1 Jacht op een r m m Q^ckoozH in aktia 7 KERSTMIS 1969 Burgerlijke stand Bergen Kerstvakantie G.Y.M. 2e Trekking van de St. Nicolaas aktie Schoorl. Schoorl aan Zee: 'Jassie an of Jassie uit?' Weer luiden straks de klokken allerwege en wordt opnieuw het kerstekind verwacht. Het zal de ganse wereld zijn tot zegen, Dat's toch de boodschap van de stille nacht? En zongen niet de eng'len in de hoge van vreed'op aard voor elk van goede wil? En onder de azuren hemelbogen knielden de herders, van ontroering stil. O liefelijk taf reel, dat sinds de oude tijden gekoesterd en gesteld als 's werelds ideaal ten voorbeeld ons zou zijn, een wereld vrij van lijden, gedragen door de mens, door ons, door allemaal. De wereld ligt verscheurd en bloedt uit vele wonden, Er wordt gebrand, gemoord en naam'loos leed gedaan. Er is geen voedsel voor de hongerige monden, Aan moeders lege borst is 't kindje dood gegaan. Maar Bethlems kindermoord zijn wij allang vergeten, wij sluiten het gordijn en zitten aan het maal dat overvloedig is, wij willen het niet weten, zoeken vergetelheid in 't wereldse kabaal! De wereld heeft nog steeds de boodschap niet verstaan, 't is zo eenvoudig toch, de mens moet mens slechts wezen. Dan wordt geen enkel leed of wreedheid meer begaan, en hoeft de ene mens geen ander meer te vrezen. O wereld, laat toch af van wreedheid, haat en dreigen! Verdeel de overvloed, opdat er in de stal geen honger meer zal zijn en ieder deel zal krijgen, dan werkelijke vréé op aarde wezen zal! Weer luiden straks de klokken allerwege en wordt opnieuw het kerstekind verwacht. Nog is het tijd doch langer niet gezwegen, de ster is klein en donker is de nacht. Bergen (Nh.), dec. 1969 W. W. Schra j. In de Schoorlse duinen vinden meestal de aktiviteiten plaats van de Trimclub. Op de foto is de groep aangekomen op de fiets. Na een warming-up begeeft men zich aan de rekken, om te hangen, klimmen en duikelen, maar de boomstammen worden niet onberoerd gelaten en achterwaarts loopt men met de han den naar de grond en terug. En met stammetjes van 25 a 30 kilo wordt gestoeid. Met de fiets in de hand gaat men naar het volgende onderdeel voor een cross, dwars tussen de struiken door, heuvel op, heuvel af. Met boomstammen van 6-7 meter leng te worden roeioefeningen gehouden, verspringen en van hoogtes af springen, kortom vol variaties en een uur lang, elke zaterdag van 9- 10 uur, begin Zeeweg Schoorl. Maak straks in het nieuwe jaar een goed begin, en zorg voor een ge zond lichaam, dat zijn de beste wen sen van de Trimclub Schoorl. P.S. Ook van buiten Schoorl kunt U meedoen. Het is niet verplicht om iedere zaterdag te komen. Alles ge beurd op vrijwillige basis, ook de snelheid van de oefeningen. 8 tot 15 december Geboren: Welmoed Else Lucia, d.v. B. Hop- nener en S. Otter, Die 17. Sylvia Theresa Rosa, d.v. C. Buc- cheri en C. G. Ibink, Stroomerlaan 12s. Steven Earl, z.v. J. C. Harris en P. E. Plummer, Stresemann-Nes 5. Ondertrouwd: Antonius Kieft, 23 jaar en Gooikje Otten, 22 jaar, Beemsterlaan 2. Pieter Bakker, 46 jaar en Margare- tha IJspeerd, 44 jaar Guardini-Nes 11. Petrus Bleeker, 23 jaar, en Ernestine Dekker, 20 jaar, Kogendijk 40. August K. Sommer, 26 jaar en Mar- garetha Smit, 24 jaar, Stroomerlaan 23. Overleden: Grietje de Vries, 71 jaar, wed. v. W. Bakker, Stroomerlaan 1. Lourentius Henneman, 81 jaar, Bree- laan 78s. Gerrit Haak, 79 jaar, Breelaan 90. Johanna Pronk, 79 jaar, Kerkedijk 37, wed. van C. Nannes. In verband met de kerstvakanties zullen er vanaf 24 december geen gymlessen gegeven worden. De les sen vangen weer aan op dinsdag 6 januari. Ie prijs B. Hageman, Reigerweg 20, Groet. 2de prijs J. Komdeur, Heereweg 37 te Schoorl. 3de prijs C. J. Kaag, Heereweg 178 te Catrijp. 4e prijs J. Beeldman, Heereweg 56, Schoorl; 5e prijs E. Clankhaar, Hee reweg 272, Groet; 6e prijs T. M. Bes- se, Heereweg 324, Groet; 7e prijs P. Of man, Teugelaan 12, Aagtdorp; 8e prijs T. Schotvanger, Heereweg 252, Groet; 9e prijs Mol Boksdoornweg 10 Schoorl; 10e prijs N. Louwe, Heere weg 185, Catrijp; 11e prijs Veen, Achterpad 14, Schoorl; 12e prijs F. de Boer, Dennelaan 4, Schoorl; 13e prijs P. Bregman, Groote Sloot 70, Burgerbrug; 14e prijs Zandstra, Mei doornplantsoen 65, Schoorl; 15e prijs G. Smid, Teugelaan 7, Aagtdorp; 16e prijs J. P. de Boer, Esdoorn plantsoen 89, Schoorl; 17e prijs N. Louwe, Heereweg 185, Catrijp; 18e prijs J. Koopman, Heereweg 249, Groet; 19e prijs W. Smit, Omloop 13, Schoorl; 20e prijs A. Duin-de Graaf, Heereweg 147, Schoorl; 21e prijs M. Koning, Schoolstraat 10, Koedijk; 22e prijs Mevr. Veuger, v. Foreestlaan 5, Schoorl; 23e prijs J. Th. Stam, Heereweg 168, Catrijp; 24e prijs E. J. Trap-Rijkens, Achterweg 27, Groet 25e prijs J. R. Reilsma, Achterweg 31, Groet; 26e prijs W. Butter, Oor- sprongweg, Schoorl; 27e prijs M. Jansen-de Vries, Scholeksterstraat 27, Groet; 28e prijs Mevr. Witte- Roos, Rijksweg 4, Schoorldam; 29e prijs Th. Verstraten, Riebesplantsoen 27, Schoorl. Prijzen af te halen bij P. Slijkerman, Heereweg 157, Groet. Voordat B en W het wisten Had de club van naturisten Nu een grandioos idee Op het strand van Schoorl aan Zee Zou het dan moeten gebeuren Mag de 'pliessie' niet bekeuren Op dit plekje aan de kust Vindt de naakte waarheid rust Kan men heerlijk lopen lonken En met lichaamsdelen pronken In de zoele wind van zee Stemt het bloot ons weltevree Schoorl dan toch de première Van bloot front en derrière? Mocht de aanvraag u bereiken Raard van Schoorl, 'ga het bekijken' Zeg niet gauw nee en niet gauw ja Maar ga het eerst persoonlijk na Of het strand van Schoorl geschikt is Of dat verkeerd gemikt is Want: Al zijn de plannen nog zo stuot Klimatologisch zit men fout In de Hollandse temperatuurverschillen Geen kouvattende blote billen Voor de exploitant is 't ook wat zuur Stapels badgoed heeft hij te huur Nee, oh club van blote mensen Schoorl heeft bepaalde wensen Maar van heel and're allure Dan uw plannen in 'Nature' Wij houden ons in broek en blouse Bloten horen onder de douche In Schoorl als 't effe kan 'De kleren maken toch de man' manuscript Jakob had zwijgend geluisterd. Hoewel ze hem af en toe had aangekeken, verried niets zijn gemoedstoestand. Als ik hem kwijtraak, zal het me spijten, dacht ze. Maar er zijn meer man nen. Ik zal er vast niet om treuren. Tenslotte sprak hij, rustig, op zakelijke toon. „Jij krijgt een keurige baas. Hij zal je nooit lastig vallen, zo'n type is hij niet. Als je de capaciteiten hebt, verdien je een goed salaris. Natuurlijk ben je een maand op proef. Dat doe ik ook altijd. Dat is punt één. En wat ons dan samen betreft, ik blijf bij hetgeen ik heb gezegd; echter op één voorwaarde." Hij keek haar scherp aan. „Als die voorwaarde aannemelijk is „Andere mannen bestaan er voortaan niet meer in je leven, alleen ik. Wat je beleefd hebt, is niet zo erg. Tenslotten ben je jong. En je wist vooruit, dat het niet blijvend zou zijn. Maar als ik belang stel in een aardige jonge vrouw, dan betekent dit, dat ik haar alleen wil. Enkel op die basis wil ik je opnieuw ontmoeten, als we weer thuis zijn. Nou? Hoe denk je er over?" „Net zoals jij," antwoordde ze kalm. „Op mij zul je vanaf dit ogenblik kunnen rekenen. Voor honderd procent. En hoe staat het omgekeerd?" Z'n gezicht ontspande zich. Hij greep lachend haar handen. „Verdraaid, pop, ik mag je. Een vrouw heeft nooit veel bete kend in mijn leven. Ik ben eenendertig. Vind je dat geen be zwaar?" Ze stond op het punt te antwoorden: Ik heb ervaring met oudere mannen, maar ze slikte het gelukkig bijtijds in. Ze zei alleen maar: „Je gaf geen antwoord op m'n vraag." Hij kwam overeind. „Kom mee naar buiten, verleidelijk ding, dan zal ik je antwoorden op een heel originele manier." Op de donkere weg vervolgde hij met beheerste stem: „Ik heb ook wel gekke dingen in m'n leven uitgehaald. Met vrouwen. Van mannen vindt men dit heel gewoon, maar als een vrouw er zich voor leent, wordt ze veroordeeld. Ik deel die me ning niet. Is een man meer dan een vrouw? In deze moderne tijd? Allemaal onzin. Je hebt geprofiteerd van je jeugd en genomen wat je kon krijgen. Je had aan niemand verplich tingen, dus wat was er verkeerd? Misschien het feit, dat je met getrouwde mannen uitging. Natuurlijk niet helemaal in de haak. We doen allemaal wel eens iets, waarover we ons na jaren wellicht schamen. Het neemt niet weg, dat ik je mag. Misschien het meest, omdat je me alles verteld hebt. Daar was moed voor nodig, Wie moedig is, bezit ook karakter, want moed is een deugd. Eerlijkheid eveneens. Goed, dit alles waar deer ik. Je bent bovendien lief. Kom hier, ik wil je zoenen." Hij wilde haar omarmen, maar ze deed een paar stappen van hem vandaan. „Niet hier op de weg," weerde ze op besliste toon af. „O," lachte hij, „als het dat isGelijk pakte hij haar beet en trok haar in het bosje aan de kant van de weg. Daar drukte hij zijn lippen op de hare. En Anita vond het prettig. Daarom beantwoordde ze zijn kus. Na hun terugkeer in Nederland had Anita de volgende dag werk. Op het kantoor van een advocaat. Haar patroon was een statige jurist van de oude stempel, maar de methodes waren modern. Binnen een week wist ze: ik vind het hier prettig. Dat vertelde ze 's avonds ook aan Jakob, toen hij haar bij zich in zijn wagen had. Ze werkte drie weken bij meester Zeulikum, toen Jakob Grot stra de Zaal haar op een zaterdagmiddag tijdens een wande ling in de sneeuw ten huwelijk vroeg. Anita dacht niet eens na, maar antwoordde kort en bondig: „Nee." Een beetje verwonderd keek hij haar aan. „Waarom niet? Ik dacht dat je me wel mocht?" Ze greep zijn arm en trok 'die door de hare. „Natuurlijk mag ik je. Daarvoor heb je al enkele malen het bewijs ondervonden. Maar we kennen elkaar nog geen twee maanden. Vandaar mijn voorlopig 'nee'. Je zult wel een uitstekend zakenman zijn, verkoopcapaciteiten bezitten en zo voort. Maar verliefdheid is nog geen liefde. We moeten elkaar eerst wat beter leren kennen." Jakob Grotstra de Zaal was er de man niet naar om een weigering te accepteren. Die dag hield hij niet meer aan, maar toen ze zondags ergens heenreden, zei hij op zo'n zekere toon: „We gaan ons over veertien dagen verloven," dat ze niet durfde protesteren. Tenslotte was een verloving nog geen huwelijk. Het verlovingsfeest was intiem, maar gezellig en iedereen prees Jakobs keuze, omdat de knappe Anita aan zijn zijde ieders bewondering had. Zo stonden de zaken ervoor, toen op een donderdagavond tus sen licht en donker aan de woning waar Anita haar beide kamers had werd gebeld. Of juffrouw de Border zo gauw mo gelijk wilde komen, want meneer Grotstra had een ongeluk ge had. Ja, er staat een auto voor u klaar beneden. We kunnen meteen naar hem toe rijden. Een vreselijk geschrokken jonge vrouw trok haastig haar mantel aan en rende naar beneden. Een gedienstige man hield het portier van een zwarte auto open. Anita stapte in, ge volgd door de man. Gelijk reed de wagen weg. Achter het stuur zat nog een man. In de auta vroeg Anita de Border bijzonderheden, maar de man naast haar haalde alleen maar zijn schouders op. „Ik weet alleen maar, juffrouw, dat hij een ongeluk heeft gehad. Ik breng u wel bij hem." Pas toen de wagen de stadsrand al had bereikt, kreeg Anita argwaan. Ze keerde zich naar haar begeleider en vroeg: „Waar rijden we eigenlijk heen? Het ziekenhuis is aan de andere kant van de stad." Zondag 21 december Kerstweek en zondag 28 december BERGEN Hervormde Gemeente: Zondag 21-12: 10.15 uur Ds. A. van Wijk. Woensdag 24-12: 21.30 uur Kerst nachtdienst. Voorganger Ds. C. Meij er, Beverwijk. Donderdag 25-12: 10.15 uur Ds. ter Steege; 16.00 uur: viering Zondags school. Zondag 28-12: 10.15 uur Ds. ter Steege. Gereformeerde kerk Zondag 21-12: 10.00 uur v.m. ds. R. v. d. Berg te Ermelo (Heilig avond maal); 7.00 uur ds. R. v. d. Berg. 24-12: 9.30 uur (in de Ruinekerk) ds. C. Meijer te Beverwijk. 25-12: 10.00 uur v.m. ds. P. J. Richel te Heemstede. 28-12: 10.00 uur ds. B. Borreman te Noord-Scharwoude. 7.00 uur ds. B. Borreman. Leger des Heils Geen opgave binnengekomen. Parochie Petrus en Paulus Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 en 12.15 uur. Woensdag 24-12: 22.00 uur: Mis met rhitmische begeleiding. 24.00 uur: Nachtmis. Donderdag 25-12: 9.30 uur gezongen H. Mis. Vrijdag 26-12: 9.30 en 11.00 uur H. Mis; 15.00 uur Kindeke wiegen. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur Maandag 22 en dinsdag 23-12: 19.15 uur Boetedienst. Woensdag 24-12: 23.00 uur Nachtmis Donderdag 25-12: 6.30 uur Kinder nachtmis. 9.00 uur Dageraadsmis 10.15 uur Gezongen Mis 14.30 uur: Kribbedienst voor de kin deren. Vrijdag 26-12: 10.15 uur en 11.30 uur H. Mis. SCHOORL Herv. Gemeente: Zondag 21-12: Schoorl 10 uur Ds. W. Ph. E. van Kooten. Woensdag 24-12: Schoorl 22.00 uur Ds. W. Ph. E. van Kooten m.m.v. koperkwintet. Donderdag 25-12: Groet 10.00 uur Ds. W. Ph. E. van Kooten m.m.v. sopraan en kerkkoor. Schoorl 16 uur: Kinderfeestviering. Zondag 28-12 Schoorl H. Avondmaal Op 1ste Kerstdag om 16.00 uur hoopt de zondagsschool van Schoorl en Groet een KERSTDIENST te houden. Wilt U dit bijwonen dan bent U van harte welkom in de kerk te Schoorl. KERSTVIERINGEN Voor de kersttijd willen wij u gaar ne attent maken op de volgende kerstvieringen, waarbij u van harte welkom bent. We denken dan aan de kerstavonddienst 's avonds om 10.00 uur in de kerk van Schoorl. Mede werking verleent een koperkwintet bestaande uit de heren Ens, Leeg water, de Leeuw, Opdam en Winkel. Op le kerstdag is er 's ochtends om 10 uur een dienst in Groet. Hierin verleent medewerking het Hervormd kerkkoor o.l.v. mevr. Mooyen-Dix en de sopraan mevr. Aarden-Kam pen. De kinderkerstfeestviering is op le kerstdag 's middags om 4 uur (dus niet 's avonds 19 uur) in de kerk van Schoorl. Hierin zal een kinderkerst spel worden opgevoerd. R K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 - 11.00 en 19.00 uur. Woensdag 24-12: 24.00 uur Nacht mis in de toeristenkerk. Donderdag 25-12: 9.00 uur Dage raadsmis. 10.30 uur Dagmis tevens Hoogmis. 14.30 uur gezamenlijke kerstviering voor de kinderen. Vrijdag 26-12: 8.00 en 11.00 uur H. Mis en 9.30 uur Hoogmis. Beide kerstdagen geen avondmis. KERSTZANGDIENST Maandag 22 december Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur, in de toeristenkerk m.m.v. Her vormd Vrouwenkoor, kinderspeel- groep van de muziekschool O. Boots- ma en het fanfarekorps 'De Vriend schap'. ALKMAAR Evang. Luth. Gemeente Oudegracht 187 21-12: v.m. 10.15 uur ds. Herrmann. Doop. 24-12: 's avonds 11 uur kerstnacht dienst. Medewerking Doopsgezind kerkkoor o.l.v. de heer Laan. 25-12: le kerstdag 10.30 uur ds. Herr mann. Viering H. Avondmaal. 28-12: 10.15 uur ds. Herrmann Remonstrantse Gemeente 21-12: 10.30 uur Ds. J. J. v. Hille. 25-12: 10.30 uur ds. J. Breukink 28-12: geen dienst. Doopsgez. Gemeente 21-12: 's avonds 7.30 uur kerstwij- dingsavond. 25-12: 10 uur v.m. ds. A. J. van der Sluis.

De Duinstreek | 1969 | | pagina 2