OUDE PRIJS Raadsvergadering Schoorl Sitzung der Kwalletrappers Dorpshuis mannelijke kracht winkeljuffrouw KffW Bij ons in januari nog de voor alie herenkonfektie artikelen Jongenskonfektie halve prijzen Verharding In het streekplan voor Noord-Ken- Brinklaantie nemerland wordt gesteld dat het Dö voorzieningen heer het strand te Hargen aan Zee ie nargen aan Z.ee de weg en van een groot parkeerter rein. Dit werk is inmiddels vrijwel Fotoboek oud Schoorl De Raad wordt gevraagd 50 boekjes i\VL™TtefrbSemf,afuiïSr "e dS bd S- Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Alkmaars Bejaardenorkest oogst groot succes in 'Elkshove' ARIE SCHOORL 80 JAAR SCHOORLSE BRIDGECLUB ZONDAG 26 JANUARI BERGEN LOODGIETERS Fa. M. A. Druiven 'OUDTBURGH' BAKKERIJ BALTUS Geboortetegels in blauwe en gekleurde uitvoering Bergensche Kunsthandel Fa. P. Hopman Midden in de Langestraat, telefoon 12870 Morgenavond, vrijdag 24 januari Ook in de regeringsnota over de komt de Schoorlse Gemeenteraad ruimtelijke ordening wordt atilge- bijeen voor haar eerste vergadering staan bij de openlucht recreatie, in het nieuwe jaar. waarbij in het bijzonder wordt ge- Op de vijftien punten tellende agen- wezen op de Noordzeekust, da die B. en W. hebben opgesteld Er dienen gedeelten van het Noord- treffen we enkele interessante za- zeestrand ter voorziening in een ken aan. boven regionale behoefte primair te worden ontwikkeld voor de dagre- strandbezoek sterk zal toenemen en TT dat het strand daarom op verschei- Het komt B en W. wenselijk voor beter ontsfoten dient over te gaan tot verharding van het WOrden In verband hiermee Brinklaantje. Hiermee is een bedrag d opgemerkt dat Schoorl een gemoeid van ongeveer 3 mille ter- bad-outilliage aan zee nodig wijl het aanleggen van een parkeer- h„hhpn strook ter lengte van 55 meter en diePte 4 meter een uitgaaf B en w. merken op dat het strand. t h A~ gedeelte te Camperduin als gevolg Parkeergelegenheid op lond^g P a van een ^idwaartse doortrekking door de kerkgangers kunnen worden van de kustvcrdediginë binnen af" t i kui?ne" wo™en zienbare tijd voor de recreatie goed- vaSe Schoorlse Pilaren deels zal moeten worden Prijsgege" rise Pilaren. yen Het j-,etre^ hier nog het enige De eigenaar van dit cafe-restaurant binnen deze gemeente gelegen ^zichbereid verklaard jaarlijks ^ndvlak dat'Z voor fetTemo- f v®n d aan de ge toriseerde verkeer bereikbabar is. meente te betalen. Ret heeft B en w bjjzonder veel genoegen gedaan dat Staatsbosbe- li heeft ontsloten door de aanleg van Door de Rijksdienst voor het Nat. gereedgekomen, plan wordt in een van haar publi- De verwachting is gerechtvaardigd katies gesteld dat het belang van 't dat Hargen aan Zee het komende strand zowel voor de dag recreatie Seizoen vele duizenden bzoekers als ook voor het verblijf toerisme uit zal trekken. En waar Staatsbosbbe- binnen- en buitenland een steeds heer zich helaas heeft moeten be- duidelijker sprekend gegeven is. peerken tot aanleg van de weg en Het kustgebied van Schoorl zal zelfs het parkeerterrein is het duidelijk een van de drukpunten vormen van- dat afronding van het project een uit de grote steden. dringende zaak is en dat het als een Daarom wordt door deze Rijksdienst dwingende eis moet worden aange- dan ook gepleit de ontsluiting van merkt dat voor de zomer 1969 de het zeestrand te verbeteren en te nodige voorzieningen ter plaatse verruimen. gereed zullen zijn. Aan het architektenbureau Zuiderhoek te Baarn is opdracht verleend tot het ontwerpen van plannen voor het stichen van een café-restaurant met woning een drietal winkels, een kiosk en verdere bijgebouwen te Hargen aan Zee. B. en W. hebben de staatssecretaris verzocht subsidie te verlenen tot een bedrag van 328.000,voor de volgende onrendabele kapitaalsuitgave Verharding vanaf de weg naar de trap plm. 2200 m2 a 20,— per m2 44.000,— Toiletvoorziening, bevattende 15 toileteenheden 22.500, Toegangstrap naar en van het strand 35.000, Gebouw op het strand, bevattende dienstruimten en en 24 toileteenheden 36.000, Openbare nutsvoorzieningen no'ooo! Egalisatie van terrein en andere grondwerken, benevens beplanting teneinde verstuiving tegen te gaan 20.500, Totaal 328.000,— Inmiddels heeft men vernomen dat tot een bedrag van 246.000,— subsidie is toegekend en werden door het architectenbureau rekeningen en begroting overlegd van het object Hargen aan Zee. Met de stichting der gebouwen is een bedrag gemoeid van 740.000,terwijl nog 50 mille nodig zijn voor het treffen van voorzieningen op het parkeer terrein. In totaal zal een krediet benodigd zijn van ruim 1 miljoen en reke ning houdend met de toegekende subsidie zal een geldlening moeten worden aangegaan van 832.000, De exploitatiekosten belopen in totaal een bedrag van 102.000,— en kunnen als volgt worden gespecificeerd 1. rente en afschrijving voorzieningen parkeerterrein f 5.000, 2. rente en afschrijving café-restaurant, winkels, bijgebouwen 7ü'oOo! 3. 5 maanden 1 man op parkeerterrein (incl. soc. lasten) 5.OO0' 4. onderhoud weg, parkeerterrein en gebouwen 12.OO0', 5. erfpachtcanon, verschuldigd aan Staatsbosbeheer 500' 6. rente en afschrijving onrendabele kapitaalsuitgaven 8.200' 7. onvoorziene uitgaven 1.300' Totaal 102.000, Heinekens Brouwerij N.V. heeft zich bereid verklaard om een huurprijs te betalen van 10 procent der bouwkosten. Deze worden geraamd od 7 ton zodat de pacht 70.000,zal bedragen. De baten kunnen als volgt worden geraamd 1. opbrengst parkeergelden 32.000 2. opbrengst pacht café-restaurant, winkels, kiosk etc70.000, Totaal 102.000,— Hieruit blijkt dat mag worden verwacht dat de exploitanten te Hargen aan Zee sluitend zal zijn. De Raad werd dan ook gevraagd om in totaal een krediet beschikbaar te stellen van 1.078.000, tie behoeft te worden gedaan. aan te schaffen voor de prijs van Er wordt reeds geruime tijd gewerkt rantie ''"l- geuraagde ga~ a,„ de uitgifte van een boekwerkje '^oht' k"n over Oud-Schoorl. Het boekje om vat 150 foto's en de prijs voor 1000 boekjes bedraagt totaal ƒ8.000,—. Fn VFR[Wn „ol Momenteel zijn 320 boeken verkocht talriike ander-P fv .Z1F ™et tegen de prijs van ƒ12,50 per stuk. zoajs „rondfankonen" bflgh°uden De uitgeverij Volkers en Leegwater ven heett de gemeente verzocht ga- Atemene%ol»"WVer°"!f'li"g rant te willen staan voor 320 bolk- OnaeTwH eld laT verordenmS-., jes ad ff 12,50 is 4.000,-. fqfif SI T terugblik op 19dö worden geworpen zodat resu- Verwacht mag worden dat na ver- merend kan worden gesteld dat een schijning van het boekje nog tal van gang naar het gemeentehuis mor- exemplaren zullen worden verkocht genavond alleszins de moeite waard zodat wel geen beroep op de garan- zal zijn. De schrijver Godfried Bomans ver telt in een van zijn vele boeken over een bezoek van een gezelschap noordelingen aan het zuiden des lands tijdens de carnavalsdagen. Dit verhaal is enkele jaren geleden ge schréven en de tijd heeft de bewe ringen van de schrijver, dat carna val vieren slechts is weggelegd voor de zuiderlingen wel achterhaald. Want de laatste jaren zijn ook in het gedeelte boven de grote rivieren de carnavalsverenigingen uit de grond geschoten en, zoals bekend heeft ook Schoorl sinds enige tijd een carnavalsvereniging op dit ter rein genaam de Kwalletrappers. En afgelopen zaterdagavond werd de 'burcht' der vereniging, ofwel de Rustende Jager officieel door de 1ste Sitzung der Kwalletrappers ingewijd De vereniging telt nu omstreeks de 130 leden en hiervan was een groot gedeelte aanwezig op het festijn. Want een feest is het wel geworden en dit is logisch want een carna valsvereniging is geen club van zuurpruimen. Tegen half negen werden de eerste dansparen gewaagd onder aanvoe ring van het kwartet Boot uit Den Helder. En de stemming zat er al gauw in vooral toen een wonderlijk uitgedost gezelschap tegen negen uur de Burcht bestormde. Dat waren de leden van de carnavalsvereniging uit Vlaardingen en Tilburg, die, ge stoken in de door Toon Hermans voorgeschreven boerenkielen de feestzaal letterlijk binnentuimeiden en onmiddellijk de toon aangaven. Men noemde dit gezelschap 'de dweilploeg' en dit is een van de be namingen die in het taalgebruik van de gemiddelde Schoorlaar nog wel niet zal zijn doorgedrongen. Maar dit komt allemaal nog wel want het is nog geen 15 februari als Prins Moustache (snor) zijn in trede maakt. Nu was deze heer slechts incognito aanwezig. Frappant is dat de carnavalsvereniging te Til burg die in Vlaardingen heeft opge richt en dat onze eigen Kwalletrap pers zich petekinderen mogen noe men van de Vlaardingers. De heer v. d. Helm, de voorzitter van de Kwalletrappers heette een ieder uitgebreid welkom en er werd vele malen 'alaaf' geroepen, 'n kreet die onvertaalbaar blijkt te zijn. Er werd voor vele personen 'gealaafd', voor de band, voor de gasten uit Vlaardingen en Tilburg, voor de Vorst, in casu Reinier van Poelen- burgh, in het dagelijks leven eer zaam loco-burgemeester onzer ge meente. -En ik zou haast vergeten u te ver tellen dat er ook een Miss Carnaval is gekozen door een jury die de hele avond naukeurig al het vrouwvolk in de gaten had gehouden. Er waren liefst 50 kandidaten voor deze titel maar het is een jongedame uit Mon- nikkendam geworden, n.l. Gré Gut ter, als ik goed ben ingelicht een nicht van de secretaris der Kwalle trappers. Op de tweede plaats lag, met een geringe achterstand Lia Hof uit Warmenhuizen. En zo heeft men dan in Schoorl de beschikking over een reserve-Miss mocht de eerste Miss om de een of andere reden de mist ingaan. Prins Dikkedensius uit Vlaardingen werd tot Ridder in de Orde van de Rode Kwal geslagen en zijn mede broeders werden Dragers in de Orde van de Rode Kwal. De groep uit Tilburg en Vlaardingen zal overi gens ook acte de presence geven op de 15e februari. Omstreeks een uur verliet men op het hoogtepunt van het feest de Burcht, sommigen gingen naar huis maar er waren ook lieden die er nog lang niet genoeg van hadden en nog bezoeken brachten aan andere zaken in onze goede gemeente. Hoe laat die in bed zijn getuimeld ver meldt de historie niet maar dat is een zaak die alleen betrokkenen zelf moeten uitmaken. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd MIJNHARDT Het bestuur van de Commissie Tijdsbesteding van het bejaarden centrum 'Elkshove' kan terugzien op een alleszins geslaagde start in het nieuwe jaar. Men was er na melijk in geslaagd het in 1967 op gerichte en thans uit 15 leden bestaande Alkmaars Bejaarden orkest bereid te vinden woensdag avond, 15 dezer, naar de Heerlijk heid te komen, een besluit waarvan noch het orkest, noch de bejaarden van Elkshove spijt gehad zullen heb ben. Overigens was het de eerste maal dat het orkest, onder leiding van dirigent H. I. J. Hogeman, zich buiten Alkmaar presenteerde. De tot de laatste plaats gevulde zaal luisterde met maximale aandacht naar het met zorg samengestelde programma, dat vóór de pauze o.m. werk van Mozart, Rameau en Eylen- berg bevatte en toen van Boyeldieu Handel en Kalmann. Er werd bij zonder geïnspireerd gemusiceerd, hetgeen al direct bleek bij het ope ningsnummer, Mozart's beroemde 'Eine kleine Nachtmusik'. Het warm applaus waarmee elk uitgevoerd nummer gehonoreerd werd, was het duidelijkste bewijs van de waarde ring van het auditorium. Als soliste trad Mej. E. Greydanus tweemaal op. Ze bracht liederen van o.a. Catharine van Rennes en Abt ten gehore, en deed dit op ontroe- Zaterdag 11 januari was het in 'De Roode Leeuw' een drukte van be lang. Heel veel mensen waren daar naar toe gegaan om Arie Schoorl geluk te wensen met zijn dubbele feestdag. 80 jaar werd hij die dag en bijna 50 jaar daarvan heeft hij daarvan doorgebracht in de manu facturen. Het fanfarecorps kwam hem een muzikale hulde brengen en toen dat korps het 'lang zal hij le ven speelde' en de tjokvolle zaal met mensen als één man opstond en meezong, was dat geloof ik wel het hoogtepunt van Arie Schoorl zijn feestdag. Heel veel bekenden en vrienden zijn er geweest die middag en als een van de eerste die binnenkwam was daar mevrouw Heringa-Schuiling, de vrouw van onze oude huisdokter de man, die zo vele jaren in het ge zin Schoorl kwam. Vele vrienden, maar ook de firma Kofa-Spruit, waar hij al die vijftig jaren zijn handel vandaan haalde kwam men hem persoonlijk feliciteren, en ook van firma Baarsma, een grissierderij waar hij de laatste jaren ook wel wat haalde was aanwezig. Ook waren daar loco-burgemeester Dekker en gem. secretaris Belonje, om de jarige jubilaris geluk te wen sen. Het was er reuze gezellig. Heel veel oude bekenden wisselden soms na jaren weer een woordje, op de receptie van Schoorltje. rende wijze. De bejaarde zangeres, vaardig op de piano begeleid door de hijer W. Poortman een der or kestleden leverde een kunstzin nige prestatie die, gezien haar leef tijd, met name in de hoge registers zonder meer verbluffend was. Deze, zowel voor het orkest als de aanwezige luisteraars in ieder op- zich bij uitstek geslaagde avond, werd ingeleid en besloten door de voorzitster van de commissie Tijds besteding van Elkshove, mevrouw T. van Kampen-Bosma. Ze maakte zich tot tolk van allen door het Alkmaarse Bejaardenorkest, zijn di rigent en soliste een hartelijk 'tot spoedig weerziens' toe te wensen. Een verwachting, die, gezien het succes van de avond, ongetwijfeld in vervulling zal gaan. Velen van u zullen misschien de ge dachte hebben, de verloting is ach ter de rug, en waar blijft het dorps huis nu? Dit is een vrij logische ge- dachtengang daar de mensen die er niet rechtstreeks bij betrokken zijn, ook niet kunnen weten wat er alle maal komt kijken voordat men kan gaan bouwen. Wij zijn bezig om de laatste finan ciële hobbels te nemen. Hierover zijn nog gesprekken gaande met de instanties die de subsidie geven. Wij proberen namelijk het subsidie bedrag nog wat omhoog te krijgen. Deze week kregen wij nog weer een gift van 2.000,van een bedrijf. De laatste loodjes wegen echter het zwaarst en dat geld ook hier. Wij hopen echter rond februari de aanbesteding te kunnen houden. Er wordt momenteel hard gewerkt aan de detail-tekeningen en het bestek wat een boekwerk is, nadert ook haar voltooiing. Er worden ook allerlei offertes aan gevraagd inzake meubilering en der gelijke. Tevens werkt de secretaris een bezettingsschema uit, en dan is het vreugdevol om te zien dat het dorpshuis een enorme bezetting krijgt. Langzaam maar zeker groeit het ge bouw op papier en in de financien. Maar u begrijpt nu wel, er moeten bergen werk en berekeningen ver zet worden, voordat we kunnen zeg gen: 'en nu beginnen'. Bij de voorbereiding mogen er geen fouten gemaakt worden, want die zijn later onherstelbaar, vandaar dat overhaasting in dit stadium een ge vaarlijke zaak is. Wij begrijpen dat men zegt, waar blijven ze nu, en vandaar dat wij meenden dit even aan de bevolking te moeten door geven. Het dorpshuis komt er, maar gaarne nog even geduld in verband met het bovenstaande. HET BESTUUR VAN HET DORPSHUIS PROBLEEM IN 'POEDERVORM' Dezer dagen werd mij door iemand buiten Bergen een partij blikken babyvoeding in poedervorm gezonden, met het verzoek deze als bijdrage 'Actie Amazonas' (hulp aan melaatsen in Brazilië) aan pater Jan de Vries in Manaus te sturen. Dat laatste is helaas niet mogelijk, omdat de vrachtprijs een veel voud van de waarde der blikken zou zijn. Wie welke particulier of middenstander strijkt voor dit doel de hand over het hart en neemt de blikken van mij over? De partij bestaan uit: 18 blikken Frisolac van 454 gram; 13 blikken idem van 227 gram; 2 blikken Similac van 454 gram; 4 blikken idem van 225 gram; 12 blikjes merk Nutricia van 140 gram. (de kleine blikken zijn z.g. artsen-monsters). De prijs? Gezien het doel waarvoor de blikken zijn gegeven graag aan de redelijke kant Anthony van Kampen, Kerkedijk 25, Bergen N;H., tel. (02208) 2543 ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur. Ds. A. J. van der Sluis REMONSTRANTSE KERK 10.30 uur: Ds. J. Breukink EVANG. - LUTHERSE GEMEENTE Oudegracht 187 19.00 uur: Dr. Herrmann A-LIJN Mevr. Arpeau-IJssels Hooning - Jansen Houben - Roos v. Weele - Bekker Roos - Half Mosch - v. d. Oort Dames Hooning - v. d. Linde Haasbroek-Brouwer Burgering - de Wit Fam. Kuiper HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK 10.15 uur: Ds. ter Steege GEREFORMEERDE KERK 10 uur: Ds. A. Koorneef, Schermerhorn 19.00 uur: Idem LEGER DES HEILS (Dorpshuis) 10 uur: Samenkomst PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.15 uur - 9.30 uur hoogmis 11.00 uur en 12.15 uur EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Bernhardlaan Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur SCHOORL R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 en 11 uur en 19 uur Avondmis NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP Schoorl, 10 uur: Ds. A. Meyeringh, St. Pancras DE CHRISTENGEMEENSCHAP Boschmansweg 13 10 uur: Mensendwijdingsdienst 66V2 62V2 611/2 58V2 571/2 491/2 48V2 48 46 411/2 B-LIJN Bes - Lensing 641/2 Dames Jansen - Nolf 60 Beukers - v. Duin 591/2 Mevr. Beeldman- Beeldman 57 De Jong - de Boer 56 Ens - Ens 541/2 Dames Bullooper- Hoogvorst 511/2 Dapper - Goudsblom 5OV2 Rep - Half 441/2 Dames Beeldman-Haring 42 C-LIJN Dapper - Vermeulen 45 Fam. v. d. Linden 40 De Waal 39 Nieuwland-Bogaard 38V2 Fam. Hoogschagen 38V2 Fam. Stok 35 Dames Klinkenberg- Timmerman 32V2 Veldhuizen-Nieuwland 29 Mevr. Timmermans- Repko 26V2 GEVRAAGD MET SPOED (allround of halfwas) voor gevarieerd burger- en nieuwbouw werk. Hoog loon. Loodgieters - Gasfittersbedr(jf Pr. Marijkelaan 22, Egmond aan de Hoef Tel. (02206) 1905 b.g.g. 2245 In verband met ziekte voor tijdelijk gevraagd, een voor schoonmaakwerkzaamheden. De gebouwen zijn praktisch nieuw, evenals de appara tuur, die u ter beschikking staat. De werktijden kunnen in onderling overleg worden geregeld. Ook als u GEPENSIONEERD bent, kunt u sollicteren. Uw sollicitatie zien wij gaarne tegemoet. Ons telefoonnummer is (02208) 4041. verpleegtehuis en reactiveringsinrichting Kerkedijk 37 te Bergen N.H. Gevraagd per 10 februari Stationsstraat 2 Aanm. adres: Dr. van Peltlaan 11, telefoon 2518

De Duinstreek | 1969 | | pagina 2