Jaaroverzicht van de gemeente Schoorl Veel belangstelling voor zaalvoetbal in Schoorl karei: V - 75 e tg en en TSetgen aan !^Lee in oude foto's H -s ism m- - Studenten- orkest donderdag 16 januari te Bergen verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Januari Februari Maart April DOKTERSDIENSTEN Mei Juni Juli Augustus September Oktober November December m Abonnementsgeld ALGEMEEN WELZIJN SCHOORL De huishoudschool start het nieuwe jaar goed WaüHhrt Bedrijfsruimte voor schone industrie DONDERDAG 9 JANUARI 1969 43e JAARGANG nr. 1 6 PAG. DE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Middenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Zoals gebruikelijk willen wij, nu 1969 nog jong is, even stilstaan bij de gebeurtenissen die in 1968 heb ben plaatsgevonden. Wij laten deze gebeurtenissen in vogelvlucht en chronologisch de re vue passeren waarbij zij voorop gesteld dat wij niet de activiteiten hebben gememoreerd die de ge meenteraad en het College van B. en W. het afgelopen jaar hebben verricht. Ongetwijfeld zal loco-bur gemeester Dekker binnenkort een nieuwjaarirede uitspreken In de eerstvolgende raadsvergadering en ongetwijfeld zullen de activiteiten die het gemeentebestuur heeft ten toongespreid hierbij aan de orde worden gesteld. De heer Alphons Leysen organiseer de enkele bijeenkomsten in de toen nog 'oude' Rustende Jager waarbij hij iets vertelde over het oude Schoorl en waarbij hij een gedeelte van de dorpsfilm 1967 vertoonde. Voor de vereniging Algemeen Wel zijn hield Anthony van Kampen een causerie over Brazilië waarbij de aanwezigen werden opgewekt voor hun medemensen daar beschikbaar te stellen. Mevrouw Tensen-Mantel hield voor de Plattelandsvrouwen een praatje over dameskleding terwijl de drie plaatselijke vrouwenorganisaties een bijeenkomst organiseerde waarbij zowel een pater als een dominee het woord voerden. In deze maand vond de opening plaats van het Groene Kruisgebouw, Jan Strijbis sprak voor Algemeen Welzijn waarbij de bekende vogel liefhebber zijn verontrusting uit sprak over de plannen van de rege ring met de Waddenzee. De heer Loos haalde een boei van het strand en zette het ding achter het door hem aangekochte raadhuis. De Schoorlse Brandweer hield haar jaarvergadering waarbij bleek dat men in 1967 liefst 23 branden had bestreden. Burgemeester Bergh vierde zijn 12V2 jarig jubileum als burgemeester, hem werd een receptie aangeboden 's morgens kreeg het gezin Bergh een aubade en er was een speciale zitting van de raad. Weinigen kon den bevroeden dat de heer Bergh ons enkele maanden later zou gaan verlaten. Er vond een zeer gezellige perscon ferentie plaats waarin de plannen t.a.v. het dorpshuis werden bekend gemaakt, door de N.H. kerk werd een actie ondernomen voor de ver warming van de kerkgebouwen te Schoorl en Groet en de Schoorlse VVV stelde in een buitengewone le denvergadering haar nieuwe statu ten en huishoudelijk reglement vast. Voor Algemeen Welzijn werd een causerie gehouden over drukletters. En er werd iets meer bekend over de ontwikkeling van het strand te Hargen. Over de naamgeving is ook in 1968 nogal wat te doen geweest, Staatsbosbeheer heeft hierin zoals bekend het laatste woord. De VVV Groet-Camperduin hield haar voorjaarsvergadering waarin uitvoerig van gedachten werd ge wisseld over een fusie met de WV Schoorl. Tot heden is het nog niet zover gekomen. Ook de VVV Schoorl hield haar voorjaarsvergadering waar slechts tien leden verschenen. De Schoorlse Reddingsbrigade deed een dringend beroep op de Schoorl- aars toe te treden als lid en de Volksmuziekschool Bergen-Schoorl vierde haar tien-jarig bestaan. Het Noordhollands Jeugdorkest speelde toen onder leiding van Klaas Venne- ker. Schoorl nam afscheid van Ds. de Jong die in deze maand door bur gemeester Bergh tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau werd be noemd. De Oranjevereniging had voor Ko ninginnedag weer een aantrekkelijk programma samengesteld, het Ge meentebestuur nam in hoogst eigen persoon deel aan de skelterwedstrij den. Op de werf te Schoorldam werd een zeewaardig schip ter water gelaten, VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN WARMENHUIZEN Dr. BRUST Telefoon (02209) 288 nl. de Telstarboot en werd de kap salon van de fam. Laan te Groet door mevrouw Bergh heropend. De afdeling Schoorl van de PvdA hield een hearing waarin vragen van de aanwezigen werden beantwoord door wethouder Muelink. De 'nieuwe' Rustende Jager werd door burgemeester Bergh geopend en wij besteedden in de Duinstreek van 9 mei aandacht aan het winkel centrum te Schoorl waarvan nu het eerste gebouw zijn voltooiing nadert. Er werden plannen wereldkundig die bestonden t.a.v. de toeristische voorzieningen in Schoorl en de hr. Cor Dalenberg, die 50 jaar bij de fam. Meedendorp werkzaam was werd Ridder Oranje Nassau. Voor de Plattelandsvrouwen trad de voordrachtskunstenares mevrouw Van Laren uit Wijdenes op die voor al veel succes had met haar West- friese conferences. De heer G. Minkema opende zijn Chinees-Indisch restaurant, elftallen van de tennisclub en de brandweer voetballen tegen elkaar en Schoorls Gemengd Koor gaf een uitvoering van die 'Schopfung'. De heer Goettsch herdacht in zijn welkomstwoord de heer Cor Hoog- vorst, die het koor lange jaren heeft gediend. Pipo de Clown, zeer van de verre gende, opende het badseizoen te Camperduin en te Aagtdorp werd de supermarkt van de heer Stade- gaard geopend. Aan het einde van deze maand werd de Raiffeisenbank te Schoorl offi cieel door loco-burgemeester Dekker geopend. Burgemeester Bergh was toen al naar Epe en Schoorl nam uitgebreid afscheid van de man die zoveel voor onze gemeente heeft ge daan. Het eerste elftal van de v.v. Schoorl speelde tegen een elftal dat was samengesteld uit leden van de kern ploeg aangevuld met onder meer Roel Wiersma. De stand bleek gelijk 0-0. Door de Rij vereniging 'De Duin ridders werd op een zonnige zater dag een concours hippique gehou den, de beide VVV's organiseerde weer de traditionele attracties voor de gasten. En dan opende de heer Loos zijn Schoorlse Pilaren, hij heeft van het voormalige raadhuis een unieke zaak gemaakt. De v.v. Duinranders hielden verder deze maand een jubileumtournooi en de jaarlijkse fokveedag was weer 'n succes. In de door de KNVB streng geboy- cote zomeravondcompetitie voetbal de het elftal van onze brandweer zich naar de eerste plaats. Het plan voor het dorpshuis werd enige keren gewijzigd maar op een op 17 september gehouden perscon ferentie werd door loco-burgemees- ter Dekker de uiteindelijk te realise ren plannen bekend gemaakt. De heer Joling hield een lezing over Amsterdam voor de Plattelands vrouwen waarbij hij tal van uit drukkingen duidelijk maakte. De fa. Koorn hield èen modeshow in 'De Rustende Jager', onze plaatselij ke magiër Armandi vertoonde zijn kunsten voor de leden van Alge meen Welzijn en Herman Wigbold van de VARA televisie zette uiteen waarom de redaktie van Achter het Nieuws destijds burgemeester Bergh niet had gehoord over de kwestie met het Hoge Duyn. Er werd bekend dat Ds. van Kooten het op hem uitgebrachte beroep als predikant te Schoorl had aanvaard terwijl verder in deze maand de heropening plaats vond van het café De Band te Schoorldam dat eerder dat jaar door brand was verwoest. Op de 19e oktober vond de trekking van de loterij ten bate van 't dorps huis plaats in de sporthal. Het werd een groots feest. Meester Broersma won de hoofdprijs, een fraaie zo- merbungalow. Het Jeugdcentrum Het Zeepaard aan de Laanweg werd heropend en door de leiding werd aan de Schoorlaars gelegenheid gegeven de gebouwen te bezichtigen. De winkel van de fa. Hoogvorst aan de Laanweg werd heropend, de ver eniging Het Groene Kruis vergader de en er werd een carnavalsvereni ging opgericht met de schone naam De Kwalletrappers. Hans Rensenbrink sprak voor Al gemeen Welzijn en de beide VVV's hielden weer hun najaarsvergade ringen. In deze maand was de vestiging van de asfaltfabriek te Schoorldam het gesprek van de dag, er kwamen in gezonden stukken in de krant en uiteraard hield de raad zich met deze kwestie bezig. We zullen moe ten afwachten hoe deze zaak zich verder ontwikkelt. Er werd de 5000ste inwoner van onze gemeente ingeschreven en wel Annemieke Krap. De heer Pronk heropende te Catrijp zijn geheel verbouwde zaak terwijl St. Nicolaas zijn intocht maakte. Verder werd een uiteenzetting ge geven over de BTW die u inmiddels al wel bekend zal zijn en vergader de de Schoorlse IJsclub. Door de Vogelvereniging werd een expositie ingericht in het bijgebouw van De Roode Leeuw. In deze laatste maand van het ach ter ons liggende jaar vierde de Schoorlse Reddingsbrigade haar 10- jarig bestaan. De PvdA hield een openbare ver gadering in de zaal van de heer Ka velaar te Camperduin en allen kwa men te samen in de toeristenkerk voor de Kerstzangdienst. Het Kath. Vrouwengilde en de Plattelandsvrouwen hielden hun kerstbijeenkomsten en voor de Ver. Algemeen Welzijn trad de harpiste Rahel Mengelberg op. Onze suggestie, gedaan in het Kerstnummer van De Duinstreek heeft al een verheugend aantal reacties uitgelokt. Het ziet er naar uit, dat er binnen afzienbare tijd een boek gaat verschijnen met ruim honderd afbeeldingen naar oude foto's en prentbriefkaarten. De nodige contacten met verza melaars, instellingen en vereni gingen zijn al gelegd; aan mate riaal zal men bij het samenstellen van het fotoboek dus geen ge brek hebben. Om echter te voorkomen, dat er uniek materiaal ongebruikt blijft, verzoeken we ieder (buiten de al genoemde verzamelaars) die be reid is, foto's en prentbriefkaarten voor reproductie af te staan, een berichtje te zenden aan onder staand adres. Waarschijnlijk zal er voor foto's en kaarten, die in het boek wor den opgenomen een vergoeding worden gegeven. Aangezien het de bedoeling is, dat het fotoboek betrekking heeft op het oude Bergen en Bergen aan Zee (plaatsen, bekende per sonen en gebeurtenissen) komt materiaal van vóór 1930 het meest voor plaatsing in aanmerking. Mededelingen en materiaal gaar ne aan: H. Jellema, Russenweg 22 Bergen, tel. 4100. BIJ DE FOTO'S: Boven: De Bergense schooljeugd vóór het in 1903 gebouwde raad huis. De school is voor deze kin deren vlakbij: op de hoek van Dorpsstraat en (tegenwoordige) Ruinelaan, toen Schoolstraat ge heten. Midden: Tegenover de toenmalige school was in 1907 het postkan toor gevestigd. In dit huis vinden we momenteel een sigarenzaak. Onder: Voor jong en oud is 'Duin- vermaak' al jaren een trekpleis ter. Op een plattegrond van 1909 staat deze plaats aangegeven als 'l Vrouwtje aan het Duin'. Er stond toen een veel kleiner café- restaurant. gemeentearchief Alkmaar 'T V j V collectie P. Mooy r ■s f. V 's- „>1 K collectie P. Mooy Het nieuwe jaar is in Schoorl op sportief gebiëd zeer goed begonnen. De heren Wilbers, Engelkes en De Boer organiseerden n.l. een zaal voetbalcompetitie in de Sporthal te Catrijp, wat een enorm succes is ge worden. Maar liefst 53 wedstrijden werden gespeeld, waaruit uiteinde lijk de 'Students United' uit Heiloo (zie foto) als overwinnaar te voor schijn kwamen na een zeer span nende finale tegen 't Keutje' uit Schoorl. De stand luidt als volgt 1. 'Students United', Heiloo 2. 't Keutje', Schoorl 3. 'Blokkers', Blokker 4. 'P.C.C. Ekosos', Alkmaar 5. K. Bruin, J. Nanne, K. Delis, K. Delis, Schoorl 6. Gebr. Kooi, J. Kooyman, H. Kager J. Borst, Schoorl 7. 'Bols', Schoorl Na afloop van de competitie, die ge houden werd op 1, 2 en 3 januari, gaven zich 48 belangstellende op voor een nieuw op te richten ver eniging, waarbij geprobeerd zal wor den enkele teams te vormen voor de zaalvoetbalcompetitie in de veiling hal te Alkmaar. Een lofwaardig ini tiatief want zaalvoetbal is ook als kijkspel door de vereiste techniek, tactisch inzicht en conditie, een bij zonder boeiend evenement. Willen onze kwartaal abonnees hun abonnement van 2,25 van het le kwartaal 1969 overmaken op giro 55 28 67. Bij voorbaat hartelijk dank. De directie Het bestuur van deze vereniging maakt alom bekend dat ze voor lief hebbers van het toneel thans op vrijdag 10 januari in 'De Roode Leeuw' een avond heeft georgani seerd waarop de actrice Nel Kars uit Amsterdam zal optreden. Het is juist drie jaar geleden dat Nel Kars voor het eerst de bezoe kers van dé avonden van Algemeen Welzijn zo van haar spel heeft doen genieten. Ze heeft thans een nieuw programma opgesteld. Nu deze to neelspeelster steeds meer bekend heid verkrijgt door het goede ver tolken van toneelfragmenten uit al lerlei tijden, gespeeld in de daarbij passende kostuums, rheende men de oude bekenden van de vereniging en de vele nieuwe ingezetenen in de gelegenheid te moeten stellen haar optreden te kunnen mede maken. Als bijzonderheid is nog bekend ge worden dat men zich voorstelt na afloop met Nel Kars en alle geïn teresseerden een gezellige kring 'om de kachel' te vormen om een praat je te houden over toneel en alles wat er mede samenhangt. Door de leerlingen van de Bergen se Landbouwhuishoudschool is de kerstvakantie zeker goed besteed. Met veel enthousiasme hebben zij zich gezet aan de voorbereidingen van een grote fancy-fair die gehou den wordt van 31 januari tot en met 2 februari. De fancy-fair is een on derdeel van een aktie in het kader van de ontwikkelingshulp voor de Mumias in Kenya, een dovenschool van de zusters Ursulinen. Door de leerlingen van de laagste klassen is in de afgelopen maanden al een belangrijke bijdrage geleverd aan de aktie. Vele tonnen oud papier werden door hen opgehaald. Ook de verkoop van kerstkaarten is door de medewerking van vele leerlingen 'n sukses geworden. Bij elkaar is nu reeds een bedrag van 1.000,- over schreden. In december werd een puzzelaktie gehouden op de Ursuliner scholen. Aan alle leerlingen werd een puzzel verkocht, gemaakt door een der do centen. Voor enkele der goede in zenders liggen prijsjes klaar, maar de opbrengst gaat vrijwel geheel naar de aktie. Ook de fancy-fair wil men zoveel mogelijk laten opbrengen. Daarom is in een schrijven aan de winkeliers van Bergen en Alkmaar om mede werking gevraagd. Van enkelen mochten zij reeds prachtige geschen ken ontvangen, anderen zullen de komende weken bezocht worden met het verzoek een of meerdere van hun produkten af te staan voor de fancy-fair. De leerlingen rekenen op zoveel bijdragen dat zij hun kraamp jes tot op de laatste dag vol met prijzen voor de bezoekers kunnen houden. En het zou geen goede huis houdschool zijn wanneer er ook geen eigen produkten verkocht zou den worden. 'Vanaf 18 januari is de Kunstzaal weer open; kaartjes voor Adèle, Frans en Gerard, die 17 februari in Bergen optreden, zijn daar dan te koop. Be spreek meteen een plaats, dat kost geen cent extra!' WINTERFOTOTIPS Als er sneeuw ligt, kunt u prachtige foto's of dia's maken Belicht bij be dekte lucht niet te krap, de sneeuw wordt anders grauw. Gebruik bij zon nig weer voor zwartwitopnamen altijd een geelfilter en een zonnekap, uw opnamen worden briljanter. Te huur of te koop gevraagd in Schoorl ongeveer 500- 1000 m2 Aanbiedingen onder nr. 481 bur. De Duinstreek, Schoorl

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1