Schoorlse middenstand steunt verenigingsleven ALGEMEEN BELANG meld U aan als lid BIJ ONS IN BERGEN Zaterdag trimmen Zondag duinwandeling zie agenda Schoorl f OtfO verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Samen sporthal gebruiken Of bij de u bekende leden 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Vragen aan B en W van Bergen Stichting volksmuziekschool Bergen/Schoorl Geen koninginnestook meer in Schoorl. Ned. Herv. Vr. Gr. Meisjeskoor Correspondentie Politiek café Woordgrepen Verkiezingsprocedure Worteltrekken Bruinvermaak Sauna Vraag Vuurtje Kranenburgh PTT '43e-J AARGANG no. 4 DONDERDAG 29 JANUARI 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenatandsbank, Alkmaar Contracten apeclale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Donderdag 8 januari werden vier Schoorlse verenigingen verzocht een vergadering bij te wonen van de Schoorlse Middenstand in zaal Slij- kerman. Dit waren: het U.V.V.; de Korfbalvereniging; de bibliotheek 'Algemeen Welzijn'; de tafeltennis vereniging 'Duintreffers'. De commissie van de middenstands vereniging werd vertegenwoordigd door de heer F. Leijsen, die, wegens ziekte van de heer Koorn, de verga dering leidde, en de heren Th. Schot vanger en P. Slijkerman. De heer Leijsen vond, dat het koud op z'n dak kwam de vergadering on voorbereid te moeten leiden, maar het ging hem bijzonder goed af. Het een en ander betreffende de St. Ni- colaasactie werd door de heer Leij sen uiteengezet en met name de be stemming van de bruto-opbrengst. Van de opbrengst is 60 procent be stemd voor het verenigingswerk en de resterende 40 procent voor de on kosten en de prijzen van de actie. De heer Leijsen wilde de afgevaar digden van de genoemde vereniging niet langer in spanning laten zitten en vertelde hen, wat aan iedere ver eniging overhandigd zou worden. Het was een geweldig bedrag. Ieder was er beduusd van. De heer Leijsen maakte duidelijk, dat het geld uiter aard goed besteed diende te worden, vanzelfsprekend niet voor feest avonden. Hierna barstten de reacties los. Namens de tafeltennisvereniging be dankte de heer J. Delis de heer Leij sen hartelijk voor deze geste van de gezamenlijke middenstand. 'De BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 1738. onkosten van iedere vereniging zijn zo schrikbarend hoog, dat dit altijd in goede aarde valt.' Namens het U.V.V. bedankte Mevr. Stronkhorst: 'Wij zijn nog een jonge vereniging en daarom is dit zo ge weldig'. Daarna nam de heer Hoeden van de korfbalvereniging het woord: 't Is moeilijk je hoofd boven water te houden', maar met zo'n geweldige gift krijg je meteen een flinke duw in je rug. We zullen het zo goed mogelijk besteden.' Mevr. Jansen namens de bibliotheek: 'Goede boeken zijn kostbaar, zodat het geld aan ons goed besteed is'. De heer van Teulingen: 'Als oud middenstander bewonder ik de ma nier, waarop een dergelijke op brengst tot stand is gekomen. Laten de mensen nu maar eens begrip krij gen voor hetgeen de gezamenlijke middenstand momenteel voor ieder een betekent, 't Is geweldig, dat de Schoorlse middenstand op deze wij ze bijdraagt aan het vereningings- leven en de gezamenlijke belangen van ons dorp.' Mevr. de Boer bepleitte, dat 't voor iedereen een stimulans zal zijn om juist in Schoorl-zelf inkopen te doen. Tenslotte dankte de heer Leijsen de verenigingsbesturen voor haar spon tane reacties. Ja, wat is het belangrijk te weten, dat we in Schoorl een goede en ge zonde middenstand hebben. SCHOORL/BERGEN - Initiatiefne mer tot bundeling van de sportbe- langen in Schoorl het raadslid Han Meijer staat bijzonder positief tegen over de sporthalplannen van de werkgroep-Hamstra. In beginsel zijn er mogelijkheden tot samenwerking tussen de beide gemeenten. Wellicht zou de exploitatie van zo'n sporthal door een intergemeentelijke sportstichting kunnen worden ver zorgd. Daartoe is het nodig dat beide gemeenten iets van hun autonomie afgeven. In Schoorl is nog geen sportraad, in Bergen een slecht func tionerende. In het rapport-Hamstra wordt voor bijgegaan aan die samenwerking, die mogelijk met Koedijk uitgebreid zou kunnen worden. Schoorl had toch al een sporthal. Dat is waar. Maar de gecombineerde gebruiksmogelijk heid (sporthal-toeristenkerk) staat een verdere uitbouw van de onge twijfeld tot bloei gekomen Schoorlse zaalsport in de weg. „De Sporthal is overbezet," zegt Han Meijer. Zaal handbal en zaalvoetbal bijvoorbeeld kunnen niet meer aan bod komen. Ook de onlangs opgerichte korfbal vereniging kon geen gebruik maken van de sporthal. Het is daarom niet onlogisch dat Han Meijer een warm voorstander is van een gecombineerd gebruik. Het bloeiende zaalsportleven in Schoorl zou een stimulans voor Ber gen kunnen zijn. Daar betekent de zaalsport nog niet veel. Secretaresse: Mevrouw M. Kroon-van der Oord Heereweg 334 'INDUS Q Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Ondergetekende zou gaarne een ant woord ontvangen op de volgende vragen 1. Is het college van B en W niet van mening, dat de richtlijnen met betrekking tot de toepassing van de woonruimtewet 1947, zoals die in de ministriële brief van 23 december worden aangegeven, de gemeente Bergen voor grote moeilijkheden plaatst? 2. Willen burgemeester en wethou ders kenbaar maken, in welk opzicht de nieuwe regeling slechter is dan de tot nu toe geldende? 3. Is het college bereid op grond daarvan bij de minister tegen dit besluit protest aan te tekenen en hem te verzoeken öf dit besluit in te trekken, èf aan de gemeente op grond van artikel 3 van het besluit, het bepaalde in art. 1 van het be sluit voor onze gemeente buiten wer king te stellen? L. Schuil, gemeenteraadslid voor de P.S.P. Blaasmuziekafdeling Directeur: O. Bootsma Aan de jongeren van 11 jaar en ouder. Wie graag een blaasinstrument wil leren bespelen om na enige tijd te kunnen musiceren in Bergens har monie of Schoorls fanfare, kan hier toe een opleiding volgen, die zal worden verzorgd door de Volksmu ziekschool Bergen/Schoorl. In nauwe samenwerking met onze plaatselijke orkesten is deze oplei ding tot stand gekomen om leerlin gen de gelegenheid te geven van gespecialiseerde muziekleraren on derricht te ontvangen. Dit onder richt kan worden gegeven aan hen die lid worden van Bergens harmo nie of Schoorls fanfare. Men krijgt dan een instrument in bruikleen. Men kan zich als jeugdlid en leer ling melden door aangehecht for mulier in te vullen en te bezorgen bij mevrouw E. Smit-Schotten, Dr. v. Peltlaan 48, Bergen of bij de heer O. Bootsma,Dr. Heringalaan 13 te Schoorl. Het lesgeld bedraagt f 8,- per maand en wordt eens per drie maanden bij vooruitbetaling voldaan. De cursus is pas begonnen met we kelijks een uur theoretisch onder richt; na enkele weken zal met het instrumentaal onderwijs worden be gonnen. Docenten: R. v. d. Heide, hobo; N. Krijgsman, theorie - klein koper mej. B. v. Herwijnen, fluit; Alb. Mei lof, fluit; J. Pustjens, slagwerk; J. Schuurman Hess, klarinet, saxofoon; C. Schrijvershof, trompet; O. Veld kamp, trombone, tuba. Dit traditionele verbrandingsfeest werd tot nu toe altijd bij de velden van de voetbalvereniging Schoorl ge houden. De Oranjevereniging hield een oogje in het zeil. De voetbalvereniging heeft echter zo'n overlast van het afval dat in deze maanden daar wordt gedeponeerd, dat zij er van af wil zien. Dus geen tuinafval, pa pier etc. meer storten. ZONDAG 1 FEBRUARI BERGEN GEREFORMEERDE KERK 10.00 en 19.00 uur: Dr. P. J. Richel te Heemstede. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 en 12.15 uur. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. Schoorl 10.00 uur: Ds. J. W. v. Koo- ten, Amsterdam. Bediening H. Doop. Medewerking door een meisjeskoor. R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 - 11.00 en 19.00 uur. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. A. J. van der Sluis. REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. J. J. v. Hille. Maandagavond 26 jan. vergaderde de Vr, Gr. voor het eerst dit jaar. Voor ons sprak en toonde dia's, mej. T. Oosterbaan, instructrice van het C.B.T.B. Zij bracht een beeldige col lectie mutsen mee van de meeste klederdrachten in Nederland. Al met al een zeer interessante en fijne avond. Aan de Doopdienst van a.s. zondag in de Hervormde kerk van Schoorl zal medewerking worden verleend door het meisjeskoor van de Dam rakkertjes o.l.v. Hans de Jong. Zij zullen o.a. werkjes zingen wan Jacob Gallus en Gabriël Fauré. - V' v.i-- V .'".jV* -t" - v' y ..-v V.-- Mevr. D. K.-M. uit Bergen aan Zee schreef mij een lange brief, dank u zeer mevrouw K. Als ik me goed herinner heb ik u wel eens op de publieke tribune in de raadszaal ge zien (en gehoord). U woont hier al 21 jaar, u vindt Bergen een heerlijk dorp, maar ook een gek dorp, waar je zelf ook een beetje gek moet zijn om je senang te voelen en waar je het zonder gevoel voor humor niet redt. Het doet u bijzonder genoegen dat de Duinstreek in deze nieuwe rubriek meer aandacht aan dat gek ke dorp gaat besteden, ik hoop, dat mijn lezers dat ook doen en uw voorbeeld zullen volgen door mijn corresjondentievrienden en -vrien dinnen te worden. Hoe meer brieven hoe fijner. U vraagt me, mevrouw K., ook wat aandacht aan Bergen aan Zee te besteden. Och mevrouw, dat doe ik al vele jaren. Volgens u laat de leef baarheid - (rot modewoord)) in on ze badplaats te wensen over, intus sen hebt u het er dan toch maar 21 jaar uitgehouden. U vestigt mijn aandacht op de nieuwe wegen in Transvaal, terwijl straten en pleinen schreeuwen om verbetering. Als het flink geregend heeft, kan je alleen nog maar met hoge kaplaarzen de VVV bereiken. Ik weet niet mevr. K., of die water overlast bij regenval iets te maken heeft met de riolering, die er niet is, maar dat onze badplaats die al meer dan 60 jaar bestaat en bekend is tot ver in het buitenland, nog steeds verstoken is van riolering - toch een van de meest primaire zegeningen van onze moderne beschaving, is iets, waarop wij niet genoeg de aan dacht kunnen vestigen. Wordt het geluid van Bergen aan Zee in de raadszaal dan alleen maar op de publieke tribune gehoofd? Mevrouw K. uit één van de negen Nessen schrijft mij, dat zij bij het le zen van mijn stukje over de Ber gense Harmonie en ex-wethouder Verstegen onmiddellijk haar harp uit de kast heeft gehaald en weer driftig is gaan oefenen. Zij wil hoogst-persoonlijk in Westzaan een aubade gaan brengen aan de heer Verstegen. Zij vraagt welk nummer zij het best kan spelen. Mijn ant woord: Het zal je kind maar wezen! De heer v. d. B., woonachtig aan een van de vele lanen die ons dorp rijk is, schijnt niet te beseffen waarover ik het heb, als ik schrijf over de slechte of helemaal ontbrekende wachthuisjes bij de bushaltes. Hij schrijft: Wat een flauwekul. Ik trek altijd dik ondergoed aan en ik heb het nooit koud. Als iedereen eens wat dikker ondergoed aantrok, zou niemand het koud hebben. Dan kun nen we een hoop onzinnige uitga ven besparen, want zo'n wachthuisje is duur. Da's natuurlijk wel waar, maar als ik zo iets lees, krijg ik danig De Pee in! Mejuffrouw Ria de V. Wilt u mij zo spoedig mogelijk uw adres geven. Dan kom ik persoonlijk even bij u langs. De heer Fr. C. Nee vriend, deze toer kun je niet maken. Ik ben nog nooit in Bruinvermaak geweest. Ik wil best aannemen, dat je een aardige knul bent, maar ik houd het maar bij Ria. Hebt u 't ook gelezen? Dat politiek café in de 13 Balken van Arie Boe kei in Alkmaar, was de eerste avon den al een eclatant succes. Zou ik in Bergen ook wel willen hebben, cafés zijn er genoeg en politiek is er hier ook genoeg met negen raadsfracties en nog twee plaatselijke groeperin gen in oprichting. Laatst dacht ik, dat het 'Wapen van Bergen' ons po litiek café was, want daar verga derden die twee nieuwe groeperin gen eens op dezelfde avond, zij het helaas gescheiden in chambres sé- parés (separees). Ik denk dat gast heer van Campenhout zijn 'Wapen' wel een avondje in de week wil re serveren voor zo'n politiek café, zo tegen de verkiezingen zal er heus wel stof tot praten zijn, vooral als het spraakwater in de vorm van het weer beste bier of een glaasje nog geestrijker vocht rijkelijk gaat stro men. Dan kunnen de voormannen van de politieke partijen, zoals die in de raad vertegenwoordigd zijn en de pioniers van de nieuwe groepe ringen de degens eens met elkaar kruisen, of met andere belangstel lenden in de politiek. Bijvoorbeeld over de vraag of de suggesties, on langs door Frans Otten in dit blad gelanceerd aan het adres van Idee '69, wel zo absurd is als die '69-ers in hun repliek het stelden. U weet toch nog wel waar dit over ging. Een ultimatum aan de kiezers: geef ons (Idee '69) een werkbare meer derheid in de raad, zo niet - dan doen wij niet mee, omdat er dan toch niets verandert. Mij dunkt, daar zou een dikke boom over zijn op te zetten. Zoals over de vraag of de raad nu juist uit fracties van lan delijke politieke partijen moet be staan. En misschien heeft zo'n dis cussie in een politiek café wel tot gevolg, dat verschillende groepe ringen zich bij Idee '69 gaan aan sluiten, om dat politieke ideaal van een werkbare meerderheid te berei ken. Wie neemt het initiatief voor zo'n politiek café? Het hoeft voor mij niet per se het 'Wapen van Ber gen' te zijn, misschien wil Arie Boe kei zijn Horse Shoe Bar in de Jan Oldenburglaan er wel een avond voor beschikbaar stellen. Renbaanlaan: DE RUITERpad. Joop Zeldenthuis. Zon? O jéé! Trouwen: De BLOMmetjes buiten zetten. Joop Uit- en -in het raadhuis. PSP: SCHUILhokje spelen. KROON-hausen. Eind vorige week richtte de nieuwe kiesvereniging Idee '69 zich met een manifest tot alle kiezers in Bergen, u moet ook een exemplaar in de bus gekregen hebben, zo niet: het secre tariaat is Margrietlaan 13. Onder NB op het invulformulier lees ik dat overeenkomstig de door Idee '69 vastgestelde verkiezingsprocedure kandidaten voor de gemeenteraad alleen gekozen kunnen worden uit de leden van de werkgroepen van Idee '69. Op de eerste plaats ben ik van mening, dat een verkiezingspro cedure niet kan worden vastgesteld door een voorlopig actie-comité, maar vastgesteld moet worden door een ledenvergadering - in casu de ledenvergadering van de nieuwe kiesvereniging. Tweedens lijkt me deze procedure niet te rijmen met de tot alle kiezers gerichte mede deling, dat Idee '69 de kiezers wil la ten deelnemen aan het stellen van kandidaten. Hun keuze zou wel eens beperkt kunnen zijn, als zij alleen de keuze hadden uit de leden van de zeven werkgroepen. Ik stel me voor, dat daarin lieden gaan zitten, die o zo dolgraag raadslid willen worden, en dat zijn niet altijd de door de kiezers gewenste personen. Het is nu eenmaal zo, die zo graag willen, motten we niet, en die we wel graag willen - als raadslid - die voelen d'r niks voor. De Wortel uit Kranenburgh is Ans. Bergen gaat vooruit, vrienden. Daar helpt geen moedertjelief aan. Kijk nou maar eens even naar het Vrouwtje van 't Duin. Wekenlang heb ik gedacht, dat doldrieste ski- fans hun beenbrekende hobby uit leefden op de ski-baan, want tot laat in de koude avond zag ik tien tallen auto's staan op de parkeer plaats van Duinvermaak. Dat bleek trouwens nog waar ook. Toch werd ik toen even wantrou wend. Ik begreep namelijk niet, dat skiën zo'n verbroederende bezigheid was, want in het duister onder de bomen bespeurde ik niet alleen lief gearmde meisjes maar ook intiem ineengestrengelde heren. Weliswaar zéér nauw in het pak gestoken, zo dat hun ronde billetjes kernachtig de wereld instaken, maar dat kon natuurlijk het moderne ski-pak zijn. Die verwarring is - gelukkig - nu uit de wereld geholpen. De bedoelde heren, zowel als de eerder genoemde meisjes, zijn daar niet om te skiën. Het Vrouwtje van 't Duin herbergt in haar altijd ruime en ontvanke lijke schoot een etablissement, waar homofielen elkaar broederlijk en ge- zusterlijk ontmoeten. Geheim agent Theunis, altijd daar waar iets nieuws te ontdekken valt, is daar éénmaal binnengedrongen en moest toen vaststellen dat de Ber gense VVV weer een nieuwe attrak- tie te bieden heeft aan onze toeris ten. Een nieuwe kleurenfolder is reeds in druk en zal spoedig van de persen rollen: alles in 't BRUIN. De heer Jellema zou ik willen adviseren een leerzame avond te organiseren: een lezing met lichtbeelden met als motto: Er komt een vriend van avond. Nog een bewijs dat Bergen met zijn tijd meegaat, het gaat ditmaal over een gelegenheid, die je in je dooie eentje kunt bezoeken, öf met ten hoogste nog drie personen, al dan niet van beiderlei kunne. Ik heb het altijd al als een manko gevoeld dat er in ons veelzijdige Bergen geen Sauna was. Die ontbrak ons nog - tot voor kort. Gelijk met een mani fest van Idee '69 - doch geheel los van elkaar - ontving ik een circu laire van God mag weten wie; maar het ging over de eerste Bergense sauna, rechtstreeks uit Finland ge ïmporteerd. Uit de aanbeveling de volgende ci taten: de volmaakte huidverzorger; roept gezonde neurologische reacties op; maakt stijve spieren los; stimu leert de bloedsomloop en geeft weer kracht. Omdat zelfs een genie de sensatie van een saunabad niet on der woorden kan brengen (ik waan me geen genie hoor), moet ik hier mee stoppen. Je moet een sauna nu eenmaal zelf beleven om aan de weet te komen wat het is? Ik ga er op een vrije achtermiddag vast eens heen; kost me drie kna ken. Tenzij er iemand met Dirk Duin mee wil - ongeacht de kunne - dat is dan voordeliger; met z'n twee- en zes gulden de man of man en vrouw; met z'n vieren - community sauna - twee knaken p.p. Dus an ders dan in Bruinvermaak of het politiek café; daar ben je met z'n tweeën, drieën of vieren duurder uit dan alleen; en dan komen nog alleen maar de mondspieren los. Als de toneelvereniging St. Jan nou eens Rooie Sien zou gaan spelen, waar halen ze dan in vredesnaam die Rooie Sien vandaan? De Bee-Bees (de Bergense Behoud- zuchtigen, waartoe ik mezelf ook re ken), kunnen niet voorkomen, dat Bergen machtig wordt opgesloten in de vaart der volkeren. De sympto men zijn allang waarneembaar. Reeds eerder sloop ik rond de ruï ne om daar te zien, hoe de horecaf men lange vingers beslag legde op een aantal panden, waarin tot dan toe een grote verscheidenheid van kleine bedrijven langzaam bezig was af te sterven. Nauwelijks raakte zo'n pand leeg of van alle kanten stoven de bierspuiters er gulzig op af - want een toeristencentrum is een goudmijn voor brouwerijen. En het duurde niet lang meer of het orgel van de Ruïnekerk kon nog maar moeizaam oppompen tegen de juke boxen in de bars, eethuisjes en ijs- tenten rondom dit historisch monu ment. Toegegeven: het gemeentebestuur is er ook van geschrokken. Het zond haastig een vliegtuig de lucht in om vanuit deze hemelse ruimte foto's te nemen van Bergens dorpcentrum, zodat aan de hand van die foto's een bestemmingsplan kon worden opge steld. Zodoende kon tenminste het pand van De Wijs en Broers nog worden gered, want anders zou ook daarin onverbiddelijk een snackbar terecht zijn gekomen. Intussen is Chez Albert, intiem Mekka voor fijnproevers, met een prachtige vonkenregen in zijn eigen as weggezonken. Een triest gebeu ren, want in Bergen is wel het een en ander aan te wijzen, dat beter had kunnen verbranden, dan deze oude en sfeervolle boerderij. Paler- Mo staat bij mij persoonlijk boven aan de lijst. Maar ik ben geen pyro maan. Helaas, misschien. Het zal dus nog wel even blijven bestaan. Toch was de brand van Chez Al- bert een uniek gebeuren. Het was ronduit een zeldzaam brandje, waar tegen de Bergense brandweer (ge lukkig?) niet opgewassen bleek. De vreugde onder de vele toeschouwers was dan ook groot, toen zij zagen, hoe onbenullig zo'n straaltje water eigenlijk is en hoe een prachtige vonkenregen in de richting van de panden rondom de Ruïne dreef. Ja wel, wij zijn toch pyromanen. Ieder een riep wel: „Oh, was verschrik kelijk!" (en dat was het ook!), maar niemand liet zich dit wellustig vuurtje ontgaan. Chez Albert, kortelingsop de mo numentenlijst geplaatst, zal - zo meldt mijn geheime agent mij - weer worden opgebouwd. Het zal me niet verbazen als aannemer Kroon en uitvoerder Wittebrood zich hier mee zullen belasten. Want die la ten de heer Bril geen Blauwtje lo pen. Geheim agent Theunis zond mij de al even geheime nota over de ver deling van Kranenburgh. Gezien het feit, dat de gemeenteraad nog steeds op deze nota zit te wachten, is dit dus een ongekende primeur. Uit deze nota citeer ik: Zolderverdieping: slaapkamer Ans Wortel. Ie verdieping: woonkamer Ans Wor tel. Toiletten le verdieping: Ans Wor tel. Parterre: Atelier Ans Wortel. Kelder: Ans Wortel zelf. Nog geen brief uit Westzaan voor de Bergense Harmonie aangekomen.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1