Berdos-familie in feeststemming bij totstandkoming van nieuwe zittribune Voorjaarsvergadering VVV Schoorl Zondag a.s. te Schoorl intrede van ds. van Kooten verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond KUNSTNIJVERHEID IN FRANKRIJK DOKTERSDIENSTEN ALGEMEEN WELZIJN SCHOORL Hoe moet dat met die ƒ4.000,-? Doelpuntenactie Collecte Groesbeekse tehuizen WUjeiW In dezelfde nacht inbraak in Bunnik en Bergen 3,400,- kwijt aan afdelings- en legeskassen Oponthoud in de jungle' klapstuk van de toneelvereniging St. Jan Provinciale Bibliotheekcentrale Alkmaar Burgerlijke Stand Bergen Klaverjasdrive 'De Kleine Theetuin' Klaverjasvereniging ,De Oude Prins' DUINTREFFERS- NIEUWS v.v. DUINRANDERS' Schoorlse Bridgeclub DONDERDAG 20 MAART 1969 43e JAARGANG nr. 11 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Middenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Voorzitter van Berdos, de heer C. Thomas, heette alle het bar-boze- weer-trotseerders 'n warm welkom toe en gaf toe de minderen te moe ten zijn tegenover de weergoden, die ook de schuld waren van een stil stand van de competitie en die van de zit-tribune een ijs-tribune had den gemaakt. Hij hoopte, dat deze 'Kiefthoek-tribune' net zo gezellig zou worden als die aan de Nesdijk met dezelfde sfeerrijke supporters geest. Een dankwoord aan de tribunebou wers richtte hij tot de heren P. en Th. Dekker, C. Houtenbos, H. Mors en A. Wokke, niet vergetend de ge zusters Marian en Nel Dekker Pdrs. die met de leden P. Houtenbos en M. Mors, cantinebeheerders, tijdens de bouw van de 50 x 3 x 3 meter lang hoog-diepe tribune de werkers van koek en zopie hadden voorzien. Dank waaide uit naar de dames, Nederlandse cursus 3-10 mei 1969 op de Volkshogeschool Chateau de Méridon 78, Chevreuse - Frankrijk Cursus voor hen, die zich interesse ren voor de kunstnijverheid, een unieke kans iets te leren kennen van wat op het gebied van werken met materialen, zoals naald en draad weven, pottenbakken, poppen ma ken etc. in Frankrijk, een land met een zeer rijke traditie op dit gebied, gedaan wordt. Naast bezoeken aan ateliers, zoals dat Le Moulin du Vauboyen, ge sprekken met allerlei kunstenaars, in hun eigen atelier, excursies naar o.a. Parijs (gobelins en ateliers) en Angers (Tapisserie de l'Apocalypse) eigen artistieke activiteiten o.l.v. Franse kunstenaars op het gebied van de kunstnijverheid, waarbij nieuwe technieken geleerd kunnen worden. Kosten van de cursus: 250,-, waar bij zijn inbegrepen de reis van Ne derland naar Frankrijk en terug per bus, alle excursies, programmakos ten, volledig pension en de fooi voor de chauffeur. Wie geen lid is van de Volkshogeschool Chateau de Méri don (Vereniging tot Stichting van Volkshogescholen) betaalt 5, meer voor dit lidmaatschap, waar mede voldaan wordt aan de regle mentering van de Franse overheid in zake de activiteiten van organisaties voor internationale uitwisseling, waaronder Mèridon ressorteert. Een uitgebreide programma-schets wordt op aanvrage toegestuurd. VOOR BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Dienstdoende wijkverpleegster Zr. E. Mosk, Mosselenbuurt 12, Bergen, telefoon (02208) 3601. Magazijn geopend uitsluitend van half elf tot elf uur. Volksmuziek van de Balkanlanden door Wouter Swets. Vrijdag 21 maart in de Roode Leeuw, aanvang 20 uur V.V.V. GROET-CAMPERDUIN Vrijdag 21 maart a.s. algemene le denvergadering in paviljoen Min- kema. Aanvang 20 uur. v.v. DUINRANDERS Klaverjasdrive in het café van de heer Slijkerman a.s. vrijdag 21 maart, aanvang 20 uur NED. BOND VAN PLATTELANDSVOUWEN Donderdag 27 maart a.s., lezing door de heer S. Kroone uit Scha- gen, over gouden sieraden voor de vrouw, in de Rustende Jager. Aanvang 19.45 uur. die de vlaggen hadden genaaid en trouwens naar alle leden, de gehele Berdos-familie, die dit geheel met eigen middelen hadden gepresteerd. P. Dekker, oud Berdos-lid, nam het woord en wenste het Berdosbestuur geluk met zo'n pracht prestatie om zo'n schuld van 4.000,- op hun schouders te nemen ten bate en ten behoeve van de jeugd, om hiermee een tribune op te trekken van steen en hout, met een dak van golfplaten op ijzeren spanten zeker bestand te gen weer en de zwaarste westen winden, beschutting biedend aan 300 toeschouwers. Hij prees de samen werking en de geest van alle helpers met als kopman Th. Dekker en gaf een staaltje hiervan weg: Toen hij zelf aan het metselen was zei een jongere Berdosman tegen hem: „Zeg ouwe, ga es effe opzij, rw kennen wij ook wel." Daarna hees de Berdos-Benjamin de vlag en floot de vrolijke scheids rechter J. Buma uit St. Hypolitus- hoef met zijn grensrechters P. de Groot en A. Deutekom de wedstrijd Berdos I tegen Geel-Zwart I uit 't Zand. In de 10e minuut scoorde Tommy Dekker Rzn. het eerste Berdospunt en doubleerde dit nog eens in de 28ste minuut: 2-0 dus. Toen spande het even: in de 31ste minuut een waarschijnlijke met aan zekerheid grensende doelpunt van Geel-Zwart werd voorkomen door 't goed opstellen van de back Joost M. Poot. In deze spannende compe titie waarbij Berdos thuis ongesla gen is gebleven en met 20 punten aan de top staat, met Zeemacht als tweede (17 punten) en Spirit als der de (15 punten). De felle oostenwind maakte de spe lers en ook het publiek, waarvan enkelen op klompen, feller en toch pas 3 minuten voor het eindsignaal van de 2e helf wist H. Abraas voor Geel-Zwart t. scoren en de eind stand te brengen op 2-1. De Berdos-doelpuntenactie heeft op zich genomen, dat 142 Berdosleden, ieder een kwartje betalen voor ieder doelpunt dat Berdos I scoort. Nu dus 142 x 25 x 2 leden x kwartjes x doelpunten f 710,-. Maar u lezer, U helpt toch ook mee! Giro 365415 Amro-Bank Bergen-Nh ten gunste van: Berdos Bergen. Wordt donateur of lid of, geef zo maar wat of speelt mee met de kla verjasdrive op vrijdagavond 28 maart in café Hilhorst 'De Oude Herberg', waar de Berdos-eieren- klaverjasdrive wordt gehouden. Deze bracht ruim 20,- meer op dan vorig jaar, n.l. 2.779,40. Allen, die hier op enigerlei wijze aan hebben meegewerkt, zeggen we bij deze har telijk dank MODEHUIS HEILOO Kennemerstraatweg 127 Tel. (02200) 31815 Typiste Martha Folgers schrok zich naar toen zij voor de achterdeur van het gemeentehuis een vuilnisemmer zag staan en nog een emmer voor het w.c.-raampje. Opzij met die em mer en zij kon naar binnen gaan. Weer schrok zij toen de gemeente bode, de heer P. Groen haar van de inbraak vertelde en de ravages liet zien, die de onverlaten hadden aan gericht, hetgeen de burgemeester, L. J. de Ruiter, een gemoedsstemming ontlokte van: „Laten inbrekers in de toekomst het Raadhuis verschoond laten van hun praktijken; het loont de moeite niet en zij bezorgen mijn Dat drie maanden hard blokken op het toneelspel 'Oponthoud in de jungle' wel z'n vruchten afwierp kwam tot uiting in de opvoering van deze klucht, die dit gezelschap vo rige week dinsdag in de Rustende Jager te Bergen gaf. Alle medespe lenden konden zich roemen door de vlotte wijze waarop een ieder zijn rol vertolkte. Deze detektive-story speelt zich af in de jungle van tropisch Afrika, op de post van een missionaris (Jan Glorie) en zijn compagnon de zende ling (Wim Ooievaar). Vlak bij de missionarispost stort een vliegtuig neer, met alle nare consequenties van dien voor de overlevenden, w.o. de altijd kankerende oliemagnaat Hardy (Aat Groot), de quasi-ver- strooide vlinderverzamelaar profes sor Jefferson (Jan Wittebrood) en de krokodillenjager Green (Toon Rin kel). Naast deze drie heren overleeft ook ee,n trio dames de ramp, n.l. de pseudo vertegenwoordigster juffr. Hudson (Ingrid Roosloot) de fanta sierijke mevrouw Holmes (Aat Fre- deriks-Kaldenbach) en de ietwat overspannen mevrouw Bird (Fran- cien Kaldenbach). Alsof er nog niet genoeg ellende is, ontdekt professor Jefferson dat tij dens of na de 'crash' van het vlieg tuig een moord op een der passa giers is gepleegd. Deze moord staat dan ook primair in het ganse verhaal, en moet worden uitgezocht op de missionarispost, waaraan alle 'vliegtuigbreukelingen' gastvrij onderdak is verleend. Met de wetenschap dat de 'killer' zich onder het gezelschap moet bevinden begint juffrouw Hudson op eigen houtje voor rechter te spelen, maar na een reeks van misverstanden, wantrouwen en achterdocht jegens elkaar met beschuldigingen over en weer, ontpopt de argeloze vlinder- vangende professor zich als geheim agena en zorgt voor de climax in deze klucht door de zo onschuldig lijkende mevrouw Holmes met en kele argumenten en de zo nood zakelijke motieven als de daderes van dit misdrijf aan te wijzen. De regie van dit alles was in handen van Han de Wit en de grime werd verzorgt door Ad Groothuizen. Incluis de verloting, die in de pauze werd gehouden, en het gulle applaus in aanmerking genomen, bewees het toneelgezelschap St. Jan nog eens de waarde van de spreuk: 'Uit goed voor U'. ambtenaren en belanghebbende bur gers veel narigheid." Inmiddels had de bode de Groeps commandant, Adjudant J. F. Düster van de Rijkspolitie van de inbraak in kennis gesteld en alras was ook de districtsrecherche van de Rijks politie te Amsterdam met materiaal aanwezig om klaarheid naar daders te zoeken, hetgeen bij de vorige in braak een jaar geleden goed gelukt was, toen de heer A. D. in Bergen aan Zee gesnord werd en thans sinds kort op zijn strafbankje zit uit te boeten. Behalve een kleine f 3.400,- werden ook een dertigtal paspoorten ge stolen, hetgeen veel narigheid ver oorzaakt. Door het uitlichten van scharnieren van het w.c.-raampje aan de achter zijde van het gemeentehuis is het geboefte naar binnen gekomen en met een valse sleutel heeft het de kluis van de afdeling Bevolking Burgerlijke Stand open weten te krijgen, doch de kraag van de sleu tel bleef steken en het kostte de smid J. de Koning tot kwart voor een werk om het slot weer in zijn oude doen te herstellen. De secretarie bleef tot 12 uur ge sloten en de spoedgevallen van die morgen konden 's middags worden afgedaan, waarop anders het Raad huis altijd gesloten is. Op maandag 17 maart is een nieuwe dienstregeling voor de biblobus van de Provinciale Bibliotheekcentrale Alkmaar van kracht geworden. Als bijzonderheid valt daarin op, dat de bibliobus niet meer uitsluitend over dag, maar 5 van de 7 dagen ook een gedeelte van de avond zal rijden. Dit wordt gedaan omdat de vroege ochtenduren niet ideaal zfjn voor bibliotheekwerk (de mannen zijn naar hun werk; de kinderen op school; de vrouwen zijn nog in hun huis bezig). Helaas is het nog niet mogelijk om alle routes met avond uitlening te gaan rijden. In 1968 maakten 1507 lezers gebruik van de bus, waaruit zij 57.164 boe ken leenden. Dat waren ruim 250 lezers en 10.000 uitleningen meer dan in 1967. Enige wijzigingen van de biblobus- lezers in onze gemeente: Eerste week (aanvangende 17 maart, 31 maart, 14 april enz.) Woensdag 18.15 - 18.45 Schoorldam (Esso-pomp, Damweg 1) 19.00 - 19.30 Schoorldam (Sluisplein) Tweede week (aanvangende 24 maart 7 april, 21 april enz.) Dinsdag 12.30 - 13.30 Groet (Witte Kerkje) 13.45 - 14.10 Catrijp (St. Jan ter Duin) 14.30 - 16.00 Schoorl (parkeerterrein Duinweg) 16.10 - 16.30 Aagtdop (Gerbrandslaan) GEBOREN: Robertus Jacobus Joh. zoon van P. J. Vrasdonk en M. G. Schotvanger, Jaap Weijandweg 32a. Paulien Martine, dochter van T. Siegmann en M. van Ravenzwaaij, Kerkedijk 86. Arthur Albert Johan, zoon van J. A. P. W. Schmit en E. Boots, Nesdijk 117. Alexandra Anna Johanna Maria, dochter van J. B. F. M. Koolmees en A. M. J. T. Serbrock, Jan Olden- bruglaan 5a. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: Freddy Vis, 22 jaar, Nas- saulaan 8 en Arianne K. Allijn, 20 jaar, Nassaulaan 10. OVERLEDEN: Trijntje Kool, geh. met P. Veld, 66 jaar, Oosterweg 40. Jan Pluis, geh. met F. Bijlstra, 65 jaar, Nesdijk 25. Volgende week donderdag, 27 maart, houdt de VVV Schoorl in 'De Vier sprong' haar voorjaarsvergadering. Aan de orde komt de traditionele agenda terwijl er verder een elek trisch scheeapparaat zal worden verloot. Deze prijs is gevallen op één der loten die de VVV ten bate van het dorpshuis had gekocht. De uitnodiging aan de leden om de vergadering bij te wonen is verge zeld van het jaarverslag over 1968 waarbij de heer Jonkers, de secreta ris der vereniging een terugblik op het afgelopen jaar geeft. De voorlopige uitslagen van de ge meentelijke gastenstatistiek, aldus 't jaarverslag, wijzen ten opzichte van het voorafgaande jaar op minder goede resultaten. In hoevér het slechte weer een bezoek aan de kust heeft afgeremd is niet exact te be palen want er zijn ook andere om standigheden. Men denke hierbij aan de vakantieophoping die zich in 1968 heeft voorgedaan. Aangezien de in druk bestaat dat de gegevens waar uit de gemeentelijke gastenstatistiek moet worden samengesteld niet vol ledig zqn, geeft deze statistiek geen betrouwbaar beeld. En daarom moet helaas worden gesteld dat de statis tiek nog geen stuk is waaraan be langrijke gevolgtrekkingen kunnen worden ontleend. De vakantieperio de van Duitsland en Nederland viel nagenoeg samen en wellicht heeft dit tot de minder goede resultaten geleid. Gedurende het hoogseizoen zijn de kampeer-caravanterreinen althans bij redelijk weer vrijwel voortdurend bezet geweest. De resultaten in de sector logies met ontbijt waren maar matig. Het jaarverslag releveert verder aan de uitbreidingen van de verschillen de bedrijven, terwijl het bestuur in het verslagjaar geen wijziging on derging. Per 31 december 1968 telde de vere niging 373 leden en d.e. contributie onderging geen wijziging. Men heeft inmiddels het plaatsen van advertenties en het verspreiden van folderreklame gemaakt voor Schoorl terwijl voorts wordt opge merkt dat de Nederlandse kust op toeristisch gebied in een ongunstig concurrentiepositie begint te gera ken. Want Nederland is opgehouden een goedkoopte-eiland te zijn terwijl de aanbiedingen van reizen naar de zonovergoten stranden elders in Eu ropa zeer talrijk zijn. Ofschoon de organisaties op het ge bied van het vreemdelingenverkeer machteloos staan tegen de concur rent 'ZON', mag men er op vertrou wen dat de bereidheid bestaat Ne derland toeristisch gezien, slagvaar dig te verkopen. Het hangt echter van de gastheer af of de toerist te rugkomt. In het jaarverslag wordt de raad aan de leden gegeven eens na te gaan of de aangeboden accomodatie de toets der kritiek kan doorstaan en of de prijzen nog steeds redelijk zijn. Aan de gastenstatistiek werd ont leend dat in totaal 329.057 overnach tingen werden geboekt, en in 1967 336.500. Verder wordt er in het verslag op het slechte vergaderingbezoek ge wezen hoewel door de hr. v. Teulin- Klaverjasdrive van 7 maart j.l. in café-restaurant 'De Kleine Theetuin' Breelaan 130 te Bergen Uitslagen 1 Mevr. van de Berg 7357 2. Mevr. Groenewoud 7088 3 De heer de Boer 6780 4 Mevr. Swaan 6653 Poedelprijs hr. Turkstra 5125 pnt. Marsenprijs: mevr. Groenewoud: 6 E.v. klaverjasdrive is op vrijdag 21 maart a.s., 's avonds 8 uur. Uitslagen van de gehouden klaver jasdrive 1. v. d. Grijsponde- Noordbergen 2. Visser - De Goede 3. Koorn - Houtenbos sr. 4. Witte - P. Briefjes 5. De Waal - Kossen 6. Voorhorst - Duin 7. Muller - Clement 8. Stam - Krom 9. Hoebe - v. Alfen 10. v. d. Grijspoorde jr. - Admiraal Na loting marsenprijs: 3 mevr. Stam-mevr. Krom Poedelprijs, de heer v. d. Meer De Smet, 3609 punten 5396 1 5321 3 4930 4926 4907 4849 1 4770 4651 4557 1 4548 1 marsen, gen als contactman het gemis aan contact wordt ondervangen. Voor wat betreft de evenementen is het bestuur van de VVV van mening dat de aktiviteiten zich moeten be perken tot het geven van enkele eenvoudige attracties die op geen enkele wijze leiden tot overlast. De wandelpuzzeltochten zijn een groot succes, dit in tegenstelling tot de autopuzzeltochten. Tot slot zegt de secretaris dank aan een ieder die op welke wijze dan ook hun tijd en werkkracht aan de VW hebben gegeven. Afgelopen zondag trokken 14 jeugd leden onder leiding van mej. R. Mink en de heer T. Steenman naar het Dito-iournooi in Grootebroek. Ineke van de Ploeg behaalde een goede vierde plaats in haar leeftijds groep. Joke van de Ploeg strandde op Yvonne Rijper wat natuurlijk geen schande is. Greetje Borst werd uitgeschakeld door Gonnie Baas van Treffers. Een goed resultaat behaalde mej. R. Mink en de heer S. van Lagen in het gemengd dubbel derde en 4e klas ze zaten in de kwartfinales en moesten zich toen klaar maken voor de terugreis vanwege de slechte weersomstandigheden. Zaterdagmiddag om 5 uur speelde het eerste team een inhaalwedstrijd tegen Tetak en het werd een gelijk spel nadat P. Hof in zijn laatste par tij zich in drie games met een laat ste game van 22-20 gewonnen moest geven. De mooiste partij van de avond was die tussen 7 Cnossen van Tetak en J. Delis van Duintreffers, Cnossen een oud-speler van AMVJ uit Amsterdam wist te winnen in een partij op 2de klas peil in 23-21 17-21, 19-21. Hof en Steenman won nen ieder één partij en Delis twee partijen, het duppelspel. De wedstrijden voor het komend weekeinde zijn Heren Duintreffers I - Treffers VII Be-Fair III - Duintreffers II Junioren meisjes Spirit II - Duintreffers II Be-Fair II - Duintreffers II Jongens Petten I - Duintreffers I. Programma zaterdag 22 maart Pup.Duinranders a - Go-Ahead a Schoorl b - Duinranders b Duinranders c - Alkm. Boys m Programma zondag 23 maart Senioren Duinranders 1 - Oudesluis 1, 2.30 uur Zeevogels 2 - Duinranders 2, 2.30 uur Duinranders 3 - SVW 7, 12 uur Duinranders 4 - KSV 5, 2.30 uur Junioren: Egmondia 3 - Duinranders, 12 uur Aspiranten Schoorl a - Duinranders a, 12 uur Klaverjassen A.s. vrijdag is er weer klaverjassen bij de heer Slijkerman, aanvang acht uur. De uitslagen van de op 17 maart gespeelde onderlinge competie lui den A-lijn 1 Mevr. Beeldman - Beeldman 49V2 2 Roozing - v. Weele 48 lA 3 Houben - Roos 44 Hooning - Jansen 44 5 Mevr. Arpeau - Beukers 39V2 6 Roos - Half 38 lA 7 Dms. Hooning - v. d. Linde 37 8 Mosch - v. d. Oort 35 B-lijn 1 De Waal - Le Belle 65 2 Burgering - Kaandorp 61 Va 3 Rep - Half 60 4 Dms. Timmermans - Repko 58 5 Ens - Ens 54Vz 6 Nieuwland - Bogaard 51 7 Haasbroek - Brouwer 49 8 Fam. v. d. Linden 48 9 Dms. Beeldman - Haring 47 10 Goudsblom - Dapper 45V2 C-lijn 1 Mevr. Jansen - Bes 2 De Jong - de Boer Nieuwland - Veldhuizen Dapper - Smit Fam. Stok Fam. Hoogschagen 6 7 Dms. Bullooper - Hoogvorst 36 A 8 Dms. Klinkenberg - Timmerman 34 Va 51 46Va 46 44 40 37'/a

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1