Bij het vertrek van burgemeester Bergh GERRITSEN Gedenk de Anjerkollekte in de gemeente Schoorl in de periode van 26 juni t.m. 5 juli Doktersdiensten Kristal met zilver OPENING Coöperatieve Raiffeisenbank (Schoorl) verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond A. CAKIRIAN Ret speciale huis voor Perzische tapijten Bergen Gemeenteraad hield haar Bonnefaasschouw HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS werken verrassend Seizoen geopend met concert en vuurwerk Duinwandeling in Bergen Wandelpuzzeltocht GESLAAGD voor ulo fe Bergen LICHT RONDOM DE RUÏNEKERK Antiek beeldgroepje ontvreemd Brederodeschool maakte een schoolreisje Herdenking van Wereldveteranendag Burgerlijke Stand Heeft u 'De Duinstreek' al betaald Gironr. 552867 SCHOORLSE GEMEENSCHAP Puzzelwandeltocht IN SCHOORL Anjerkollekte Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen hehte gezinsbank DONDERDAG 27 JUNI 1968 42e JAARGANG nr. 25 4 PAGINA'S weekblad L)E DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Middenstandsbank, Alkmaar Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- per kwartaal Post: per jaar 12,-; per kwartaal 3,15 Advertentieprijs: 16 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het zal zo langzamerhand in de ge hele gemeente wel bekend zijn dat burgemeester Bergh per 16 juli be noemd is als hoofd van de gemeente Epe in Gelderland, een plaats van 27.000 inwoners. Dit betekent voor de heer Bergh een promotie, want zoals bekend is het salaris van een burgemeester afge stemd op het aantal inwoners van zijn gemeente. Bijna 13 jaar heeft de heer Bergh zijn beste krachten aan de gemeen te Schoorl gewijd en de inwoners zullen hem node missen. Want dat iedereen de burgemeester waardeert bleek wel tijdens zijn 12% jarig ambtsjubileum, de enorme belang stelling tijdens de receptie en de toespraken. Het is moeilijk om burgervader te zijn voor een recreatiegemeente als de onze want in de eerste plaats moet men zorgen voor de eigen in woners en daarnaast moeten voor zieningen worden getroffen voor de tienduizenden gasten die in de zo mer Schoorl voor korte of langere tijd bezoeken. De heer Bergh heeft steeds een open oog gehad voor de vooral financieel- moeilijke positie waarin Schoorl ver keert. Hij heeft ettelijke keren bij „Den Haag" aan de bel getrokken en getracht voor zijn gemeente ho gere uitkeringen te krijgen, en ge wezen op de onhoudbare situatie waarin Schoorl verkeert. De heer Bergh heeft ook op ander gebied veel voor zijn burgers ge daan. We denken daarbij aan zijn geslaagde pogingen om mensen van verschillende levensovertuigingen dichter bij elkaar te brengen het geen vooral tot uiting kwam in de totstandkoming van de toeristen kerk annex sporthal. De „hearings" die regelmatig zijn gehouden en waarbij iedereen zijn zegje kon zeg gen en men gelegenheid kreeg nu eens uit de eerste hand te horen hoe het eigenlijk in elkaar zat, waren zijn idee. Voor Schoorl is het te hopen dat dit soort bijeenkomsten door de opvolger van de heer Bergh zullen worden voortgezet. Als voor zitter van de gemeenteraad heeft ondergetekende hem leren kennen als een man die met een milde hu mor in practisch alle gevallen de Raad meekreeg, ook met moeilijke kwesties zoals de instelling van de logeergastenbelasting. De verwikke lingen rond de aankoop van „Het Hooge Duyn" waar dinsdag j.l. de eerste raadsvergadering werd ge houden, en de houding van de ver eniging „Helpt elkander" zijn nu gelukkig verleden tijd en we zullen hier niet verder op ingaan. Er is al zoveel over geschreven en ge sproken. Maar men kan zich voor stellen dat de heer Bergh dit „een nare zaak" zal hebben gevonden, een van zijn stereotype uitspraken. An dere woorden die de scheidenede burgervader dikwijls bezigde waren „zinvol" en „plezierig". Als men als verslaggever acht jaar lang gemeenteraadsvergaderingen bijwoont dan vallen zulke uitspraken je uiteraard op en ik heb hem dan ook vaak mogen citeren in ons ru briekje „gehoord in de Raad". De heer Bergh stond er terecht op dat de woorden die hij, zijn wethouders of de raadsleden uitspraken, juist in de krant kwamen en ik moet toege ven dat ik enkele malen bij hem ter verantwoording ben geroepen omdat er bepaalde zinsneden niet juist wa ren weergegeven. De burgemeester had oog voor de belangrijke plaats die de pers in onze samenleving in neemt en hij heeft mij dan ook dik wijls, voordat ik mijn verslag uit werkte en ik hem om advies vroeg, geholpen, Ik vergeet nooit dat hij en de heer Dekker enkele jaren geleden midden in de nacht naar Schagen kwamen. Dit gebeurde nadat de voorstellen van B en W over de toeristenkerk door de raad waren aangenomen, hetgeen plaatsvond toen de openbare vergadering al was gesloten en pu bliek en pers al naar huis waren. Opdat ik het toch nog op tijd in de krant zou kunnen krijgen namen de heren de moeite om het bij mij thuis te bezorgen, wel een staaltje van ge meentelijke service. Maar ook op ander gebied heb ik de heer Bergh leren kennen als een man die open stond voor de ideeën van de anderen, ik noemde straks al de gemeentelijke bijeenkomsten. En dan heeft een burgemeester ta ken als het openen of heropenen van bedrijven, het in gebruik stellen van sportterreinen, het uitreiken van Koninklijke onderscheidingen en het bijwonen, al dan niet ambtshalve van talrijke bijeenkomsten. Toen de heer Bergh hier pas burge meester was, woonde hij praktisch alle vergaderingen bij van welke vereniging dan ook. Maar hier is hij wijselijk van teruggekomen want de aanwezigen zagen in hem niet direct een man die van zijn belangstelling kwam blijk geven maar meer als iemand tegenover wie men zijn mis genoegen over bepaalde gemeente lijke zaken kon uiten. En dat was uiteraard niet de bedoeling. Ongetwijfeld zal er nog wel officieel afscheid van de man worden ge nomen die, zoals gezegd, 13 jaar lang de belangen van de Schoorlaars op uitstekende wijze heeft behartigd. Wanneer dit zal zijn, is mij op dit moment nog niet bekend, want er blijken nogal wat mensen met va kantie te zijn die eigenlijk op een afscheidsreceptie acte de presence horen te geven. Wij zullen U over plaats en datum gaarne informeren. Als ik tot slot van dit artikeltje nog een persoonlijke wens mag toevoe gen dan hoop ik dat het de familie Bergh goed zal gaan in haar nieuwe woonplaats, als ik wel ben ingelicht, ook een toeristenplaats. Ongetwij feld zal de heer Bergh ook daar met de nodige problemen te kampen heb ben, waar zijn die niet op deze we reld. Maar als de heer Bergh zijn gemeenteraad daar in Epe op de zelfde manier tegemoet treedt als in Schoorl en op dezelfde hartelijke wijze met zijn mensen om gaat dan zal het waarachtig wel gaan dacht ik zo. K. Roos Langestraat 12, Alkmaar Hedendaags, oud en antiek Ieder jaar zetten de raadsleden, wanneer de Bonnefaasschouw ge houden moet worden, zich rond de groene tafel om een korte verga ring te houden waar meestal, agen dapunten ter tafel komen, die met een hamerslag het fiat krijgen van de vroede vaderen. Dat was nu ook weer het geval. In zijn openingswoord wijdde bur gemeester L. J. de Ruiter, een kort verhaal aan de hoedanigheden van de Heilige Bonifatius. Hoewel er weinig over hem bekend is aldus de voorzitter weten we alleen dat het een moedig en eenvoudig man was, en het zinvol is, vandaag de dag, deze heilige te herdenken. Daarna werd een aantal schoolvoor- zienings-agendapunten door de raad afgehandeld, o.a. een geluidsinstalla tie voor de St. Urselaschool en een tellurium, waarvan enkele raadsle den nooit gehoord hadden, maar waarvan de betekenis van dit instru ment door de heer F. Schouten (KV P) werd uiteengezet, n.l. een toestel om de beweging van aarde en maan te veraanschouwelijken. Voor het onderwijs aan de St. An- thonyschool werden leerlingensets een micro-project, een bandrecorder en dia-projectoren aangevraagd. Me vrouw mr E.P. Broekman-Vriesman (Onafhankelijk Partij), vreesde dat de openbare scholen een achterstand oplopen door deze diverse toewijzi gingen. Burgemeester De Ruiter zei: dat de Commissie van Onderwijs, de bestu dering ter hand zal nemen, of door verschillende scholen deze appera- turen gebruikt kunnen worden. Een aanvulling: Algemene politie verordening, in verband met hinder lijk parkeren van bedrijfsvoertuigen werd zonder meer aangenomen. Tot de verkoop van vier bouwterreinen in Bergen-noord werd besloten. Eveneens gaf de raad haar goed keuring aan twee geldleningen aan de Woningbouwvereniging „Alge meen-Belang" groot ƒ100.000,- en ƒ65.000,—. Daarna sloot de voorzitter deze halfuur-vergadering, en konden de raadsleden zich gereed maken voor de Bonnefaasschouw, waarna een diner volgde, waaraan voor het eerst de echtgenoten van de vroede va deren mochten aanzitten. De vorige week opende de Commis sie van Zomerfeesten, „Bergen aan Zee" het zomerseizoen met een zo meravondconcert, dat onder ideale weersomstandigheden het was windstil gegeven werd op het Van der Wijckplein door de mu ziekvereniging „St. Caecilia" uit Heiloo onder leiding van hun diri gent L. Oly. De gemeente had voor dit concert de uitklapbare muziektent van de gemeente Alkmaar gehuurd. Op het plein zaten honderden zomergasten te luisteren naar dit uitstekend ge slaagde concert. De programmanummers die voor de pauze het meest de aandacht trok ken om de andere nummers niets te kort te doen waren; de Prelude Dialoque et Variations van Mein- dert Boekei, die een knappe inter pretatie kreeg. De suite Bohemian (3 delen) kon bogen op fijne klank vorming en goed ritme. De vader landse Rapsody van Lijnschoten kreeg een pittige vertolking. Na de pauze kreeg het publiek de gave melodieën te horen in de Ou verture „Neron" van Frans Popy. De met flair en muzikaliteit ge speelde State Buiding (Jazz Fanta sie) van John Darling, werd even eens een succes. Het dankbare ap plaus van de vele buitenlandse gas ten was verdiend. Hoewel voor het concert de belang stelling groot was te noemen, had de belangstelling voor het vuurwerk gro.ter kunnen zijn. Waarschijnlijk ligt de oorzaak hierin, dat net eigen lijke seizoen nog niet is begonnen. Het vuurwerk was grandioos, moei te noch kosten waren gespaard. Dit kwam wel tot uiting door het her haaldelijk applaus, waarmee het pu bliek dit vuurwerk waardeerde. Donderdag 27 juli, 's avonds om half acht organiseert de WV-Bergen de eerste duinwandeling van dit sei zoen. Hiermee wordt een goede tra ditie in ere hersteld. Eerst was het Jan Ivangh, die honderden wande laars met het Bergense natuurgebied vertrouwd maakte, daarna deed de heer H. Jellema bijna tien jaar dit 'dauwtrapperswerk' en nu zal de heer A. Tamis de leiding van de wandelingen hebben. De heer Tamis is geen onbekende voor de Bergenaren: hij is sinds een jaar voorzitter van de afdeling Ber gen van het Instituut voor Natuur beschermingseducatie (IVN). Als vo- geldeskundige heeft hij zitting in de werkgroep, die onderzoekingen doet in het gebied van het Balgzand bij Den Helder. Ongetwijfeld zullen ve len, gasten en Bergenaren, zich don derdagavond rond de Oude Linde (bij de Ruïnekerk) verzamelen om een aangename en leerzame tocht door de bossen en duinen van Ber gen te gaan maken. Dat kan voor taan iedere week. Verdere inl. bij de VVV Bergen, telef. 3100 of 2124. Maandagavond om kwart over zeven gaat de draaideur van het VVV-kan- toor weer open om de deelnemers aan de tweede wandelpuzzeltocht van dit seizoen door te laten. Even als in voorgaande jaren zullen de wandelaars al puzzelend hun weg door Bergen moeten zoeken om ten slotte tegen negen uur op het Plein bij het startpunt een prijs (of niet) in ontvangst te kunnen nemen. De deelnemersprijs bedraagt 0,75. Al len, die meedoen aan de tocht, ont vangen verrassingen. De volgende leerlingen van de open bare school voor ulo te Bergen Nh. slaagden voor: B-diploma: Jan Luteijn, Gerard Roo- beek, Paul Ruis, Annemarie Musch, Jan Schipper, Kees Vriesman. A-diploma: Carol Berkhout, Frank Elzas, Annis Kof man, Gijsbert Louw rink, Kees Pastoor, Bernard van Welzenes, Ankea Gerritsen, Gerda Nierkens, Anneke Ruis, René Huese, Ria Jonkers, Margo Zuidema, Attje Bijl. A-diploma met aantekening midden stand: Jack Haringhuizen, Maarten Min, Jaap Stroomer, Joke Ens, Ma rijke Zwakman, Trienke Minkema, Gert-Jan Borst, Jaap Martin, Kees Nanne, Jos van Rees Vellinga, Rob de Rover, Gerrit van der Sluis, Horst Veis, Mariene Mulder, Paulien Slikker, Dedy Vogel, Hans Zwaan. Geslaagd: 36; Afgewezen: 1. Sinds donderdagavond 20 juni baadt de Ruinekerk zich in een zee van licht, waardoor er 's avonds rond dit drukke dorpscentrum, een romanti sche en sprookjesachtige sfeer is ontstaan. De toren steekt als een lichtend sil houet af tegen de donkere hemel, beschenen door een groot aantal lampen met een lichtverbruik van 9000 kilo-wat per uur. Ook venstervérlichting is dit jaar voor het eerst aangebracht en geeft aan de oude open vervallen kerk ramen een fantastische aanblik, en een verrassend effect. Het electro- technisch bureau de firma A. Groe- nendaal zorgde voor deze lichtinstal latie, technische gemeenteambtena ren voor de juiste stand van het licht. Nog feestelijker wordt het, als men staande op het Ruineterrein kijkt naar de omringende bars, ca- fees, en winkels in hun kleurige ver lichting. Een antiek beeldgroepje, staande op voetstuk, voorstellende een man ge armd tussen twee kinderen elk een boek dragend, is uit de tuin, waarin het stond, van mevrouw Blom, Me relhof 6 ontvreemd. Wel heeft de bewoonster van dit hofje vanuit haar kamer twee lang harige jongens gezien, die opmerke lijk lang naar dit stukje ceramiek hebben staan kijken. Bergen - De leerlingen van de laagste tot de hoogste klas van de Van Brederodeschool, hebben hun schoolreisje weer achter zich liggen. Onder leiding van het onderwijzend personeel ging de eerste klas naar Amsterdam, en bracht een bezoek aan de Artis. Vandaar ging de reis naar de Linnaeushof te Bennebroek, waar naar hartelust werd gespeeld, en men de dag besloot met een be zoek aan de speeltuin „De Egmon- den". De tweede en derde klas vermaakten zich in het dierenpark te Wassenaar, waar de voorstelling door de mens apen hun warme belangstelling kreeg. Ook zij gingen naar de Lin naeushof en reden in de spoortrein. De vierde klas reed naar IJmuiden, een wandeling op de Zuiderpier, waar de vuurtoren werd bezichtigd, waarover interessante dingen wer den verteld. Een bezoek aan de Rui- ne van Brederode was een van de fantastische evenementen van de reis, want eenmaal binnen de kan telen van dit oude slot, werd de rid dertijd werkelijkheid. Voor een duik in de Oosterpias van de Kennemer- duinen had niemand bezwaar. Voorts werden vele bezienswaardige oud heden in het Teylermuseum te Haar lem bekeken, en eindigde deze dag eveneens in de speeltuin. De vijfde klas bracht 's morgens een bezoek aan Rotterdam, waar een re- tourrit in de Metro, een belevenis voor hen was, gevolgd door een wan deling langs de Maas, en via de tun nel naar de Euromast, 's Middags werd in Den Haag de ridderzaal be keken, Panorama Mesdag, Maduro- dam en de Pier bezocht. Van al die evenementen vonden de leerlingen Panorama Mesdag het mooist. De zesdeklasleerlingen gingen even als het vorig jaar naar Baarle-Nas- sau, waar ze bij Madammeke in Wuustwezel patat kochten. Na de warme maaltijd voerden zij een door hen zelf samengestelde bonte avond ten tonele waarmee zij veel succes oogsten. De tweede dag stond een bezoek aan de „Efteling" op het programma, waarmee zij hun twee daags schoolreisje op vreugdevolle wijze eindigden. Van de leerlingen van deze school werden toegelaten tot de Berger Scholengemeenschap-havo-mavo Carla Albers, Aletta Beeldman, Mi riam Buys, Rieneke de Jong, Clau dia Jimmink, Anneke Timmerman, Ditte Velink, Frea Waldus, Jinke Wielinga en Willy Zwakman. Tot het gymnasium: Sjoerd Nolf en Rob Wevers. Tot de mavo in Bergen: Rene de Bruin, Frank de Graaf, Coert Koops, en Rob Weijling. Tot de havo-ath, in Alkmaar: Ro nald Alsen, Carolien Goedkoop, Frans Jeths en Fred Westerhuis. Tot het Chr. Lyceum: Annie van Amersfoort, Jacob Grasmeijer, Mar- chien Hoogeboom en Yvonne Lan- gedijk. VOOR BERGEN: H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 OOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 Bergen Een groot gezelschap van leden van de Bond van Nederland se Militaire Oorlogsslachtoffers, af deling Noord-Holland, kwamen za terdag j.l. bijeen in de „Zwarte Schuur" te Bergen, om de Wereld veteranendag 1968 te herdenken. Deze herdenkingsdag werd 's mor gens geopend door de burgemeester van Bergen de heer L. J. de Ruiter in aanwezigheid van de voorzitter en secretaris van de afdeling de heren B. Roos en A. Albers, wethouder A. H. Zonjee en de gemeentesecretaris sen de heren W. de Vries, en Schot ten. Wanneer men zijn doel wil bereiken, aldus de burgemeester in zijn ope ning, dan is er inspanning nodig, om tot dat doel te komen. Ijverig is er door het bestuur van de afdeling ge zocht naar een plaats, waar deze bijeenkomst gehouden zou worden, en daarvoor werd Bergen uitge kozen. Men had voor dit doel, geen betere plaats kunnen kiezen. Want als mén eenmaal hier is, kom je tot besef, dat de prachtige natuur van dit dorp alles van je wegneemt. Spreker heette dan ook allen harte lijk welkom, en had grote bewonde ring voor de organisatoren van deze dag, en vond het prettig dat de heer O. V. L. Guermonprez, de Zwarte Schuur voor deze samen komst beschikbaar heeft gesteld. Voorts hoopte hij dat allen van het programma dat hun geboden wordt zullen genieten in de Heerlijkheid Bergen, een dorp, dat, wat ook de mensen daarvan zeggen, dat snob- bistisch is, dat het dorp af en toe op de loop is, het hoe dan ook één van de mooiste gemeenten van ons land is, waar een aantal verstan dige mensen wonen, maar ook een categorie, die zich verbeelden dat; Bergen van ons is, doch vergeten dat dit dorp in de provincie Noord- Holland ligt, en dat de Noordhollan ders, eveneens het recht hebben, van dit onvergetelijke mooie dorp te kun nen genieten, Bergen is niet alleen voor Bergenaren, maar voor allen die in de provincie wonen. Daarna vertrok hét gezelschap naar de openbare begraafplaats aan de Ker- kedijk, waar bij de oorlogsgraven 'n plechtige herdenking plaats vond en een krans werd gelegd bij het Mo nument voor gevallenen terwijl na een minuut stilte, devote koraalmu- ziek over het kerkhof klonk. Daarna gaf de voorzitter een uiteen zetting over het doel en streven van de afdeling met haar 22 miljoen oor logsslachtoffers, en drong er vooral bij de jongeren opaan, dit vredes werk voort te zetten. Tenslotte las een van de bestuursleden een bood schap voor, van de president van de W.V.F. uit het handvest van de V.N. over de rechten van de mens, die de bond aan de Wereldveteranen wil toekennen. Na de lunch in hotel De Rustende Jager gaf de heer Ve- rink, een inleiding over de flora en fauna van het duingebied, waarna een tocht door de waterleidingdui nen werd ondernomen, en men deze dag besloot met een bezoek aan het zee-aquarium te Bergen aanZee. BERGEN Geboren: 14 juni, Maria A. C. C. dochter van Poot, H.J.P.M. en Ru- rup, E.J. Dorpsstraat 30. 18 juni Wil lem S. zoon van van Laere, L.T. en Kofman, N.H. Russenweg 18. 16 juni Alexander C. zoon van Honig, A. en Houbolt, E.A.G. Voert 20. 20 juni: Michel, zoon van Oudes, H. en Roos, L.B.J.C. Broekbeeklaan 23. 22 juni: Ronny, zoon van Van Beelen, J.A. en Celie, Y. van Hasseltweg 10. 21 juni: Petrus J.M. zoon van Stoop, J. T. en Yedema, A.M.M., Loudelsweg 51. Ondertrouwd: 19 juni: Wildervanck, Nanco R. 24 jaar, Groningen, Oos- terbadstr. 50, en van Gelder, Ma rianne, 22 jaar, Bergen, Nachtega- lenlaantje 12. Gehuwd: 21 juni: Messing, Horst J. R, B. 21 jaar, en Bos, Petronella C. 21 jaar, beiden Dorpsstraat 11 te Bergen. Overleden: Geen. Ter vermijding van de hoge incassokosten verzoeken wij onze abonnees hun abonne ment vóór 1 juli te voldoen per giro of bank Kwartaalabonnement 2, Postabonnees 3,15 t.n.v. fa. Volkers Leegwater te Schoorl. Bij voorbaat vriendelijk dank Zaterdag 29 juni: Kermis te Schoorl tot dinsdag 2 juli a.s. Dinsdag 2 juli: Autopuzzeltocht te Schoorl, start op het grote par keerterrein te 19.00 uur. Inschr. De Rustende Jager. Per equippe 2,50. Woensdag 3 juli: Schatgraven te Schoorl voor kinderen op 't speel- duin. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 3 juli: Hengelwedstrijd op het strand te Camperduin. Aan vang 20.00 uur. Inschr.: Café Kerk- meer. Deelname ƒ2,50 incl. zee- pieren. Gasten en inwoners van Schoorl doe mee aan de Puzzelwandeltocht ten bate van de kerkverwarming van de Ned. Herv. kerk. Start 19.30 uur bij café Beeldman te Schoorl. Deelname 0,50 per persoon. In de periode van 26 juni tot en met 5 juli a.s. zal in de gemeente Schoorl weer de jaarlijkse collecte worden gehouden ten bate van het Anjer fonds. Zoals U waarschijnlijk bekend zal zijn, stelt het Anjerfonds zich ten doel steun te verlenen aan instel lingen die op cultureel terrein werk zaam zijn. Met veel genoegen mag ik hier ver melden dat in de loop van de laat ste jaren door het Anjerfonds Noord holland aan de Schoorlse Schaak club een uitkering van ƒ305,werd toegekend voor de aanschaffing van schaakklokken, aan het Schoorls Gemengd Koor een uitkering van ƒ500,voor het aanschaffen van een piano, aan de toneelvereniging „Ons Genoegen" te Schoorl en „De Ko medianten" te Groet bedragen van f500 voor het aanschaffen van bandrecorders. Uit de opbrengst van de collecte over de afgelopen twee jaren heeft het Anjerfonds aan de Stichting Jeugdcentrum voor Schoorl en be drijf te Schoorl een uitkering ge daan van ƒ500,voor het samen stellen van een bibliotheek voor cursisten en aan het fanfarecorps „De Vriendschap" en de Jeugddrum band Schoorl een gezamenlijk be drag van ƒ500,voor het aanschaf fen van instrumenten. Zoals U ziet is dit zo langzamer hand een indrukwekkende opsom ming van giften geworden. Verheugend is eveneens dat de op brengst van de collecte in Schoorl van jaar tot jaar een stijging ver toont. Zo bedroeg b.v. de opbrengst in 1966 ƒ313,77 en in 1967 ƒ442,69. Als de „nieuwe bewoners zich even vrijgevig tonen als de reeds jaren gevestigde inwoners, moet dit jaar de ƒ500,- zeker gehaald kunnen wor den Naar aanleiding van het vorenstaan de zal het een ieder duidelijk zijn dat ik de inzameling ook dit jaar weer gaarne bij U aanbeveel. De burgemeester van Schoorl Voorzitter van het Plaatselijk Anjercomitè Bergh aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd

De Duinstreek | 1968 | | pagina 1