Publieke trekpleister van firma Loos aan kritiek onderhevig bij de Raad GERRITSEN Schaatskernploeg v.v. Schoorl Uw boetiek ruimt op! GEHOORD Gemeenteraad Schoorl keet 3e JLeeuiv ptaatsoezoangeti? wetkouèet KELTUM PLEET |-rr: flM D'66 wil praten over kabelbaanplannen in de Raad 25 juli spuitwedstrijd te Groet verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Iedere vrijdagavond geopend tot 21.30 uur pmn BHPTT DE PEE Bergen Motor Trial in Schoorl weekblad DE DU 43e JAARGANG No. 28 DONDERDAG 17 JULI 1969 TREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar f 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. De Schoorlse Gemeenteraad kwam j.l. maandagavond 14 juli bijeen om een 14-tal punten tellende agenda af te werken. INGEKOMEN STUKKEN Eerder genomen raadsbesluiten kre gen het fiat van Gedeputeerde Sta ten en voorgesteld werd deze goed keuringen voor kennisgeving aan te nemen. Hiermee ging de raad akkoord. Gedurende een gedeelte van het 'burgemeesterloze tijdperk' na het vertrek van de heer Bergh werd het raadslid J. de Leeuw aangewe zen als plaatsvervangend wethou der. Toen burgemeester Stronkhorst per 1 febr. j.l. werd benoemd werd de heer De Leeuw wethouder af. Maar aangezien het vermoeden gewettigd is dat de heer Stronk horst voorlopig niet in staat kan worden geacht zijn ambtsbezighe den in volle omvang te hervatten dient zich andermaal de noodzaak aan het College van B en W met een plaatsvervangend wethouder aan te vullen. Op grond hiervan ga ven B en W de Raad in overweging voor de rest van de zittingsduur der Raad, tot aanwijzing van een plaats vervangend wethouder over te gaan. De heer de Leeuw werd, zoals wel te verwachten was, wederom tot plaatsvervangend wethouder geko zen. Het Horecabedrijf Th. Loos N.V. heeft het eilandje nabij de Van Bre- derodeweg in gebruik genomen en van een afrastering voorzien. B en W achten het door de heer Loos gecreëerde een levendige at tractie. De Raad heeft echter meer malen kritiek geuit op de inrichting van het terrein, vooral op het ver zetten van het hek langs het Brink laantje stuitte op tegenstand in de Raad. Om aan de wensen der Raad te gemoet te komen hebben B en W een nieuw huurcontract ontworpen en de daarin opgenomen bepalingen stellen de Gemeente in staat de ge hele terreinexploitatie op verant woorde wijze in toom te houden. De situatie is door de hekverplaatsing weer in de oude toestand hersteld en de huur verhoogd. De raad werd gevraagd haar instemming te betui gen met het voorgestelde en een en ander met terugwerkende kracht te doen gelden per 1 jan. 1969. Bij de behandeling van dit agenda punt ontstond nogal wat discussie. De heer Eecen was er niet zo gerust op dat het Brinklaantje in de oude toestand zou worden hersteld. De heer Meedendorp vond dat men eerst maar moest kijken hoe het hek komt te staan en dan pas een nieuw huurcontract met de heer Loos aan gaan. Hij vond verder dat het hek allang weer op de oude plaats had kunnen staan en pleitte verder voor het aanbrengen van een witte paal op het Brinklaantje zodat de natuur schoon bedervende auto's er niet meer konden worden geparkeerd. De heren Meijer en Sleking stelden voor dit agendapunt tot de volgende vergadering uit te stellen waartoe tenslotte werd besloten. BESTEMMINGSPLAN CATRIJP De Raad werd gevraagd haar fiat te geven aan enkele grondaankopen in Catrijp t.w. van de Parochiële Charitatieve Instelling, van het RK VOOR BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Telefoon (02209) 288 Dr. v. OOSTEN Telefoon (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. Kerkbestuur en van de heer J. C. Rietveld. De heer Meijer was voorstander van het beschikbaar stellen in dit plan van percelen grond voor mensen die zelf een huis bouwden. Wethouder Muelink zegde toe dat B en W hieraan gaarne zullen mede werken als de grondprijs bekend is. Overigens is het bestemmingsplan in recordtempo gerealiseerd en dit achtte loco-burgemeester Dekker zo wel voor de bewoners van Catrijp die bereid waren grond aan de ge meente te verkopen, als aan de des kundige voor de grondaankopen, een felicitatie waard. RECONSTRUCTIE WEGEN In november 1966 besloot de Raad subsidie aan te vragen voor recon structie van een vijftal wegen bij Gedeputeerde Staten. Na overleg met de betreffende in stanties werd besloten de recon structie voorlopig te beperken tot de Hargerweg, de Breelaan en de Teugelaan. Aan GS is verzocht een zo hoog mogelijke subsidie te verlenen en tevens werd gevraagd de werkzaam heden in 1969 in uitvoering te mo gen nemen. Met het opstellen en het begroten van de kosten is naar een opgave van de Heidemaatschap pij een bedrag gemoeid van ruim 24 mille. De raad werd gevraagd een krediet ter grootte van dit be drag beschikbaar te stellen, nader te regelen bij suppletoire begroting. De heer Meedendorp vond de nota van de Heidemij nogal summier, men heeft de kosten niet nader gespecifi ceerd en het is een enorm hoog be drag geworden. Het college wees op het feit, dat door de Heidemij veel werk is verricht, vooral voorbereidend en dat het ho norarium is gebaseerd op de wette lijke voorschriften in deze. KOSTEN ZWEMBAD Destijds is voor de kosten ver bonden aan het ontwerpen van een schetsplan voor het zwembad een bedrag geraamd van 5.000, De Ned. Heidemaatschappij die belast is met het maken van een voorontwerp, diende echter een no ta in ten bedrage van 10.796, Men vroeg de raad daarom een aan vullend krediet ten bedrage van 5796,r te verstrekken. Het door de Heidemaatschappij ontworpen plan, aldus B en W ware met een begroting van kosten in te dienen bij het Ministerie van Eco nomische Zaken, het Incoret en bij Gedeputeerde Staten. In dit verband delen B en W de raad nog mede dat ten aanzien van de financiering van kapitaalsobjec ten voorrang moet worden verleend aan de voorzieningen te Hargen a. Zee en de bouw van een dorpshuis. Ook hiertegen had de heer Meeden dorp bezwaren, hij vond het zwem bad ongelukkig gesitueerd, om 5 uur 's middags is de zon weg en het par keerterrein is veel te klein. Zoals spreker reeds eerder had uiteengezet bleef hij geporteerd voor situering van het zwembad in een weiland aan de Oostzijde dus van de weg. Na enig heen en weer gepraat ver dedigden de heren Dekker en Mue link hun beleid door er op te wijzen dat talloze deskundigen deze plaats voor het zwembad hadden aangewe zen als de meest gunstige. Er komt een groot parkeerterrein in de direc te omgeving waar minstens een 600 auto's een plaatsje kunnen vinden. Tenslotte ging de raad met het voor stel accoord, de heer Meedendorp wellicht wat schoorvoetend. CV IN KLEUTERSCHOOL De verwarming d.m.v. oliekachels in de openbare kleuterschool te Schoorl is ook de afgelopen winter onvoldoende gebleken. De Raad werd daarom gevraagd een bedrag van ruim tien mille te voteren voor de aanleg van centrale verwarming in de school. Nadat B en W een vraag van mevr. v. d. Linde had beantwoord, werd conform besloten. DRIE MILLE VOOR DE HEER VROUWE Door de ingrijpende verbouwing van de zaak van de heer C. Vrouwe en de daarmee gepaard gegane ach teruitplaatsing van de voorgevels kon een strook grond van 34 m2 bij de openbare weg worden gevoegd. Gelet op de aanzienlijke verbete ring die een en ander voor het ver keer heeft meegebracht achten B en W het alleszins verantwoord aan de heer Vrouwe een uitkering toe te kennen berekend naar de prijs van voormalig bebouwd oppervlak, zijnde 120,per m2. In totaal dus een bedrag van 3360,De Raad werd voorgesteld een krediet tot dit bedrag te verlenen. Hiermee ging de raad accoord. De vuilnisstortplaats aan de Koo- geweg is volgestort en het vuil dient nu te worden vlakgeschoven en te worden afgedekt. Hiermede is een bedrag gemoeid van 9100, waarvan de gemeente Zijpe een be drag van 5600,voor haar reke ning neemt. Voor Schoorl resteert derhalve 3500,—. De Raad werd gevraagd een krediet ter beschik king te stellen. Ook hiermee stemde men in. AANSCHAF GELUIDSINSTALLATIE Aan het begin van dit jaar, zo schrijven B en W aan de Raad, heeft met de ingebruikneming van de raadzaal in het nieuwe raadhuis het probleem zijn intrede gedaan, dat de deelnemers aan de vergade ring zich onvoldoende verstaanbaar kunnen maken aan de toehoorders op de publieke tribune. B en W deden daarom het voorstel een ge luidsinstallatie te doen aanschaffen maar de Raad hield dit voorstel aan om in de praktijk te kunnen nagaan of er nu werkelijk wel be hoefte was aan dit hulpmiddel. B en W zijn er in geslaagd dooi de aan te schaffen installatie een meerzijdig bruikbaar karakter te geven tegemoet te komen aan het bezwaar van de Raad dat de instal latie toch alleen maar tijdens de raadsvergaderingen zou worden ge bruikt. En daarom kwamen B en W j.l. weer met het voorstel tot aanschaffing van een geluidsinstal latie ter tafel en vroegen hiervoor een krediet van 4 mille. De raad, waarvan sommige leden het de eerste keer niet nodig achtten een geluidsinstallatie aan te schaffen, ging nu accoord. In het bestemmingsplan Oost die nen nog 6 woningwetwoningen ge bouwd te worden en de Raad werd gevraagd opdracht te geven tot de voorbereiding van de 2e partiële herziening. Zonder enige discussie stemde de raad in met het voorstel van B en W. RONDVRAAG De heer Meijer had enkele schrifte lijke vragen van te voren ingediend, onder meer over het bestemmings plan Camperduin. Dit plan krijgt volgens de heer Muelink gestalte, men houdt hierover bouwvergade- ringen waarbij alle betrokkenen in breng hebben. Men streeft naar het creeëren van zg. sociale woningbouw. Overigens werd van de zijde van B. en W. nog geen termijn genoemd waarin het plan zijn beslag zou kun nen krijgen. De heer Sleking vond dat het be zoek aan Camperduin drastisch is te ruggelopen na de aanleg van het par keerterrein te Hargen aan Zee. De exploitanten in Camperduin klagen steen en been en hij verzocht om fa ciliteiten ten opzichte van de gedu peerde zakenmensen. Dit komt voor al omdat men in Hargen aan Zee zijn auto gratis kan parkeren. Maar dit seizoen zal er van het hef fen van parkeergelden te Hargen aan Zee wel niets komen zei de heer Dekker. Ook drong men bij monde van mevr. Kroon aan op plaatsing van stoplich ten bij de kruising Hargerstrandweg- Heereweg. Mevr. de Boer wees op de totene- mende vervuiling en het bleek dat B. en W. al 100 bordjes hadden be steld waarmee zowel bezoeker als burger gemaand werden het dorp schoon te houden. Mevr. v. d. Linde merkte op dat er nog steeds geen hek is geplaatst rondom de lagere school te Groet. Dit is ëen moeilijke kwestie want de omwonenden hebben hier alle moge lijke bouwsels gécreeërd. De toestand is historisch gegroeid daar en er zijn discussies over gaande. Het huis van de heer Koel aan de Damweg is nog niet gesloopt, de heer Eecen vroeg wanneer dit gaat gebeu ren. Hij drong er, zo het slopen nog enige tijd zou duren, op aan in ieder geval de hoge haag te verwijderen. Na een discussie over een artikel 20 procedure waarmee het huidige col lege te maken heeft met toestemmin gen die door het vorige college zijn gedaan werd de vergadering om streeks kwart over tien gesloten. Zaterdagavond is opnieuw geble ken dat lieden die topsport beoefe nen niat alleen favoriet zijn in de tak van sport die zij gewoonlijk be drijven. Wij bedoelen hiermede de heren van de Nederlandse schaats ploeg die onder ideale weersomstan digheden op 't sportpark te Schoorl op overtuigende wijze met 3-0 won nen van ons eerste elftal. De VVV Schoorl had dit evenement in samenwerking met de vv Schoorl georganiseerd waarbij vooral de fam. v. d. Garde een compliment toekomt voor het feit dat zij er toch maar weer in geslaagd is, elf schaatscracks naar ons dorp te krij gen. De wedstrijd werd gadegesla gen door enkele duizenden mensen, voor en tijdens de rust gaf onze drumband een perfecte show weg op het veld. De heer v. d. Garde die het pu bliek welkom heette, bracht dank aan de voetbalvereniging en aan de heer P. de Boer voor zijn medewer king. Ondanks alle moeite die Kees Verkerk had gedaan om Per Willy Guttormsen naar Holland te krijgen was het niet gelukt maar Jeen v. d. Berg was bereid gebleken de plaats van Per in te nemen. De spelers van beide elftallen werden vervolgens voorgesteld, er werden uiteraard de nodige plaatjes geschoten en toen betrad de heer Piet Zwanenburg het veld om de af trap te verrichten. Vooral de eerste helft ging de strijd gelijk op met voor beide ploe gen enkele kansen om te doelpun ten. Maar beide keepers verdedig den hun doel met ware heldenmoed tot tien minuten voor rust Karei te Zaterdag 19 juli om 7 uur 's avonds gaat de Motorclub Alkmaar een Trial houden voor motoren. Aangezien de toegang gratis is en verschillende Azen uit de motorwereld meedoen, zal hier wel belangstelling voor zijn. Het is allemaal te zien op het terrein Schoorlse Zeeweg hoek Oorsprong- weg. Zaterdagavond van 7 uur tot ongeveer half tien waarna de prijs uitreiking in café 'De Band' Schoorl dam. Winkel de schaatsers met 1-0 de leiding gaf. De jeugd die soms tot over de lijnen zat om maar niets van het spel te missen werd op verzoek van Kees Verkerk terugverwezen achter de zijlijnen. En zo kwam de rust waarin de schaatsers met een doelpunt voor stonden. Er waren twee lieftallige bloemenmeisjes die bosjes anemo nen uitdeelden en dan was er de Zwitserse kampioen Fritz Krien- buhl die u zich misschien nog her innert van de afgelopen winter toen deze 40-jarige Zwitser toch nog tot behoorlijke prestaties kwam. Hij werd bestormd door handtekenin genjagers, dit was uiteraard ook het geval met de anderen. Vooral na afloop van de wedstrijd stroomde de jeugd op en de meer gerouti- neerden onder de schaatsers die zo iets wel meer bij de hand hebben gehad namen een spurt naar de school aan de Molenweg. Onze ei gen Chiel v. d. Garde die blijkbaar niet zo gauw weg kon komen bleef lang na de wedstrijd nog zijn hand tekening plaatsen op de program ma's die de jeugd hem aanbood. Na rust bleken beide elftallen de opstellingen te hebben gewijzigd, in plaats van J. v. d. Berg en Arie Eriks kwamen P. Gielings en J. v. Dijk het veld op. Vooral in de tweede helft hebben de toeschouwers kunnen genieten van werkelijk goed voetbal, Kees Verkerk bleek een rasdribbelaar en kreeg dikwijls een applaus voor z'n clownesk solistisch optreden. Maar Schoorl werd langzamer hand overspeeld, de druk op het doel van onze spelers werd groter en dit culmineerde in het doelpunt dat oud-Feyenoordspeler Kreyer- maat ongeveer halverwege in de tweede helft scoorde. En toen vijf minuten later Ard Schenk er 3-0 van maakte was het wel bekeken. Ondanks enkele uitvallen van Schoorl vermochten zij geen wijzi ging meer in de stand brengen en scheidsrechter P. Bakker floot bij het bereiken van deze stand het eindsignaal. Resumerend kan worden gesteld dat, gezien de overweldigende pu blieke belangstelling, dit evenement ten volle is geslaagd. Een indicatie om ook het volgend seizoen de schaatscracks uit te no digen. Tot en met 22 juli liggen slechts twee weken de plannen tot aan leg van de grootste kabelbaan van Nederland, annex restaurant ter vi sie. Binnen deze termijn moeten eventuele bezwaarschriften worden ingediend. Dat is vooral in deze drukke toeristentij d voor vele van onze Schoorlaars zeer kort dag. Het gemeentebestuur is voornemens de vergunning te verlenen tot aanleg van de kabelbaan aan de Konink lijke Nederlandse Heidemaatschap pij- Het kan dit doen, door gebruik making van artikel 20 van de We- deropbouwwet, zonder eerst de ge meenteraad gelegenheid te geven zich hierover uit te spreken. Teneinde toch een zo uitvoerig mogelijke informatie te krijgen over de kabelbaanplannen, en aan de hand daarvan een oordeel te vellen, belegt D 66 voor iedereen een open bare oriëntatie- en discussieavond. Deze wordt gehouden in Hotel De Rode Leeuw en begint vanavond, donderdag, precies om half negen. Loco-burgemeester Dekker heeft toegezegd te zullen komen en ook kaarten en tekeningen te zullen meenemen. Bovendien zijn Staats bosbeheer, de Nederlandse Heide- Stationsstraat 21 Bergen Gouw 1 Hoorn maatschappij, het gemeentebestuur, de raadsleden en de pers speciaal uitgenodigd. Voorts zijn van harte welkom de plaatselijke politieke groeperingen, de VVV's, de vrouwenverenigingen, de initiatiefnemers tot een finan ciering van de kabelbaanplannen, Al gemeen Welzijn en ieder die de re creatieplannen van Schoorl ter har te gaan. De heer Meedendorp over de gepar keerde auto's nabij het Brink laantje: „Die hele rij van blik is een aanfluiting voor de omge ving." De heer Louter over de reconstruc tiewerkzaamheden v. de Honds- bosse zeewering: „Ik heb ge hoord dat er bij het Hoogheem raadschap evenveel maaltijden zijn gebruikt als palen in de grond gestopt." De heer Meedendorp over het zwem bad: „Van een zandwoestijn moet je eerst een oase maken." Wethouder Dekker over de verkeers situatie te Camperduin: „Hoe groter opstoppingen, des te eer der is de oplossing nabij". (Hij doelde hier op de rondweg die ook aan dit probleem een einde zal maken.) Mevr. de Boer die de woorden van burg. Bergh aanhaalde: „Ons volk is een vies volk aan het worden." Mevr. de Boer over de vervuiling van onze gemeente: „Ik zou wel een spandoek bij het begin van het dorp willen hangen. Het is net als met de opvoeding van kinderen, je moet in deze de vol wassenen blijven opvoeden." Mevr. v. d. Linde over de kwestie van de clandestiene bouwsels rond de Groeter school: „Is er dan geen andere mogelijkheid?" Wethouder Dekker: „Jawel, een bulldozer." De heer de Leeuw: „Ik heb gehoord dat er op het parkeerterrein te Hargen aan Zee al iemand rond loopt die parkeergelden int. Hij bewaakt de auto's zoals hij zegt en laat de beloning over aan de beleefdheid der automobilisten."

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1