Agenda Schoorl ALGEMEEN BELANG meld U aan als lid Firestones brachten goede uitvoering van 'Miranda' Schoorlse kabelbaan moet er komen Burgerlijke stand Schoorl Plattelandsvrouwen naar Noorwegen Of bij de u bekende leden 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP Nog kaarten voor dia-avond K.C.B. Bergen Koninginnestook Vreugdevuur gaat door Schildersclub opgericht Bureaucraten verstaan geen grapjes Carillon-comité vraagt bijdragen Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Werkt allen mee om de agenda zo volledig mogeljjk te krijgen! Heeft u iets, draai dan telefoonnummer 1739. VRIJDAG 20 FEBRUARI: 20.00 uur, Algemeen Welzijn in de Roode Leeuw 'La tijns Amerika' door onze nieuwe plaatsgenoot en jour nalist Wim Homman. ZATERDAG 21 FEBRUARI: Trimmen, begint 9,00 uur bij de Schoorlse Zeeweg. 16.00 uur afscheidsreceptie van mej. R. Louter als gym- leidster, in café Slijkerman. 20.00 uur lustrumviering van de Drumband. Feestavond voor ouders van leden, donateurs, oud-leden en leden in De Roode Leeuw. MAANDAG 23 FEBRUARI: 20.00 uur samenkomst van de Herv. Vrouwengroep in de consistoriekamer te Schoorl. Lezing met dia's over het Staatsbosbeheer. DINSDAG 24 FEBRUARI: Vergadering van de KVP, afdeling Schoorl, in het café van de heer Slijkerman te Catrijp. De agenda bevat o.a.: samenstelling kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezing. VRIJDAG 27 FEBRUARI 20.00 uur openbare vergadering van de 'Stichting Peu- terzaal' in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk te Schoorl. Iedere maandagavond 20.00 uur: Bridgen in de Rode Leeuw. Iedere dinsdagavond 20.00 uur: Repetitie van de zangvereniging in de Roode Leeuw. Kunstschilderen o.l.v. Dirk Trap in de Kastanjeboom. Iedere donderdagavond 20.00 uur: Repetitie van de Schoorlse Fanfare in de Groeter school. Repetitie van de Drumband Schoorl in het gymnastiek lokaal van 18.30 tot 21.00 uur. Iedere vrijdagavond 20.00 uur: Schaken in café-restaurant De Viersprong. BIBLIOTHEEK: Bibliotheek Algemeen Welzijn; uitlening van de boe ken iedere vrijdag in het Oude Raadhuis te Schoorl van 15.30 tot 16.30 uur. Openbare bibliotheek; uitlening van de boeken iedere zondag in de Toeristenkerk van 10.30-11.00 uur. VOETBAL: DUINRANDERS: Duinranders 1 - Beemster 1 14.00 thuis Duinranders 2 - Alkmaarse Boys 4 uit. Duinranders 3 - S.V.W. 8 uit. Duinranders 4 - Berdos 8 uit. Duinranders 5 - Petten 4 14.00 thuis. Junioren - R.K. A.S.C. 6 12.00 thuis. Aspiranten A - Zeevogels A uit. Aspiranten B - SC. Dynamo B 12.00 thuis. Aspiranten C - Alkmaarse Boys K uit. v.v. SCHOORL Schoorl 1 - R.K. V.V.S. uit. Schoorl 2 - Berdos 5 uit. Schoorl 3 - Apollo 2 14.00 thuis. Schoorl 4 - S.S.V. 3 uit. PAARDENSPORT: DE DUINRIDDERS. Landelijke rjjverenlging Zaterdags Terrein Sportlaan 9-10 pony's en van 10-12 paarden. Maandags manege van Poelenburgh 19.30-20.00 paarden GEBOREN: Rudolf J. z. v. J. A. Bakker en P. L. Kraakman, Heereweg 293. Alice M. M. d. v. A. J. Delis en A. A. M. Verbeek, Dr. Heringalaan 11. OVERLEDEN: Jasjer Keijzer, 78 jaar, geh. m. D. Jonker. Gerrit Selhors, 79 jaar. Antje Timmer, 66 jaar, wed. van C. J. Hopman. En dit deed de afdeling Schoorl van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen dan wel niet persoonlijk, maar middels dia's. En deze werden ver toond door de heer Timmerman van de Volkshogeschool uit Bergen en dit alles gebeurde op de jaarlijkse bijeenkomst met de Hollandse Maat schappij voor Landbouw. De heer Timmerman vertelde veel wetenswaardigheden over Noorwe gen, het land dat men eerst bereikt na een lange reis, een tocht vol af wisseling in landschapsschoon en grote temperatuursverschillen. Eigenlijk hebben alle vier jaargetij den hun eigen charme, en opvallend is het feit dat Noorwegen, althans een gedeelte, in de zomer 24 uur lang per etmaal zon heeft. Dit is een vreemde gewaarwording voor de toerist die ziet dat men zich daaraan volkomen aanpast. Zo schildert men zijn huis als een Hollander naar bed gaat en de kinderen spelen op die tijd nog rustig buiten. Maar in de winter kan het er enorm koud zijn, het vriest er soms twintig graden en is het maar een kort ogenblik dag. Noorwegen is geen achtergebleven gebied, maar het is een land met een enorme ruimte; radio en tv zorgen voor contacten in het uitgestrekte land. Er zijn veel overeenkomsten tussen de Noor en de Nederlander met het verschil dat de Noor meer terughoudend is. Maar heeft men de Noor als vriend, is dat voor altijd. Voor de pauze vertoonde de heer Timmerman in hoofdzaak land schapsdia's. Langs de kust, vertelde hij is visserij de grootste bron van inkomsten en verder is Noorwe gen het land van het hout, dat is duidelijk te zien aan de huizenbouw. De cultuur van het land werd na de pauze onder de loupe genomen en werden in- en exterieur van boerderijen en huizen getoond. Uitslagen volleybalwedstrijden ge speeld woensdag 11 februari 1970. Afd. dames: Schoorl 1 - Ursem 1 3-1. Setstanden: 8-15, 15-5, 15-7, 15-7. Schoorl 2 - Octopus 6 3-1. Setstan den: 15-8, 16-14, 14-16, 15-7. Heren: Schoorl - Bevok 2-2. Secretaresse: Mevrouw M. Kroon-van der Oord Heereweg 334 Voor een bijna uitverkocht huis speelden 'De Firestones' donderdag j.l. in De Rustende Jager het blij spel 'Miranda' van Peter Blackmore. In zijn openingswoord memoreerde de heer Velink de moeilijkheden welke aan de opvoering vooraf wa ren gegaan. In principe werd n.l. besloten Er verdwijnt een gast te spelen, doch door het uitvallen we gens ziekte en andere omstandig heden van de heer Velink en mej. Ans Schoen, moest van dit stuk wor den afgezien. Na veel zoeken en le zen werd tenslotte besloten 'Miran da' op het repertoire te nemen. Helaas moest de heer Nic. Volkers wegens verbouwingswerkzaamheden enz. zijn rol uit handen geven en stonden 'De Firestones' opnieuw voor een probleem. Uiteindelijk werd de heer Luit de Waal, één van de spelers van de toneelvereniging De Roos te Koedijk bereid gevonden de ze rol over te nemen. Door al deze moeilijkheden was de reds vast gestelde uitvoeringsdatum met ang stige zekerheid steeds dichterbij ge komen en stonden de spelers on re gisseur voor de haast onmogelijke taak dit stuk in 6 weken tijd in te studeren. Na al deze wat pessimistische woor den ging het doek open en werden de toeschouwers geconfronteerd met een smaakvol en gezellig decor wat door 'De Firestones' was neergezet. Het decor van de Fa. Beijnen uit Amsterdam was op verrassende wij ze aangevuld, hetgeen een bijzonder frisse indruk maakte. Ondanks de korte repetitietijd zijn de spelers er in geslaagd het publiek op een prettige manier te boeien. Stuk voor stuk hebben 'De Fire stones' de figuren uit 'Miranda' op een vlotte wijze op de planken ge bracht en we willen daarom in dit INDUS 6 Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. ZONDAG 22 FEBRUARI BERGEN NED. HERV. KERK 10.15 uur: Ds. Ter Steege gezins- dienst. GEREFORMEERDE KERK 19.00 uur: Ds. E. J. Baljet te Wons. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharlitievlarlng all op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 «n 12.15 uur. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur SCHOORL Groet 10.00 uur: Ds. W. Ph. E. v. Kooten. DE CHRISTENGEMEENSCHAP Boschmansweg 13, Schoorl. 10.00 uur: Mensenwijdingsdienst. R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.80 - 11.00 en 19.00 uur. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. A. J. v. d. Sluis. REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. J. Breukink. Vervolg van pagina 1. VRAAG: Er waren nogal wat pro testen van grondeigenaren over wier terrein het tracé van het kabelbaan tje liep. Hebt u dan niet geweten dat zulks het geval was? Nee, dat hebben we inderdaad niet geweten. Het terrein werd uitge zocht door de commissie voor de Recreatieve Facetten en men heeft ons toen precies aangewezen tot hoever het gebied van Staatsbosbe heer liep. Het leek erop dat 7 of 8 terreinen werden overspannen, nu er preciese metingen werden verricht bleken dit er slechts 2 te zijn en dan met heel kleine hoekjes. Dat is dus gemakkelijk in het plan te wijzigen en er hoeven aan het 'bergstation' geen veranderingen plaats te vin den. We hebben die fout wel on prettig gevonden, maar men heeft ons prettig excuus gevraagd en er was in het geheel geen opzet in" het spel. VRAAG: De oppositie tegen uw plan is erg bang voor schade aan het duingebied, nietwaar? Is daar reden voor? Zoals reeds eerder gezegd daar is echt geen reden voor. Integendeel, door de concentratie van de steeds toenemende stroom van recreanten in het 'Hoog Schoorl'-gebied, zal veel schade aan het duin- en bos gebied in deze omgeving kunnen worden voorkomen. Dat is ook voor Staatsbosbeheer één der motieven geweest om zich achter het plan te stellen. Verder heeft de Kon. Heide Mij. het plan zó ontworpen dat er in feite alleen maar van verfraaiing van het nu zo verwaarloosde ter rein gesproken kan worden. Het houten theehuis wordt laag gehou den, de uitzichttoren wordt wat naar achteren opgesteld en wordt even eens van hout gebouwd. Het wordt zo'n beetje een wat grotere brand- toren, u kent ze wel. Trouwens, aan alle kanten - ook vooral door de Rijksbouwmeester - is er op gelet dat er zo weinig moge lijk schade zou ontstaan. De Rijks bouwmeester heeft dan ook enkele zeer nuttige aanwijzingen kunnen geven. Nee, schade integendeel, het wordt er alleen maar mooier op, let u op m'n woorden! VRAAG: Bent u niet bang dat het - vooral na de opening - erg druk in Schoorl kan worden? Op sommige dagen zal dat wel eens het geval kunnen zijn, maar wij stre ven naar een zo groot mogelijke spreiding van de dagen waarop het kabelbaantje loopt. We willen graag ook open zijn op weekenden gedu rende het hele jaar, tenminste als het weer het toelaat. Onze publi citeit zal daarop gericht zijn. En als het dan eens erg druk is, ach, dan zullen er genoeg dagen en plaatsen overblijven waarop de liefhebber van de natuur die meer individueel is ingesteld kan genieten. In feite behoor ik ook tot dat soort mensen en ik maak me daar geheel geen zorgen over. En wat de parkeer ruimte betreft. De gemeente heeft een flinke uitbreiding van de reeds bestaande ruimte voor ogen en mocht het eens héél druk zijn, dan zal het mogelijk gemaakt worden om vanuit andere parkeercentra in de buurt een regelmatige vervoers- gelegenheid naar 'Hoog Schoorl' te gebruiken, bijvoorbeeld via extra busjes, een systeem dat we veel in het buitenland hebben gezien bij druk bezochte recreatie-evenemen ten, bijvoorbeeld bij de talloze ski liften in wintersportgebieden. VRAAG: Kunt u ons in dit stadium niet wat meer vertellen van de plan nen zoals die momenteel op tafel liggen? Graag zelfs, want tot dusverre heb ben wij daarmee niet te veel aan de weg willen timmeren teneinde de officiële instanties die met de goed keuring belast waren zo weinig mo gelijk te beïnvloeden. Nu echter het plan is opgenomen in het bestem mingsplan, is wat meer openheid voor iedereen wel prettig, dacht ik. Daarbij moet ik wel opmerken dat er sinds kort, plotseling tegen be paalde voorzieningen die wij 'bo ven' wilden hebben, bezwaar is ge maakt. O.m. tegen het zee- bos- en duinmuseum, hetwelk wij onder of vlak bij het theehuis wilden creëren. Wij wilden daar namelijk verzame lingen op dat gebied bij elkaar bren gen, want anders vallen die vroeg of laat toch uit elkaar, zoals des tijds het geval was met het duin museum in het Parnassiapark te Bergen aan Zee. Ook is er sinds kort bezwaar tegen een hertenkamp, annex fazanterie. Jammer, want dat past daarboven of misschien bene den in het dal allemaal heel goed. Hieruit blijkt toch wel duidelijk dat wij helemaal geen kermisachtig ge doe beogen, integendeel, het moet een soort natuurpark worden, daarin hebben wij plezier. Wij willen re creatie 'op hoog niveau', dus zowel letterlijk als figuurlijk. Dat is van meet af aan de opzet geweest en dat blijkt ook uit de plannen. De illustraties spreken voor zich zelf. Het moet 'boven' gezellig wor den, er moet een goed wandelterrein komen, met verharde paden zoals Staatsbosbeheer van plan is en zo hier en daar banken op mooie pun ten. Het theehuis is zoveel mogelijk laag gehouden. Het oorspronkelijke ontwerp was enkele meters hoger, de Rijksbouwmeester wilde het duin silhouet zoveel mogelijk behouden en adviseerde een lager gebouw met het aankomststation van het kabelbaan tje nog wat dieper in het duin uit gegraven. Het geheel zal van een mooie Amerikaanse houtsoort wor den opgetrokken. Dat zal ook het ge val zijn met het zgn. dalstation dat in de nabijheid van het zwembad zal verrijzen. Omdat het ontwerp van zwembad en ons project in één hand is zal het een harmonieus ge heel worden. Het theehuis zal plaats bieden aan ongeveer 200 250 gas ten. Wij denken niet aan een restau rant, hooguit zullen enkele eenvou dige schotels - liefst quick-service - besteld kunnen worden. Ook den ken wij aan een soort zelfbediening. In ieder geval zal het van binnen erg gezellig worden, met een open haard en zo. Voor de beheerder pachter zal een kleine woongele genheid aangebouwd worden. Voorts heeft de architect er rekening mee gehouden dat er zoveel mogelijk vanuit het theehuis mooie uitzichten blijven, ondanks de bomen die om het theehuis groeien. De houten uitzichttoren - een soort vergrote brandtoren - u kent ze wel - zal wat naar achteren geplaatst worden en var daaraf zal het uit zicht natuurlijk op z'n mooist zijn. Een vrij groot zonneterras zal lief hebbers de gelegenheid geven van de zon te genieten. Tenslotte, de masten waarlangs de kabel van het kabelbaantje loopt zullen driebenig zijn en weinig op vallend omdat ze van een slanke constructie zijn. Lichtgroen geschil derd zullen ze - nog omgeven door bomen - de natuur geen schade be rokkenen. Er is echt aan alles ge dacht. In verband met de soms gril lige Nederlandse klimatologische omstandigheden is onze keuze geval len op gesloten 2 of 4-persoons cabi nes, met deuren, zodat de hoogte- vrees-ziekte weinig kans maakt. De capaciteit van het kabelbaantje zal ongeveer 300 personen per uur bedragen. Onnodig te zeggen dat het vervoer geluidloos verloopt. Zo zal het project 'Hoog Schoorl' er in grote lijnen uitzien en wat mij be treft beginnen ze er morgen aan, want wat zullen ze genieten, die mensen uit de grote steden en overal elders uit ons land, ouderen en jon geren, zodat ze allemaal, net als zij die het uitzicht al zo goed kennen, nog weer een beetje trotser op ons werkelijk prachtige landje worden! Voor de dia-avond die de heren H. Jellema en F. Jostmeyer zaterdag 21 februari verzorgen in 'Het Kompas', zijn nog toegangskaarten verkrijg baar bij het kantoor van de VW- Bergen, telefoon 3100. Zoals bekend worden tijdens deze voorstelling vele afbeeldingen van het oude en het nieuwe Bergen ver toond. Er wordt daarbij gestreefd naar het projecteren van dia's die de oude toestand betreffen en het vergelijken daarvan met foto's van de huidige situatie. Deze interessante dia-avond begint om 8 uur. verslag geen uitzonderingen maken. Dr. Paul Marten (Henk van Zanten) brengt van zijn vakantie een pa tiënte mee naar huis. Miranda (Kitty Brakenhoff) zal een maand in zijn flat verpleegd worden en Paul heeft daarom de hulp ingeroepen van zus ter Cary (Nel van Zanten). Zijn vrouw Clare (Rie de Man) vindt het echter maar vreemd en ze begrijpt niet waarom Miranda niet in een ziekenhuis verpleegd kan worden. Wanneer Charles de huisknecht (Luit de Waal) haar binnendraagt en Clare even later met haar kennis maakt, komt ze tot de ontdekking dat het geen stokoud vrouwtje is zoals ze vermoedde, maar een beeldschoon jong vrouwtje. Isabel de vriendin van Clare (Janny Volkers) en Nigel haar verloofde (Kees Beeldman) ko men kennismaken en Nigel is met een tot over zijn oren verliefd op Miranda. Hij besluit een schilderij van haar te maken en het gevolg is dat zijn verloving aan een zijden draadje komt te hangen. Maar ook Charles is onder de betovering van Miranda gekomen. Clare en Isabel vinden alles vreemd, vooral wan neer blijkt dat Paul voor Miranda zeer dure japonnen heeft gekocht. Ook Charles zijn verloving is ver broken en in een huilbui vertelt Betty de dienstbode (Wil Tilstra) aan Clare dat ze het gedrag van Miranda heel vreemd vindt en dat ze zelfs samen naar de opera zijn geweest een hele kast met zeewier heeft ge vonden. Wanneer Paul en Miranda en thuiskomen, probeert Clare d.m.v. een kruiswoordpuzzel achter de ware identiteit van Miranda te komen en dan blijkt dat Miranda eenzee meermin is. Miranda trekt zich te rug in haar kamer en dan bekent Paul dat Miranda hem het leven heeft gered en dat hij 24 uur in haar hol heeft doorgebracht. Clare be sluit naar Miranda te gaan want ze wil toch dolgraag haar 'staart' eens zien maar ze vindt haar kamer leegMiranda is in de Theems gesprongen en haar rolstoel staat leeg bij de borstwering Paul stelt Clare gerust en zegt dat Miranda wel zee gekozen heeft. Cla re herinnert zich plotseling dat Mi randa gezegd heeft dat ze in mei ergens wil zijn waar het mooi en rustig is: Majorca! Clare beseft ech ter dat het september is en wanneer ze op haar vingers verder telt tot meidan blijken dat precies ne gen maanden te zijn! Graag willen wij nog een compli ment maken voor de kleding van de spelers. Evenals vorig jaar werden de costuums van de dames gratis ter beschikking gesteld door Mai- son Bonneterie te Bergen. Voor de belichting en de geluids-installatie zorgde de fa. Brakenhoff te Bergen, terwijl de grime verzorgd werd door de fa. Bouman te Beverwijk. Na afloop viel de spelers een staande ovatie ten deel waaruit we mogen opmaken dat het publiek het optre den zeker wist te apreciëren. De regie van het stuk was in handen van de heer Ad. Wurkum uit Schoorl terwijl mevrouw Han. Wurkum als soufleuse optrad. Na de bloemen hulde voor de dames en een boeken- bon voor de heren-medespelenden werd de heer de Waal een fruitmand aangeboden voor zijn gastoptreden, terwijl de heer en mevrouw Wur kum een fraaie bloemenmand aan geboden kregen. Bij nader inzien bleek dit een lectuurmand te zijn, welke op kunstzinnige wijze door mevrouw Velink met bloemen was opgemaakt. De traditionele verloting bezorgde wat extra blijde gezichten onder de toeschouwers, terwijl een gezellig bal o.l.v. Trio Arie Dijkhuizen de aanwezigen nog lange tijd bijeen hield. Van 21 februari tot en met 9 maart 1970, zal Hans Mulder uit Haarlem, schilderijen en pentekeningen ten toonstellen. De opening is op zater dag 21 februari 1970 om 16.00 uur door mr. P. J. Zomerdijk- De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10.30-12.30 en van 14.00- 17.00 uur, zondags van 14.00-17.00 uur. Na een zeer prettig overleg tussen de voetbalvereniging Schoorl en het Oranjecomité is besloten om het traditionele vreugdevuur op het sportterrein aan de Molenweg toch te doen plaatsvinden. Het bestuur van deze vereniging heeft echter terecht gesteld dat 3e vuilnisbeltachtige restanten voor taan achterwege moeten blijven. Het Oranjecomité had volkomen be grip voor de bezwaren die door de v.v. Schoorl naar voren werden ge bracht. Het Oranjecomité doet daarom een beroep op alle inwoners van Schoorl om mee te werken in deze en zo het jaarlijks evenement te behouden. Daarom de volgende suggesties: - Alleen brandbaar materiaal wordt naar de stook gebracht, dus geen wasmachines, ijskasten enz. - Vanaf de 3e week van april tot 3 mei zal het hek op bepaalde uren opengaan en kan dit mate riaal gebracht worden. Wanneer precies en hoe laat hoort u nog. - Er zal dan controle plaatsvinden op de brandkwaliteit van het ma teriaal en aanwijzingen gegeven worden waar het afgeladen kan worden. Als ieder hier zijn 'houtje' toe wil bijdragen krijgen we een prachtige stook zonder veel overlast en de ver zekering dat ze het volgend jaar weer welkom zijn bij de v.v. Schoorl. Door allerlei omstandigheden, waar onder de griep, hebben wij ver zuimd u ervan in kennis te stel len dat Schoorl sedert enkele weken een schildersclub kent. Oprichter hiervan is de heer J. Meedendorp die al enkele jaren met plannen in deze richting rondliep. Er bleek aan een schilderclub wel degelijk in Schoorl behoefte te be staan, op de eerste bijeenkomst ga ven acht mensen acte de presence, en dit aantal is inmiddels aange groeid tot 20 man. De heer Dick Trap treedt op als adviseur bij de lessen die eens per 14 dagen in de Kastanjeboom wor den gehouden. De heer Trap dwingt zijn pupillen niet in een bepaalde richting maar helpt hen naar hun eigen aard en aanleg verder met schetsen en schilderen. Het ligt in de bedoeling om zo mo gelijk de activiteiten der vereniging naar buiten uit te dragen door het houden van een expositie, misschien in samenwerking met de maande lijkse ruilbeurs. Zoals gezegd 20 mensen zijn nu al lid der schilders vereniging en betalen hiervoor slechts 2,50 per 14 dagen contribu tie. De belangstelling is zo groot dat men overweegt een wachtlijst aan te leggen want de heer Trap wil niet boven 20 leden gaan omdat hij dan niet iedereen persoonlijk de nodige aandacht kan geven. Uit boven staande regels moge blijken dat het initiatief van de heer Meedendorp weerklank heeft gevonden in Schoorl en wijde omgeving, want er zijn le den bij uit Bergen en zelfs uit Scha- gen. Wij wensen de jongste loot aan de boom der Schoorlse verenigingen veel succes toe. Bureaucraten zijn ernstige lieden, die geen scherts verstaan en niet met zich laten spotten. Dat ondervond ook de Duitse Bond van Foto- en Filmhandelaren. De Bond kreeg het vorig jaar een rondzendbrief waar in werd gevraagd of het bestuur be langstelling had voor deelname aan een kartel van de suikerverwer kende industrie. De secretaris van de Bond, een grap vermoedende, antwoordde onder dagtekening van 1 april 1968 dat dit zeker het ge val was, daar de artikelen, die de leden voeren, met de Kerst en Pa sen vaak in chocolade of marsepein te koop worden aangeboden Dit was, gezien ook de datering, kenne lijk een grapje. Nochtans kreeg de Bond tegen het eind van het jaar een uitnodiging van de officiële au toriteiten die zich bezighouden met kartelvorming in de Bondsrepubliek om eens te komen praten naar aan leiding van de brief van de Bond van 1 april Van de ƒ31.500,— die het Carillon Comité aan de gemeente Bergen heeft toegezegd (de raad besloot 12 februari j.l. een bedrag van f 31.500,- te voteren) is f 11.500,door het Comité geleend. Dit is geschiedt om toch nog in staat te zijn de zaak van het carillon op 5 mei 1970 rond te hebben. Het Caril lon Cómité gaat zeer binnenkort een actie ondernemen om genoemd be drag van 11.500,in te zamelen. Het Comité nodigt reeds nu alle Ber- genaren uit een bepaald bedrag te storten (elk bedrag is aftrekbaar voor de belasting!) op de rekening van het Comité bij de Algemene Bank Nederland te Bergen. Elk be drag is welkom! aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2