderden belangstel lenden haastig gevolgd. Zondag j.l. hielden de leden van de h.s.v. 'Vislust' hun eerste wedstrijd in de Hargervaart, waaraan werd deelgenomen door 18 leden. Er wer den 158 baarzen gevangen. De uitslag is als volgt 1. P. Pastoor; 2. D. Pastoor; 3. H. Swan; 4. A. v. Rijn; 5. P Kaandorp; 6 C. Kaandorp; 7. D. Jacobs; 8. P. Bruggeman; 9. Jo de Leeuw; 10. W. Sevenhuysen. De volgende wedstrijd wordt ge houden op 23 juni in Zijdewind. Op maandag 22 juli zal een grote rommelmarkt worden georganiseerd welke zal worden gehouden op het parkeerterrein achter restaurant Beeldman aan de Laanweg, t.b.v. de aktie Kerkverwarming. Mogen wij u verzoeken eens rond te neuzen op uw zolder of kelder, of daar mogelijk spullen zijn, die in aanmerking komen om voor dit doel verkocht te worden. Natuurlijk vragen wij niet om vodden of spul letjes die eigenlijk bestemd zijn om aan de vuilnisman mee te geven, maar eigenlijk die dingen die nog te goed waren om mee te geven. Wij nomen hier met name b,v. vazen, klokken, fietsen, kleden, stoelen, sieraden, gereedschappen enz. enz. Met wat fantasie kunt u zich wel voorstellen wat wij bedoelen. Heeft u zulks staan en wilt u dit afstaan voor dit doel wilt u dan even een telefoontje geven aan één van de onderstaande adressen, zij zorgen ervoor dat een en ander dan bij u wordt afgehaald. Maak ook uw gasten eens attent op deze bijzondere rommelmarkt, waar men voor wei nig geld leuke aankopen kunt doen. Wij wachten uw berichten gaarne af en zullen afspreken tot 22 juli op de rommelmarkt, aanvang 4 uur, s-middags tot 21.15 uur 's-avonds. Onderstaande mensen nemen graag uw telefoontje of berichtje aan: J. Wardenaar, Heereweg 23, tel. 368. H. W. Manooij, Heereweg 2, tel. 272. H. v. d. Helm, Boksdoornweg 12, tel. 719. D. Zanstra, Meidoornplantsoen 65, tel. 918. Juffr. Heringa, Heereweg 331, tel. 266. Fam. Dalenberg, Wagenmakers weg, Groet. J. de Vries, Voorweg 44, tel. 872. Zoals u wellicht reeds aan den lijve hebt ondervonden zijn de kinderen uit Groet en Schoorl begonnen met het aanbieden van de prikkaarten. Deze kaarten hebben ook weer als doel gelden te verzamelen om ons aan verwarmde kerken te helpen. U kunt ons een geweldig genoegen doen, door zorg te dragen dat de kaarten snel gevuld worden met gaatjes. Voor de deelnemende jeugd is als attraktie gesteld, dat voor elke volle ingeleverde kaart een reep wordt verkregen en voor een aantal kin deren die de meeste volle kaarten hebben ingeleverd wordt een leuk uitstapje georganiseerd, b.v. boot tocht, bustocht of iets dergelijks. Ieder kind mag meedingen. Mocht uw kind de kaart volgeprikt hebben, dan kan hij-zij deze kaart op de volgende adressen inleveren, de reep in ontvangst nemen en even tuele nieuwe kaarten ontvangen. P.S. Deze aktie, jongens en meisjes gaat de hele zomer door. Vergt dus ook de campings niet. Fam. Dalenberg, Wagenmakersweg, Groet. Fam. Manooy, Heereweg 3, Schoorl. Fam. Zanstra, Meidoornplantsoen 65, Schoorl. Fam, v. d. Helm, Boksdoornweg 12, Schoorl. Alphons Leysen, Boschmansweg 16, Schoorl. Er zullen dit seizoen, natuurlijk ook weer t.b.v. de kerkverwarmingsak- tie een tweetal puzzeltochten wor den georganiseerd. Deze worden gehouden resp. op woensdag 26 juni, start om 19.30 uur bij café-restaurant Beeldman in Schoorl en op dinsdag 16 juli om 19.30 uur, start bij café Mereboer, in Groet. Wij kunnen u verzekeren dat zeer zeker ook voor de inwo ners van onze gemeente deze toch ten echt de moeite waard zijn, om aan deel te nemen. En voor de badgasten geldt natuur lijk vanzelf, dat men de tocht mee loopt, omdat op deze wel zeer aan trekkelijke manier, een bijzonder goede indruk wordt verkregen van de prachtige omgeving, waar u de vakantie doorbrengt. In aansluiting op de diverse evene menten die gehouden worden in het kader van de akties, willen we niet na laten te vertellen, dat op don derdag 11 juli in Groet en op don derdag 18 juli in Schoorl 's-avonds inzamelingen zullen worden gehou den. Het geheel wordt muzikaal op geluisterd door ons fanfarecorps 'De Vriendschap' en de Jeugddrumband. Hierbij hopen wij wederom op uw medewerking te mogen rekenen. Graag doen wij een beroep op enke le mensen om ons te helpen bij deze inzamelings-aktie. Op deze wijze kunt u dit doel ook bijzonder goed steunen. Dames en heren, wie helpt ons op deze twee avonden met de inzame ling? P.S. Op vele plaatsen, kerken, win kels, kantoren enz. kunt u uw bij drage kwijt in de daarvoor bestemde collectebussen of op giro 286806 ten name van Kerkvoogdij der Herv. Gemeente. Namens het aktie-comité H. v. d. HELM Boksdoornweg 12, Schoorl, tel. 719. De dichter Werumeus Buning schil dert in zijn 'Ballade van de boer' het onverzettelijk karakter van de agra riër die ondanks alle tegenslagen steeds weer opnieuw de ploeg ter hand neemt. Ondanks oorlog, mis oogst, verlies van familie en andere moeilijkheden ploeg'de boer voort. Het gedicht zou in een gewijzigde vorm ook van toepassing zijn op de heer G. Minkema te Camperduin die ondanks alle ups en downs in zijn leven steeds maar voortbouwt. Want na de enkele jaren geleden opgetre den brand die een groot deel van zijn bedrijf in de as legde, heeft de strandexploitant steeds weer nieuwe gedeelten aan zijn bedrijf toege voegd. Met de pinksterdagen stelde de hr. Minkema zijn Chinees restaurant in bedrijf en sindsdien kunnen tiental len liefhebbers van Indische en Chinese gerechten bij de heer Min kema terecht die hiermee de eerste aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd Een week later nam ze een besluit. En besprak het met Bram en Trui. Die gaven haar terstond gelijk. 'Meid, dat moet je doen. Het is nog mooi weer. Ga jij maar rustig een paar weken met vakantie, wij zorgen wel voor Gerdientje. Ze is hier immers maar wat graag.' 'Als jullie haar maar niet al te veel verwennen, hoor', aar zelde Map. Bram glimlachte en keek zijn vrouw aan. 'Zeg dat maar eens tegen Trui. Zo'n ideale moeder is er haast geen tweede,' Waar op Trui verlegen bloosde. Map sloot haar woning, bracht de sleutels bij moe Lakeman en reisde naar Italië, waar ze wandelde en luierde, kennis maakte met een Nederlands gezin, dat in hetzelfde hotel lo geerde. Ze trof het bizonder met 't weer en kwam na veertien dagen bruin gebrand en heerlijk uitgerust in Purmerend te rug. Alwaar ze de eerste avond een aantal familieleden op vi site kreeg en kwistig souvenirs uitdeelde. Doch terug in de stad bekroop haar opnieuw de eenzaamheid. Wat kan ik er aan doen, piekerdde ze. Ik kom regelmatig thuis en bij Bram. Een enkele maal reis ik naar Wervershoof en naar de Wormer en nu de wittebroodsweken voorbij zijn, kan ik ook wel eens een keer naar Amsterdam gaan. Al was het maar om m'n haar te laten doen. Maar er blijven dagen en avonden over. Op de bruiloft van Gerrit en Beppie had ze een oom van Bep leren kennen. Een oudere vrijgezel. Hij had een paar keer met haar gedanst, waarna ze samen prettig hadden gebabbeld. Doch op zijn uitnodiging eens een dag of een avond met hem uit te gaan, had ze vriendelijk, doch beslist geweigerd. 'Het zou voor u alleen maar een teleurstelling zijn', was haar besliste betoog. En omdat hij een man van beschaving was en manieren, drong hij niet bij haar aan. Begin november werd er 's-morgens tegen elf uur gebeld. Map had net de koffie op en zat aardappelen te schillen. Ze veegde vlug haar handen af en liep naar de deur. De man aan de andere kant was haar onbekend. Nadat ze de deur geopend had, knikte ze en keek hem vragend aan. De man nam zijn hoed af en lachte. 'Mevrouw Ruizenaar, kent u me nog? Hordijk, Jan Hordijk. Uit Amstelveen.' Er begon bij Map iets te schemeren. Ze keek hem nog eens aan en herkende hem als de oom van Beppie. 'Ja', zei ze knikkend en begon te lachen. 'Van de bruiloft, nietwaar?' 'Mevrouw, ik ben voor zaken in de stad. En ik ben zo brutaal geweest om bij uw broer uw adres los te wringen. Als u vindt, dat ik daardoor te ver ben gegaan, zegt u het dan gerust. Ik zal er niet boos om zijn.' Map glimlachte nog steeds en deed een paar passen achteruit. 'Komt u maar verder, meneer Hordijk.' Ze stak haar hand uit. 'Hoe maakt u het sinds september?' 'Dank u. Uitstekend. En u?' Map haalde haar schouders op en nam zijn jas in ontvangst, die ze op een hangertje hing. Ze ging hem voor naar de huis kamer. 'Maak het u gemakkelijk. Voelt u nog wat voor een kop koffie?' 'Als het niet teveel moeite is?' 'Waarom zou dat? Een ogenblikje dan. Neem ik er zelf ook nog één.' In de keuken dacht ze: Toch wel leuk, dat hij me zich nog herinnerde. En hij is in ieder geval een keurige man. Wat later zaten ze tegenover elkaar en dronken van hun koffie. Daarna gaf hij haar een sigaret en vuur. 'In wat voor zaken bent u?' vroeg Map. 'Automaten, mevrouw. 'Kleine, grote en heel grote. Ik heb Map raakte verward. 'Waarom? Ik koop er geen. Ik zou niet weten, wat ik er mee doen moest?' I 'Dat komt helemaal niet in me op. U hebt indertijd mijn uitnodiging afgeslagen om eens een avond met me uit te gaan. I Misschien bereik ik op deze manier resultaat om opnieuw kennis met u te maken?' j Ze voelde een kleur opkomen. 'Waarom wilt u dat, meneer Hordijk?' vroeg ze rustig. 'Ik heb bewondering voor u, mevrouw. Mag ik dat hebben? Als man?' 'Dat kan ik u niet verbieden. Maar het heeft zo weinig zin, meneer Hordijk.' j De man dacht even na. 'Zonder indiscreet te zijn, mevrouw, vermoed ik uw bezwaar. Ik ben zakenman en misschien denk ik op particulier terrein wel eens te zakelijk. Mij zijn een paar dingen uit uw leven bekend. Dat u gescheiden bent en eiseres. En dat u een dochtertje hebt. Mag ik zeggen, mevrouw, dat een en ander voor mij geen enkel bezwaar vormt? U hebt indruk op me gemaakt. Uw charmant verschijning, de rust, die van u uitgaat, het leed, dat u wellicht moest doorstaan in uw leven, dit alles tezamen genomen, dacht ik: misschien kan ik mevrouw Ruizenaar wat afleiding bezorgen, zodat ze weer wat meer ple^ zier in het leven krijgt.' Map schudde haar hoofd. 'Het spijt me, meneer, maar daar zit ik niet op te wachten.' Hij keek haar onafgebroken aan. 'Ik raad misschien uw ge- dachtengang. U denkt: die man heeft medelijden met me. Maar dat is het in geen geval. Het gevoel, dat ik voor u koester, is iets heel anders. Meer wil en mag ik onder deze omstandighe den niet zeggen. De vrouw geraakte verward. Opnieuw voelde ze het bloed naar in Schoorl is. De chef-kok Pauwels uit Alkmaar staat borg voor culi nair genot van de eerste orde. Naast de gerechten uit het verre oosten die in het restaurant 'Min- kado' worden gereserveerd kan men genieten van talrijke specialiteiten uit de Franse keuken. Het nieuwe gedeelte heeft de heer Minkema met zijn personeel zelf aan zijn zaak 'gebreid', in nauwelijks drie weken tijd. Overigens is dit de laatste verbouwing want de heer Minkema is aangezegd dat hij eind oktober zijn bedrijf ter plaatse moet opheffen in verband met de door trekking van de Honsbosse Zeewe ring. Waar de zaak dan zal worden gesitueerd is nog niet bekend maar men hoopt dat het bedrijf dichter bij de rotonde kan worden geplaatst. Dan heeft men geen last meer van de onderspanning van 190 volt zo als nu en heeft men, doordat de afstand tot de hoofdkabel kleiner wordt, zoals iedereen de beschikking over normale spanning van 220 volt. De te lage spanning brengt mo menteel tal van ongemakken met zich mee, in het hoogseizoen, als er van alles dient te worden klaar gemaakt springen om het kwartier de stoppen. De heer Minkema is van mening dat de brand die enkele jaren geleden optrad, aan de te lage spanning te wijten was. En als men dichter bij de Heereweg het bedrijf opnieuw mag opbouwen dan is ook het huidige parkeer probleem opgeheven. Want zoals be kend kan men het restaurant nu alleen via een voetpad bereiken. Zoals bekend, men kan dus zowel voor Oosterse, Franse en Hollandse gerechten bij de fam. Minkema te recht, organist Henk Borghuis speelt van 8 tot 2 uur gezellige muziek, terwijl men verder kan genieten van een prachtig uitzicht op de Noordzee. enkele vertegenwoordigingen maar als het belangrijk genoeg is haar wangen vloeien. 'Meneer Hordijk, het spijt me, maar ga ik er zelf nog wel eens op af. En dat was ditmaal ook het J 'Beslist u niet dadelijk, mevrouw. Denk u er eens over na. geval. Hier in de stad. Ik was er vroeg en binnen een half uur Wilt u bijvoorbeeld vanmiddag niet mijn gast zijn? Een etentje? was alles in kannen en kruiken. Een dergelijke manier van zaken doen staat me aan.' Map knikte begrijpend. 'Het lijkt me interessant.' 'Het* is interessant, mevrouw. Ik heb een grote showroom naast de fabriek in Amsterdam. Ik nodig u uit eens te komen kijken.' Ze glimlachte. En omdat ze niet antwoordde, vervolgde hij: 'Ik meen het serieus, mevrouw. Als ik u verzeker, dat ik het als een grote eer beschouw, wil u me dan geloven?' Ik ben ook een eenzaam mens, mevrouw.' Ze zuchtte en schudde opnieuw haar hoofd. 'Dat kan niet. Om twaalf uur komt m'n dochtertje uit school 'Houdt u van kinderen?' 'Ik heb ze zelf niet, mevrouw. Ik ben vrijgezel. Maar.... Enfin, u zoudt het aan mijn familieleden kunnen vragen. En mijn personeel. Ik organiseer elk jaar met Sinterklaas een feestavond voor de kinderen van mijn mensen. U zoudt het eens mee moeten maken. Aan het eind van ons verslagje over de voetbalwedstrijd tennisclub brandweer hebben we gesuggereerd dat er hieruit misschien een beschei den zomeravondcompetitie zou kun nen groeien. Het is gebleken dat er enkele men sen net zo overdachten want de heer Bredewout die zich met de organisatie van de competitie heeft belast, heeft inmiddels al enkele bedrijven, zoals RCN, het Trefpunt, de fa. Min en het aannemersbedrijf Meereboer als deelnemers kunnen noteren. De laatste twee hebben vorige week vrijdag tegen elkaar gevoetbald en nadat de fa. Min met 3-0 tot de rust had voorgestaan kwamen na de thee de spelers van Meereboer er beter in en wisten de stand in hun voordeel tot 6-4 om te buigen. Morgen, vrijdag komen de elftallen van het 'Trefpunt' en de strandex- ploitanten tegen elkaar uit op het sportveld van de vv. Schoorl. De heer P. de Boer heeft een beker beschikbaar gesteld voor dat elftal dat uiteindelijk als het beste uit de bus komt.

De Duinstreek | 1968 | | pagina 5