Pro en contra de kabelbaan in Schoorl GERRITSEN Kristal met zilver 25 juli spuitwedstrijd te Groet verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Iedere vrijdagavond geopend tot 21.30 uur DE PEE Bergen P. v. d. A. afdeling Schoorl Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Motor Trial op zandafgraving Oriënteringsrit te paard Th. Veldman 'Belloblazers' voeren iets in hun schild Wij lazen in de Duinstreek van 23 juli 1937 Burgerlijke stand DOKTERSDIENSTEN Tentoonstelling Zonaanbidder' DUINWANDELINGEN in Schoorl en Groet 43e JAARGANG no. 29 DONDERDAG 24 JULI 1969 4 pagina's weekblad DE DUINSTREEK Hoewel de afdeling Schoorl van D '66 die onlangs is opgericht, nog geen zitting heeft in de gemeenteraad, doet zij toch reeds nu van haar aan wezigheid blijken door het beleggen van discussieavonden. Vorige week gaven beide wethouders hun visie op de uitbreidingsplannen en nu was het de bedoeling dat enkele deskun digen hun mening zouden geven over de aan te leggen kabelbaan nabij de Oorsprongweg. Na opening van de bijeenkomst door de heer le Belle, bleek dat niemand behoorlijk de tijd had gehad zich voor te bereiden. De heer Paarlberg, een der initiatiefnemers zei uit de krant te hebben vernomen dat deze avond zou worden gehouden. Hij had dit gelezen 1 uur voor de bijeen komst begon. Er was geen vertegen woordiger van het Staatsbosbeheer aanwezig, en de afgevaardigde van de Ned. Heidemaatschappij had ook geen tijd gehad zich voor te berei den. 1 Loco-burgemeester Dekker die dan wel beslagen ten ijs kwam hield een inleiding over de geschiedenis der kabelbaan. Het is een misverstand, aldus de heer Dekker dat deze plannen zo maar uit de lucht zijn komen vallen. Deze plannen dateren reeds van de jaren 1963-1964, dus een nogal lange geschiedenis. Oorspronkelijk was het de bedoehng dat de baan zou lopen vanaf de Roode Leeuw tot aan de Jeugdher berg, maar Staatsbosbeheer maakte hiertegen bezwaren. In 1964 ston den zowel B en W als Staatsbosbe heer in principe welwillend tegen over plannen van de initiatiefnemers om de kabelbaan nabij de zandafgra- ving te situeren en het jaar daarop bleken B en W bereid artikel 20 toe te passen. Men kwam overeen de aanleg van het zwembad en de kabelbaan in een hand te doen nemen, voor de kabel baan dacht men ongeveer 3,8 ha no dig te hebben en voor het zwembad 1 ha. Om het natuurschoon ter plaatse niet aan te tasten zal in de onmiddellijke omgeving geen par keerruimte worden gemaakt, maar het huidige parkeerterrein achter Schoorls centrum zal worden door getrokken tot aan de Molenweg. Vo rig jaar bleek dat de initiatiefnemers die zich hadden verenigd in de NV Hoog Schoorl reeds 20 mille onkosten hadden gemaakt aan voorbereidend werk en tekeningen. De meningen in de Schoorlse ge meenteraad waren nogal verdeeld, men besloot ter plaatse een kijkje te gaan nemen en toen verklaarde de raad zich in principe akkoord met het plan. Duidelijk stelde de heer Dekker dat de recreatie de kurk is waarop Schoorl drijft, de concur rentie uit het buitenland is enorm en de belangstelling voor de kust ta nende. Zoals bekend hebben B en W meer plannen in uitvoering, zoals het reeds genoemde zwembad, het dorpscen trum en de manege te Aagtdorp. Van Gedeputeerde Staten hangt het af welk project prevaleert. De kabel baan zal vooral bij minder mooi weer in trek zijn, maar het wordt geen kermisachtige toestand. Wij hebben hier 1800 ha duingebied en de paar ha van de kabelbaan vor men dus geen intense ingreep op het landschapsschoon. B en W hebben in 1965 besloten het gestelde in artikel 20 toe te passen waarin de initiatief nemers in afwijking van het bestem mingsplan toestemming werd gege ven de plannen te realiseren. Aantasting natuurschoon Zowel de heer Schermer als Dr. Ver- weij hielden betogen waaruit bleek dat beide heren zich terdege met het probleem hadden beziggehouden De kabelbaan zal een grondstation hebben nabij het zwembad, de baan zal zich uitstrekken tot achter het Broederschapshuis. Hier komt een restaurant, en beide heren maakten zich ernstige zorgen over de aantas ting van 't natuurschoon ter plaatse. Volgens de opposanten betekent de aanleg van de baan een schending van het duinterrein en beschadiging van een der mooiste punten. De stukken die op de baan betrekking hebben waren niet volledig en de heer Schermer noemde de gang van zaken misleidend. Daartegenover stelde de heer Paarl berg dat de baan zo is geprojecteerd dat het geboomte ruimschoots er boven uit steekt. Dr. Verweij stelde enkele vragen over de toepassing van artikel 20 en de heer Dekker lichtte toe dat in 1964 aan de initiatiefnemers was be richt dat B en W besloten hadden art. 20 toe te passen. Op dat moment was nog geen Rijksgoedkeuring. Bin nenskamers is het plan in alle mo gelijke commissies besproken, maar het betoog van Dr. Verweij kwam er op neer dat de burger totaal geen in spraak in deze plannen had gehad en dat de rechtsbescherming door dit artikel aan de burger met voeten is getreden. Verder stelde de heer Verweij dat behoud van het natuurschoon een eerste vereiste is, dat men massale dagrecreatie niet moet stimuleren, dat B en W blind waren en dat de Raad niet besefte wat er gaande is. De heer Verweij deed een dringend beroep op B en W en de raad het karakter en de schoonheid van Schoorl te behouden. Na de pauze ging de heer Dekker in op deze vragen en stelde uitdrukke lijk dat hij hier niet zat om de plan nen van de initiatiefnemers te ver dedigen, maar slechts het woord voerde op verzoek van D '66. Het structuurplan is nog niet definitief vastgesteld, en het is een hachelijke zaak als steeds weer andere facet ten om de hoek komen kijken. De voorzitter stelde dat het plan slechts 2 weken ter visie op het gemeente huis lag en hij vond, vooral tijdens het drukke seizoen, deze termijn te kort. De heer Schuil, lid van de Berger ge meenteraad stelde dat de Schoorlse raad geen besluit heeft genomen en nu wordt op uitnodiging van een po litieke partij, de burger gehoord. Het gaat erom dat B en W de burger veel eerder inspraak had moeten geven, dit is een mankement in onze demo cratische samenleving. In principe heeft de raad ja gezegd, zo stelde de heer Dekker, er is geen stemming geweest, en de burger heeft geen belangstelling voor deze materie. Er volgde een discussie over de boor torens die binnenkort ook in de Schoorlse duinen geplaatst zullen worden, maar het bleek wel dat te gen deze aantasting van het natuur schoon weinig te doen is. En uitein delijk had D '66 deze bijeenkomst be legd om te praten over de kabelbaan. Deze wordt ongeveer 700 meter lang, er worden gondels gebruikt waarin 10 a 15 mensen tegelijk zullen plaats nemen en, zoals gezegd, boven, op het 'eindstation' komt een restaurant waar plaats is voor een 300 mensen en een uitkijktoren. Tot slot volgde nog een geanimeerde discussie over de toepassing van ar tikel 20 waarbij is gesteld dat alleen de omwonenden recht hebben be zwaarschriften in te dienen en waar bij de anderen geen stem in het ka pittel hebben. Men zag de kwestie graag in de raad gebracht. Overigens heeft het afdelingsbestuur van D '66 besloten zowel bij de gemeente als bij de provincie te moeten proteste ren tegen de gevolgde procedure in zake de goedkeuring van de plannen en het verlenen van goedkeuring buiten het bestemmingsplan om. De brief aan gedeputeerde staten drukken wij af in de rubriek 'In gezonden stukken' (buiten verant woordelijkheid van de redactie). De brief aan B en W is ongeveer gelijk luidend. De afdeling verzoekt met spoed stap pen te ondernemen waardoor de ka belbaanplannen alsnog aan de ge meenteraad worden voorgelegd. Hij zei te hopen dat de aanwezigen nu voldoende waren geïnformeerd De heer le Belle dankte de heer Dek ker voor de uitgebreide toelichting, en zei dat men moet afwachten wat er uit de bus komt. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoording van de red.) Aan de raad van de gemeente Schoorl. Dames en heren, Het afd.-bestuur van de P.v.d.A. neemt de vrijheid zich tot u te wen den met de volgende vragen: le Is het uw raad bekend, dat aan Hargen aan Zee toestanden heersen die spotten met elke vorm van hy giëne, door het ontbreken van toilet ten en waterleiding? 2e Wie is de verantwoordelijke in stantie die deze toestand toelaat en daarmee de gemeente Schoorl als toeristenplaats in een ongunstige po sitie plaatst? 3e Bent u bereid stappen te onder nemen die: a: leiden tot het op korte termijn plaatsen van noodvoorzieningen z.g, latrines en waterleiding? b: Wanneer het onder a genoemde niet mogelijk is, bij de verantwoor delijke instanties van de nieuwe weg aan te dringen op sluiting van deze weg, tot voldoende voorzieningen aanwezig zijn? Het lijkt voor ons voor de naam Schoorl en voor de vele duizenden gasten van het grootste belang, dat snel en regelend wordt opgetreden in de kwestie Hargen aan Zee. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd D '66 AFD. SCHOORL Geacht provinciebestuur, De afdeling Schoorl D '66 maakt zeer ernstige bezwaren tegen de gevolgde procedure inzake het verlenen van een vergunning voor de aanleg van een kabelbaan annex restaurant in Schoorl. D '66 heeft bezwaren tegen de vrij onopvallende aankondiging van het ter visie leggen van de plannen, te gen het tijdstip waarop dit is ge beurt (midden in het drukke toeris tenseizoen) tegen de zeer korte tijds duur waarbinnen eventuele be zwaarschriften kunnen worden inge diend èn tegen het feit dat alleen omwonenden bezwaarschriften kun nen indienen. Maar vooral onverteerbaar is het voor D '66 dat de gemeenteraad niet volledig geïnformeerd is over de ka belbaanplannen en zich (door ge bruikmaking van artikel 20 van de wederopbouwwet ook niet hierover kan uitspreken. Diezelfde gemeente raad weet officieel niet dat de com missie voor natuur- en landschap- schoon en de commissie gemeente lijke plannen van de provincie tegen deze plannen zijn. Toch moet deze gemeenteraad wel advies uitbrengen over de bezwaarschriften op deze plannen. D '66 wijst er op dat de kabelbaan plannen niet stroken met de ziens wijze van het provinciaal bestuur om boven de lijn Alkmaar-Hoorn de re creatie vooral te richten op het ver- blijfstoerisme. Bovendien behoort - als wij goed zijn ingelicht - de gemeenteraad zich volgens de Gemeentewet uit te spre ken over openbare inrichtingen, zo als ook de kabelbaan er een is. D '66 vraagt zich af waarom even tueel vergunning moet worden ver leend aan de Nederlandse Heide Maatschappij, waar toch de N.V. Hoog Schoorl initiatiefnemer en fi nancier is. D' 66 verzoekt uw bestuur om dit alles met spoed alle mogelijke stap pen te ondernemen waardoor de ge meenteraad alsnog in een openbare vergadering geïnformeerd kan wor den over de kabelbaanplannen en zich erover kan uitspreken. Voor het eerst in haar geschiedenis kent Schoorl naast het geweld der autocrossers enige weken geleden, nu ook de motor trial. Dit door de Schoorlse VVV georganiseerde eve nement kwam tot stand in samen werking met de Auto- en Motorclub Alkmaar en werd j.l. zaterdag ge houden in het duinterrein waar in de toekomst het zwembad en de kabel baan zullen verrijzen. Er bestond voor dit evenement een grote publieke belangstelling, de toeschouwers hadden, doordat de tri al in een dal plaatsvond een uniek uitzicht op het uitgezette tracé. Een 26 leden van de vereniging Alk maar verleenden hun medewerking met motoren waarvan de cilinderin houd varieerde van 50 tot 2-50 cc. Men had een tiental hindernissen uitgezet en het was de bedoeling dat de coureurs deze zonder fouten zou den nemen. Men mocht op het par cours onder meer niet met de benen de grond raken, de motoren mochten niet afslaan en men mocht de uit gezette baan niet beschadigen. Omstreeks 7 uur namen met brul lende motoren de coureurs bezit van het terrein nadat dit eerst door hen was verkend. Er waren mensen bij van alle leeftijden, de jongste was een jaar of veertien en de oudste liep toch aardig naar de 50. Een be wijs dat ook deze tak van sport niet alleen voor jongelui aantrekkings kracht uitoefent. Bij elke hindernis stonden contro leurs en nadat de rijder deze hin dernis had genomen werd op een kaart het aantal strafpunten inge vuld. En wie het minste aantal straf punten had, was winnaar. Men reed ongeveer 3 ronden en de prijsuitrei king vond later plaats in café De Band te Schoorldam. Resumerend kan worden gesteld dat de VW de gasten een in alle opzichten ge slaagd evenement heeft voorgescho teld. Het is zeker voor herhaling vatbaar. Op vrijdagavond 18 juli was het voor de ruiters die regelmatig Ruitercen- trum Schoorl bezoeken een echte ruiteravond. Om de 2 minuten za gen wij een ruiter of amazone te paard vertrekken om geheel alleen, gewapend met een routebeschrijving, de bossen in te trekken. Een route vol natuurschoon en door de uitzet ters bedachte voetangels om de rui ters op een dwaalspoor te brengen, wat dan ook dikwijls het geval was. Na ruim een uur zagen wij de eerste ruiter het bos weer uitkomen in de vaste veronderstelling de route fout loos te hebben afgelegd. Om 22.00 uur volgde in restaurant de 'Schoorlse Pilaren' de route-uit leg, waar de meeste ruiters hun overtuiging van een foutloze rit snel zagen veranderen. De uitzetters de heren Klabbers en Kapitein dankten namens de ruiters de heer Loos voor het genomen initiatief en spraken de wens uit nogmaals hun medewerking te mogen verlenen. De prijzen werden verdeeld onder de volgende personen: 1 Mevr. Klabbers, M'blik 1 strafp. 2 hr Delden, A'dam, 12 strafp. 3 hr Graaf, A'dam, 18 strafp. 4 hr Pos, A'dam, 21 strafp. 5 hr Molenaar, Den Helder, 22 strafp. 6 hr v. Houten, A'dam, 24 strafp. 7 hr Kesselaar, Alkmaar 27 strafp. Poedelprijs mej. T. Wit, Alkmaar, 145 strafp. COIVISTAIVT Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Toont u de gehele collectie met plezier. Bovendien naast vlotte, vakkundige reparaties uw uurwerken ELEKTRONISCH GETEST Wat de carnavalsviering in Bergen betreft, menen wij dat teruggezien kan worden op een goed en geslaagd 1968/1969, zo stelt het bestuur van de Bergense carnavalsvereniging 'De Belloblazers in haar onlangs gepubli ceerde jaarverslag. In het verenigingsjaar 1969/1970, zal echter veel moeten worden verbeterd en veel werk moeten worden verzet. Het bestuur heeft dan ook grootse plannen en is bereid zich ten volle in te zetten voor het welzijn van onze vereniging, maar heeft daarbij ook de medewerking nodig, en met name door uw aanwezigheid op de ver schillende te houden evenementen. Deze evenementen kunnen echter alleen door leden worden bezocht, leden, waarvan het bestuur hoopt dat nog vele er zich zullen aanmelden. Vooral daar voor de komende carna valstij d de gedachten uit gaan naar een tweetal feesten, n.l. een 'Prinsen- bal' en het 'Carnavalsfeest', met. twee daartussen liggende 'zittingen', maar, zo stelt het bestuur, deze feesten en zittingen kunnen nog zo perfect in elkaar zitten, ze kunnen dan alleen succes hebben, indien alle leden aan wezig zijn, waarbij men dan doelt op matige opkomst van vorig jaar. Voorts is het de bedoeling, dat een nieuwe 'Raad van elf' zal worden geformeerd. Kandidaatstelling hier voor verneemt dan ook gaarne van u, eveneens als suggesties voor de ko mende carnavalstijd zullen door het bestuur met open armen worden ont vangen. dat de heer Pot zijn zaak in manu facturen en meubelen opende, dat Schoorls Gemengd Koor een con cert voor de radio had gegeven, waarbij werden uitgevoerd 'Der Sturm' van Haydn, 'Zondagmor gen' van Bonset en 'Morgen' van Roeske. dat tijdens de kermis te Schoorldam door 'Ons Genoegen' de dolle klucht 'Een zeer wild huwelijk' werd opgevoerd in de zaal van P. Mantel, dat een taxirit bij G. Mereboer per kilometer 5 cent kostte. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 en 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen CoSp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. GEBOREN: Sander, zoon van C. de Boer en P. Weil, Broekbeeklaan 26. Anita, doch ter van J. van Alfen en E. H. Bellis, Oosterweg 8. Lonneke Mariëlle Nien- ke, dochter van J. J. L. Oppeneer en J. H. Groot, Oosterweg 50. Cornelis Louis, zoon van R. Wijn en A. K. Vallentgoed, Egmond aan Zee. Wijnand, zoon van J. H. Swaan en E. J. Visser, Baakmeerweg 4. Wendy, dochter van W. N. de Vet en H. M. Hoogeboom, Kerkedijk 15 s. Renatus Hermanus Jacobus, zoon van N. G. F. Glorie en C. C Quant, Jaap Weij- andweg 3. Nicole, dochter van H. J. Pieters en L. A. van Nijen, Oos terweg 54. Erik, zoon van J. de Vries en H. Verburg, Duizendbladweg 24. Esther Marion, dochter van C. B. Kamp en M. Farber, Prins Hendrik laan 10. ONDERTROUWD: Rolf E. van der Keijl, 25 jaar, Am sterdam en Cornelia Kager, 27 jaar, Piet Boendermakerweg 11. Joannes P. Wokke, 22 jaar, Kerkedijk 106 en Saskia A de Leeuw, 23 jaar, Karei de Grootelaan 19 s. Benedictus C. H. Fransen, 27 jaar, Eindhoven en Ma ria E. Bijl, 28 jaar, van Borselen- laan 13. Johannes B. van Buuren, 21 jaar, Assendelft en Cornelia G. M. de Wit, 21 jaar, Loudelsweg 44. Pe trus C. Kamp, 23 jaar Delft en Pe- tronella M. Schurer, 22 jaar, Notweg 11. Bartholomeus N. Wittebrood, 21 jaar, Breelaan 80 en Maria P. C. Ble- kemolen, 21 jaar, Castricum. GEHUWD: Leendert Bootsma, 25 jaar, Alkmaar en Theodora G. Roobeek, 22 jaar, Jan Apeldoorn weg 21. Albert N. van den Berg, 24 jaar, Boendermakerhof 19 en Petronella L. M. Koopman, 20 jaar Bergerweg 39, nieuw adres Leo Ges- telweg 6. OVERLEDEN: Keetje R. Nonhebei, 82 jaar, wed. v. D. Rijneke, Breelaan 92. Maria R. Gall, 65 jaar, wed. v. P. C. v. d. Mo len, Noordlaan 22. Jan Shermer, 90 jaar, Elkshove 1. Ludzer K. Meijer, 86 jaar, wonende te Oostwoud. Jan Bakker, 82 jaar, Breelaan 53. Arend Spaans, 87 jaar, Oude Prinsweg 19. Maria Swaan, 69 jaar, wed. v. P. Bruin, wonende te Zijpe. BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 Dr. v. OOSTEN Telefoon (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 738. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. een ruime parkeerplaats en vandaar moet u ongeveer 2 km langs de Schoorlse Zeeweg lopen of fietsen. Na 2 km ziet u links van de weg in 'n dal een bosbuffet 'De Berenkuil' genaamd. Deze wandelingen staan onder lei ding van medewerkers van Staats bosbeheer in de Boswachterij van Schoorl. Schoorl aan Zee: Kinderspelen In de maanden juli en augustus wor den op het strand van Schoorl aan Zee kinderspelen georganiseerd o.a. schatgraven en zandfiguren vormen, voor verschillende leeftijden. Er zijn leuke prijzen aan verbonden. De data worden op aanplakbiljetten bekend gemaakt. Ook informatie bij de VVV's van Schoorl (02209) 504 en Groet-Camperduin (02209) 423. Van Schoorl en Groet naar het Wad. Tijdens de maanden juli en augustus worden bij voldoende deelname, vis serstochten op het wad te Den Oever georganiseerd. Eigen vervoer is ge wenst. Voor verdere inlichtingen in verband met de kosten en het ver voer moet u zich tot de plaatselijke VW's wenden. De tochten staan on der leiding. In het Noordhollands kunstcentrum, Plein 7, Bergen toont Henk van den Idsert schilderijen en tekeningen. De openstelling is op zaterdag 28 juli a.s. om vier uur. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10-5 en van 7.30-9.30 uur. Zondags van 2-5 en van 7.30-9.30 uur. Deze tentoonstelling duurt van 28 juli t.m. 14 augustus. ZONDAG 27 JULI HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK 9.00 en 10.15 uur: Ds. Veenhuysen GEREFORMEERDE KERK 9.00, 10.30 en 19.30 uur: v. d. Wel PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 7.00-8.15-9.30 Hoogmis - 11.00 EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur BERGEN AAN ZEE H. Mis zaterdagavond half acht (Ne derlandse Mis). Zondagmorgen kwart over acht Duitse mis. HERVORMDE diensten; 10.30 uur: Ds de Bie te Buren SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. 9.00 en 10.30 uur Schoorl, Ds. M. E. Duyverman, Santpoort 9.00 en 10.30 uur te Groet, Ds. W. Ph. E. van Kooten DE CHRISTENGEMEENSCHAP Bosmansweg 10.00 uur: Mensenwijdingsdienst R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 7.00-8.00-9.30-11.00-19.00 u. avondmis In de Toeristenkerk. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. A. L. Broer, Hilversum REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. J. Breukink Niet lang geleden was het, volgens het juni-nummer van Het Beste, voor alle Anglicaanse studenten van het Trinity College in Dublin ver plicht om 's zondags naar de kerk te gaan. In de hoop daar vrijstelling van te krijgen, vulde een opstandi ge jongeman op zijn toelatingsfor mulier in dat hij „zonaanbidder" was. De eerste zondag werd hij 's mor gens vroeg wakker door een aan houdend geklop op zijn deur. Met slaperige ogen deed hij de deur open en zag daar een portier staan, Groet: Tot 31 augustus elke maandag- en woensdagmorgen start 9.30 uur van af de Kerkbrink te Groet. Van 31 augustus tot 15 september alleen woensdagmorgen start 9.30 uur vanaf de Kerkbrink te Groet. Schoorl: Van 1-6 tot 15-9: elke dinsdagmor gen: Start 9.30 uur hoek Duinweg- Klimweg te Schoorl. Van 1-6 tot 31-8: elke donderdag morgen: Start 9.30 uur hoek Duin- weg-Klimweg te Schoorl. Van 1-6 tot 15-8: elke woensdag avond 19.30 uur: Start Schoorlse Zeeweg bij 'De Berenkuil'. Van 1-7 tot 15-8: ook op donderdag avond 19.30 uur: Start Schoorlse Zeeweg bij de 'De Berenkuil'. Vanaf 1-7 tot 30-8 elke vrijdag een - dagwandeling. Start 10.00 uur vanaf die op eerbiedige toon tegen hem Schoorlse Zeeweg bij 'De Berenkuil'- 1 zei: ..Met de complimenten van de Voor lunchpauze: lunchpakket mee nemen. Terug om ongeveer 16.00 uur. De Berenkuil kunt u niet per auto bereiken. Bij de Schoorlse Zeeweg is zei: „Met de complimenten eerstejaarsdekaan, mijnheer. De zon gaat over vijf minuten op en hij verwacht u op het voorplein om hem te zien opkomen."

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1