Wethouder Sleking geeft zijn visie over de Schoorlse moeilijkheden (ïfe Dampo weekblad Gasten willen meer voor zieningen op strand Najaarsvergaderingen van de VW's Schoort, Groet en omstreken VVV Bergen aan Zee 'Momenteel gaan de zaken gewoon - ja, wellicht beter door 'Stevers had een volg zame natuur. Liever een die B en W niet altijd gelijk geeft'. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Bazar in Westerkimme Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Ingezonden mededeling Wanneer wij stellen dat de natuur ons dit najaar fraai weer gaf en wij vrij van stormen a.h.w. rimpelloos de laatste maanden doorkwamen dan kan de gang van zaken in onze woongemeenschap er niet op bogen eenzelfde tendens weer te geven, alhoewel, om even in voorgaande beschouwing te blijven, ook de laat ste dagen de natuur gelijk met ons is opgetrokken, meen ik slechts te kunnen stellen dat, wanneer wij weer in rustig water kunnen varen slechts dan beoordeeld kan worden welke schepen te zwak van con structie waren en aanstonds kap seisden en welke zodanig bestuurd dat zij tijdig een goede haven wis ten binnen te lopen. Ook de te snel gegroeide bomen met hun brede uit wassen en te grote bladerenkrans (of eigen lauwerkrans) kregen het zwaar te verduren toen a.h.w. een gemiddelde wind met enige linkse vlagen hun wortelstelsel beproefde. De toppen braken er dan ook spoe dig uit doordat zij als gevolg van de uitwassen, en mede wellicht door het vergroeien in zichzelf, de basis vormden om ten offer te vallen bij de eerste windvlaag. Zo ongeveer zou ik - wat lyrisch - de gebeurtenissen van de laatste maanden kunnen vergelijken ware het niet wat wij er niet zijn met ver gelijkingen maar de burger een ver klaring van ons verwacht over de wijze waarop wij de gang van zaken ervoeren in deze affaire en hoe tot onze stellingname werd gekozen. Veel is hierover reeds gezegd of in veronderstellingen geuit door poli tici in onze gemeenschap welke zich met het predicaat van landelijke ver tegenwoordiger sieren maar om-der- wille van een slecht verholen eigen belang het recht tot inspraak in de gemeentelijke ontwikkeling opeisen. Veel is er dus reeds gesproken en veelal met nog niet bezonken oor deel zodat de ware gang van zaken wat is versluierd. Mede door het in de politiek gaan van onze krant zijn de gemoederen meer als nodig verhit geraakt het geen ik persoonlijk als hoogst kwa lijk zou willen betitelen. Deze pu- blucaties hebben beslist sterk bijge dragen tot het scheppen van animo siteit tussen wel- en niet roomsen Wegens technische omstandigheden kon dit artikel vorige week niet ge publiceerd worden. Volgende week verschijnt er nog een artikel van de heer Meedendorp, waarna we zo langzamerhand de discussies eindi gen. en hiermede de pennestrijd aflei dende van de wezenlijke oorzaken. Mede door D '66 ondernomen acties teneinde munt te slaan uit een be treurenswaardige ontwikkeling, wel ke echter een natuurlijke ontwikke ling is van een reeks van gebeur tenissen, heeft geen goed gedaan uit een oogpunt van gemeentelijk belang aan onze gemeenschap. Dit wat men noemde 'een donder slag bij heldere hemel' is dus in feite de noemer van een reeks ontwikke lingen waarvoor de kiem reeds werd gelegd bij de samenstelling van het nu ontbonden college van burge meester en wethouders. De politieke winst van D '66 kan wel eens ge ringer zijn als zij verwachten wan neer de burger zich bewust wordt van het feit der subjectieve opstel ling, van deze groep in de hangende affaire, welke door verdeeldheid te zaaien tracht zichzelf in een gunstig licht te stellen. De invloed welke zij heeft in persmedia misbruikt zij om een door haar belegde bijeenkomst eenzijdig te rapporteren en hiermede de fair opgekomen raadsleden mond dood te maken. Dit getuigt niet van grandeur maar evenzeer van een gemis aan besef dat de lezers over een eigen mening beschikken en wel eens anders konden reageren als wordt verwacht. Na deze inleiding wil ik dan gaarne de verklaring afleggen op welke wijze ik de gang van zaken heb er varen en meen mede namens mijn fractie en die van Schoorls Belang te spreken, welke beide fracties zich als gevolg der gebeurtenissen heb ben gemeend zich in deze gezamen lijk te moeten opstellen. Gegeven het voorgaande meen ik te kunnen volstaan met een korte sa menvatting en een summierie toe lichting welke een rol speelden bij onze stellingname. Na de emoties welke werden opge wekt bij de benoeming van onze nieuwe burgemeester de hiermede opgewekte gevoelens dat de demo cratie slechts als naam bestaat kwa men wij voor het feit te staan een nieuwe secretaris te moeten benoe men. De omstreeks mei van dit jaar geplaatste oproep gaf een groot aan tal reacties welke voor een deel nog werden gerubriceerd door de burge meester voor zijn ziektevelof en ver der door de hr. Belonje. Hierna ging de hele zaak in de kast en wachtte op afdoening. In augustus werden de fractievoorzitters uitgenodigd zit ting te nemen in een commissie van onderzoek om te komen tot een aan beveling aan de raad. In deze eerste bijeenkomst bleek ons dat nog niet alle sollicitaties geru briceerd waren, ja dat zelfs een ervan ongeopend te voorschijn kwam. Afgesproken werd op deze avond de zaak snel door te nemen en een 7 - 8-tal er uit te halen, mede op advies van een hierbij aanwezige ambtenaar van de Ver. Ned. Ge meenten, en deze voorlopig verder te onderzoeken. Deze ambtenaar bleek pas terug van vakantie en zich nog niet erg in de materie te hebben kunnen verdiepen. Hoe dan ook een aantal moesten er dus uit gelicht worden voor nader onderzoek en men ging snel het rijtje langs. Ge keken werd naar bepaalde diploma's en eigenschappen alsmede welke functie thans werd uitgeoefend. Me de was hierbij de sollicitatie van de heer Vis (G. A. Vis) welke echter snel was terzijde gelegd door een opmerking van de heer Muelink welke hierin werd gesterkt door be doelde ambtenaar. 7 sollicitanten werden hierna opgeroepen waarvan er zich twee terugtrokken door be noeming elders. De overige vijf werden beoordeeld in een zittingsdag op het gemeente huis waar alle fractievoorzitters aanwezig waren, twee ervan werden nader ondezocht op omgevings-in- formatie waarna ik, hierbij aanwezig geweest zijnde, de voorzitter de heer Dekker berichtte niet geheel bevre digd te zijn en een verder onder zoek naar meerdere kandidaten voorstelde. Hiervoor was, aldus de heer Dekker, geen tijd. We moesten snel tot een beslissing zien te komen. Wel wilde hij nog zorgen voor een grafologisch rapport van een derde. (Met nadruk wil ik erop wijzen dat, alhoewel ons die uiteraard bekend was, de confesionele overtuiging of politieke overtuiging van de kandi daten nimmer een punt van discus sie vormden). Kort hierop kwamen wij wederom bijeen. Uiteraard was ik niet bevredigd door deze gang van zaken en deed hiervan in de vergadering blijken maar voorzitter Dekker meende dat de tijd ontbrak en ging na enige discussie over tot stemming tussen Stevers en Jansen. Jansen behaalde in de eerste ronde 4 - tegen Stevers 3 stemmen - of absoluut als fractiegetal 7 tegen 4. De voorzitter meende ons te moeten bedanken voor de medewerking maar stelde toen dat tenslotte B en W de aanbeveling moesten doen en wees Stevers als no 1 aan. Hiermede kon ik geen genoegen nemen en vond dat dus blijkbaar de keuze bij voorbaat was vastgesteld terwijl de heer Meedendorp overwoog B en W te steunen ziende dat dit hen aan genamer was, in de overweging dat de politieke aspecten steun aan B en W behoefden. Ik was hierover zeer teleurgesteld want voelde dat hier gestoeid werd met de democra tie en verwijderde mij enkele ogen blikken uit de vergadering waarna bij terugkomst de voorzitter mede deelde dat Stevers 1 zou staan maar de volgende dag B en W zich nog op de toestand zou beraden. Het gevolg van dit beraad is bekend. Van be lang is overigens nog dat tijdens de ze laatste vergadering als inzicht werd gehanteerd het feit dat Jansen niet maar Stevers wel over het di ploma GA II beschikte. Een dispuut hierover werd afgerond met het op bellen van de eerder genoemde amb tenaar welke in eerste instantie Jan sen als no. 1 stelde maar door op merkingen van de heer Dekker, waaronder het niet bezitten van GA II, overging naar Stevers. In feite kregen we dus een keuze welke dit niet was want slechts één der on derzochten beschikte over het di ploma. Wij stonden a.h.w. voor een voldongen feit. In de raadsvergadering van 26 sept. vroeg ik dus om aanhouding van de aanbeveling tot nader beraad en het onderzoeken van meerdere kan didaten (w. o. de heer G. A. Vis welke inmiddels binnen onze ge zichtskring was gekomen, door mij bedoeld werd). De stemming werd aangehouden en op 20 oktober riep BIJ VERKOUDHEDEN burgemeester Stronkhorst opnieuw de fractievoorzitters bijeen en deelde hierin mede niet voor onderzoek naar meerdere kandidaten gepor teerd te zijn, menende dat wij keuze voldoende hadden gehad. Een objec tivering van deze zaak m. b. t. de twee kandidaten had als resultaat een psychotechnisch onderzoek waarvan de rapportering mij en mijn fractieleden echter niet aan sprak met annex het gevoel dat wij aan de leiband liepen en kon ons standpunt niet wijzigen en besloten later te stemmen zoals u hebt erva ren. Met de meeste klem wil ik er de nadruk op leggen dat het in geen geval de politieke of confessionele overtuiging was welke ons in Ste vers tegenhield maar slechts de volg zame natuur van hem welke hem o.i. niet geschikt maakte voor be doelde functie waarin wij wilden voorzien in een persoon welke niet direct in alles met B en W zou meegaan gezien in het licht van de (op zijn zachtst gezegd) aan de dag gekomen onvolkomenheden van het beleid van B en W in de noodsa- menstelling. Toen dan ook van de zijde van de heer Meedendorp de kandidaat Vis aanbevolen werd, en wij hiermede de kans om Jansen te benoemen ver keken achtten, gingen wij daarin mee. Als er wordt gesproken van 'een donderslag bij heldere hemel' dan was dit het wel dat de wethou ders 'opkrasten'. Een betrekkelijk ondergeschikt punt in de gemeente lijke huishouding werd opgeblazen tot 'onbestuurbaarheid' aldus de wet houders. In hoeverre de wethouders hiermede het gemeentebelang dien den laat zich thans nog niet vast stellen. Hun uitspraken dat de wa gen wel zal vastlopen kan worden weerlegd doordat de zaken momen teel gewoon - ja, wellicht beter - doorgaan. Gaarne wil ik met dit overzicht eindigen met te stellen, dat, waarneer hiertoe geroepen Al gemeen - zowel als Schoorls Belang de consequenties onder ogen zullen zien en bereid zullen worden gevon den kandidaten voor het wethouder schap uit hun kring aan te wijzen om aldus naar vermogen bij te dra gen de wagen in goed spoor te gelei den en lopende te houden. F. H. Sleking. TWEEDE BLAD DONDERDAG 20 NOVEMBER DE DUINSTREEK r. INDUS® Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. In het bejaardentehuis 'Westerkim me' is het afgelopen weekend een zeer druk bezochte bazar gehouden. Dat het de bewoners van het tehuis niet aan vingervaardigheid ont breekt bleek wel uit de expositie van handwerken van de meest uit eenlopende soort. De dames hadden weer enorm veel gehandwerkt en de heren hadden onder meer schilderijen en speelgoed gemaakt. De grabbelton ontbrak ook ditmaal niet, men kon weer de naam van een pop raden, het knikkerbord had veel aftrek en ook de loterij. En dan moest de waarde van twee man den met kruidenierswaren worden geraden. BERGEN - De VVV Bergen aan Zee houdt vrijdagavond 21 november in hotel Rondom Zon haar jaarvergade ring. Drie agendapunten zijn bijzon der belangrijk. Besproken zal wor den de uitkomst van de enquette, die deze zomer onder de badgasten is gehouden, de verkiezing van een nieuw dagelijks bestuur (de heren Meurs, Rasch en Bison treden af) en het jaarverslag. Om met het laatste te beginnen, het bestuur spreekt ondanks de ongun stige berichtgeving in de Duitse pers en televisie, van een redelijk sei zoen. Toch wordt nog opgemerkt dat 'de tendens die zich verleden jaar reeds heeft ingezet zich dit jaar heeft voortgezet en wel de schrik die er bij vele gasten van over de grens in zit voor wat betreft het weer in de eerste plaats en direct hieraanvolgend de prijzen. Dat weer is, vindt het bestuur, voor de Noord zeekust 'de koopman'. In Bergen aan Zee was de bezet tingsgraad het afgelopen seizoen in mei 45%, juni 95%, juli 100% en augustus en september 95%. Het jaarverslag spreekt verder van de activiteiten van de VW. Een daarvan is het contact met de WV- Bergen-Binnen. Diverse vergaderin gen werden tussen beide VW-be- sturen gehouden. Wederzijdse belan gen werden besproken. Met zes an dere VW's werd om de tafel geze ten om te komen tot 'n streek-WV. De plannen hiervoor zijn in een bij zonder vergevorderd stadium. De VVV Bergen aan Zee verstuurde het afgelopen jaar aan de Vaste Ka mercommissie van Economische en Hoestdrank in tabletvorm. f 1.~ aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd VVV Schoorl In de Roode Leeuw hield de VVV Schoorl vorige week donderdag haar najaarsvergadering, voorzitter v. d. Garde kon een vijftigtal leden wel kom heten. Onder de aanwezigen be vonden zich de heer J. M. Adriani en de heer D. Breebaart, resp. direc teur en voorzitter van de Federatie. De heer v. d. Garde ondervond ken nelijk nog de nadelige gevolgen van zijn overvaring enkele weken gele den, maar hij bleek toch in staat de vergadering tot het einde toe te lei den. Over het afgelopen seizoen was wei nig te vertellen, het voorseizoen was te koud en het naseizoen viel in het water. Door het mooie weer had iedereen reeds tijdens de zomer zijn vakantiedagen opgemaakt en daar om waren voor- en natijd slecht be zet geweest. De nieuwe informatie gids zal een kleine wijziging onder gaan, verder zal men zelf weer wan- delkaarten gaan drukken en er zul len geen bordjes meer in de duinen worden geplaatst door Staatsbosbe heer aangezien deze worden ver nield. De heer v. d. Garde was bang dat door de BTW nog meer Horeca bedrijven zullen moeten sluiten. Naar aanleiding van een Ingezonden stuk in het Duitse blad 'Bild am Sonntag' waarin een zekere Herr Meijer zijn nood had geklaagd over de accomodatie op een kampeerter rein had het bestuur hiernaar een onderzoek ingesteld dat nog niet was afgelopen. Het bestuur hoopt dat Hargen aan Zee voor het volgend seizoen klaar zal zijn maar hieraan twijfelde men toch wel. De Federatie kampt met geldgebrek en nadat de heer v. d. Garde het be langrijke werk dat de Federatie ook in internationaal verband doet, had besproken, werd medegedeeld dat men 3% op de contributie zal moe ten leggen zodat hierdoor de Fede ratie weer vooruit kan. Men zal met medewerking van het Staatsbosbeheer starten met het or ganiseren van winterwandelingen, men hoopt hiermee a.s. zondag te kunnen beginnen. Het vertrekpunt is het Schoorlse parkeerterrein en de tochten die 2 uur zullen duren staan onder leiding van de heer Nieuwen- huizen. Er was van iemand een aanvraag binnengekomen om een diarama te mogen plaatsen, op een doek van liefst 125 m2 zullen dan delen van Nederland worden geprojecteerd. De VVV heeft deze aanvraag verwezen naar B en W. De begroting werd zonder commentaar aangenomen en toen kwam het overzicht van de ge houden evenementen aan de orde. En zijn door of onder auspiciën van de VVV de volgende attracties geweest in 1969: Zeeh engel wedstrijden, waarvoor de heer Bruin een speciaal compliment kreeg door het gratis beschikbaar stellen van een Ru-molen, het varen op de Wadden was een succes, dan waren er de puzzelwandeltochten, bridge-drives, 'n autopuzzeltocht en enkele concerten in de N.H.-kerk. Deze concerten waren, althans fi nancieel geen succes, daarom kan men dit volgend jaar helaas niet meer doen, de belangstelling was te gering en er moest per persoon 8,bij. Er zijn kinderspelen ge houden, schatgraverijen, brandweer demonstraties, een motortrial, de autocross die zeer goed georgani seerd was, de Kernploeg voetbalde tegen Schoorl 1, de braderie was goed geslaagd ondanks de regen, dan was er de avondwandeling met lam pions, het trompetterkorps uit Alk maar trad op, men zorgde weer voor verlichting van het raadhuisje en de kerk en dan traden het fanfarekorps en de drumband vele malen op. Al deze evenementen hebben veel geld gekost maar het is een indruk wekkende lijst. En dan zijn er men sen die beweren dat de VVV niets doet. Het 60-jarig bestaan van de VVV is in stilte gevierd in augustus j.l. Uit het jaarverslag van de informatrice bleek dat men op het informatie bureau ook niet bepaald stil had gezeten, mej Rietveld en de heer van Teulingen kregen hiervoor com plimenten. De heren Jonkers en Schotvanger zagen zich herbenoemd waarop de rondvraag volgde. Mevrouw Bellis pleitte voor afschaffing van de lo- geerbelasting, zij vroeg wat er met het geld gebeurde, verder wees zij op de vuilnisbelt aan de Sleedoorn- weg en wees op de concepten die zij had met de VARA-rubriek 'Achter het Nieuws'. Zij zou een en ander over die logeerbelasting wel eens ter kennis brengen van de VARA. De voorzitter diende haar van repliek door op te merken dat de VVV des tijds de invoering der logeerbelas ting graag had tegengehouden maar dit was onmogelijk. Men blijft hier van VW-zijde fel tegen. Op het dreigement van mevrouw Bellis de zaak voor de TV te brengen ant woordde de heer v. d. Garde dat hij het werk voor de WV vrijwillig doet en voor zijn plezier en dat hij dan zou aftreden. De heer Dekker zag graag in het vervolg de verslagen van de evene menten van te voren aan de leden verstuurd en vroeg om enquêtefor mulieren waarop men zijn wensen kenbaar zou kunnen maken. De heer Breebaart heette de WV alsnog geluk met haar 60-jarig be staan en wenste de herkozen be stuursleden geluk. Vooral de heer Jonkers, de secretaris die niet buiten de voordracht is benoemd. In zijn slotwoord bracht de voor zitter hulde aan de jongens die het strand hebben proberen schoon te houden, geen eenvoudige opgave bij het drukke strandbezoek de afgelo pen zomer en zei te hopen dat er nog eens een machine voor dit doel zou worden uitgevonden. Alle me dewerkers werden bedankt voor het vele werk dat zij ook het afgelo pen seizoen weer voor de VW had den gedaan. VVV Groet-Camperduin en omstr. 'In 1952 werd U secretaris van on ze vereniging, in 1957 koos men U tot voorzitter; een kort rekensom metje zegt ons dat tegenover mij een jubilaris staat.' Aldus de heer S. Gutker tegen de heer F. A. Sleking, die I2V2 jaar de voorzittershamer van de VVV Groet-Camperduin hanteert. Penningmeester Gutker sloot zijn geestige speech door te stellen, dat de jubilaris ondanks diens drukke werkzaamheden op velerlei ander gebied, steeds heeft gestreden voor de belangen van de vereniging. Na mens de hele vereniging werd de heer Sleking een opgezette fazant aangeboden, terwijl hij voor zijn echtgenote bloemen in ontvangst mocht nemen. De verraste voorzitter dankte door te beklemtonen, dat werken met een dergelijk bestuur het mogelijk maakt je beste krachten in te zetten voor het verenigingsleven, waaraan zake lijke belangen geen rol speelden en waarin hij de dingen altijd objec tief had benaderd. Er was vrijdagavond slechts een ge ring aantal leden naar café Mere- boer gekomen, hetgeen door de voor zitter werd betreurd. Spreker her innerde aan een vrij redelijk sei zoen. Weliswaar hadden logies met ontbijt en de strandbedrijven een slechte voortijd gehad, doch het hoogseizoen had veel goedgemaakt. Ten aanzien van H^rgen aan Zee zei de voorzitter te hopen dat hier volgend jaar een betere accomoda tie zal zijn verrezen. Er waren nog wat oneffenheden met Rijkswater staat omtrent de bebouwing ter plaatse, doch er was goede hoop dat de nieuwe badplaats voor de zomer van 1970 meer aan de eisen des tijds zal kunnen voldoen. Het bestuur is geporteerd voor kringvorming. Er hebben in deze richting reeds een aantal contacten plaatsgehad met de zustervereni gingen van Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl en de Egmonden. Om te ko men tot het maken van propaganda naar het buitenland is deze kring vorming zeer wenselijk, zo niet on ontbeerlijk. Voorts maakte de voor zitter bekend dat het bestuur te zamen met dat van Schoorl was uit genodigd bij burgemeester Stronk horst, teneinde de belangen en pro blematiek van de beide verenigin gen te bespreken. Bij dit gesprek zal eveneens aanwezig zijn de heer D. Breebaart, voorzitter van de Fede ratie van VW's boven het Noord zeekanaal. Van de zijde van de gasten waren er ook deze zomer weer een aantal klachten binnengekomen, doch wa ren goeddeels in der minne geschikt door de 'minister van algemene za ken' het factotum Vegter. Uit het verslag van de bureauhoud ster, dat er ondanks de mooie zomer met name in juni minder aanvragen waren geweest dan in 1968. De benoeming van diverse commis sies bracht het plotselinge bedan ken door de heer Th. Schotvanger als lid hiervan. De heer Schotvanger, Binnenlandse Zaken een memoran dum, waarin de bezorgdheid werd uitgesproken over het ontbreken van diverse primaire voorzieningen als het gemis van riolering en aardgas. Verbetering behoeft, als het gaat om de riolering nog steeds en dat wel op korte termijn, aldus het jaar verslag. De brandpreventieverordening is een doorn in het oog van de Bergen-aan- Zee-ers. Daarom werd bewust deze verordening een aantal malen 'ont doken'. Procesverbaal volgde. Op het ogenblik is een proefproces bij het Alkmaarse kantongerecht gaande. Vrijdag word* Se uitspraak hiervan verwacht Verder werd de afgelopen zomer tot verbazing en ergernis van de VVV, met vergunning van het college van B. en W. een rijdend wisselkantoor van de Boerenleenbank te Schoorl in de nabijheid van het WV-kan- toor geplaatst. Zoals bekend doet de VVV ook in vreemde valuta en be strijdt met de opbrengst daarvan een tamelijk groot deel van haar onkosten. 'Door een directe en vast beraden actie van het bestuur, geeft het jaarverslag te lezen, is zoveel bereikt kunnen worden dat het wis selkantoor een andere minder in het oog vallende plaats werd toegewe zen. De idee van het VW-bestuur om een enquête onder de badgasten te houden is een enorm succes ge worden. Binnengekomen zijn 350 for mulieren. 'Een respectabel aantal' meent het bestuur van de VW. Daarom ook wordt de enquette als representatief beschouwd. Uit de enquête komen een aantal positieve suggesties naar voren. De gasten willen meer zomeravondcon certen, een concours-hippique, een tennistoernooi en dansavonden. Het WV-bestuur trekt verder de vol gende conclusies uit de enquête: men komt hier voornamelijk voor rust en natuurschoon; er dient wat gedaan te worden aan het verkeer in de avond uren; er dient nog meer aandacht te worden besteed aan het tegen gaan van de vervuiling van het strand; de prijzen moeten goed in de hand worden gehouden; het politietoezicht moet wor den uitgebreid. Bloemlezing Verder wordt de leden van de WV een bloemlezing van klachten, wen sen voorgeschoteld. Zo vond men de wegen in de duinen vrijwel onbe gaanbaar omdat er te veel glas en ander materiaal ligt. Ook wenste men een nauwkeurige aanduiding bij iedere strandafgang wanneer het eb of vloed is of wordt. Men acht het onjuist dat oud papier en ander materiaal wordt verbrand. Men wil af van het bordje Freise Strand. Men had gaarne gezien, dat boven aan iedere strandafgang een vat met peut met borstel en doek wordt neergezet. Men wenst een bureau voor gevonden voorwerpen op het strand, ook nog na vier uur 's mid dags te kunnen douchen en men wil dat de strandafgang-zuid wordt ver beterd. De badgasten hebben verder de wens uitgesproken dat bij het klim- duin bij de Fransman klimrekken worden geplaatst, dat er meer par- keermogelijkheden moeten komen, dat het politietoezicht moet worden uitgebreid en dat er op diverse plaatsen in Bergen aan Zee zebra paden worden aangelegd. Kritiek heeft men ook op het ont breken van riolering, op de onvol doende busverbindingen met Ber- gen-Binnen vooral 's avonds en op het feit dat er in Bergen aan Zee te weinig eenpersoonskamers zijn. die bijna 25 jaar actief is geweest bij het organiseren van evenemen ten, had gemeend dit nu maar aan de jongere generatie over te laten. Zonder tegenwerpingen werd het voorstel tot contributieverhoging aangenomen. Besloten werd de con tributie over 1970 te verhogen met 25% gerekend naar de regeling 1964, en de basiscontributie 1970 te be stemmen voor 1969. Tevoren had de heer Sleking gewe zen op het belang van het reklame maken, hetgeen door de leden geza menlijk diende te worden gedaan. 'Hiervoor is geld nodig en wanneer U gaat 'smijgelen' met de opgave dan komen wij er niet', aldus de voorzitter. Ook merkte hij nog op dat de le den met de tijd mee moeten gaan en zorgen voor een goede verhuur- accomodatie en het artikel wat ver kocht wordt, zo goed mogelijk te maken. Tijdens de rondvraag maakte de heer R. Middelburg bezwaar tegen de afsluiting van het z.g. douanepad. De heer G. Dalenberg van Staats bosbeheer zei dat zulks was ge beurd omdat Rijkswaterstaat teveel vernielingen had geconstateerd aan beplanting e.d. Tenslotte werd nog gewezen op de strandvervuiling (als vanouds) een behoorlijke strandafgang voor o.a. invalidenwagens in Camperduin en het belang van de aanwezigheid van een klachtenbus (Mag Vegter elke avond legen.Red.)

De Duinstreek | 1969 | | pagina 5