Wij 200 prijsverlagingen aan!! t ruimte voor 60 auto's 1 179 HATO, nu nog goedkoper dan Cash en Carry SUIKER bar - snackbar - supermarkt -- jacht op een 59 98 98 voor89 pakje 159 OMLOOP 41a SCHOORL TELEFOON (02209) 2 HATO Supermarkt Bar 1 Framb.- Bessenwijn 1 literkruik Maand verband normaal 0,75 nu slechts De allerfijnste Margarine 4 pakjes Roomboter per Op elk zakje Unox vacuum vleeswaren 25 ct. korting 8 Amandel Roomboter- koeken van 1,45 voor Golden Wonder Chips familiebaai Paprika v. 1,19 voor 9g Zout van 1,09 DALLI het beste Duitse wasmiddel, vergelijkbaar met Omo, geschikt voor trommel wasmachines 21/2 kg doos van 6,75 voor 498 Wij verzorgen ook uw bruiloft of partij. Wij bieden elke klant op vrijdag en zaterdag gratis een kopje koffie in onze bar aan! 1 kg GEMEENTE SCHOORL Schaakclub Bergen wint van Driehuis Bejaardensociëteit Kath Vrouwengilde Breelaan BERGEN^ Landweg Volkshooge schoc' Oudburgerweg Schapenlaan ,De Negen Nessen" j Schapenlaan i Duinweg SCHOORL Duinweg Sursum Corda Omloop Snackbar Rijksweg Noord Hollands Kanaal „Dank u wel." Emie ging voorin zitten, "begon in haar tas te rommelen, maar luisterde goed naar de man, die nu ingestapt was. „Enkele eindpunt," bestelde de man met hese stem. „Eén vijftig," zei de chauffeur, aan zijn apparaat draaiend. De man legde geld neer, nam het kaartje en ging twee stoe len achter Emie zitten. Even later reed de bus de stad uit over de provinciale weg. Nu moet ik óverleggen wat me verder te doen staat, dacht ze. Wacht eens, in Meerum is een stations restaurant. Daar ga ik wat eten. Wat een geluk dat ik ruim vol doende geld bij me heb. Es kijken wat meneer m'n schaduw van plan is. In Meerum ging ze aan een tafeltje zitten en bestudeerde het menu. Even later gaf ze haar bestelling door en stak intus sen een sgaret op. Haar achtervolger zat dicht bij de deur en had een kop koffie voor zich. Ook hij had een sigaret opgestoken' Emies ogen dwaalden rond, tot ze het dienstregelingbord zag. Ze bestudeerde de vertrektijden. Vandaar kan ik elk kwartier met de elektrische weer terug naar de stad. Es kijken, wat hij doet. En als hij me nog volgt, neem ik een taxi om me wat rond te laten rijden. Ik wil wel eens zien wie het meeste geld heeft, hij of ik. Ze verorberde op haar gemak en met smaak haar diner, nam daarna nog een kop koffie, betaalde en kocht aan het loket een enkele reis Boksbergen eerste klas. Het moet maar een paar centen kosten, dacht ze. Natuurlijk zet ik het op de onkosten- rekening, ik ben niet van plan alles zelf te betalen. Flip moet ook maar over de brug komen. De man had haar gevolgd naar de hal. Ze zag hem eveneens een kaartje kopen. Glimlachend liep ze naar het perron Nu moet jij maar raden waar ik heen ga, vriend. Want zeven uur twee gaat er een trein en zeven uur vier ook één, maar de andere kant uit. Klokke zeven kwam haar trein voorrijden. Ze stapte in een coupé eerste klas. Üit het raampje kijkend, zag ze haar scha duw op het perron verschrikt staan kijken. Meteen wist ze: hij heeft verkeerd gegokt en gedacht dat ik naar Tienslo zou gaan, wat ook de meest logische zaak zou zijn. Emie zag hem in pa niek terugrennen naar het kaartjesloket. De wijzer van de stationnsklok versprong: zeven uur één. Nog zestig seconden, meneer. Probeer het te halen. Gespannen keek ze toe. Er stapten nog een paar mensen in. De conducteur begon al deuren te sluiten. Nog een halve mi nuut. Daar kwam Jansen weer aanrennen. Een ogenblik ont moetten hun blikken elkaar. Zo, broeder, nu zul je intussen wel begrepen hebben, dat je spelletje te doorzichtig is gewor den. Stap maar in. Heb je weer twintig minuten de tijd om bij te komen van de schrik. Hopenlijk is je portemonnee voldoende gevuld voor de volgende rit. In Boksbergen liep Emie naar het loket voor doorgaande rei zigers en vroeg een enkele eerste klas voor de stad. Ze be taalde en liep de trap af naar het tweede perron, waar de elek trische al gereed stond. Ik heb nog vier minuten. Es kijken of m'n vriend het ook redt. Leuke sport om te proberen je achtervolger kwijt te raken. Doch vrijwel onmiddellijk zag ze hem de trap opkomen. Zoe kend liep hij langs de trein. Wacht, dacht ze, ik zal je laten zoeken, 't mag wel niet, maar ik kruip op de wc. Tot de trein gaat rijden. Onderzoek jij intussen de trein. Ze verbleef tot het tijdstp van het vertrek op de wc, waarna ze haar coupé opzocht. Nu moet ik zelf maar gokken, of hij er inzit of niet. Als hij nog een keer door de trein loopt, ziet hij me natuurlijk. Dan moet ik straks weer iets nieuws verzinnen. In ieder geval neem ik dan een taxi. Maar gedurende de tweeendertig minuten durende rit kwam enkel de conducteur haar kaartje knippen. En verder zag ze alleen maar een oude dame, die onderweg instapte en tegen over haar ging zitten. In de stad kreeg ze een idee. Het is een gok, dacht ze, maar ik moet het wagen. Ik loop helemaal naar achteren. Zit hij daar niet, dan heb ik geluk. En anders zie ik wel weer. Toen de tren stopte, stapte ze uit aan het achterbalkon van de laatste wagon. Daar was ook een uitgang. Ze keek over het perron en zag de man staan kijken bij de andere uitgang. Ik heb 'm dacht ze opgetogen. Gelijk liep ze de trap af. Weet je wat ik neem de achteruitgang. Daar staan ook taxi's. En ik wil wel eens zien of hij me zo gauw kan volgen. Misschien denkt hij, dat ik naar de voorkant ga. waar de stadsbussen staan. Dan ben ik helemaal van hem af. Aan de achteruitgang stond één taxi. Ze stapte meteen in en gaf haar adres: „Spechtstraat 7." Terwijl de taxi wegreed, keek ze naar de uitgang en de om geving. Er liepen verschillende mensen, maar haar achter volger was er niet bij. Met een zucht van tevredenheid liet ze zich in de kussens vallen. Die ben ik kwijt, wist ze. A raison van een extra busreis, twee treinreizen eerste klas, deze taxi en een etentje. Enfin, thuis hoef ik me nu alleen maar om te kleden en wat op te knappen. Kan ik toch nog op tijd zijn als Flip me komt halen, 't Zal hem best meevallen dat ik m'n be lager van me af wist te schudden. Om kwart voor acht zat Emie Boeree klaar in een van haar mooiste jurken, gereed om met Flip Spetel uit te gaan. Maar al wie er kwam, geen Flip Spetel. De burgemeester is verhinderd om op woensdag 5 november a.s. spreekuur te houden. Het tiental van de schaakclub Ber gen heeft in zijn eerste wedstrijd voor de bondscompetitie een 6-4 overwinning behaald op het team van Driehuis. De Bergernaren, die met enkele in vallers speelden, hebben hiermede duidelijk gemaakt dat een goede klassering tot de mogelijkheden moet behoren. De gedetailleerde „Bergen" S. Pielaet J. Veis E. Braaksma J. Kingma H. C. Edelenbosch Mevr. Veis A. Overbeek K. de Vries P. Duivenvoorder P. Meijer uitslagen waren: Driehuis H. v. d. Plas J. Hoogzaad Linden-Tol J. Kroon A. Terpstra A. de Ruiter 0-1 1-0 rem. 0-1 1-0 1-0 W. Hoogewerf 1-0 B. Willems 1-0 J. Masters 0-1 S. Dusée rem. Totaal 6-4 De bejaardensociëteit in café Slij- kerman is donderdagmiddag weer begonnen. Er is gelegenheid tot bil jarten, kaarten. Iedereen is weer van harte welkom. Er wordt begon nen om 2 uur. Op woensdag 12 nov. zal een ge- spreksavond gehouden worden in de Roode Leeuw, om kwart voor acht. Hiervoor is uitgenodigd mevr. C. Smithuysen-Naessens die U een toe lichting zal geven op het onderwerp „De mens in gesprek".

De Duinstreek | 1969 | | pagina 5