lacht op een V Q M E Alg. ledenvergadering na half één gesloten GERRITSEN ag i H BflIFFEISENBflNK SCHOORL 1 A KELTUM PLEET 51% 41% Tectyleren volgens ML-methode Plaat- en spuitwerk van uw auto volgens opgaaf Duinmanege 'Van Poelenburgh' DUINRITTEN ORANJE VERENIGING BERGEN N.H. Vrijdagmiddag a.s. 20 februari wegens huwelijk Burgerlijke stand Bergen Brandmelding Bergen nr. 2626 Brandmelding Schoorl nr. 1381 Floris in Bergen bij K66 Op zaterdag 21 febr. a.s. zal mej. R. Louter als verenigingsleidster afscheid nemen NAAR H.G.A. VOOR: TH. BUISMAN - OUDORP BERKENLAAN 3 - TELEFOON (02200) 16601 alleen Fa. A. Nieuwland voor 49,90 3,98 bij DE BQORTOL Advertenties voor De Duinstreek s.v.p. vóór dinsdagavond opgeven Vanaf heden zijn de rentepercentages voor spaargelden als volgt vastgesteld: dagelijks opvraagbaar 3 maanden opzegging 1 jaar opzegging 1 jaar opzegging 2 jaar vast met extra premie: „De Zilvervloot" Ambtenaren- en bedrijfs- spaarregelingen Algemene Premiespaarwet 4 4f% 6 7 5 5 SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN /vyydAfWfi t/1 A „Hemel nog aan toe Spetel, wat is er met jou gebeurd?" De aangesprokene probeerde een van de dicht geslagen ogen te openen. Uit een kier herkende hij de rechercheur. „Vriend Maastprevelde hij, „zoals gewoonlijk weer op het verkeerde ogenblik. Om precies te zijn: een half uur te laat. Dank je wel voor je hulp, al komt die rijkelijk laat, en donder nou maar op. Ik red me zelf wel." Maast begon iets van de situatie te begrijpen. „Hou je kalm Spetel, ik zal hulp halen. Zet je tanden op elkaar, met enkele minuten ben ik terug met een dokter." Maar Flip Spetel had het niet meer verstaan. Hij zakte half onderuit op de stoel. Hij had voor de tweede maal het bewust zijn verloren. Enkele huizen verder was een sigarenwinkel. Maast kwam haastig binnen, liet zijn penning zien en zei: „Politie. Hebt u hier telefoon?" „Jawel," antwoordde de winkelier geschrokken. „Is er wat gebeurd?" Maar Maast had het toestel al gezien en draaide enkele cij fers. Hij luisterde enkele ogenblikken. „Hallo, met Maast. Ben jij het Van der Geel? Luister goed of noteer het. Bel dade lijk het ziekenhuis voor een ambulance. Ik heb een zwaar gewonde man in perceel 43, Hobbelstraat. Het is Spetel. En luister verder, ze hebben bij hem ingebroken. Misschien heeft hij ze betrapt en een portie klappen gehad. Waarschuw de fotodienst en de afdeling prenten*). Ik heb drie man uit het Afdeling prenten dactyloscopische dienst (vingerafdruk ken). kantoor zien komen, maar ik was te ver af. Heb je het? Goed, ik ga terug naar het slachtoffer en wacht jullie af. Maar eerst die ziekenauto. Ik weet niet hoe ernstig het is. In orde." Maast legde de hoorn neer en gooide een dubbeltje op de toonbank. „Mondje dicht, meneer. Je hebt niks gehoord, be grepen? Maandag lees je het misschien wel in de krant." Gelijk was hij weer buiten en rende terug naar het kantoor van Spetel, die nog steeds buiten bewustzijn in zijn stoel hing. Enkele minuten later was de halve straat in rep en roer, door dat eerst de ziekenauto in razende vaart was komen aan rijden, bijna dadelijk gevolgd door twee politiewagens met loeiende sirenes. Maast wees de mensen van de ambulance naar de man in de stoel. „Ik heb hem zo aangetroffen. Hij heeft een behoorlijk pak slaag gehad." Nadat men het slachtoffer had weggedragen, vertelde Maast hoe hij de situatie had aangetroffen. „Het is de tweede keer dat hier is ingebroken. Ja, ik wist er van, maar Spetel wilde geen aanklacht." Rechercheur van Ginkel, die dit weekeinde dienst had, keek eens rond. „Mooie rommel. Nou, laten we maar eens begin nen. Eerst maar eens stoelen en laden en mappen nazoeken op vingerafdrukken Emie Boeree stond gereed om naar het overdekte bad te gaan om een half uurtje te zwemmen, toen er gebeld werd. Met haar mantel in de arm trok ze boven de deur los. Weinig ge ïnteresseerd bukte zezich en keek. Een seconde later kreeg ze de schrik van haar leven, want drie mannen kwamen de trap op en twee van hen herkende ze als de zogenaamde auteurs wetambtenaren. Alleen de derde man, de langste, was voor haar een onbekende. Emie Boeree was geen heldin, al werd ze niet direct bang, ze kreeg wel een onbestemd gevoel. Maar in de eerste instantie won haar verantwaardiging het. „Wie heeft gezegd dat u naar boven mocht komen?" vroeg ze nijdig. „Sinterklaas," antwoordde de lange man, haar gelijk bij de arm grijpend en terugdringend in de gang. „En het kerst mannetje en de Lentefee. Geen babbels, zus, naar binnen en niet schreeuwen, want daar weten we ook raad mee." Verbluft, woedend over deze vernedering, wilde ze wat zeg gen, maar een brede, zweterige hand werd op haar mond ge drukt. Men duwde haar in de kamer. Met een plof kwam ze op haar divan terecht. Terwijl de lange man haar dreigend aankeek, begonnen de beide anderen de zitkamer systematisch te onderzoeken. „Wat moeten jullie van me?" vroeg ze beledigd. Hoewel ze 'm inwendig kneep, was haar woede groter dan de angst. „Vraag niet naar de bekende weg. Het manuscript moeten we hebben en we weten van Spetel, dat het hier is. Kom er dus gauw mee op de proppen, anders zetten we je hele tent op z'n kop. En jou er misschien bij." Emie probeerde de lange man te overbluffen. „Jullie zijn gek. Dat kan meneer Spetel nooit gezegd hebben. Het is hier niet." „O. En waar dan wel? Vlug een beetje zus, we hebben al te veel tijd besteed aan dat prulboek van jullie." „Jullie schijnen er anders wel belang bij te hebben," verklaarde ze, langzamerhand weer zichzelf wordend. „Met kletsen komen we niet verder. Waar is het, tikjuffrouw? Bespaar je smoesjes, want we vinden het toch." De jonge vrouw probeerde een stunt uit te halen. Ze keek lachend naar de lange man voor zich. Op tartende wijze ant woordde ze: „Ga je gang, meneer de gangster. Nou herken ik je ineens." Ze keek hem enkele malen knikkend aan. „De politie zal het wel leuk vinden, als ik hen vertel dat ik bezoek van je gehad heb. Nou hebben ze je in de tijd van een mum te pakken." De man schrok zichtbaar. En de beide andere mannen staakten even hun arbeid en keken van het meisje naar hun leider. „Hoe kent ze jou?" vroeg één van hen. Emie had duidelijk het Amsterdamse accent in de spraak van de lange man herkend. Ze probeerde nog een stapje verder. ,,'t Is wel een poosje geleden, broer. Typisch, dat jij niet meer weet, wie ik ben, hè? Maar ik ken jou nog uit je Amsterdamse periode." Gelijk zag ze dat het schot raak was, want de kleur op het gezicht van de lange verdween langzaam. Enkele ogen blikken was hij sprakeloos. Ook aanvankelijk nog toen een der anderen een stap naderbij deed en hem vroeg: „Hoe kent ze jou, Bram?" „Houd je kop, bemoei je er niet mee. Vooruit, ga verder zoeken. Moderne boxen beschikbaar voor pensionpaarden Lessen onder deskundige leiding in de binnenmanege DUINWEG 129 - SCHOORL - TELEFOON (02209) 2149 DINSDAG 24 februari a.s. - 20.00 uur in café-restaurant 'Vermeulen', Breelaan 33 AGENDA o.a.: Bespreking festiviteiten, jaarverslag, fin. overzicht, bestuursverkiezing (periodiek aftr. leden zjjn allen herkiesbaar). We moeten het zo gauw mogelijk vinden." De ander schudde zijn hoofd, diepte een pakje shag uit zijn zak en begon een sigaret te draaien. „Ik begin er langzamer hand genoeg van te krijgen. Die griet heeft ons nu een paar keer gezien, wat al niet mooi is en jou kent ze." De lange schudde zijn hoofd. „Bestaat niet. Ik gaf me nooit af met grieten." Emie lachte liefjes. „Nee, Bram? Gut, gut, dat geheugen van jou begint ook slecht te worden. De ouwe dag zeker? Na je laatste straf ben je je routine blijkbaar kwijt geraakt, niet? Trouwens ik vind dit helemaal geen business voor jou. Vroeger deed je heel ander werk. Waar ook heel wat meer aan te verdienen viel." Ik zwam maar wat, dacht ze. Misschien gok ik verkeerd, maar ik heb hem in ieder geval uit z'n evenwicht gebracht. De derde man kwam er nu ook bij. „Zie je wel? Ik heb jullie gewaarschuwd ermee op te houden. Die vent heeft dat ma nuscript wel zo goed opgeborgen, dat wij er nooit bij kunnen. Nou zitten we met een gevaarlijke getuige. Ben je nu klaar?" „Houden jullie je koppen dicht!" siste de lange man het tweetal dreigend aankijkend. „Zodra we hier klaar zijn gaan we en nemen haar mee." „Ja, ja, op klaarlichte dag zeker. Probeer jij dat dan maar in je eentje, want daar doe ik niet aan mee." De derde bevestigde dit knikkend. „Ik voel er veel voor 'm te smeren. We hebben dit van het begin af aan verkeerd aan gepakt. - Hij wees op Emie- Wie is zij? Hoe kennen jullie elkaar?" „Man, die griet leutert! Ik heb haar nog nooit van m'n leven ge zien!" „Nou knijp je 'm voor je maats, hè? Je durft er voor hen niet voor uit te komen dat we oude bekenden zijn. Je maats zijn tenminste nog sportieve verliezers. Daar heb ik respect voor. Maar jij bent altijd een gemeen kereltje geweest en je zag er zelfs niet tegen je eigen kameraden te verraden, als dat in je kraam te pas kwam!" Eén van het tweetal kwam met een woedend gezicht voor de ander en greep hem bij z'n jasrever: „Als je dat wat ons betreft het hart hebt, maak ik je persoonlijk koud!" De lange duwde de ander van zich af. „Ik ken die meid niet. Ze zit te fantaseren! Hoe is het: geloven jullie haar of geloven jullie mij?" De ander twijfelde klaarblijkelijk. „Ik weet het zo niet, Bram. Ik heb jou nooit erg hoog gehad en de manier waarop jij van middag Spetel behandelde, stond mij ook niet erg aan. Ik houd niet van geweldpleging bij zulke zakies en In stilte hoopte Emie, dat ze met elkaar aan het bakkeleien zouden gaan en haar benedenbuurman het zou horen. Maar er kwam een andere verrassing, waarop geen van de vier in het vertrek aanwezige mensen gerekend had. Want op dit moment werd er gebeld, lang en nadrukkelijk, gelijk was het stil in de kamer. De drie mannen keken automatisch naar de vrouw op de divan en de lange vroeg: „Verwacht je bezoek?" Emie die de overwinning in het verschiet zag knikte lachend. „Ja, de politie. Om het proces-verbaal te laten tekenen voor de inbraak van deze week." Ze keek op haar horloge. „Twaalf uur was de afspraak, en dat is het bijna." De lange liep naar het raam en keek omzichtig naar beneden. Gelijk liet hij een vloek los. „Er staat een politiewagen aan de overkant," zei hij zacht. GEBOREN: Olga Evelyn, d. v. N. J. Min en J. G. M. Schaaper, Verlengde Geest- J. E. Serbrock weg 35. Nanda, d. v. A. J. Kutterink en L. W. Bellis, Oosterweg 12s. Geboren te Alkmaar: Bouke Pieter, z. v. P. Voorthuis en M. Sterringa, Silene weg 10. ONDERTROUWD: Hendrik Vonk, 27 jaar, Spaak-Nes lc en Yvonne Buurs, 23 jaar, Prinsesse- laan 11. Wilhelmus Jol, 23 jaar, Am sterdam en Marijke L. Roos, 25 jaar, van Reenenpark 15. Johannes Koo reman, 40 jaar, Jospeh Bech-Nes 13 en Christina Bais, 35 jaar, Joseph Bech-Nes 13. OVERLEDEN: Pieter de Draaijer, 67 jaar, Hall- stein-Nes 2c. Op donderdag 26 februari treedt in de zaal van de Rustende Jager de toneelgroep 'De Noorder Compagnie' op. Tot dit gezelschap behoort de acteur Rutger Hauer, beter bekend als Floris uit de gelijknamige TV- serie. Samen met Jaap Maarleveld, Manon Hoving, Joop Hart, Burny Every en Ad van Kampen treedt Rutger Hauer op in de stukken 'Ka- rel' van Slawomir Mrozek en Iones- co's 'De kale zangeres'. Kaarten voor deze voorstelling die om kwart over acht begint, zijn te bestellen bij het Noordhollands Kunstcentrum (tel. 4195). Prijzen der plaatsen: ƒ5,en ƒ3,- (voor hou ders van K 66-paspoorten en C.J.P.). R.K. GYMNASTIEKVERENIGING G.Y.M. Aan oud-leden alsmede aan andere belangstellenden wordt gelegenheid tot afscheid nemen gegeven op bovengenoemde datum 's middags van 4 tot 5 uur in café Slijkermah aan de Heereweg. TUINAANLEG TUINONDERHOUD SIERHEESTERS BOMEN CONIFEREN ROZEN BLOEMBOLLEN TUINTURF COMPOST enz. Alles eerste kwaliteit met garantie Heereweg 13-15 Schoorl In één woord gezegd, een juweel van een HAARDROOGKAP! Compleet met stan der, waarvan de 'TOMADO'-FABRIEK de prijs heeft vastgesteld op 72,50. 2 dagen 5 prachtige 'LURAN' 'drinkglazen normale prijs 5,95 nu 1^93 2 liter water komt enorm snel aan de kook in deze fraaie fluitketel. De prijs Ruïnelaan 12 Bergen Nh. Telefoon (02208) 44 55 HEEREWEG 56 - SCHOORL - Telefoon 02209-1215 STATIONSSTRAAT 6 - BERGEN - Telefoon 02208-2405 Openingstijden beide kantoren: maandag t/m vrijdag van 9 tot 12.30 en van 1 tot 3 uur vrijdagavond van 6.30 tot 8 uur

De Duinstreek | 1970 | | pagina 5