Is er bij de Bergenaren behoefte aan het recreatieplan Sluispolder? verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond HEARING OP DE LEDENVERGADERING 'NIEUW BERGEN' Het plan Sluispolder ONZE MISS WELMOED In 'de clinch' PROGRAMMA 1969 VAN DE ORANJEVERENIGING BERGEN S. PIELAET KAMPIOEN s.c. 'BERGEN' Kleuters niet vóór hun zevende jaar op straat SCHOORL HEEFT WEER WAT FILMVOORSTELLING VOOR BEJAARDEN KLEUR-, TEKEN- EN OPSTELWEDSTRIJD DOKTERSDIENSTEN v.v. 'SCHOORL' v.v. 'DUINRANDERS' Burgerlijke Stand KONINGINNEDAG: UITGEBBREIDE PROGRAMMA'S IN DE GEMEENTEN SCHOORLEN BERGEN DONDERDAG 24 APRIL 1969 43e JAARGANG nr. 16 8 PAGINA'S weekblad REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar f 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Het gaat goed met de vereniging Nieuw Bergen blijkens zijn tot 1100 uitgegroeide ledental. Dit was dan ook wel te merken op de dinsdag jl. gehouden algemene ledenverga dering in het St. Jan gebouw aan de Dorpsstraat, waarbij men bovendien nog eens negentien nieuwe leden kon noteren. Primair stond op deze avond de hea ring die gehouden werd naar aan leiding van datgene wat burgemees ter de Ruiter en Ir. C. Empelen (ad viseur gemeente Bergen) over het recreatieplan uit de doekjes deden. Burgemeester de Ruiter vertelde een en ander over het oontstaan van dit grootscheeps opgezette plan, waar mee een bedrag van f 10 miljoen gemoeid is, waarvan 85 procent voor rekening van het Rijk- en provincie zal komen. „Want", zo stelde de heer de Rui ter: „De financiën van de betrokken gemeenten zijn slecht en het ziet er naar uit dat deze toestand in de toekomst nog minder rooskleurig zal worden. Daarom is deze resterende 15 pro cent oftewel IV2 miljoen een veel te zware last voor de gemeenten." We zitten in Noord-Holland in de toekomst met zo'n slordige drie mil joen mensen en het is zaak nu reeds Met een grote kop meldde maandag avond mijn lijfblad, dat onze Wel moed Miss Holland geworden was. Van opwinding kon ik niet verder lezen en snelde met de krant naar ons praathuis, waar Bor de Wolf mij met een glaasje prik weer tot kalmte bracht. Mensen nog aan toe, wat een sensatie! Eerst al die belevenissen in Aartswoud en nu helegaar in Am sterdam. Zo zie je maar weer, waar een klein dorp groot in kan zijn. Het mooiste meisje van Nederland komt uit Bergen aan Zee. Ajax mag dan z'n Cruyffie hebben, Bergen- Binnen z'n Ans Wortel, maar wij, Bergenaanzeeërs hebben onze Wel moed. En hoe! Zonder ouderlijke be geleiding zo maar naar die zondige stad Amsterdam getogen en zie daar, met kop en schouders stak ze boven alle andere Nederlandse schonen uit. Maar ze blijft nuchter en eenvoudig. Het doet er allemaal niks. Nou ja, ze vindt het wel leuk om naar Japan te gaan en zo. En die sportwagen komt ook wel van pas, dat wel. Maar verder In Bergen aan Zee heeft het gebeu ren echter wel wat gedaan. Daar is onze Welmoed het gesprek van de dag. In het Praathuis heerste een vrolijke stemming en stroomde de prikpomp als een waterval. Ons al tijd aktieve VVV-bestuur kwam di- rekt in vergadering bijeen en zag grote mogelijkheden voor de toe komst. Overtuigend van de indruk, die onze Welmoed in Japan zal ma ken, verwacht de VVV een grote be langstelling uit het land van de Rij zende Zon voor Bergen aan Zee. Overwogen wordt folders met Ja panse tekst te laten ontwerpen, waar van onze Miss op haar reis er pak ken van meekrijgt om gratis en ro yaal te verspreiden. Als ex-informa- trtice van de VVV-Bergen aan Zee heeft ze daarin tenslotte een ruime ervaring. Dus dat zit wel snor. Maar de aktiviteit is algemeen. Er zijn al hoteliers, die zich gaan toeleggen op de Japanse taal om de gasten op een waardige wijze te ontvangen. En verschillende koks zijn al bezig met het samenstellen van Japanse me nu's. Kortom, iedereen is er vol van en de bedrijvigheid in Bergen aan Zee is groot. Zelfs het gemeentebe stuur is aangestoken door de goud koorts, en ziet het komende seizoen zonnig in. Het uitbreidingsplan, dat al jaren op een zacht vuurtje sudder de, is nu plotseling urgent gewor den. Zelfs zo urgent, dat het plan in aller ijl op de begroting is gezet en binnen kort tot uitvoering zal ko men. Bergen aan Zee maakt zich op, ge ïnspireerd door de beauty case van Welmoed, de Japanse invasie op te vangen. De voorbereidingen zijn in volle gang. Wat kan, goed beschouwd, zo'n klei ne oorzaak toch grote gevolgen heb ben en welk een beroering kan de ze teweeg brengen, vooral in zo'n kleine gemeenschap als Bergen aan Zee. Daar kan zelfs Hargen aan Zee niet tegen op. Onze Welmoed stal de show, aldus ons lijfblad, met het antwoord op de vraag, waarom ze aan de verkie zingen meedeed. „Een bevlieging", zei ze, Zo zijn deze regels ook een bevlieging van JAAP DE JUTTER maatregelen in deze richting te ne men. Dit plan is geboren uit noodzaak en vanwege een samen klontering van steden, iets wat beslist moet worden tegengegaan, aldus de heer de Rui ter. „Wat de planologie aangaat, dit is iets dat ook onder de futurologie valt, deze is in handen van de Rijks overheid. Dit recreatieschap is a.h.w. een li chaam, waarbij een stukje van alle gemeenten zijn aangesloten, aldus de heer de Ruiter. Ook Ir. C. van Empelen deed een duit in het recreatiezakje en nam de technische kant van deze zaak voor zijn rekening om uit te leg gen. „Want", het kardinale punt van deze zaak is, aldus Ir. van Empelen, „dat 250.000 mensen in Noordholland op pad zijn om recreatiegebieden te gaan bezoeken. Ook het bureau voor statistiek werd geraadpleegt en naar aanleiding van een onderzoek was gebleken, dat de recreatiemogelijkheden boven het Noord-Hollands kanaal beperkt zijn. De feitelijke basis is het streekplan Kennemerland, waarbij niet alleen volstaan moet worden met verfraai ing van het landschap, doch even eens met de vergroting. Hierbij moet ook ruimte blijven voor de fietsers en bromfietsers, want zij worden steeds meer teruggedrongen door de auto. Tot de drie belangrijkste facetten van dit recreatieplan behoren: 1. Vergroting van de funktie en op namecapaciteit van de dagrecrea tie. 2. De vormgeving van het gehele project. 3. Het creëren van mogelijkheden voor de actieve recreatie (aanleg van sportvelden enz.). Het is de bedoeling dat dit alles een verwevenheid van open ruimte water en bos, aldus Ir. van Empelen. Over de vormgeving: „Deze moet primair afgestemd worden, om van de Sluispolder een plezierig uit gaansgebied te maken, met een café restaurant, en een grote waterplas, waarbij er de uitstekende mogelijk heid is voor het verhuren van de bootjes. De sluispolder zal 45 ha. water, 9 km oever en 14 km wandelpaden gaan bevatten. Eveneens zal er plaats zijn voor bijvoorbeeld een dagcamping, en een verkeerstuin, die later ingevoegd kunnen worden. Verkeerstechnisch valt er nog veel te regelen, want er zullen parkeer ruimtes in dit gebied moeten komen, waarbij rekening gehouden moet worden met de schoonheid van het geheel. Voorlopig zijn er drie par keerruimtes gepland, die op centra le punten komen te liggen. Naar aanleiding van de beplantings mogelijkheden zijn deskundigen be zig met een bodemonderzoek. Er kunnen hier bijvoorbeeld ook plan- tologische gezelschappen worden on dergebracht, terwijl het gehele ge bied ook van invloed zal zijn op de vogelstand. Toch was het niet allemaal roze- geur en maneschijn omtrent deze plannen, vooral van de kant der Nieuw Bergen leden niet die in „de clinch" lagen over de doelmatigheid en de behoefte aan zo'n gebied, die er volgens hun niet was. Het was lid Havermans die conclu deerde dat de Bergenaren en ook zij die van buitenaf komen toch eigenlijk alles hebben wat hun hartje begeert. Men kan naar het strand, we heb ben de bossen en duinen, plaatsen waar ruimte te over is, afgezonderd misschien van het eerste bij elkaar toch een enorm gebied, waar men zelfs op topdagen uren kan zwerven zonder iemand tegen tet komen. Hier in Bergen bestaat de behoef te aan zo'n kunstmatig pretpark niet, aldus de heer Havermans. Hij sprak hiermede namens alle aanwezigen, blijkens het applaus dat op zijn bezwaren volgde. Commentaar Ir. van Empelen: „Een ding wordt vergeten namelijk, het denken aan de toekomst. Het zal de volgende generatie zijn die van dit project profijt trekt. Burgemeester de Ruiter trok verge lijkingen met o.a. „Het Oude Hof", dat zo'n vijftien jaar gelden ook op kunstmatige wijze ontstaan is. Ber gen zou Bergen niet meer zijn zon der „Het Oude Hof". Dit wordt geen pretpark, maar een nieuw Berger bos, waarmede in de voetstappen zal worden getreden van Studler van Surck en van Van Rheenen. Voor de pauze was de heer Dr. J. Verwey (Schoorl) uitgenodigd om iets te vertellen over „Doel en werk*, wijze van de Groencommissie te Schoorl. De Groencommissie streeft ongeveer hetzelfde doel na als die van de Commissie voor Natuur- en Landsschapsschoon. De commissie bestaat uit een groep mensen die gekozen zijn door de gemeenteraad, zo zijn er in Schoorl een „kunst schilder", vier burgers en een agra riër. Zijn er uitbreidingsplannen dan is raadpleging en toestemming van de commissie noodzakelijk Zo heeft men onlangs kunnen voor komen dat het stukje duinterrein bij het „Hargergat" dat tussen Schoorl en Camperduiin ligt, werd bebouwd, bovendien heeft zij er voor gezorgd, dat hier nog een stuk duinterrein werd toegevoegd. Er zijn in Schoorl plm. 70 boerde rijen, dankzij de commissie staan er nu 14 op de lijst van Monumenten zorg, waaronder enkele uit de 17e en 18e eeuw zijn. „Als Bergen z'n commissie had wa ren de bosjes tegenover de Volks- hogesschool „De Zandhoeve" nooit op een dergelijke manier verminkt door schunnige bouwseltjes, aldus Dr. J. Verwey. Het keurig verzorgde programma boekje van de Oranje Vereniging is verschenen en de huis aan huisver spreiding is in volle gang. De leden zullen het boekje per post ontvan gen. Door de actieve bestuurs- en com missieleden is weer een attractief programma georganiseerd en zo te zien gaat Bergen weer een feestelijke Koninginnedag tegemoet. Om 8.45 uur wordt de verjaardag van de Koningin ingeluid met vlag- hijsen op het Plein, gevolgd door een feestelijke aubade om 9.00 uur voor het Raadhuis. Omringd door vele vlaggendragers zorgt Bergens Harmonie door vrolijke klanken en met het gezamenlijk zingen van het Volkslied wordt de aubade besloten. De tekst van het „Wilhelmus" is afgedrukt op pag. 3 van het boekje, aangezien gebleken is dat nog heel wat mensen ons volkslied niet vol doende kennen. Vooral de oudere jeugd wordt uitgenodigd de aubade bij te wonen. Na de ontvangst van bestuurs- en commissieleden door het Gemeente bestuur op het Raadhuis begin nen om 10.00 uur de traditionele kinderspelen in de Stationsstraat. Vele nieuwe spelletjes, waaronder een wedstrijd met trapauto's, waar borgen weer een spannend en gezel lig festijn voor de naar schatting 1000 deelnemende lagere schoolkin deren. Eveneens te 10.00 uur starten de be drijfsvoetbalwedstrijden op de Ber- dosterreinen aan de Groeneweg. Een uitgebreide competitie met 10 elf tallen om de oranjewisselbeker. Om 13.30 uur voortzetting van de kinderspelen voor de 4e en 5e klas en voortzetting van de voetbalwed strijden, waarvan de finale te c.a. 15.00 uur wordt gespeeld. De automobilisten komen ook weer aan hun trek. Een echte gezellig- heidsrit werd uitgezet met puzzels en opdrachten. Een rit die geen rally en geen snelheidsrit is, maar waar aan het gehele gezin in de auto kan deelnemen. De inschrijving is op 30 april tussen 13.00 en 14.00 uur in de Boslaan nr. 3. Start om 14.00 uur precies. De kleuters zijn van harte welkom op de filmmiddag in gebouw „La Bicyclette" bij de R.K. kerk. Gezien de capaciteit van de zaal zijn er twee voorstellingen met leuke teken- en lachfilms. Aanvang resp. 14.30 en 15.30 uur. De jongens en meisjes van de 6e klas der lagere scholen zullen hun krachten kunnen meten om 15.00 uur tijdens een grote vlagestafette met hindernissen in de Stationsstraat en het van Reenenpark. Evenals bij de kinderspelen het geval is, wordt ook bij deze wedstrijd het publiek drin gend verzocht achter de banken te blijven! Een nieuw programmapunt is de af sluiting van het middagprogramma. Om 16.00 uur zal de Bergense boe- renkapel optreden op het terras van het Parkhotel. Het avondprogramma begint te 21.00 uur met oranjebal in de voorzaal van de „Rustende Jager". Tijdens het bal is om 21.45 uur de prijsuit reiking van de autorit. Wij hopen dat het, met medewer king van de weergoden, weer een succesevolle oranjedag mag worden en Bergen met vlag en wimpel ge tooid zal zijn. Zondag 4 mei herdenking van de ge vallenen in de tweede wereldoorlog. Tijdens een gezamenlijke herden kingsdienst spreekt de heer Vander- stadt, pastoor te Bergen in de Ruï- nekerk. Een declamatrice en orga nist J. Slot verlenen hieraan even eens medewerking. Aansluitende volgt de stille tocht vanaf de brand weerkazerne aan de Karei de Grote laan naar de begraafplaats aan de Kerkedijk. Na bloemenhulde op de graven der geallieerden en bij het monument en de steen voor de gevallen Bergena ren wordt de plechtigheid besloten met koorzang en het blazen van „The last Post". 5 Mei bevrijdingsdag. Een nieuw evenement, speciaal voor nieuw in gezetenen van het dorp. Een verken- nings-wandelpuzzeltocht, beginnende om 14.00 uur bij het V.V.V. kantoor, vormt een unieke gelegenheid opa Bergen wat nader te leren kennen. Voor f 0,75 p. p. kan men deelnemen. De leiding heeft de heer H. Jellema. Dat er, op veler verzoek, ook weer een fietspuzzeltocht is georganiseerd zal voor velen een verheugende me dedeling zijn. Om 19.00 uur wordt er gestart van twee verschillende startplaatsen voor een rit die ditmaal uit twee de len bestaat. Vanaf 12 jaar kan men deelnemen, per persoon of per paar voor 0,50 p.p. De inschrijving is bij sigarenmagazijn Plein 13. Alle bijzonderheden over de feeste lijkheden en herdenkingen vindt men in het programmaboekje. Een feit is tenslotte dat de Berger Oranje vereniging zich in een toe nemende belangstelling mag verheu gen. Diverse nieuwe leden hebben zich reeds aangemeld. Door een overwinning in de laatste ronde op zijn grootse rivaal J. Veis heeft de kampioen van vorig jaar, S. Pielaet, zijn titel geprolongeerd. Hij haalde 11 pnt. uit 12 partijen. Twee de werd J. Veis met 10 pnt. Mevr. Veis, E. Braaksma en C. Houtman volgen op de twee koplopers op eni ge afstand. De resultaten van A. Overbeek, K. de Vries, E. Frank, J. v. d. Ham en D. Peters houden goede verwachtinigen in voor de toekomst. Bij de jeugd, die in vrij grote mate vertegenwoordigd is, maar dit jaar nog niet in competitieverband ge speeld heeft, vielen de prestaties op van J. Peters, V. Hopman en F. Joot- meyer. Hoewel de competitie beëindigd is, betekent dit niet, dat er niet meer geschaakt wordt, u kunt voor een ge zellig partijtje elke donderdagavond terecht bij restaurant Vermeulen, Breelaan 33 (tot juni). In de zo mermaanden zijn wij van plan in het Dorpshuis te spelen. De openbare kleuterscholen hielden hun gezamenlijke ouderavond in de kleuterschool „De Springplank". Ter inleiding hield de heer Groen van het comité ter Bevordering van de kleuterbescherming een interes sante causerie over „Kleuters in het verkeer". Een kind is tot aan het ze vende jaar kleuter en handelt dien overeenkomstig. Het verkeert tot en met het achtste jaar in een over gangsperiode. Kleuters reageren als kleuters en zien alles van een andere hoogte en zijn wat hun verkeerszeker-gedrag betreft, zo niet erger, dan toch even afhankelijk van gemoedsstemmin gen als volwassenen. Aan de ervaringswereld van het kind mankeert veel. De opvoeding dient dan ook al in het wandelwagentje te beginnen. Door het kind alle te verrichten verkeershandelingen be wust mee te laten beleven zal het groeien naar een zelfstandig hande lend mens. Vóór het zevende jaar mag een kleu ter niet zonder leiding en toezicht op de openbare weg verblijven. In Nederland houdt men zich hier min der aan dan in het buitenland. Bij de talrijke verkeersongevallen waar bij kleuters zijn betrokken moet de schuld dan ook bijna altijd bij de ouders gezocht worden. Een en ander werd verduidelijkt met films die verschillende verkeerssi tuaties uitbeeldden. Na de pauze werden er schriftelijk ingediende vragen die betrekking gen hadden op verkeerssituaties in Bergen, beantwoord door Wacht meester Struis uit Bergen. Voor de talrijke aanwezige ouders een zeer leerzame avond Dit zou het motto kunnen zijn waar mee Schoorl op 30 april a.s. de Folk loristische groep uit Murten in Zwit serland ontvangt. Deze groep van 52 personen bestaande uit: volksdan sers - j odelaars - vendelzwaaier en alpenhoornblazers komt naar Schoorl in het kader van een cultureel uit wisselingsprogramma. Door de spon tane medewerking van de bevol king van Schoorl, die deze mensen met de spreekwoordelijke Ned. gast vrijheid ontvangt en huisvest en door enige plaatselijke middenstan ders en zakenmensen is het mogelijk geworden deze unieke groep naar Nederland te laten komen. Zoals het Oranje comité reeds heeft vermeld, treedt deze groep in Schoorl op 30 april a.s. op bij het vreugde vuur en in „De Bokkesprong". Maar ook op 1 mei 's avonds treedt deze groep op in hotel 'De Roode Leeuw' waar een „Heimat-abend" gegeven wordt. Het doel van deze avond is tweeledig. Op de eerste plaats om de Zwitsers die in Nederland wonen een thuisavond te geven, op de twee de plaats om de mensen van Schoorl in de gelegenheid te stellen op een gezellige avond de mensen die zij in huis genomen hebben beter te leren kennen. De groep zal echter niet al leen maar feest vieren. Op het pro gramma staan tevens bezoeken aan Volendam - Monnikendam - Marken - Amsterdam - Keukenhof - IJmui- den (Loodswezen) en Friesland al waar een proef boerderij, K.I. station en een zuivedfabriek bezocht wor den. Al met al efen paar dagen die de moeite waard zijn en waarvan wij aan mogen nemen dat er in het mid deleeuwse stadje, wat Murten is, nog lang over gepraat zal worden. Voor het eerst heeft het Oranje comité Schoorl voor de bejaarden een filmochtend georganiseerd en wel in de kerkzaal van het Broeder schapshuis aan de Oorsprongweg. Deze voorstelling begint om 10.00 uur en is beslist niet alleen bestemd voor de bewoners van de plaatse lijke bejaardentehuizen maar voor allen boven de 60 jaar. Indien blijkt dat dit evenement aan een behoefte voldoet heeft het comi té het voornemen om in de toekomst meer en mogelijk grotere evenemen ten voor de bejaarden te organinse- ren vandaar dat men hoopt dat een zo'n groot mogelijk aantal bejaarden van deze uitnodiging gebruik zullen maken. Het vervoer kan geen probleem zijn want een aantal inwoners v. Schoorl staan die dag klaar om de bejaar den voor wie dit nodig is met hun auto naar en van 't Broederschaps huis te brengen. Degene die hiervoor in aanmerking wensen te komen kunnen contact opnemen met mevr. M. M. Hauch-Krol, Gerbrandslaan 9 te Schoorl, telefoon 670. Prijswinnaars van de kleur-, te ken- en opstelwedstrijd 1969 op de 3 lagere scholen in onze ge meente, uitgeschreven door de Alg. Ned. Drankbestrijders Or ganisatie. De afdeling Schoorl van bovenge noemde organisatie heeft weer suc ces gehad met de uitvoering van deze wedstrijd. Een jury uit de leden hebben de navolgende prijswinnaars aangewezen. De le prijzen zijn opge zonden naar Utrecht voor beoorde ling van de landelijke prijzen. Wie weet Het onderwijzend personeel werd dank gebracht voor hun medewer king. Welke medewerking wel van zeer groot belang is natuurlijk. Hier onder volgen dus de winnaars. De prijzen zijn intussen uitgereikt. OLS Groet: le klas kleurwedstrijd: le prijs Wilma Hofman; 2e prijs Marius Wijntjeterp. 2e klas: idem: le prijs Martin Smit; 2e prijs Tineke Koopman. 3e klas tekenwedstrijd: le prijs Ma rion Vegter; 2e prijs Dia Mulder. 4e klas idem: le prijs Hannerike de Rover; 2e prijs Henk Hofman. 5e klas idem: le prijs Ronald Ruis; 2e prijs Jolanda Modder; 6e klas opstel: le prijs Jan Hooger- beets; 2e prijs Cora de Graaf, le prijs opstel Marjolein Budding. St. Petrusschool Catrijp: le klas kleurwedstrijd: le prijs Hein Kaag; 2e prijs Dieke Teuwisse; 3e prijs Gerard Delis. 2e klas idem: le prijs Els Beemster- boer; 2e prijs Gerard Hof. 3e klas tekenwedstrijd, le prijs Ine ke de Wit; 2e prijs Els Hopman. 4e klas idem: le prijs Marie Trees Mereboer; 2e prijs Thea de Wit; 3e prijs Carolien Wit. 5e klas idem: le prijs Lucia Krimp; 2e prijs Piet Peperkamp. SCHOORLSE GEMEENSCHAP Zondag 27 april uitvoering van de R.K. Gymnastiekvereniging ,Gym' in de Sporthal te Catrijp. Aan vang 13.45 uur. VOOR BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel. 2700 en 3895 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. 6e klas idem: le prijs Gerda Riet veld; 2e prijs Ankie Louter. Opstel: le prijs Gerard Blom; 2e pr. Nol van Emmerik. OLS Schoorl. le klas kleurwedstrijd: le prijs Jac- qui Haasbroek; 2e prijs Nico Blom. 2e klas idem: le prijs Klaas Smit; 2e prijs Linda Of man. 3e klas tekenwedstrijd: le prijs Ma rian Roos; 2e prijs Willeke Mannooy 4e klas idem: le prijs Peter Jacobs; 2e prijs Roger Muskee. 5e klas opstel: le prijs Ria Mannooy 2e prijs Marian Jonker; 3e prijs Manja Akkerman. 6e klas: tekenwedstrijd: le prijs Jo- han Burger. Idem opstel: le prijs Rodie Risselada. 2e prijs Jobsje Stronkhorst Programma 26 april 1969 4.15 uur jun. Alkm. Boys 6-Schoorl 3.00 uur Asp. Schoorl a-RK AFC c. Zondag 27 april 2.30 uur SVA 1-Schoorl 1 2.00 uur Schoorl 2-HSV 3 11.00 uur SVW 7-Schoorl 3 12.00 uur Asp. Schoorl b-DTS b Programma 26 en 27 april Zaterdag pupillen: 2.00 uur Duinranders a - Kolping Boys a. 1.35 uur Berdos b-Duinranders b. 1.30 ur Duinranders c-RKAFC e Aspiranten: 3.00 uur Bergen a-Duinranders a 3.00 uur SVW d-Duinranders b. Zondag 27 april Seninoren: 2.30 uur Duinranders-BKC 2.30 uur Alcm. Victrix 3-Duinran- ders 2. 12.00 uur Flamingo's 4-Duinranders 3 12.00 uur Duinranders 4-LSVV 6 Junioren: 12.00 uur Duinranders-Alkm. Boys Uitslagen zaterdag 19 april: Pupillen: Egmondia a-Duinranders a 4-0. Zeevogels b-Duinranders b 3-1. Flamingo's e-Duinranders c 5-0. Aspiranten: Jong Holland a-Duinranders a 5-0. Uitslagen zondag 20 april Senioren: Oefenwedstrijd Duinranders-Zee- macht 4-2. DTS 2-Duinranders 2 2-3 Duinranders 3-Berdos 5 7-0 Go Ahead 6-Duinranders 4 3-1 Junioren: RKAFC 6-Duinranders 2-2 Aspiranten: LSVV g-Duinranders b 0-2 Gemeente Bergen van 14-21 april Geboren: Rob, z.v. C. J. van den Akker en D. van Berge, Ogentroostweg 14. Mirjam Foekje, d.v. H. van Twuy- ver en F. Bakker, Dr. van Peltlaan 33s. Mark, z.v. P. Tesselaar en J. de Jong, Hoopweg 5. Ondertrouwd: Lambertus P. F. Nijman, 37 jaar, Heiloo, Patrijsakkers 2 en Regina A. M. Bontje, 22 jaar, Notweg 18. Johannes G. Sinnige, 24 jaar, Hei loo, Kennemerstraatweg 301 en Cor nelia C. G. Zoons, 21 jaar, Tuindorp- weg 10. Johannes C. Saarloos, 29 jaar, de Lier, Persijnstraat 51 en Johanna C. de Waal, 21 jaar, Kleine Dorpsstraat 8. Gehuwd: Jochem J. Huisman en Clasina Wit tebrood. Nieuw adres: Jan van Nas- saustraat 39, Castricum. Wilhelmus J. Bouman en Anke Pool. Nieuw adres: Duinweg 99, Schoorl. Overleden: Jacoba J. van Brederode, gehuwd met J. J. Dito, 71 jaar, Notweg 38. Adriana W. M. Schets, wed. van J. H. Bremmers, 78 jaar, Lindenlaan 32b.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1