Toer-in Noordholland weekblad Jacht op een Or Ikmkjjoctie Burgerlijke Stand Bergen HET ADRES IN SCHOORL Postzegel voor de kankerbestrijding Tentoonstelling prenten en tekeningen voor jm PAARDRIJDEN Bramen plukken in het Noordhollands Duinreservaat Geuzenveld zingt voor Tjigugur Voor al uw studies naar GESTO Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen De lampionoptocht te Groet R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Te oud om te leren Ook voor kinderen volop variatie in Hollands Noorden In het kader van toer-in Noord-Hol land (vier dagroutes door Noord- Holland-Noord, per auto of bus) is er in het programma met musea, mo lens, tentoonstellingen en rondvaar ten ook een aantal speciale kinder attracties opgenomen. Leuke uitstap jes voor zich vervelende kinderen en hun, wellicht wanhopig wordende vakantiehoudende of weekendbeste- dende ouders. Poppentheater Hinderik in Beets, Dorpsweg 62 Vlak bij Hoorn, 8 km ten zuiden er van aan de E 10, ligt het landelijke Beets, waar Hinderik de poppenspe ler, huishoudt in het tot 'Popstudio' omgetoverd voormalig café 'Het Huis Ter Beets'. Dagelijks om 3 uur (be halve maandags) laat Hinderik zijn dolle creaties de vrije loop: Frik de clown, Niezeltje, de boze boeven Biz en Baz en vele anderen. Het pro gramma duurt ruim één uur. In eer ste instantie kinderprogramma's maar met een dubbele knipoog naar de ouderen. Enkele perscommentaren van vorig jaar: 'Een unieke gelegenheid om met kinderen uit te zijn', (Trouw) 'Speciaal aan te bevelen voor wie met zijn kinderen eens iets anders wil bezoeken dan een speeltuin Hinderik weet met zijn humoris tische vondsten en zijn vaak bij zonder gekke poppen ook volwas senen te boeien'. (NRC). 'Het volstrekt krankjoreme poppen theater van Hinderik onmiddel lijk héén met de kinderen'. (Vrije Volk) Creatief Atelier De Boet, Callantsoog Dorpsplein 25 Boetseren, emailleren, stofdrukken, werken met hout, papiermaché, pop pen en boten maken, schilderen en tekenen. Dagelijks (behalve zondags) zijn er twee kinderclubs: om negen uur (tot half elf) en elf uur (tot half een). Bij minder mooi weer voor de kinderen aan de kust en ook van verderaf een heerlijke gelegenheid creatief te ravotten met allerlei ma teriaal. Het maximum aantal kinde ren per club is vijftien. Er is een keur van goede kunstnijverheid te kijk en te koop, er zijn doorlopend tentoonstellingen. Callantsoog (het natuurreservaat 't Zwanenwater is er vlakbij) ligt aan de Noordzee, 10 km van Schagen. Poppen- en marionettententoonstel ling, Schagen, Gebouw Maria Bood schap, Molenstraat 4 De unieke collectie poppen en mario netten van Wim en Gerda Meilink. Theaterpoppen; straat-marionetten- theater; Aziatische schaduwfiguren, variété-poppen, Engelse, Franse en Duitse tafeltheaters, moderne pop pen uit Tsjecho-Slowakije en Roe menië enz. Een boeiend beeld van de rijke verscheidenheid, die de kleinste der kleinkunsten altijd heeft geken merkt. 18e en 19e eeuws speelgoed in het Stedelijk Museum, Alkmaar, Doe lenstraat 3 'Speelgoed uit voorbije jaren' is een grote collectie kinderspeelgoed, die in de loop van vijfentwintig jaar bijeen is gebracht door mevr. A. Burkij-Bartelink. Wagentjes, pren tenboeken, spelletjes, miniatuurmeu bels, winkeltjes, poppen in oorspron kelijke kleren, kortom alles wat een kinderhart in het verleden gelukkig heeft gemaakt, waar het mee ge speeld heeft en waar het zijn erva ringen aan heeft opgedaan. voor kinderen is voorts leuk en inte ressant: Molenbezichtiging in Schermer- horn Rondvaart naar 'Het rgk der dui zend eilanden' in Broek op Lange- dyk Rondvaart naar de inpoldering van de Markerwaard in Enkhuizen Het Texels museum met opge zette vogels, robbenbad enz. Het Marinemuseum in Den Hel der Het Zuiderzeemuseum in Enk huizen (schepenhal enz.) De WV's in het routegebied or ganiseren tal van speciale kindereve nementen Alle informatie in de Toer-in krant, gratis verkrijgbaar bij de Noordhol landse kantoren van VW, ANWB en Naco, campings, horecabedrijven en routepunten. van 4 tot 11 augustus 1969 GEBOREN: René, zoon van J. Blie- kendaal en C. J. Hofkamp, Karei de Grootelaan 11. David Dirk Joseph zoon van D. J. Min en E. M. Bras, Sileneweg 8. Yvonne A.nita, dochter van H. Meijer en J. J. Potma, Ka naaldijk 23. Brian Mike, zoon van G. O. J. Beek en L. van Rooy, Stroo- merlaan 14s. Gerard Wilko, zoon van G. W. Camphuijnder en A. C. Prins, Verl. Geestweg 47. Marie Natasja, dochter van S. Verhoeve en S. Haan stra, Loop 24. ONDERTROUWD: Herke de Groot, 25 jaar, Amsterdam en Elzeline S. M. V. van Rennes, 22 jaar, Dr. van Peltlaan 40. Frans Th. J. S. de Lange 21 jaar, Oudorp en Kniertje G. M. Klemkerk, 21 jaar, Pr. Hendriklaan 19. Frits O. F. Bakker, 25 jaar, Schoorl en Elberta G. Boschman, 19 jaar, Kogendijk 43. Johannes Th. de Waard, 38 jaar, Voert 9 en Anna C. Oldenburg, 33 jaar, Loudelsweg 12s. OVERLEDEN: Esther Marion Kamp, 27 dagen, Pr. Hendriklaan 10. Klasi- na Admiraal, 88 jaar, geh. met J. Ursem, Alkmaar. Germain G. Se- venants, 78 jaar, Rondelaan 18. Cor nells Hoeben, 68 jaar, Karei de Gro telaan 7. Het Koningin Wilhelmina Fonds heeft ten doel de financiering van het onderzoek naar de oorzaken en verbetering in de bestrijding van kwaadaardige gezwelsziekten, dus van kanker. Helaas maakte deze ziekte nog vele slachtoffers. Steeds dieper en gespecialiseerder onder zoek is daarom dringend nodig, zo wel in Nederland als in vele andere landen. Nauwe samenwerking en uit wisseling van verkregen resultaten heeft voortdurend plaats. Met scherpe intelligentie worden theorie- en opgebouwd, met groot doorzet tingsvermogen en oneindig geduld worden proeven genomen en her haald. Teleurstellingen betekenen 'n prikkel tot opnieuw beginnen, suc cessen openen de weg naar volgende problemen. Dit is de research, die plaats heeft in het laboratorium van het Nederlands Kanker Instituut te Amsterdam en in het Radio-Thera peutisch Instituut te Rotterdam. Bo vendien wordt in deze instituten en in 13 over het gehele land versprei de centra voortdurend gezocht naar verbetering in de toegepaste behan delingsmethoden. Ook op dit gebied heeft regelmatig uitwisseling van de verkregen resultaten plaats. Dit on derzoek is zeer kostbaar, jaarlijks wordt door het Koningin Wilhelmina Fonds omstreeks 5 miljoen gulden uitgekeerd. In 1969 bestaat het Koningin Wilhel mina Fonds 20 jaar. De PTT zal daarom van 12 augustus tot 6 sep tember een serie postzegels uitgeven met een frankeerwaarde van respec tievelijk 12, 25 en 45 cent. De bijslag op deze postzegels is bestemd voor de kankerbestrijding. Door deze ze gels te kopen, steunt u het Koningin Wilhelmina Fonds in zijn pogingen het aantal slachtoffers aan deze ern stige ziekte terug te dwingen. Bo vendien is eenieder, die aan de post zegelverkoop wil meewerken van harte welkom. Meldt u bij het plaatselijk K.W.F.- comité. In Bergen wordt de postze gelverkoop door de VVV verzorgd. U kunt zich als medewerker(ster) op- gevij bij mevr. v. Langen, Eeuwige laan 23, telefoon 3777. In het Noordhollands kunstcentrum te Bergen, Plein 7, zal mevrouw E. Reitsma-Valenga voor het laatst prenten en tekeningen tonen ter ge legenheid van haar 80ste verjaardag. Frits Reitsma, arch. B.N.A. zal za terdag 16 augustus om 4.00 uur de tentoonstelling openen. Van 16 augustus 1969 t.m. 4 septem ber is de tentoonstelling geopend van 10.00-17.00 en van 19.30-21.30 uur zondags van 14.00-17.00 en van 19.30- 21.30 uur. TWEEDE BLAD DONDERDAG 14 AUGUSTUS DE DUINSTREEK GOED ONDERRICHT UW IN HET Castricum - Van P.W.N.-zijde is ons bericht dat tot en met 14 september a.s. in het Noordhollands Duinreser vaat weer bramen mogen worden geplukt, behalve de zeereep, het in- filtratiegebied onder Castricum en in omrasterde terreingedeelten. De ope ningsdatum is vroeger dan andere jaren i.v.m. de gunstige weersom standigheden, waardoor de bramen eerder rijp zijn geworden. Uiteraard dient men in het bezit te zijn van een geldige toegangskaart. Om een 'steentje van 60.000' ter fi nanciering van de broodnodige kraamkliniek in dat op Java gele gen ontwikkelingsproject te kunnen aandragen, hebben het 'Jongeren koor Ambassade' en het R.K. Ge mend Koor 'Magistri Vox' van de parochie O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Amsterdam-Geuzenveld, ieder op eigen wijze meegewerkt aan de totstandkoming van een 30 cm langspeelplaat, die zowel mono als stereo afspeelbaar is. Deze prachtige plaat, verpakt in een exclusieve hoes kan voor slechts 10,uw eigen dom worden. De teksten zijn ver krijgbaar a 0,25. Er blijft geen cent in de zangerskelen steken! Op de A-kant kunt u luisteren naar liederen ritmisch gezongen en in strumentaal begeleid, als Blowing in the wind - Alle wegen - Het lied van de vragende mens -We reldvolk, geef gehoor - Schenk ons uw hulp Heer - It's me, O Lord -O, Heer wij roepen allen tot U - Eer aan de zoon. De B-kant vertrouwt klassieke klan ken aan uw oren toe: Wohl mir dass ich Jesum habe - J. S. Bach: psalm 150 - C. Franck: Ave Verum - W. A. Mozart: Missa Bre- vis in c - KV 259 (zonder Credo en Benedictus) van W. A. Mozart. Dirigent: B. J. Bouthoorn jr. Ongeveer 3500 platen vonden in nog geen negen maanden idealistische en belangstellende afnemers. Ze vliegen weg! Moge dit zo blijven en u ons daarbij willen helpen. Tjigugur dankt u. De plaat 'Geuzenveld zingt voor Tjigugur' is tegen contante be taling verkrijgbaar bij: Fam. Kaan dorp, Voorweg 65, Schoorl. In september beginnen onze nieuwe cursussen en lessen. We leiden op voor: Mavo-diploma (plaatsing in hogere klas is mo gelijk) Diploma Mulo-B Middenstandsdiploma (ex. 1970) (Bij voldoende deelname ook eën cursus hiervan te Bergen.) Praktijkdiploma Boekhouden (Ass.) M.B.A. (Ass.) Brugklasse Mavo (tevens eenjarige cursus Algeme ne ontwikkeling.) Diploma Spreekvaardigheid Fr., D. en Engels. Correspondentie Ned., Fr., D. en Engels. Frans, Duits, Engels voor begin ners en gevorderden. Machineschrijven Heereweg 132-Tel. 02209-976 Alle lessen worden gegeven te Alkmaar, lesgebouw Van der Mey- straat 2 INLICHTINGEN EN OPGEVEN DAGELIJKS GESTO BREELAAN 55 BERGEN - TEL. (02208) 4421 En vanaf 11 augustus iedere avond in het lesgebouw te Alkmaar van 20.00 tot 21.30 uur. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd De jaarlijkse door beide WV's geor ganiseerde lampionoptochten vormen steeds hoogtepunten in het georgani seerde zomerprogramma. De publieke belangstelling voor dit evenement is altijd enorm, niet al leen van de zijde der gasten maar ook van de inwoners. Dit bleek tij dens de lampionoptocht die vorige week donderdag te Groet door de VVV Groet-Camperduin en omstre ken werd georganiseerd. Men startte weer op twee punten, n.l. op de Munnikenweg te Camperduin en na bij de Bokkesprong te Hargen. Liefst 4 muziekkorpsen verleenden mede werking, n.l. de bekende Hoogoven harmonie, Excelsior uit Alkmaar, het fanfarekorps De Vriendschap en de jeugddrumband Schoorl. Enkele duizenden kinderen hebben met hun ouders aan de tocht deel genomen, talrijke inwoners hadden hun woningen en erven feestelijk ge ïllumineerd. De twee groepen voeg den zich tot een nabij kamphotel Duinwijk en daarna trok men Groet manuscript „Dan zal er wel een passage inkomen, die op mij slaat. Ik ken haar. En zij weet precies, wat we samen uitgevoerd hebben. Me neer Ketel, dat wordt een ramp." „Spetel is mijn naam, meneer Van Dalen. Maar dat wordt het voor deze uitgeverij niet. We zullen er zeer behoorlijk aan ver dienen. Maar nu u het zegt - hij bladerde nog eens in de vellen - hier heb ik wat, dat op u kan slaan. Luistert u maar. Aan van kelijk was hij heel charmant, echt het type van de gewone man, die omhoog geklommen is op de maatschappelijke ladder door hard werken, wat natuurlijk een deugd is, en zo een stevige po sitie verwierf. Die een vrouw had, bij wie hij waarschijnlijk het een en ander tekort kwam. Dat tekort wilde hij compenseren. Ik merkte al gauw, dat hij mij daarvoor uitkoos. Het begon heel voorzichtig, een liefkozinkje, een streeltje onder m'n kin en me dicteren, gelijk naar me kijkend. Ik had hem meteen door, maar deed net, of ik nergens erg in had. Ik kon me altijd erg verlegen en sloom voordoen. Ik deed net, of ik het aardig van hem vond, als hij complimentjes maakte, dan probeerde ik te blozen en zelfs die eerste keer, toen hij me kuste, deed ik verward en verlegen. Ik weet niet precies meer, of het die eerste maal was of later, maar na afloop duwde hij me een briefje in m'n hand. Hoeveel het was, doet er niet toe. Ik veinsde erg blij te zijn, maar in werkelijkheid vond ik hem een opgeblazen papzak met z'n gortbuik, z'n rode pokdalige gezicht en z'n moedervlek op de wang De man aan de andere kant van het bureau werd lijkbleek. Automatisch voelde hij naar de vlek op zijn wang, die er inder daad was. Flip had de man tijdens het gesprek goed opgenomen en het verhaal zo goed mogelijk pas gemaakt. In werkelijkheid stond er op het blad heel wat anders, maar improviseren was altijd één van zijn hobby's geweest en dat kwam nu goed van pas. „Dat slaat op mij," prevelde hij. „Geen twijfel mogelijk. Echt haar manier. Ze deed altijd verlegen. Later had ik ook wel door dat het pose was, maar toen had ik haar al, dus kon het me niet meer schelen. En het kloptik gaf haar die eerste keer of misschien de tweede keer een bankje van honderd Wat doen we er aan, meneer Schedel? Dit is m'n ondergang. U kunt zo iets toch niet drukken? Dit geeft bergen schandalen." Flip haalde zijn schouders op. „Tja, wat wilt u? We leven in een democratische staat. Die dame heeft het volste recht haar memoires te publiceren. Iets anders is „Ja? Gaat u verder." „Iets anders is dithet boek is een pagina of zestien te groot. Er moet nog iets in geschrapt worden. Persoonlijk vind ik de passage, waarin u betrokken bent, niet het beste deel. Er zou over te praten zijn Hij keek de bezoeker veelbetekenend aan. De man begreep hem terstond. Met een ruk haalde hij zijn portefeuille voor de dag. „Hoeveel?" „Hoort u eens, meneer Van Dalen, of hoe u heten mag, ik verdien aan dit boek en ik ga geen misbruik maken van mijn positie als uitgever van dit boek. Goed, ik heb met u te doen. Hoewel ik aanvankelijk van plan ben geweest om iedereen, die met een dergelijk voorstel kwam, de deur uit te laten smijten, maak ik voor u een uitzondering. Hoort u dit goed? TT wordt de uitzondering, die de regel bevestigt. Ik plooi dit wel met Brechtje. We gaan het zo veranderen, dat niets meer op u kan slaan. En het wordt bovendien zeer ingekort. Ik zei al: dit is niet de beste passage. Ik vraag niets. Hebt u er wat geld voor over, dan wordt dat in dank aanvaard en gaat het in de personeelspot. Ik zou het immers niet anders kunnen verantwoorden in m'n boeken? Maar een vijfhonderd gulden kan ik zonder meer in de kas van de personeelsvereniging storten. Dat is verantwoord en goed besteed." De bezoeker dacht even na en knikte. „Zakelijk gezien is dat prima in orde. Ik ben ook zakenman en begrijp u." Hij diepte vijf briefjes van honderd uit zijn portefeuille, doch hield ze nog vast. „Welke garantie heb ik, dat u uw woord houdt en alles schrapt, wat op mij betrekking heeft?" Flip spreidde lachend zijn armen wijd. „Mijn woord moet u goed zijn, meneer. We beschouwen dit als een zeer discrete kwestie tussen u en mij. Dit - hij wees naar de stapel papieren - moet naar de zetterij. Zodra u weg bent, ga ik meteen aan het schrappen en inkorten. Zelfs u zult daarna niet meer in staat zijn te constateren op wie het slaat. Maar in ieder geval niet op u." Van Dalen knikte. „Oké, meneer Pekel „Spetel, meneer." „Ach ja, u hebt ook zo'n verd.moeilijke naam. Enfin, man nen ondér elkaarhier hebt u de duitennee, geen kwi tantie, dat wordt me te link. Enne komt er onverhoeds nog een kink in de kabel - u kent Brechtje niet zoals ik haar ken - hier is m'n telefoonnummer. En m'n werkelijke naam: Jan Dal broek. Van de renpaarden. Wel eens van gehoord natuurlijk." „Inderdaad. U hebt een prachtige stal, meneer Dalbroek." „Die heb ik. En die wil ik niet verspelen. Evenmin als m'n vrouw. Ze is van adel. Zij de titel en ik de centen. Een goeie combinatie. Van tijd tot tijd zoek ik m'n troost wel eens bij een ander. Stom misschien, maar daar kan ik niks aan doen. Alleen dat kreng had ik te laat in de link. Die Brechtje." Flip stond op, nadat hij de vijf rode briefjes met één veeg in zijn bureaulade had geschoven. „Meneer, dit gesprek was voor honderd procent vertrouwelijk. Daar komt niemand ooit iets van te weten. U kunt na verandering het boek rustig aan uw vrouw te lezen geven. Ze zal u er niet in terugvinden." Dalbroek kneep even een oog dicht en glimlachte. „Mannen zoals u mag ik wel, leven en laten leven, zeg ik altijd maar. Veel succes met uw boek." Dat heb ik al, dacht Spetel vergenoegd, doch hij antwoordde alleen op vormelijke toon: „Dank u wel, meneer Dalbroek. Mijn secretaresse laat u wel even uit. Apropos- hij boog zich even naar de man en fluisterde - ze is en blijft van mij. Is dat duidelijk?" ,De bezoeker verslikte zich bijna in de lach. „Een goeie meneer Schepel. Nou, voor zover ik haar zag, toen ik binnenkwam, een raspaardje. Ik heb er verstand van Jan Dalbroek had waarschijnlijk nog geen tien stappen op straat gedaan, toen de deur van het privékantoor werd open gesmeten en Emie, met vragende ogen binnenkwam. „En, mees terbrein, hoeveel werd het?" Hij wapperde al met twee briefjes voor haar ogen. „Zo ge noeg, schattebout?" Ze keek er naar en pakte ze aan, voelde ze en bekeek ze nog eens. Toen sloeg ze haar armen om zijn hals en zoende hem. „Geweldig, meesterbreinik geef me helemaal gewonnen en neem al mijn cynisme terug. Dit is het! Vierhonderd gulden in een half uurtje verdiend. Wat heb jij dat goed bekeken!" Zo is het, dacht Flip behaaglijk, de lade openschuivend, waar in nog drie briefjes van honderd lagen. Of ik het goed beke ken heb. Tenslotte heb ik het uitgevonden, dus komt mij het grootste deel van de buit toe. We zullen ze om te beginnen netjes opbergen in de portefeuille, zodat er weer voldoende ruimte overblijft voor de volgende briefjes. HOOFDSTUK 6 Waarin blijkt, dat niet iedereen met geld strooit. Die dag was de meest succesvolle van de firma sinds de op richting. Die morgen kwam er nog tweemaal bezoek. Het ene duurde wat langer dan het andere, maar beide heren gingen na een zeer vertrouwelijk gesprek, financieel gesproken, ar mer weg als ze waren gekomen. Om twaalf uur bezat Emie vier honderdenvijftig gulden en Flip hetzelfde bedrag plus drie honderd, die hij voor haar verzwegen had. De uitvinding dient extra gehonoreerd te worden, maar dat begrijpen vrouwen toch nooit, dus is het beter ze wat dit betreft in onwetend heid te laten. Voorlopig is er weer brood op de plank en nog wat er op. We wachten een paar dagen, of er nog meer van die schuinmarcheerders komen en als de stroom is opgedroogd, gaan we de advertentie nog eens plaatsen, ditmaal wat groter, want het kan nu lijden. 's Middags kwam er niemand. Maar wel een telefoontje van een heel boze meneer, die helemaal niet te benauwd was om zijn naam te noemen. „Luister jij eens, meneer met je prutsuit geverij Ik heb die advertentie van jullie gelezen „Juist meneer," antwoordde Flip onverstoorbaar. „Hoeveel boeken wenst u te bestellen?" „Boeken bestellen? Man, waar zie je me voor aan?" „Ik zie u helemaal niet, meneer, ik hoor u enkel. En u hebt zich evenmin voorgesteld." in. Op de Achterweg werd halt ge houden om de kinderen gelegenheid te geven hun lampion aan te steken en toen ging het weer via de Heere weg naar het kerkje te Groet. Tra ditiegetrouw verzamelde men zich om het kerkje dat baadde in het floodlight en werd door de deelne mende korpsen een taptoe gegeven. Dit gebeurde onder leiding van de heer Luyting, dirigent van ons fan farekorps. Voorzitter Sleking zei in een toe spraakje bijzonder blij te zijn dat het publiek weer in zo'n grote getale was komen opdagen. Hij was ook ver heugd dat de diverse korpsen hun medewerking hadden willen verle nen en vertelde verder dat de kin deren weer op enke tractaties konden rekenen. De Smiths Potato Chrisps had door bemiddeling van de heer Butter weer voor een zakje chips gezorgd, zowel de Centra-kruide nier als slagerij Ruyter hadden elk duizend lolly's ter beschikking ge steld en zo ging een ieder na afloop van de taptoe tevreden naar huis. ZONDAG 17 AUGUSTUS HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK 10.15 uur: Ds. A. Noorman, Bussum GEREFORMEERDE KERK 9.00 en 10.00 uur; Ds. Sap PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 7.00-8.15-9.30 Hoogmis - 11.00 Ingelast extra jongerenmis met rithmische begeleiding wegens vie ring Petrus en Paulus feest EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur BERGEN AAN ZEE H. Mis zaterdagavond half acht (Ne derlandse Mis). Zondagmorgen kwart over acht Duitse mis. HERVORMDE diensten; 10.30 uur; Ds. Sap, Bergen SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. Schoorl, 10.00 uur; Ds. C. M. van Ede, Den Helder Groet, 10.30 uur; Ds. W. Ph. E. van Kooten Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 7.00-8.00-9.30-11.00-19.00 u. avondmis In de Toeristenkerk. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur; Ds. A. J. van der Sluis (koffie na de dienst) In Denemarken ontving de familie van een 107-jarige vrouw een paar jaar geleden een briefje van de schoolinspectiedienst met een vraag waarom zij niet naar school ging. Het bleek, dit schrijft Het Beste van augustus, dat de computer getallen uitponst van leeftijden tot en met 99. En dus klikte de machine weer naar het beginpunt terug en kende de vrouw de leeftijd van 7 jaar toe.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 5