Meste'b°n paren bij de Boerenleenbank is sparen volgens uw persoonlijke wensen Boerenleenbank Openbare vergadering afd. Schoorl PvdA Bronchi lefien <r h W>i, l-Ml Kerstzangdienst voor allen Schoorlse Gemeenschap ALGEMEEN WELZIJN uw financieel belang op langere termijn alkmaar: centrum - overdie - hoef plan bergen castricum egmond heiloo Kerstwandeling door Noordhollands Duinreservaat KERSTCANTATE INGEZONDEN MEDEDELING Klaverjasdrive KERSTAKTIE 'ROODE KRUIS' GESLAAGD Hervormde Vrouwengroep Schoorl SCHOORL Concert tussen kerstmis en nieuwjaar in de Schoorlse kerk WIJ LAZEN in De Duinstreek van 21 december 1936 CARPS EXPOSITIE plaatsJJ1.tJIjif ii échte gezinsbank wat moet u direkt beschikbaar houden? wat komt voor belegging op langere termijn in aanmerking? rente tot SV2 wij adviseren u gaarne I,-.' - - OP MAANDAG 23 DECEMBER 19G8 IN DE TOERISTENKERK te Schoorl, met medewerking van het fanfarecorps 'De Vriendschap' en een kinderkoor Programma's gratis verkrijgbaar aan de Toeristenkerk. Aanvang 8 uur precies, kerk open 7.30 uur, einde plm. 9 uur De afdeling Schoorl van de PvdA organiseerde afgelopen maandag een openbare bijeenkomst in de zaal van de heer Kavelaar te Camperduin. Een dertigtal aanwezigen bracht tal van zaken naar voren en de vragen werden beantwoord door wethoüder Muelink, de heer Duy neveld, en de heer Meedendorp, terwijl ook de heer Jonkers van het Staatsbosbeheer enkele toelichtin gen gaf. Uiteraard stond de asfaltfabriek nr- één op het vragenlijstje der aanwe zigen. Wethouder Muelink gaf een uitgebreid antwoord op de vraag of B. en W, op de hoogte waren ge weest van de vestiging ervan, Hij beantwoordde de vraag ontken nend, de gang van zaken was n.l. dat de N.V. Petten de Kalkzand- sfeenfabriek had gekocht en dat B. en W. niet op de hoogte waren van de plannen der Vennootschap. Men heeft van de zijde van B. en W. Wel toestemming gegeven tot het verbouwen van de steenfabriek om dat men dan aan de gestelde eisen voldeed. Men heeft de verbouwing aangevraagd voor de bouw van een kantoor- en werkplaats en de NV heeft niet, aldus de heer Muelink, het elegante gebaar gemaakt door aan B. en W. hun plannen mede te delen. De wethouder achtte de fabriek een doorn in zijn vlees. Overigens is de procedure der Hinderwet zeer in gewikkeld en de heer Muelink vond het jammer dat het wetsontwerp over de luchtverontreiniging nog niet de kamer is gepasseerd. De heer Muelink was blij dat de Schoorlaars zoveel bezwaren hadden laten horen tegen de vestiging der fabriek en hij verklaarde verder dat de installatie zelf zich in de open lucht bevindt. Ongetwijfeld is het laatste woord over deze kwestie nog- lang niet ge sproken Uit de beantwoording der andere vragen bleek wel dat het nog on zeker is wanneer hier een nieuwe burgemeester zal worden benoemd. Zoals bekend hebben zowel de Raad als de wethouders destijds na het vertrek van burgemeester Bergh om inspraak bij de Commissaris der Ko- nigin verzocht bij het benoemen van een nieuwe burgervader. De heer Muelink stipuleerde dat door ziekte van de Commissaris de benoeming van een burgemeester heeft vertraagd maar hij vond het overigens een hopeloze zaak. En daarbij doelde hij op het gesprek te Haarlem waar men weliswaar vrien delijk was te woord gestaan maar waar wel duidelijk bleek dat men er van de zijde der gemeente niet in wordt gekend. Hij vond het een trieste zaak dat de voorschriften zo zijn dat een gemeente als Schoorl maar moet afwachten wie er komt, en dan kan men geen neen meer zeggen. In de grote steden heeft men wel zeggenschap, wij zijn blijkbaar te onbelangrijk. Een en ander gaf de wethouder een groot gevoel van onbehagen. Omdat de bijeenkomst in Camper duin werd gehouden werd natuurlijk uitvoerig gediscussieerd over de toe komst hiervan en de op stapel staan de plannen. Over de nieuwe wag heeft de ge meente niets te zeggen, deze valt onder supervisie van het Staatsbos beheer. De heer Jonkers merkte op dat de officiële opening waarschijn lijk het a.s. voorjaar zal plaatsvin den. Men streeft er naar op het nieuwe strandgedeelte de badgast alle mogelijke vrijheid te geven waarbij hij niet wordt gehinderd door verpachters die hen bv. om geld voor het plaatsen van zijn windscherm vragen. Ook wil men het aantal gebouwen op het strand beperken tot o.m. een loods voor de reddingsbrigade en dergelijke. Na de pauze ontvouwde voorzitter Duyneveld de plannen die de afde ling had om een recreatieschap op te richten. Door samenbundeling van krachten wil men trachten rechtstreeks de betrokken ministeries te benaderen om deze te overtuigen van de nood zaak meer voor de recreatie te doen. Men heeft een hele waslijst van (re gionale) verlangens en op een bij eenkomst in Alkmaar had de heer Egas gezegd dat er in het recreatie ve vlak evenveel mensen werkzaam zijn als in de bank- en verzekerings branche tesamen. Men heeft een prioriteitsschema op gesteld waarbij men denkt aan de toekomst, niet in de engere zin van één plaats, maar in de gehele regio. En men kan dit gebied zien als één grote gemeente waarbij dus geen versnippering optreedt van de gel den die er voor beschikbaar zijn. Verder bleek wel dat men naarstig tekent aan hét bestemmingsplan Camperduin dat men hoopt begin volgend jaar ter visie te kunnen leggen. 'De weg achterom' waarover al sinds 1936 wordt gesproken zal waar schijnlijk in de jaren '70 worden gerealiseerd. De provincie heeft zich nu met de uitvoering der plannen belast. De toestand van het gedeelte straat weg te Cameprduin is enorm slecht één der aanwezigen zei op een ge geven moment zijn vrouw niet meer te hebben kunnen zien die naast hem in een kuil was gevallen. Als de AMOCO zijn gasbronnen ex ploitabel gaat maken hoeft men niet bang te zijn voor een nare geur, de heer Duyneveld gaf als zijnde oud- Emmenaar, een deskundige toelich ting. Tot slot dankte de voorzitter de he ren Muelink, Meedendorp en Jon kers voor hun aandeel aan deze bij eenkomst en sloot de vergadering om' half elf. In 't Witte Kerkje aan de Dr. van Peltlaan zal op Eerste Kerstdag worden uitgevoerd de kerstcantate: 'Osanna in Exelsis'. Medewerkenden zijn: mej. T. Punt, sopraan; G. de Wit, tenor; N. Frans, orgel en het Chr. Gem. Koor 'Bergen'. Het geheel staat o.l.v. Dick P. Spiering. Voorganger Ds. J. Sap. Aanvang 10 uur. Zingt u mee! ALGEMEEN WELZIJN Zondag 29 december a.s. te 20.15 uur concert door Rahel Mengel berg, harpiste, in de Schoorlse kerk. MAANDAG 23 DECEMBER: Kerstzangdienst in de Toeristen kerk te Schoorl, aanvang 8 uur. KERST BEJAARDENMIDDAG Vrijdag 20 december in 'De Rustende Jager', 2.30 uur. KERSTAVOND PLATTELANDSVROUWEN 's Avonds om 7.45 uur met me dewerking van de heer en mevr. Hinlopen. (buiten verantwoording van de red.) Nadat ons plaatselijk blad en onder getekende zelf, nog 2 keer geïnfor meerd heeft of de mogelijkheid be staat dat ook de burgerlijke stand van de gemeente Schoorl weer eens in De Duinstreek verschijnt, zien we tot heden beslist iedere week wel Bergen maar Schoorl laat het af weten en dat terwijl indertijd al be loofd is dat deze wekelijkse rubriek zo spoedig mogelijk weer naar de courant zou worden verzonden. Velen buiten Schoorl zowel als Schoorlaars zien er vol verwachting naar uit. Is daar nu geen verande ring in te brengen G. Graft-Ruis, Schoorl Blijkbaar niet. Zou het gemeente huis ons vergeten zijn Red. Café-restaurant 'De Kleine Thee tuin', Breelaan 130, Bergen. Uitslagen waren als volgt 1 De heer De Waal 6842 pt. 2 De hr. Saarloos 667 pt. 3. De hr. Swaan 6676 pt. 4. Mevr. Swaan 6596 pt. Marsenprijs: de hr. Bogtman: 3 Poedelprijs de hr. v. Exter 4638 Onze kerstdrive wordt gehouden op vrijdag 20 dec. a.s., aanvang 8 uur. De afdeling Bergen van het Ned. Roode Kruis heeft wederom een kerstactie georganiseerd voor de zie ken en eenzamen van Bergen, Schoorl, Koedijk en Warmenhuizen. Door de gezamenlijke inspanning van de leden van de colonne zullen deze mensen worden verblijd met een verrassing vergezeld van een artistiek verzorgde kerstgroet. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen genieten van deze smaakvol- A le attentie met veel liefde verzorgd.1" De ANWB organiseert in samenwer king met de NV Nederlandse Spoor wegen, het instituut voor de Natuur beschermingseducatie (IVN) en het Provinciaal Waterleidingbedrijf op 26, 27, 28 en 29 december - dus niet op Eerste Kerstdag - twee wande lingen door het Noordhollands Duin reservaat bij Castricum. De NS heeft speciale spoortarieven berekend. Deze zijn vooral bedoeld voor wandelaars, die niet op eigen gelegenheid komen en voor automo bilisten, die eventuele onvoorziene weersomstandigheden, zoals glad heid en mist, willen mijden. Ter gelegenheid van deze ANWB-kerst- wandeling heeft de NS toepasselijk spoorkaartjes ontworpen, waarmee men tegen sterk gereduceerd tarief van woonplaats naar Castricum en terug kan reizen. Bovendien is in de Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot, de heer N. A. M. Schipper voor het examen mr. in de rechten. Gefeliciteerd. Hoestdrank in tabletvorm.95ct prijs opgenomen de routebeschrij ving voor de twee wandelingen en een toegangsbiljet voor het Duinre servaat Het IVN heeft bij de route een beschrijving van het landschap gemaakt en zal ook nabij een in de wandelingen opgenomen rustpunt gratis dia-vertoningen houden. Nieuw is ook de toevoeging van een situatieschets bij de routebeschrij ving. De ANWB heeft twee trajecten van 13 en 18 kilometer uitgezet, die de wandelaars langs de meest markan te punten in dit unieke reservaat voeren. De vertrekpost is gevestigd in een mobiel kantoor van de ANWB dat staat opgesteld vlak bij het NS- station in Castricum, waar ieder kwartier een trein stopt. Bij de ver trekpost, die van negen tot half drie open is, kunnen de routebeschrij vingen worden gehaald. De speciale treinkaartjes zijn van 14 december af verkrijgbaar op de meeste ANWB kantoren en de NS-stations in het westen en midden van het land. Voor automobilisten is voldoende parkeergelegenheid aanwezig. Op maandag 16 december vierden de Hervormde Vrouwengroep haar kerstavond. Zoals ieder jaar luister den we dit jaar naar de kerstlitur gie van de Christen Jonge Vrouwen Federatie, die door enige leden werd voorgelezen. Uiteraard zongen we verschillende liederen samen en genoten van een voorgelezen kerst verhaal 'De vierde Wijze uit het Oosten'. Ook werden enkele gedich ten voorgedragen. Het feestelijk versierde zaaltje en de kersttractatie verhoogden de stemming op deze geslaagde avond. Het bestuur van de Hervormde Vrouwengroep Schoorl Het is nu definitief vastgesteld dat mevrouw Rahel Mengelberg uit Am sterdam een harpconcert op zondag 29 december 1968 te 20.15 uur voor de ver. Algemeen Welzijn zal ge ven. De vereniging poogt hiermede voor haar leden en voor vele be langstellenden een zeer bijzondere avond te verzorgen. Mevr. Mengel berg maakte lange jaren deel uit van het Orkest van de Nederlandse Opera. Zij is thans verbonden aan het Nederlands Ballet Orkest. Het is waarschijnlijk de eerste maal dat in onze gemeente rechtstreeks met dit bijzonder muziekinstrument ken nis gemaakt kan worden. Dit is mo gelijk doordat, naast het financi ële offer dat de vereniging zich ge troost, het bestuur van de Ned. Herv. Gemeente de grote waarde van dit soort bijeenkomsten inziet en daar om zijn zeer welwillende medewer king verleent voor het gebruik van de kerk voor dit doel. Men kan voor de verdere bijzonder heden van deze avond kennis ne men van de advertentie in dit blad en verdere bekendmakingen. dat voor de ver. Algemeen Welzijn de heer Eli Prins optrad; dat in de week voor kerstmis de Schoorlse winkels tot 's avonds tien uur geopend mochten zijn; dat een kalender bij boekhandel Ol denburg twaalf cent kostte, en 'n kersttafelkleed een kwartje. K52 Stap weer eens de Kunstzaal op het Plein binnen; de komende vrije dagen bieden daarvoor alle gelegenheid. Jaap de Carpentier exposeert hier een grote collectie werk; bijna alles werd in de laatste twee jaren gemaakt. Als thema's, hanteert De Carpentier: het landschap en in mindere mate de menselijke figuur. In de J~.. landschappen herkennen we hét 'mooie land van Noord-Scharwou', maar ook de waterrijke streek van De Rijp en Schermerhom. Het topwerk werd gemaakt tijdens De Carpentiers Zweedse reis: twee doeken, Göteborg I en II geheten. Er hangt beziens waardig werk in het Noordhollands Kunstcentrum! Ga daar eens heen. De tweede druk van dit rijk geïllustreerde boekje over Bergens verleden en heden is uit! De Nederlandse zowel als de Duitse uitgave is a 2,50 verkrijgbaar bij de V.V.V.-Bergen en in de boekhandels te Bergen en Alkmaar. Zie ook onderstaande bestelbon. De V.V.V.-Bergen en de Bergense boekhandels hebben eveneens voor u in voorraad: De geheel bijgewerkte kaart van Bergen en Bergen aan Zee (en het gehele duin- en bosgebied). De prijs van deze kaart is 2,50. De plattegrond van de dorpskom van Bergen (met straatregister) kost 1, Voor leden van de beide VVV's heef de VVV-Bergen misschien nog enkele exemplaren van de exclusieve kerstkaart in voorraad. Alle informatie: V.V.V.-Bergen, Plein 1, telefoon 3100 en 2124 Te zendèn aan'V.V.V.-Bergen, Plein 1, Bergen Ondergetekende: J straat: v. 1 bestelt hierbij ex. Bergen in Kennemerland (Nederlands) ex. Bergen in Kennemerland (Duits) ex. Grote kaart van Bergen en Bergen aan Zee (a 2,50) ex. Plattegrond van dorpskom Bergen met straatregister (a ƒ1,—) Het verschuldigde bedrag af wordt heden door mij overgemaakt op giro 68722 van VVV-Bergen. Na ontvangst van genoemd bedrag zullen de bestelde exemplaren gratis aan mij worden toegezonden. De Boerenleenbank weet dat sparen afhankelijk is van Uw persoonlijke om standigheden. Daarom kunt U bij de Boerenleen bank kiezen uit verschillende spaarvor- men. Sparen bij de Boerenleenbank betekent dan ook: Sparen op de manier, die het best past bij Uw persoonlijke omstandig heden en wensen. Op korte of lange termijn. Maar altijd met een aantrekke lijke rente over Uw gehele tegoed Bovendien kunt U als spaarder ge bruik maken van de andere diensten van de Boerenleenbank. De bank voor ieder een. Voor particulier en zakenman, gezin en bedrijf. De bank, die in haar gehele dienstbetoon aan Uw belangen tegemoetkomt. Voor de ontvangst van uw salaris, voor verzekeringen, voor hypothe caire - en persoonlijke leningen, betaal cheques, aan- en verkoop van effecten en vreemd geld. Kortom alle diensten waarvoor U een bank nodig heeft.... en altijd bij U in de buurt. Stap er eens binnen! 11000 I vestigingen. SCHOORL - HERENWEG 163 - TEL. (02209) 213 BERGEN - DORPSSTRAAT 3 - TEL. (02208) 3938

De Duinstreek | 1968 | | pagina 2