Jk '«iiisli mm'bergen r Ledenvergadering D'66 afd. Schoorl I. sy .T1EPLAN BERGEN ÏALKMAAR '1 S a- - vJm f^ïfr' I1» ïO WliÏ 5|^5p3rt>^:sr pf V'J-~ W pBiiili I - JA#! iiissiiii v A& _"<V~ BESTEL REEDS NU UW KERSTKAARTEN Nu nog een prachtige collectie DRUKKERIJ VOLKERS LEEGWATER 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Vereniging voor gezinsverzorging Schoorl Wij lazen in De Duinstreek van 3 december 1936 Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen BEWOGEN BEWEGING Volleybal uitslagen v.v. Schoorl v.v. Duinranders Instruktiedag in manege Van Poelenburgh Bridge uitslagen Duintreffers Uitslag verloting Konijnen en pluimvee vereniging ,De Duinstreek' ANDO 35 JAAR KHMtiilfim#. i® .- H..TT.'"" - Jj 1HUWUW J. 'P.r» ••"- n I,. .mi ysiÉS ftwil 11 flMp i """S E55 ■HpiijlPfflRP iWuiiftW SE! 'IKV ;:S!Si Ze-rT*. 1"1 SIP*®, ï»-iï Vervolg van pag. 1 Het Bergense gemeentebestuur gokt met zijn BBB op dagrecreatie. Bo vendien wordt nog passieve van ac tieve recreatie gescheiden. B. en W. tonen voorkeur voor het passieve, zonder echter aan te geven, wat zij daaronder verstaan. Trouwens functioneel is die schei ding niet. Want hoe actief is pas sieve recreatie. De een ziet kanova ren, een van de mogelijkheden is het BBB als actief, de ander ervaart het passief. Daarom is de voldoening van Nieuw Bergen over dit project een beetje vals Nieuw Bergen, een instituut dat alles wat de Bergense ruimte dreigt te veranderen kritisch volgt, schrijft het gemeentebestuur: wij merken met voldoening dat er niet naar wordt gestreefd 'n pretpark te stich ten maar dat er nieuwe mogelijkhe den voor passieve recreatie worden geschapen.' Wat Nieuw Bergen onder passief verstaat is duidelijk. Rust en stilte. Het is een te rechtvaardigen wens, maar zo'n oase kan en mag het niet geheel worden. Dan zou de buffer zijn recreatieve doeleinden voorbij schieten. Immers in 1968 verwachtte het Bergense gemeentebestuur dat 'op basis van de thans waarneemba re ontwikkeling en het verwachte spreidingspatroon aangenomen is, dat op zomerse dagen onder normale omstandigheden een bezoek zal kun nen worden verwacht van ongeveer 8500 personen.' Een schatting die gezien de snelle ontwikkeling van het aantal inwo ners in de agglomeratie Alkmaar en de verdubbeling van het aantal in de streek verblijvende mensen door het toerisme aan de bijzonder lage kant is. Er heerst een zekere begripsverwar ring dus. College van B. en W. en Nieuw Bergen halen actief en pas sief met massaal en stil stil door el kaar. Grote concentraties mensen brengen bezoeken aan natuurgebie den als de Kennemer duinen en de Hooge Veluwe, maar van massare creatie is dan slechts in kwantitatief opzicht sprake. Men zoekt er indivi duele ontspanning. Zo kan indivi duele recreatie, actief of passief, dus Deze tekening spreekt voor zichzelf. W is waterpartij: R is rotonde; B is bosachtig gebied; G is speel- en ligweiden. een vorm zijn van massarecreatie. Je zou dus de conclusie kunnen trek ken dat stille recreatie, hoe massaal ook, passief is. In de prognosische opzet van het BBB is met die voorkeur rekening gehouden. Burgemeester L. J. de Ruiter kan zijn wens een botanische tuin, vervuld zien, zee-aquariumhou- der De Vries zou er een cultuurhisto risch museum, al lang een van zijn wensen, kunnen beginnen en Nieuw Bergen zou met voldoening het cre- eren van een vogelreservaat in ogen schouw kunnen nemen. Maar dat is niet het enige in het BBB. Speel- en ligweiden, zwemvijvers, een kano vijver, ruiterpaden, paardenstalling, camping, golflink, kinderboerderij, speeltuin, een dierenparkje mis schien, een wielercircuit rond een gedeelte van het bos, dingen die noodzakelijk zijn, maar beslist niet passief te noemen zijn. s Toch maakt geld en daaronder valt de toegezegde rijkssubsidie, de BBB- plannenmakers niet alleen gelukkig. Provincie en rijk hebben als voor waarde gesteld, dat voor de ontwik keling van dit project een bovenge- meentelijk in de vorm van een re creatieschap en in de geest van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen tot stand moet worden gebracht. Daar is men niet al te optimistisch over. Pessimistisch is een te groot woord, maar de gemeenten rondom Alkmaar weten hoe autonoom het kaasstadbestuur zich voelt en op treedt. De moeilijkheden rondom een gemeenschappelij ke vuilnisverbran- dingsregeling liegen er niet om. Bur gemeester De Ruiter is vaak de boer opgegaan met de idee een recreatie schap te stichten. Bij zijn nieuwe buurman in Schoorl begint hij aardig gehoor te krijgen. De Egmonden zijn er nog niet aan toe, die zijn nog steeds bezig met het reinigen van hun eigen vuile was, Heiloo trekt samen met Bergen op en Alkmaar wil wachten totdat alle toestanden rondom de annexatie van een aan- Het nieuwe monsterboek is weer klaar. Als u ons belt krijgt u het ter inzage en wij reserveren dan de uitgezochte kerstkaart voor u. Laanweg 35 - Schoorl - Telefoon 1268 en 1223 •ijs jf tal gemeenten is geregeld. Bergen dopt zijn BBB-peultjes dus voorlopig alleen verder met de res trictie echter dat slechts van subsi- dering kan worden gesproken als de werkelijke aanleg en het beheren bovengemeentelijk geschiedt. Het BBB-project heeft zijn eerste fase overleefd. Op het ogenblik wor den bodemonderzoekingen verricht door de Grondmij en wordt een on derzoek ingesteld naar de inpassing van het BBB in het totaal der ver- keersvoorzieningen en staat een na dere bestudering naar de relatie tus sen de bebouwing aan de oostzijde van Bergen en de ontwikkeling van dit gebied op het werkprogramma. INDUS® nrra Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Op maandag 8 december aanstaande 's avonds om 8.00 uur wordt in het Groene-Kruisgebouw de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Op deze vergadering zullen secretaresse en penningmeesteresse hun jaarverslag over 1968 uitbrengen, terwijl me vrouw Koeman mededelingen zal doen over de stand van het werk. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden mevr. Koeman-Mast en mevrouw Dapper-Stadegaard. Mevrouw Koeman is herkiesbaar, mevrouw Dapper wil haar plaats graag aan een jongere afstaan. Het bestuur stelt kandidaat mevr- E. B. van Langen-Zweden. Opgave van andere kandidaten worden gaarne ingewacht voor het begin van de vergadering. dat de collecte voor het nationaal huwelijksgeschenk voor prinses Juliana en prins Bernhard in Schoorl 104,92,72 had opgeleverd, dat de ijsclub Groet, ter vergadering bijeen in de zaal van de heer Ma- rees de jaarlijkse contributie vast stelde op 0,75 per lid. dat aan het Dokterslaantje een wo ning te huur was voor 4,25 per week. dat een rozijnenbrood bij bakker Klaas Graaff een kwartje kostte. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd De afdeling Schoorl van D '66 hield vorige week donderdag in de Vier sprong een openbare ledenvergade ring. De belangstelling was niet bijs ter groot, een tiental leden en be langstellenden had de weg naar de Viersprong gevonden. De secretaris deelde mede dat men op 1 mei van dit jaar was gestart met 8 leden en dit aantal was uit gegroeid tot 19 en 6 sympathisanten. Men heeft, zoals bekend, al heel wat van zich doen spreken in de korte tijd dat de afdeling bestaat. Zo zijn ei vragen aan het gemeentebestuur gesteld over de kwestie Poelenburgh, het winkelcentrum, en de zaak der omstreden bouwsels. Op 10 novem ber was het antwoord der gemeente op de vragen binnengekomen en met dit antwoord kon je, aldus het be stuur alle kanten heen. Het bleek dat op 4 februari 1969 bouwvergun ning was verleend voor de manege Poelenburgh, dat er wel toestem ming was gekomen voor de bouw van het huidige winkelcentrum te Schoorl maar niet voor een uitbrei ding en dat de commissie omstreden bouwsels in de ijskast verblijft. Men heeft hieraan nog niets gedaan. Men besprak vervolgens de activi teiten van de verschillende door D '66 geformeerde werkgroepen. In de werkgroep verkeer heeft men na gegaan of het wellicht dienstig zou zijn verkeersbrigadiertjes in te scha kelen die de kleuters uit plan Oost naar school of naar een verzamel punt zouden kunnen begeleiden. Na enige discussie waarbij verschillende suggesties werden gedaan, werd door het bestuur toegezegd zich hier meer in te verdiepen. De werkgroep sport/recreatie had contact gezocht met het raadslid Meijer die al doende is een sport raad in het leven te roepen. Als een en ander op papier staat zullen de sportverenigingen te Schoorl uitge nodigd worden voor een gesprek. Er volgde een uitgebreide discussie over het onderzoek dat D '66 had ingesteld naar mogelijkheden voor z.g. dagwinkels in Oost. De midden standsorganisaties vonden in het al gemeen dat dit geen haalbare kaart zou zijn, het vormt voor de zaken man een grote investering en of dit er uit komt is een tweede. Want in de winkel zullen dan scherpe prijzen moeten worden berekend die con currerend moeten zijn t.o.v. die der supermarkten. Misschien dat de heer Aartse, winkelier aan de Laanweg mogelijkheden ziet. D '66 had voorgesteld aan de raad het schoolzwemmen mogelijk te ma ken voor alle leerlingen der lagere scholen vanaf de derde klas. Vol gend jaar verrijst een instructiebad in Bergen en men stelt zich voor dat ook de Schoorlse kinderen wekelijks hier een uur les kunnen krijgen. Van de ouders zou dan een bedrag van 10,per kind worden ge vraagd en de rest zou de gemeente moeten bijpassen. Een ander punt dat ter sprake kwam was de woningnood. Er staan, aldus het bestuur, zo'n 140 tot 180 woning zoekenden bij de gemeente op de lijst. Het secretarie schijnt niet te weten, hoe groot de nood bij de wo ningzoekenden werkelijk is, men achtte dit een vrij zielige toestand. Voorgesteld werd een karthoteek samen te stellen waarop geregis treerd werd hoeveel ruimte men no dig had, de te betalen huur, wie ge gadigde was voor een nieuwe wo ning enz. Dan krijgt men een duide lijk overzicht. Een tweede probleem is dat de in woners geen stem hebben bij het vaststellen van bestemmingsplannen. Daarom komt onder meer de scho lenbouw te laat op gang en het voor stel van D '66 luidt een bijstands commissie in het leven te roepen waarin alle groeperingen zitting Voorlopig lijkt het er nog niet op. Naar aanleiding van het stukje over de hongerende kinderen in Biafra, is er één telefoontje bij de redak- tie binnen gekomen. Toch hebben de tv uitzendingen wel indruk ge maakt. Maar in ons dorp wellicht toch te weinig. Het kan natuurlijk zijn dat de gedachte heeft pastge- vat: 'Het richt zo weinig uit'. Of 'Je weet nooit waar je geld blijft'. Hierop zou men twee antwoorden kunnen geven. Eerst het historische aantwoord van Willem van Oranje, bij het begin van de 80-jarige oor log. Zijn inzicht kan als volgt weer gegeven worden: Men hoeft om iets te beginnen niet van te voren te verwachten dat men vast en zeker slagen zal. Sommige dingen onder neemt men omdat ze noodzakelijk zijn. De volharding tot het einde, ondanks onbegrip en tegenslag, gaat altijd aan het slagen vooraf.' Dit is een omschrijving. Willem van Oranje ze: Men hoeft niet te hopen om te ondernemen, noch te slagen om te volharden'. En het tweede antwoord: Alle geld, besteed om een oorlog, een wrede, overbodige oorlog te doen beëindi gen, alle geld om onschuldige jonge slachtoffers te helpen is goed be steed, is op de allerbeste wijze be steed. Het is gewetensgeld. (Giro 400 - Voor Biafra). zouden hebben. Ook uiteraard de woningzoekenden terwijl men mis schien in agglomeratieverband meer zou kunnen doen. Schoorl krijgt jaarlijks 6 a 8 woningen toegewe zen maar het Bouwfonds Ned. Ge meenten heeft het plan om in Groet huurhuizen te gaan bouwen. De huur hiervan zal echter vrij hoog zijn. D '66 stelde voor een vrouwenadvies commissie in het leven te roepen die de woningcommissie van advies kan dienen over de praktische indeling van de huizen. Discussie ontstond bij de vraag of men Schoorl nu vol huizen moest zetten zodat verstede lijking optreedt of dat men een kleine gemeente zou blijven. De me ningen waren hierbij uiteraard ver deeld. De werkgroep jeugdzaken lijkt, zo krijgen wij de indruk, wat overbo dig. Want het blijkt dat er in Schoorl eigenlijk geen jeugdproblemen be staan, men heeft voldoende gelegen heid zich in omliggende plaatsen te vermaken, maar desondanks zal een onderzoek worden ingesteld naar wat de jongeren willen. De verkiezingen voor de gemeente raad staan nog wel niet voor de deur maar D '66 heeft hiervoor reeds het een en ander in petto. Er zal een verkiezingskrant worden verspreid, op een 7-tal punten in de gemeente zullen bijeenkomsten worden gehou den, men stelt zich voor met een ge luidswagen door de gemeente te rij den, het fanfarekorps en de drum band zullen optreden, men wil een puzzelrit organiseren en een z.g. ver kiezingsbal houden. Een en ander brengt veel kosten met zich mee, momenteel is de kolossale som van een gulden zesenvijftig cent in de kas en daarom werd de leden ge vraagd om een extra bijdrage van vijf gulden per maand tot de verkie zingen. Door de leden werd kritiek uitge oefend op alle verkiezingselementen. Men vond het bal een nogal kermis achtige toestand en eigenlijk niet zo passend voor een politieke partij. Misschien kan men een politiek ca baret naar Schoorl laten komen maar dit is ook nogal prijzig. Er werd gepleit voor een beknopte uiteenzetting van het gemeentepro gramma in plaats van een verkie zingskrant die vaak ongelezen in de vuilnisbak verdwijnt. Er zal een ge bruikte stencilmachine worden aan geschaft die de nodige drukwerken kan vervaardigen. Resumerend kan gesteld worden dat D '66 niet direct stilzit maar dat de financiële toestand deplorabel is met 1,56 in kas. Men krijgt van het hoofdbestuur geen cent en moet zichzelf dus geheel zien te bedrui pen. Maar evenals het Esperanto voert D '66 de kleur groen in haar blazoen, de kleur der hoop. Sportlui Dames: Schoorl 1-de Kern 30 Setstanden: 15-5; 15-8; 15-3. Reactie 2-Schoorl 2 22 Setstanden 15-13; 7-15; 13-15; 15-11 Heren: Schoorl- Time Out 4 2-2 De dames hebben een goede partij gespeeld en een mooie overwinning behaald door met 3-0 van de Kern te winnen. Ook dames 2 hebben hun best gedaan doch konden geen overwinning eruit halen maar een gelijk spel. Voor allen, ook de heren een mooi resultaat. Programma 7 dec. Schoorl 1-Zeemacht 1 om 2.00 uur 12.00 uur Berdos 5-Schoorl 2 2.30 uur Meervogels 6-Schoorl 4 Programma 6 en 7 dec. Zaterdag 6 dec. geen wedstrijden Zondag 7 dec. Senioren: 2.00 uur St. George-Duinranders Duinranders 2 vrij 12.00 uur SVW 8-Duinranders 3 12.00 u. Duinranders 4-Alkm. Boys 10 2.30 u. Hollandia T 5-Duinranders 5 Aspiranten en junioren zijn vrij. Uitslagen 30 nov. Duinranders 2-RK AFC 4 31 Duinranders 3-LSVV 5 60 Go Ahead 6-Duinranders 4 39 Duinranders 5-VZV 4, VZV niet opg. Junioren: Duinranders - USVU 4-2 Aspiranten CSV a-Duinranders a 1-1 Zaterdag 29 nov. was het gehele programma afgelast. De Nederlandse vereniging van dressuurruiters houdt zondag 7 dec. а.s. in de manege Van Poelenburgh een instructiedag voor haar leden. Deze instructie wordt gegeven door de heer van Sticht, een van de meest deskundigen in Nederland op het gebied van dressuurrijden. Aanvang des morgens 10 uur. 17 december Cross country. Start 10.00 uur vanaf manege Van Poe lenburgh. 20 dec. Kerst Indoorconcours. Aanvang 14.00 uur. Manege Van Poelenburgh. A lijn: 1. Hooning-Jansen 3572 pt. 2. Dames Arpeau-Hooning 2772 pt. 3 en 4 Beeldman-Beeldman 24 pt. 3 en 4 Bogaard-Nieuwland 24 pt. 5 en 6 Roos-Half en van Weele- Half 1972 pt. 7. Houber-Roos 1872 pt. B-lijn: 1 en 2 Mej. Haring-Beukers en Mosch-v. d. Oort 49 pnt. 3 Velthuizen-Nieuwland 48 pt. 4. Fam. Broersma 4672 Pt- 5. Bes-de Waal 4072 pt. 6 Dames Jansen-Kuiper 39 pt. 7 Dapper-Goudsblom 3572 pt- 8 Dames Bulloper-Hoogvorst 2872 P- C-lijn 1. Mevr. Timmermans-Repko 29 p. 2. Ens-Ens 2872 Pt- 3. Koning-Bierman 2772 pt. 4. de Boer-Wagenaar 2472 pt. 5. Haasbroek-Bekker 22 pt. Fam. Hoogschagen 20 pt. 7. Puumboom-Böhmerman 1672 Pt- Voor onze plaatselijke tafeltennis vereniging was het een succesvol weekend. Zowel het eerste als het tweede herenteam plaatste zich voor de promotiegroep. Het tweede team zorgde voor een vérrassing door van de koploper Flashbatters II met 6-4 te winnen en nam zo zelf de lei ding over, 3 maal winst van A. v. Langen en 2 maal van N. Kaag, plus het dubbel. Andre de Vries bleef zonder winstpartij. Het eerste team had zich al geplaatst voor de promotieklas, maar had ook graag de leiding willen overnemen, maar kwam tegen koploper Befair niet verder kan een 5-5 stand. J. Delis zorgde voor 3 winstpartijen en klopte o.a. de heer A. Tiel die nog ongeslagen was met 21-10 - 21-13. T. Steenman en P. Hof zorgden ieder voor een winstpartij, het dub bel spel ging verloren. De volgende week zullen we bij het beëindigen van de eerste helft van de competitie iets over de stand van de jeugd schrijven. Voor het komend weekend heren DSS II-Duintreffers I om 7 uur. Duintreffers II-Sorry II 7 uur. Dames zijn vrij. Alle junioren vrij. 1. Dames of herenrijwiel nr. 791. 2. Electrische klok (keuken) 1451 3. Kerststukje nr. 1423 4. Fietstas nr. 1636 5. Dienblad nr. 1591 6. Kandelaar nr. 1535 7. Schoenlepel met borstel nr. 1017 8. Handdoek met washandje nr. 1806 9. Spaarbuidel nr. 1913 10. Keukendoeken met pannelap pen nr. 628; 11. Set stofdoeken nr. 952; 12. Nagelgarnituur nr. 1183. 13. Autokoffer nr. 1103; 14. Eau de cologne met verstuiver nr. 749; 15. Set theedoeken nr. 1861; 16. Set washandjes nr. 1280; 17. Brood mandje nr. 617; 18. Springvorm nr. 752; 19. Opbergpot nr. 1827; 20. Een autokoffer nr. 1512; 21. Springvorm nr. 1897; 22 Toilettasje nr. 1460; 23. Siernet nr. 559; 24. Lichtbril nr. 763. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de. heer de Boorder, Heereweg 269 te Groet. Donderdag 27 nov. vierde de ANDO haar 35-jarig bestaan in de recrea tiezaal van de heer Jb. Zander. De voorzitster mevr. Bant-Groqt heette de talrijke aanwezigen har telijk welkom in 't zijzonder leden van de zusterverenigingen uit Alk maar, Bergen en Nieuwe Niedorp. Ook richtte ze een speciaal woord van welkom tot mevr. Voorthuysen, het oudste lid der afd. die van de oprichting af lid iszij memoreer de tevens het overlijden van de heer J. Roos, die tot één der oprichters van de afdeling behoorde. Hierna kreeg de heer Jo de Leeuw het woord, die een mooi gedicht voordroeg van Rein Valkhof. Vervolgens werden de gasten ont haald op bami- en nasischotels, verzorgd door het lid der afd. mevr Gerrits. Vervolgens trad de heer de Leeuw op met enige Westfriese voordrach ten. Tot slot sprak de voorzitster een woord van welgemeende dank, aan allen, die ertoe hadden bijgedra gen de avond te doen slagen. Het was een echte feestavond.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 2