Schoorl weer een groot pand rijker I I Geslaagd concours van Schoorlse drumband Universiteitskoor Stettin komt naar Bergen Bejaardentocht Bergen GERRITSEN '~Üan jSpei/h uit <Ltjmon? succesvol Kristal met zilver Expositie in Warmenhuizen van 30 juni tot 1 september verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Culturele commissie Ursula - Warmenhuizen EVENEMENTENLIJST 1969 BERGEN EN BERGEN AAN ZEE Aan onze kwartaalabonnees 552867 Ver. Algemeen Welzijn De expositie 'Palet van West-Friesland' Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Jaarlijkse collecte ten bate van het Anjerfonds Reuma-collecte Hengelsportvereniging 'Vislust' Correspondent verhuisd Geslaagd Burgerlijke Stand SCHOORL GEBOREN: 43e JAARGANG No. 25 DONDERDAG 26 JUNI 1969 4 PAG. weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 263 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Opening „De Kastanjeboom", thans café-restaurant annex bar, snack bar, sigarenmagazijn etc. en boek handel. Donderdagmiddag j.l. om 5 uur ver zamelden zich vele belangstellenden voor „De Kastanjeboom". Het was voor de fam. C. Vrouwe 't grote moment dat hun nieuwe bedrijf kon worden geopend. Daartoe aange zocht was de heer Jo de Leeuw, waarnemend wethouder en als ver tegenwoordiger van de Schoorlse Middenstandsvereniging gaarne be reid de officiële opening te verrich ten. In zijn van humor doorspekt betoog zag hij het als een grote aan winst voor Schoorl dat dit bedrijf tot stand was gekomen. Het bedrijf Vrouwe was uit z'n jasje gegroeid en was uitbreiding noodzakelijk ge worden. Elf jaar lang had de fam. Vrouwe reeds een snackbar plus si garenzaak etc. gedreven in de te kleine ruimte. Zo was dan nu na betrekkelijk korte tijd een zaak tot stand gekomen die elke kritiek glansrijk kan doorstaan. Bert Vrouwe Jr. had de eer, op een fluwelen kussentje gelegen schaar aan de heer De Leeuw te overhan digen, om door hem voor 't pand getrokken lint door te knippen en hiermede de zaak voor geopend te verklaren. De heer De Leeuw be schouwde het als een grote eer de eerste te zijn die de fam. Vrouwe kon gelukwensen met voor hen zulk een belangrijke dag. Velen vulden daarna het cafe-res- taurant om de fam. Vrouwe te fe liciteren met de tot standkoming van hun nieuwe bedrijf, waaronder verschillende deportaties van plaat selijke verenigingen, zakenmensen ter plaatse en collega's. Ook wij mochten tot de overtuiging komen dat hier iets groots is ge realiseerd. Het doet intiem aan, we zijn ervan bewust dat het publiek er gaarne zal vertoeven. Schoorl is een mooie zaak rijker geworden en zeer ten dienste voor de hier ver toevende gasten. Wij wensen de fam. Vrouwe veel succes en hopen en vertrouwen dat hun verwachtingen ten aanzien van de nieuwe zaak bewaarheid zullen worden. Zij nog vermeld dat de bar zal worden beheerd door de heer J. Rietveld. Ook hier heerst een ge zellige sfeer. Aannemer was fa. Visser te Koe dijk, architect de heer Berkhout te Amsterdam; de fa. Korn, stucadoors- werk; fa. C. Meijer schilderswerk en A. Konijn te Ursem, electriciteit. Ook hun allen komt een woord van lof toe. VOOR BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel. 2700 en 3895 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W (VRMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 Dr. v. OOSTEN Telefoon (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. Programma 1969 - Oude Ursula Kerk 1 juli - 1 september: Expositie „Palet van West-Fries land". Prenten, tekeningen en schilderijen van vroegèr en nu. Geopend iedere dag van 10.00 12.00 uur en van 14.0017.00 uur behalve zondagmorgen. Concertserie; 8 juli: Nelly Bourée, trompet Simon C. Jansen, orgel. Toegangsprijs 3, 23 juli: Trio Louis van Dijk Toegangsprijs 3, 14 augustus: Utrechts Byzantijns Koor. Toegangsprijs 4, Aanvang van de concerten 20 uur. Abonnementen voor de hele serie concerten 10,verkrijgbaar bij mevr. L. Wit-Zutt, Hartendorp 6. Foto Haasbroek - Schoorl SCHOORL - GROET EN CAMPERDUIN Zaterdag 28 juni Voetbalwedstrijd P.V. de Kern-Artiesten'. Aanvang 2 uur. Veld v.v. Schoorl aan de Molenweg. Baten voor bouw van een cantine v.v. Schoorl. Met medewerking Schoorls fanfare 'De Vriendschap'. Zaterdag 28 juni tot en met dinsdag 1 juli Kermis in Schoorl. Dinsdag 1 juli Autopuzzeltocht - Start grote parkeerterrein aan de Laanweg te Schoorl. Inschrijving restaurant 'De Rus tende Jager', per auto 2,50. Aanvang 19.00 uur. Woensdag 2 juli V Schatgraven voor de kinderen in "Schoorl op het speel- duin, ter opluistering optreden van Schoorlse drum band. Aanvang 19.30 uur. Zeehengelwedstrijd te Camperduin. Inschrijven aldaar. Incl. zeepieren 3,Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 27 juni Autorally. Aanvang 19.00 uur. Start Binnenhof. In schrijven a 5,per auto bij de VVV-Bergen of een half uur voor de aanvang van de start. Open bridgedrive iedere vrijdag om 19.45 uur in hotel B '67. Inschrijving 4,per paar. Maandag 30 juni Wandelpuzzel tocht. Start en inschrijving a 1,per persoon bij de VVV-Bergen. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag 1 juli Concert door de Kon. fanfare 'West Frisia' bij de Ruïnekerk. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 2 juli Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest in de Katholieke Kerk, Dorpsstraat. Aanvang 20.15 uur. Willen onze lezers die per kwartaal gireren hun abonnementsgeld vóór 1 juli overmaken op onze postrekening t.n.v. Volkers en Leegwater, Schoorl Postabonnees f 3,50 Bezorgabonnees 2,25 Degenen die per kwitantie be talen krijgen deze aangeboden. Wil men veranderen door per giro te betalen gelieve dit dan aan ons kantoor op te geven. Uitlening der boeken van de biblio theek elke dinsdagavond van 19.00- 20.00 uur in het oude Raadhuis te Schoorl. Op 22 juni werd het vierde door de Schoorlse Jeugddrumband georga niseerde concours gehouden. Het is weer een groots festijn geworden, dat begunstigd werd door stralend weer. 's Morgens werd' een ont vangst gehouden van deputaties der ongeveer 20 deelnemende korpsen door B en W in café-restaurant „de Viersprong". En om precies één uur begon het concours. De toegang was gratis, alleen werd men beleefd ver zocht een programma te kopen. Een keurig verzorgd boekje waarin loco-burgemeester Dekker 'n voor woord had' geschreven. Ook de heer Dekker merkt hierbij op dat voor de vierde maal in successie onze drumband haar jaarlijks concours organiseert. Over enige jaren schrij ven we „per traditie getrouw" want die kant gaat het wel op. Het actie- van 30 juni tot 1 september 1969, in de Oude Ursula Kerk van War menhuizen, geopend iedere dag van 10-12 uur en van 14-17 uur, behal ve op zondagmorgen. Deze tentoonstelling bestaat uit 2 delen. Een gedeelte oude kunst met prenten en schilderijen in bruikleen van het Zuiderzeemuseum te Enk huizen, het Westfries museum te Hoorn, de gemeente Enkhuizen en van particuliere verzamelingen. Het tweede deel bestaat uit gete kende en geschilderde landschappen van moderne kunstenaars als Jaap Min, Dirk Breed, Jaap Sax, Cees Groenewoude Kramer, Henk Wil- lemse, Maaike Braat en Harrie Kuy- ten. Het thema van deze expositie is het landschap en stadsgezicht van W.- Friesland, gezien door oude en mo derne kunstenaars. Behalve deze speciaal voor de „Tour In Noord-Holland" samenge stelde expositie zijn bovendien in de oude kerk, die prachtig is geres taureerd, koor-beschilderingen van Jan van Scorel (1495-1562) te zien. Dit alles tezamen maakt deze kerk tot een hoogtepunt in de route. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd In öe periode van 23 juni t.m. 5 jul li zal in de gemeente Schoorl weer de jaarlijkse collecte worden gehou den ten bate van het Anjerfonds. Zoals u waarschijnlijk bekend zal zijn, stelt het Anjerfonds zich ten doel steun te verlenen aan instel lingen die op cultureel terrein werkzaam zijn. Met veel genoegen mag ik hier ver melden dat in de loop van de laat ste jaren door het Anjerfonds Noord Holland aan Schoorlse verenigingen en instellingen uitkeringen zijn ge daan ten behoeve van de aanschaf van o.a. schaakklokken, een piano, bandrecorders, samenstellen van 'n bibliotheek alsmede muziekinstru menten (fanfarekorps "De Vriend schap" en de "Jeugddrumband Schoorl). Zoals u ziet is dit zo langzamerhand een aanzienlijke lijst van uitkerin gen geworden. Verheugend is eveneens dat de op brengst van de collecte ook in de gemeente Schoorl van jaar tot jaar een stijging vertoont. Zo bedroeg b.v. de opbrengst in 1966 313,77, in 1967 442,69 en in 1968 449,86. Als de „nieuwe" inwoners zich even vrijgevig tonen als de reeds jaren gevestigde inwoners, moet dit jaar de 500,zeker gehaald kunnen worden. Naar aanleiding van het vorenstaan de zal het een ieder duidelijk zijn dat ik de inzameling ook dit jaar weer gaarne bij u aanbeveel. De burgemeester van Schoorl, voorzitter van het Plaatselijk Anjercomité; R. Dekker, loco-burge meester. In het kader van een uitwisseling met het Utrechts Studentenkoor en Orkest zal van 25 JUNI - 3 JULI 1969 in Nederland verblijven het gemengde koor van de Technische Hogeschool van Stettin. Stettin ligt in de noordwesthoek van Polen, waar de Oder in de Oostzee uit mondt. De dirigent van het koor, Jan Szyrocki, heeft op uitnodiging van de Nederlandse regering enkele maanden in ons land verbleven om kennis te nemen van het Nederland se muziekleven. Tijdens dit bezoek zijn de plannen voor deze uitwisse ling ontstaan. Het koor is in de lente van 1952 ont- staan rond zijn dirigent, Jan Szy rocki, toentertijd student aan de TH van Stettin. Onder zijn inspireren de leiding won het koor na 6 maan den de vierde prijs in het Pools in teruniversitair muziekconcours (in Nederland is dit het PAN-concours) en deze goede start werd in 1959 be kroond met de 1ste prijs in dit con cours. Derhalve mag dit koor wor den beschouwd als het beste acade mische koor van Polen; zij hebben deze eerste plaats namelijk weten te behouden in de volgende con coursen, laatstelijk in Stettin 1967. Sinds zijn oprichting heeft het koor in Polen ongeveer 325 concerten ge geven, met een totaal aantal toe hoorders van meer dan 320.000. Daarnaast hebben zij sinds 1959 al verscheidene tournees naar het bui tenland gemaakt: Bulgarije, Italië, Joego-Slavië, D.D.R., Engeland, Oostenrijk en Frankrijk. Het koor bestaat geheel uit studenten, die naast hun colleges en laboratorium werk met plezier hun tijd steken in de veeleisende aktiviteiten van het koor. Hun dirigent, Jan Szyrocki, is na het behalen van de ingenieurstitel lid van de wetenschappelijke staf van de T.H. van Stettin. Hij wijdt naast zijn technische werk veel aan dacht aan de muziek. In de eerste plaats het koor, dat hij nu al meer dan 15 jaar leidt. Bovendien compo neert hij en zijn werk is reeds tot in Nederland doorgedrongen: het N.C.R.V.-Vocaal Ensemble heeft on langs een werk van hem uitge voerd. Een bijzondere verdienste mag het weten, dat hij het koor, ondanks de wisselende stud'enten- bezetting, altijd op een zeer hoog peil heeft weten te houden. Het koor telt nu 80 leden. De tournee door Nederland valt in een reis, die het koor maakt van Frankrijk naar Denemarken. Na het concert in Parijs zullen zij woens dag 25 juni 1969 op Schiphol arri veren. Waarschijnlijk zullen zij op treden in het Internationale koor festival, dat in die tijd in Scheve- ningen wordt gehouden. Voorts zul len zij concerten geven in Bergen (N.H.), op 26 juni in de Ruïnekerk, Dronten (Meerpaal) en Utrecht (in de aula van de Rijksuniversiteit). Over een vierde concert wordt nog onderhandeld. Hun programma is nog niet bekend. Gezien de deelname aan het Koor festival is te verwachten dat naast werken van Oost-europese compo nisten ook een Nederlands werk uitgevoerd zal worden. Naast concerten zal uiteraard veel aandacht en tijd besteed worden aan sight-seeing in Nederland. Op 3 juli zullen zij vertrekken naar Kopenhagen. ve bestuur zal er zeker haar best voor doen dat Schoorl ook in dit opzicht een naam krijgt. Voor de drumband hebben we alle maal een zwak hart en dat is ook niet zo verwonderlijk want wat be stuur en leden in de korte tijd van haar bestaan hebben gepresteerd is ongelooflijk. Tot slot zei de heer Dekker te hopen dat de dag van het concours zou mogen slagen. En dat is ze zeker. De voorzitter van de drumband, de heer Koomen bracht in zijn welkomstwoord dank aan B en W èn de ouders der leden. Deze hadden er voor gezorgd dat de jongelui zijn voorzien van nieuw schoeisel en nieuwe trommels. De rij van deelnemers werd geopend door de organiserende vereniging die buiten mededinging meedeed. Dit was ook het geval met „De Vriendschap" die onder meer haar première gaf van de mars „The longest Day", waarbij bleek dat de leden van ons fanfarekorps uitste kende fluitisten telt. De jury werd evenals voorgaande jaren, gevormd door drie leden van de Amsterdamse Politiekapel, die elke band op diverse punten beoor deelde. Ook de tambour-maitre werd be oordeeld, speciaal op algemeen op treden, wijze van aangeving en ook tempo. Elk korps werd na zijn op treden met een gul applaus van het talrijke publiek beloond. De regie was in goede handen terwijl de wal kie-talkies goede dientsen bewezen. Elke deelnemende ploeg werd op tijd opgeroepen zodat er geen ver ging ontstond. 's Avonds vond een showwedstrijd plaats waarbij onder meer de origi naliteit en het show-element wer den beoordeeld. Voor 't volgende jaar, een lustrum feest, heeft dé Schoorlse drumband grootse plannen. Er wordt dan een internationaal concours gehouden - waarover momenteel wordt beraad slaagd. Men is al zeker van deelna me van een band die gevormd wordt door leden van de Duitse Bundes- wehr. En dan staat er nog een uit wisseling op het programma met de stad Würzburg in West-Duitsland. Onze jeugd zal waarschijnlijk in de maand juli een bezoek aan deze stad brengen. De reuma-collecte heeft in Bergen opgebracht f 2810,Hartelijk dank aan allen die hier aan meewerkten. Bestuur UW afd. Bergen N.H. Zondagmorgen j.l. hield de h.s.v. 'Vislust' weer een viswedstrijd, dit maal in 't Veld. De baars liet zich echter niet gemakkelijk vangen, want de 18 deelnemers vingen er slechts 49. 1. H. de Vet met een baars van 28 cm. 2. J. de Leeuw 147,4 cm. 3. M. Ens 71,8 cm. 4. J. Mylhof 63,4 cm. 5. J. Barf 50,1 cm. 6. A. v. Rijn 48,8 cm. 7. Th. Smit 42,1 cm. 8. A. Dekker 40,6 cm. 9. P. Smit 29,5 cm. 10. C. Kaandorp 29,3 cm. De volgende wedstrijd is 13 juli, ver trek 's morgens 6 uur uit Warmen huizen. Onze correspondent voor Schoorl, de heer K. Roos, is verhuisd. Hij woont niet meer in de Irenestr. nr. 11 te Schagen maar zijn ad'res is nu Dorpen 24, aldaar. Verenigingsbesturen e.d. gelieven hiermee rekening te houden bij het verzenden van uitnodigingen e.d. Het telefoonnummer van de heer Roos is ongewijzigd: 02240-2183. Onze plaatsgenoot, de heer J. Moer beek, Middengeestweg 24, Bergen, is te Haarlem geslaagd voor het staatsexamen Fysiotherapeut. Onze hartelijke gelukwensen. Op woensdag 18 juni vond wederom de jaarlijkse uitgaansdag voor be jaarden uit Bergen plaats. Aanvankelijk leek het weer spelbre ker te zullen worden, daar de lucht grauw was en er af en toe een buitje viel. Al spoedig bemerkten we dat de weergoden de bejaarden niet in de steek zouden laten en brak af en toe de zon door. De temperatuur was voor een bustocht uitstekend. Om 8.15 uur verlieten we Bergen en vertrokken via Schoorl, de Wierin- germeer en Afsluitdijk naar Fries land. Omstreeks 10.30 uur werd in hotel „De Wijnberg" te Bolsward de eerste koffie gebruikt. Daarna genoten de bejaarden van een klei ne wandeling in het centrum van Bolsward en werden enkele oude gevels alsmede het prachtige raad huis van deze stad bekeken. Daar na vertrokken wij naar Sneek, al waar drie plezierboten klaar lagen voor een tocht over het Sneeker- meer naar Grouw. Begunstigd door ideale weersomstandigheden geno ten velen van het mooie Friese land en de meren. Vervolgens ging deze tocht naar 't Oranjewoud, alwaar voor een diner aangelegd werd in hotel „Tropica- na", alwaar na een kleine versna pering een bezoek kon worden ge bracht aan het tropen-fauna, waar vele mooie uitzonderlijke vogels te zien waren. Het diner in „Tropi- cana" was bijzonder goed en werd dan ook door allen zeer gewaar deerd. Tijdens het diner sprak de voorzit ter een kort woordje tot de bejaar den, waarbij hij namens hen de in woners van Bergen bedankte voor de financiële giften die het moge lijk hadden gemaakt deze tocht te organiseren. Het dankwoord van de bejaarden werd gesproken door de heer Ven- nik. Op kernachtige wijze memo reerde hij hoe geweldig deze dag georganiseerd was en onderstreepte nog eens het grote belang van de bejaarden om samen „uit" te zijn. Dat de dank niet alleen van deze spreker uitging bleek nog eens toen de bejaarden spontaan een loflied zongen op de voorzitter van het Comitee Ouden van Dagen, n.l. „André Tros zal nooit verloren gaan". Ook de terugreis verliep spoedig en in Bergen werden de bejaarden op gewacht door de Drumband en de Berger Harmonie. Deze muzikale ontvangst werd door de bejaarden zeer op prijs gesteld. Deze 24e bejaardentocht werd on der leiding van praeses de heer Tros tot een goed einde gebracht en de bejaarden beginnen nu al weer te praten over de 25e jubileumtocht van 1970. BERGEN GEBOREN: Nathalie, d.v. J. H. Nouhan en C. R. van Hattum, Oude Bergerweg 1. Henriëtte F, d.v. H. JSchroder en F. S. A. van der Torren, de Rouge- mont-Nes 18. ONDERTROUWD: Albertus G. M. Dekker 23 jaar, Ros- kamstraat 11 Alkmaar en Wilhel- mina A. M. Hoebe, 21 jaar, St. Anto- niusstraat 1. GEHUWD: Cornells J. J. de Wit, 24 jaar, K. de Grotelaan 35 en Karin M. Meijer, 24 jaar, Oosterweg 52. Jacob de Vries, 20 jaar, Oranjelaan 21 en Petronella A. Bus, 17 jaar, Oranjelaan 21. OVERLEDEN: Maart je Koning, wed. C. Broertjes, 88 jaar, Breelaan 53. Paulien Nanda, dochter van J. M. Lam en M. Kooy, Dennenlaantje 3. GEHUWD: Ronald G. J. Janneman met Johan na M. Zijp. OVERLEDEN: geen.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1