f 1.000.000 VOOR DE ONTSLUITING VAN HARGEN AAN ZEE weekblad jacht op een veikvpinty wol bouiv van vipsItuis Trekkingslijst V.V.V. Ingekomen stukken Partiële herziening bestemmingsplan Catrijp Voorbereidingsbesluit 'Groet-Hargen 1969' Voorbereidingsbesluit 'Oostl 1969' Grondruiling aan de Teugelaan Grondruiling met het PEN Verkoop terrein Damweg aan drukkerij Volkers en Leegwater Presentiegelden commissie vergaderingen Huurovereenkomst met Th. Loos n.v. Bouw Dorpshuis Aangaan vaste geld lening t.b.v. ontsluiting Hargen aan Zee Wijziging Verordening houtopstanden Wijziging verordening vermakelijkheids belasting Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Rondvraag Groet-Camperduin BEJAARDENTOCHT 1969 TE SCHOORL ZONDAG 31 AUGUSTUS HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. TWEEDE BLAD DONDERDAG 28 AUGUSTUS DE DUINSTREEK Gisteravond (woensdag) kwam de raad bijeen om een agenda van een vijftiental punten te behandelen. Omdat ons blad op donderdag ver schijnt kunnen wij alleen résumé ge ven van de voorstellen die B. en W. aan de Raad -hebben gedaan. De discussies zullen in onze volgen de editie aan de beurt komen. Naast de gebruikelijke goedkeurin gen van GS op eerder genomen raadsbesluiten was er een brief van de afdeling van D 66 binnengekomen waarin bezwaren werden gemaakt met betrekking tot de gevolgde pro cedure inzake de kwestie kabelbaan. De afdeling van de PvdA had gewe zen op de wantoestanden met be trekking tot de hygiëne te Hargen aan Zee, terwijl mevrouw Wiegman- Hart bezwaar had gemaakt tegen de opgelegde aanslag van kosten van afbraak van een zonder vergunning opgericht bouwsel bij het perceel Acherweg 13 te Groet. De raad werd voorgesteld deze stuk ken in handen van B en W te stellen ter afdoening. GS hebben een aantal opmerkingen gemaakt over de voorschriften die deel uitmaken van de eerste partiële herziening van het bestemmings plan Catrijp. GS verzochten B. en W. te bevorderen dat de door hen ge maakte opmerkingen worden aan gebracht. Alhoewel door B en W werd aangenomen dat de raad met een en ander instemt dienden er om formele redenen enkele wijzigingen en aanvullingen te worden aange bracht. Het ging hier om wijziging van het bebouwingspercentage van 30 in 50 procent en het aanbrengen van enkele andere wijzigingen. De raad werd gevraagd haar fiat hier aan te geven. Teneinde het planologisch mogelijk te maken dat in het bestemmings plan Groet-Hargen nog 6 woningen en een aantal garages gebouwd kun nen worden was het noodzakelijk dat de raad opdracht gaf tot voorberei ding van de eerste partiële herzie ning. Men werd voorgesteld te be palen dat m.i.v. 3 september 1969 de vaststelling van een herziening van een bestemmingsplan wordt voor bereid. Dit was ook het geval bij de 2e partiele herziening van het bestem mingsplan Oost I. De raad werd ver zocht opdracht tot voorbereiding van een herziening van 'n bestemmings plan voor dit gebied. De percelen Teugelaan 7 en 9 zijn eigendom van de gemeente afkom stig uit de overgedragen bezittingen van de voormalige woningbouwver eniging. Bij latere kadastrale opme ting is gebleken dat de erfscheiding tussen de beide percelen niet vol gens ter plaatse aanwezige haag verloopt doch een daaraan afwijken de richting volgt. Aangezien de haag als feitelijke erf scheiding als de meest normale mag worden aangemerkt werd de raad voorgesteld een grondruiling t.g.v. 16,5 meter te doen plaatsvinden met de heer Nagelhout bewoner van het pand Teugelaan 9a. Het Provinciaal El. Net heeft B en W gevraagd een grondruil met haar aan te gaan van enkele perceeltjes aan de Heereweg in verband met de door B en W noodzakelijk geachte weg- verbreding en verbetering van het splitsingspunt Voorweg-Heereweg te Bregtdorp. Het PEN zal dan haar transforma torhuis j$ naar achteren verplaatsen waarbijmen heeft gevraagd deze kosten van verplaatsing voor ge meenschappelijke rekening te ne men. Deze kosten worden door het PEN geraamd op 4400,- en verder zullen de kosten voor het verplaat sen van andere voorzieningen aan de lichtmasten en knipperlichtinstal latie op een bedrag van f 1400,- ko men welke kosten in zijn geheel voor rekening van de gemeente komen. B en W zijn voornemens om t.b.v. de algehele verbetering van 't kruis punt met een afgerond voorstel te komen maar vroegen in principe reeds nu de goedkeuring der raad. In 1965 werd het terrein dat be grensd wordt door de Damweg en de voormalige spoorlijn der NS ver kocht aan de heer R. Dekker. Deze heeft echter om persoonlijke redenen van deze aankoop moeten afzien. Inmiddels had zich een andere ge gadigde voor dit terrein aangemeld, n.l. de fa. Volkers en Leegwater die momenteel met een tekort aan uit- bredingsmogelijkheden kampt ter plaatse van haar huidige vestiging aan de Laanweg. De fa. Volkers en Leegwater is be reid voor het stuk grond dat een oppervlakte heeft van 1200 m2, een prijs te betalen van 25,- per m2, deze prijs is gelijk aan die welke en kele jaren geleden met de onderne mers van de naastgelegen bedrijven werd overeengekomen. De Raad werd gevraagd het con cept-besluit te bekrachtigen. Va de zijde van de commissie ad hoe gevormd door de 4 fractievoor zitters is een verzoek ontvangen in aanmerking te mogen komen voor het ontvangen van presentiegelden voor de door haar verrichte arbeid. Om dit mogelijk te maken is een verhoging van de betreffende uit gavenpost noodzakelijk en de raad werd gevraagd deze post met 550,- te verhogen. Op haar vergadering van 14 juli j.l. werd door de raad de beslissing aan gehouden over de verhuur van ter rein aan de Gortersbrink aan de n.v. Th. Loos. Een der raadsleden had gesugge reerd dat het betreffende terrein een agrarische status zou hebben waar bij men goedkeuring van de Grond kamer zou behoeven. Maar B en W namen deze suggestie niet over om dat men overweegt dat de tegen woordige bestemming ervan is om schreven als 'plantsoen en bermen'. Het hek langs het Brinklaantje heb ben B en W op verzoek van de raad weer op haar oorspronkelijke plaats doen verzetten en daarom werd de raad thans opnieuw in overweging gegeven het ontwerp besluit tot ver huur te bekrachtigen. In november 1968 werd t.b.v. de bouw van een dorpscentrum te Cat rijp een subsidie beschikbaar gesteld van 159.100, Door het bestuur Dorpshuis is in middels een verzoek aan het Rijk gericht om een hogere Rijksbijdrage in de stichtingskosten. Dit verzoek werd door het Ministerie ingewilligd en hieruit blijkt dat de rijksbijdrage die eerst bijna 80 mille bedroeg, thans is verhoogd tot ruim 142 mille. En daarom komt ook de gemeente lijke bijdrage voor verhoging in aan merking. Deze bijdrage beloopt thans de helft van het subsidabei bedrag ad 571.200,- of wel 285.600,-. De raad werd gevraagd een subsidie ter grootte van dit bedrag toe te kennen waarbij B en W er nogmaals op wezen hoe dringend noodzakelijk de bouw van een dorpscentrum is. B en W hebben van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een aanbie ding ontvangen voor het aangaan van een geldlening tot een bedrag van 1.032.000,-, zijnde ƒ832.000,- voor de ontsluiting van Hargen aan Zee en 200.000,- ter consolidatie van de vlottende schuld. De rente is 7 procent en de looptijd 25 jaar. De raad werd gevraagd deze aan bieding te accepteren. In 1965 heeft de raad besloten een verordening vast te stellen op het vellen van houtopstanden. Bij de uit voering hiervan is de wenselijkheid naar voren gekomen de verordening aan te vullen. Het is n.l. verboden zonder vergunning van B en W een houtopstand te vellen anders dan bij wijze van dunning terwijl een ander artikel duidelijk maakt dat B en W binnen vier weken nadat een ver zoek tot vellen van een houtopstand is binnengekomen, moeten beslissen. Er werd echter niet geregeld bin nen welke termijn van deze vergun ning gebruik dient te worden ge maakt en de raad werd voorgesteld in deze lancune te voorzien door te bepalen dat men binnen zes maan den gebruik moet maken van een door B en W verleende kapver- gunning. De raad werd voorgesteld de verma kelijkheden-belasting-verordening zo te wijzigen dat de kermisverma kelijkheden niet meer daaronder aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd vallen. Dit voorstel is het gevolg van het feit dat B en W sinds twee jaar de verpachting van de kermis in de gemeente regelen. Toen de organisatie der kermis nog in particuliere handen was ontving de gemeente van deze organisator de vermakelij khedenbelasting en tegen de heffing van deze belasting werd toentertijd nooit bezwaar gemaakt. Men neemt aan dat dit het gevolg is van het feit dat de gemeente er laat is toe overgegaan de kermis- verpachting zelf te regelen, dit in vergelijking met omliggende ge meenten. Behalve dat de kermis exploitanten momenteel een pacht som aan de gemeente moeten betalen komt ook nog een oppervlaktebelas ting voor hun rekening, deze be draagt ƒ0,35 per m2 per dag met een minimum van 3,50 per dag. Het invorderen van deze belasting heeft zowel vorig jaar als dit jaar moeilijkheden opgeleverd en uit ver kregen informaties was B en W wel gebleken dat het nog maar spora disch voorkomt dat gemeenten voor kermisvermakelijkheden belasting heffen. Indien deze belasting wordt afgeschaft dan zullen naar men ver wacht de pachtbedragen evenredig stijgen. Daarom werd de raad gevraagd een wijziging van de betreffende veror dening vast te stellen. Over de laatste agendapunt en over de gevoerde discussies zullen wij u, zoals gezeged, volgende week nader informeren. Trekkingslijst van de 36ste verloting op maandag 25 augustus j.l. in het café van de heer G. Mereboer te Groet. 1 Dames- of herenrijwiel 646 2 Een tuinstoel 2096 3 Een elektrisch warmhoudplaatje 93 4 Een wekker 871 5 Een tafellaken 2073 6 Een Ray-O-Vac zaklantaarn 1037 7 Een vulpenset 120 8 Een voorraadbus 2013 9 Een bon voor een taart 159 10 Badhanddoek (Cinderella) 244 11 Bon voor een metworst 1144 12 Een slacouvert 1371 13 Een luxe schenkkurk 2328 14 Bon voor doos sigaren 18 15 Fietspomp compleet 1763 16 Een hengel (drie delig) 2421 17 Een badtas 860 18 Een sigarettenaansteker 1518 19 Bon voor fruit 5,- 178 20 Bon voor een tulband 1744 21 Doos zeep 2086 22 Een balspel (Jeu de boules) 146 23 Keukendoek met panlapjes 1324 24 Bon voor blik biscuits 2271 25 Bon voor kistje sigaren 1811 26 Doos Maya zeep 522 27 Bon voor doos sigaren 1388 28 Een prullenbak 900 29 Een badhanddoek 519 30 Bon voor fruit 5,- 478 31 Bon voor een taart 2256 32 Koperen heksenketel 2418 33 Bon voor een metworst 1635 34 Bon voor doos sigaren 2304 35 Bon voor Edammer kaas 633 36 Een keukendoek met panlapjes 330 37 Een asbak 1839 38 Bon voor blik biscuit 182 39 40 Een siernet 1947 Bon voor Edammer kaas 932 manuscript Verder als een toch met een pontje was de oude heer nooit gekomen, dus kreeg Vermee junior opdracht naar Rotterdam te reizen en zich namens Vermee en Vermee, in- en export, in te schepen. Tijdens deze tocht werd hij voorgesteld aan de reder en zijn familie. Een dezer familieleden was de 22-jarige dochter Baps. Tijdens de proefvaart had Ad Vermee alleen nog maar oog voor Baps. Deze voelde zich gevleid, temeer omdat Ad wel zo ongeveer de knapste en vlotste man was onder de opvarenden. Aan het eind van de reis maakten ze in het geheim een afspraakje. Twee dagen later ontmoette hij de vurige Baps opnieuw. Binnen een half jaar durfde hij het aan bij de deftige Van Schiefelen Bodelaan aan de hand zijner dochter te vragen. Tot zijn verbazing ging dat niet van een leien dakje, het ver krijgen van diens fiat. Want Van Schiefelen Bodelaan had een bankrekening met meer dan zes nullen, een twintigtal schepen, een huis als een kasteel onder de rook van Maassluis en een iets kleinere vakantiebungalow aan de Hoek. Bovendien drie ruto's en een zestig agentschappen in de grotere wereldhaven steden. Daarbij viel Vermee en Vermee wel wat in het niet. Schepen bezat deze im- en export firma gene, auto's twee en niet zulke dure. Ook maar één huis en één groot kantoor. Weliswaar ook enkele agentschappen in en buiten Europa en ook een bank rekening maar slechts met vijf nullen. Daarom had Van Schiefelen Bodelaan aanvankelijk bezwaren, omdat hij zijn enige dochter een goed huwelijk wilde laten doen. Maar er waren in Nederland niet veel gelijken in maatschappelijke standing. Het was uiteindelijk Baps zelf, die kort en bondig zei: Ad Vermee en anders niemand. Als u nee zegt, ga ik in een klooster. Van Schiefelen Bodelaan zag zijn 'bolem', zoals hij dochter Baps noemde, niet graag in een naargeestig klooster verwelken, dus zei hij tenslotte in arren moede 'ja'. Ad en Baps huwelijk was de society-gebeurtenis van het jaar anderhalf jaar na de proefvaart. Er was een nieuw huis ge bouwd, niet te ver van de zaak, want tijd kostte ook geld en als Vermee junior elke dag een eind moest rijden, ging dat ten koste van het bedrijf. Er werd een huwelijksreis gemaakt op een der schepen van schoonpapa met in iedere haven een auto ter beschikking van het jonge paar. Want als de kogel eenmaal door de kerk was, keek Van Schiefelen Bodelaan niet op een paar duizendjes. Achteraf vond hij de keuze van zijn dochter nog niet eens zo slecht. Twee volle jaren duurde het ongestoorde geluk van Ad en Baps. Tot een nieuwe sekretaresse haar intrede deed in het kantoor van junior. Een droombeeld, vast niet verlegen, al spoedig bereid om complimentjes van haar baas en nog wat meer te accepteren. Zodat de statige Baps naar het tweede plan werd verschoven. Dat was overigens slechts tijdelijk. Roelie was een berekend wezentje, die heel wat wilde toestaan, mits de tegenprestatie navenan was. Na een half jaar tortelen in en buiten kantoortijd was voor Ad de aardigheid er af, vooral ook, omdat Roelie peperduur was. Al verdiende Vermee en Vermee grote sommen het ging toch niet op het leeuwendeel daarvan te storten in de bodemloze tas van een sekretaresse, die toevallig een aardig figuurtje had en met zich liet sollen. Dat zei junior dan ook op een nuchtere wintermorgen. Heel diplomateik. Maar het kwam er op neer, dat werken eigenlijk haar voornaamste be zigheid behoorde te zijn en dat er af en toe, zo één of twee keer in de maand betaalde overuren gemaakt konden in de auto, een gezellige tent ver van de stad, of waar dan ook. In Roelies ogen was dit blijkbaar niet lukratief genoeg, dus zei ze haar baas vaarwel om haar geluk bij een andere werkge ver te beproeven. Gedurende korte tijd werd weer alle aandacht aan Baps be steed, tot Annie haar intrede deed. Vermee junior begon het als een sport te beschouwen, hoever hij met zijn sekretaresse kon gaan. En dat ws bij Annie niet ver. Althans niet ver genoeg naar zijn zin. Bovendien voldeed ze ook niet in haar werk, zodat ze na drie maanden alweer plaats moest maken voor een ander. Dat was Greet, de stijve ingetogen jongedame, die zelfs niet toestond, dat ze werd aangeraakt, dus deze zetelde ook niet lang op haar plaats. En toen kwam Anita. Die aanvankelijk heel moeilijk te ver overen bleek, maar na haar verkeersongelukje in nieuwe kleren werd gestoken en daarvoor wel wat dankbaarheid wilde toen. Hoe gaat het? Als er eenmaal een begin is, bestaat er geen ophouden meer. En Anita hield best van een avontuurtje, maar ze was toch niet van plan om zichzelf helemaal te grabbel te gooien. Dat bemerkte de junior op een avond, toen er zogenaamd overgewerkt moest worden. Hij had alles van te voren heel goed gepland, maar met één ding geen rekening gehouden. Op een gegeven ogenblik zei Anita nee, duwde met alle kracht, die ze nog bezat, haar baas van zich af, waarna ze hem kort en bondig te kennen gaf, dat hij zich in dit opzicht vergist had. Hetgeen helemaal niet naar Ad zijn zin was. Er volgde een worsteling, maar Anita bleek nu niet bepaald het lieve poesje van voorheen, integendeel. Ze ontpopte zich als een venijnige kat, waarvan de sporen gedurende enkele dagen op juniors ge zicht achtergebleven waren, en waarvoor hij nooit een aanne melijke verklaring had kunnen geven aan Baps, die langzaam wantrouwend was geworden omtrent de zakenreisjes van haar gemaal. Slaande ruzie is misschien iets teveel gezegd, maar het was er wel dichtbij. Junior, met een zakdoek zijn bloedende wang stelpend, zei dat ze kon gaan en niet meer hoefde terug te komen en Anita, die al bezig was haar bezittingen bijeen te pakken, gaf als commentaar, dat ze dat al van plan was, omdat ze gewend was te werken voor mannen en niet voor beesten. En dat ze hem misschien nog wel eens op de een of andere manier dit avondje betaald zou zetten. Het is nogal een uitvoerige proloog. Maar zo stonden de zaken ervoor, toen Anita al twee maanden geleden, op een avond voorgoed haar hielen had gelicht en Ad Vermee er nog immer niet geslaagd was een behoorlijke sekretaresse, representatief en met de vereiste diplomas te vinden. Dus gedurende die tijd werd in deze leemte voorzien door de tijdelijke hulp van een der kantoormeisjes. Met wie hij heel korrekt omging, te meer, omdat er blijkbaar iets was uitgelekt en het plotselinge vertrek van Anita en de krabben op juniors gezich met elkander in verband werden gebracht. Het was dus zaak voorlopig kalm aan te doen. Al was het alleen maar om Baps niet nog meer op te winden. Babs, die zijn smoesjes over het ontstaan der ver wonding niet beliefde te geloven en het hare er van dacht. Zo kwam Vermee junior op een morgen in zijn privékantoor en vond tussen zijn post een blanko enveloppe, die alleen maar een krantenknipseltje bevatte, de advertentie van uitgeverij Spetel. Ad Vermee las het knipseltje twee keer, bekeek de blanko enveloppe, die hem niets zei en kreeg een tweetal vermoedens. Anita, die in een vertrouwelijke bui verklapt had met haar vroegere bazen ook wel eens een uitstapje gemaakt te hebben, had op een avond lachend gezegd: Als ik nog eens een boek zou schrijven over mijn belevenissen, dan stond half Nederland op zijn kop. Daar had hij toen met haar smakelijk om gelachen. Het idee alleen: Confidenties van een sekretaresse, dat zou een goede titel zijn, had hij er nog aan toegevoegd. Maar. Hoe langer hij naar het knipseltje zat te kijken, des temeer voedde hij de gedachte, dat Anita wel eens daad bij het woord gevoegd zou kunnen hebben. En hoe was dit knipseltje op zijn bureau gekomen? Met welwillende medewerking van één der kantoormeisjes, die waarschijnlijk door Anita in vertrouwen was genomen. Gedurende die dag werkte hij hard, om te proberen zijn gedachten af te leiden, maar steeds weer keek hij naar het krantenknipseltje. Een onbehaaglijk gevoel maakte zich van hem meester. Aan het eind van de dag zat hij er nog mee. Thuis heerste nog altijd gewapende vrede, dus na kantoor tijd belde hij zijn vrouw op en zei, dat hij niet thuis kwam eten. 'Ik heb nog een bespreking met Aldervoort over een partij glas. Ik eet met hem in de club. Als je me nodig hebt, ben ik daar te bereiken.' Babs vertrouwde het nog maar half. 'En als je er niet bent?' Babs, ik ben er wel', antwoordde hij met nadruk. En als ik klaar ben, kom ik meteen naar huis.' 'Ik houd je aan je woord.' 'Let eens op. Als er iets is, bel je maar. In de club zag hij inderdaad Aldervoort zitten. Ze groetten elkaar. Ad bestelde wat te eten en ging in afwachting even bij zijn zakenvriend zitten. 'Moet je nog eten?' vroeg deze, waarop Vermee junior knikte. 'Kom ik bij je zitten. Ik heb ook nog niet gegeten. Ik wil je advies eens vernemen over een privé-aangelegenheid. Even later, toen ze tegenover elkaar zaten te eten, haalde Aldervoort een stuk krant uit zijn zak en gaf dat aan Vermee. Lees die advertentie eens.' In één oogopslag zag Ad, dat het dezelfde annonce was. Hij keek naar zijn overbuurman. 'Nou?' Aldervoort boog zich wat naar voren en fluisterde: 'Ik knijp 'm. Ik ben bang, dat die van m'n vroegere sekretaresse is.' De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer G. Masteling, Heereweg 242 te Groet, tegen overgave van het lot. Het comité dat de jaarlijkse uit gaansdag voor de bejaarden organi seert, is dankbaar en verheugd dat de opbrengst van de inzameling weer dusdanig is dat de reis op donderdag 4 september a.s. financieel veilig is gesteld. Het is de bedoeling dat de deelnemers en deelneemsters des morgens tussen zeven uur en half acht worden opgehaald met auto bussen. Men dient dan klaar te staan aan de hoofdwegen. Een bus gaat vanaf Camperduin langs de Heere weg en van Aagtdorp langs de Duin weg en een van Schoorldam langs de Voorweg. Degenen die dicht bij het centrum wonen kunnen zich te voet naar 'De Roode Leeuw' begeven. Als het weer nu maar wil meewer ken belooft een en 'ander een mooie dag te worden. 10.15 uur: Ds. ter Steege GEREFORMEERDE KERK 10 en 19 uur: Ds. Sap PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 7.00-8.15-9.30 Hoogmis - 11.00 Ingelast extra jongerenmis met rithmische begeleiding wegens vie ring Petrus en Paulus feest EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur SCHOORL Schoorl, 10 uur Ds. W. Ph. van Kooten R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 7.00-8.00-9.30-11.00-19.00 u. avondmis In de Toeristenkerk. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur: Da. M. C. Stubbe, Amsterdam REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. J. Breukink

De Duinstreek | 1969 | | pagina 5