Unieke combinatie van paardenrijschool met pension voor paard en berijder GERRITSEN Bonneterie-show succesvol Brandweerlieden kregen onderscheiding Waterschap 'Bergen' Doktersdiensten Kristal met zilver Algemeen Welzijn Zaterdag 19 oktober Dorpshuisdag te Schoorl verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond ,<Eöe 'Brinkkoev^' VERF- BEHRNGHOUTBORRDJZERWRREN CRNPING ART WIJ LAZEN in de Duinstreek van 16 oktober 1936 Burgerlijke Stand Hedendaagse muziek A. CAKIRIAN Het speciale huis voor Perzische tapijten K66 ZET CULTUREEL PROGRAMMA VOORT PAPIER voor uw stencil- of schrijfmachine kunt u beter rechtstreeks bestellen bij de drukkerij DRUKKERIJ VOLKERS LEEGWATER ANTI- HONGERAKTIE 1968 Reclasseringscollecte DONDERDAG 17 OKTOBER 1968 42e JAARGANG nr. 40 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 33 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Abonnementsprijs 8,50 per jaar; f 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs'. 16 cent per mm. Contracten speciale tarieven Onopvallend staat in het midden van onze gemeente vlak naast het gymnastieklokaal een kleine boere- plaats. Van buiten is het zo'n boer derij, die zich eigenlijk door niets onderscheidt van de vele anderen, welke men nog in ons dorp kan vin den. Hoogstens zou het 't bord kun nen zijn dat bij de poort aan het begin van het oprij pad staat. Een eenvoudig bord, waarop in sierlijke letters: 'Rij- en Pensionstal 'De Brinkhoeve' staat geschreven. Maar acht, ook een paardestal is niet veel bijzonders meer in Schoorl en in ieder geval is het lang de enige niet. Toch kan ik echter mijn nieuwsgie righeid niet bedwingen en waag het aan te bellen. Het is de heer Van den Brink die zelf open doet en direct bereid blijkt te zijn om zijn nog jonge bedrijf te laten bezich tigen, Met een zekere trots toont hij mij de stallen en werkelijk het is ver bluffend hetgeen ik daar te zien kreeg. Om een klein pleintje in het hart van de boerderij liggen de piekfijn verzorgde stallen, allemaal zijn ze wit geschilderd, terwijl het latwerk er helder groen tegen afsteekt. Hier en daar hangen originele koperen stallantaarns, welke met hun schaarse licht het geheel in een sfeervolle stemming brengt. Zes paardenhoofden kijken nieuwsgie rig over de halve houten deurtjes naar hetgeen hun baas gaat doen. De stal is lang niet vol, want zij heeft plaats voor maar liefst twaalf paarden en de mogelijkheid voor uitbreiding is ruimschoots aanwe zig. Vanaf de ingebouwde binnenplaats gaat een brede trap omhoog naar de omgang met balustrade, vanwaar men een prachtig uitzicht heeft op de binnenplaats en de stallen. Op deze rondgang komen tevens alle deuren uit van de een- en twee persoons logeerkamertjes en niet te vergeten de ontbijtkamer, die te vens als foyer dienst doet. Het geheel maakt een bijzonder ver zorgde en geriefelijke indruk en dan te bedenken dat dit alles zelf door de heer Van den Brink werd ver bouwd! En zo biedt het bedrijf vele mogelijkheden. Allereerst kan men er eenvoudig weg zijn paard stallen. Voor dege nen, die met hun paard op vakantie willen, vervult het de funktie van motel of liever gezegd, van hippotel. Hier moet u overigens niet te min overdenken. Een dergelijke gelegenheid komt in ons land nog maar heel zelden voor en mag daarom zeker uniek ge noemd worden. Verder kunnen jong en oud er dagelijks rijles nemen of en dat is zeer zeker de moeite waard onder leiding een tocht door de dui nen maken. VOOR BERGEN: H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 KOEDIJK, SCHOORL EN WARMENHUIZEN Dr. BRUST Telefoon (02209) 288 Maar hetgeen toch wel de meeste indruk op mij heeft gemaakt en als een buitengewoon prijzenswaardig initiatief beschouwd kan worden, is het feit, dat deze rijschool zich in het bijzonder ook toelegt op het on derricht aan mindervaliden. PAARDRIJLES AAN MINDER VALIDEN Ja, want ook mindervaliden zullen hier terecht kunnen, zij het echter aleen op dokters-attest. Zo heb ik zelf getuige moge zijn hoe de instructrice, mej. R. Hooy- berg, die tevens gediplomeerd ver pleegster is met de assistentie van mej. Bosman aan een jongedame met twee totaal verlamde benen onderricht in het paardrijden gaf. En dit gebeurde met zoveel geduld en deskundigheid dat zo iets toch wel hulde verdient. Het is namelijk lang niet uitgeslo ten dat door deze training van de in meerdere of mindere mate ver lamde beenspieren het normale ge bruik van de benen langzaam maar zeker terugkomt. De plannen zijn echter nog grootser want als zal blijken dat een derge lijk paardenpension met zijn rijles sen voor de mindervaliden in een wezenlijke behoefte voorziet, hoopt de heer Van de Brink in de naaste omgeving van 'De Brinkhoeve' een overdekte manege te bouwen. De plannen hiertoe zijn overigens al in behandeling bij deskundigen op dit gebied. En dit zou dan weer beteke nen dat er te samen met de vlak er achter liggende velden van de voet balvereniging 'Duinranders' een prachtig gecombineerd sportcomplex zal verschijnen. Wij en de eigenaars van 'De Brink hoeve' hopen daarom dat als het zo ver is, dit unieke project de inte resse en de medewerking van de gemeente zal hebben. 2ES2H dat er in het lokaal van de heer Huiberts te Groet een causerie werd gehouden over belastingen en crisiswetten; dat de secretaris-ontvanger van zijn verlof was teruggekeerd en zijn ambtswerk ten raadhuize had her vat; dat het kinderzangkoor in het ver volg onder leiding zou staan van de heer W. Bant te Groet. Contri butie 10 cent per week; dat er een biljart-societeit zou wor den opgericht in café 'De Tram halte' van Dirk de Boer te Schoorldam; dat een pond Gelderse rookworst bij Borst te Bergen 42,5 cent kost te. van 7 tot 14 oktober 1968 GEBOREN: Peter, zoon van P. J. Bruin en T. Zon, Groeneweg 48. Adrianus Wilhelmus, zoon van A. van Wonderen en P. A. Berkhout, Piet Boendermakerweg 2. Johannes W. G. zoon van J. N. W. Kuin en E. M. W. Krijgsman, Rondelaan 16s. Ferdinand T. C. M. zoon van C. H. Ootes en G. A. E. de Bakker, Karei de Grootelaan 31. ONDERTROUWD: Johan J. Koeman 26 jaar, Limmen en Anita Ellens, 22 jaar, Kogendijk 68. Wilhelmus J. Berkhout, 24 jaar, Warmenhuizen en Elisabeth C. M. Duinmeijer, 20 jaar, Verl. Geestweg 33. GEHUWD: Marjan Buisman, 23 jaar Jan Oldenburglaan 6 en Dick Char- gois, 22 jaar, Amsterdam. Hendricus C. Kager, 28 jaar, Dorpsstraat 51 en Anna M. P. Houtkamp, 25 jaar, Schijndel. Hendricus F. M. can Eijk 23 jaar, Geestweg 2 en Hester Veer 22 jaar, Geestweg 1. OVERLEDEN: Agnes J. F. Gupffert, 87 jaar, wed. van W. F. G. Roemers- ma, Breelaan 79. Dieuwertje Evers, wed. M. Andring, 78 jaar, Kerkedijk 37. Cornelis Bakker, 80 jaar, Nesdijk 85a. Donderdag 17 oktober 1968 in 'De Roode Leeuw' te 19.45 uur jaar vergadering, gevolgd door het op treden van de Schoorlse gooche laar ARMANDI. WIJKRAAD GEREF. KERK SCHOORL Woensdag 23 oktober 1968 wijk- avond in Huize 'Golfzang', fam. A. Kavelaar, Heereweg 395 te Camperduin. Aanvang 20 uur. SCHOORLSE RUILBEURS Zondag 20 oktober, 1 uur, in het hotel-café van de heer Hof te Groet ('Duinoord') De werkgroep van de Hedendaagse muziek bestaande uit: burgemeester L. J. de Ruiter, J. Duyvis, Simeon ten Holt, A. v. Meijden, mr. H. van Ree en H. Zaal komen dit jaar met een 5-tal concerten van hedendaag se muziek. Dit programma staat echter los van K 66. Wel genieten houders van paspoorten, wanneer zij deze concerten willen bijwonen, een flinke reductie. Het is de moeite waard in te tekenen op de serie ad. 12,50 per persoon. Houders van jeugdpaspoorten, werkende en kunstlievende leden van het KCB- paspoorthouders van K 66 10, De toegangsprijs voor elk concert afzonderlijk bedraagt f 4,-. Inschrijving en kaartverkoop kan geschieden ook voor K 66) bij de gastvrouw van het Kunstenaars centrum Bergen, Plein 7, tel. (02208) 4195 en bij mej. A. v. d. Meijden, bureau Culturele Raad Noordhol land, Hoflaan 22, Bergen, telefoon (02208) 3943. Langestraat 12, Alkmaar Hedendaags, oud en antiek (van onze correspondente) Donderdagavond 10 oktober konden de organisatoren van de jaarlijkse show van de Bonneterie-collectie in de voorzaal van 'De Rustende Jager' een groot aantal belangstellenden ontvangen. De verwachting was voor velen hooggespannen, want er was in aankondigingen en uitnodi gingen bijzonder veel beloofd. Naar mate de avond vorderde, bleek wel op welke grandioze wijze zij deze belofte waar konden maken. Begeleid door sfeervolle pianomu ziek werd een collectie getoond die zeker representatief was voor het geen Nederlands hoogste modekrin gen op dit moment te bieden heb ben. De acht mannequins toonden op charmante wijze een zeer groot aantal mantels, pakken, complets, deux pieces en de accessoires hier bij. De getoonde modellen waren bijzonder draagbaar en zeer billijk van prijs. Zij varieerden van uiterst klassiek tot zeer sportief. De vrouw mag zoals dat ook al in de voor jaarsmode bleek zich weer echt vrouwelijk kleden; heel revolutio naire modellen treden weinig op de voorgrond. De modekoningen zoeken het in eenvoudig-chique stijl, met aparte details en mooie stoffen. De meest terugkomende kleuren waren zwart, rood, ook in combinatie heel mooi, de stoffen veelal tweed, in bruin en lichtblauw visgraat-pa troon, wollen kamgaren en jersey. De modellen werden veelal gedra gen met laarzen, schoenen met ho ge blokhakken en baretten of hoe den met flapranden. In de keur van getoonde modellen vielen enkele op positieve wijze uit de toon. Vooral enkele complets van Dick Holthaus, recht geknipt met veel opgestikte zakken, enige fleu rige japonnen van Vicky Trend en een bontcape van Jean Louis wer den zeer door het publiek gewaar deerd. Als sluitstuk werden er enige avondjaponnen getoond die opvielen door de prachtige stoffen die erin verwerkt waren en de eenvoudige charmante lijn. En dit alles be kroond door héél mooie kapsels en pruiken van de fa. Van Dam. Na afloop bewees het applaus wel hoezeer deze modeshow gewaar deerd werd en yoor vele dames een mogelijkheid was ingedachten alvast hun garderobe aan te vullen. a. k. Maandag j.l. kregen op het plein bij de brandweerkazerne aan de Karei de Grootelaan in aanwezigheid van het voltallige Bergens Vrijwillig Brandweercorps, bij monde van burgemeester L. J. de Ruiter, na mens de Koninklijke Vereniging van Brandwachten en de Vereniging van Brandweercommandanten, drie brandweerlieden, t.w. J. de Koning, C. Beeldman en A. v. d. Berg het koperen brandweerkruis opgespeld vanwege hun twaalfenhalf jarige dienst. Burgemeester De Ruiter vergeleek in zijn toespraak dat een I2V2 jarig huwelijk niet zo snel voorbijgaat als de 12V2 jaar bij de brandweer. Hij was bijzonder trots op het corps, prees de goede geest die onder de brandweerlieden heerste en de vrije K 66, dat reeds drie jaar culturele avonden heeft gebracht en een pe riode meemaakte, dat men de in druk kreeg dat deze instelling wel eens zijn activiteiten kon staken, is weer nieuw leven ingeblazen en heeft voor het komende wintersei zoen een programma samengesteld waarvan de eerste opvoering gege ven zal worden door de toneelgroep 'Arena' met het toneelstuk 'Lekker liggen blijven maffen', van Gerben Hellinga. De opvoering vindt plaats in 'De Rustende Jager' op vrijdag 25 oktober, aanvang 8 uur. Voorts staat er op het programma een kindermatinee, door het poppen- tneater van Hinderik de Groot, een film 'Don'look back' met en over Bob Dylon, het Zoldertheater met een Becket-programma, waarin o.a. 'Krapps laatste band'; 'Spel' en 'Va et vient'. Vervolgens cabaret met Adele Bloemendaal, Gerard Cox, Frans Halsema en Boudewijn Leeu wenberg onder het motto. Met blijd schap geven wij kennis'. Tenslotte een literaire avond in het kader van de Boekenweek 1969. Ook zal men trachten plaatselijke vere nigingen in dit programma op te nemen, opdat ook zij hun culturele prestaties aan het K 66-publiek kun nen presenteren. De werkgroep van deze afdeling bestaat uit: Mej. W. G. Goedhart en mevr. M. Hauber. Zij die zich voor dit programma in teresseren, kunnnen hierover in lichtingen krijgen i.v.m. de paspoor ten die dan tegen een belangrijke reduktie zijn te verkrijgen. Ook de bezitters van Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) genieten eveneens reductie. Prima 80-gr. houtvrij hagelwit cyclostylepapier per pak 500 vel Kwarto (21,5 x 27,5 cm) 4,65 Din A4 (21 x 29,7 cm) 4,85 Folio (21,5 x 34 cm) 5,55 Laanweg 35 - Schoorl - Telefoon (02209) 268 en 223 Het college van Hoofdingelanden van het Waterschap 'Bergen' kwam bijeen in café 'De Oude Prins' aan de Dorpsstraat. Na opening van de voorzitter, de hr. G. Nanne en vaststellen van de no tulen, werd het voorstel overeen komstig de circulaire van 3 mei 1968 van Gedeputeerde Staten van Noordholland gezien de loonont wikkeling, de salarissen van 't per soneel met l°/o te verhogen, met een uitkering ineens over de periode 1 januari - 1 mei 1968. Bij de inwerkingtreding van het wa terschap per 1 januari 1966, zijn de rechten en verplichtingen van de Vereniging van polders en oninge- polderde landen onder Bergen en van de daarin samenwerkende pol ders overgegaan op het Waterschap waarin die vereniging en polders zijn samengevoegd. In verband hier mede heeft de Vereniging van Nrd.- Hollands waterschappen een nieuw model voor rechtspositieregeling sa mengesteld t.w. het ambtenarenre glement en arbeidsovereenkomsten verordening. Besloten werd met in gang van 1 november 1968, het ou de ambtenarenreglement in te trek ken en de nieuwe rechtspositierege ling te handhaven. Het voorstel tot toekennen van een tegemoetkoming aan het personeel bedoeld als bijdrage in de kosten van verzekering, tengevolge van ziekte en ongeval, werd na een hel dere uiteenzetting van verschillen de artikelen uit het nieuwe regle ment door de secretaris de heer W. J. Schoonhoven duidelijk gemaakt, en eveneens aangenomen. Nadat de schouw over wateringen of sloten op 24 of 28 oktober werd bepaald en de periodiek aftredende leden de heren Groen, Kuis en Bak ker, waarschnlijk op 21 oktober her benoemd zullen worden, informeer de de heer Groenewegen tijdens de rondvraag wie voor herstel van de stukgereden Kogendijk moet zorgen dit is voor rekening van de gemeen te Alkmaar, wiens vuiniswagens re gelmatig over de dijk rijden. tijd, die zij geheel vrijwillig aan dit hard, moeilijk en gevaarlijk vak ge ven. Daarna verzamelde het corps zich in de oefenzaal, waar door burgemees ter De Ruiter op prettige wijze ge tuigschriften tweede klas uitreikte aan P. Groen en H. Roos. Getuigschriften eerste klas werden uitgereikt aan. P. Baltus, Braken hof, H. Oudes, Van Rijn, P. Tilstra en J. Velink. Voorts richtte de burgemeester zich tot de heer A. Leeuwerik, die twin tig jaar het corps diende en thans wegens ziekte voor dit werk werd afgekeurd. Hij overhandigde hem 'n boekenbon. Ook de commandant van het corps de heer J. Blauw memoreerde ten slotte de kameraadschappelijke geest van de scheidende brandweer man en overhandigde hem namens de collega's een taart. Daarna bleef het corps een ogenblik genoegelijk bijeen. Aanhakend aan de Olympische Spe len die op het ogenblik plaatsvinden wordt onder het motto 'WEDLOOP VOOR DE WERELDWELVAART' dit jaar voor de zevende maal de anti-hongeraktie in Nederland ge houden. De anti-hongeraktie maakt deel uit van de tachtig landen om vattende 'Freedom from Hunger Campaign' (FFHC). Toen in 1960 de Voedsel- en Landbouworganisatie van de V.N. (FAO) ertoe overging partikulieren te betrekken bij de hulpverlening aan ontwikkelings landen door middel van de FFHC werd in de eerste plaats gedacht aan verbetering van de levensom standigheden op lange termijn. Di- rekte hongersnood is weieens bestre den met geld van de FFHC, maar het voornaamste doel van de kam- pagne is in de ontwikkelingslanden de wedloop tussen bevolkingsgroei en voedselproduktie ten gunste van laatst genoemde te beslissen. De FFHC tracht dit doel te bereiken door het uitvoeren van projekten, zoals opleiding en training van land bouwers, verbetering van landbouw methoden door gebruik van water, kunstmest en betere zaaizaden, ver betering van intensivering van de visserij, verbetering van distributie systemen, herverdeling van de land bouwgrond en stimulering van co- operaties. In Nederland wordt de 'Freedom from Hunger Campagny' geleid door een speciaal anti-hongeraktie komi- tee. Dit komitee is samengesteld uit vertegenwoordigers van het Neder lands FAO-komitee en de Neder landse Organisatie voor Internatio nale Bijstand (NOVIB). Bijna ieder jaar wordt door de NOVIB in samenwerking met het Unesco Centrum Nederland en het Nederlands Comité Unicef een na tionale inzameling gehouden. Uit de opbrengst van deze kollektie wor den projekten, die op de voedsel ver betering in de breedste zin in de ontwikkelingslanden zijn gericht, gefinancierd. In Bergen zal in de week van 21 t.m. 26 oktober weer huis-aanhuis een lijstencollecte worden gehou den. Medewerking wordt opnieuw ge geven door de leerlingen van de hoogste klassen van de verschil lende middelbare scholen, terwql de organisatie in handen ligt van de UW. Laat de collectanten niet voor niets hun vrijwilligers-arbeid doen. Geeft uw bijdrage en helpt daarmede de gevaarlijke kloof in de wereld tus sen arme en rijke landen kleiner te maken. Deze collecte heeft dit jaar opge bracht 1036,22. Het plaatselijk comité dankt allen, die hieraan hebben medegewerkt: De contribuanten en de collectrices van de UW en andere organisaties.

De Duinstreek | 1968 | | pagina 1