Boerenleenbank Zwemonderricht voor Schoorlse jeugd ter kennisgeving aangenomen verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Brandmelding Bergen nr. 2626 Brandmelding Schoorl nr. 1381 Modern huis of bungalow Zondagochtend wandelingen Oude kranten! Geslaagd Trimclub Schoorl Burgerlijke stand Schoorl Wij lazen in De Duinstreek van 11 december 1936 Het Groen Kruis Schoorl gaat de contri butie per giro innen Gehoord in de raad Alle betalingen worden volkomen kosteloos door de Boerenleenbank voor u verzorgd Mogelijkheid om een Persoonlijke Lening te sluiten, of een gunstige hypotheek voor een eigen huis Zonder geld op zak kontante betalingen doen met veilige, gegarandeerde betaalcheques 31/2% rente over uw hele tegoed Alle andere diensten van de Boerenleenbank tot uw beschikking, b.v. vele spaarmogelijk- heden, verzekeringen, reservering van uw vakantiereis En wat extra belangrijk is: De Boerenleenbank is altijd dicht in de buurt! 1100 vestigingen Schoorl Groet Schoorl-oost Bergen 43e JAARGANG no. 48 DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 6 PAGINA'S In verband met de komende feestdagen verschijnt het weekblad 'De Duinstreek' op de volgende data: DONDERDAG 18 DECEMBER DINSDAG 30 DECEMBER Wilt u met het afgeven van uw advertenties hier rekening mee houden. weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coóp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: Advertentieprijs 16 cent per mm. 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post per jaar 13,50 I.4i i a cn rusi pot jaai io.v per kwartaal 3,50 De Schoorlse gemeenteraad kwam op maandag 8 december bijeen om een agenda van een vijftiental pun ten te behandelen. Tijdens de vergadering bleken de raadsleden nogal wat moeilijkheden te hebben met de geluidsinstallatie. Men vergat wel eens dat moest wor den ingeschakeld maar al doende leert men. Ingekomen stukken. Er was een verzoek binnengekomen van het Katholiek Onderwijscen trum te Hoorn om subsidieverlening van een gulden per leerling die een r.k. school bezoekt. B. en W. stelden de raad voor hierop afwijzend te beschikken omdat hiermee wordt vooruitgelopen op een wetswijziging die nog niet in werking is getreden. De heer C. Marees verzocht de door hem van de gemeente gehuurde wo ning aan de Wagenmakersweg nr. 1 te mogen aankopen. B. en W. stelden voor dit verzoek voor prae-advies in handen te stel len van haar college. De Stichting IJssport Noordholland vroeg om een renteloze lening en ook dit verzoek werd in handen ge steld van het college voor prae-ad vies. Van de afdeling Schoorl van D'66 was een initiatief-voorstel binnen gekomen tot het doen geven van we kelijks zwemonderricht in het over dekte instructiebad te Bergen aan de leerlingen vanaf de 3e klas der lagere scholen. Voorgesteld werd wegens het ont breken van een dekkingsplan voor wat betreft de kosten, het verzoek van D'66 voor kennisgeving aan te nemen. Tenslotte verzocht de Stichting Peu terspeelzaal in oprichting om een investeringssubsidie en ook hierbij werd voorgesteld het verzoek in de handen van B. en W. te stellen. Zoals wel te verwachten was ver oorzaakte de kwestie van het zwem onderwijs enige discussie. Mevrouw de Boer vroeg of er al contact was geweest met Bergen over deze kwes tie en de heer Muelink vond dat het zwemonderwijs dermate belangrijk was dat de burgerij gerust bereid zou zijn hiervoor zo nodig een offer te brengen. Hij achtte de financiële positie van 1969 wel wat meer roos kleurig dan die der andere jaren en stelde voor dat de suggestie van D'66 zou worden overgenomen om con tact met Bergen te zoeken. De heer Meijer ondersteunde deze suggestie. Hij zei het zwemonder richt zelfs vanaf de eerste klas warm te steunen. Hij vroeg zijn mederaads leden om een principe-uitspraak. Wethouder Sleking antwoordde dat Bergen zelf nog niet eens weet hoe veel een en ander zal gaan kosten. Nadat de heer Muelink hulde had gebracht aan D'66 voor haar initia tiefvoorstel werden B. en W. door de Raad verzocht tijdens een gesprek met de Berger autoriteiten eens te kijken of er voor Schoorl wat in zit. Het bleek dus bij een 'voor kennis geving aanneming' ondanks de brief die D'66 nog aan B. en W. en de Raad hadden gestuurd. Ook over de peuterspeelzaal ont stond discussie die haar beslag kreeg en werd voorgesteld de Stichting in oprichting alvast maar ƒ2000,sub sidie te verlenen. Wel werd als voor waarde gesteld dat de letters "i.o." zo spoedig mogelijk achter de naam Stichting zullen verdwijnen maar dat men wel een oprichtingsakte moet kunnen overleggen. Verhuur pand Kerkbrink 20 te Groet. Voor het pand Kerkbrink 20 waren er twee gegadigden, n.l. de Kerke- raad van de Hervormde Gemeente en de heer A. Leijsen. De laatste heeft zich teruggetrokken toen hij kennis had genomen van de pogin gen die het kerkbestuur al had on dernomen om het pand in huur te verkrijgen. Want, aldus de heer A. Leijsen, die er een museum had willen inrichten, de kerk heeft de oudste rechten en bij nader inzien is het pand te klein om er een museum in onder te brengen. De raad werd voorgesteld het pand per 1 januari 1970 aan de Herv. Gemeente in gebruik te geven tegen ƒ21,per maand. Als de Herv. Ge meente het pand wil verbouwen of restaureren heeft zij toestemming van B. en W. nodig en de kosten komen ten laste van de Herv. Gem. Er was een brief van het kerkbe stuur binnengekomen waarin werd gevraagd het pand voor tenminste 10 jaar te mogen huren en waarin de plannen werden ontvouwd die men met het gebouw voor heeft. Na enige discussie over de vraag of men het gebouw moest laten 'meedraaien' in de huurverhogingen, werd met het voorstel van B. en W. ingestemd. Aankoop boerderij aan de Damweg De heer Peeraer, de deskundige der gemeente voor grond- en pachtzaken is er in geslaagd de boerderij aan de Damweg nr. 6 met de daarbij be horende percelen grasland ter groot te van 17.69.90 ha aan te kopen van de heer C. M. Winder voor de prijs van ƒ415.000, De prijs voor de boerderij is 61.020,- en per m2 grond zal twee gulden worden betaald. Voor de pachter de heer Franzen zal een regeling dienen te worden getroffen als de gemeente over de gronden wenst te beschikken en hierbij zal een uitke ring van ƒ0,25 per m2 worden ge daan. De raad werd gevraagd het concept besluit vast te stellen. Na enige discussie over de te volgen procedure ging de raad met B. en W. mee. Aangaan vaste geldlening Genoemde heer Winder heeft zich bereid verklaard om ter financiering van de kosten van aankoop door de gemeente van zijn boerderij, een geldlening te verstrekken van 340.000 gulden met rentevoet van 7% o 's jaars en een looptijd van 20 jaar. De raad werd gevraagd deze aan bieding te accepteren. Zonder commentaar ging de raad accoord. Aankoop grond t.b.v. wegaanleg De heer R. J. Kothe te Landsmeer is bereid gevonden een strook van zijn grond nabij de Boschmansweg af te staan aan de gemeente voor de prijs van een gulden per m2. Hiermee stemde de raad in. Verkoop grond in plan Oost Er is tussen Smit's bouwbedrijf en een aantal kopers van woningen in de uitbreiding Oost een misverstand gerezen met betrekking tot de diep te der voortuinen. Door Smit is aan de kopers abusie velijk meegedeeld dat de diepte der tuintjes 5.85 m zou zijn. Een en ander is het gevolg geweest van een misrekening van het Technisch Adviesbureau en de wens van de 24 huiseigenaren is dat de diepte der voortuinen 5.85 m. wordt. De gemeente heeft altijd goede be trekkingen gehad met Smit's bouw bedrijf en daarom heeft zij gemeend in deze tussenbeide te moeten ko men. De strook grond is momenteel gemeentelijk plantsoen en hierin BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 Heereweg 272, tel. 1288 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m eventuele overdracht van de grond is, dat voor elke strook een voor waarde opgenomen dient te worden t.b.v. het PEN en PWN tot het heb ben van kavels en leidingen in de grond in kwestie alsmede tot het onbelemmerd verrichten van graaf werkzaamheden in deze grond. De raad werd gevraagd aan de 24 huiseigenaren de grond t.b.v. een gulden per strook te mogen verko pen. De kosten van overdracht en alle andere uit deze verkoop voort vloeiende zijn voor rekening van Smit's bouwbedrijf te Beverwijk. De heer Meijer vond het een vreem de zaak dat de inwoners minder grond hadden gekocht dan was aan gegeven. Verder ging men met het voorstel van B. en W. mee. Grondaankoop t.b.v. trottoiraanleg Met mej. C. C. M. Haring, Heereweg 152 is overeenstemming bereikt over aan- en verkoop van enkele per celen grond en met de aankoop der grond wordt beoogd t.z.t. langs de Heereweg een trottoir aan te leg gen. De raad werd gevraagd de aan- en verkoopbesluiten te be krachtigen. Mevrouw v. d. Linden wees op de noodzaak in Catrijp trottoirs aan te leggen in verband met de aanwe zigheid van St. Jan ter Duin, twee scholen en een toeristenkerk-sport hal. De raad ging verder accoord met de voorstellen van B. en W. in deze. Salarismaatregelen en vaststelling rekeningen 1966. De raad werd gevraagd de voor het rijkspersoneel per 1 juli geldende salarismaatregelen eveneens van toe passing te verklaren t.a.v. het ge- meenteper soneel Verder werd voorgesteld de gemeen terekening en de bedrijfsrekeningen over 1966 voorlopig vast te stellen. Hiermee stemde de raad in. Vervolg op pagina 2 Reeds jaren zoekt net echtp. met 5 kind. (Ned. nat.) in omg. duingeb. Groet-Schoorl voor hun vakantie 3-4 slaapk., vr. keuken, gr. tuin voor 2, 3 of 4 weken, in tijdvak 11/7 - 8/8 1970. Correcte bewoning. Uitv. brieven onder nr. 604 bur. v. d. blad. VVV-Schoorl organiseert bos- en duinwandelingen onder leiding, de deelname is gratis. Elke zondagmor gen van 10.00 tot 12.00 uur, de vol gende datums, 21 december 1969 en 4 en 18 januari 1970, daarna regel matig om de 2 weken. Vertrek vanaf het grote parkeer terrein aan de Laanweg. Gaat u be slist een keer meewandelen na sneeuwval, dan is iedere denneboom een sprookje, maar neem dan vooral uw laarzen mee. Voor informatie, VV V-bureau, Duinvoetweg 1, tel. (02209) 1504 of (02209) 2272. Welke inwoner van de gemeente Schoorl heeft schuur of ruimte be schikbaar voor de opslag van oud papier, wat door de leden van de drumband wordt gespaard voor de kas van de vereniging. Als u een ruimte hebt, geeft u dan even een berichtje aan onze secreta resse mevr. de Waal, Boksdoorn- weg 18, Schoorl, telefoon 1876. Ook kunt u dit aan een van de leden doorgeven, zomede telefoon 1719 of 1301. Voor uw medewerking hartelijk dank. Bestuur drumband. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Snip slaagde op het onlangs te Amster dam gehouden examen van de Ne derlandse Hout Academie, orgaan van de Stichting Houtvoorlichtings Instituut. Iedere zaterdagmorgen om 9.00 uur vertrekt er een groepje enthousiaste Trimmers het duin in om met volle overgave iets aan de conditie te doen. Een vaste kern is er, en re gelmatig komen er nieuwe gezichten bij, maar ook velen die zo nu en dan eens kunnen. Onomstotelijk staat vast, er zijn er nog genoeg die het hard nodig heb ben, maar er mankeert niets aan hun mond, want de verontschuldi ging ligt voor op hun lippen. Wat ook de reden mag zijn, één keer meedoen, en dan pas concluderen. Kom zaterdagmorgen op het fietsje bij het begin van de Zeeweg. Met de intense stilte om ons heen, wordt er geluisterd naar het klokje van de Hervormde kerk, die 9x slaat en we vertrekken. GEBOREN: Tanja M.P.M. d. v. G. V. M. Beem- sterboer en W. L. M. van Vee, Slee doorn weg 35; Rudolf, z. v. J. C. van der Werve en H. Dijker, Meidoorn- weg. GEHUWD: Henricus J. A. Krimp met Maria J. Roozendaal; Albert Beevendorp met Hinke T. Hulshoff. OVERLEDEN: Cornelia Bos, 46 jr. e. v. M. A. Huis mans. dat Algemeen Welzijn zou starten met een vertelmiddag met licht beelden voor de jeugd. dat het 10-jarig bestaan van de gym nastiekvereniging 'Olympia' ge vierd zou worden op 24 februari 1937 dat de koelhuisboter bij M. van Teu- lingen 82 cent per pcnd kostte. De snelle toeneming van het leden tal en de steeds meer in gebruik komende wijze van giraal betalen noodzaken het Groene Kruis van de traditionele wijze van contributie inning af te stappen. Proeven die een aantal afdelingen in Zuid-Holland hebben genomen met een contributie-inning, waarbij gebruik wordt gemaakt van stor- tings/acceptgirokaarten hadden een zodanig gunstig resultaat, dat uit breiding hieraan kon worden gege ven. Het bestuur van de afdeling Schoorl heeft van de geboden gele genheid om hieraan mee te doen graag gebruik gemaakt. Een dezer dagen zullen alle leden een stortings/acceptgirokaart ont vangen. In een bijgaand schrijven wordt aangegeven hoe met deze kaart moet worden gehandeld. De kaart kan worden gebruikt voor overschrijving van de contributie van een giro- of bankrekening of - als men zo'n rekening niet heeft - als stortingsbewijs voor betaling aan het postkantoor. Controle en verwerking van de be taling geschiedt door het computer centrum. Hoe meer leden bij beta ling van de contributie gebruik ma ken van de kaart, waarin ponsgaat jes zijn aangebracht, die de kaart di rect voor verwerking door de com puter geschikt maken, hoe meer ge profiteerd wordt van de voordelen van deze manier van contributie inning. Er zijn nog leden die gewend zijn in twee termijnen te betalen. Hierbij kan geen gebruik worden gemaakt van de stortings/acceptgirokaart, daar het jaarbedrag is ingeponst. Het bestuur doet een beroep op deze leden zo mogelijk ineens te betalen, daar het in tweeën betalen in feite neerkomt op verdubbeling van de inningskosten. Lidmaatschapsbewij - zen zijn uit de tijd. In het wijkge- bouw is een ledenlijst aanwezig en een lidmaatschapskaart wordt niet meer gevraagd. De heer Meijer, wijzende op waar schijnlijk een typefout in de benoe ming van een plaatsvervangend ge meenteontvanger: „Ik vind hem nogal jong voor gemeenteontvanger, hij schijnt geboren te zijn op 29 ok tober 1969." De heer Meijer tot de heer Dekker toen de geluidsinstallatie door de wat onwennige manipulaties wei gerde: „U zit waarschijnlijk bij het onmondige gedeelte van de raad." De heer Meijer: „De Duinstreek is een onvolprezen blad." De heer Louter: „Jan van Scorel kon ook niet aan zijn laan toekomen, er werd gesteld dat men hiervoor een laan van allure nodig had." De heer Meedendorp: „Hildo Krop heeft wel zoveel incasseringsvermo gen dat hij het laantje niet te klein zal vinden nu het naar hem wordt genoemd." zijn leidingen van het PEN en het PWN aanwezig. Het gevolg van de De voordelen van salaris ontvangen via de Boerenleenbank Hereweg 163 (nabij toeristenkerk) Geopend maandag t.m. vrijdag 9-12 en 13-17 uur vrijdagavond 6-8 uur Meeuwenlaan hoek Hereweg Geopend: dinsdag t.m. vrijdag 9.00-12.30 uur vrijdagavond 7-9 uur Hagedoomplantsoen Geopend dinsdag t.m. vrijdag 14.00- 18.00 uur donderdagavond 7-9 uur Dorpsstraat 3/hoek Kerkstraat Geopend maandag t.m. vrijdag 9-12.30 en 13.30-17 uur vrijdagavond 7-9 uur

De Duinstreek | 1969 | | pagina 1