IJsclub Schoorl GERRITSEN weekblad R0ZUNEN KERST RU R KERST BU Ba W KERST BIJ Bk W KERST BUBaW KERST RU la» ■KRENTEN 0« CHAMPIGNON- Of PIIID DIED KERST RU Rail» KADO IDEE! ZE KELTUM PLEET Nestor tot erelid benoemd Th. Voogt nieuwe voorzitter Vragen aan B en W van Bergen Doet u er nog iets aan deze winter? 'Kager Ijsbaan' houdt er mee op Mede-oprichter-bestuurslid-dijkbewaker Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Duintreffers-nieuws Uitslagen volleybal 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Tweemaal winst voor schaakclub 'Bergen' Uitslagen Schoorlse Bridgeclub Duinranders klaverjas- drive a.s. zaterdag Brandmelding Bergen nr. 2626 Brandmelding Schoorl nr. 1381 Rectificatie Geslaagd Culturele avonden Bergen Jubileumavond Plattelandsvrouwen Bibliotheek Algemeen Welzijn Geslaagd voor drukker GRIMMIGE FEESTFINAL Brabants Unox voor de Kerst Gelderse npnrncrfntD UiUU PIEU per fles 325 200 gram van 158 nu pak 500 gram van-110 nit blik van 109 NU 3 flessen 69 nu feestprijs GRIMMIGE FEESTFINALE i Hoogtepunt van de vorige week woensdag in de Viersprong gehou den vergadering van de Schoorlse IJsclub was ongetwijfeld het af scheid van de heer Cor Kager, die had gemeend na ruim 23 jaar zijn taak aan jongeren te moeten over laten. De voorzitter, de heer G. de Boer stelde, dat in veel gevallen bij een afscheid overdreven woorden ge bezigd worden, hij wilde het dan ook bij deze gelegenheid houden op een kernachtige uitspraak: „Kager hartstikke bedankt voor al les wat je voor ons gedaan hebt." Veel waardering had men ook voor de echtgenote van het scheidende be stuurslid, die haar man zo dikwijls voor de ijsclub had afgestaan. Haar werd in St. Jan ter Duin een bloem stuk aangeboden. Tijdens de verga dering werd Kager tot erelid be noemd, terwijl hem afgelopen vrij dagmorgen op kamer 31 namens de ijsclub een fraai schilderij is aange boden, de baan met zijn entourage voorstellende. Als afgevaardigden van het bestuur waren aanwezig, de heren G. de Boer en W. Bredewout. Ook nu stelde de heer de Boer, dat het belangrijk is bij activiteiten voor het verenigingsleven te worden ge- ruggesteund door de vrouw. Dat was ook hier het geval geweest. De heer en mevrouw Kager waren zeer onder de indruk van het originele cadeau. VERGADERING. Dat buiten de agenda om zomaar een tweede secretaris voorzitter kan worden, en dat de voorzitter zich met de penningen gaat bemoeien komt, omdat de Schoorlse IJsclub geen statuten en reglementen heeft. „Bij ons kan dit allemaal," aldus de heer G. de Boer, de nieuwbakken penningmeester. De heer Th. Voogt werd de nieuwe voorzitter, terwijl de heer W. Muskee het bestuur ging completeren. Oorzaak van deze bestuursomzet ting was het bedanken van de pen- ningmeesteresse, mevrouw M. Min- kema-Wildeboer voor deze functie. Mevrouw Minkema had o.m. gevon den, dat teveel werk neerkomt op te weinig mensen. Uit het financieel verslag kwam een GESCHENKVERPAKKINGEN VAN SLIJTERIJ - WIJNHANDEL BERGEN AAN ZEE V Zeeweg 37 - Telefoon (02208) 3408 Het PSP-raadslid L. Schuil stelde aan B en W van Bergen de volgende vragen 1. Heeft het college van B en W kennis genomen van het bericht, dat er plannen bestaan om een groot munitiecomplex te vestigen op het voormalig vliegveld? 2. Zijn B en W niet mij van mening, dat alles moet worden gedaan, deze vestiging, waardoor de belangen van pachters en bevolking in hoge mate worden bedreigd, te voorkomen? 3. Is het college bereid om - in overleg met het gemeentebestuur van Alkmaar - stappen te doen bij de overheidsorganen om te pleiten voor vestiging op een ander gebied, bijvoorbeeld in de nog maagdelijke Flevopolder? gezond kassaldo van 6391,47 naar voren. Somberder gestemd was het jaarverslag van de secretaris, de heer G. Th. van Wiegen. Het sei zoen was niet best geweest, slechts zes dagen was de baan open. De gemeente Schoorl had in een schrij ven aan de IJsclub de gemeente lijke toiletwagen beschikbaar ge steld. Tot nog toe waren deze voor zieningen steeds getroffen door de pachter van de consumptiegelegen heid, de heer W. Bredewout. De oprichting van een permanente kantine bleek erg moeilijk, omdat de eigenaresse van het land, de Jelger- sma v. d. Hoopstichting tegen plaat sing van een permanent gebouw is. Het bestuur zal nu een uitneemba- re directiekeet voor dit doel plaat sen. Tijdens de rondvraag stelde de heer W. M. v. d. Garde voor financiële steun te verlenen, in de vorm van een renteloos voorschot, aan de realisering van de kunstijsbaan in Alkmaar. In april van het volgend jaar komt men nog op dit onderwerp terug, het zal dan een agendapunt zijn. Doet u er nog iets aan? Gekke kop boven een artikeltje, net of je het over het geloof wilt gaan hebben. Stel je voor, dat er boven zou staan: 'Denk aan de vogels'! Wedden dat tachtig procent van de lezers toch niet de moeite nemen dan verder dan de kop te lezen en denken: oh ja, de vogels, maar morgen zijn zij het weer vergeten. Ik vraag u daar om: 'Doet u er iets aan deze winter?' Gek is het toch eigenlijk hè, we moesten ons toch wel een beetje schamen, we? Nou ja, wel de mees ten onder ons. Het heeft tot nu toe weliswaar nog niet zo bar gewinterd, maar toch was het opvallend, dat zo ontzettend veel vogels bij zo ontzettend veel van ons 'bot vingen', toen er wat sneeuw lag en een dikke laag vorst in de grond zat. En wat is het in feite eenvoudig, hoe dikwijls houden wij niet oud brood over, worden er geen etens resten in de vuilnisemmer gegooid, en belandt rot fruit niet op plaatsen waar de vogels niet bij kunnen. Beste mensen, wanneer het echt een strenge winter gaat worden, sterven er weer ontelbare vogels. Laat ons dit sterftecijfer zo laag mogelijk houden, door al het eetbaars, wat wij overcompleet hebben, voor hen te bewaren en te strooien. Maak een stukje van uw tuin sneeuwvrij, of liever nog, dit met het oog op de altijd op de loer liggende kat, sla een paaltje in de grond, spijker er een plankje op ('t kan heel eenvou dig) en deponeer daarop het voedsel, het voedsel, wat onze gevleugelde vrienden zo nodig hebben en waar voor zij u dankbaar zullen zijn. Hun dankbaarheid zal in het voorjaar tot uiting komen, wanneer zij ons met hun zang weer levensvreugd zullen geven. 2e BLAD DONDERDAG 18 DECEMBER In het bejaardencentrum 'Sint Jan ter Duin' op kamer 31 woont het echtpaar Cor Kager, genietend van een plezierige levensavond. Voor wat met name de mannelijke helft van het paar betreft, echter niet alléén binnen de vier muren van het te huis. Cor Kager is n.l. nog steeds actief en veel langs de weg. En toch gaat de vroegere zakenman (toen melk man nog melkboer heette), iets voor goed vaarwel zeggen, wat in de loop der jaren een deel van zijn leven is geworden: De IJsclub Schoorl. Een der oprichters, werker van niet alleen het eerste, maar zoals uit zijn verhaal blijkt ook het laatste uur, zegt na 23 jaar resoluut: Ik schei er uit." De heer Kager is 76 jaar en heeft sinds de oprichting van de Schoorlse IJsclub hier zich volledig voor inge zet. Jarenlang beheerde hij de pen ningen, zag bestuursleden komen en gaan, zag eenmaal een geheel be stuur aftreden, heeft meer downs dan ups met zijn club meegemaakt, was soms bij nacht en ontij op zijn post, omdat de dijken de rond de waterplas, die ijsbaan moest worden, dreigden door te breken. Maar hij bleef aan, tot nu, en laat het thans graag over aan de jeugd. TANKVAL. Cor Kager: Het was in 1946 toen ik tezamen met de heren Bant en Vendel (beide onderwijzers), kwam tot de oprichting van de Schoorlse IJsclub. In Schoorl waren wij, wat schaatsen betreft altijd maar aange wezen op slootjes en een herinnering aan de Oosterburen, een tankval, waarop wij wedstrijden organiseer den. Wij zochten naar een groot stuk land en vonden dat aan de Laan- weg-Molenweg, waar zich de baan nog steeds bevindt. Het is overigens een hele stunt geweest voordat wij hier tijdens de wintermaanden be slag op konden leggen. Het land was n.l. eigendom van de 'Jelgersma van der Hoopstichting'. Toen kwam het probleem water. Dit werd de eer ste tijd vanuit de Damsloot naar de toekomstige baan getransporteerd. Het was een historisch moment, toen DE DUINSTREEK aangemeten door CONTACTLENSSI'ECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd op 6 januari 1947 (Driekoningen) de ijsbaan werd geopend. Zes dagen vroor het, voor even was het ge beurd. Toen ik 20 januari naar de fietste, aldus nog steeds Cor Kager, zei Jaap Korver nog: Man, wat mot je nou, in Parijs zitten ze al op de terrasjes in de zon, kwam juist door het nieuws, Toch ging ik, en die vrij dag was de baan klaar, maar wat denk je, zaterdag plensde het en zondags vroor het dat het kraakte, je weet het eigenlijk nooit. Maar ja, de vereniging was een feit, de baan lag er en dat was het belangrijkste. Het beginkapitaal (we hadden zo'n drie mille nodig), kwam er via aan delen. Op een keer reed Kager in het schemerdonker langs de baan, het had al enige tijd gedooid en het ijs was verdwenen. Hij ontdekte tal van zwarte plekken op het water en wist toen hoe laat het was. Dat wordt binnen 24 uur op de schaats en hij had gelijk. De vlekken bleken grote ijsplekken, die zich van de bodem hadden afgezetgrondijs Ka ger wist genoeg het zou gaan vriezen. UREN. Och ja, hij kan eigenlijk wel uren verteilen over de ijsbaan. Hij heeft er altijd enorm veel enthousiasme voor kunnen opbrengen. Hij stond bij de ingang entreegelden te innen, veegde na afloop mee de baan, ruim de dikwijls de rommel op, door an deren achtergelaten. Fietste, ook bij 'geen ijsweer', drie keer per dag en vaak 's avonds laat naar de baan. Hij had hierin ook de volledige mede werking van zijn vrouw, die het avonden zonder hem moest stellen. Hij was bang voor dijkdoorbraken, als gevolg van harde wind en vooral ook mollen. Cor Kager windt er geen doekjes om, dat het in een vereni gingdikwijls op een paar mensen, zo niet één man neerkomt, dit is veel vuldig op hem van toepassing ge weest. „Ik was zelf een goede rijder, maar ik heb mijn schaatsen destijds weg gegeven, het werk ging voor," zegt hij nu, de man die half Schoorl ken de als 'Kager Ijsbaan'. U» De uitslagen zijn, junioren jongens: Duintreffers 1 - Be Fair 3 6-4 Meisjes: Duintreffers 1 - Be Fair 3 7-3 Zondag 21 december de Open Lan- gedijker Tafeltennis kampioenschap pen georganiseerd door de tafelten nisvereniging Spirit uit Langedijk. Door de Duintreffers wordt met 20 leden deelgenomen en nu maar weer hopen dat de plaatselijke vereniging ook hier goed voor de dag zal ko men, we wensen ze dan ook heel veel succes toe. De uitslagen van de wedstrijden zijn: Dinsdag 9 december afd dames: Schoorl 2 - Relay 2 2-2. De setstan den waren 15-2, 14-16, 15-7 en 11-15. Woensdag 10 december, Schoorl 2- Effect 6 0-3. Setstanden: 3-15, 13-15, 14-16. Schoorl 1-Velox 4 3-0. Set standen 15-1, 15-3, 15-2. Af de heren wedstrijd van zaterdag 13 december: Relay 3 - Schoorl 0-3. Hier waren de setstanden 14-16, 14-16 en 2-15. 'INDUS®' Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Na een geweldige 8-2 overwinning op D.O.S. uit Alkmaar heeft het tien tal van 'Bergen' erg veel moeite ge had met Witte Paard 3 uit Koog aan de Zaan. De voorlopige uitslag is 5-4 voor 'Bergen', maar de afgebroken partij van mevrouw Veis zal zeker niet verloren gaan, zodat de Bergenaren ook deze wedstrijd voor de bonds- competitie winnend kunnen afslui ten. De gedetailleerde uitslagen is: 1 S. Pielaet - D. van Hoorn rem. 2 J. Veis - T. Oosterheerd rem. 3 E. Braaksma - F. van Draanen 0-1 4 H. C. Edelenbosch - D. C. Kerk hoven 0-1 5 mevr. Veis - K. P. Kuiper afgebr. 6 J. W. Kingma - K. Hoorn rem. 7 C. Houtman - K. Buntsma 1-0 8 A. v. d. Ham - J. Fienig 1-0 9 A. Overbeek - R. Bervoeets 1-0 10 F. Arp - A. van Westen rem. 15 december zijn: De uitslagen van A-lijn: 1 Roos-Half 50 2 Arpeau-Hooning 46 3 Hooning-Jansen 45V2 4 Beeldman-Beeldman 45 5 Fam. Broersma 42V2 6 Mosch-v. d. Oort 37V2 7 Bogaard-Nieuwland 36V2 8 Houben-Roos 33 B-lijn: 1 Le Belle - de Waal 50 2 Dapper-Goudsblom 48 3 v. Weele-Half 47 4 A. Koning-Bierman 43 5 Jansen-Kuiper 40 6 Haring-Beukers 39 7 Ens-Ens 36 8 Velthuizen-Timmerman 33 C-lijn: 1 Haasbroek-Bekker 39 2 Wagenaar-de Boer 38V2 3 Timmermans-Repko 27 4 Bullooper-Hoogvorst 26 5 Fam. Hoogschagen 26 6 Pruimboom-Böhmerman 23V2 In het verleden werden de klaver- jasdrives op vrijdag gehouden, maar door omstandigheden moet dit nu a.s. zaterdag geschieden. Aanvang 20.00 uur in het café van de heer Slijkerman te Catrijp. V.V. SCHOORL Programma zondag 21 december 2.30 uur Assendelft-Schoorl 10 uur Alkm. Boys 8-Schoorl 2 2 uur Schoorl 3-Apollo 2 12 uur Schoorl 4-Alcm. Victrix 8 12 uur Jun. Schoorl-Zeevogels 2 2 uur asp. Schoorl a-HSV b UITSLAGEN KLAVERJASDRIVE C. R. DE KLEINE THEETUIN le prijs de heer de Beer 5377 pnt. 2e prijs de heer Turkstra 5222 punten 3e prijs mej. de Waard 5155 punten 4e prijs mevr. Visscher 5155 punten Poedelprijs de heer v. d. Berg 3711 p. Marsenprijs de heer de Beer 4 mrs. Kerstdrive wordt gehouden a.s. vrij dag 19 dec. 's avonds 8 uur. In het raadsverslag van Schoorl stond vorige week een onjuistheid. Het misverstand met betrekking tot de oppervlakte van de tuintjes in plan Oost blijkt niet het gevolg te zijn van een misrekening van het technisch adviesbureau te Amers foort, maar komt geheel voor reke ning van Smit's bouwbedrijf te Be verwijk. Onze plaatsgenoot de heer P. Bak ker, slaagde te Utrecht voor het di ploma rijksgediplomeerd hoefsmid. Voor een uitverkochte zaal vertoon de de heer C. W. Boonen uit Bergen in het kader van de culturele avon den van Ando-KJVO zijn films over de tweede Safarie door Ieganda. In bonte afwisseling trokken de tal rijke dieren van het Afrikaanse con tinent aan ons voorbij: kudden oli fanten, soms met kleintjes, honder den hartebeesten en herten, water bokken en soorten antilopen, de sta tige giraffen en de kudden zebra's. Bijzondere opnamen van leeuwen bij hun prooi, waarbij een aantal gieren in geduldige afwachting toe keken, werden gevolgd door unieke beelden van nijlpaarden met hun jong tussen zich in. Van de vogels dienen vooral ge noemd de grote zilverreiger, de go- liatreiger en de pelikaan, terwijl ook de visarend en de neushoornvogel niet ontbraken. Interessant was ook de verfilming van een groep leeu wen, die in de bomen overnachtten. Het landschap varieerde sterk, oer woud wisselde af met savannen en van het meer geaccidenteerde ter rein liet de cineast heel mooie opna men zien. De aanwezigen hebben bijzonder genoten. In de pauze gaf mevrouw Boonen uitleg bij verschil lende voorwerpen, die uit Afrika wa ren meegenomen. Tot ieders genoegen kon voorzitter L. Schuil van de spreker de belofte krijgen, dat de Safari door Kenia en Tanzania het volgend seizoen zal worden vertoond. Als bijzonderheid van deze avond kan nog worden meegedeeld, dat de familie Simons namens de Ando aan iedere bezoeker een pakje kerstser vetjes en druppelvangers aanbood, wat bijzonder gewaardeerd werd. Rest ons te vermelden, dat op za terdag 10 januari de volgende avond wordt gehouden met als spreekster mevrouw J. C. Blom-Postma, die een lezing houdt over: Op het spoor van de oude pelgrims. Het gaat langs oude paden van Frankrijk, een in teressant onderwerp. De 15e dezer vierde de afdeling van de Plattelandsvrouwen afd. Bergen in 'De Dikke Boom' haar 20-jarig jubileum. Het begon om 5 uur met een kopje koffie en een gezellig bab beltje, waarna de voorzitster de bij eenkomst opende met een terugblik op het verleden. Vervolgens sprak mevr. Arkenbout namens de leden en bood het bestuur 2 prachtige tinnen kandelaars met kaarsen aan en zette de dames-be stuursleden in de bloemetjes. Een 9-tal dames bracht toen een leuk toepasselijk lied ten gehore, wat een ware verrassing was. Daarna lieten alle 73 dames zich de keurig verzorgde broodmaaltijd goed sma ken. 's Avonds werd het gezelschap uitge breid met genodigden van onze zus terverenigingen en mochten we onze provinciale presidente mevr. 't Hart welkom heten. Het avondprogramma werd verzorgd door de heer J. de Leeuw uit Schoorl met ernst en Westfriese luime en door het Zaans Vocaal Sextet. De dames hebben van beide program ma-onderdelen heel erg genoten en het einde van de avond kwam veel te gauw. In haar slotwoord dankte de voor zitster allen, die hadden meegewerkt om deze avond zo goed te doen sla gen. Ze wenste ons prettige kerst dagen en tot ziens in het nieuwe jaar. In de kerstweek worden er geen boe ken uitgeleend. Verder elke vrijdagmiddag uitlening der boeken van 15.30 tot 16.30 uur Onze plaatsgenoot de heer H. Vol kers slaagde een dezer dagen voor het diploma drukker. Na een vier jarige cursus een mooi resultaat. Hij genood zijn opleiding bij drukkerij Volkers en Leegwater te Schoorl. M0NTESI per fles 295 nu feestprijs

De Duinstreek | 1969 | | pagina 5