Kunstskibaan in openlucht theater bijna klaar GERRITSEN Kabelbaan C^iimactia in J^ckooit Veiligheidsgordels in auto KELTUM PLEET TRIM U FIT verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Zusjes golfden het best: beker en lauwer tak Rijdende crèche voor herhaling vatbaar 1 Koop 'n kaart voor 'n kind Vredesweek 1969 Gymnastiekvereniging Be Quick REISBUREAU 'EUROBLIK' 5 dg. LONDEN Collecte ten bate van het Koningin Wilhelm. Fonds Een gelukkige winnaar Zondagsschool begint weer Berger Damclub damt alleen in eigen kring Nieuwe ingang voor Ruïnekerk AAN ONZE ABONNEES JAARABONNEES 43e JAARGANG no. 35 DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1969 8 PAGINA'S Nadere gegevens zie artikel in dit nummer van De Duinstreek weekblad DE DUI NS' FREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldonburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenatandsbank, Alkmaar Contracten apeclale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Gedeputeerde £taten hebben hun goedkeuring verleend aan het plaat sen van een kunstskibaan in het Bergense openluchttheater. Dit be tekent dat het openluchttheater ein delijk weer eens wordt gebruikt. Vele Bergenaren zullen dit besluit van GS betreuren. Het openlucht theater ligt in een prachtige omge ving. De kunstskibaan wordt zaterdag 27 september officieel in gebruik geno men. Hoogstwaarschijnlijk zal een groep Oostenrijkse skiërs een de monstratie geven. Het openluchttheater is in welke plaats dan ook een moeilijk te exploiteren zaak. De snel veranderde weersomstandigheden hebben al me nig initiatief de nek omgedraaid. Het was uitsluitend een zakelijke overweging, die de eigenaar de Ber gense VVV ertoe heeft gebracht te zoeken naar een andere bestemming. Er werd contact opgenomen met de skivereniging II Primo die tot nu toe gebruik maakt van de Teba-baan in Heerhugowaard. Tussen eigenaar en skivereniging waren echter proble men gerezen, zodat enkele mensen deze kans met twee handen tegelijk aangrepen. Het plan heeft ter visie gelegen bij de dienst gemeentewerken. Er kwam geen enkel bezwaarschrift binnen. Even zag het er naar uit dat Nieuw Bergen, altijd actief als het om wij zigingen in de bestaande infrastruc tuur gaat, bezwaar zou maken. Dat is echter niet gebeurd. Men vond de kunstskibaan een welkome aanwinst in het pakket van recreatieve voor zieningen. Al voor de goedkeuring was binnen gekomen stonden de stalen spanten van het gevaarte in het openlucht theater. Afgelopen zaterdag hebben leden van II Primo verder gebouwd aan dit produkt van de Heerhugo- waardse Tebafabriek. De baan, geen nieuwe, heeft eerder in Leidschen- dam dienst gedaan. Niet de skiver eniging is eigenaar van de kunstski baan, maar een drietal mensen, dat aankoop, vervoer en opbouw finan cierde. Eén van de financiers, de heer Wes terman uit Schagen, ook voorzitter van II Primo heeft echter een ande re beheersstructuur voor ogen. Hij denkt aan een stichting, waarin fi nanciers, II Primo-leden, VVV en Volkshogeschool zijn vertegenwoor- BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 1738 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 1738. Op de midget-golfbaan 'De Merel- hof' te Bergen zijn het afgelopen weekeinde wedstrijden gehouden. Zaterdagmiddag organiseerde golf baan-eigenaar W. Kuin wedstrijden voor kinderen tot veertien jaar. De uitslag hiervan: Marleen Parigger, 49 punten, lauwertak; Johan Hollan der, 57 punten, medaille; Paul Ter- möhlen, 58 punten, drie verzilverde wapenlepeltjes. Na afloop werden de kinderen ge trakteerd op ijs. Zondagavond voor de ouderen kwa men de volgende winnaars uit de bus: Sabien Parigger werd met 43 punten winnares en tevens eigena resse van de wisselbeker, echter pas na een spannende barrage met Ben Klaver, deze won de tweede prijs, een lauwertak. Hans Ket en Karei van de Berg legden met 45 en 46 punten beslag op de derde en vierde prijs, een medaille en drie verzil verde wapenlepeltjes. Alle deelne mers ontvingen een aandenken. Tijdens de prijsuitreiking deelde de heer Kuin mee, dat de baan blijft zolang het weer goed blijft. digd. Een andere mogelijkheid ziet hij in het overnemen van de finan ciële lasten door II Primo. Daarover vergadert de skivereniging vanavond in Duinvermaak. Eerst zal echter een bezoek worden gebracht aan de baan, waarvan het talud al zichtbaar is. VVV-directeur, J. Duyvis, is bijzon der in zijn nopjes met dit nieuwe recreatieve project. Hij heeft het plan om een reklame-campagne op te zetten waarin het accent wordt gelegd op het feit dat Bergen in de herfstmaanden genoeg hotelaccom modatie heeft om een paar dagen in de Heerlijkheid te komen trainen. Zoals bekend 'aast' de VVV op een betere bezetting van de hotels in het voor- en naseizoen. De rijdende kindercrèche, die de NACO dit zomerseizoen op zes dins dagen heeft ingezet, is een succes ge bleken. Het ging om een proef, die zo is verlopen, dat ze zeker voor her haling vatbaar is. Het project werd opgezet in samenwerking met de Fe deratie van VVV's boven het Noord zeekanaal. Een autobus van de NA- CO deed Bergen, Bergen aan Zee en Egmond aan Zee aan, haalde de kin deren op en gaf die kinderen een dag vol plezier. Zo reden er bussen naar de Purmerender veemarkt en naar Volendam. Dit alles ging onder het motto 'ouders neem een dag vrij, uW kinderen zijn bij ons in goede hand'. Dit idee sloeg aan. De gemiddelde bezetting per bus was 25 kinderen. De NACO is nu van plan de activi teiten op dit gebied uit te breiden. Zo mogelijk worden meerdere bad plaatsen in de route opgenomen. Schoorl wellicht ook. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Openbaar bezwaarschrift van de inwoners van Brechtdorp tegen het kabel baanplan. Schoorl, 8 september 1969 Aan de gemeenteraad van Schoorl. Geacht college, Nu de plannen voor het aanleggen van een kabelbaan in de openbaarheid behandeld zullen worden, achten wij het noodzakelijk onze bezwaren ertegen bij u kenbaar te maken. 't Natuurgebied achter Brechtdorp tussen de Schoorlse Zeeweg en de Schel- penweg naar Groet mag werkelijk uniek heten. Wij denken hierbij aan de rijke flora met prachtige varensoorten, paddestoelen, struiken, bomen en de zeer zeldzame bosanemoon. Voorts zijn er de vele vogels, die vooral in de winter langs de altijd stromende Oorsprongbeek water en voedsel vinden. Ook het uitzicht op de hoge duinenrij vanaf de Heereweg is prachtig, in het voorjaar als het lichte groen uitbot en in de herfst, als de bomen getooid staan in de prachtigste kleuren. Het is dan ook geen wonder, dat in het zomerhalfjaar en ook in de,winter in het weekeinde vele honderden mensen uit de wijde omgeving en uit de randstad naar het natuurgebied achter Brechtdorp komen om te genieten van rust en stilte in de natuur. Wat zullen nu de gevolgen zijn van de aanleg van een kabelbaan en welk belang is ermee gediend? Het landschapsschoon zal in ernstige mate geschonden worden, doordat de steunen van de kabelbaan, het restaurant en de uitzichttoren gaan domi neren en de natuurlijke lijn van duin en bomen gaan breken. Grote aantallen toeristen zullen door de kabelbaan in het betrekkelijk kleine bosgebied worden gebracht tussen de Zeeweg en de Schelpenweg. Erachter ligt het niet toegankelijke natuurreservaat. Nu begrijpt ieder weldenkend mens en elke deskundige zal het moeten toe geven, dat een recreatiegebied slechts een bepaalde maximale opname capaciteit heeft. Als door de kabelbaan te veel mensen het bos en' de duinen betreden, wordt elke werkelijke recreatie onmogelijk en komen we in de sfeer van kermisvertier en attracties. Hiermee zijn slechts de belangen ge diend van een aantal financieel geïnteresseerden, die van massatoerisme rijker willen worden maar niet van de vele honderden natuurliefhebbers, wandelaars, ruiters die nu nog genieten van bos en duin. Het recreatieterrein achter Brecntdorp heeft zonder de kabelbaan zijn maximale opnamecapaciteit reeds bereikt en de kabelbaan zal als kermis achtige attractie een averrechtse uitwerking hebben. Onze voormalige burgemeester Bergh meende, dat aan de kabelbaan slechts een klein gebied zou worden opgeofferd. Deze mening is volgens ons een misvatting. De natuurgebieden in de directe omgeving van het dorp worden namelijk voor recreatie het meest intensief gebruikt. De mensen komen gewoonlijk per auto naar het parkeerterrein bij de Zeeweg en gaan dan wandelen in de omgeving. Wie nu juist hier een toch niet onaanzienlijk deel van het bosgebied door een kabelbaan gaat overvoeren met toeristen, maakt voor een belangrijk deel in de directe omgeving van Schoorl werkelijk natuurgenieten, dat is recreatie, onmogelijk. Rust en stilte verdwijnen en luidruchtig vertier komt ervoor in de plaats. Een dergelijke functie van bos en duin achter Brechtdorp is volkomen in strijd met de bestemming die aan Schoorl is gegeven in het streekplan. Het kan ook niet de bedoeling zijn van de bestuurders onzer gemeente een dergelijk foutief beleid te voeren. Wij vertrouwen er dan ook op, dat u onze argumenten en bezwaren nauw gezet zult overwegen. Mocht u onverhoopt toch de plannen tot aanleg van een kabelbaan aanvaarden, dan zullen wij formeel onze bezwaren opnieuw kenbaar maken als de plannen ter visie liggen. Ook zullen wij zonodig de zelfde bezwaren uiten bij Gedeputeerde Staten en de Kroon. Met de meeste hoogachting tekenen de inwoners van Brechtdorp, In het stadhuis van Alkmaar heeft burgemeester mr. H. J. Wytema vo rige week het startsein gegeven voor de verkoop van UNICEF. Het is de twintigste maal dat de UNICEF hele mooie kaarten verkoopt voor haar doel; het voeden en geestelijk ont wikkelen van kinderen in de onder ontwikkelde landen. Burgemeester Wytema vertelde over zijn onlangs beëindigde reis door Zuid-Amerika. Hij had daar schrij nende gevallen meegemaakt van on dervoede en onderontwikkelde kin deren. De komende dagen zullen schoolkin deren langs de deuren om kaarten en agenda's te verkopen. Bovendien worden op deze adressen kaarten en agenda's verkocht. BERGEN: Eerste Bergensche Boek handel. Oude Prinsweg; De Haans Boekhandel; Huize Frankenstate, Lindenlaan; mevrouw Tjalingii, Ker- kedijk 34; mevr. Rasche, Zuurvens- weg 29; mej. Geersema, Volkshoge school De Zandhoeve. SCHOORL: mevrouw Van Ooyen, Brederodeweg 1. Op woensdag 3 sept j.l. had in het Oude Raadhuis te Schoorl een be spreking plaats van vertegenwoor digers van de Hervormde kerk, de Katholieke kerk en het NOVIB-co- mité. Besloten werd om in de week van 21-28 sept. huis aan huis de z.g. 'Vredeskrant' te verkopen. In die krant kunt u lezen waarom. Maar dat zou wel eens te laat kun nen zijn. Er staan hier en daar nogal prikke lende 'kopjes' boven de artikeltjes: 'Ontwikkelingswerk als thuiswerk' en Vrede betekent strijd'. En dan wordt er een brief in gepubliceerd van een zekere Adebo, een Afri kaanse neger. Hij is niet erg tevre den met zijn lot. En terecht! Hij voelt aan den lijve wat wij wes terlingen allemaal al weten. De hui dige wereldeconomie is n.l. zo inge richt dat de z.g. arme landen steeds armer worden en de rijke steeds rij ker. De paradoxale toestand doet zich voor dat het geld niet van de grote hoop naar de lagere rolt, maar juist andersom. Verwacht u dat dit altijd zo kan blijven? Er staat in die krant een verslag van een gesprek van 'de witte stip' met 'de zwarte'. U raadt wie er aan het woord zijn? De bedoeling is dat deze 'Vredes krant' huis aan huis bezorgd, ge kocht en gelezen wordt. Ze kost 15 cent. Maar u kunt er best meer voor geven. Ze is het waard. En wat er meer ontvangen wordt komt het werk voor de toekomstige vrede ten goede. Het gaat om de wereld waar in onze kinderen moeten leven. Namens de Vredesweek-werkgroep Schoorl, 1969. W. Koeman, Ds. W. Ph. E. van Kooten, N. Kaag. Zondag 14 september sport- en spel- dag in het staatsbos voor leden van 6 tot en met 11 jaar. Vertrek om 9.30 uur van Noordlaan 44, waar wij 4 uur weer terug zijn. Brood en gympak meenemen. Van alle kanten worden wij erop ge wezen dat wij te veel eten te veel drinken, te veel roken en te weinig doen. Pers, radio en televisie (inge licht door de medische wetenschap) schreeuwen ons toe dat wij niet straffeloos door kunnen gaan met steeds meer en vetter te gaan eten en door de technologische ontwikkeling steeds minder spierarbeid te verrich ten. Een onrustbarende stijging van het aantal sterfgevallen aan hart- en vaatziekten is daarvan het onvermij delijke gevolg. Het is nu eenmaal een biologische wet dat het aantal calorieën dat wij dagelijks nuttigen door middel van spierarbeid, sport of simpelweg be weging verbruikt moet worden, an ders hopen deze onverbruikte calo rieën zich als vet op in de meest ongewenste plaatsen van ons li chaam. Natuurlijk merken wij deze 'welvaartsverschijnselen' wel op. Je voelt je niet fit, een sprintje naar de bus bezorgt je hartkloppingen, met voor de kettingroker een onbedaar lijke hoestbui, en de automobilist merkt dat hij steeds moeilijker ach ter het stuur vandaan kan komen. Vanzelfsprekend wil je daar wat aan gaan doen. Het gekke is dat je er niet eens zo veel voor hoeft te doen. Elke dag een flinke wandeling zou al heel wat klachten wegnemen. Het vervelende is alleen dat daar zo wei nig van terecht komt. Zakelijke be slommeringen, een goed programma op de TV of domweg 'geen zin' zijn voldoende om de goede voornemens betreffende sport en lichaamsbewe ging naar het laatste plan te ver dringen. Welnu, binnenkort kan daar verandering in komen. Ook in Schoorl wordt momenteel een trim- actie op touw gezet met als doel de lichamelijke conditie van de 'man in de kracht van zijn leven' te verbe teren. Als Trim-leider treedt op de heer H. G. van Emmerik - bekend handbaltrainer, Hulstweg 6, Schoorl. Deelname staat open voor heren vanaf 30 jaar. In het kort ziet het programma er als volgt uit: Iedere zaterdag om 9 uur komt men bij elkaar op het parkeerterrein na bij het sportveld te Schoorl. Tot 10 uur wordt een programma afge werkt dat kan bestaan uit: Ver schillende loopoefeningen in bos en duin of aan het strand; lenigma- kende oefeningen; fietsen (voor fiet sen wordt gezorgd); Iedere eerste zaterdag van de maand conditietest. Deelname aan de verschillende on derdelen is geheel vrijblijvend. Ter verduidelijking merken wij op dat het hier geen nieuwe vereniging be treft maar uitsluitend een sportieve actie met bovenvermeld doel. Daar bij een dergelijke actie altijd kosten gemaakt worden, wordt bij deelname een bedrag gevraagd van f 1, Het Trim-programma wordt weke lijks bekend gemaakt in 'De Duin streek'. Voor inlichtingen en opgave kan men zich wenden tot de heer Van Emmerik of de redactie van 'De Duinstreek', telefoon (02209) 1268. Denkt u er wel aan vóór deelname NOGMAALS wegens herhaald succes, nu in de GOUDEN HERFST op 6 oktober 1969 265,— p.p. incl. volledige verzorging met excursies naar Brighton en Windsor Castle met eigen touringcar. ALKMAAR BERGEN N.H. OOSTWIJK 2 J- OLDENBURGLAAN 6 Tel. (02200) 20772 Tel. (02208) 4930 Naar aanleiding van een frontale botsing op de Duinweg met twee zwaar gewonden waarvan een man later overleed, wil ik deze gelegenheid gebrui ken om attentie te vragen voor het feit dat de ongedeerde inzittenden in de tweede auto vast zaten in veiligheidsgordels. Ik ben ervan overtuigd dat mijn man, mijn kinderen en ikzelf ons leven te danken hebben aan veiligheids gordels. Toen ik voor het eerst veiligheidsriemen gebruikte voelde ik me belem merd en onhandig, maar dat gevoel gaat heus over na enkele keren. Tegen woordig voel ik me gewoon bloot als ik met iemand moet rijden die geen riem voor mij heeft. Hier zijn enkele wenken voor mensen die riemen heb ben maar ze niet gebruiken. 1. Het gebruik van zoiets moet automatisch gebeuren, en dat kan alleen als u uzelf elke keer vastmaakt. Het moet even natuurlijk zijn als de deur goed achter u dichttrekken. 2. Vroeger vergat ik het soms en dan probeerde ik het te doen terwijl ik reed - levensgevaarlijk! Als u het vergeten hebt, stop dan even op de eerst veilige plaats en doe het vast. Blijf nooit doorrijden nadat u gemerkt hebt dat u nog los bent. 3. Als uw stoel boven op de riem zit, neem dan de tijd om uit te stappen om dat ding te bevrijden en zorg volgende keer ervoor dat u het niet zo slordig laat losvallen. 4. Zorg dat de lengte van de riem en de positie van de stoel goed voor u zijn zo dat u zich niet overdreven vast voelt. In sommige auto's is het contactslot een armlengte weg en omdat u de deur al dicht gedaan en uzelf vastgemaakt hebt, voor dat u de sleutel in het slot deed, zit u met een probleem indien u een driepunts- of schouderveiligheids- gordel heeft. Neem uw arm onder de schouderriem vandaan, start uw auto, laat uw handrem los en rij zelfs achteruit als u zich te vast voelt om goed om te zien met de schouderriem. U zit toch vast met uw heupen en meteen als u vooruit gaat bent u in een wip met uw schouder weer onder de riem terwijl u achter in uw stoel zit om verder op uw gemak veilig te rijden. 6. Geef u zelf twee weken de tijd om het te leren. 7. Gebruik uw veiligheidsgordels binnen de bebouwde kom. In een dorp zoals Bergen zijn er zoveel onoverzichtelijke bochten. In de maand augustus heb ik binnen twee dagen twee auto's in dezelfde bocht ontmoet volledig op mijn helft van de weg. Gelukkig gingen geen van beiden te snel er waren er geen consequenties van hun te ruime bocht. Stelt u voor dat u en uw familie in onze auto waren geweest, zaterdag 30 augustus op de Duinweg. Zoudt u ongedeerd geweest zijn? C. K. S.-H. HOOPVOL BERICHT VOOR: LEVENSGENIETERS DIKBUIKEN KETTINGROKERS advies te vragen aan uw huisarts of u medisch te laten keuren. Overi gens - we herhalen het nogmaals - u bent niet verplicht aan alle onder delen mee te doen. Zorg dat u bij deze oefeningen nooit overver moeid raakt of naar adem gaat snak ken. In dat geval doet u uw gezond heid meer kwaad dan goed. Doel van deze actie is door deskundige bege leiding een logische en geleidelijke opvoering van de conditie. Interesse? Dan zien wij u graag za terdag 20 september a.s. om 9.00 uur op het parkeerterrein bij het sport veld te Schoorl. (Ook deelnemers uit Bergen en andere plaatsen zijn van harte welkom). Het programma voor die zaterdag bestaat uit Bosloop en lenigma- kende oefeningen. Indien mogelijk sportkleding meenemen, en de dik buiken thuis op de weegschaal. De in Schoorl gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft f 1416,63 opgebracht. Aan allen die mede gewerkt hebben dit resultaat te bereiken onze harte lijke dank. Het comité K.W.F. afdeling Schoorl De hoofdprijs van het klaverjassen in 'Paviljoen Minkema' te Camper duin aan Zee, vorige week vrijdag avond 5 september en beschikbaar gesteld door de ondernemer van eer der genoemd paviljoen, werd ge wonnen door de heer J. de Ron te Schoorl, met 100 punten minder sleepte de heer J. Vriendjes te Cam perduin de 2e prijs in de wacht. De 3e t.m. 9e prijs werden gewonnen door diverse ingezetenen van Groet, Schoorl, Bergen en Alkmaar. Op veelvuldig verzoek organiseren de heer en mevrouw Minkema vrij dagavond 12 september a.s. (zie ad vertentie in dit blad) wederom een dergelijke Klaverjasdrive met even als vorige keer als hoofdprijs een rijwiel en vele andere aantrekkelijke prijzen. Er wordt zodanig gespeeld, (invidueel), dat eenieder de kans heeft de hoofdprijs te winnen. Het inleggeld bedraagt 2,p.p. Voor vervoer terug naar huis, even als de aantrekkelijke consumptie prijzen, behoeft niemand zich zorg te maken. Zondag 14 september om 10.00 uur begint de zondagsschool weer. Voor Schoorl voor de kinderen van 4 tot 12 jaar in de kleuterschool. Voor Groet voorlopig alleen de kinderen van 5 tot en met 7 jaar in de lagere school, de ouderen komen naar Schoorl, waarbij voor vervoer ge zorgd kan worden. Met ingang van dit seizoen wordt er elke zondag zondagsschool ge houden, gelijktijdig met de kerk dienst, dus aanvang om 10.00 uur, waarbij voor de allerkleinsten chrè- che gehouden wordt in de pastorie. Wij hopen een heleboel nieuwe ge zichten te zien. De Berger Damclub doet niet mee aan de competitie van de Koninklij ke Nederlandse Dambond. Wel zal er in eigen kring een competitie worden gespeeld. Ook zullen enkele vriendschappelijke wedstrijden wor den gespeeld tegen damverenigingen uit de omgeving. De interne competitie geschiedt vol gens dezelfde regels als het vorige jaar. Dat gaat zo: Eerst zullen alle leden tegen elkaar spelen, waarna omstreeks januari de dammers in 2 groepen worden gesplitst. De in de voorronden behaalde punten blijven echter gelden in de na-competitie. De Berger Damclub speelt iedere maandagavond in La Bicyclette, het voormalige St. Jansgebouw. De Bergense Ruïnekerk wordt op nieuw gerestaureerd. De in de kerk aanwezige verwarming veroorzaakt scheuren in de muren en moet daar om worden vervangen. Bovendien krijgt de Ruïnekerk een nieuwe in gang. Deze zal worden gemaakt aan de kant van het raadhuis. Wanneer dit echter zal geschieden is nog niet bekend. Het Hervormde Kerkbestuur, dat binnenkort de ver nieuwde Rehoboth-kerk in gebruik zal nemen, ziet zich namelijk voor financiële moeilijkheden geplaatst. Het Rijk heeft dan wel toegezegd 50 procent van de subsidiabele kosten te subsidiëren, maar heeft daarbij medegedeeld dat uitbetaling van de ze subsidie pas in 1975 kan geschie den. Zo lang kan echter de restaura tie niet worden opgeschort. Het kerkbestuur zoekt nu naar fi nanciële mogelijkheden die in deze 'tijdelijke' lacune kunnen voorzien. BIBLIOTHEEK ALGEMEEN WELZIJN Te beginnen op vrijdag 19 septem ber a.s. vindt de uitlening van de boeken plaats elke vrijdagmiddag van 15.30-16.30 uur in het oude Raadhuis te Schoorl. Per 1 oktober is ons kalender jaar van de jaarabonnees om. Wij verzoeken onze jaarabon nees om hun abonnementsgeld te willen voldoen voor 1 okt. a.s. per giro of bank, ten be drage van 8,50, postabonnees f 13,50. KWARTAALABONNEES Ook het kwartaal is weer om. Wij verzoeken onze abonnees het kwartaalabonnement per giro vóór 1 oktober te willen voldoen; ten bedrage van f 2,25; postabonnees 3,50 Postrekening 55 28 67 t.n.v. Fa. Volkers Leegwater Banken: Alg. Bank Nederland, Bergen en Coöp. Raiffeisenbank Schoorl te Schoorl en Bergen Ned. Middenstandsbank, Alkmaar Bij voorbaat onze dank. P.S. Na 10 oktober bieden wij u een kwitantie aan verhoogd met incassokosten.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1