Federatie van VVV's organiseerd Kinder-Expres GERRITSEN Jaarvergadering voetbalvereniging Duinranders" Schoolreisje „Van Brederodeschool KELTUM PLEET Zaterdag a.s. voetbalwedstrijd Schaatsploeg Schoort 1 verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Optreden Dansgroep Pauline de Groot in Bergen Kerkconcert door Zweeds kwartet Paardensportdag en Concours Hippique in Bergen 55 SCHAATSEN SPUITEN MET DE BRANDWEER Fietstoertocht 25 km Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Burgerlijke stand Van Reenenschool Bergen GEVONDENEN VERLOREN VOORWERPEN Expositie in Oosterland Burgerlijke stand Geslaagd 43e JAARGANG No. 27 DONDERDAG 10 JULI 1969 4 pagina's weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar f 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Wilt u uw kinderen een leuk uit stapje bezorgen en zelf eens een 'vrije' dag nemen? De Kinder-Expres biedt u hiertoe de mogelijkheid. On der dit motto heeft de federatie van WV's boven het Noordzeekanaal, in samenwerking met de WV's van Bergen, Egmond aan Zee en Wijk aan Zee een bustocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar op touw gezet. Een tocht die door de hele kop van Noord-Holland gaat, inclusief met warme lunch en frisdranken voor het luttele prijsje van 11,75 per kind, en die bovendien de nodige afwisse ling in petto heeft. Kaarten voor het uitstapje zijn verkrijgbaar bij boven genoemde VW-kantoren, die even eens de plaats van vertrek zullen zijn. Ook de leiding laat niets te wensen over want iedere VVV zorgt voor zijn eigen leidsters - één op de tien kin deren - die hen op de tocht naar Purmerend, Volendam, Marken, Edam zullen vergezellen. De Kinder- Expres zal iedere dinsdag van 8 t/m 26 augustus gehouden worden, bij voldoende belangstelling tenminste, maar het succes lijkt bij voorbaat verzekerd. De vertrektijden vanaf Bergen, Eg mond aan Zee en Wijk aan Zee zijn respectievelijk 8.15, 8.35 en 9.15 waarna men naar de eerst plaats van bestemming (Purmerend) zal gaan, voor een bezoek aan de Veemarkt VOOR BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. Na haar optreden vorig jaar komt Dansgroep Pauline de Groot weer naar Bergen om in het kader van Toer-in Noord-Holland enige optre dens te verzorgen. Dansgroep Pauline de Groot heeft thans een geheel nieuw avondvul lend programma, waarvan de pre mière gegeven werd op het Wereld Theater Festival 1 dat eind april in Nancy werd gehouden, waarna zeer succesvolle avonden volgden in het Instituutstheater te Amsterdam. Er was grote publieke belangstelling en in de landelijke pers - Parool, Vrije Volk, Algemeen Handelsblad, Volkskrant, Haagse Courant e.a. - werd de dansgroep zeer levend be sproken. Het programma bestaat uit twee stukken: 'Om de aarde', choreografie Pauline de Groot, en 'Fields', choreografie James Tyler. De groep bestaat uit: Pauline de Groot, Joke van Brum- melen, James Tyler, Johan Kos en slagwerker. Het ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk werk ver leende een subsidie om de choreo grafie van deze stukken te reali seren. De groep komt in Bergen op: Vradg 11 juli en 1 augustus in het Kunstcentrum, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 16 augustus, in de Zwarte schuur, aanvang 20.30 uur. Toe gangsprijs 3,voor volwassenen, 1,50 voor scholieren, studenten, cjp, e.d. waar zoals volgens informatie koeien kalfjes, schapen en lammetjes beke ken en geaaid kunnen worden. Om 11.15 begeeft men zich naar Volen dam waar men tot 12.45 een (warme!) lunch met frisdrankjes aangeboden krijgt in het restaurant AMVO, dan wordt er om 13.00 uur met de boot naar Marken vertrokken voor een korte wandeling naar de bus, die klokslag 13.45 naar Edam rijdt voor een bezoek aan de speeltuin waar weer frisdranken zullen worden aan geboden. In dezelfde volgorde begeeft men zich om 15.05 naar de startpunten van het reisje zodat de kinderen om 16.00 uur kunnen worden afgehaald in Bergen bij het VVV-kantoor, in Egmond aan Zee om 16.20 en in Wijk aan Zee om 17.00 uur. Nogmaals, de kaarten voor dit at tractieve tochtje zijn verkrijgbaar bij de drie VVV-kantoren, en kunnen bij voorkeur afgehaald worden vóór maandagmiddag 16.30 uur. Meer informatie, eveneens bij deze kantoren, waar de ouders de tele foonnummers van de gelegenheden waar de kinderen zich op de ver schillende tijdstippen zullen bevin den kunnen krijgen, zodat zij ten alle tijde bereikbaar zijn. Het tweede concert dat dit seizoen in de NH kerk te Schoorl werd gege ven, vond afgelopen zondag plaats en werd verzorgd door het Zweedse Quadro Karlstad. De publieke belangstelling was veel groter dan vorige keer, nu waren er ruim honderd belangstellenden en daarbij opvallend veel toeristen. De heer Jules de Vries, die zoals zijn naam al verraadt, in Nederland ge boren is, maar al jaren in Zweden woont, dankte voor de aanvang van het concert de VVV en het kerkbe stuur dat zijn kwartet de gelegen heid had gekregen hier op te treden. Karlstad is een plaats ongeveer zo groot als Alkmaar en ligt 250 km ten noorden van Gothenburg. De afstan den in Zweden zijn enorm, soms moet een musicus die aan het orkest te Karlstad is verbonden enkele hon derden kilometers rijden voor hij in de plaats is waar een concert moet worden gegeven. Het kwartet bestond naast genoemde heer de Vries uit de dames Böret Edlund, fluit, Yvonne Tidström, cla- vecimbel en de heer Tidström viool. De aanwezigen luisterden geboeid naar de verrichtingen van deze be roepsmusici die voortreffelijk op el kaar bleken te zijn ingespeeld. Het programma vermeldde werken van Carl Ph. Em. Bach, Platti, Ra- meau, de componist die de laatste tijd blijkt te worden herondekt, Jo seph Haydn en J. S. Bach. Door het enthousiaste publiek werd het kwartet gedwongen een toegift te spelen die bestond uit het vivace der Sonate nr. Ill van J. S. Bach. Ds. van Kooten dankte het kwartet voor hun mooie muziek en merkte op dat hij erg blij was dat vooral door de stimulerende medewerking van de heer van Teulingen van de VVV dit concert heeft kunnen plaatsvinden. In zuiver Zweeds werd de laatste zin van de dominee uitge sproken zeer tot genoegen van de musici. Er waren bloemen voor de dames en gebak voor de heren. Re sumerend kan worden gezegd dat zowel het kerkbestuur als de WV velen door deze concerten enkele aangename uurtjes hebben bezorgd Deze concerten zijn zeker voor her haling vatbaar. Evenals voorgaande jaren organi seert de VVV in samenwerking met de Kon. Ned. Federatie van rij- verenigingen, afd. Noord-Holland midden een groots ruiterfestijn, op het terrein bij de Fransman in Ber gen. Ruim 120 paarden en 80 pony's zijn reeds ingeschreven voor deel name. In de ochtend vinden dressuurwed- strijden plaats en in de middag aan vang 13.00 uur het spectaculaire ge deelte, n.m. springen voor paarden en pony's, rijtuigen-show, parade. Toegangsbewijzen zijn op het ter rein verkrijgbaar a 1,50, kinde ren 0,75. In de gezellige kantine van het sportcomplex aan de Smeerlaan, hield de vv. Duinranders vorige week vrijdag haar jaarvergadering. Zoals gewoonlijk was de opkomst der leden weer goed, trouwens op de agenda stond vermeld dat junio ren en senioren verplicht waren de vergadering bij te wonen. En dan stond op de agenda dat de voorzit ter heeft toegezegd tijdens de ver gadering niemand te bewerken tot het verrichten van bepaalde taken. Want bij een vorige keer was ge bleken dat sommige wegbleven om dat ze bang waren van voorzitter Jonker werk toegeschoven te krij- Wie momenteel een wandeling door Schoorl-Bergen en omgeving maakt wordt regelmatig geconfronteerd met een raambiljet dat vreemd aandoet zo midden in de zomer. Inderdaad vreemd, zo'n foto van een schaatser in volle sprint, dat is toch meer voor de winterdag. Als we datzelfde raambiljet even wat beter bekijken is bovenstaand probleem gauw opgelost en blijkt dat de Nederlandse Schaatskernploeg op zaterdag 12 juli a.s. een voetbalwed strijd komt spelen tegen het eerste elftal van v.v. Schoorl. Twee soorten sport dus die allebei in ons land grote populariteit genieten. Wij no digen U dan ook van harte uit om deze wedstrijd bij te wonen. De wed strijd kwam tot stand door middel Evenals vorige jaren wordt er door de WV's van Schoorl en Groet, ver schillende evenementen verzorgd. Zo wordt er op maandag 14 juli 1969 des avonds 19.30 uur, met medewer king van de Brandweer uit Schoorl en Groet een wedstrijd gehouden met als tegenspelers gasten en inwo ners. Deze wedstrijd wordt gehouden in plan Oost, aan de Esdoornweg, de oostzijde nieuwbouw te Schoorl, in- plaats van de Molenweg, omdat daar niet genoeg water aanwezig is. Het programma van de wedstrijd zal o.m. bevatten: voor gasten individueel op: a. staande goot; b. blokjes paneel; c. balk met woord brandweer'. Wedstrijd op punten (mooie prijzen). Indien veel deelname, dan alleen een groepswedstrijd voor gasten „bal spuiten", 6 personen per groep. Deelnemers en/of groepen, gelieven zich vóór maandag 14 juli tot 6 uur op te geven bij de plaatselijke WV's te Schoorl en Groet, met vermelding van het aantal deelnemers. Toeschouwers van harte welkom! Het wordt weer lachen, gieren, brul len als U allen meewerkt. WIJ LAZEN IN DE DUINSTREEK VAN 10 JULI 1936: dat op 19 juli door de gymnastiek vereniging „Olympia" een open luchtuitvoering zou worden gehou den, elf verenigingen hadden reeds hun medewerking toegezegd, dat pastoor W. M. Bosch werd ge- installeerd in plaats van pastoor Nieman. dat de openbare lagere school te Schoorldam op 3 juli haar jaarlijks uitstapje hield. Een verslag hiervan werd geschreven door P. Mantel jr dat het roomijs bij banketbakker Roos te Bergen tachtig cent per halve liter kostte. Toerclub „Le Champion" Secr. G. Koopman, Bierkade 11 Purmerend. In samenwerking met de VVV van Bakkum, Egmond en Schoorl orga niseert de toerafdeling van "Le Champion" op dinsdagavond 15 juli a.si. een rijwieltoertocht door de Noordhollandse duinen met start plaatsen in Bakkum, Egmond en Schoorl, terwijl de lengte van de tocht ongeveer 25 km zal zyn. Deze toertocht is zodanig gekozen, dat deelnemers(sters) worden geleid aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd door de mooiste plekjes in deze om geving, waartoe medewerking is ver kregen van de onderscheidelijke VW's en het Provinciaal Waterlei dingbedrijf van Noordholland. Het is een onmiskenbaar feit, dat men wandelend of fietsend het best ons prachtige land kan bekijken en daartoe willen wij U in de gelegen heid stellen. De start is gesteld om 7 uur en U kunt kiezen uit de volgende start plaatsen: Bakkum, Johanneshof (t.o. camping) Zeeweg; Egmond aan Zee, Pompplein; Schoorl bij Honky Tonk, aan het zandduin. De gemiddelde snelheid zal zijn ong 17 km per uur, dus iedere rijwiel toerist, groot of klein, is in de gele genheid deze tocht te volbrengen. Ter herinnering zal een vaantje wor den verstrekt of later toegezonden. De kosten zijn: kinderen tot 16 jaar ƒ1,p. persoon; volwassenen ƒ1,50 p. persoon. De gezamenlijke organisaties hopen van harte, dat U van deze unieke gelegenheid om achter terzake kun dige voorrijders de duinstreek beter te leren kennen, gebruik zult maken en zien met belangstelling uw deel neming tegemoet. Reeds thans wen sen wij U een plezierige tocht toe van de VVV in samenwerking met de voetbalvereniging, die beiden veel werk verricht hebben om U een zo aangename en spannende avond aan te bieden. Men heeft een leuk pro grammaboekje samengesteld dat te vens bewijs van toegang is en mo menteel al in voorverkoop verkrijg baar is bij onderstaande adressen. Wij raden U dan ook aan nu al zo'n programma te kopen omdat er een grote drukte verwacht wordt. Komt dus allen dan kunt U ze zelf zien. Onze Kees, Ard, Peter, Arie enz., versterkt met Reinier Kreijermaat en Per Willy Guttormsen tegen het ster renelftal van Schoorl. Om zeven uur zal Piet Zwanenburg de aftrap ver richten. Komt dus wat vroeger. Tot slot dient nog vermeld te wor den dat de leden en donateurs van de vereniging geen aanspraak kun nen maken op hun donateurs of lid maatschapskaart (voor deze avond). De voorverkoopadressen zijn: In Schoorl: WV kantoor; kapsalon Bekker en P. Roos; sigarenmagazijn Marius Slot. In Groet: VVV kantoor; F. van Leij- en, groentehandel en de Ruyter's vleespaleis. gen. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat de vereniging fi nancieel wel goed zit, op 30 april had men een batig saldo van bijna 9 mille. De heer Siebers merkte in zijn jaarverslag als secretaris op, dat de geest in de vereniging goed, is, hij gaf vele medewerkers een compliment en zei dat de lijst thans 149 leden telt en 218 donateurs. Verder is bij de gemeente een aan vraag ingediend om een tribune te mogen bouwen. En dan vond er een bestuursmutatie plaats, de heer J. Siebers, die de vereniging een jaar als secretaris had gediend, moest wegens verhuizing zijn werk als zodanig beëindigen. Veel waarde rende woorden over en weer en in plaats van de heer Siebers werd de heer Burgering gekozen. Pastoor Herzberg zwaaide ook de vertrekkende secretaris lof toe en was verheugd dat het de vereniging zo goed gaat. Ook op toto-gebied gaat het fantas tisch, de heer Berkhout zei dat de omzet t.o.v. vorig jaar met 40 pro cent is gestegen, het verschil tussen 1968 en dit jaar bedroeg bijna 2000 gulden. De kascontrolecommissie had alles in orde bevonden en uit het verslag dat de elftalcommissie gaf bleek dat men het komende seizoen graag minder afberichten zag. De trainer, de heer Tuynenburg hoopt op meer opkomst voor de training, soms zijn hierbij maar enkele mensen aanwe zig. Na de pauze werd de heer Kager, ondanks diens hoge leeftijd, bereid gevonden weer een jaar als consul op te treden. Voorzitter Jonker bleek geen ha mer te bezitten waarmee hij de woelige schare kon beteugelen, hij gebruikte hiervoor een bierfles misschien kan de vereniging deze 55 De eersteklassertjes maakten een reisje naar Amsterdam. In Artis was heel veel te zien: kinderboer derij, de grote wilde dieren en het aquarium. Van het tochtje met de rondvaartboot door de grachten werd erg genoten. In de speeltuin „De Egmonden" werd naar harte lust gespeeld. De klassen 2 en 3 gingen eerst naar Groenendael, waar een wandeling gemaakt werd door het park. In de Linnaeushof werd heerlijk gespeeld en een reisje per trein gemaakt. Vervolgens ging het naar het Dol- firama in Zandvoort. Na een gran dioze show werden de benen ge strekt in de Kennemerduinen. Ook deze klassen besloten het reisje met een bezoek aan „De Egmonden". De vierde klas ging eerst naar IJ- muiden. De haven werd bekeken en de vuurtoren beklommen. Het kasteel Brederode werd van buiten bewonderd. Na bezoek gebracht te hebben aan het Dolfirama snelde de bus naar Schiphol: wat een la waai, maar wel interessant. Tot slot nog naar het Muiderslot, waar een grappige gids de kinderen door het prachtige kasteel leidde. Klas 5 ging wat vroeg op stap en wel naar Texel. De lammerenmarkt in Den Burg werd bezocht. De kin deren merkten, hoe smal de straat jes in De Waal waren en „wandel den" over en langs 't wad van Ei- erland. Daarna hebben ze zonder protest restaurant „De Slufter" be zet, vervolgens de hele strandvlak te, 't eerst de kreken. Een bezoekje aan Texels museum besloot de fijne dag. De zesde klas ging als voorgaande jaren naar Baarle-Nassau en de leerlingen hebben daar twee pret tige dagen beleefd. De eerste dag werd besteed aan een wandeltocht door het dorp, waar in Belgische winkels inkopen gedaan werden. Na de warme maaltijd volgde de bonte avond, door de leerlingen verzorgd. Een nachtwandeling be sloot de eerste dag. De tweede dag werd in „De Efteling" zoek ge bracht. Het kanoën was hier wel het meest aantrekkelijke. Om half negen arriveerde men weer in Ber gen en de kinderen zullen deze tweedaagse reis niet licht vergeten. Van de „Van Brederodeschool" GEBOREN: Simone A. H. dochter van J. G. Rietveld en A. G. Kimp, Hagedoorn- plantsoen 50; Sylvia J. dochter van G. J. Branneman en H. G. van Ber gen, Esdoornweg 119; John N. zoon van E. P. Dirkmaat en R. J. Kok, Heereweg 265. GEHUWD: Bram Kruk en Aafje Duin; Petrus N. G. Appelman en Catharine J. De- lis; Jacobus Munsterman en Brechtje Hoekstra. werden toegelaten tot de Berger Scholengemeenschap: Willy van Bemmel, Lia Delver, Yvonne Jan sen, Marga Stad en Agnes Veger; tot de Mavo in Bergen: Frank Be- sanger, Bob Houtenbos, Gerard Houwing, Carla Jansen, Zelma van het Kaar, Guda Koster, Christine Kuijs, Sarian van der Land en Eb Verwey; tot havo/atheneum in Alk maar: Martin van de Berg, Henk Borst, Jan Roelof Donia, Hans Hoogvorst, Paul Hoogvorst en Anki Oppeneer; tot de havo in Alkmaar: Frank Langeveld; tot het Murmel- liusgymnasium: Ruud Beeldman. Donderdagavond 26 juni werd er in de Van Reenenschool uitbundig feestgevierd. Nadat 's middags de ge nerale repetitie werd gehouden voor de kinderen, vertoonde de 6e klas 's avonds zijn kunsten voor de ou ders. En met heel veel succes! Dit re sultaat is vooral te danken aan de heer Nout en mevr. Tamis (die het volksdansen had ingestudeerd) èn uiteraard de 6e klas. We kunnen niet nalaten enkele nummers apart te vermelden. Allereerst de Dansles, met Roald als dansleraar. Dan het Studentenkoor met liedjes uit allerlei landen. De Schoonheidsspecialiste en natuurlijk de 'Spoedoperatie' van Pieter, Emile en Frank! Na afloop werden door de heer Si mons de getuigschriften uitgereikt aan alle leerlingen die de school ver laten gaan dit jaar. 7 leerlingen gaan naar het Nijver heidsonderwijs, terwijl de overige 20 naar het middelbaar-hoger-algemeen -vormend-onderwijs gaan. Voorwaar een prachtig resultaat. Namens de 6e klas bood Richard de Jong meester Nout een fraaie tuin stoel en een koeltas aan. Tot slot van de avond werd er met bezwaard hart afscheid genomen van mevr. Botman-Steenpoorte, die zes jaar lang verbonden was aan de Van Reenenschool. Namens leerlingen en ouders werd haar een tuinlantaarn aangeboden. Afscheidswoorden van de heren Waalewijn en Schuil beslo ten deze avond. De jaarlijkse schoolreisjes verliepen ook dit jaar weer uitermate plezierig. De eerste en tweede klas maakten een rondvaart in Amsterdam; geno ten van het Dolfirama in Zandvoort, terwijl een speeltuinbezoek in Eg mond de dag besloot. De derde en vierde klas kinderen brachten bezoeken aan respectie velijk het Automuseum, Madurodam en een speeltuin. De vijfde klas ging twee dagen naar Texel en de zesde deed Aalsmeer, Putten en Renen aan. Een woord van dank is zeker op zijn plaats voor de verschillende begeleiders. voorzitter eens een hamer cadeau doen, de financiële toestand laat dit wel toen en daarbij komt dat de heer Jonker al tien jaar voorzitter is. Er volgden veel discussies over tal van zaken. Er werd gepleit voor de aanstelling van een aparte jeugd trainer maar hier was niet ieder een voor. Na enig heen en weer ge praat werd besloten dat dit pro bleem in de jeugdcommissie wordt besproken. Enkele akties hebben de kas der vereniging gespekt zoals het opha len van oud papier en het organise ren van klaverjasdrives. Bij de rondvraag werd gesproken over verschillende onderwerpen. De thuiswedstrijden van het eerste elftal zullen het komende seizoen om 14.00 uur beginnen, terwille van de boeren, die hinder ondervinden van de auto's die langs de Smeer laan geparkeerd staan tijdens mel- kenstijd. Vandaar dat men nu een halfuur eerder begint. De ouders is gevraagd de wedstrijden bij te wo nen en er werd gevraagd om kopy voor het clubblad. De discussies kregen een hoogte punt bij de bespreking over de re servebeurten. Sommigen waren van mening dat een reservespeler al leen dient te worden opgesteld als er tijdens een wedstrijd een speler uitvalt, terwijl anderen van mening waren dat een reservespeler opge steld kan worden als een speler af wezig is. Deze kwestie zal door het bestuur worden bestudeerd. Nadat aan de dames van de kanti ne dank was gebracht voor hun ge dane arbeid, werd om half twaalf de openbare vergadering gesloten.. maand juni 1969 te Schoorl 1 gele regenbroek; 1 donkerblauw kinder jack met capuchon; sleutel m. plaatje met cijfers 34; 1 rood kin derfietsje, 2-wielig; 1 suede jasje m. bruine handschoenen; 1 paar glacé handschoenen, varkensleder; licht kleurig gevoerd damesjack; 1 blauw boek; 1 verrekijker; etui van foto toestel; zonnebril; 1 slof sigaretten; 1 paar bruine plastic kindersanda len; 1 opvouwbare zwarte paraplui; 1 herenpolshorloge met zwart band je; 1 blauwe plastic regenjas in zakje; kinderbril; bruine portemon nee met enig geld; 1 blauw kinder vestje; bos met 6 sleutels; bruine tabakszak; zilveren kettinkje met plaatje; 1 paar blauwe kinderschoen tjes met witte veters en witte sokjes; een bedrag aan geld; rode portemon nee; 1 herenpolshorloge; glacé hand schoen; verrekijker; 1 damesvest; bril; etui met sleutels; huissleutel; 1 halskettinkje; 1 dameshorloge; drie sleutels; herenbril; autosleutels. Vanaf 1 juli in de kerk van Ooster land een tentoonstelling van: „Ikonen" van Antje Ypelaar. Expositie geopend: van 10 - 17 uur, zondags van 14-17 uur. Gemeente Bergen van 30 juni tot 7 juli 1969. Geboren: Elisabeth, d.v. H. Wiering en J. E. Schreuder, Doorntjes 29; Jacob, z.v. H. Wiering en J. E. Schreuder. Anke Monique, d.v. T. Wijnbeek en I. Boevé, te Heiloo; Simon, z.v. D. Jonker en W. M. Zoon, Kerkedijk 142 Jan Willem, z.v. R. W. van Haneg- hem en C. M. M. Kamp te Heiloo. Ondertrouwd: Jacob Bult, 23 jaar, Oude Berger- weg 23 en Guurtje Ranzijn, 21 jaar, Filarskiweg 27. Bernardus Roozendaal, 25 jaar, Heereweg 174, Schoorl en Agatha M. E. Koopman, 19 jaar, Oude Berger- weg 17. Gehuwd: Albertus G. M. Dekker, 23 jaar, Alk maar, Roskamstraat 11 en Wilhelmi- na Hoebe, 21 jaar, St. Antoniusstr. 1. Nieuw adres: Jaap Weijandweg 27. Dirk W. Out, 28 jr., Zaandam, Wijn kanspad 1 en Hildegard Schneider, 24 jaar, Kastanjelaan 4. Nieuw adres Zaandam, Bristolroodstraat 66. Cyrillus P. J. Wullems, 23 jaar, Vlis- singen, Spuistr. 62 en Aafje F. T. van der Oord, 28 jaar, Kerkelaan 11. Nieuw adres: Kerkelaan 11. Overleden: Dirk Bloemberg, 93 jaar, Breelaan 53. Baukje Woudsma, wed. v. T. Scher mer, 74 jaar, wonende te Schagen. Onze plaatsgenoot J. G. Dekker, Breelaan 79 slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam als kan didaat tandarts.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1