Voorjaarsvergadering VVV Groet-Camperduin GERRITSEN (0ute &nöicï)ten ban ü>cï)oorl Heropening van gemoder niseerd pension Toren weg j A Ijle m Kristal met zilver i blouises japonnen Heeft u het boekje: 'Oude Ansichten van Schoorl' al? verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Wij lazen in de Duinstreek van 27 maart 1936 Fractiespreekuur PvdA en KVP Aan onze kwartaalabonnees 552867 Successen voor leden van 'BERGEN'S HARMONIE' i« -£rT' NIEUW MEDISCH CENTRUM KOMT ACHTER ALBERT HEYN Tennis club Schoorl' TENTOONSTELLING MATTHIEU WIEGMAN ALGEMEEN WELZIJN SCHOORL K.J.C. „OUDE PRINS' DONDERDAG 27 MAART 1969 43e JAARGANG nr. 12 weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. De VVV Groet Camperduin hield vorige week vrijdag haar voorjaars vergadering in het paviljoen van de heer Minkema te Camperduin. Zo als gewoonlijk was de opkomst goed, een vijftigtal leden trotseerde de koude oostenwind. In zijn welkomstwoord wees de voorzitter, de heer Sleking op de ge reedkoming van de nieuwe weg naar het strand en de openstelling daar van voor de automobilist. Maar de heer Sleking dacht niet dat de bad plaats Hargen aan Zee nog voor het seizoen klaar zou zijn. Verder loopt het bezoek aan het werkgebied der VVV terug als men de cijfers der verhuurde maanden van het vorig jaar beziet. Er is op dit moment tien procent minder ver huurd dan in maart '68, en de voor zitter liet een waarschuwend woord horen om vooral de prijzen niet op te drijven en nauwlettend toe te zien op de accomodatie die men de gast aanbiedt. Meer en meer krijgt men te maken met de concurrentie die de kust wordt aangedaan door reis bureaus die goedkope vliegreizen aanbieden naar het zonnige zuiden. Door een intensieve advertentiecam pagne tracht de VVV nog eens de aandacht op Groet en Camperduin te vestigen. De secretaris, de heer Marees las de notulen voor terwijl hij verder de folder voor 1969 onder de aandacht van de leden bracht. Men is dit jaar economisch te werk gegaan doordat de omslag van de aantrekkelijk uit gevoerde adressenlijst als reclame folder kan worden gebruikt. Men discussieerde enige tijd over de wenselijkheid van de verschillende bedrijven in klassen in te delen zo als de zustervereniging in Schoorl dit heeft gedaan. De meningen wa ren nogal verdeeld, de VVV vindt het een moeilijke zaak om hier als beoordelaar op te treden en desge vraagd voelden de aanwezige leden er ook weinig voor. De leden moe ten zelf maar bepalen in welke klasse hun bedrijf thuishoort. Men kan dit dan het volgend jaar aan het bestuur opgeven. De voorzitter wees op zijn a.s. verhuizing naar Schoorl en zei verder graag reacties van zijn leden tegemoet te zien op de activiteiten van de VVV bij haar stands op de exposities in Essen en Saarbrücken. De vereniging had het Staatsbosbe heer de vraag gesteld of deze van plan was de nieuwe weg naar Har gen aan Zee officieel te openen en zo ja, wanneer. De heer Minkema deelde mede dat de weg thans offi cieel de naam 'de nieuwe Hargerzee- weg' zal krijgen en dat het Staats bosbeheer pas tot officiële openings wil overgaan als het plan Hargen VOOR BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN WARMENHUIZEN Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 738. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. aan Zee is voltooid. In zijn jaarverslag releveerde de secretaris dat de pogingen om in 1968 te komen tot vakantiespreiding tot niets hebben geleid. De aan vragen komen overigens steeds vroeger binnen, nu al in november en december. In het verslagjaar zijn de vereniging de volgende leden ont vallen; de oud-voorzitter D. Duin, C. Hoogvorst, J. W. Meedendorp en J. Nottelman. Veel waardering had de heer Ma- rees voor de mensen die de evene menten leiden en organiseren en wees verder op de stremmingen die tijdens het spitsuur kunnen ontstaan aan het einde van de nieuwe weg als het publiek van het strand komt. Op de hem eigen humoristische wijze behandelde de penningmeester de heer S. Gutker zijn rekening en ver antwoording over 1968 en deze werd zonder commentaar aanvaard. De vereniging beschikt over een batig saldo van bijna 2500,— terwijl men verder nog 3 mille aan basiscontri butie over 1969 heeft ontvangen en een reserve voorraad wandelkaarten heeft van 1220, In de pauze had iedereen de gele genheid om een blik te werpen op de apen die de heer Minkema een warm plaatsje in zijn zaak heeft ge geven. vervolg op pagina 2 dat; B en W het verzoek inwillig den van Jc heer Kettenborch om hem per 1 juli 1936 te ontslaan als hoofd der Openbare Lagere School te Groet; dat; de heer Elema, tandarts te Ber gen, op een ouderavond van de lagere school te Schoorl verklaarde dat zijns inziens tandverzorging op de scholen niet uitvoerbaar was, hoe nuttig en noodzakelijk dit ook zou zijn. dat; de volgende zaken een telefo nische aansluiting hadden gekre gen; fa. de Wijs en Broers telnr. 10, K. Graaff, bakker, telnr. 78 en café de Boer te Schoorldam telnr. 79. dat; de Nationaal Socialistische Be weging een openbare vergadering hield in de Rustende Jager te Ber gen. Spreker; van Kampen, toegang een kwartje. dat; een Gazelle rijwiel bij S. W. de Leeuw te Schoorldam 38,- kostte. Met ingang van 1 april a.s. zullen de fracties van de Partij van de Arbeid en de Kath. Volkspartij op elke eerste dinsdag van de maand een spreekuur verzorgen. Dit spreek uur komt in de plaats van dat van de wethouders doch alleen op de eerste dinsdag van de maand. Want de heren Dekker en Muelink blijven dus hun spreekuur houden op de tweede, derde en vierde dinsdag van de maand. In de rubriek 'Schoorl een dorp apart' vindt u een beschrij ving van de geschiedenis van 'De Roode Leeuw' te Schoorl door Alf. Leysen. Dit onderwerp - en vele andere - is ook uitgebeeld in het unieke boekwerkje Het is verkrijgbaar bij onderstaande zaken: Schoorl: Boekhandel Leysen - Heereweg 6 - tel. (02209) 206 Bergen: De Haan's boekhandel - Stationsstraat 3 - tel. (02208) 2452 Alkmaar: Boekhandel Zwaan - Nieuwesloot 105 - tel (02200) 13686 Heiloo: Boekhandel S. Deutekom - Herenweg 69 tel. (02200) 31483 Willen onze lezers die per kwartaal gireren hun abonnementsgeld vóór 1 april overmaken op onze postrekening t.n.v. Volkers en Leegwater, Schoorl Degene die per kwitantie be talen krijgen deze aangeboden. Wil men veranderen door per giro te betalen gelieve dit dan aan ons kantoor op te geven. De heren A. J. Delis en C. Hendriks, beiden trompettist bij de muziek vereniging 'Bergens's Harmonie' hebben zaterdag 15 maart j.l. met succes deelgenomen aan het solisten concours, uitgeschreven door de Ko ninklijke Harmonie 'Pieter Aafjes' te Culemborg onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Optredend als duo in de Superieure Afdeling werd met de uitvoering van muziekwerk 'Grand Duo Bril- lant' van L. Canivez met 175V2 pun ten een le prijs behaald, terwijl aan de heer Delis als solist met de uit voering van het muziekwerk 'Sona tine voor Trompet' van Jan de Graaf in de afdeling Uitmuntendheid even eens een le prijs werd toegekend met 17672 punten. De jury bestond uit de heren Henri Verhaar en J. P. Laro. Het was zaterdag j.l. een grote dag voor de fam. Ens aan de Burg. Peeck- laan. Die dag heropenden zij name lijk hun verbouwde en gemoderni seerde pension 'Torenweg'. Nu is een verbouwing van een be staand pand niet iets wat in Schoorl zo een, twee, drie tot stand komt. Er zullen heel wat mensen zijn die daarover weten mee te praten. Men krijgt dan te maken met het zo lang zamerhand klassieke dilemma van de plaatselijke overheid, de architec ten en de commissie tot behoud van natuur en landschapsschoon. Hoe stimuleren we het particulier initia tief door een verbouwing of uitbrei ding toe te staan zonder dat daarbij ernstige schade wordt toegebracht aan het soort bebouwing waar het in thuis hoort. Een standpunt waar een ieder die 't NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN (AFD. SCHOORL) donderdag 27 maart a.s. lezing door de heer S. Kroone uit Schagen over het onderwerp 'gouden sieraden voor de vrouw'. Plaats van samenkomst: De Rus tende Jager. Aanvang 19.45 uur. ESPERANTO VER. AFD. SCHOORL zaterdag en zondag 29 en 30 maart a.s. wordt in de Roode Leeuw een tentoonstelling gehouden over 'Mon diale taal'. Geopend voor het publiek zaterdag vanaf 11.00 uur tot 22.00 uur, 's zon dag vanaf 11.00 tot 17.30 uur. u Met een ontbrekende kas-commissie en de aanwezigheid van slechts één lid hield het bestuur van het WIT-GELE KRUIS dinsdag j.l. haar jaar vergadering in het pension met de contrastrijke naam 'Zomerlust' in de Dorpsstraat te Bergen. Toch was deze - door ontbrekende leden - uitblinkende vergadering geen teleurstelling voor de voorzitter de heer Onderwater. Integendeel, dit bewees voor hem nog eens dat de stichting goed draait, zonder problemen, aldus de voorzitter in zijn openingswoord. Hierna las de secretaresse mevrouw Tromp-Jansen de zorgvuldig door haar samengestelde notulen voor, waarin duidelijk alle op de vorige vergadering behandelde zaken beschreven werden. Het belangrijkste evenwel was de mededeling die de heer Onderwater hierna voorlas n.l. dat Bergen een nieuw Medisch Centrum krijgt, en wat kan men zich in de toekomst naast een sociaal-kultureel centrum nog meer wensen? Met de bouw van dit coöperatieve medische hulpverleningscentrum, waar in Wit-Geel, het Groene en ook het Rode Kruis hun aandeel hebben, zal na de bouwvakantie begonnen worden. Het geheel zal op 'de grote open parkeerplek', achter de supermarkt van Albert Heyn verrijzen, evenals het nieuwe postkantoor dat men hier wil bouwen. De totale kosten van dit projekt zijn geraamd op 271.000 gulden, waarvan 70.000 door het Wit-Gele en Groene kruis bij elkaar gebracht zal worden. Ook het Rode kruis, dat de ambulancewagen in Bergen onder zijn beheer heeft, zal met haar materiaal te zamen met al deze andere instanties a.h.w. 'onder een kap komen'. Tevens zal 10.000 gulden besteedt worden voor inrichting van een magazijn, met alle nodige materialen. Met recht kon dan ook door de heer Onderwater gesteld worden dat dit maatschappelijk medisch centrum van belang is voor alle Bergenaren, daarom zullen dan ook mettertijd huis-aan-huis folders hieromtrent verspreid worden. Eveneens zal er over enkele weken een speciale, volledig hieraan gewijde bestuursvergadering gehouden worden, waarop nadere bekendmakingen ge daan zullen worden, met de bouwtekening enz. De bestuursverkiezingen waarbij de periodieke afgetreden secretaresse me vrouw Tromp-Jansen en mevrouw Woudstra-Oldenburg kandidaat gesteld waren leverden geen problemen op, bij gebrek aan tegenkandidaten werden beide dames herkozen. Ook financieel verkeert het Wit-Gele kruis in blakende toestand, er bleek vorig jaar n.l. meer dan 28.000 gulden in kas aanwezig te zijn. Diezelfde financiën mochten volgens de heer Eekhout dan ook geen rol spelen, bij de aanstelling van een tweede wijkverpleegster met ingang van januari volgend jaar, dit alles vanwege de overbezette bezoekerslijst van zuster Kager. Met die aanstelling werd door het gehele bestuur ingestemd, evenals men geza menlijk besloot het accountantskantoor Keesom met ingang van diezelfde datum de boekhoudkundige beslommeringen te laten verrichten. In zijn slotwoord sprak voorzitter Onderwater er dan ook nog eens zijn spijt uit over het ontbreken van de kascommissie, en hij bedankte tevens het bestuur voor hun belangstelling. Bij de foto's: (boven) De heer en mevrouw Ens (met kleinkind) in de gezellige grote kamer, die dienst doet als ontspanningszaal voor de gasten. (onder) De entree van de nieubouw achter het oude gedeelte van het pension. goed meent met de gemeente Schoorl begrip voor heeft zij het dan dat over bovengenoemde begrippen heel verschillend gedacht wordt. Een naar bijverschijnsel van deze werkwijze is natuurlijk in veel ge vallen de lange tijdsduur voordat een verbouwing goedgekeurd wordt. En dat was ook hier het geval: er zijn heel wat tekeningen gemaakt en weer veranderd voordat de uiteinde lijke goedkeuring werd gegeven. Maar het resultaat mag er dan ook zijn! Dit werd ons duidelijk op de gezellige bijeenkomst die de fam. Ens georganiseerd had om vrienden en belangstellenden hun nieuwe be drijf te tonen. Als men het pension aan de voorzijde beziet heeft men geen idee wat achter deze, ondanks het nieuwe raam, nog altijd rustieke gevel gevestigd is. Dat wordt bin nen echter overduidelijk. De volgende wijzigingen zijn aange bracht: De woonkamer werd ver bouwd en gemoderniseerd; er is een apart vertrek gekomen voor de fam. Ens zelf (vroeger verhuisde men tij dens de drukte naar een zomerver blijf); er is een bijkeuken ingericht waar een wasautomaat en de appa raten voor de in het hele huis aan gelegde centrale verwarming zijn opgesteld. Het aan het pension gebouwde nieuwe gedeelte omvat een fraaie entree, een badkamer met toiletten en douche, vier 3-persoons en vier 2-persoons appartementen. Elke ka mer bevat een kastenwand met vaste wastafel. Door toepassing van moderne mate rialen maken de vertrekken een bij zonder gezellige indruk. Door deze uitbreiding is de capaciteit uitgebreid tot totaal 40 bedden. Architect was de heer G. Deen uit Hoorn, aannemer Gebr. Tonneman, Hoorn, het schilderwerk werd ver zorgd door Jo de Leeuw, het lood- gieterswerk door D. Kroon en de stoffering door A. Nieuwland. Wij wensen de heer en mevrouw Ens heel wat goede jaren toe in hun prachtige bedrijf. In verband met de slechte weers omstandigheden kan de tennisbaan helaas niet op zaterdag 29 maart a.s worden geopend. Nadere mededelingen volgen. MODEHUIS w HEILOO Kennemerstraatweg 127 Tel. (02200) 31815 Gedurende de maand april wordt in Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 te Leiden een tentoonstelling gehou den van het werk van de Bergense kunstenaar Matthieu Wiegman. Het is de eerste keer, dat Wiegman in Leiden exposeert. Het wordt een overzichtstentoonstelling, want Wiegman laat er ook werk zien uit zijn vroegere perioden, zoals een Su zanne uit 1935; voorts zijn er land schappen uit Zuid-Frankrijk, Spanje en Italië, aquarellen van Majorca en enkele tekeningen. De tentoonstelling wordt zaterdag 29 maart, des avonds om 9 uur geopend. De tentoonstelling is open van dins dag tot en met vrijdag van 9 tot 6 uur en zondongs van 1 tot 5 uur. Bij aankoop wordt, zolang de voor raad strekt, Rijkssubsidie verleend. - -V. -- 'C-ri r*S*T - Walter Swets bekend door zijn ra diocursussen over de Balkanmuziek gaf voor de leden van Algemeen Welzijn een interessante doch iet wat moeilijke lezing over de volks muziek van de Balkanlanden. Vooral de mensen die gerekend had den op een overzicht van lichtver- teerbare uitheemse muziek zo in de trant van Trio Hellenique zullen na afloop teleurgesteld naar huis zijn gegaan. Anders was het met degenen die zich inspanden om het verband tus sen het gesprokene en de, voor ons zo, ongewone klanken op te sporen. Zij zullen ongetwijfeld genoten heb ben van het spontane, het levendige dat in de echte geïmproviseerde volksmuziek tot uiting komt. Lange tijd heeft men in de beschaaf de westerse landen gedacht dat men door de massale beoefening van het volkslied weer de echte saamhorig heid en eendracht tussen de mensen zou kunnen bewerkstelligen. Vooral de Socialisten en Calvinisten waren deze mening toegedaan. Dit echter staat lijnrecht tegenover de echte levendige volksmuziek, welke juist individueel is. Ieder individu com poneert terwijl hij zingt, zingend zoekt hij kontakt met z'n medemen sen. Soms kiest hij hiertoe een al eeuwenoud lied dat zijns inziens het beste past bij zijn stemming, een andere keer gebruikt hij een melodie en maakt de woorden zelf. Steeds echter is er sprake van een souverein gezongen conversatie. Na de pauze improviseerde de heer Swets als afsluiting een aantal me lodieën op zijn accordeon. Melo dieën waarvan hij het hoofdthema aan de Griekse volksmuziek ont leende. Melodieën waarbij duidelijk bleek hoe zeer de heer Swets zich met de echte volksmuziek, zoals zij heden ten dage nog in de Balkan- landen wordt gespeeld, vertrouwd heeft gemaakt. De KJC Oude Prins speelde zater dag 22 maart tegen de voetbalver eniging BSV te Bergen een klaver- jaswedstrijd. le Dames Stam-Kroon 6163 2e Fam. Bakker 5946 3e dames Deegens-Zweekhorst 5299 4e Fam. de Waal 5282 5e Fam. v. d. Meer 5278 6e Fam. Scholten-Bakker 5260 7e Fam. Swaan 5223 8e P. van Exter-Le Mair 5025 9e Noordbergen-Pielart 4968 10e v. d. Heide-de Vet 4869 Marsenprijs fam. Bakker-Scholten 3 marsen. Troostprijs Tom Melmer 3140 punten. De returnwedstrijd is op zaterdag 12 april in de cantine van BSV.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1