Binnen afzienbare tijd twee lagere scholen in Saenegheest GERRITSEN Drumband Schoorl haalde weer enige prijzen binnen Evenementenlijst Bergen Kristal met zilver J^daut en natmaak in taciaatia- <patk J^innaausko^ ta TSannabtoak GROOT VUURWERK verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Jonge Belgen exposeren in Kunstcentrum DOKTERSDIENSTEN Bericht uit Tuin- en Oostdorp Voorzitter drumband Schoorl legt na 4y2 jaar funktie neer Drumband Schoorl gaat op reis Examen rijwielhersteller Deze week vinden in Bergen de laatste evenementen van het zomerseizoen plaats ,Duintreffers'- nieuws Opbrengst collecte blinden Collecte Ned. Hartstichting Aanmelding van leerlingen voor Avond-Mavo GESTO AVOND-MAVO GESTO Bewoners Dorpsstraat zijn ongerust over verkeerssituatie Burgerlijke Stand Laatste autorally seizoen 1969 op zaterdagmiddag a.s. Toch vuurwerk 43e JAARGANG no. 34 DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1969 8 PAGINA'S VRIJDAG 29 AUG. 21.00 UUR AAN DE LANDWEG BIJ OUDTBURGH weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten apeclale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. De Bergense gemeenteraad heeft gisteravond niet meer tijd dan een half uur nodig gehad om de vijftien punten tellende agenda voor de openbare vergadering te behandelen Alle voorstellen werden zonder slag of stoot goedgekeurd. Hierover was duidelijk gemor te horen op de publieke tribune. Velen zien deze gang van zaken met lede ogen aan, omdat het een tendens is die zich al meer malen in de Bergense raad heeft voorge daan. Het geeft de indruk dat de openbare raadsvergadering als 'n formaliteit wordt gezien. Het ne men van beslissingen en de me ningsvorming vindt immers ei genlijk al plaats in de besloten vergaderingen van de diverse raadscommissies. In de versnipperde Bergense ge meenteraad (negen partijen, vijftien raadsleden) betekent dit dat niet iedere fractie in elke commissie is vertegenwoordigd. De meningsvor ming achter gesloten deuren is dus in feite beperkt. Er zijn raadsleden die het met deze gang van zaken niet eens zijn. De twee van de Partij van de Arbeid hebben al aangekondigd slagvaardi ger te werk te gaan. Ook de heren Smit (Boerenpartij I) en Schuil PSP laten op hun eigen typerende manier nogal eens kritiek los. Voor de vergadering van gisteravond is het typerend, dat het hoogtepunt een daverende lachpartij over en kele zinsneden uit een betoog van het Boerenpartijraadslid C. Smit over verontreiniging van slootwater is geweest. Zijn 'anti-conceptietank' en 'gerechtigde hoop' wekten de lachlust op van raad en tribune. Burgemeester L. J. de Ruiter deed de belangrijkste mededeling. Hij kondigde aan dat binnen afzienbare tijd in de nieuwe wijk twee lagere scholen, een openbare en 'n rooms- katholieke worden gebouwd'. Dit kwam ter sprake bij de behan deling van het voorstel om een ze vende lokaal bij de Van Brederode- school te bouwen. Het was een be slissing, die snel moest worden ge nomen, omdat de zevende klas zo gauw mogelijk in gebruik moet wor- De cultureel attache van België in ons land dr. G. Vansina opent vol gende week zaterdag in het Noord hollands Kunstcentrum een exposi tie van twee van zijn landgenoten. Na de tentoonstelling van mevrouw Reitsma-Valenea (die al 47 werken heeft verkocht) exposeren namelijk twee jonge Belgische kunstenaars in Bergen. Het zijn Jean Bilquin en Herman van den Broecke, beiden uit Gent. Deze expopsitie komt voort uit de jumelage tussen Bergen en het Vlaamse St. Martenslatum, dat vlak bij Gent ligt. Ter gelegenheid van deze expositie geeft het Kunste naarscentrum Bergen een speciale catalogus uit. In het Noordhollands Kunstcen trum worden dit jaar nog exposi ties gehouden van werken van Ko- bus Koeman (ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag), Nico Betjes en Harrie Kuyten (een her denkingstentoonstelling). BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel. 2700 en 3895 VOOR KOEDIJK. SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Heereweg 272, tel. 1288 Dr. van Hesteren Dorpsstraat 198, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. den genomen. De Van Brederode- school krijgt namelijk veel aanmel dingen binnen van ouders die zich pas in de wijk Saenegheest hebben gevestigd. Het aantal leerlingen op deze school zal aan het eind van het jaar zijn gestegen tot 230. In verband met de urgentie kon burgemeester De Ruiter ook pas tij dens de vergadering meedelen dat deze uitbreiding van de lagere school aan de Beatrixlaan tachtig mile gaat kosten. De raad ging met het voor- De Buurt- en Speeltuinvereniging Tuin- en Oostdorp houdt 26 septem ber in het Verenigingsgebouw haar jaarvergadering. Dit staat te lezen in het Maandbericht van deze ver eniging. Het bestuur is van mening dat 'er iets moet gaan gebeuren', wat dan ook. In ieder geval zullen plannen worden gemaakt voor de viering van het 25-jarig bestaan. stel accoord. Het is de bedoeling, dat dit zevende lokaal, als handenarbeid- lokaal wordt gebruikt, als Saene gheest zijn eigen nieuwe openbare lagere school heeft. De heer Schuil wees bij dit voorstel burgemeester De Ruiter op de wachtlijst bij de kleuterschool de Speeldoos. Hij vroeg zich af of deze school ook niet moet worden uitge breid. Daarom wilde hij dit in de Onderwijscommissie behandeld zien. De raadsvoorzitter kondigde aan de ze zaak zo snel mogelijk te zullen onderzoeken. De gemeenteraad trok verder 1.620.000 uit voor de aanleg van drie stamriolen, nam opnieuw een beslissing inzake de stichting van 'n aula op de openbare begraafplaats en kwam tegemoet aan de verlan gens van de Vrijwillige Brandweer. Verder zal het schoolplein van de Van Brederodeschool worden her straat, terwijl de fietsenstalling zal worden vernieuwd en verplaatst. Hierna ging de gemeenteraad in be sloten vergadering verder. De jeugddrumband en het tamboer korps van de drumband Schoorl heb ben op het concours in Egmond af gelopen zondag weer mooie succes sen geboekt. De Jeugddrumband wist een tweede prijs te bemachtigen met 149,5 pnt. terwijl de Tamboer-Maitre Fred de Haas een tweede prijs kreeg met 28,5 pnt., de jeugddrumband kwam uit in de derde afdeling. Het tamboerkorps haalde met 161,5 pnt een eerste prijs en de tamboer- maitre van dit korps Piet Roos haal de eveneens een eerste prijs met 33,7 pnt. Het tamboerkorps kwam uit in de afdeling uitmuntend. Bij het defile welke na het con cours werd gehouden te Egmond haalde tamboer-maitre Fred de Haas ook nog eens een derde prijs in de afdeling jeugd en mocht hiervoor 'n leuke beker in ontvangst nemen. Na de terugkeer in Schoorl waar in het restaurant Beeldman nog een ver frissing aan de leden werd aangebo den door het bestuur werden de leden van de korpsen en drumband Schoorl door het bestuur gelukge wenst met haar successen. Daarna keerden allen moe en vol daan huiswaarts. De heer N. J. Koomen heeft door drukke werkzaamheden hiertoe ge noodzaakt, het bestuur verzocht hem van zijn funktie als voorzitter en lid van het bestuur van de drumband te willen ontslaan. Het bestuur heeft hierin toegestemd onder dank, voor het vele werk wel ke de heer Koomen voor de drum band heeft gedaan, zowel bij de op richting in 1965 als in de jaren die daar op volgden. Mede door zijn toe doen is Schoorl thans een drumband rijk die bij de vele evenementen welke in de gemeente worden en zijn georganiseerd steeds akte de pré- sence geeft. Thans is de gemeente Schoorl een tamboerkorps rijk van maar liefst 25 leden en een jeugd drumband van 14 leden. Wij menen dan ook dat woorden van dank aan de heer Koomen wel op zijn plaats zijn. Op 4 september start weer een nieuwe groep met liefhebbers die trommelen gaan leren en terzijner- tijd de beide korpsen gaan verster ken. Iedere jongen of meisje kan zich hiervoor opgeven. Lees hiervoor goed de advertentie, welke ook in dit blad staat. Zoals ieder jaar het geval is ge weest, is ook nu weer besloten om op 20 en 21 september een verre tocht te organiseren. In 1968 is dat Zevenaar geweest, dit jaar gooien wij er nog een schepje bovenop en gaan zelfs twee dagen. Op zaterdag 20 september om half elf vertrekken wij vanaf Camper duin, en om tien tien over half elf uit Groet (café Mereboer) en om half elf vertrekken wij bij restaurant Beeld- man, met een bus van de fa. Pee reboom uit Nieuwe Niedorp. Dan rijden we naar Epe, de woonplaats van onze oud-burgemeester, de heer Bergh. Door de VVV en de plaatselijke mid denstand van Epe is voor een gratis onderdak met lunch en ontbijt ge zorgd. We overnachten in een groot vakantiehuis, waar ook de lunch en het ontbijt zal worden gebruikt. 's Middags om 4 uur zal door de drumband Schoorl een serenade worden gebracht aan burgemeester Bergh en de raad van Epe, alsmede aan de VVV en de Middenstands vereniging van Epe voor het gast vrije onthaal, daarna vindt een korte rondgang plaats door alle leden van de drumband Schoorl. De avond zal gezamenlijk worden doorgebracht met een bont program ma. Zondagsmorgens vertrekken we dan naar Zundert, waar het tamboer korps zal gaan optreden tijdens het bloemencorso. 's Avonds zal dan de thuisreis weer worden ondernomen. Onze plaatselijke medebewoner, de heer C. Mul, Teugelaan, behaalde in de afgelopen week te Amsterdam het patroonsdiploma voor rijwielherstel ler. Van beroep uit graficus en werk zaam bij drukkerij Volkers en Leeg water is hij in de omtrek zeer be kend bij het inbinden van boekwer ken en reparaties daarvan. Gezien de verhuur van rijwielen in het seizoen, welke branche hij ook behartigt met zijn ouders, was het voor hem noodzakelijk om het di ploma rijwielhersteller met succes te behalen. Op een uitnodiging van de directie van het recreatiepark Linnaeushof brachten wij een dezer dagen een bezoek aan dit prachtige park, ge legen in Bennebroek. Het is een park van 150.000 m2 waarin zijn onderge bracht een prachtige midget golf baan met 18 holes, een grote speel tuin voor de grote en kleine jeugd met een grote hoeveelheid toestellen. We vinden daarin o.a. een grote vij ver met bootjes waarin de jeugd kan varen met bootjes die elektrische worden voortbewogen 'n mini circuit van Zandvoort met autootjes met motor zodat dit traject door de jeugd kan worden gereden, zelfs met haar speldbochten, een terras waar u uw broodje kunt opeten en eventueel iets kan drinken maar u moet het zelf gaan halen. Kortom een uniek plekje waar u de gehele dag met uw kinderen kunt doorbrengen. Ook voor de groteren is het er een prachtige omgeving. De entree gaat door een groot bos met prachtige wandelpaden waar u 's morgens vroeg nog wild in de natuur tegen komt. Een grote verscheidenheid van boomsoorten is een lust voor het oog. Na een heerlijke wandeling kunt u een kopje koffie drinken in het res taurant waar ook een diner klaar staat. De prijs valt erg mee. Voor 7,50 kan men u al bedienen. Verder een prachtige kas met bota nische planten. Hierin vindt u ook een miniatuur bloemencorso met 20 praalwagens. We kregen zo staande tussen deze plantenweelde een ba naan die zo van de boom werd ge plukt. Uit deze prachtige kas vervolgden wij onze wandeling naar de bloe menvelden waar een veld van 100.000 dahlia's stond te bloeien. Op de ga zons mochten we rondlopen en zo doende konden we tussen al deze parken doorwandelen. Het was fan tastisch. Tussen deze bloemenweel de loopt een miniatuur treintje waarin u een tochtje kunt maken. Op zondag 2 november mogen de bezoekers van 15 tot 17 uur de dan nog tienduizenden bloeiende dahlia's gratis meenemen. Op deze dag ko- mëh duizenden mensen naar Lin naeushof toe. Maar voor het zo ver is moet u er een bezoek gaan bren gen. Volgens een advertentie in dit blad nodigt de directie u uit een bezoek te brengen met uw gezin tegen een gereduceerde prijs, normaal 1,50 voor u 0,85. Deze reductie krijgt u alleen tegen inlevering van de bon die in dit blad staat afgedrukt. Woensdag 27 aug. 20 uur Do. 28 aug. 19.30 uur Vrijdag 29 aug. 19.30 uur 21.00 uur Slotconcert van de reeks harmonieconcerten door de Bergense Harmonie bij de Ruïnekerk. Toegang gratis. Duinwandeling onder leiding van de heer Tamis van het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, door het duin- en bosgebied. Vertrek en deelnamekaarten 1,bij de VVV, Plein 1. Geldige duinkaart verplicht. Lampionoptocht. Vertrek bij de Brandweerka zerne in de K. de Grootelaan. Deelname gratis, lampion zelf medebrengen. Groot vuurwerk aan de Landweg bij Oudtburgh. Als u heen gaat neem dan uw foto toestel mee. Er is ook een fotowed strijd. Er staan drie prachtige bloe- menstandaards die de prijzen vor men van deze wedstrijd ter waarde van 1000,-. De foto's worden beoor deeld door de directie en zij die een originele opname van een leuk tafe reel weten te maken vallen in de prijzen. Het gaat dus niet om de scherpte van uw foto. Iedereen kan dus meedoen. Met een woord van hartelijke dank aan de heer Grijpstra die ons op een prettige en kundige wijze alles heeft laten zien besluiten wij met u een prettige dag toe te wensen in Lin naeushof te Bennebroek bij Haarlem. Het tafeltennisseizoen staat weer voor de deur, er wordt begonnen met een contactavond voor de ou ders van de jeugdleden en andere belangstellenden voor de tafelten nissport zijn van harte welkom. Deze avond wordt gehouden in café Slijkerman te Catrijp, aanvang 8 uur en wel op vrijdag 29 augustus. De algemene ledenvergadering is vastgesteld op dinsdag 2 september ook in café Slijkerman, aanvang 8 uur, ook zijn hier belangstellenden van harte welkom, de pas nieuw in gezetenen die tafeltennis hebben ge speeld kunnen gerust een kijkje ne men en deze vergadering bezoeken. De collecte gehouden voor de blin den in de week van 11 t.m. 16 aug. in Bergen en Bergen aan Zee heeft opgebracht 3113,85. Hartelijk dank aan allen die hieraan hebben medegewerkt. Namens het comité N. Boorsma-van der Molen De in Schoorl gehouden collecte voor de Ned. Hartstichting heeft 't mooie bedrag van 1435,43 opgebracht. Aan allen die hieraan hebben mede gewerkt betuigen wij u namens het bestuur van de Ned. Hartstichting onze hartelijke dank. Het Voorl. Plaatselijk Comité Zaterdag 30 aug. Autorally. Start Groeneweg hoek Nesdijk. 14.00 uur Inschrijven a 5,per auto bij de VW of 13.30 uur aan de start. Verdere inlichtingen bij de VVV, Plein 1, tel. (02208) 2124 of 3100 In september beginnen de nieuwe cursussen voor diploma Mavo. Tevens voor Mulo-B en Brugklasse Mavo (eenjarige cursus, tevens cursus algemene ontwikkeling.) Aanmelden en inlichtingen dagelijks bij GESTO-ONDERWIJS Breelaan 55 te Bergen - Tel. (02208) 4421 En vanaf 11 augustus op het lesgebouw te Alk maar, Van der Meystraat 2. Iedere avond van 20.00 tot 21.30 uur. De lessen worden gegeven te Alkmaar, Van der Meystraat 2 Breelaan 55 te Bergen, tel. (02208) 4421 In een petitie die gericht is aan burgemeester L. J. de Ruiter hebben bewoners van de Bergense Dorps straat hun ongerustheid uitgespro ken over de verkeerssituatie. Zij zijn de mening toegedaan, dat het voor voetgangers gevaarlijk wandelen is in de smalle Dorpsstraat die welk jaargetijde dan ook, een rustiek karakter heeft. Door het toenemende verkeer gaat dat rustieke er een beetje af. De bewoners schrijven 'door het gemo toriseerde verkeer in beide richtin gen en het parkeren aan weerszijden van de weg van personenauto's, is De Dorpsstraat voor voetgangers vaak moeilijk en niet zonder gevaar te bewandelen.' Daarom vragen de vijfendertig on dertekenaars van de petitie de bur gemeester 'die maatregelen te nemen die de veiligheid van de voetgangers in deze straat waarborgen. Voorge steld wordt om éénrichtingsverkeer in te stellen of een parkeerverbod uitvaardigen. Burgemeester De Ruiter heeft de hr. W. Veltman, woordvoerder van de verontruste Dorpsstraat-bewoners, medegedeeld, dat advies zal worden ingewonnen bij de verkeersdeskun- dige en bij de groepscommandant van de rijkspolitie. Hij heeft echter deze Bergenaren voorgehouden dat het zoeken naar een oplossing 'nog wel enige tijd zal duren'. In verschillende gemeenteraadsver - GEMEENTE BERGEN van 18 tot 25 augustus 1969 GEBOREN: Geen. ONDERTROUWD: Gijsbertus N. v. Beusekom, 25 jaar, Noordlaan 19 en Helga Damsté, 24 jaar, Kastanjelaan 1. Jan Heida, 23 jaar, Heiloo en Lida Gravendaal, 19 jaar, Oldenburgln. 10. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Enderina Sinkeldam, 87 jaar, Kerkedijk 37. Aukje Hofstee 87 jaar, wed. van H. van Linge, Breelaan 45a. gaderingen hebben raadsleden reeds gewaarschuwd voor de verkeerspe- rikelen in de Dorpsstraat, waar het door de vele prachtige bomen die er al tientallen jaren staan, onmogelijk is om een trottoir aan te leggen. Bij het nemen van maatregelen spe len verscheidene factoren een rol. Zo zal de gemeente zich moeten houden aan het structuurplan, dat nog gewijzigd kan worden. Ook moet rekening worden gehouden met de belangen van de winkeliers in de Dorpsstraat. Er moet een mogelijk heid blijven tot het lossen en laden. Mocht deze petitie niet tot de ge wenste maatregelen leiden, dan zijn de ondertekenaars van plan Nieuw Bergen in de arm te nemen. Op veelvuldig verzoek is besloten nog een vierde autorally te organi seren. Het parcours is evenals vorige malen uitgezet door de heren J. C. A. Jansen en J. N. Groenewoud en is ca. 30 km lang. Er zal worden gereden in twee klassen; de A-klas se voor geroutineerde rijders, de B- klasse voor beginners. Ook onerva ren rijders maken daardoor kans om een van de vele mooie prijzen te winnen. De start is om 14.00 uur op de Groe neweg bij de Nesdijk. Inschrijven 5,- per auto bij de VW, Plein 1, Bergen. Het vuurwerk, dat vorige week vrij dag door slechte weersomstandig heden is uitgesteld, wordt vrijdag avond van 9 uur af gehouden. De Bergense VVV organiseert dit in aansluiting op de lampionoptocht voor kinderen, die om half acht bij de brandweerkazerne, Karei de Gro telaan, van start gaat. Het vuur werk vindt plaats bij de Landweg.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1