DOB Jacht op een SI MCA 1301 Kerst- en nieuwjaarskaarten KOORN Pasvorm voor iedere beurs Diner- Dansant Wij zullen het met de a.s. feestdagen weer druk krijgen En u wilt weer graag door ons bediend worden? Bespreek dan tijdig om teleurstelling te voorkomen Tel. (02208) 2266 Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Schoorl's Automobielbedrijf als vanouds grote sortering o.a. 6 eigen uitgaven. Anton Pieck kaarten. Spaanse kerstkaarten DE HAAN'S BOEKHANDEL ,DE RUSTENDE JAGER', Schoorl Advertenties voor De Duinstreek s.v.p. vóór dinsdagavond opgeven KOORN'S textielmagazijn TURFMOLM W.v.d. BROEK Financieringen Hypotheken Verzekeringen Wij gaan door met onze goedkope aardappelen Alleen in de Goedkope Groentehal Levensgezellin Huwelijk P. v. Nieuwenhoven Ruime keus kerstgeschenken Speciale collectie kandelaars TH. VELDMAN NEPRO dubbele ramen NEPRO TE KOOP Zeldzaam van smaak voor de feestdagen slechts 2,75 per 500 gram Bestelt u tijdig Fa. P. Vrees Een zeer representatieve auto met grote koffer en prachtig ventilatie- en verwarmingssysteem. Voornaam van lijn met een zeer betrouwbare en economische motor. Goed voor lange, lange ritten zonder enige vermoeienis. Leverbaar in 2 uitvoeringen, in vele kleuren en ook meV 'pook' versnelling. Belt u ons voor een proefrit. Hofel-café-restaurant Nassau Bergen Goedverzorgde, gezellige en romantische Kerstdagen in Hotel Nassau Bergen! Kerst- en nieuw jaarswensen Kaarsen Kerststalletjes manuscript Toen hij haar op een winteravond in zijn armen nam en kuste, liet ze hem dan ook begaan. In zijn goed verwarmde wagen vond ze het fijn, want autorijden was een van haar liefdes. Maar voor niks gaat alleen de zon op, dus Dirk gaf haar af en toe een extraatje, een paar cadeautjes en tenslotte een prach tige wintermantel. Wie weet hoe lang het geduurd zou hebben, want Anita mocht de vrolijke Dirk wel, al hield ze altijd haar positieven bij el kaar tijdens hun flirt-, zoen- en stoeipartijen. Tenslotte was hij getrouwd en had twee kinderen. Dat bracht de roodharige Ingrid haar op een morgen, toen Dirk op reis was, in het kantoortje op ruwe wijze aan het ver stand. Op de een of andere wijze was ze achter de slippertjes van haar echtgenoot gekomen. Anita koos de wijste partij en nam haar ontslag. Ze hield eerst een paar weken vakantie, onderwijl de ad vertentiekolommen naarstig napluizend. Tot haar oog viel op een makelaarskantoor. Ze solliciteerde. Tijdens haar eerste bezoek wist ze al: Hij neemt me. Ik zie aan zijn ogen dat hij zin in me heeft. Het salaris was hoger dan bij baas Dirk en Peet Aldervoort knipoogde, toen hij zei: „We zullen best met el kaar overweg kunnen, juffrouw de Border. Let maar eens op." Anita, gedachtig aan haar ervaring met en bij baas Dirk, speelde aanvankelijk de schuchtere onnozele. Het begon met een schouderklopje, waarna het klopje begon te zakken. Van lieverlee probeerde Aldervoort hoe ver hij kon gaan en Anita bleef de schuchtere, die het blijkbaar nauwelijks goed vond. Al was Peet Aldervoort jaren ouder, iets in hem trok haar aan. Ongetwijfeld kon hij met vrouwen omgaan. Dat ondervond ze ook, toen hij haar voor de eerste maal in zijn armen hield. Daarna herhaalde zich de historie. Anita had nu wat meer routine en huldigde onverbiddelijk het principe: voor wat hoort wat. Ze opende een bankrekening, waarop ze gere geld niet onaardige bedragen kon storten. Doch na ander half jaar kreeg ze genoeg van hem en hij van haar. Met we derzij nds goedvinden vertrok Anita, in haar tas een den derend getuigschrift. De volgende baas was Miel Schaarbrink, een importeur van schrijfmachines, een man die ze nooit sympathiek had gevonden, maar die al spoedig heel royaal was met bankjes van vijfentwintig en bovendien niet al te veeleisend was. Ze hield het twee jaar bij hem vol en ruilde haar baan voor één bij Ad Vermee, jongste directeur van een bedrijf, dat alles wat maar las zat importeerde en exporteerde. Ad Vermee was een knappe jongen en misschien de enige, waarop ze algauw verliefd werd. Hij maakte dankbaar gebruik van de gelegen heid die hem werd geboden, want in dit stadium had Anita van het begin af aan haar verlegenheid overboord gezet, zijnde niet passende bij deze baas. Want kort na haar in trede op het grote privé-kantoor had ze een verkeersongeluk. Haar baas zette haar meteen in de auto en liet haar een nieuwe garderobe kopen. Nu ja, daar moest je wat tegenover stellen. Een goed jaar werkte ze bij Ad, liet zich omhelzen en lief kozen, zat dicht naast hem in zijn auto en liet toe dat hij met haar dolde. Doch toen ze op een avond zogenaamd moest overwerken, wilde hij verder gaan en daar paste ze toch werkelijk voor. Het werd tenslotte een gevecht om zelfbe houd, want Ad gaf het niet zo gauw op. Ze haalde haar nagels over zijn gezicht. Toen was de boot zwaar aan. Over en weer gooide men elkaar verwijten naar het gezicht. Dat deed de emmer over lopen. Ze was haar boeltje aan het pakken, toen Ad zei, dat ze kon gaan om nooit meer terug te komen. Dat had ze wel verwacht, maar omdat ze spinnijdig was, antwoordde ze, dat dit de beste oplossing was, omdat ze gewend was te werken voor mannen en niet voor beesten. En dat had ze hem mis schien nog wel eens te pakken zou nemen. Om wat bij te komen van de consternatie ,ging ze veertien dagen naar de wintersport. Op een paar centen behoefde ze immers niet meer te kijken? Daar maakte ze kennis met Jakob Grotstra de Zaal, eigenaar van het grootste garagebedrijf in de stad, die er ook een poosje uitgebroken was om bij te ko men van de dagelijkse zakelijke beslommeringen. Hetgeen in de winter gemakkelijker ging, want dan verkocht je niet veel auto's. Ze skiden samen, aten aan dezelfde tafel en na drie dagen liepen ze 's avonds handje in handje door het dorp. De eerste keer, toen hij haar wilde omhelzen, weigerde ze zich te laten kussen. „Ik ben wat voorzichtiger geworden," was haar commentaar, „omdat ik in dit opzicht al het een en ander heb ondervonden." Hij had gevraagd naar haar werkzaamheden. Ze vertelde dart ze privé-secretaresse was en juist zonder emplooi, omdat ze bij haar laatste baas met ruzie was vertrokken. „Misschien is de verwonding aangebracht met mijn nagels over zijn ge zicht, nu zo'n beetje genezen," voegde ze er veelbetekenend aan toe. Jakob met de dubbele naam, zoals Anita hem in gedachte noemde, had haar hand gepakt en haar vingers en nagels be keken. Lachend had hij geantwoord: „Inderdaad, zo zie je er uit, als een katje. Toch lijk je me een lief katje. Ik zal je aan een baan helpen." „Bij jou?" vroeg ze vol verwachting. „Nee. Voor wat mij betreft, heb ik misschien een andere be stemming voor je," lachte hij geheimzinnig. „Een relatie van me zit te hannessen met secretaressen. Heb je getuigschriften?" Ze knikte en wees naar haar tas. „Op papier en deze," ze liet haar beide handen zien. „Je bent bijdehand, pop, dat mag ik wel. Goed, ik zorg voor een baan. En als we terug zijn in Holland, zorg ik voor pret tige avonden. Met mij samen. Is dat afgesproken?" Zo'n beetje wist ze nu, dat hij eigenaar was van de grote garage bij het marktplein. En vrijgezel, al schatte ze hem enkele jaren ouder dan ze zelf was. Al mocht ze hem, verliefd was ze beslist niet. Dat was ze wel een poosje geweest op Ad Vermee. Dus besloot ze haar ervaringen te biechten. Dat deed ze, enkele avonden voor ze terug ging naar Ne derland. In de lounge van hun hotel. Ze verbloemde niets en deed zich ook niet mooier voor, dan ze was. „Zo, nu weet je alles. Ik was vast geen lieverdje, al moedigde ik nooit iemand aan. Het ging allemaal vanzelf. Op de duur ging ik het prin cipe huldigen: als ze me dan met alle geweld willen, kunnen ze me krijgen. Tot op zekere hoogte natuurlijk, want ik ben vast niet achterlijk." De afd. Schoorl-Groet van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in de maand november twee bijeen komsten in hotel 'De Roode Leeuw' te Schoorl. Op 19 november j.l. gaf het Pro- duktschap voor Pluimvee een voor lichtingsavond over 'Kip en Ei'. Er werden eierrecepten bereid, een kip werd gebraden en later onder de aanwezigen verloot. Na de pauze werd een kleurenfilm vertoond. De opkomst was goed. Ook op de verkoopavond op woensdag 26 november j.l. en ge organiseerd door de damesleden Dekker, Delver en Kapitein, bestond veel belangstelling. De door deze dames zelfvervaardigde handwer ken werden bij afslag verkocht. De opbrengst van de avond zal besteed worden voor de in 1971 te houden jubileumavond. De aanwezigen kon den tussen de verkoop door luiste ren naar 'De Minstrelen' uit Ber gen, die onder leiding van mevr. Dorée-Dol een aantal bekende lied jes ten gehore brachten. Men ge noot van deze prachtige zang en een welverdiend applaus was hun belo ning. De dirigente kreeg van de voorzitster een prachtige plant aan geboden. Aan de de inwoners van 65 jaar en ouder. Bovengenoemde bond nodigt u uit om op woensdag 17 december a.s. onze kerstmiddag bij te wonen in De Rustende Jager te Schoorl, aan vangende 14.30 uur. Er is weer een afwisselend programma voor u al len opgemaakt. Als u afgehaald wilt worden, kunt u dit opgeven bij de gene die over enkele dagen de strookjes komt ophalen. SCHOORL - DUINWEG 24 - TELEFOON (02209) 1724 STATIONSSTRAAT 3 - BERGEN CAFE - RESTAURANT OP BEIDE KERSTDAGEN EN WEEKEINDE Kerstmenu's worden op verzoek gaarne toegezonden Voor reservering: (02209) 1263 Heereweg 36 Schoorl Grote balen geperst ƒ11,50 Zakken van 180 liter 7, Zakken van 80 liter 4,75 Alles in plastic verpakt Dorpsstraat 27 Bergen Tel. 24 63 Agent: N.V. Alcredis Financieringsmij Assurantiekantoor B. van Ootegem Boksdoornweg 20, Schoorl Telefoon (02209) 1944 Puike Zeuwse Binten alles meel 0,35 per kilogram. 10 kilogram ƒ3,25 GROTE KIPPEN 1300 gr. 900 gr. 750 gr. 4,00 ƒ3,00 ƒ2,50 Dorpsstraat 86 Tel. 2069 Bergen Waar je 'n zakje heerlijke ge sneden soepgroenten kunt ko pen voor slechts 0,25 Ons eigen maandblad 'DUC' is thans een feit! Hierin vindt u zeer vele Duitse vrouwen. U kunt dus nu ook zelf uw keus bepalen! Vraagt u eens een gratis proef nummer bij: POSTFACH 1466 424 EMMERICH W. DLD. Heereweg 36 - Schoorl - Telefoon 1640 446 GOUD - ZILVER - UURWERKEN HORLOGER - JUWELIER Jan Oldenburglaan 3 - Bergen Telefoon 2778 Keltum pleet Wij hebben juweliers cheques Alluminium jolouzieën, zonne schermen, markiezen Vraag prijsopgaaf en monsters Heiligland 38 - Alkmaar Telefoon (02200) 15678 Klein aapje geheel tam 100,- Papagaai jonge vogel met kooi 85,- Beo begint te spreken met kooi 85,- Tel. (070) 11 10 97 of 65 24 05 Jan Jacoblaan 3, Bergen Telefoon (02208) 2296 'LYCHA-elastomeer Bergen aan Zee - Telefoon (02208) 2345 Arrangementen (woensdag vóór het diner J tot zaterdag na het ontbijt) vanaf 121, 4 per persoon. J Ook bij ons Kerstdiner bent u van harte 4 welkom, of zomaar voor een kopje koffie J na uw duin-, bos- of strandwandeling. Belia met gegarandeerd vormbehoudende, kanten cups. Uitstekende pasvorm, ook na véél wassen. Elastomeer" in de rug pandjes, een EXTRA pluspunt Kleurenwit, zwart. In vijf cupmaten 7,90 Gaine van elastomeer en nylon satijn met kant. Perfekte figuur- korrektie èn prettig om te dragen. Kleuren: wit, zwart. 12,95 De boekhandel in de Antoniusstraat, waar u altijd kunt parkeren.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 5