sJ^abeHbaanp&antten 3 juut uitpestaUd GERRITSEN Resumé van de discussies tussen de raad en B en W van Schoorl KELTUM PLEET V.V. Schoorl Denk om de Anjeractie verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Eerst in de raad, dan pas in de krant De kabelbaan Het strand Het Brinklaantje Aanmelding van leerlingen voor Avond-Mavo GESTO AVOND-MAVO GESTO En verder Aan B en W en de gemeenteraad van Schoorl Gehoord in de raad: Reis Hoge Veluwe uitgesteld v.v. ,DUINRANDERS' Volleybal „Schoorl" Vredesweek en NOVIB-aktie. Opbrengst collecte Ned. Hartstichting 43e JAARGANG no. 34 DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1969 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Het Schoorlse college van B en W heeft donderdagmorgen tijdens een persconferentie meegedeeld, dat het heeft besloten artikel 20 van de We- deropbouwwet niet meer toe te pas sen op de kabelbaanplannen van de NV Hoog Schoorl. Vooral van de kant van de natuur beschermers en van de mensen die geluidshinder verwachten van dit re creatief project is er kritiek geweest op de toepassing van dit artikel. Het sluit namelijk de mogelijkheid van een algemeen protest uit. Slechts de directe omwonenden van de plek waar de kabelbaan zou verrijzen hebben het recht gehad een be zwaarschrift in te dienen. Het college heeft gekozen voor een meer openbare 'administratieve' gang van zaken. Dat is niet gebeurd onder druk van de publieke opinie, die nu meer mogelijkheden tot pro test krijgt. Een misrekening van Staatsbosbeheer is de oorzaak van deze tamelijk verrassende wending. Voorstanders van de kabelbaan hoe ven niet bang te zijn, dat de plannen zijn verwezen naar het rijk der fa beltjes. De plannen worden alleen maar uitgesteld. De NV Hoog Schoorl, een groep van financiers van allerei recreatieve projecten, heeft per slot van rekening niet voor niets zo'n dertig mille in de voorbe reiding, voor de tracering van de ka belbaan gestopt. Het is logisch te veronderstellen, dat van uitstel geen afstel komt. Wij hebben eigenlijk al schoorvoe tend aan de wens van de NV Hoog Schoorl voldaan om artikel 20 toe te passen. Maar het was een belofte van het vorige gemeentebestuur en die konden wij zo maar niet passe ren. Bovendien stonden de initiatief nemers op toepassing van dit artikel, legt wethouder R. Dekker uit. Hij heeft bezwaren tegen dit artikel. Hij is trouwens niet de enige. Ook bij het Rijk en de provincie bestaan bezwaren tegen de toepassing van dit wonderlijke artikel van de Wederop- bouwwet, dat nu niet bepaald de de mocratie in de hand werkt. De be zwaren zijn zelfs zo, dat de hogere overheden erover denken dit artikel te laten vervallen of te wijzigen zo dat het alleen van toepassing is op het bouwen van schuurtjes etc. Het is een artikel, dat niet meer in deze tijd past. Het tast de functie van bijvoorbeeld een gemeenteraad aan. Want een raadsoordeel wordt ermee ontdoken. Slechts directe om wonenden kunnen een bezwaar schrift indienen. Zo'n bezwaarschrift wordt alleen maar beoordeeld door het college van B en W. „De rechts bescherming wordt hierdoor met voeten getreden," jzei dr. P. J. Ver- wey tijdens de hearing die D '66 don derdagavond 17 juli heeft gehouden. Het meest merkwaardige is dat het college van B en W helemaal geen bezwaarschriften had verwacht van grondeigenaren. Voor de plannenma kers de moeilijkste categorie. Plannenmakers en college kwamen echter van een koude kermis thuis. Er waren tien bezwaarschriften bin nengekomen, zes van wat de heer Dekker natuurbeschermers noemt (waaronder een lijst met honderd handtekeningen), vier van omwonen den. Drie ervan baseerden hun be zwaren op geluidshinder, de ander wilde zijn grond niet afstaan. Overi gens had de NV Hoog Schoorl zelfs in samenwerking met de gemeente deze grond nooit kunnen onteigenen. Dat laatste bezwaarschrift was de grote verrassing. Immers de reden waarom artikel 20 was toegepast, lag in het feit dat men dacht dat alle grond, die voor het project beschik baar moest zijn in handen was van Staatsbosbeheer. Het was een onver wachte tegenvaller. Staatsbosbeheer had namelijk de initiatiefnemers duidelijk gemaakt, dat alle beno digde grond zijn bezit was. Die grond BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 1738 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 738. was in erfpacht aangeboden. Dus ook grond die niet van Staatsbosbe heer was. Het ging weliswaar om een klein stukje, maar het betekent, dat de be staande plannen met toepassing van artikel-twintig geen schijn van kans maken gerealiseerd te worden. Ove rigens is die blunder van Staatsbos beheer een heel wonderlijke zaak, als men bedenkt dat Staatsbosbeheer het tracé heeft bepaald. Het project moet nu dertig tot veertig meter worden verplaatst. Het college heeft gekozen voor een andere „administratieve" weg. Een weg die in ieder geval meer inspraak garandeert van gemeenteraad, bur gers en zelfs mensen van buiten Schoorl kunnen hun protest laten gelden. Het kabelbaanproject wordt in een ontwerp-bestemmingsplan gegoten. Dit is het plan Bregtdorp (waarin ook een nieuw raadhuis is ingepast). De procedure wordt nu zo. De ge meenteraad velt een oordeel over het ontwerp-bestemmingsplan, dat na het raadsbesluit ter visie wordt ge legd. „Heel Nederland kan dan pro testeren", vertelt wethouder Dekker, die veel bezwaarschriften verwacht van de natuurbeschermers. „Deze mensen kennende voegt hij eraan toe. De gemeenteraad behandelt vervol gens de bezwaarschriften, die al dan niet ontvankelijk kunnen worden verklaard. Het gehele dossier wordt naar Gedeputeerde Staten verzonden die de zaak beoordelen. Ook bij Ge deputeerde Staten kan men na een besluit van dit college bezwaar schriften indienen. De volgende stap is het hoogste college, de Kroon. Deze procedure neemt ongeveer drie jaar in beslag. „Dat kunnen we ver wachten van de mensen die er achter zitten, de natuurbeschermers", zegt de wethouder wat mistroostig. Uit deze woorden blijkt wel dat het col lege aan het project vasthoudt. Tij dens de persconferentie gaf het col lege voor het eerst zijn mening in het openbaar weer. „Het college staat positief ten opzichte van de kabel baan. We zijn per slot van rekening een toeristische gemeente. In de boezem van het college leeft toch echt wel het streven naar een pak ket voorzieningen op het gebied van de binnenduin- en slechtweerrecrea- tie". Het college heeft dus zijn mening kenbaar gemaakt. Hoe de mening van de raadsleden over dit project is, is iets ongewis. Het is namelijk niet duidelijk of de gehele gemeen teraad zich achter het plan heeft ge schaard. Woensdagavond had de raad tijdens de vergadering om openbare behandeling gevraagd. B. en W. wei gerden aan dit verzoek te voldoen. Zo werd opnieuw achter de scher men gesproken over een project, dat de gehele Schoorlse gemeenschap aangaat. De plaatselijke afdeling van de De mocraten uit 1966 laat haar licht over deze situatie schijnen in een brief gericht aan college en raad. ,,D'66 protesteert fel tegen het feit dat nu weer in de openbare gemeen teraadsvergadering is besloten om de plannen inzake aanleg van de kabel baan met restaurant in een besloten vergadering te behandelen." Het kabelbaanproject heeft twee zij den, die volkomen objectief gezien positief en negatief zijn. Dat het een belangrijk toeristisch project is, staat buiten kijf. Dat het de zoveelste aan tasting van het schitterende duin landschap is, staat als een paal bo ven water. Het wordt dus een kwes tie van belangen afwegen. Het is echter de administratieve gang van zaken die de zaak in een nogal mistig daglicht stelt. Alle handelin gen geven blijk van tactische ma- nouevres om zoveel mogelijk het we zenlijke beoordelen uit de weg te gaan. Zowel de initiatiefnemers als het gemeentebestuur hebben daaraan meegedaan. Zelfs Staatsbosbeheer was verdeeld over zijn beslissing. Wethouder Dekker geeft dat toe, die verdeeldheid bij Staatsbosbeheer om deze grond te bestemmen voor de kabelbaan. Hij heeft het zelfs over een "aantal lagere goden bij Staats bosbeheer, die op de stoel van de na tuurbeschermers zijn gaan zitten, de raad hebben gekregen "het is niet verstandig artikel 20 toe te passen." Het lijkt allemaal verdacht veel op een prestige-zaak. De door wethou der Dekker duidelijk als oorzaak ge- prononveerde blunder van Staatsbos beheer, de besloten raadsvergaderin gen, het historische besluit op het topje van het duin in juni van het vorige jaar geven in elk geval die indruk. Het is bijzonder jammer, dat een dergelijk project in een tijd die om dit soort attracties vraagt, zelfs als de belangen al zijn afgewogen, op een dergelijke wijze wordt gepresen teerd aan een Schoorls gemeenschap, die recht heeft op eerlijke, objectieve informatie en niet op geheimzinnig gedoe. C. Kuijpers Tijdens dé vorige week woensdag ge houden vergadering zijn weer tal van zaken aan de orde gekomen, vorige week hebben wij de voorstellen van B en W gepubliceerd en hieronder wordt een résumé gegeven van de discussies tussen de raad en B en W. Enkele raadsleden waren er niet zo gelukkig mee dat zij bepaalde zaken al in de pers hadden zien verschijnen voordat zij de raad waren gepas seerd. De heer Meijer had bevonden dat voor wat betreft de verhoogde lening voor Hargen aan Zee hij reeds enkele weken van te voren het door B en W in te dienen voorstel in de krant had gelezen. Ook de heer Mee- dendorp, die over deze gang van za ken al eerder zijn nood heeft ge klaagd pleitte voor raadpleging van de raad voor dat bepaalde zaken aan de pers werden bekend gemaakt. Hij zou het prettig vinden als in alle gevallen de raad van te voren werd ingelicht en bleek verder geporteerd voor het houden van een persconfe rentie b.v. eenmaal per maand. Maar eerst moest de raad worden inge licht, dat wel. De kwestie van het al of niet open baar maken van bepaalde zaken kwam al spoedig nadat de vergade ring door loco-burgemeester Dek ker was geopend. Op een vraag van de heer Meijer antwoordde wethou der Muelink dat na de openbare ver gadering de raad in comité de ka belbaan zou bespreken waarna de volgende dag een persconferentie zou worden gegeven. U leest over deze voorlichting aan de pers elders in dit blad. De heer Sleking was het niet eens met behandeling van deze zaak in een besloten zitting, hij zag liever openbare behandeling. Maar B en W onderstreepten dat bepaalde kanten van artikel 20 procedure niet open baar konden worden behandeld. B en W gaven de raad duidelijk te ken nen dat zij v.w.b. toepassing van dit artikel eigenlijk niet eens de raad behoefden in te lichten, maar men had besloten deze kwestie toch in de raad te brengen om te bekijken wat met de schriftelijke bezwaren tegen de aanleg van de kabelbaan moest worden gedaan. Na enige discussie werd akkoord gegaan met het be handelen in comité. De heer Meedendorp informeerde naar de brief van de afdeling van de PvdA waarin werd gewezen op de hygiënische toestanden te Hargen aan Zee. Geantwoord werd dat de brief bij B en W was binnengekomen toen de toiletten te Hargen aan Zee al waren geplaatst. Het op tijd plaat sen van deze toiletten was niet mo gelijk doordat de Hargerstrandweg veel eerder klaar was dan men had gepland. De gemeente had gehoopt de grond nog voor de zomer in erfpacht te kunnen krijgen, maar dit is niet ge lukt. Staatbosbeheer wenste de zaak in eigen hand te houden, en de ge meente heeft de gang van zaken ten onrechte op zijn boterham gekregen. Door de raad werd verder geklaagd over het stramien der latjes op de strandafgang. Volgend jaar zal er in het midden een rijbaan komen voor de kinderwagens e.d., en de latjes zullen op grotere afstand van elkaar worden geplaatst. Door de heer Meijer werd gevraagd naar de problemen met de pachters te Hargen aan Zee. Hij was er wat huiverig voor dat slechts met 1 kan didaat in zee was gegaan (de Heine- ken-brouwerij). Maar de heer Mue link kon hem wat dat betreft gerust stellen, men heeft de bevestiging zwart op wit in huis en op enkele details na is de hele zaak rond. Ook is men praktisch klaar met bestek en begroting. Mevrouw de Boer vond het strand deze zomer afschuwelijk vuil en vol gens haar waren ook de strandpach- ters hieraan niet geheel schuldvrij. Zij vroeg om maatregelen waarop de heer Dekker antwoordde dat het mooie weer hieraan debet was. Want door het mooie weer was het strand van 's morgens vroeg tot 's avonds bezet en konden de 4 werkstudenten de zaak moeilijk schoonhouden. Wet houder de Leeuw hield een krachtig pleidooi voor ue uitspraak 'laat niet als dank' enz., en merkte op dat de mensen die kritiek hebben meestal zelf de rommel hebben veroorzaakt. Het strand is het grootste zorgen kind van het gemeentebestuur, men zal de zaak weer in studie nemen, er zullen meer zakken voor afval wor den geplaatst en gestreefd zal wor den naar een dagelijkse ophaling van het vuil. De heer Muelink stak een grote pluim op de hoed van de Reddings brigade die zich tijdens het drukke seizoen enorm verdienstelijk heeft gemaakt. Deze mensen en ook de EHBO'ers verrichten hun diensten belangeloos en in hun vrije tijd. Wederom boog de raad zich over de ze zaak waaraan nogal wat haken en ogen zitten. B en W hebben het hek verplaatst en mevrouw de Boer vroeg om paaltjes aan het begin van het laantje om het parkeren van auto's te voorkomen, zij vroeg om beplanting langs het hek en vroeg om een onderzoek naar de al dan niet agrarische status van het ter rein. Uit het antwoord van B en W bleek dat men het Brinklaantje be schouwt als een openbaar plantsoen en dat het geen agrarische status heeft. De heer Meijer las een stuk uit de pachtwet voor en na enige discussie werd besloten dit agendapunt we derom tot de volgende vergadering aan te houden. Beide partijen zullen In september beginnen de nieuwe cursussen voor diploma Mavo. Tevens voor Mulo-B en Brugklasse Mavo (eenjarige cursus, tevens cursus algemene ontwikkeling.) Aanmelden en inlichtingen dagelijks bij GESTO-ONDERWIJS Breelaan 55 te Bergen - Tel. (02208) 4421 En vanaf 11 augustus op het lesgebouw te Alk maar, Van der Meystraat 2. Iedere avond van 20.00 tot 21.30 uur. De lessen worden gegeven te Alkmaar, Van der Meystraat 2 Breelaan 55 te Bergen, tel. (02208) 4421 zich dan eerst tot de Grondkamer kunnen wenden, zowel door de heer Loos als de gemeente. Enkele raadsleden bleken niet ge lukkig met de hoefslag die zonder vergunning zou zijn gebouwd. B en W hebben, zo verklaarde de heer Dekker, in eerste instantie de bouw hiervan stopgezet. Maar nadat in de betreffende commisie overleg was geweest besloot men de heer Loos toe te staan de bouw af te maken. De hoefslag is overigens het aller laatste dat men als bouwsel heeft ge tolereerd. De rest van de voorstellen van B en W werden zonder of na enige dis cussie aangenomen. Overigens heer ste er deze keer een grote eenstem migheid in de raad, zij trad nu meer als eenheid tegen B en W op dan in het verleden wel eens het geval is geweest. Het leek wel of de agenda voor deze vergadering al door de raad eerder was behandeld. Er zal met het PWN worden gesproken over de wenselijkheid het drinkwa ter te fluoriseren, in 1963 wees de raad zulks af. Drukkerij Volkers en Leegwater werd toestemming verleend grond aan de Damweg aan te kopen, in ok tober valt de beslissing of de AMO CO financieel wil deelnemen in het dorpshuis, en er werd gepleit voor het vaststellen van een vaste dag voor de raadsvergaderingen. Men stelde bij monde van de heer Meijer voor elke derde maandag van de maand. De heer Meijer, die zoals we wel van hem gewend zijn, bijzonder veel het woord voerde, informeerde ook naar de duinmanege Poelenburg. Wethouder Dekker lichtte de gang van zaken uitgebreid toe. Er waren drie gegadigden die de manege a raison van 30 mille wilden pachten, een der liefhebbers trok zich terug, de andere werd door het Stichtings bestuur niet capabel geacht en met de andere man bleken weer andere moeilijkheden te zijn. In arren moede besloot het bestuur toen maar zelf de exploitatie in han den te nemen. Hierdoor hebben deze mensen een zee van werk op hun schouders genomen maar dit doet men liever dan dat de zaak slecht zou worden gerund. De heer Meijer opperde dat op deze manier het sociale aspect van de manege in de knoei kwam, maar de de heer Dekker antwoordde dat er een schema is opgesteld waarin men de onder de bestuursleden te verde len taken heeft aangegeven. En toen ging de raad in comité, niet alleen om te overleggen wat men de volgende dag tegen de krantenmen sen zou zeggen maar ook om enkele stedebouwkundige problemen onder de loep te nemen. Op vrijdag 26 sep tember bent u weer welkom in de raadzaal, dan zullen onder meer en kele onderwijsproblemen door B en W aan de orde worden gesteld. INGEKOMEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. D '66, afdeling Schoorl, protesteert fel tegen het feit dat nu weer in de gemeenteraadsvergadering van woensdag j.l. de plannen inzake de aanleg van de kabelbaan met res taurant, uitzichttoren en dergelijke in een besloten vergadering zijn be handeld. De afdelfyig herinnert eraan per schrijven van 19 juli 1969 te heb ben verzocht om een openbare in formatie en stemming over de ka belbaanplannen. D '66 acht het bovendien ongehoord dat in deze tijd gemeenteraadsle den nog altijd verlangen eerder te worden geïnformeerd dan de burge rij. Op grond waarvan in vredes naam? Dat zij vertegenwoordigers van de burgerij zijn? Juist daarom zouden zij er geen enkel bezwaar tegen moeten hebben als de burge rij zo tijdig mogelijk wordt ingelicht over plannen. Dat bevordert de openheid en de meningsvorming, za ken die ook een gemeentebestuur zeer ter harte zouden moeten gaan. D '66 stelt voorts de volgende vragen; 1. Is het juist dat manege Poelen burg zonder vergunning is gebouwd? 2. Is het juist dat de verdere af bouw van de winkelgalerij stagneert als gevolg van een bouwstop, omdat er ook zonder vergunning zou zijn gebouwd? 3. Hoe is de samenstelling van de commissie clandestiene bouwsels? De afdeling Schoorl van D '66 vraagt zich tenslotte af of het voor een ge meentebestuur passend is brieven van 12 juni 1969 niet schriftelijk te beantwoorden. (Ook in deze brieven werden vragen gesteld omtrent sa menstelling van commissies, de mo gelijkheid tot het bijwonen van com missievergaderingen als toehoorder of van deelname aan de werkzaam heden van commissies). G. J. Le Belle, voorzitter. Wethouder Muelink over de verwij ten die het gemeentebestuur m.b.t. Hargen aan Zee te horen kreeg: „Het gemeentebestuur heeft deze zomer een dikke huid gekregen, misschien door de droogte." De heer Meijer over het feit dat de pers eerder wordt ingelicht dan de raad: „Het stuk over die miljoen voor Hargen aan Zee was te laat in mijn bezit, ik had het al eerder in de krant gelezen. Als de raad van het college het advies krijgt zich te abonneren op bepaalde bladen om op de hoogte te blijven van de gang van zaken in het dorp dan hoor ik dat graag." De heer Dekker over het feit dat de bouw van de hoefslag al in de com missie was besproken: „U kunt toch niet verwachten dat B en W u adviseert dwars tegen de standpunten der commissies in een besluit te nemen." De heer Louter: „Dat is niet de eerste keer." De heer Dekker: „Dank u wel." De heer Sleking die dank bracht aan B en W over het feit dat er door het College een verhoging der lening t.b.v. Hargen aan Zee tot stand was gebracht: „Er komt hier niet alle dagen een miljoen over tafel.' In verband met het feit dat op 13 en 14 september de ANWB wande lingen op de Hoge Veluwe houdt, waardoor enige duizenden in de Wildbaan zwerven, kunnen we daar niet terecht. Op 15 september wordt de Wildbaan gesloten en deze gaat pas weer open op 20 oktober, als de in mei 1970 ons plan te volvoeren. PROGRAMMA 6/7 SEPT. -.aierdag 6 september Aspiranten Bergen a - Duinranders a, 3 uur Flamingo's d-Duinranders b, 4.15 uur Zondag 7 september Senioren: ilpendam - Duinranders, 2 uur Duinranders 2 - De Rijp 2, 2 uur _.S\?V 5 - Duinranders 3, 2,30 uur Alcm. Victrix 9 - Duinranders 4, aanvang 2.30 uur Duinranders 5 - Hollandia T 5, aanvang 12 uur Junioren Duinranders - Bergen 2, 12 uur Aspiranten Duinranders c - Zeevogels c, 2 uur Programma 6-7 sept. Zaterdag 6 september: Jun. Schoorl-J. Holland 3 4.15 uur Zondag 7 september: 2.00 uur: Schoorl 1-Assendelft 1 12.00 uur: Zeevogels4-Schoorl 3 12.00 uur Asp. Schoorl a-Zeevogels a 12.00 uur: S. C. Dynamo b-Schoorl b Maandag 8 september a.s. worden de zaaltrainingen in de sporthal weer hervat. Van 7 tot half 9 trainen de nieuwe leden en alle leden die niet van plan zijn aan de competitie deel te nemen. Van half 9 tot half 11 trainen alle dames en heren, die wel aan de competitie deelnemen. Nieuwe leden zijn van harte welkom ook jongens en meisjes vanaf 12 jaar kunnen lid worden. Zij kunnen bij voldoende aanmeldingen aan dé jeugdcompetitie meedoen. Aanmelden bij het secretariaat L. Obbes, Meidoornweg 39, Schoorl. Telefoon 1597. Sinds dertien jaar - en in Schoorl eigenlijk al meer dan twintig - wordt in september en oktober de aandacht gevraagd voor akties., die ten doel hebben het medeleven en medeverantwoordelijkheid op te wekken voor de armoelijders in onze wereld, de mensen in de zg. ontwik kelingslanden. Dit jaar 1969 begint er iets nieuws. Het „Interkerkelijk Vredesberaad", een overkoepelende organisatie van nagenoeg alle kerken in Nederland organiseert voor de derde maal een „Vredesweek". Maar de .Vredesweek' van 21 tot 28 september a.s. zal voor de eerste maal samen met de NOVIB gehouden worden. Twee grote organisaties, die allebei de hulpverlening en de leniging van ernstige noden in de wereld tot doel hebben, gaan dit samen doen! Dit mag wel een opmerkelijk feit wor den genoemd. De NOVIB is een algemene organisa tie, waarin mensen van alle levens beschouwelijke richtingen samen werken. Nu hopen de organisatoren dit jaar ook inderdaad iedereen te bereiken. Maar het is toch mogelijk dat een Schoorlse lezer om persoonlijke of organisatorische redenen er bij wil zijn. Dat kan. U kunt zich opgeven bij een der onderstaande adressen. Wat er gedaan moet worden? Jl. woensdag had daarover een eer ste bespreking plaats. In de volgen de Duinstreek hoort u er meer van. W. Koeman Ds. W. Ph. E. van Kooten N. Kaag Bergen - De totale opbrengst van de collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Bergen ƒ3808,37 op gebracht. Graag geven wij voor diegenen die alsnog een bijdrage willen geven nog eens het gironummer van de Neder landse Hartstichting. Giro 300 t.n.v. Nederlandse Hartstichting, 's-Gra- venhage.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1