Najaarsvergadering VVV Groet-Camperduin weekblad Gemeenteraad Bergen behandelde uitgebreide agenda Voorberg's schoenmagazijnen a. 1e VERKOOPSTER b. AANK. en/of LEERLING VERKOOPSTER Extra openstelling winkels in de avonduren te Bergen en Schoorl De winkels zijn 's avonds geopend tot 9 uur van vrijdag 29 november t.m. woensdag 4 december Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen VIERDE BLAD DONDERDAG 28 NOVEMBER 1968 DE DUINSTREEK Ook de VVV Groet-Camperduin hield in deze periode haar najaars vergadering en wel in de zaal van de heer van 't Hof. Voorzitter de heer Sleking kon een vijftigtal mensen welkom heten; de oud-voorzitter, de heer D. Duin die onlangs is overleden werd met enke le ogenblikken stilte herdacht. De heer Sleking toonde zich niet ontevreden over het afgelopen sei zoen en verklaarde verder dat de bunker te Camperduin, jarenlang 'n twistpunt en onderwerp van veler lei discussie, bij rechterlijk vonnis was toegewezen aan de heer v. d. Willigen. Voorts bracht de voorzitter een hom mage aan oud-burgemeester Bergh en pleitte voor een goede afvloei ingsregeling voor het verkeer dat straks gebruik zal maken van de nieuwe weg. Over een fusie met de VVV Schoorl zei de voorzitter dat hij voorlopig nog pas op de plaats wilde maken terwijl hij van mening was dat door de BTW voor het Horecabedrijf een prijsstijging van 5-7 procent zou ont staan. Er wera verder gepleit voor verbe tering van de verkeerssituatie tussen „De Bokkesprong" en de Hondsbisse Zeewering voor welk gedeelte men ook graag een snelheidsbeperking zag ingevoerd. Alle evenementen zijn voor wat be treft de deelname goed geslaagd, al leen werkte het weer vaak tegen. Zoals wel te verwachten was werd penningmeester S. Gutker met alge mene stemmen herkozen, het is een unicum dat dit ijverige bestuurslid nu voor de 10e keer als zodanig is herbenoemd. De begroting ondervond geen com mentaar terwijl bij de rondvraag weer talrijke zaken aan de orde wer den gesteld. Men pleitte voor uitbreiding van de trottoirs te Groet, terwijl over de naamgeving van het nieuwe strand- gedeelte druk werd gediscussieerd. Voorzitter Sleking gaf een uiteen zetting van de activiteiten van de VVV, waaruit wel bleek dat Staats bosbeheer het in deze heeft te zeg gen. Uitbreiding der route van de jaar lijkse lampionoptocht gaat niet, an ders loopt het drukke verkeer in de war. De gemeenteraad van Bergen heeft dinsdagavond een uit twintig pun ten bestaande agenda behandeld. Op de lijst van ingekomen stukken stonden: 1. Een verzoek om inlichtingen van de Vereniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs te Bergen, inzake ventilatie „Prins Willem Alexanderschool" voor g.l.o.; 2. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, inzake trend-uitkering 1968 secretarissen en ontvangers en; 3. De begroting 1969 van de Stich ting Bejaardenzorg te Bergen. B. en W. stelden de raad wat pt. 1 betreft voor, het schoolbestuur te berichten, dat een verzoek als be doeld in artikel 72 van de lager-on- derwijswet kan worden ingediend, met punt 2 instemming te betuigen en punt 3 voor kennisgeving aan te nemen. Deze stukken gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Hierna kwam een aantal voorstellen aan de orde betreffende kosten kleu teronderwijs, alsmede de vaststelling van de huurvergoeding. Christelijke Kleuterschool over 1968 en van de vergoeding betreffende het gebruik van gymnastieklokalen. Na een vrij lange discussie ging de raad hiermee akkoord. Vervolgens kwam een voorstel aan de orde inzake garantieverlening in gevolge beschikking geldelijke steun eigen woningen 1968. Hierbij werden garanties verleend t.b.v. de bouw van eigen woningen aan een negental personen, van wie er momenteel acht buiten Bergen wonen. De leningen varieerden van ƒ47.000,tot 56.000,-. Over dit voorstel werd zeer uitvoe rig gediscussieerd. Een motie van de Boerenpartij voor algehele af schaffing van de „maat"belasting kreeg alleen de steun van de heren J. J. Dinkelberg (Middenblok en B. Schuil (PSP). Punt 10 van de agenda betrof „Ver hogen raming overige kosten" ge meentereiniging". Op de post „ove rige kosten reinigingsdienst", deel uitmakende van de begroting 1968, is ƒ11.121,50 geraamd. In deze post is o.m. verdisconteerd het afvoeren van vuil, dat door onbekenden weder rechtelijk in bermen, plantsoenen en bossen is gedeponeerd, alsmede het gratis ophalen van grote stuk ken huisraad e.d. bij particulieren. Op dit gebied moest in het eerste halfjaar van 1968 belangrijk meer werk worden verricht dan was voor zien. Bovendien waren er verschei dene extra activiteiten, zoals het vuil afvoeren uit en het dempen van greppels in Tuin- en Oostdorp en de actie „Bergen, 'n schone gemeente" Het bovenstaande heeft tot gevolg gehad, dat het geraamde krediet van f 11.121,50 per 1 juli 1968 praktisch De asfaltfabriek werd ook uitputtend besproken en uiteraard verklaarde ook de VVV-Groet-Camperduin zich tegen vestiging hiervan. Nadat was gediscussieerd over de k- -*1. geheel was verbruikt. Voor het tweede halfjaar 1968 moet rekening worden gehouden met de volgende uitgaven: diensten door derden (advertenties enz.) 432,50, sa larissen: 40 uur a ƒ15,50, lonen: 1000 uur van ƒ8,90, vervoerskosten 450 uur van ƒ4,45. Totaal ƒ12.000,—. Waar de huidige begrotingssituatie tegen de raming van laatstgenoemd bedrag geen bezwaren oproept en B. en W. van oordeel zijn, dat de ter zake ontplooide activiteiten door het bedrijf gemeentewerken door gang moeten vinden, stelde het col lege de raad voor de hiervoren be doelde raming met ƒ12.000,— te ver hogen. Dit voorstel ontmoette geen beden kingen. Punt 11 van de agenda luidde: Goed keuring jaarstukken 1967 van de Stichting Bejaardenzorg. Nadat de heer A. Riemersma (BP) hierover een tweetal vragen had ge steld, ging de raad ook hiermee ak koord. Het volgende punt betrof „Fol dersubsidie VVV". In de toelichting op de eerste suppletoire begroting voor 1968 werd omtrent de subsi diëring in de kosten van een gemeen schappelijke folder voor de beide plaatselijke VVV's het volgende op gemerkt. Voor wat betreft het voorheen aan de beide VVV's toegekende subsidie van ƒ5.000,voor de aanmaak van een gezamenlijke folder, zouden wij (dat is het college van B. en W. red.) voorshands een afwachtende houding prefereren. Zoals u bekend zal zijn, heeft de VVV-Zee zeer onlangs een nieuwe eigen folder laten drukken. Hierdoor te aan de subsidiëring van de folder, zeer nadrukkelijk gezien als geldend voor de gehele gemeente, de grondslag ontvallen en dient een eventuele nieuwe subsidiëring dit maal voor een uitgave, uitsluitend bestemd voor de VVV Bergen, op haar eigen merites te worden beoor deeld. Wij zouden ons overigens kun nen voorstellen, dat, nu de VVV.-zee in staat blijkt een eigen folder te bekostigen, de zustervereniging het op haar weg acht te liggen dit voor beeld te volgen. Mocht dit niet het geval zijn, dan kan een afzonderlijk subsidieverzoek, uiteraard onder overlegging van uitvoerige informa ties over opmaak, kosten e.d. wor den ingediend, waaromtrent dan door de raad een incidentele beslis sing kan worden genomen." Bij schrijven van 18 maart 1968 heb ben de VVV's een bijdrage van ƒ5.000,verzocht voor de VVV-fol- der, die in 1968 gezamenlijk is uit gegeven ter stimulering van het be zoek aan de gehele gemeente. Wat betreft de opmerking over de eigen folder van de VVV-zee stel len B. en W. nu, dat deze folder in feite niet anders is dan een met vraag of de winkeliers al dan niet te vroeg in de tijd sloten, men zag graag de winkels ook in het nasei zoen meer open, werd de vlot ver lopen vergadering om kwart voor elf gesloten. RAAD HERDACHT DE HEER TIMMER De gemeenteraad van Bergen heeft dinsdagavond onze op 1 november j.l. overleden verslaggever, de heer J. Tim mer, met enige ogenblikken stilte staande herdacht. De burgemeester, de heer L. J. de Ruiter, roemde de kwa liteiten van wylen de heer Timmer, die hij een „eerlijk, oprecht en vriendelijk ver slaggever noemde. Wij zullen hem zeer missen, aldus besloot de raadsvoor zitter zijn korte toespraak, waarin hij o.m. opmerkte, dat de heer Timmer eenvoudig van geest was en eenzaam wat familieleden betreft, maar dat hij talrijke vrienden in Bergen had. foto's en advertenties voorzien over zicht van de in Bergen aan Zee be schikbare accomodatie. Een soort gelijke folder wordt door de VVV Bergen uitgegeven. Een en ander heeft de behoefte aan een folder, waarin de aandacht op de gemeente als geheel en haar toe ristische en recreatieve aantrekke lijkheden worden gevestigd, niet weggenomen. Omdat naar het oor deel van B. en W. door deze folder aan de gemeente in haar verschil lende facetten bekendheid wordt ge geven, stelde het college de raad voor een bijdrage in de kosten van ƒ5000, te verlenen. De commissie voor het toerisme had haar instem ming betuigd met dit voorstel. Ook in dit voorstel zat voor ver scheidene raadsleden weer heel wat „gespreksstof", maar niemand ver klaarde zich tenslotte tegen. Punt 13 van de agenda luidde: Aankoop Dodge-ladderwagen van de gemeente Alkmaar. Gelet op de uitstekende conditie, waarin de lad derwagen nog verkeert, is de prijs van ƒ10.000,naar de mening van B. en W. zeer aanvaardbaar, temeer waar voor een nieuwe wagen een veelvoud van dat bedrag nodig zou zijn. Na opmerkingen van enkele raads leden ging men met dit voorstel ook akkoord. Hierna kwam aan de orde de ver koop van drie bouwterreinen in Bergen-noord, resp. 740 m2 groot en gelegen aan de Lindenlaan aan de heer A. A. van Duimen te Zaan dam voor ƒ29.000,594 m2 groot en gelegen aan het Hartenweidtje aan de heer J. Duyn te Alkmaar voor ƒ23.000,en 825 m2 groot en gele gen hoek Lindenlaan-Gemene Bos aan de heer J. J. van Marwijk te Purmerend voor ƒ31.000, Na enige discussie werd dit voorstel z.h.st. goedgekeurd. Ook werd de raad voorgesteld aan de heer G. Grauwelman, Landweg 8 te Bergen een gedeelte bouwterrein van 42 m2 gelegen langs het hem in eigendom toebehorende perceel hoek Landweg-'t Horntje te verko pen voor ƒ420, Over dit punt vroeg geen enkel raadslid het woord. AFBRAAK TOLHUIS BERGERWEG. Vervolgens boog de raad zich over het voorstel „Verkoop huis, schuur en erf Bergerweg 110 aan de ge meente Alkmaar." Vanwege het ge meentebestuur van Alkmaar was hierom verzocht ten behoeve van de toekomstige wegaanleg vanaf de Bergerweg naar het voormalige Ka zerneterrein. In opdracht van de ge meente Alkmaar (die hier blijkbaar al heer en meester is) zijn de opstal len, t.w. het oude Tolhuis nabij het Pesiebad, getaxeerd en wel op ƒ3100,- Aangezien het oude en historische huisje in de toekomst is bestemd voor afbraak en bovendien woning en bijbehorende erf niet vrij van huur kunnen worden overgedragen, komt genoemde koopsom B. en W. „redelijk" voor. Na enkele vragen en opmerkingen van de zijde van de heren C. M. Smit en W. J. Ploeger werd dit voorstel eveneens aangenomen. BBij punt 17 van de agenda werd de raad voorgesteld de huur-overeen- komst ondergrond kerkgebouw Prins Hendriklaan met ingang van 1 dec. 1968 te wijzigen. Ter voorziening in de behoefte aan parkeerruimte na bij het te bouwen instructiezwembad aan de eatrixlaan-Prins Hendriklaan zal o.m. een parkeerstrook worden aangelegd aan de noord-oostzijde van het bouwterrein. Voor de aan leg van een toegangsweg tot deze parkeerruimte zal gebruik worden gemaakt van een strook grond, deel uitmakend van het terrein dat inge- voolge raadsbebsluit van 28 februari 1966 t.b.v. de bouw van een nood kerk werd verhuurd aan de Stich ting R.K. Kleuter- en lagei onder wijs alhier. Het Stichtingsbebstuur gaat ermee accoord, dat de betref fende huur-overeenkomst wordt ge wijzigd door het gehuurde terrein te verkleinen van 3200 m2 tot 2972 m2 en de huur te verminderen van 320,— tot ƒ279,50. Dit voorstel gleed zonder discussie onder de hamer door. Bij raadsbesluit van 30 juli 1968 werd een krediet ad ƒ862.000,uit getrokken voor het bouwrijp maken van de tweede fase van het bestem mingsplan „Saenegheest I". Tot he den is aan deze kapitaalsuitgaaf nog niet de vereiste goedkeuring door Ged. Staten verleend, aangezien nog moeilijk is aan te tonen, dat ge noemd totaalbedrag aan financie ringsmiddelen binnen de bij de wet vereiste termijn van 12 maanden weer terug zal komen in de vorm van verkoopsommen van bouwter reinen. Aangezien zich inmiddels de situatie heeft gewijzigd, dat nu op zeer korte termijn een hoeveelheid zand uit de nieuwe vuilnisbelt aan de Ooster- dijk beschikbaar komt en het orga nisatorisch zowel als financieel voor deel biedt dit vrijkomene zand recht streeks voor genoemde tweede fase te benutten, werd voorgesteld eer dergenoemd krediet ad ƒ862.000, ie verlagen tot ƒ239.000,voor welk bedrag de ondergrond van de aan te leggen wegen, inclusief de riole ring, kan worden gereed gemaakt. Aldus wordt bereikt, dat het vrij komende en voor dit bestemmings plan gereserveerde zand onmiddel lijk kan worden benut. Deze methode biedt tegelijkertijd het voordeel, dat een gedeelte van het voor woningbouw bestemde terrein binnen deze tweede fase op zeer kor te termijn, in elk geval binnen een periode van 12 maanden, als bouw terrein kan worden verkocht, zodat B. en W. er op menen te mogen ver trouwen, dat tegen goedkeuring van dit verlaagd krediet van de zijde van G:S. geen bezwaar zal bestaan. Ook dit voorstel werd zonder meer aanvaard. VOORBEREIDEN BOUW RAADHUIS ANNEX CULTUREEL SOCIAAL CENTRUM. Op 29 april j.l. heeft de raad een voorlopig krediet van ƒ40.000,ge voteerd ter voorbereiding van de bouw van een nieuw raadhuis annex cultureel-sociaal centrum op het terrein van het te slopen Huize „Kranenburgh" aan de Hoflaan. Krachtens de aan dit besluit ten grondslag liggende overwegingen: a. zal de raadscommissie van bij stand voor het bedrijf gemeentewer ken, uitgebreid met enige adviseurs, optreden als adviescollege voor de raadhui'sbouw; b. zal in overleg met deze commissie een programma van eisen worden opgesteld, waaraan de nieuwbouw in grote lijnen dient te voldoen; c. zullen, eveneens in overleg met de commissie, twee of drie archi tecten worden uitgenodigd tot het maken van een schetsplan en ma quette. Aan een verantwoord programma van eisen zal een gedegen organi satorische studie ten grondslag moe ten liggen, aldus B. en W. in het pre-advies aan de raad. Met het oog hierop acht het college inschakeling van een organisatie-adviseur van zeer groot belang. Tenslotte is er het cultureel-soeiale aspect, dat in de nieuwbouw een zo danige gemeenschap velerlei contac ten kunnen leggen en onderhouden. Nu Bergen onder de verscheidene in stellingen, die zij op cultureel en sociaal gebied rijk is, ook de Cultu rele Raad Noord-Holland mag reke nen, ligt het, zo menen B. en W. voor de hand, dat uit die raad een verte genwoordiger in de raadscommissie wordt benoemd. In het door de raad in april aanvaar de voorstel is uitgegaan van de meervoudige opdracht, namelijk aan „twee of drie architecten". Er dient naar het oordeel van B. en W. een door de gemeenteraad in te stellen commissie van advies te komen, waaraan wordt opgedragen het uit brengen van advies over de inge diende schetsontwerpen en die ook kan worden betrokken bij het over leg over de keuze van de uit te no digen architecten. Gedacht wordt hierbij uiteraard aan zeer ervaren en vakbekwame architecten, deskundi gen bij uitstek op het gebied van de bouw- en stedebouwkunde. B. en W. achten het wenselijk deze commissie reeds nu in te stellen. Zij zou kun nen bestaan uit drie leden-deskundi gen, alsmede uit drie adviserende le den-vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en een secretaris, al dus het pre-advies van B. en W. aan de raad, uit welk stuk verder nog bleek, dat het 't besliste voorne men van het gemeentebestuur is, het gestelde doel van een nieuw raad huis annex cultureel-sociaal centrum zo snel mogelijk te bereiken. Op grond hiervan werd de raad voor gesteld: le. de raadscommissie van bijstand voor het bedrijf gemeentewerken, voorzover optredende als adviescol lege voor de raadhuisbouw, uit te breiden met de heren W. Schotten, referendaris in algemene dienst der gemeente Bergen, H. J. van Velzen, hoofdadministrateur bij het Cen traal Adviesbureau voor organisa tie, documentatie, registratuur en personeelsbeheer van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te 's- Gravenhage en mr. H. van Ree, con sulent-directeur van de Culturele Raad te Bergen aan Zee. 2e. Een commissie van advies in te stellen, welke zal bestaan uit drie ledendeskundigen, door B. en W. na overleg met de raadscommissie te benoemen, voorts als adviserende leden de heren L. J. de Ruiter, bur gemeester, mr. S. D. Sluis, lid van de raad en J. P. Blauw, directeur gemeentewerken. De hele discussie over dit zo be langrijke agendapunt duurde neg geen tien minuten. Wij hoorden dat het nog niet zeker is dat de heer Van Ree in de commissie zal wor den opgenomen, omdat het bestuur van de Culturele Raad dit nog na der wil bezien. De heer N. F. A. de Graan zei dat zijn fractie het op prijs zou stel len, dat ook een lid van het Dorps huisbestuur in de commissie zou worden opgenomen. De heer W. J. Ploeger voegde daar later nog aan toe: „De Stichting Dorpshuis is één van de direct belanghebbenden. Tenzij het college voor het Dorps huis en andere verenigingen plan nen heeft voor een apart gebouw.' De voorzitter antwoordde op dit laatste, dat dit nog bekeken zou worden. Hij vond het een beetje gevaarlijk om allerlei plaatselijke organisaties in zo'n commissie op te nemen. „Met een grote commissie is niet te werken" was zijn argu ment. De heer C. M. Smit wilde toch wel een plaats inruimen voor de Jeugd raad en mr. S. D. Sluis voor de plattelandsvrouwen, maar mogelijk was dit ook bij wijze van „grap" bedoeld. De heer M. C. Veldt zei nog, dat hij voor één architect voelde, waar op mr. Sluis repliceerde: „We leg gen niks vast". En de burgemeester dacht dat op een project als Bergen in geval van een prijsvraag toch wel een paar honderd gegadigden af zou den komen." Daar kunnen wij als kleine gemeente niet uitkomen, zei hij. DUINRANDERS NIEUWS Uitslagen zondag 23 nov. Pupillen: Jong Holland b-Duinranders a 0-0 Berdos c-Duinranders b 4-1 Aspiranten: Foresters e-Duinranders b 4-6 Zondag 24 november Duinranders-Wieringerw. 4-2 De Rijp 2-Duinranders 2 4-1 Duinranders 4-Berdos 7 2-2 Junioren: Bergen 2-Duinranders 1 3-7 Aspiranten: Duinranders a-Schoorl a 1-1 Programma 30-31 november: Pupillen: Bergen a-Duinranders Duinranders b-Bergen c Zondag: AGSV-Duinranders 2 uur Alkm. Boys 11-Duinranders 3, 2.15 uur. Junioren: Zeevogels 2-Duinranders 12.00 uur Aspiranten: St. Adelbert a-Duinranders a 12.00 uur Duinranders b-DTS a 12.00 uur. A.s. vrijdag klaverjassen in „De Bonte Koe". VERNIEUW UW LAMPEN OM DE TWEE JAAR. Van goed licht bent u verzekerd wanneer u op gezette tijden alle lampjes vernieuwt. Zo'n zogenaam de groepsvervanging biedt grotere zekerheid dat uw verlichting altijd in orde is. Het verbond voor Veilig Verkeer adviseert: Is een lamp de fect voor of achter, vernieuw dan beide. Om de hoeveel tijd een groepsver vanging moet plaats hebben is af hankelijk van het type auto en de soorten lampjes. Als richtlijn kan worden aangehouden: elke tweë jaar. Wanneer u op regelmatige tijden al uw lampen vernieuwt en de contacten regelmatig op corrosie en verbuigingen controleert of laat controleren, weet u zeker dat uzelf ziet.en gezien wordt. O Regelmatige controle van de ver lichting kan ongelukken voorkomen en het is beter zelf gebreken te ontdekken, dan er door uw mede weggebruikers op te worden gewe zen. Het is veiliger om bovendien een set reservelampjes bij u te hebben. Een stuk gereedschap ('n schroevendraaier is over het alge meen voldoende) kan goede dien sten bewijzen, of zelfs noodzakelijk zijn bij het vervangen van een ka pot lampje. En heeft u een „geva rendriehoek aan boord?". De lichtbundels van de koplampen dienen goed gericht te zijn, maar ook moet worden nagegaan of het lampje goed gecentreerd is. Elke garagehouder is thuis op dit terrein en kan het controleren. Bedenk dat er maar één stand is, waarin de lichtopbrengst het hoogst is. -o Bij een tankstation is het een goe de gewoonte om de voorruit van een wachtende auto schoon te ma ken. Het kan nog beter, als u de pompbediende vraagt ook even uw koplampen en achterlichten te willen schoonmaken. Goed licht - Ziet u wel! In deze tijd van het jaar worden overal verlichtingsacties gevoerd. Vergeet bij uw verlichtings-con- trole vooral de ACCU niet, want die staat weer voor een zware taak. Vertrouw pas op uw lichten als u de zekerheid hebt dat ze goed kunnen branden. Licht in een duistere zaak. Dat is de nieuwe bepaling dat u bij nacht en onder ongunstige weersomstan digheden uw verlichting aan moet hebben. Als u stilstaat op parkeer- stroken, in parkeerhavens of in noodgevallen op vluchtstroken langs autowegen. Licht aan, om ge zien te worden. o Bij dichte mist ontsteekt u natuur lijk groot licht. Maar als bij sneeuwval - ook overdag - het zicht ernstig belemmerd wordt, moet u eveneens verlicht rijden. In plaats van koplampen mogen spe ciale mistlichten worden gevoerd in het slechte weer. Maar denk er wel aan dat deze gecombineerd moeten zijn met uw stadslichten, dus niet met groot licht of met dimlicht. WILLEM MENGELBERG 'De Mengelberg Tijd' heet de uit 2 LP'S bestaande luxe cassette met Beethovens Pastorale en Mahlers Vierde sopraansolisteJo Vincent). Een avond Concertgebouw anno 1939 Want de opnamen komen uit de Avro-archieven van de toenmalige 'donderdagavondconcerten' ELENA SULIOTIS De jonge Griekse sopraan zingt San- tuzza in de nieuwe Decca-opname van Mascagni's 'Cavalleria Rusticana' Twee LP's met op kant vier een aria recital (Verdi en Ponchielli) door Suliotis. vragen voor haar zaak te Bergen liefst met het vak bekend Sollicitaties Plein 21, Bergen, tel. (02208) 2191, na 6 uur Breelaan 60, Bergen, telefoon (02208) 4521 aangemeten door HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Contactlensspecialist - Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd

De Duinstreek | 1968 | | pagina 13