Kunstenaars Centrum Bergen toont adhesie met de aktie van de BBK Programma activiteiten Stichting Dorpshuis GERRITSEN KLOKKEN Moeders denkt u om vader zondag verschijnt te Bergen. Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Ons nieuwe feuilleton Oprichting korfbalclub Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Burgemeester opende reisbureau 'Euroblik' Machineschrijven en stenografie Evenementenlijst 1969 Bergense orgelconcerten 43e JAARGANG No. 23 DONDERDAG 12 JUNI 1969 6 PAG. weekblad DE DUIN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 263 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar: 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Het bestuur van het K.C.B. zond vorige week dinsdag aan haar leden een brief die als volgt luidde: Naar aanleiding van de aktie die de B.B.K. sinds korte tijd voert, hebben wij gemeend een adhesiebetuiging te moeten opstellen namens ons allen. F«n afschrift hiervan vindt u hierby. Wil willen nadrukkelijk stellen, dat wij ons stellen achter de mentaliteit van waaruit de B.B.K. (n.l. het bewustzijn dat de kunstenaar in de samenle\ g geïntegreed dient te zijn) en niet zonder meer achter de stellingen, zoals ze gepubliceerd zijn in het B.B.K.-bulletin no. 2. f Deze lijken ons op sommige punten discutabel en voor wijziging en/ot uit breiding vatbaar. De directe aanleiding tot het formuleren van di,B aangenomen door de ledenvergadering van de B.B.K. (Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars), 24 mei j.l. gehouden in de Brakke Grond te Amsterdam met de volgende inhoud: la) De vaststelling dat een wezenlijk kultuurbeleid in Nederland ontbreekt lb) Dat de beeldende kunstenaar gediscrimineerd wordt 2a) Een uitnodiging tot actie over te gaan 2b) Het verzoek tijdens de vergadering te beslissen over vorm en aard van de actie. STELLINGEN 1) Wij eisen principiële erkenning van het recht op zelfbeheer van het kultuurbeleid door de kun stenaars. Onder zelfbeheer wordt verstaan, dat de kunstenaars maximale mogelijkheden worden geboden zich te uiten, waarbij de overheid de funktie heeft de materiële voorwaarden te schep pen. 2) Wij eisen de oprichting van een onafhankelijk Fonds Beeldende Kunst, niet beheerd maar gefi nancierd door de overheid. 3) De Raad voor de Kunst, evenals andere soortgelijke commissies en raden die struktureel vrijblij vend of desgevraagd de minister (CRM) van advies dienen betref fende culturele aangelegenheden, zijn voor ons onaanvaardbaar. Wij eisen dat onze adviezen voor de wet bindend worden. De BBK eist bovendien het benoemings recht op van de leden in voor noemde raden en commissies. 4) Bij de bepaling van het kabinets beleid moet aan CRM een stem worden toegekend van tenminste gelijk gewicht als die van de de partementen van Sociale Zaken, Financiën en Economische Za ken. 5) De functie van wethouder voor Culturele Zaken is onverenig baar met enig ander wethouder schap binnen een College van Burgemeester en Wethouders. 6) Wij verwerpen elke poging om de kunstenaar te degraderen tot een vrijetijdsbestedings-beamb- te. Wij verwerpen de opvatting dat mensen die op ambtelijk ni veau aan de kuituur geroken hebben, gebruik mogen maken van kunstenaars om inhoud te geven aan hun bedoelingen. 7) Het gebied van de kuituur is op grond van zijn eigen karakter vijandig aan de bestaande wet ten van het marktmechanisme. 8) (Revisie.) Nog bestaande insti tuten op het gebied van Kunst en Cultuuronderwijs dienen on middellijk omgevormd te worden in door de kunstenaars beheerde werkruimten, waarvoor door de overheid gelden ter beschikking worden gesteld. 9) (Revisie:) Wij verzoeken alle studerenden aan de nog bestaan de instellingen van Kunst- en Cultuuronderwijs zich met ons solidair te verklaren en op fan tasierijke wijze aktie te voeren, die onze aktie kracht bij kan zetten. 10) Wij eisen beslissingsrecht. Ook aan de BBK zond het KCB een brief die de volgende inhoud had: Het Kunstenaarscentrum Bergen, dat de problemen rond de positie van de kunstenaars in de huidige samen leving heeft ervaren en nog steeds ervaart, meent dat de aktie die de B.B.K. op het ogenblik voert, ge steund dient te worden door allen die betrokken zijn (of behoren te zijn) bij het kunstbeleid van de overheid op de verschillende niveaus. Het K.C.B.dat zich tot doel stelt de belangen op artistiek en sociaal ter rein te behartigen van in principe alle kunstenaars boven het Noord zeekanaal, meent dat de kunstenaars zelf meer betrokken moeten worden bij de problemen van regionaal en plaatselijk kunstbeleid, met name waar het huisvesting en atelierswer- ving betreft. Het K.C.B. meent dat de ontstane discussie zich in geen geval beperken moet tot de problemen van de grote steden, maar doorgevoerd moet wor den naar de regio. Het neemt zich dan ook voor, in de komende weken bijdragen aan deze discussie te le veren, voortkomende uit te organi seren bijeenkomsten der bij het K.C.B. aangesloten kunstenaars en verdere geïnteresseerden. Het roept zijn leden op, zoveel mo gelijk deel te nemen aan deze en el ders georganiseerde discussies. VERWARREND Welnu, deze discussie heeft inmiddels plaatsgevonden, waarbij door het be stuur van het K.C.B. beeldende kun stenaar Ad Molendijk uit Amsterdam was uitgenodigd, die, zoals men in eerste instantie veronderstelde, als lid van het BBK ondermeer was ge komen, om juist de tien stellingen nader toe te lichten en/of te verde digen. Maar, zo zei deze: „Ik zit hier niet alleen voor het BBK, ook om mijn persoonlijke mening over deze zaak naar voren te brengen." VOOR BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 Dr. v. OOSTEN Telefoon (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 738. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m T> 30-1 30 uur. Telefoon 738. Gezellig gezeten in een grote kring werd er door alle aanwezigen al dan niet beeldende kunstvogels) door gezaagd over wat nu de feitelijke be doeling was van deze hele „scene", zoals deze zich momenteel afspeelt, waarbij vooral de vraag primair stond: „Wat moeten we nu eigenlijk doen?" „Welke aktie kunnen we gaan ondernemen, moeten we de straat op, moeten we het Stedelijk museum in Amsterdam misschien gaan bezetten, moeten we (net als in Groningen uit protest, uiting van ontevredenheid, machteloosheid schilderijen op straat gaan verbran den? Kortom, men zat in de „clinch". „Laten we vooral niet in de veron derstelling leven," zo stelde een der aanwezigen, „dat we juist nu op de ze avond zo als we hier bij elkaar zitten, net dat ene vonkje vinden, dat de aanleiding kan zijn tot de gro te omwenteling, in het voordeel van ons, kunstenaars." Het BBK stelt in een bulletin het vol gende Een totale omwenteling in de huidige maatschappij struktuur valt niet on middellijk te verwachten. Het volk is geïndoctrineerd met de stelling - niet de onze - dat wij in een welvaart staat leven en is er van doordrongen, dat in produktiviteit de hoogste waarden liggen besloten. De macht van de produktie wordt gelijk aan de macht van de controleerbare con sumptie. Wie eet en slaapt werkt mee aan het opvoeren van de produktie. Wie alleen maar eet en slaapt zal zijn welvaart moeten verdedigen. Anderen zouden er zich meester van kunnen maken, van dit prachtige ge mechaniseerde produktie-apparaat dat iedereen vrij en blij maakt. Het gevaar bestaat dat de overheid op een gegeven moment de kontrole verliest over het steeds gekompli- ceerder wordende mechanische sys teem, de verwelvaarting uit de hand lopen gaat, alsmede het systeem van de verdediging van die materiële wel vaart. Dan zal er geen sprake zijn van so ciale revolutie, maar van een totale destruktie, als van een dolgedraaide machine. De kunstenaar heeft niet verleerd te dromen. Met inzet van heel zijn in- tellektuele en artistieke vermogen ontwikkelt hij utopieën. Utopieën die niet verwerkelijkt behoeven te wor den en daardoor de droom niet ont krachten, ons berijk niet begrenzen. Mechanische verwerkelijking degra deert kunst tot een tijdelijk kunst- produkt. Zie wat wij zien! Nee, on ze belevenis is anders: In het met- materiële ligt de waarde. En daar schuilt onze kracht. Wat de overheid voor kunst aanziet is een produkt, niet de impuls die ge stalte gekregen heeft. De maatschap pij laat zich beïnvloeden door de over heid. Ter verduidelijking: Onder de over heid wordt verstaan leiding of be stuur; ondermaatschappij, het volk onder leiding van die overheid. Paul van Krimpen uit Wieringer- waard: „De hele stellingname van die z.g. overheid, en de overheid zelf, (wie dat dan ook mogen zijn) kun nen gezien worden als een compacte massa, een grote vette aangebrande koek, en de enige manier om die koek om te keren (want dat moet ie) is door er steeds maar in te porren, steeds maar poken. En je kunt er donder op zeggen dat hij zich (vroeg of laat) vanzelf wel eens een keer omdraait. Deze hele toestand met n ieder die er bij hoort, kortom deze overheid, moet volledig omgeturnt worden, in z'n huidige vorm." Veel werd er verder nog gepraat over de tien stellingnamen van het BBK, en eventuele wijzigingen die er in moesten worden aangebracht (zie punt 4. stellingen). Het CRM moet gelijk aan gewicht zijn, ook als b.v. het Min. van De fensie; „Want dat is toch veel duide lijker," opperde men. Paul van Krim pen stelde het nog krasser: „Laten we meteen het hele „Happie" er aan toe voegen (Landbouw, visserij, on derwijs enz.)" Verder wordt er veel te veel „gelult", aldus Ger Polak, aan wie herhaaldelijk verzocht werd zijn kop dicht te houden, waarschijnlijk daar suggesties van zijn kant uit bleven. Inmiddels is het half twaalf gewor den en gespreksleider Frank van Kreuningen stelt voor, tien minuten stoom af te blazen, daar het geheel een chaotische aanblik begint te krij gen, met heftig armgezwaai (en zo). Zo chaotisch zelfs dat twee „verder geïnteresseerden" die nog even naar binnen komen rollen, door een KCB bestuurslid gesmeekt worden weer te vertrekken, daar een ieder volgens zijn zeggen met z'n handen in het haar zat. Zelfs toevoeging van een uur veran dert aan (je situatie niets, het blijft verward. Wel komt men wat na heen en weer gepraat tot de samenstelling van een werkgroep van bescheiden formaat die bestaat uit: Tom Dor- beck - Kees Jansen - Henk Boeken- oogen - Toon Roest - David Kouwe- naar - Kiek Schrieken - D. Granaat - Ger Polak - Paul van Krimpen en Henk van den Idsert. Deze werkgroep stelt zich ten doel uitbreiding te geven aan de stellin- Flip Spetel, een avontuurlijke zaken man, die al enkele stunts heeft uit gehaald om aan geld te komen, leeft op voet van oorlog met de plaatse lijke politie, in casu rechercheur Maast. Maar men kan hem niets ma ken, hij blijft altijd precies binnen de normen van de wet. Als hij weer eens op zwart zaad zit, bedenkt hij iets origineels. Middels een adver tentie maakt hij bekend, dat „uitge verij Spetel" een boek ter perse heeft getiteld: ,,'t Liefdeleven van m'n ba zen', geschreven door een sekreta- resse. Wat hij verwacht, gebeurt: 'n aantal vooraanstaande ingezetenen in de stad leest de advertentie en ze krijgen het benauwd. Stel je voor, dat het hun vroegere sekretaresse is met wie ze wel eens een avontuur tje gehad hebben Ze reageren verschillend: de een die komt met geld, als bepaalde passa ges niet in het boek zullen voorko men. Flip accepteert het in dank en belooft alles, wat men maar wil. Er zijn er ook, die hem bedriegen. En als na enkele dagen blijkt, dat er in gebroken is in het kantoor, begrijpen Flip en zijn sekretaresse, dat de „JACHT OP EEN MANUSKRIPT' begonnen is. Alleen in werke lijkheid bestaat het manuskript en kel in de verbeelding van Spetel, die er goed geld uit slaat. Als de dreigementen werkelijkheid worden, gaat het er slecht uitzien voor Spetel. En dan Nee, verder zeggen we niets. Het is een ondeugend verhaal, gekruid met humor en spanning, zodat u elke keer opnieuw met belangstelling de vervolgen van ONS NIEUWE FEUILLETON zult willen lezen. Hoe uiteindelijk al les op z'n pootjes terecht komt, zult u aan het slot kunnen lezen. Maar tot zolang blijft de spanning er in. Wij wensen u er veel genoegen mee. Redaktie gen, en zal zich beraden op regiona le akties. Toch kwam men op deze avond nog tot een samenvattend communique en wel: Toch kwam het KCB en alle aan wezigen (waaronder werkende leden zowel als belangstellenden) beelden de kunstenaars tot de volgende ver klaring: 1. Zij stelden zich achter de aktie van de BBK. 2. Zij onderschrijven de door de BBK geformeerde stellingen. 3. De samengestelde werkgroep zal openstaan voor elke kunstenaar, die deze zaak ter harte gaat. Op donderdagavond 5 juni is in „De Rustende Jager" in Schoorl een op richtingsvergadering gehouden van de nieuwe korfbalvereniging. Na een demonstratie, die vooral door veel jongeren werd bijgewoond, bleek op de vergadering genoeg belangstel ling voor het korfbal te bestaan. Het is de bedoeling dat er gespeeld wordt met een senioren-twaalf tal (18 jaar en ouder) en een adspiranten- twaalftal (10 - 14 jaar), start op 19 juni a.s. De training is voorlopig vastgesteld op donderdagavond vanaf 7 uur en Nadere inlichtingen kunt u verkrij gen bij: R. Obbes, Meidoornweg 39, 'telefoon 597 en C. Plomp-de Meijere Meidoornplantsoen 97. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd Gaarne brengen wij onder uw aan dacht dat de STICHTING HET DORPSHUIS ook dit jaar weer een VAKANTIE-ZOMERFEEST organi seert voor kinderen van 3-12 jaar, ge durende 4 weken van de grote va kantie, te beginnen maandag 30 juni t m vrijdag 25 juli. Zaterdag's en zondag's niet. Het doet ons veel genoegen dat wij u met de zakelijke gegevens die u hieronder kunt lezen, tevens het vol ledige programma van dat kinderies- tijn kunnen aanbieden. Wij hopen dat dit kindervakantiewerk vele ouders, die door seizoendrukte niet in de ge legenheid zijn er met de kinderen op uit te trekken, de helpende hand zal bieden, en dat de kinderen er veel plezier aan zullen beleven. Uw kin deren zijn van harte welkom, wij ho pen er samen een feestelijke gebeur tenis van te maken! De kleuters. Als verzamelpunt voor de allerklein sten van 3-6 jaar hebben wij het Dorpshuis in gereedheid gebracht. Onder kleuters verstaan wij alle kin deren die nog niet een lagere school hebben bezocht. Het is de bedoeling er zoveel moge lijk met de kleintjes op uit te gaan, maar het zal u duidelijk zijn dat wij rekening moeten houden met hun uithoudingsvermogen. Zij kunnen dus niet deelnemen aan het hieronder ver melde programma. Wel zullen wij trachten allerlei ge zellige uitstapjes met ze te maken in de omgeving, aangepast aan de leef tijd. Ze worden beslist niet vergeten. De kinderen worden tussen 9.30 en 10.00 uur in het Dorpshuis verwacht. Alle andere bijzonderheden zijn ge lijk aan die voor de grotere kinde ren. De grotere kinderen. Plaats van samenkomst: de Van Reenenschool, tussen 9.30 en 9.45 uur. Overblijven: alle kinderen brengen brood mee, ook de kleuters. Er wordt gezamenlijk gegeten, de kleuters in het Doips huis, de andere kinderen eten in de school. Elk kind krijgt een flesje melk of karnemelk. Snoep Het is de kinderen niet toegestaan snoep, geld of drinken mee te bren gen Dus alleen brood en fruit. WIJ ZORGEN VOOR EEN SNOEPJE ONDERWEG Wilt u toch iets extra's doen? Stort dan een kleinigheid in de „LUILEK- KERDOOS", ook gaven in natura zijn welkom! Kosten: Deelname van tenminste eén week: 6per kind per week; 2e kind uit 'hetzelfde gezin 5,— per kind per week; 3e en volgende kind uit hetzelfde gezin 4,per kind per Deelname per dag SINDS ENIGE JAREN MOGELIJK, 1,50 per dag per kind - hierop worden geen kor- tingfen gegeven. KINDEREN VAN ZOMERGASTEN kunnen ook deelnemen! Zij betalen 2,per dag, ongeacht het aantal dagen. Alle betalingen dienen vooruit te ge schieden, de kleuters betalen in het Dorpshuis, gelijktijdig met de opga ve. De grotere kinderen in de Van Reenenschool. Afhalen van kinderen: alle kinderen kunnen worden afge haald tussen 4 uur en 5.15 uur s middags. Zwemmen: Tijdens het Vakantie-Zomerfeest wordt niet gezwommen. Geeft u de kinderen dus geen badgoed mee! PROGRAMMA le WEEK: maandag 30 juni, 's ochtends, mid- getgolf - alle leeftijden; 's middags. alle wedstrijden op het speelveld leeftijden; dinsdag 1 juli, dagtocht: schatgraven op het strand, Bergen aan Zee; woensdag 2 juli, 's ochtends: teken wedstrijd op het schoolplein - alle leeftijden; 'smiddags: 6-7-8 jr. naar de speeltuin; 9-12 jr. volksdansfeest; donderdag 3 juli, 's ochtends: gan zenbord in het groot - alle leeftijden; 's middags: speurtocht door de bos sen - alle leeftijden; vrijdag 4 juli, dagtocht: naar het speelduin - spelmateriaal mee - alle leeftijden. 2e WEEK: maandag 7 juli, 's ochtends: midget golf - alle leeftijden; 's middags: speurtocht met opdrachten; dinsdag 8 juli, dagtocht: zandfigu- renwedstrijd - Bergen aan Zee - alle leeftijden; woensdag 9 juli, dagtocht: 6, 7, 8, 9 jr. naar de speeltuin; 's ochtends: 10-12 jr. wedstrijd op het speelveld; 's middags: 10-12 jr. bezoek aan de „Lioba stichting" te Egmond-Binnen. Zijderupsen-kwekerij en pottenbakke rij; donderdag 10 juli, dagtocht: 6, 7, 8 jr., Bergen aan Zee met bezoek aan het zeeaquarium; dagtocht: 9-12 jr. met de bus naar Bergen aan Zee, daarna langs het strand naar Eg- mond aan Zee, waar we het museum bezoeken, scheepsmodellen, kleder drachten enz., met de bus terug naar Bergen; vrijdag 11 juli, 's ochtends: 6. 7, 8 jr. wedstrijden op het speelveld; 's ochtends: 9-12 jr. tekenen op het schoolplein; 's middags: alle leeftij den, wandelpuzzeltocht 3e WEEK: maandag 14 juli, dagtocht: alle leef tijden - naar de Staatsbossen, spel materiaal mee; dinsdag 15 juli, 's ochtends: 6, 7, 8 jr., schelpen zoeken aan het strand; 's ochtends, 9-12 jr. midgetgolf; 's middags - alle leeftijden - we wer ken met de schelpen, maken er al lerlei leuke dingen van! Jongens en meisjes (door loting aangewezen) mogen de prijswinnaars aanwijzen; woensdag 16 juli, 's ochtends: alle leeftijden, ganzenbord in het groot; 's middags, 6. 7, 8 jr., speurtocht door de bossen; 's middags 9-12 jr., bezoek aan de Stadskwekerij in Alk maar; donderdag 17 juli, dagtocht - alle leeftijden, schatgraven op het strand; vrijdag 18 juli, 's ochtends: alle leef tijden, naar het bos, spelmateriaal mee; 's middags, alle leeftijden, wan delpuzzeltocht. 4e WEEK maandag 21 juli, dagtocht: 6. 7, 8 jr. naar het speelduin, spelmateriaal mee; dagtocht 9-12 jr. zandfiguren- wedstrijd Bergen aan Zee; dinsdag 22 juli, 's ochtends: midget golf - alle leeftijden; 's middags: speurtocht door de bossen - alle leef tijden; woensdag 23 juli, dagtocht: 6. 7, 8 jr. naar de speeltuin; 's ochtends: 9- 12 jr. naar het bos, spelmateriaal mee; 's middags: 9-12 jr. bezoek aan de Molen van Piet te Alkmaar; donderdag 24 juli, dagtocht: 6, 7, 8 jr. schatgraven op het strand; 's ochtends: 9-12 jr. tekenen op het schoolplein; 's middags: 9-12 jr. volksdansfeest; vrijdag 25 juli, 's ochtends: wedstrij den op het speelveld - alle leeftijden; 's middags: uitstapje per bus naar Beets, bezoek aan poppentheater „Hinderik", waar we een fijne voor stelling bijwonen. Het ontbrak niet aan belangstelling vorige week donderdag, toen vele vrienden en kenissen van direkteur de heer Polak naar de receptie op het plein gekomen waren, om samen met burgemeester De Ruiter de ope ning van „Euroblik" te vieren. Doch alvorens de sleutel in het slot te steken, hield de heer De Ruiter 'n openingsspeech waarin hij onder meer stelde, ook namens t gemeen tebestuur erg blij te zijn met deze nieuwe vestiging, die absoluut de aandacht van alle Bergenaren ver diende. Eveneens sprak hij de wens uit, dat de heer Polak hier een stuk educa tieve culturele waarde in zou leggen. Het gaat er niet alleen om de men sen te verplaatsen, het belangrijkste is uiteindelijk de recreatieve waarde die u er ongetwijfeld in zult leggen, aldus de heer De Ruiter. Hij wenste de heer Polak en zijn vrouw veel geluk en voorspoed, waar na hij van de heer Polak 'n mand met een keur van dranken uit heel Eurona kreeg aangeboden. Voor de laatste examens, gehouden in de maand mei door V.L.P. te Den Haag slaagden de volgende leerlin gen van Instituut Burdorf n.l.: MACHINESCHRIJVEN Shirley Brood, Marjolein de Ridder, Wilma Veldman, Maria Veldman, C. van Geelen, Wia Hoefnager, Mary Udema, Quirina Woutersen allen te Alkmaar. Gerard Bruin, Jaap Purmer, Antom- us Voermans, Marry Timmerman, G. Velzeboer, allen te Alkmaar. Cornelia Immink te Obdam, Elly Bakker te Bergen, Anja Vaalburg te Stompetoren, Clara van der Eems, Nienke v. Dokkum beiden te Heiloo, Andries Kraak, Tonny van 't Riet, beiden te Middenmeer, Marja van der Gragt, Alie Koedijk, Nel Koedijk te St. Pancras, Johanna May, A. Blok, beiden te Wormerveer, Frederik van Aalst, Loes v. Setten beiden te Wie- ringerwerf, Klaziena Rezelman te Groet. STENOGRAFIE Ned. Ida Beentjes te Alkmaar. STENOGRAFIE Frans: Marianne van der Vliet te Alkmaar. Maandag 16 juni: Groet, 19.30 uur: Puzzelwandel tocht, start café Mereboer. Dinsdag 17 juni: Schoorl, 19.30 uur: Puzzelwandel tocht, start café Honky Tonk, Duinvoetweg. Woensdag 18 juni: Camperduin, 20.00 uur: Zeehengel- wedstrijd, inschrijven aldaar. Incl. Zeepieren Op de dinsdagavonden van 8, 15, 22 en 29 juli en 5 augustus a.s. zullen in de Ruïnekerk te Bergen N.H. weer orgelconcerten worden gegeven. Als organisten treden op: 8 juli: André Verwoerd, organist van de Paulus- kerk te Rotterdam; 15 juli: Wim Daim, organist van de Doopsgezinde kerk te Haarlem; 22 juli: Gerben Bergstra, organist van de Doopsge zinde kerk te Leeuwarden; 29 juli en 5 augustus: Jan Slot, organist van de Ruïnekerk te Bergen. De concerten vangen aan om 8.30 na middags. Kaartverkoop vooraf vindt plaats bij de boekhandels: Bergense boekhan del, De Haan en Schoelink te Ber gen. Prijs ƒ1,— per persoon en per concert. Op de dagen der concerten is er aan de kerk nog mogelijkheid kaarten te verkrijgen vanaf 8 uur. Programma's worden aan de bezoe kers gratis verstrekt.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1