Nieuws van het koude politieke front in Bergen weekblad Jacht op een Brandmelding Bergen nr. 2626 Brandmelding Schoorl nr. 1381 Er moeten nog wat for mulieren van T. en O. komen Pachters in Bergermeer bedreigd Voorlichting over tuin Fotogroep Bergen een feit Nederlandse Christen vrouwenbond nam af scheid presidente Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Onvolmaakte ideeën Duinvermaak Ned. Bond van Platte landsvrouwen afdeling Bergen Nieuws van de Westfriese Flora 'Lenteflora-Haarlem' 1970 gaat door Burgerlijke Stand Bergen Dia's over oud en nieuw Bergen VVV-folder BERGEN Het politieke leven in Bergen begint met de verkiezingen in zicht op te bruisen. Alle concen tratieverschijnselen ten spijt ziet het ernaar uit, dat een record aantal partijen, groeperingen en andere splinters aan de gemeenteraadsver kiezingen gaat deelnemen. Idee '69 is herboren uit de concen tratie-perikelen gekomen. Alle deel nemende partijen en personen zei den ja (D '66-mevrouw Zeiler en haar dissidente Middenblokkers en de dames van de kring Broekman- Vriesman). Idee '69 met als voor naamste krachten D '66 en de heer Hamstra - hij zou een goede wet houder zijn - gaat wat de richtlijnen betreft op de D '66-toer en wil iedereen laten meedenken over haar ontwerp-verkiezingsprogramma. Daarom worden in maart en april in Bergen-centrum, Tuin- en Oost dorp en Bergen aan Zee hearings gehouden. Het nieuwe, maar toch zo oude gezicht in de Bergense dorpspoli tiek is Bergens Belang, een groep verontruste Bergense heren rondom Piet Beyneveld, meer bekend in ge schrift dan in woord. Bergens Be lang is nog een voorlopig werk comité, dat bestaat uit de heren P. C. Briefjes (al eens raadslid voor de PvdA), D. de Bood, W. Aker boom jr., G. R. Monsees, P. Beyne veld en J. de Leeuw. De groep wil de doelstellingen van Nieuw Bergen politiseren. Bergens Belang staat boven de par tijen, aldus opperhoofd P. Beyne veld. Bergens Belang wenst een ef fectief natuurbeschermingsbeleid om te voorkomen dat 'de Heerlijkheid een pretcentrum wordt. Voor de on dergang behouden, stellen de ze redders in de nood. Veront waardigd zijn zij over de ordever storingen, die volgens hen regel matig na het middernachtelijk uur in het centrum plaatsvinden. Vol gens sommigen van BB gaan de kroegen ook veel te laat dicht. Over het 'stationeren' van condoom automaten in enkele etablissemen ten werd niets gezegd. Nieuw Bergen wil zich niet, zo heet dat dan in de politiek, encanailleren met Bergens Belang. Nieuw Bergen is een niet-politieke organisatie en wenst zich niet te binden aan welke politieke groepering dan ook. Het Middenblok is tragisch in dui gen gevallen. Slechts de heer Din- kelberg blijft als rots in de bran ding van zijn hemelbed af de poli tiek volgen. Zijn hoge leeftijd is geen bezwaar, volgens hem dan, om nog eens voor vier jaar proberen bij te tekenen. De Partij van de Arbeid maakt zich op om de kandidatenlijst samen te stellen. Dat zal wel een heel kar wei worden. Getipt worden partij voorzitter Cees Korver, architect Andre Tomsen en raadslid Truus de Poter. De VVD heeft zich voor een paar maanden versterkt met W. Franck, die wethouder Fred. Verstegen op volgt. De heer Schuil van de PSP heeft een jaar geleden al verklaard weer terug te willen komen. Er zijn echter wat PSP-jongeren die staan te dringen voor een plaatsje op de lijst. Een haalbare dan. Van de confessionele groeperingen weinig nieuws. PCG-er mr. Sluis is dan wel wethouder geworden, maar heeft desondanks verklaart de vol gende zittingsperiode niet meer bij te willen wonen. In de KVP is het uiterlijk rustig, maar dat is schijn. Er doemen zo nu en dan geruchten op van een machtsstrijd. Maar het blijft een beetje ondoorzichtig. De twee Boeren in de raad heb ben zich broederlijk verenigd. Ze zitten weer naast elkaar. Dat was dan een goed begin in het gelukkige nieuwjaar. BERGEN De werkgroep Tuin- en Oostdorp heeft van de zeshonderd vijftig in deze Bergense wijk uitge zette enquêteformulieren er zo'n 100 terug ontvangen. Dat is eigenlijk te weinig. Nu waren bij het ophalen van deze formulieren verschillende mensen niet thuis aanwezig, zodat verscheidene enquêteformulieren in de mist zijn blijven hangen. Degene die nog zo'n enquêteformulier thuis hebben en hem ingevuld willen inle veren kunnen dit doen bij de heer De Beurs, Graadt van Roggenweg 27 of bij de heer Sijpheer, Tuindorp- weg 3. De werkgroep Tuin- en Oostdorp heeft deze enquete uitgeschreven om de mening van de wijkbewoners te vragen over het clubgebouw van de buurt- en speeltuinvereniging Tuin en Oostdorp. De werkgroep is van mening, dat het clubgebouw een so ciale functie kan vervullen binnen de Tuin- en Oostdorpgemeenschap. Men wilde echter niet alleen beslis sen en ging van de idee uit dat je om de behoeften die in de wijk be staan te peilen ook die behoefte moet leren kennen. Het is de bedoeling dat na het uit werken van de gegevens die de en quete verschaft, een hearing zal wor den gehouden, waarop de conclusies ter discussie worden gesteld. BERGEN Het gemeentebestuur van Bergen en de plattelandsorgani saties gaan bij de behartiging van de belangen van de pachters in de Bergermeer bij het voormalige vlieg veld samenwerken. Als we stappen gaan ondernemen bij het ministe rie van landbouw zullen we dat ge zamenlijk doen, aldus burgemeester L. J. de Ruiter. Het Bergense college van B en W hoopt binnenkort van Gedeputeerde Staten meer te weten te kbmen over de voornemens van het ministerie van Defensie om het huidige mu nitie-depot uit te breiden. Die uit breiding kost verschillende pachters hun bestaan. Het rijk heeft daarom de pachtovereenkomst zo willen ver anderen, dat de overeenkomst niet meer zoals gewoonlijk eenmaal per vijf jaar maar eenmaal per jaar kan worden opgezegd. Door deze plan nen zouden zo'n tien tot twaalf pachters in de Bergermeer brode loos worden gemaakt. BERGEN De afdeling Bergen van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert in de maand maart een serie tuin- voorlichtingsavonden. Deze worden op 9, 16 en 23 maart in het T. en O-gebouw aan de Kogendijk en op 13, 20 en 27 maart in Het Kompas, het voormalige Rehoboth-gebouw aan de Dr. v. Peltlaan. Het cursus geld voor leden bedraagt drie gul den. Niet-leden betalen 4,50. Na een geslaagde discussie-avond, omtrent de noodzaak van een foto club in Bergen, werd door een 20-tal amateurfotografen besloten een fo togroep op te richten. De oprichtingsbijeenkomst werd ge houden op 28 januari in hotel-res taurant 'De Brink' te Bergen, en bij gewoond door de heer P. Bosman, consul van de Bond van Nederlandse Amateurfotografen Verenigingen voor het rayon Noordholland Noord, die gaarne bereid was de club ad viezen te verstrekken. Nadere in lichtingen kunnen verkregen worden bij de heer D. Mesman, Ereprijsweg 8, Bergen, telefoon (02208) 4485. Onze presidente gedurende de afge lopen acht jaren, mevrouw J. Frans- Ekkel, heeft onze afdeling zeer be kwaam geleid. Volgens ons huis houdelijke reglement komt na die periode het afscheid, dat j.l. 27 ja nuari was en wij op feestelijke wijze hebben gevierd; niet, omdat wij blij waren met het vertrek van mevr. Frans als onze presidente, maar om dat zij het presidentschap al die tijd voortreffelijk heeft vervuld. Enkele leden hebben bijzonder aardige sa menspraken op rijm gehouden, die een overzicht gaven van gebeurte nissen op velerlei gebied van 1962 tot 1970. De leden schonken mevr. Frans ten afscheid een koffiezetap paraat en mevr. Frans, die bij al haar drukke werk thuis en in het openbaar, nog kans ziet te hand werken, en hoe!, gaf al haar be stuursleden een kruissteek-wand versiering. Een schellekoord, door mevr. Frans prachtig in kruissteek geborduurd met Chinese voorstel lingen, lag nog steeds te wachten om te worden ingelijst. Dit laatste hebben de leden als verrassing voor haar scheidende presidente laten doen. Van de Gereformeerde Vrou wenvereniging en van de Hervormde Vrouwengroep van de Ruïnekerk waren vertegenwoordigsters uitge nodigd en gekomen; ook deze da mes bedachten mevr. Frans met bloemen en cadeaus. Het was al met al een gezellige avond. De volgende bijeenkomst, die wij op dinsdag 24 februari a.s. hopen te houden, zal onder leiding staan van onze nieuwe presidente, mevr. N. C. Bustraan-van der Brugge. Die avond zal dokter A. J. v. Leusen, arts te Velsen-Zuid, die voor velen door de radio geen onbekende meer is, voor ons een lezing houden over 'Ouder worden en gelukkig zijn'. Dit is een onderwerp, waarmee wij of te maken hebben of te zijner tijd hopen te krijgen. Graag brengen wij deze avond onder uw aandacht. Als u be langstelling hebt, dames, komt u dan eens kennismaken op een van onze avonden. Informaties over tijd en plaats zullen wij u heel graag ge ven, als u onze secretaresse opbelt: (02208) 2578. 2e BLAD DONDERDAG 5 FEBRUARI DE DUINSTREEK aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd Wij hebben dezer dagen kennis kun nen nemen van een uitgebreid pro- pagandabiljet van Idee '69. Wat daar in wordt opgesomd is slechts een deel van wat eerder in een zeer uitvoerig manifest is opgesomd. De samenstellers daarvan lijken mij be studeerde en capabele bestuurders te zijn en mij dunkt dat zij dan toch in elk geval boven aan een lijst be horen te staan. Zij moeten dan ook de uitvoering van hun ideeën dur ven te aanvaarden en blijk geven hoe zij krachtens hun levenserva ring alles veel beter kunnen dan het huidige gemeentebestuur. Wie zijn zij? Doen zij dit niet dan vluch ten zij voor de verantwoordelijkheid door te stellen dat wie de meeste stemmen verwerven dit moeten doen. En als dat nu mensen zijn die aan dat grote manifest geen ander deel hebben dan als jaknikkers te fungeren, aldus loerende op en zich uitslovende voor een raadszetel, waar blijven onze ideeënmakers dan? In de nu verspreide circulaire staat ook dat men de versplintering in een raad wil tegen gaan, doch kon digt tegelijk zichzelf als 10e partij aan. Hoe en wie verklaart dit al lemaal? Ook wordt gezegd dat de tegenwoor dige raad het niet goed doet. We hadden erg graag gelezen waaruit dat blijkt en hoe men het zelf beter zou hebben gedaan. Bergen, J. S. In de rubriek 'Bij ons in Bergen' schreef ik verleden week een stukje over de homofielenbar in Duinver maak. In een visioen zag ik toen niet alleen meisjes maar ook jon gens innig gearmd rondom deze uit spanning schuifelen. Bijna iedereen zal toén al wel hebben begrepen, dat deze omarming geboren was uit een zoete ironie. B(jna iedereen, zeg ik, want het schijnt dat de beschrijving van dit bedacht tafereel de eer en goede naam van Het Vrouwtje van 't Duin aantast. Ik haast mij dus te verklaren, dat ik in de avonduren rondom Duinvermaak weliswaar mensen heb aangetroffen, maar dat ik ze nimmer gearmd heb zien lopen, zodat vooral niemand hoeft te den zen een kunst is, die lang niet bar de openbare zedelijkheid in ge vaar brengt. Triest is alleen, dat le zen een kunst ies, die lang niet iedereen onder de knie schijnt te hebben. Vandaar dit bericht. Dirk Duin Om kwart voor acht heette mevrouw Grootes de dames en enkele heren welkom. Nadat mevr. Gorter de no tulen had gelezen, werd de aandacht gevraagd voor de heer Roozeboom, rechercheur bij de politie te Hilver sum. Hij begon met te zeggen, dat een politieman meestal de donkere zij de van de maatschappij te zien kreeg, maar dat de humor geluk kig niet ontbrak. Wanneer hij door zijn betoog er in mocht slagen wat meer begrip voor zijn boeiende be roep te kweken, zou hij tevreden zijn. Er is tegenwoordig veel verzet, de taak van de politie is, dit in goede banen te leiden. De opleiding is ver anderd en verzwaard. Hij wees op het zeer moderne opleidings insti tuut in Wolfheze, op de verkeers school in Zandvoort, het studiecen trum in Heelsum. Waarom is er bij de jeugd zo weinig animo voor dit beroep? Er zijn veel ouderen, die spoedig met pensioen gaan, in Hil versum een derde deel binnen de komende 5 jaar. Aanvulling is drin gend nodig. Is er te veel kritiek, houdt het lopen in uniform ze te gen, wordt er te veel geëist? Goed betaald wordt het wel. De heer Roozenboom besprak ver schillende taken van de politie: Eerst het verkeer met z'n 3000 do den per jaar en 55000 zwaar gewon den. Dan het vreemdelingenpro bleem, gastarbeiders die gecontro leerd, soms uitgewezen moeten wor den. Het toezicht op Horeca-bedrij- ven, waar zoveel jongeren in aan raking komen met allerlei mensen. Diefstal, moorden, noem maar op. De jeugd heeft nog de meeste animo voor het beroep van rechercheur. Voor men echter een goed recher cheur is, moet men na 'n opleiding van een jaar of 7 bij de politie nog wel een jaar of 5 praktijk hebben en lang niet iedereen kan het. Ook vertelde de heer Roozenboom nog over speurhonden, die ook een zware opleiding krijgen. Na de pauze werden nog vele vragen beantwoord en toen dankte de voorz. de spreker voor zijn boeiende voor dracht en vertrok de heer Roozen boom. De dames behandelden hierna nog enige huish. zaken in verband met de a.s. jaarvergadering op 26 februari en het provinciaal jubileum op 14 april en gingen toen huis waarts. manuscript Ondanks het ellendige van zijn situatie, verkneukelde Flip zich in stilte over de reactie, die het bandje zou veroorzaken. Ik hoop, dat ze hem goed hard zetten, dan schrikken ze zich een aap. De bandrecorder kwam. Het bandje werd er in gezet en de stekker in een stopcontact gestoken. Even was het gespannen stil. Toen vervulde een kakofonie van geluiden het kleine ver trek. Slechts enkele ogenblikken, want iemand draaide de knop zachter. Gedurende een paar minuten luisterde iedereen naar het geluid, dat er uit kwam, maar een oningewijde zou er niet veel van terecht brengen, als hij er een definitie van moest geven. Het drietal snapte er in ieder geval niet veel van. De lange boog zich over het bureau. 'Wat betekent dat, Spetel?' Flip werd langzamerhand nijdig. Hoewel hij aanvankelijk wel even bang was geweest, kreeg hij zijn zelfvertrouwen terug. Ik kan hoogstens een pak slaag krijgen, overwoog hij. Ze zullen met wat ze gevonden hebben, toch niet tevreden zijn, dus ben ik nog niet van ze af. 'Daar snap jij toch niets van, rover hoofdman. Daar moet je hersens voor hebben en die bezit jij nu eenmaal niet.' Even leek het of de lange in woede zou uitbarsten, maar hij beheerste zich wonderwel. Er kwam een valse lach op zijn gezicht, toen hij zich tot de anderen wendde: 'Hij heeft wel humor, niet? Altijd gedacht, dat uitgevers zulke lollige lui waren. Dat zal hun vak wel meebrengen.' Maar de lach op zijn gezicht bevroor, toen hij om het bureau heen liep en Spetel een harde slag in het gezicht gaf. Zijn stem klonk zacht, maar was geladen met dreiging, toen hij nog eens vroeg: 'Wat hebben die geluiden te betekenen, Spetel?' 'Daar mag je binnenkort een paar jaar over piekeren, als ze je opgesloten hebben in de bak, hufter. Je kunt me slaan zoveel je wilt, maar van mij kom je niets te weten.' 'Zet dat ding maar af', beval de lange, zich oprichtend. 'We nemen dat bandje mee en zullen hem nog wel eens helemaal afluisteren. En die papieren?' 'Zo te zien zijn het inderdaad enkele bladzijden van het manuskript. Van wat ik gelezen heb, komt het wel neer op de belevenissen van een sekretaresse'. 'Hoeveel vellen zijn het?' 'O, niet veel. Een stuk of acht verschillende. Met doorslagen'. De lange wenkte met zijn hoofd. 'Haal de tent maar onderste boven. Misschien vinden we ditmaal wel wat. Maar doe eerst die buitendeur op slot. We kunnen het wel alleen af.' Toen de twee anderen vertrokken waren, ging de lange op de hoek van het schrijfbureau zitten, een sigaret opstekend. Hij keek zijn slachtoffer enige tijd aan. 'Je bent een stommeling, Spetel. Dacht jij het klaar te spelen om in je dooie eentje de strijd aan te binden tegen een aantal kopstukken in onze stad? Als dat zo is, ben je een grote ezel. Man, je bent in elk op zicht kapot, nog vóór je boek op de markt is. Wat ben jij? Wat heb jij? Hij wees met een breed gebaar in het rond. 'Nou? De opkoper heeft nog geen drie tientjes voor die hele rommel over. Waar haal je het lef vandaan om een boek uit te geven? En het kapitaal? Man, ze hebben een beetje in je verleden gesnuffeld. Je bent altijd een mislukkeling geweest, een kever.' Hij lachte vals. 'Eigenlijk snap ik nog niet, waarom ze zo benauwd voor je zijn geworden. Want als ik het moet zeggen, geloof ik, dat dat boek nooit uit zal komen. Hoe wil je dat financieren, meneer de uitgever? De politie heeft al eens een waarschuwing over je gepubliceerd. Je hoort het, we zijn al aardig wat van je te weten gekomen. Nu ja, ik heb mijn op dracht en die voer ik uit. Voor de rest zal het me een zorg zijn. kom met dat manuscript op de proppen, stuk ongeluk, dan krijg je er nog geld voor ook. Zulke idioten zijn het. Mij zou het geen rooie cent waard zijn, maar allade heren zijn breed van gedachten en huldigen het standpunt: voor wat hoort wat. Ieder zijn meug. Vijfduizend pegularissen voor jou, geluksvogel, jantje-kontantje in je gore handje. Ik wed, dat je nog nooit van je leven zoveel geld bij elkaar hebt gezien.' Hij klopte op zijn binnenzak. 'Hier zitten ze, grapjas. Kom op met de hele bubs en het geld is voor jou en je hebt nooit meer van iemand last. Nou, waar kunnen we het vinden?' „In de kluis van de Amro-bank," fantaseerde Flip rustig, hoe wel hij een hevige hoofdpijn aan de klap op zijn gezicht had overgehouden. De man hield zijn hand op. „De sleutels." „Heb je niks aan. De afspraak is gemaakt, dat alleen ik zelf de kluis kan openen. In het bijzijn van een bankemployé na tuurlijk. Zodra een vreemde met de sleutels komt, slaan ze alarm. Dat hebben we overeengekomen." Hoe haal ik al die onzin bij elkaar, dacht hij. De lange keek hem enige tijd aan. „Ik geloof er geen barst van." „Moet je Velpon nemen," troefde Flip nijdig. De lange begon langzaam te lachen. „Je behoudt je gevoel voor humor. Verdraaid, sufferd, als ik je niet op de een of andere manier mag. Je bent harder als ik gedacht had. Kom met die banksleutel voor de dag en ik zal je kluisverhaaltje geloven." Flip diepte de Lips-sleutel van zijn voordeur te voorschijn, hem op het bureaublad leggend. De man nam hem op, bekeek hem enige tijd en legde hem toen hoofdschuddend weer neer. „Mij neem je niet, broer. Ik zit lang genoeg in het vak om te weten dat de sleutel van een bankkluis je er wat anders uitziet. Een handige smid maakt dat ding in een half uur na, maar met een kluissleutel heeft hij een halve week werk en dan past-ie in negen van de tien gevallen nog niet. Je probeert me te overbluffen, vriend, maar dat zal je niet lukken." Het tweetal kwam terug. „Niks te vinden, alleen maar rom mel. Dezelfde vellen met cijfers als de vorige keer." De lange nam enkele vellen van een stapel, die hem werd voor gehouden en bekeek ze. Toen wendde hij zich tot de man achter het bureau. „Wat betekent dit, Spetel?" „Dat is het manuscript, waarop jullie zo gebrand zijn. In cij fercode. Ontcijfer het zelf maar. Ik ben de sleutel vergeten." De lange keek nog eens, maar schudde zijn hoofd. De vellen weer op de stapel leggend. „Hij houdt ons van het begin af aan al voor de gek, jongens. We moeten hem maar eens wat steviger onder handen nemen. Snap je nou zo'n luis? Kan vijf duizend pegulanten krijgen in ruil voor een stapel volgeschreven of getypte blaadjes van een of andere hysterische griet. En hij vertikt het. Jaap, zet hem eens op z'n kop. Kijken, wat-ie allemaal bij zich heeft." De twee liepen elk naar een kant van het slachtoffer, dat ze beet grepen. Toen Flip niet van plan scheen te zijn mee te werken, gaven ze hem een paar stompen, die hem een kreet van pijn ontlokte. „Kalmpjes aan, jongens, dat bewaren we voor straks, als we nog niks bereikt hebben." De werkzaamheden aan de 37ste Westfriese Flora te Bovenkarspel (17-22 februari 1970) vorderen. Da gelijks zijn tientallen mensen in de weer om zo goed mogelijk het werk schema te realiseren. Voor de ko mende weken ziet dit schema er als volgt uit: 22/30 januari bakken en keien plaat sen. 28 januari bomen leveren en plaatsen. 2 februari aanvoer bielzen. 2 t.e.m. 4 februari Cock Veldhuis plaatst bomen en vijvers en huisjes bouwen. 5 t.e.m. 9 februari molm en gras leggen. 10 t.e.m. 11 februari heesters en bloeiende planten aan brengen, wandschilderingen van schilder Piet Mussert, decor van Staaveren. 13 t.e.m. 14 februari tot 12.00 uur bloemen inbrengen. 14 fe bruari 1.00 uur bloemen opstellen. Zoals u ziet moet er nog heel wat worden gedaan alvorens op 17 fe bruari ir. C. S. Knottnerus, voor zitter van het landbouwschap, de 37ste Westfriese Flora kan openen. Het plan voor een bolbloementen- toonstelling in het voorjaar van 1970 (van 6 t.m. 15 maart) in de Kenne- mer Sporthal te Haarlem, reeds aangekondigd in de pers, wordt re aliteit. Meer dan 30 inschrijvingen van vooraanstaande kwekers zijn reeds ontvangen en naar het zich laat aanzien in een variatie en een sor timent van bolgewassen, die voor het vak representatief zullen zijn. Zoals wij reeds schreven, zal deze nationale bloemententoonstelling ge naamd: 'Lenteflora-Haarlem' 1970, onder directie van de initiatiefne mer, de heer H. C. Vermeulen te Heemstede, gehouden worden in een speciaal te monteren grote hal met een omvang van ca. 1600 m2, die met doorgangen zal worden aange sloten aan de Kennemer Sporthal, in welk gebouw tegelijkertend de 28e Haarlemse Voorjaarsbeur voor Haar en Hem plaats vindt en die jaarlijks een bezoekersaantal van 40.000 mensen trekt. Zowel het hoofdbestuur van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollen cultuur als het gemeentebestuur van Haarlem zijn ingenomen met de tot standkoming van deze bloemen tentoonstelling: de vereniging om dat hiermede weer de gelegenheid voor het vak opengesteld wordt om jaarlijks nieuwe variëteiten en soorten in smaakvol arrangement aan vakgenoten en groot publiek te exposeren, terwijl de gemeente Haarlem verheugd is omdat deze ge meente haar jaarlijkse bloementen toonstelling uit het verre verleden weer terugkrijgt. Met de doortrek king van het bloemencorso naar het centrum van de stad, met de be faamde 'Haarlemse Bloemenmeisjes' zal nu ook de 'Lenteflora' haar in trede in Haarlem doen en nieuwe luister bijzetten aan de naam 'Bloe menstad'. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het Bureau van de 'Lenteflora-Haarlem' 1970, van Mer- lenlaan 7, Heemstede, tel. (023) 284941 of tot de voorlopige secretaris van de tentoonstellingscommissie, de heer G. H. M. Hageman, Brouwersvaart 150, Haarlem. Telefoon (023) 316460. GEBOREN: Jochem, z. v. P. M. Mulder en C. Boorsma, Kogendijk 61. Caroline Esther, d. v. R. Lagrange en M. Haga, Lijtweg 27. Boudewijn Johan Hendrik, z. v. J. B. N. Kat en M. E. Rijs, Kerkelaan 3. Marco Thomas Bernardus, z. v. M. H. Oudhoff en A. S. Damsté, Zwanenbloemweg 6. Markus Hermanus Nicolaas, z. v. J. C. G. Veldt en M. J. R. Denneman, Ereprijsweg 6. Hélène Geertruida Maria, d. v. J. Rose en M. G. Hoebe, Doorntjes 31. ONDERTROUWD: Bernardus W. Slemmer, 25 jaar, Am sterdam en Margareta J. C. Bruijn, 22 jaar, Bergerweg 145. OVERLEDEN Aukje Jager, wed. v. Nijdam, 95 jaar, Elkshove 1. Aagje Nottelman, 91 jaar, Breelaan 53. Maaike Snip, 64 jaar, Nesdijk 79. Antje Lampert, 73 jaar, Kerkedijk 37. BERGEN Henk Jellema en Fred Jostmeijer, twee Bergenaren, die zich met het Bergen van vroeger bezighouden, verzorgen zaterdag avond 14 februari in Het Kompas aan de Dr. van Peltlaan een dia avond. Er zal een groot aantal dia's worden vertoond. Zoveel mogelijk zal tijdens deze avond het verschil tussen de huidige situatie en de his torische worden benadrukt. De ver toning begint om acht uur. BERGEN AAN ZEE De VW Ber gen aan Zee heeft een nieuwe wer vingsfolder uitgegeven voor het ko mende zomerseizoen. In de kleurige brochure staat een lijst van hotels, pensions en zomerhuisjesverhuur- ders en geeft informatie over het dorp zelf, de omgeving ervan en de ontspanningsmogelij kheden.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 5