Schoorlse parade der dingen 1969 Raad van Schoorl had weer een incident VJ GERRITSEN ANTIEKCIRCUS met «EUROBLIK» kunt U alle kanten uit 11 Burgemeester Stronkhorst had een bewogen politiek jaar KLOKKEN PROFITEER VAN DE balans OPRUIMING i9V verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Él DEEL VAN DE RAAD VERLIET DE ZAAL VOOR BEëDIGING VAN DE HEER VIS. DOKTERSDIENSTEN Th. Veldman Voor 'gast' en inwoner Redaktie Samenwerking Leger des Heils Dinsdag start van peuterspeelzaal Wij presenteren: VOLKSKUNST, Rapport Sporthal klaverjasdrive Reisbureau "EUROBLIK" (A.N.V.R.) 43c JAARGANG no. 3 DONDERDAG 22 JANUARI 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffeisenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 INDUS® Tijdens de jl. maandagavond gehouden vergadering der Schoorlse gemeen teraad is het weer tot een incident gekomen. Blijkbaar dachten de heer Muelink en de gehele KVP-fractie dat het politieke treurspel van enkele maanden geleden zijn slofase nog niet had bereikt. De per 1 februari a.s. te benoemen heer Vis die op de publieke tribune zat, werd door burgemeester Stronkhorst verzocht op te staan, waarna hem de eed zou worden afgenomen. Maar eerst moest een wat geirriteerde burgemeeste zijn ex-wehouder Muelink nog het woord geven die een en ander een discutabele zaak vond. Hij zag de rede van een en ander niet in van de beëdiging van een man die als verkapt dreigement had geuit, aldus de heer Muelink, dat er moei- lijkheden zouden komen als hjj niet benoemd werd. Dames en heren, Aangezien in 1969 in Schoorl niet alles op een rijtje heeft gestaan zie ik ervan af U voor te lezen wat in het jaar wèl op een rijtje kan wor den gezet. Daarom is een stuk ge reedgemaakt dat de wijdse titel draagt van: Jaarverslag 1969, doch dat ook genoemd mag worden; de parade der dingen 1969. U heeft dat voor U gekregen op de raadstafel en U mag ermee doen wat U wilt. 1969 is over ons heengespoeld met z'n goede en z'n slechte dingen. Het betekent het einde van een decade van de jaren zestig, waarin zich internationaal en nationaal veel heeft voltrokken en waarin de verande ringen steeds sneller kwamen. Ook de gemeente Schoorl heeft ver anderingen ondergaan, evenwel in een geheel andere betekenis dan in het nationale en internationale beeld waarover in de oudej aarskranten van 1969 uitvoerig is geschreven. De veranderingen in de gemeente Schoorl zijn ook van politieke aard, waarover ik bestuurlijk mij van een oordeel onthoud. Persoonlijk wil ik de heren Dekker en Muelink dank zeggen voor de prettige vorm van samenwerking in het persoonlijke vlak, zoals dat ook thans het geval is in het nieuwe college. Bestuurlijk sluit ik mij gaarne aan bij de woorden van de heer Meijer aan het slot van zijn verklaring, na mens de KVP-fractie afgelegd in de laatste raadsvergadering, nl. dat ook ik hoop dat spoedig alles weer normaal zal zijn, waardoor de ge meente en haar inwoners het beste worden gediend. Deze wens spreek ik in zijn alge meenheid uit en stel daarbij dat zulks alleen mogelijk is met con structieve medewerking van Uw raad en van de bevolking. De heer Meijer legde de verklaring af naar aanleiding van de secretaris benoeming, welke een heet hangijzer bleek te zijn en de gemoederen hef tig bezig hield in politieke zin: drie politieke vergaderingen en één ver klaring; het leek op de Forsyte sage van de televisie. Als je dacht dat het de laatste aflevering was, kwam er weer een nieuw. Ik hoop van harte dat met de woorden die ik eraan wijd, we inderdaad de laatste afle vering hebben bereikt en dat we niet een nieuwe serie gaan begin nen, zoals de NCRV zulks deed met De Kleine Zielen van Couperus. Als dit zo zou zijn, dan verdenk ik Wim Sonneveld ervan dat hij in Schoorl is geweest toen hij in één zijner lied jes neerschreef: 'de politiek is wa terverf'. In de laatste - naar ik hoop - afle vering wil ik toch stellen dat het een vreemde zaak in Nederland mag worden genoemd dat een benoemde secretaris zich na afloop van de hele procedure, waarin de inspraak tot aan de Oekraine is gegaan - Oekrai- ne betekent uiterste grens - zich nog bij de burgemeester moet presente ren. Ik geloof dat de nieuwe gemeen te-secretaris en zijn echtgenote zich het gesprek op 1 november 1969 niet licht zullen vergeten. Zij kwamen van Woudrichem en zullen wellicht gedacht hebben aan de historische woorden van Pieter StastokHoe warm het was en hoever. Straks zal ik de heer Vis gaan beëdigen als uitvloeisel van de besluiten van de raad en het huidige college. Ik zal aan die beëdiging geen woorden toevoegen. Hij zit op de tribune, daarom stel ik thans dat ik bepaald niet rancuneus ben; dat ik hem niet met wantrouwen tegemoet zal tre den. Wel met de wenselijke reserve - gegeven de bestuurservaring - om dat hij het vertrouwen nog moet waarmaken. Hij zal begrijpen dat dit niet alleen geldt voor mij, doch ook voor velen met wie hij mag en moet samenwerken. Ik doe een be roep op een ieder die zulks regar deert om hem op zijn minst 'the be nefit of the doubt' te geven: het voordeel van de wij fel. Als de heer Vis de notulen van de raadsverga dering van 28 oktober wil lezen, dan kan hij zien wat is gezegd en erva- BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. v. OOSTEN Kanaaldijk 176, tel. (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 1738 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m ren, wat van hem wordt verwacht. In het belang van het geheel hoop ik van harte dat de nieuwe gemeen te-secretaris er inderdaad spoedig in zal slagen het nodige vertrouwen te verwerven. Aan mijn medewerking op dat punt - ik zeg het met na druk - behoeft hij niet te twijfelen en ik hoop dat hij zich spoedig in het boeiende bedrijf - het medewer ken aan het bestuur van de recreatie gemeente Schoorl - zal inwerken. Vanmiddag heb ik hem aan de amb tenaren ter secretarie voorgesteld. Spoedig zal hij zich met zijn gezin in de gemeente Schoorl metterwoon vestigen. Mijn goede bedoelingen wil ik gaar ne tonen door hem en zijn gezin op dit moment reeds bij voorbaat wel kom te heten en de hoop uit te spre ken dat de heer Vis van zijn daad en zijn daden geen spijt zal krijgen en zich spoedig thuis zal voelen - zo als ik mij na een klein jaar in Schoorl thuisvoel. Dit was, naar ik hoop, de laatste aflevering en laten we Couperus met zijn kleine zielen vergeten, want dat zou kunnen leiden naar marginaal besturen. 1969 was voor de meesten in het algemeen bepaald geen goed jaar. Als we denken aan de kant van de financiën: krappe begrotingen en fi nancieringsmoeilijkheden: het waren en zijn bekende klanken. Evenals het vorige college heeft het huidige college, waarvan de wethouders zijn gekozen in bijzondere tijden onder moeilijke omstandigheden, de lijn naar de toekomst doorgetrokken ten aanzien van een aantal prioriteiten, waarbij vaste financieringsmiddelen geboden zijn en waarbij de mede werking van derden noodzakelijk en onmisbaar is. Ik noem in wille keurige volgorde voor 1970: Hargen aan Zee, de vierklassige RK lagere school, het dorpshuis en de uitbrei ding met twee lokalen van de o.l.s. aan de Molenweg. Uiteraard zullen we geconfronteerd worden met nieu we taken. In een land dat steeds welvarender wordt stellen de inwoners voor zich zelf, hun gezinnen, hun kinderen steeds hogere eisen. Het natuurlijk verlangen van de mens: zelf te kun nen voorzien in de behoeften van zichzelf en hun gezin kan uitmonden in groeps- of gemeenschapsverlan gens bij de realisering waarvan over heidssteun onontbeerlijk is. Grote moeite hebben de gemeentebe stuurders reeds met normale taken, waarbij zeker niet alleen mag wor den gedacht aan grote objecten, doch ook aan de soms klein lijkende za ken als een voetpad, een zebrapad, een lantaarnpaal. Bij het aantrekken van of het geconfronteerd worden met nieuwe taken zal het steeds weer een afwegen zijn naar de kant van de financiële mogelijkheden. Door de turbulente wereld waarin wij leven is het niet steeds moge lijk aandacht te blijven besteden aan de grote lijn. Zijwegen en dwars straten moeten ook hun aandacht blijven houden. Helaas moet gecon stateerd worden dat ook tijd en man kracht moeten worden besteed aan zaken die tot de hoge uitzondering zouden moeten behoren. Ik noemde reeds een aantal prioriteiten en mag daaraan toevoegen de noodzaak om alles 'from coast to canal' te rege len, na het vele voorbereidende werk dat reeds is gedaan en met het geven van een voorrangsvolgorde, plano logisch in de vorm van bestemmings plannen of reeds bestaande bestem mingsplannen aan te passen aan de realiteit, dan wel aan de door der den geuite verlangens. Dat hiervoor veel overleg en functionele inspraak nodig is, ook van andere en hogere organen, laat zich indenken en wordt niet als bezwaarlijk onder vonden. Wel als zodanig wordt zulks onder vonden doordat middels lokalistische rooksignalen hogere organen aan dacht hebben gekregen voor het be stuur onzer gemeente. Deze aan dacht valt niet weg te cijferen en is niet af te doen als zijnde een bin nenlandse aangelegenheid. Bestuur lijk en ambtelijk gaat deze aandacht gepaard met inzet van persoon en tijd. De 'huis aan huis' circulaire van het college is daarvan het gevolg. Dat was geen gelegenheids-bood schap op bestuurlijk niveau ter gelegenheid van de jaarwisseling. Dit was geen stuk voortspruiten de uit de zelfgenoegzaamheid van het gemeentebestuur. Ware dat het geval geweest dan hadden we het wel verpakt in een aantal goedbe doelde gemeenplaatsen. Nee, deze circulaire was en is een gevolg van de door mij genoemde aandacht. Vandaar dat wij ook ho pen dat een beroep op de burgerij om de inhoud van de circulaire ern stig te nemen, geen zaad is dat op de rotsige bodem valt. Het is een ieders belang dat alles geleidelijk in goede banen wordt geleid en we rust op het front krijgen. Voogdij kan soms nuttig zijn, doch op het stuk van het gemeentelijk beleid is dit voor niemand, bestuurder, ambtenaar, ingezetene, een aangename aangele genheid. Alleen met aller medewer king kan weer een beroep op het vertrouwen van de door mij bedoel de hogere organen worden gedaan. Wie vertrouwen heeft, krijgt gehoor, wie gehoor krijgt heeft invloed. Als we dat voor ogen houden in 1970 dan zal het waarachtig wel gaan. Met een beetje gevoel voor onze eigen relativiteit komen we al een stap verder. Wat ik opsomde aan taken die ons wachten in 1970 is niet gering in omvang en kwaliteit. Een ieder mag het hare of zijne ervan denken en het lijstje naar believen uitbreiden. Dat is niet zo moeilijk door escalatie van ons aller rethorisch kunnen. Een Spaanse copla zegt: een man die man wil wezen, moet drie dingen verstaan: veel doen en weinig spre ken en nergens prat op gaan. Dit geldt vanzelfsprekend ook voor vrouwen. Plannen en gedachten moeten natuurlijk verbaal gemaakt worden om de taak van het bestuur met ingebouwde menselijke beperkt heid te volbrengen. Deze taak is niet alleen de organisatie van de gemeenschap, doch mede haar ont wikkeling. Dat is onze gezamenlijke taak, die in de grootst mogelijke een dracht moet worden uitgevoerd. Niet zoeken naar hetgeen ons scheidt doch zoeken naar hetgeen ons sa menbindt. Dames en heren. U wilt mij toestaan dat ik nog drie punten noem waar over ik mij verheug. Dat is de ver houding tot het gemeentebestuur en de ingezetenen van Bergen. De nog te legaliseren samenwerking met het kerkelijk particulier initiatief op het stuk van de maatschappelijke dienst verlening is wellicht een voorbeeld voor andere bevolkingsgroepen op andere terreinen, hoe men elkaar over de denkbeeldige gemeentegren zen heenv voor hetzelfde doel kan vinden. Dat is ten tweede de verhou ding tussen de besturen van de beide VVV's ter plaatse. Volgens de na het mooie seizoen 1969 afgelegde verklaringen was de aandacht wat zoek en stond men ietwat tegenover elkaar. Gelukkig is één avondver gadering genoeg geweest om elkaar weer te vinden, zodat men in het nieuwe jaar weer om de tafel is gaan zitten ter bespreking van de gelijkluidende taak. Ten derde verheug ik mij over de bedragen die de gezamenlijke mid denstanders aan een aantal vereni gingen hebben uitgekeerd. Fijn voor die verenigingen uiteraard doch ook de omzet die van de uitgekeerde bedragen min of meer kan worden afgeleid. Deze omzet bewijst weer dat men door het breed scale van aanbiedingen een groter stuk koop kracht in de gemeente heeft kunnen vasthouden. Hiermede is naar mijn mening bewezen dat de middenstand zijn taak in een groeiende gemeen schap verstaat en zich voor het deel hebben aan de groeiende welvaart niet alleen afhankelijk voelt van de vacantiegangers, die 'n kleine 25.000 overnachtingen meer hebben opgele verd. Dames en heren, er is veel gebeurd in 1969. Laten we veel daarvan als een 'time-out' beschouwen. Laten we hopen dat 1970 ons een goed be stuur zal geven, niet belemmerd in zijn werk en daardoor vertraagd in ons handelen, waardoor niet tot ge wenste resultaten kan worden geko men. Een goed bestuur, dat zich in positieve zin zal kunnen opstellen en waaraan wij onze krachten co- operatief kunnen geven - met ge noegen en plezier. Voor Uzelf en wat U persoonlijk aangaat wens ik U het allerbeste in 1970. Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. BADBODE WORDT VAKANTIEGIDS VOOR KUSTGEBIED NOORD-KENNEMERLAND Bergen, Schoorl, Egmond Nadat er vorig jaar door de gezamenlijke VVV's met succes een toeristische krant onder de naam BADBODE in het kustgebied tussen Egmond en Camperduin werd verspreid, is er ook dit jaar weer besloten een der gelijke uitgave tot stand te brengen. In tegenstelling tot het afgelopen seizoen zal de BADBODE dimaal niet de vorm van een krant hebben, maar de vorm van een 'magazine' d.w.z. een handzame gids van on geveer zestig pagina's zwaar papier ter grootte van de Nederlandse da mesbladen. De inhoud zal bestaan uit een grote hoeveelheid informatie over de kust plaatsen, waarvan het blad bestemd is: de Egmonden, Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl en Groet-Camper- duin. De toeristische attracties van de rest van Noordholland zullen eveneens uitgebreid behandeld wor den: markten, musea, ANWB-trips enz. Het ligt in de bedoeling om de BADBODE, behalve voor de dui zenden 'gasten' ook voor de inwo ners van de kustdorpen aantrekke lijk te doen zijn door in het blad interessante bizonderheden uit het rijke verleden van de betreffende plaatsen op te noemen. Een staf van fotografen, w.o. Fred Jostmeyer is reeds bezig materiaal bijeen te bren gen. Alphons Leysen, kenner van Schoorl en schrijver o.a. van 'Oude ansich ten van Schoorl' en Henk Jellema, die de Bergense BADBODE van 1965 tot 1968 redigeerde, zullen de redak tie van het blad voeren. De BADBODE, een rijk geïllustreer de vakantiegids, die begin mei in een groot aantal exemplaren verschijnt, zal wederom een teken zijn, dat de groeiende samenwerking tussen de VVV's in onze provincie steeds meer gestalte krijgt. Donderdag 29 januari 's avonds 8 uur is er in het gebouw Kompas, voor heen Rehoboth, Dr. van Peltlaan te Bergen, een lezing met film en dia's over het Leger des Heils in Italië. Sergeant Majoor en mevrouw van der Hilst, die daar verleden jaar 6 maanden gearbeid hebben, zullen van hun ervaringen daar vertellen. Iedereen is op deze avond hartelijk welkom. Nadat de heer Muelink het een la biele zaak had gevonden en de woor den van de burgemeester had aan gehaald waarmee deze had verklaard politiek een wat waterige zaak te vinden, die de heer Stronkhorst ook al weer uit de mond van Wim Son neveld had opgetekend, verliet de heer Muelink de zaal. Maar hij niet alleen, de gehele KVP- fractie volgde hem. En dit nadat de heer Meijer had verklaard dat hij de enige van de fractie was die aan de heer Vis was voorgesteld. De rest kent hem niet, zei de heer Meijer en ik vind het een vreemde 7aak dat iemand de eed wordt afgenomen die men niet kent. Waarop zoals ge zegd de KVP-fractie de hal opzocht. De heer Vis die uiteraard wat ge ëmotioneerd was werd door een ver bolgen burgemeester de eed afgeno men en toen keerden alle schapen weer in de wei terug. Dit was een wat vervelend incident en het tekent wel de wat onvrien delijke sfeer die er sinds oktober van vorig jaar in de raad heerst. Wethouder Sleking vond dat zelden een benoeming zoveel stof heeft doen opwaaien als deze, maar hij wenste de nieuwe secretaris vele goede ja ren toe in Schoorl. De ingekomen stukken werden na enige discussie conform de voorstel len aangenomen en dat gebeurde eigenlijk met alle agendapunten. De garage, die de heer Broersma het hoofd van de OLS te Schoorl had ge vraagd, zal niet in de voorgestelde vorm worden gebouwd, omdat de raad meer geporteerd bleek te zijn voor een veel goedkopere prefab uitvoering. B. en W. zullen zich van dit soort bouwsels op de hoogte stel len en later met een nieuw voorstel komen. Er ontstond discussie bij de voorge stelde wijzigingen der verschillende gemeentelijke commissies. Men stel de voor de gascommissie op te hef fen, deze toonde toch geringe activi teiten, terwijl voor de beide ex-wet houders die toch al ervaring hebben bij het werk in de commissies her plaatsing werd gevraagd. De raad vond het een weinig elegante ma nier van doen dat de heren Dekker en Muelink zomaar aan de kant wa ren gezet. Er werd een felle woor- denwisseling gevoerd tussen de he ren Dekker en Sleking en verder werd weer gepleit voor het open baar maken van de commissiever gaderingen. Het nieuwe bestemmingsplan, waar hoofdzakelijk z.g. Euro woningen zul len worden gebouwd, verkeert uiter aard nog in een pril stadium maar toch werd erover al van gedachten gewisseld. Men denkt hierbij aan een aantal van 400 woningen en de heer Dekker pleitte ervoor ook de kleine man aan zijn trekken te laten ko men. Op uitnodiging van de voorzitter te filosoferen over de plannen 'duinge bied' en 'Camperduin' werd door verschillende sprekers het woord ge voerd. De heer Meijer informeerde naar de kostprijs der woningen maar v.w.b. Camperduin zijn nog geen cijfers be schikbaar. Men denkt in het plan aan Schoorl Op dinsdag 3 februari gaat de peuterspeelplaats van start in het Groene Kruisgebouw aan de Sportlaan te Schoorl. Een week tevoren, op dinsdag 27 januari (aanvang 20.30 uur precies) wordt er een ouderavond gehouden in de consistoriekamer van de Ned. Hervormde kerk in Schoorl. Dan zal ook een oudercommissie gekozen worden uit de ouders die hun kind voor die avond hebben opgegeven. Een van deze ouders zal worden opgenomen in het Stich tingsbestuur. Iedere ouder die zijn kind(eren) heeft opgegeven, heeft een uitnodi ging ontvangen. Zij die alsnog hun kind(eren) willen opgeven, kunnen contact opnemen met mevr. F. Ko ning, Esdoornweg 45, tel. 2192. De namen van deze kinderen zullen waarschijnlijk op een wachtlijst ko men. Bij voldoende opgave bestaat echter de mogelijkheid de peuter speelzaal ook al een derde- en een vierde ochtend open te stellen. een bescheiden hotel-accomodatie en ter plaatse werd aan de hand van een kaart toelichting gegeven. De raad pleitte voor speelgelegenheid ook in de nieuwe plannen, terwijl ook de kabelbaan weer ter sprake kwam, want deze is gesitueerd in het plan duingebied'. Men zal iedereen te zijner tijd ge legenheid geven te reclameren, voor al nu er in Schoorl tegen het reali seren van de baan nogal wat pro testen zijn losgekomen. Bij de rondvcaag kwam het 'knip pen' in Oost weer ter sprake en na lange woordenwisselingen werd ge stemd waarbij het voorstel van B. en W. tot 'knippen' over te gaan, werd aanvaard. De heer Meijer pleitte voor het niet meer houden van de besloten raads vergadering na de openbare, dit komt bij de bevolking niet altijd goed over, zei hij. Omstreeks tien uur kwam aan de bewogen vergadering een einde. Ons ontvangt U graag op ZATERDAG 24 en ZONDAG 25 JANUARI in 'De Rustende Jager' te Bergen Nh. ANTIEK EN BRIC-A-BRAC, van retabelfragment tot snorrekop Vrije toegang. Geopend van 11 tot 20 uur. (Buiten verantwoording van de red.) Met waardering voor de deskundige voorlichting van uw correspondent C. K. en met verbazing over de han delswijze van de Bergense Sportraad omtrent het artikel 'Rapport Sport hal' moet mij een kleinigheid van het hart. a. Als sportraad heeft U een dienen de funktie U moet er zich van gewissen dat U de belangen van een heleboel actief sportende leden behartigt. Namens deze groep werkt U! Het is helemaal niet belangrijk of het een school is die daar pedagogisch gezien, lichamelijke oefeningen doet of dat er een vereniging aan het werk is die het prestatie en wed strijdelement in zich bergt. De tijd is voorbij van iedere school zijn eigen gymhokkie. Want met die gedachte snijdt men elkan der de vooruitgang af. Primair is het i dat er de ruimte en gele genheid moet zijn om sport te beoefenen. b. Secundair is het geld Niemand kan een waarde be palen van zoveel geld, zoveel gezonde lichamen. De verenigingen in Bergen kunnen deze sporthal niet exploitabel ma ken. Wel zijn er diverse sportbon den die hun competitie moeilijk rond kunnen krijgen door het gebrek aan zalennood. Om er enkele te noemen: Het Ned. Handbal Verbond. Zaal voetbalbond. Basketbal, Volleybal enz. Bonden die graag gebruik wil len maken van deze sporthal en er ook de centjes voor op tafel leggen. De Gemeenschap van Bergen zou ook wel willen zien dat er van het gemeentesaldo iets naar de sporthal gaat. Heren Sportraad. Er stonden vele lettertjes in De Duinstreek betref fende de sporthal. Lees voor mij 10 x de onder A genoemde letter tjes. H. van Emmerik 'De Kleine Theetuin' Breelaan 130, Bergen le heer Alderlieste 5517 punten 2e heer de Waard 5496 punten. 3e heer Turkstra 5156 punten. 4e heer van Exter 4937 punten. Poedelprijs de heer Swaan 3389 p. Marsenprijs de heer Alderlieste 5 m. De volgende klaverjasdrive is op vrijdag a.s. 's avonds 8 uur. Rondreizen ENGELAND, YUGOSLAVIë, ITALIë, SCANDINAVIë, WEST-EUROPA. Vliegreizen: ISRAEL EN MAROKKO. Korte trips naar PARIJS EN LONDEN. Wij boeken voor alle A.N.V.R. erkende reisorganisaties. Vraagt onze nieuwe gids Jan Oldenburglaan 6, Bergen Nh. Telefoon 02208 - 49 30

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1