lacht op een GERRITSEN premiereductieregeling1970 SIMCA1000 C. RIJKE n.v KLOKKEN ALGEMEEN WELZIJN S( HGÖÏU Rijkleding Rijlaarzen Holsters Dekens Stijgbeugels Singels Trensen Bandages Zwepen Rijregenjassen SPORTHUIS PIET SCHOT tegel- en metselwerk NEPRO dubbele ramen NEPRO J. ROSE Wie wil ruilen met Hoorn Woningruil ZIEKENFONDSVERZEKERING V r ij willige Verzekering NAAR H.G.A. VOOR: TH. BUISMAN - OUDORP Ga dit jaar voordelig met vakantie 1e Vakantie Bemiddelings Centrale Enkele meisjes DRUMBAND SCHOORL Tamboers m./vr. Duinmanege 'Van Poelenburgh' DUINRITTEN Indien u deze heerlijk handige Simca koopt, dan koopt u niet alleen een geheel volwassen auto tegen een lage prijs met een blijvend hoge restwaarde. Nee, u koopt dan tevens onze persoonlijke service en blijvende aan dacht. Er zijn drie verschillende Simca's 1000 en met alle heeft u vele tienduizenden kilometers rijgenot. Schoorl's Automobielbedrijf ■anuscpini Iemand leegde de zakken van Flip Spetel. De lange bekeek alles, haalde de portefeuille leeg en bekeek één briefje met bijzondere belangstelling. „Wacht hier hebben we waarschijnlijk het adres van zijn secretaresse: Spechtstraat 7. Dat briefje zal ik maar eens bij me steken. Dat kan nuttig zijn. En zijn sleutel nemen we eveneens mee. Verder nog wat bijzonders?" „Dit is alles," de man wees naar het geld dat de lange uit de portefeuille had gehaald. „Nemen we dat mee?" De ander schudde beslist het hoofd en borg het geld weer in de portefeuille. „Ben je gek, we zijn geen dieven of rovers! We zijn alleen maar detectives die opdracht hebben een manuscript in beslag te nemen. Voor het eigen bestwil van meneer de uitgever. Maar dat ziet die slome Tinus niet in." Hij schoof alle bezittingen naar Spetel. „Berg op, het zijn jouw spullen. Dit zoeken we niet. En nu voor de laatste maal: Waar is het manuscript?" „Op het eiland Marken. Op de zolder van de roomse kerk," grauwde Flip door het dolle heen. „Me tante. Marken is al lang geen eiland meer en bij mijn we ten heeft er nog nooit een roomse kerk gestaan. We gaan het anders aanpakken jongens Ho wacht éven denk er om, dat we dicht aan de straat zijn. Pak die bandrecorder nog eens en zet dat bandje op." Men deed het en opnieuw hoorde men het geluid van de ma chines door de luidspreker. De lange knikte. „Een beetje har der... Ja zo. Jaap... hou jij hiernaast een oogje in het zeil. Je kunt nooit weten. Ziezo, als-ie nu schreeuwt, zullen ze dat buiten niet zo gauw horen. Pak deze alvast maar beet, snui ter Flip voelde een vuist als een moker tegen zijn kin en suisde tegen de muur, waar hij half versuft tegen bleef hangen. Het volgende ogenblik kwam een regen van slagen op hem neer en langzaam zakte hij weg in een diepe duisternis. HOOFDSTUK 19 Waarin de twee hoofdrolspelers het benauwd krijgen Rechercheur Maast had zich afgemeld op het bureau. Hij ver liet het gebouw in een zonnige stemming, omdat er momenteel geen enkele zaak van belang lopende was, zodat een lang en rustig weekend tot een vrij zekere mogelijkheid scheen gepro moveerd. Iets, wat hij in weken niet had beleefd. Daar zou hij nu eens fijn van gaan profiteren. Vanmiddag een potje biljarten bij ome Ko in de Bergstraat onder het genot van een biertje en een goede sigaar. Vanavond misschien een biosje en morgen lekker lang uitslapen. Och, soms was het leven van een politie man in burger nog niet zo slecht. Waarschijnlijk begon de welvaart een rol te spelen in het leven dezer goede stad. Al zouden er van tijd tot tijd wel herrie zijn in een of andere danstent, vooral zaterdagavond, maar daar had hij niets mee te maken. Dat was werk voor de geüniformeerde broeders in het vak. Rustig wandelend, zijn pijp rokend, keek hij tevreden naar de mensen die hij passeerde en de de auto's die langs reden. Want zelfs in je vrije tijd was je politieman. Zo had hij immers een keer een gestolen wagen zien rijden, die nota bene enkele meters verder nog stopte. Binnen een minuut had hij de dief gearresteerd en met de gestolen wagen naar het bureau ge reden. De eigenaar van de wagen had de diefstal nota bene nog niet eens gemerkt! Kijk, dat was nou geluk hebben, maar dat had hij niet verteld. Hij maakte het altijd een beetje mooier als het in werkelijkheid was, want als je pech had in je op sporingswerk, moest je ook het gemopper van je superieuren in ontvangst nemen. Dus mocht er ook wel eens een extra pluimpje bij gevoegd worden. Rechercheur Maast draaide de Hobbelstraat in en kreeg meteen een vieze smaak in zijn mond. Kon-ie die vermalijde Spetel maar eens een keertje te pakken krijgen. Jonge, wat zou dat een feestdag zijn. Maar die vent was zo glad als een aal en zo gewiekst als een advocaat van kwade zaken. Die balan ceerde altijd precies op het randje en viel nooit aan de ver keerde kant, waar hij gereed stond hem op te vangen. Joost mag weten, wat hij nu weer uitspookte met zijn uitgeverij. Maar hij zou 'm in de gaten houden. Hij kon er maandag wel weer eens binnenlopen. Geheel onverwacht. Dat was altijd de beste methode. Dikwijls succesvol. Bij nummer 43 hield Maast stil en probeerde door de mat glazen ruit naar binnen te kijken. Wacht eens nou liep-ie toch werkelijk te dromen. Had hij niet, toen hij zoëven de hoek om kwam drie mannen hier uit zien komen, die naar de over kant liepen en in een zwarte wagen verdwenen? Zoals een paar jaar geleden met die bankoverval. Daar was immers ook een grote zwarte wagen bij gebruikt, die later in Meerum was teruggevvonden. Leeg natuurlijk. En hij bleek gestolen te zijn. Nee, hij had wat tegen zwarte auto's, al lachten zijn collega's hem er wel eens om uit. Het matglaspapier op de voordeur was wat afgeschilferd, zo dat hij door een paar kieren kon kijken. De tussendeur met het loketje stond half open en zodoende kon hij zo'n beetje in het eerste kantoor kijken. Gek, het leek wel of de grond weer bezaaid lag met papieren, net als enkele dagen gele den. Was dat niet woensdagmorgen geweest? En had Spetel het toen niet over een inbraak? Er kriebelde wat bij Maast. Eigenlijk heb ik er niks mee te maken, want ik ben vrij tot maandagmorgen, vond hij. Maar je bleef dag en nacht politieman, dat waren de eerste beginselen van het beroep. Zo iets als artikel 1 van de politie- grondwet. Maast probeerde de deur, doch deze zat op slot. Besluiteloos bleef hij staan. Er klopte iets niet. Ik kan op m'n eigen houtje gaan inbreken, maar dat is erg link. Als Spetel het op z'n heupen krijgt, klaagt hij me aan en dan ben ik de pisang. We zijn toch al geen vrienden. Hij haalde de loper uit zijn zak, die hij altijd bij zich droeg en probeerde hem. Tot zijn verbazing en voldoening week het slot. Na de deur geopend te hebben, betrad hij voorzichtig de gang. Ja, het kantoor lag helemaal bezaaid. Dat kon inder daad wel eens inbraak betekenen. Had Spetel het toen niet over een manuscript dat ze bij hem zochten? Niet eens zo onlogisch. Heel voorzichtig, af en toe luisterend, ging hij verder, het kantoor in, zoveel mogelijk bezijden de papieren lopend. Laden van het bureau stonden omgekeerd op het meubelstuk. Alle ordners van de plank lagen tegen de muur, schots en scheef door elkaar. Opeens hoorde hij wat en spitste zijn oren. Net of iemand kreunde. Met twee stappen was hij bij de deur, die de verbinding vormde tussen het grote kantoor en dat van Spetel. Hij opende de deur en kreeg de schrik van zijn leven. Half han gend tegen de muur, het gezicht bevlekt met bloed, zag hij Spetel. Gelijk was hij bij hem om de man te ondersteunen. Met zijn voet trok hij een stoel bij en zette de man er voor zichtig in. De heer Wim Hornman gaat voor Algemeen Welzijn spreken op vrij dag 20 februari a.s. te 20.00 uur in de Roode Leeuw, In de Duinstreek van donderdag 8 januari j.l. vertelde redacteur Leegwater van een bezoek dat hij bracht aan deze journalist en auteur die inwoner van de ge meente Schoorl is geworden in een boerderij op de hoek van de Smeer- laan te Catrijp. We hebben in dat verhaal van de vele grote reizen in andere werelddelen kunnen lezen die Hornman sinds 1953 maakte. Maar vooral dat hij werd gegrepen door Zuid-Amerika, waar hij in totaal 7 jaren doorbracht en daarover boe ken schreef. Door gesprekken met regeringsleiders en rebellen met ar men en rijken drong hij door tot de grote problemen van dit grote we relddeel. Het is daarom zo prettig dat deze auteur er dadelijk in toe stemde in onze gemeente een lezing te willen houden over zijn onder werp: 'Latijns Amerika'. Hij begeleidt het verhaal met het to nen van eigen dia-opnamen. Leden van en belangstellenden in de vere niging worden op deze wijze in de gelegenheid gesteld van zeer nabij op de hoogte te komen met het werk van deze spreker die hun plaats genoot is geworden. Daarbij is het goed te horen over een deel van de wereld waarvan toch eigenlijk bij de meesten van ons nog zo weinig be kend is. ALKMAAR - TEL. 15409 STEENENBRUG 33 MIENT 41 Voor al uw SPECIAAL MOZAÏEK EN NATUURSTEEN Telefoon (02208) 4090 Alluminium jolouzieën, zonne schermen, markiezen Vraag prijsopgaaf en monsters Heiligland 38 - Alkmaar Telefoon (02200) 15678 Voor vakkundig slijpen en vijlen Oosterweg 26 - Bergerweg 20 Aangeboden in Hoorn voor iets dergelijks in Schoorl of naaste omgeving. Maisonette bev: 3 slaapkamers, grote keuken, douche, tuin en box. Br. nr. 593 bur, v. d. blad. Amsterdam-O. - Bergen e.o. Aangeboden van gepens. echt paar, 5 min. v.a. Amstel sta tion 2e etage. 2 gr. kamers a.e. zijk., hal, bet. keuken en dou che, zolder. Achter gr. balkon mooi trappenh., geh. dag zon v. en achter, geh. bl. vrij gez. uitzicht. Huur ƒ97,p. mnd. (incl. water). Tegen liefst vrij staand huis met tuin geen nieuwbouw. E.v. huur of bill, koopprijs. Br. onder nr. 613 bur. v. d. blad. Het Bestuur van Algemeen Ziekenfonds „Alkmaar- Den Helder en Omstreken" maakt bekend, dat voor de van de gedurende het eerste half jaar 1970 in aanmerking kunnen komen: Ia. vrijwillig verzekerde - niet duurzaam gescheiden levende - echtparen, waarvan de man jonger is dan 65 jaar en wier inkomen over het jaar 1969 niet meer heeft bedragen dan 7.950, b. alleenstaande (d.w.z. ongehuwde of duurzaam ge scheiden levende) vrijwillig verzekerden jonger dan 65 jaar, wier inkomen over het jaar 1969 niet meer heeft bedragen dan 7950,mits bij hen een premiebetalend vrijwillig verzekerd kind, dat vol doet aan een der omschrijvingen onder c, d of e medeverzekerd is; c. verzekerden van 16 jaar of ouder, doch jonger dan 27 jaar, wier voor werkzaamheden beschikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of van een beroepsopleiding d. verzekerden van 16 jaar of ouder, doch jonger dan 27 jaar, die tengevolge van ziekte of gebreken ver moedelijk in het eerstkomende jaar buiten staat zullen zijn om 55% te verdienen van hetgeen li chamelijk en geestelijk gezonde personen, die ove rigens in gelijke omstandigheden verkeren, kunnen verdienen; e. verzekerden, wier voor werkzaamheden beschik bare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door het verzorgen van het huishouden van een verze kerde of, mits tot het huishouden tenminste drie andere kinderen, jonger dan 27 jaar, behoren, door het medeverzorgen van dat huishouden, met dien verstande, dat per huishouden slechts één dit huis houden verzorgend of medeverzorgend eigen of aangehuwd dan wel pleegkind van 16 jaar of ouder, doch jonger dan 27 jaar, van een verzekerde voor premiereductie in aanmerking komt; f. verzekerden, jonger dan 16 jaar, die niet als me deverzekerden kunnen worden of blijven inge schreven. Voor de onder c, d en e genoemde groepen van verze kerden wordt het recht op premiereductie beperkt in dier voege 1. dat ongehuwden, die niet voldoen aan de voor waarden voor medeverzekering in het algemeen slechts aanspraak hebben op premiereductie, in dien ook de nog in leven zijnde ouder(s) bij 'n zie kenfonds is (zijn) ingeschreven. Zijn beide ouders overleden, dan is nodig, dat de laatst overledene der ouders ten tijde van het overlijden was inge schreven bij een ziekenfonds; 2. dat gehuwden, die in verband met overschrijding van de onder a genoemde inkomengrens geen recht hebben op premiereductië, dat recht even min hebben als studerende, invalide of het huis houden verzorgende verzekerden. Ha. vrijwillig verzekerden, wier jaarlijks inkomen in 't voorafgaande kalenderjaar - mits niet geheel of grotendeels gevormd door opbrengst uit vermo gen - niet meer bedraagt dan 3500,voor alleenstaande verzekerden van 50 jaar of ouder, doch jonger dan 65 jaar; 3800,— voor één verzekerde ouder met 1 mede verzekerd kind beneden de leeftijd van 16 jaar; 4100,voor één verzekerde ouder met 2 mede verzekerde kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar; enz. b. vrijwillig verzekerden van 27 jaar of ouder, doch jonger dan 65 jaar, die tengevolge van ziekte of gebreken vermoedelijk in het eerstkomende jaar buiten staat zullen zijn om 55% te verdienen van hetgeen lichamelijk en geestelijk gezonde per sonen, die overigens in gelijke omstandigheden verkeren, kunnen verdienen. De onder II genoemde regeling is niet van toepassing voor hen, die 1. niet geheel uit eigen middelen de ziekenfondspre mie betalen; 2. zich in de verplichte- of bejaarden-verzekering zouden kunnen doen inschrijven; 3. reeds een reductie genieten of uit anderen hoofde recht op een reductie zouden kunnen doen gelden. De premiereductie bedraagt voor de onder I en II ge noemde regelingen 6,98 per maand. Aanvraagformulieren voor deze reductieregeling zijn verkrijgbaar bij de boden en het kantoor van het zie kenfonds. TUINAANLEG TUINONDERHOUD SIERHEESTERS BOMEN CONIFEREN ROZEN BLOEMBOLLEN TUINTURF COMPOST enz. Al) es eerste kwaliteit met garantie BERKENLAAN 3 - TELEFOON (02200) 16601 Kies een comf. ruilwoning in uw favoriet vakantie- gebied. Inlichtingen: postbus 210 Beverwijk. Telefoon (2510) 34553. RUIL, HUUR EN VERHUUR VAN VAKANTIEWONINGEN IN NEDERLAND GEVRAAGD: voor eenvoudig administratief werk. OPENBARE BIBLIOTHEEK ALKMAAR Oudegracht 249. Tel." (02200) 21072. Wij vragen voor versterking van onze drumband enige met ervaring, liefst boven 14 jaar. Opgave aan het secretariaat Boksdoornweg 18, tel 1876 Moderne boxen beschikbaar voor pensionpaarden Lessen onder deskundige leiding in de binnenmanege DUINWEG 129 - SCHOORL - TELEFOON (02209) 2149 - Zxif- j V SCHOORL - DUINWEG 24 - TELEFOON (02209) 1724

De Duinstreek | 1970 | | pagina 5