BIJ ONS IN BERGEN ALGËMËËNBELAN'g meld U aan] als lid Schoorls Dorpshuis "if v.v. Schoorl heeft zaterdagmorgen papier nodig! verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Vrij Nederland Zekerheid 2 Correspondentie Dol Klein drama Voor de insider Chez Albert Of bij de u bekende leden Complimenten van Stichting voor burgemeester en gem. ontvanger Expositie Zekerheid 1 DOKTERSDIENSTEN 43ë JAARGANG no. 8 DONDERDAG 26 FEBRUARI - 8 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Ondanks alle vooruitstrevend ge praat, is Bergen een dood dorp. Hoewel het dorp De Heerlijkheid heet, kun je hier nog rustig rond om de ruïne wandelen zonder dat je wordt besprongen door een Dolle Mina, die zich listiglijk achter het muurtje had verborgen om met één ferme sprong op haar rechten te gaan staan. En wat zou je - als Dirk - voor heerlijkers kunnen beden ken dan bedolven te worden onder een geëmancipeerde Mina, die nou wel eens voor één keer het recht op een liefdeleven in eigen hand wenst te nemen? Dat zou trouwens - lijkt me - heel wat communicatiestoor nissen voorkomen en het zou een ge nezende invloed kunnen hebben op ons politieke leven. Een groep Dolle Mina's, verborgen achter het ruïne muurtje tegenover het gemeente huis, kan bij de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering wellicht een groot aantal onzalige beslissin gen voorkomen. Zoiets zie ik dan vóór mij: raadsle den die op het punt staan het ge meentehuis binnen te stappen, wor den door deze Mina's joelend afge voerd naar de Rustende Jager of een ander etablissement waar alcohol wordt geschonken. Daar worden dan eerst alle raadsstukken vreugdevol verbrand, waarna de aloude hymne wordt aangeheven: 'Zelden zag de in Bergen, dacht ik zo. Wij hebben hier op het Plein een prachtige kunstzaal, daar zou ik wel eens een tentoonstelling willen zien van alles, wat de gemeente in de loop der ja- Vrij Nederland heeft zich geërgerd Dat carillon is trouwens nog niet aan mijn stukje over Duinvermaak. zo'n eenvoudige zaak. Mevrouw mr. Wel wat laat, maar dat komt omdat E. P. Broekman-Vriesman heeft ge- die jongens nou eenmaal ook ver zegd, dat zo'n ding wel in een staa vooruit moeten werken. Als je leest of stadje, maar niet in een dorps wat daar staat, zou je boos kunnen kern thuishoort. Een ijzersterk ar- worden als het eigenlijk niet zo zie- gument, maar het carillon is er toch. lig was, want verwonderlijk is het En je kunt er zeker van zijn, dat er niet, dat juist Vrij Nederland zich straks weer moeilijkheden komen tot een schijnheilige verontwaardi- over de vraag welke het eerste me- ging opschroeft. Nog zieliger is het lodietje zal zijn, dat op dit klokken- dat deze humorloze verontwaardi- spel moet worden gespeeld. De PSP ging in zulk stuntelig Nederlands tot voelt natuurlijk niets voor het Wil- uitdrukking wordt gebracht, dat je helmus, sinds zij vóór de afschaffing je afvraagt of de schrijver daarvan van het koninkshuis is; de PvdA zal wel de lagere school heeft afgelo- wel vragen om het Morgenrood of ren met de door de gemeenschap pen. Vei-der blijkt, dat hij zelfs de Socialisten sluit de rijen; de KVP opgebrachte gelden, heeft aange kocht, en dan met een uitgebreide catalogus, waarin vermeld wordt wanneer, voor hoeveel en van welke kunstenaar een en ander werd aan- kunst van het citeren niet machtig is moet er nog even over nadenken, en dat hij de - telefonisch - verza- maar laat de keus dan vallen op melde gegevens niet juist weergeeft. We gaan naar Rome; de BP kiest Ik zal hem dat niet kwalijk nemen, voor de Koekoekswals en de heer maar er zijn wel enkele zaken, die Dinkelberg voor Dat gaat zo maar gekocht. Ik zou deze tentoonstelling enige verbazing wekken. Zo verwijt niet! Dat kost duiten! op muziek ge niet willen beperken tot de uit de eigen gemeentebegroting aangekoch te werken. Er komen ook nog tal van werken - vooral van jongere artiesten - via de zogenaamde con traprestatieregeling in gemeentebe- zit. Niet al het werk wat volgens deze regeling wordt aangekocht, mag de gemeente houden, het Rijk, dat hierin belangrijk subsidieert, wordt de eigenaar van het meeste werk. Eigenlijk ben ik nog meer belangstellend naar dit werk dan naar het andere, want over de artis tieke waarde van de via de contra prestatie aangekochte werken wordt wel eens verschillend gedacht, en dat mag. Ik heb me laten vertellen, dat de beoordelingscommissie het ook lang niet allemaal mooi vindt wat wordt aangeboden en dat de leden dezer commissie wel eens met de bekende hand over het bekende hart strijken, omdat die schilder de schrijver (schrijfster) van dit zet door Harry Bannink. Een bemid- warrig verhaal mij, dat ik het pseu- delingsvoorstel van B en W luidt: doniem Dirk Duin gebruik 'en dat een gedicht van Roland Holst op is gelukkig een ontkrachting van zijn muziek gezet door Simeon ten Holt insinuaties'. De schrijver (schrijfster) waarin het gevleugelde citaat voor- gebruikt zelf niet eens een pseudo- komt: Laten wij zacht zijn voor el- niem: hij (zij) hult zich in een vol- kander, mijn kind - of althans woor- strekte anominiteit, waardoor de in- den van gelijke strekking. Maar druk wordt gewekt alsof hij (zij) na wedden, dat die verdraaide beiaar- het schrijven in het niets is opgelost, dier, als hij straks naar boven is Maar dat is nog niet alles. Wanneer geklommen, toch weer begint te spe- een pseudoniem een 'ontkrachting' len: In een blauw geruite kiel? Zo'n van het geschrevene inhoudt, dan man begrijpt namelijk niks van ge- blijft er van Vrij Nederland weinig meentepolitiek. zinnigs over. Ik noem hier slechts enkele van de vele pseudoniemen die in dit blad voorkomen: Tamar, Dou- we Trant, Witold, Janus, Berg. Het OSITiping is maar dat u het even weet. Op een begin februari in het Wapen Het gebrek aan objectiviteit blijkt van Bergen gehouden vergadering trouwens ook uit de wijze waarop van Idee '69 is de aap eindelijk uit een artikel van Hans van Draanen de mouw gekropen. Het was een in het N.H.D. wordt aangehaald. De harige aap, die in het Bergense Be- toch óók moet eten. Er schijnen ook schrijver vermeldt wijselijk niet, dat neden Bos graag een camping zou zeldzame exemplaren van beeldende kunst in deze contraprestatiecollectie heer zoveel vreugde om zich heen', terecht te zijn gekomen. Daarom: ook Onmiddellijk hierna begint de her senspoeling van onze democratisch gekozen afgevaardigden, welke her senspoeling wordt bespoedigd door dat de consumpties uit de gemeente- pot worden betaald, want het aan leggen van zo'n stompzinnige rand weg dwars door het dorp is altijd duurder. De heren raadsleden wordt bijgebracht nooit ja-te-stemmen zonder vooraf overleg gepleegd te hebben met moeder de vrouw, want vrouwen zijn nu eenmaal véél fijn gevoeliger, hebben een betere intuï tie en zijn minder omkoopbaar. De daarvan eens een tentoonstelling, een volledige tentoonstelling, waar geen enkel aangekocht werk wordt achter Van Draanen de adverteerders op- willen zien. Nou heb ik, bij het horen wekte niet meer in De Duinstreek van de naam Bergense Beneden Bos, te adverteren, inderdaad malafide al steeds moeten denken aan het journalistiek, waarbij dan nog ver- Grote Dierenbos, zodat die ene aap meld moet worden, dat het een goed er best nog bij kan. Maar toch was journalistiek gebruik is, dat iemand, het een onthullende mededeling, die gehouden. Het publiek - in casu de die niet aan een bepaalde krant ver- maar tot één zekerheid kan leiden: vrouwelijke raadsleden krijgen het het dier onaangename situatie waar advies helemaal niet te stemmen - om welke reden is mij niet helemaal duidelijk. Hierna worden de raadsleden inge wijd in de geheimen van het liefde leven, terwijl een reeds totaal dron ken pianist speelt: 'Er hangt een paardenhoofdstel aan de muur'. Nie mand begrijpt het verband, maar dat komt, omdat de man dronken is en bovendien is juist het ontbre ken van elk verband zo intrigerend. Als een Nederlander iets niet be grijpt, gaat hij er onmiddellijk een diepere bedoeling achter zoeken, die er natuurlijk niet is, maar dat is juist zo aardig. Nog wat beduusd door het voor afgaande, stellen alle raadsleden zich hierna op voor een polonaise - samen met de Dolle Mina's - en be ginnen nu vrolijk door het dorp te hossen onder het uitroepen van kre ten als: 'Weg met de randweg!' en 'Geen camping in Bergen!' en 'Een gouden stuiter voor De Ruiter!' Dat bonden is, ook niet de gelegenheid de gebroeders Bever op het Plein krijgt in die krant een ander blad - en Lowieke de Vos bij de Oude en dan nog wel op zo'n manier - Prins. aan te vallen. Maar Vry Nederland - Nou is het natuurlijk wel zo, dat volgens goed progressieve traditie Bergen zich gelukkig mocht prijzen gewend altijd om zich heen te schop- zo ongeveer de enige badplaats te pen - kent die formule natuurlijk zijn, waar het wasgoed nog niet aan niet. Het schrikt pas wanneer er de tentlijntjes wappert. Uit een on- j i j wordt teruggeschopt, want dat is dan langs gehouden enquête bleek bo- Enkele maanden geleden bleek, dat hooggt onfatsoeniijk. venëdie* dat het merendeel van onze horeca-exploitanten terecht van me- Hoe goed de informaties van deze njng jS) da^ een camping op Bergens naïeve wroeter verder zijn blijkt wel grondgebied de status van onze bad- als hij schrijft, dat ik de dag na mijn pjaats nje(; bepaald ten goede zou bewuste artikel al, m De Duinstreek komen Toch blijkt nu, dat sommi- reageerde. Dat is dan een druktech- gen een andere mening zijn toege- msche kunstgreep, die een weekblad daan. Heel voorzichtig gezegd is dat te boven gaat. Dat zou zelfs Janus m erg jammer Gelukkig echter heeft zijn beste dagen met hebben klaar- de gergenaar zelf hierover te beslis- belastingbetaler - heeft er mijns inziens recht op, om te zien hoe zijn belastingpenningen besteed worden. En oov 'te kunstenaar kan hierbij belang hebben. de bok van de Hertenkamp om zijn gewei prikkeldraad had. Een voor aan haastig een eind gemaakt dien de te worden. De vraag was alleen: hoe vang je zo'n beest, want het is altijd nog sneller dan de rapste ge meentewerker. De oplossing lag voor de hand: een verdovingspistool. Zo kon het dus gespeeld. Maar er is nog iets: in zijn gebeuren dat een aantal argeloze voorbijgangers getuige was van een boeiend schuttersfeest, dat door en kele mannen van de Rijkspolitie werd gehouden. De bok, evenwel, sen. Met de gemeenteraadsverkie- <;cor, s!echt geschreven brouwsel zegt zi VQOr de de 20U hlj zich hij (zij?): en niets heeft zoveel sue- er yan bewugt kunnen zijn dat het ces als grapjes met namen in de wel en wee van ong d door hem geest van lagere-school-krantjes zelf wordt bepaald. Dat geldt niet ,r ll; ^et ls wenselijk daar even bij stil te abeen voor dje eventuele camping, bleek taaier dan h zelf wellicht staan en enkele naamgrapj es te ci- maar 00k voor wat betreft de ring- durven dromen. Zelfs na de zesde teren uit datzelfde nummer van Vr« zoalg die dwarg doQr de d Nederland: Tros: Landremocratie; - c treffer bleef hij waggelend door het kamp rennen, tuimelde af en toe in het water, waar hij dan weer moei zaam uitklauterde en snelde vervol gens opnieuw onverdroten voort. Zelfs toen de schemering inviel, stond de bok nog steeds overeind. Eigenlijk was het een beetje triest schouwspeldeze goedbedoelde kern is gepland. Barnard: bedminton; Koekoek aan Het ig niet mijn taak politiek te be_ de knikker; Zjan Zjak Gruyter; Mr. drijyen en u te vertellen op wie u R is weer in de maand. wel en njet moet stemmen, het enige En nou mogen we alleen maar blij wat ik kan ,doen is u op zijn, dat Barnard nooit in Duinver- eigen politieke verantwoordelijkheid, maak komt, anders had Vrij Neder- Wanneer straks een gemeenteraad hoc11 nT£irY y*iddtyit Hm nlof ïiYir rfrmH- land Vrij Nederland moeten besehui- schietpartij, want het werd steeds digen van discriminatie van een min meer duidelijk, dat de Bergense Rijkspolitie, zelfs als zij dit wil, géén bok kan schieten. laatste begrijpt niemand, maar het De andere morgen echter bleek, dat klinkt wel aardig, omdat het rijmt en wij Hollanders houden, sinds Sin terklaas, nou eenmaal van alles dat rijmt. Zoals te verwachten valt, de toegediende verdoving toch ster ker was geweest dan aanvankelijk werd gedacht. Te sterk zelfs: de aartsvader van de Bergense herten derheid. Nee, de schrijver van dit artikel had zelfs bij een lagere schoolkrant geen enkele kans ge maakt. NASCHRIFT besluiten neemt, die niet uw goed keuring hebben, dan kunt u weinig anders dan toegeven, dat u die raads leden zelf hebt gekozen. Daarom is het zaak goed te over wegen wat u doet vóór u straks naar het stemhokje stapt. Anders zou u op een kwade morgen wel eens kun- vluchten enkele raadsleden schielijk lAf> dood in de Hertenkamp. Onder zijpaadjes in om zich naar huis te begeven waar moeder reeds onrustig onder de dekens ligt te woelen, an- de verbijsterde blikken van juist passerende schoolkinderen werd 't dier op een vrachtwagen afgevoerd deren houden stand en, dansen door en kor' daarna vervangen door een tot ze er bij neervallen, waarna zij j°nSe bok. naar het nieuwe wijkgebouw van de Kruisverenigingen worden overge- Het was een mini-drama, dat toch veroorzaakt moet zijn door een mis- bracht om daar met vlugzout weer verstand of door gebrek aan kennis, op de been te worden geholpen en daarna ter ontnuchtering worden in gesloten in het véél te kleine politie bureau. Bergen is er dan in geslaagd een aantal onzinnige besluiten één maand uit te stellen. En de Dolle Mina's kunnen weer 'tevreden naar huis gaan, sokken stoppen, spruit jes schoonmaken en de poedel uit laten. Maar als hier een fout is gemaakt dan is dat in ieder geval gebeurd vanuit een goede bedoeling. Aan dit bokken-drama moest ik denken toen ik kort geleden weer enkele dode eenden in de Herten kamp zag liggen. Misschien kijkt men in dit veen ook niet op een turfje maar het totaal aantal dode chez Albert worden herbouwd. Ge Ik krijg zo langzamerhand toch de nen ontdekken, dat er door uw voor- indruk, dat ik als heterofiel tot een tuintje een snelweg loopt en in uw vergeten minderheidsgroep ga beho- achtertuintje een camping staat, ren. Ik voel me dan ook hoogst ge kwetst als er van mij weer eens openlijk wordt gezegd, dat ik naar vrouwen kijk. Het wordt tijd dat wij - heterofielen - een eigen, besloten bar krijgen. Daar zit best een goede boterham in voor een horeca-exploi- tant, die alleen in het zomerseizoen inkomsten heeft. En hij kan er zich dan nog op beroepen, dat hij goed sociaal werk doet ook. Curagao, 'k heb jou, al menig maal bekeken, en al je loze streken, die stane mij niet aan, vandaar dat ik vertrek naar waar ik kom vandaan. Oud schilderslied. Zoals ik al eerder heb vermeld, zal Maar ja, zoals ik al zei: er zijn hier misschien wel Mina's, maar ze zijn nog niet dol. Dus de volgende raads vergadering zal wel weer gewoon doorgaan. Tenzij we de stoep van het gemeentehuis insmeren met groene zeep: dat kan ook héél doeltrefend werken. eenden, dat deze winter nu al bij de Hertenkamp is gezien, doet toch de vraag rijzen of er soms te weinig aandacht aan deze dieren wordt ge schonken. Raadsleden kunnen nu heim agent Theunis - mijn hoogst persoonlijke duivelskunstenaar weet mij nu te vertellen, dat de vroegere exploitant van deze Bistro, de heer Bril, niet meer in het her- Daar wij sinds kort adverteren in uw weekblad De Duinstreek en daarom uw blad wekelijks krijgen toegezonden, viel ons oog op uw beschrijving van de verbranding van Chez Albert. U plaatst daarbij de opmerking, dat als eerste op uw verlanglijstje van te verbranden zaken in het centrum van Bergen de bar-dancing Palermo voorkomt. Als eigenaar (sinds vier maanden) van deze zaak, zijn wij niet zo gelukkig met deze wens, maar wij kunnen ons wel voorstellen, dat u en vele anderen het profiel van het gebouw in de dorpskern niet kunnen waarderen en dat u zich met ons afvraagt, hoe het de vereiste goedkeuring daarvoor heeft gekregen. Om misverstanden te voorkomen, gaan wij er van uit, dat uw bezwaar hoofd zakelijk uitgaat naar de vormgeving van het gebouw. (Inderdaad! D.D.) Mocht dat niet voor de volle honderd procent het geval zijn, dan vermelden wij graag, dat wij onlangs het interieur van Palermo drastisch hebben ge wijzigd met de bedoeling het bar en café element te accentueren door een sfeervolle aankleding en een aanpassing aan de huidige eisen van de drank wet. Misschien dat het nieuwe Palermo dan wat meer tegemoetkomt aan de mogelijkheid die u oppert om in Bergen een politiek café te openen. Palermo stelt er graag een avond voor beschikbaar. C. Bakker-Purmerend. WIE NEEMT HET INITIATIEF? Huilt u maar niet om deze plotselinge brave opwelling van Hans van Draa nen. In 1966 stond er een groot interview van hem in de krant, met foto, waarin hij beweerde, dat je met een grote smoel alles klaar kreeg, ook een huis. En dat kréég hij hier in Bergen. (Waar kwam hij vandaan?) Ans Wortel (ook geen Bergenaarster) kreeg een gedeelte van Kranenburgh tot bewoning (waarschijnlijk zonder grote smoel?). Maar hoe moet het nu met ons, die geen grote smoelen kunnen geven en ook geen kunstenaressen zijn? Meestal kun je tien jaar wachten totdat je op van de zenuwen bent en wat krijg je dan nog? Nee, gaat u rustig door met uw rubriek, want behalve het woningbeleid, zijn er en gebeuren er nog heel wat vreemde dingen in Bergen. En u moet maar zo denken: zulke ingezonden stukjes als van Van Draanen zijn een mooie gratis reclame voor De Duinstreek en uw rubriek. Mevr. M. C. Min-Stoop. U HEBT GELIJK: HET AANTAL ABONNEES IS STERK GESTEGEN. De heer Hing of King, die mij een brief schreef over het Bewegingstheater in de Rüinekerk: ik wil uw klacht graag publiceren en daarbij zelfs uw anonimi- tit bewaren, maar het is in de journalistiek wel een goede gewoonte dat naam en adres op de redactie bekend zijn. Iemand schrijft dat hij zich gekwetst voelt, omdat ik in mijn vorige rubriek heb geschreven dat burgemeester De Ruiter bij God op tafel een ouwel heeft zien liggen. Maar een ouwe! is ook een omhulsel van een poeder. Laten we dan maar aannemen, dat er een hele bittere pil in zit. Thea Zw. (11 jaar): Wat hoor ik daar nou? Wil jouw vader op z'n dooie eentje de nieuwe weg aanleggen naar de Fransman? Dat is nou eens een brok prachtig sociaal werk en een gezonde vrijetijds-besteding. Maar hij moet er wel rekening mee houden, dat hij eerst toestemming moet hebben van de gemeente en dan van de provincie en als hij een beetje pech heeft óók nog van het Rijk. Daar kunnen jaren overheen gaan, hoor, en dan is je vader al een heel oude man geworden. Maar als jij en je broertjes en zusjes nou beloven dat jullie het werk van je vader zullen afmaken, dan heb je best kans, dat die weg er over dertig jaar ligt. En je moet maar zó denken: dat is altijd nog éérder dan wanneer onze overheidsinstanties hier het zelf gaan doen. Secretaresse: Mevrouw M. Kroon-van der Oord Heereweg 334 Enige tijd geleden werd in Hoorn een tentoonstelling gehouden van kunst uit Bergen, een keuze uit de gemeentelijke collectie. Tot mijn spijt had ik geen gelegenheid die expositie te bezoeken. Zo zal het wel aan deze eenden zijn bezweken. Het vele Bergenaren zijn vergaan. enige wat ik zeggen kan is: wie de Maar - wat in Hoorn kan, kan ook eend niet eert, is het hert niet weerd. wel vragen of de eendenvoorraad bouwde restaurant zal terugkeren. Of niet met een paar fraaie exemplaren kan worden uitgebreid, zoiets heeft weinig zin, wanneer er aan de ver zorging van de dieren iets ontbreekt. Naar mijn gevoel - maar ik geef mijn mening graag prijs voor een betere - zijn de eenden in de Her tenkamp te veel afhankelijk van wat voorbijgangers deze dieren geven. Geheim agent Theunis meldt mij zelf dat - als er ijs is - kinderen er voor zorgen, dat er wakken openblijven. Nogmaals: ik kan niet zeggen waar dat gevolgen zal hebben voor de kwaliteit van de keuken is natuur lijk niet te voorspellen. Wie - in de toekomst - de exploitatie op zich zal nemen, hoop ik u spoedig te kun nen melden. Maar het is wel weer bewezen, dat je een bril gewoon kunt afzetten. BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 er helemaal niets is gebeurd, inte gendeel achter de schermen is druk Als ze nou op vier mei op dat car- rillon gaan spelen, zal er heus wel weer iemand zijn die zegt, dat dit uit dankbaarheid voor hem gebeurt. Het ziet er naar uit dat binnen kort met de bouw van het door de plaatselijke verenigingen al zo lang verbeide dorpshuis kan worden be gonnen. Op een vorige week gehou den persconferentie werd door de voorzitter en de secretaris van de Stichting Dorpscentrum Schoorl ver teld waarom men vele maanden lang niet naar buiten kon optreden. Men moet hieruit niet opmaken dat VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN sW ARMENHUIZEN geconfereerd en gecorrespondeerd. De eerste vergadering vond plaats in 1967, overigens drong de Vereniging Algemeen Welzijn reeds in 1917 aan op de bouw van een dorpshuis. Er werden enkele tekeningen gemaakt maar de voorlaatste tekening werd terzijde gelegd omdat zowel de wel standscommissie als de brandweer bezwaren hadden op sommige pun ten. Architect de Vletter uit Hilversum heeft in samenwerking met aanne- MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend mer Visser uit Koedijk een nieuwe geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m tekening gemaakt waarvoor nu ook F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. <^0gc)f<®<3göB^e§cJB«eS<3r<80gdKtegöP^C>gc)K§e§cJKtegc)K§ciS0K®0gaK§<ï^^ vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 1738. uit Den Haag goedkeuring is ver kregen. Financieel zit het nu ook rond, nadat ook om die reden de bouw is opgehouden. Van het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zal in de bouw worden gesubsidieerd en fi nancieel werken ook provincie en gemeente mee. Met de twee plaatselijke banken is een zgn. burgerzinlening gesloten ieder voor 50 procent van het beno digde bedrag. Als de gemeente nu toestemming van Gedeputeerde Staten heeft is men in staat om middels de steun van een brouwerij die een renteloos voorschot heeft toegezegd, de giften der bewoners, de gelden der beide kerken en bovenvermelde geldlenin gen en de garantiestelling der ge meente in staat met de bouw te be ginnen van het centrum waarvan de kosten ongeveer 780 mille zullen bedragen. De voorzitter der Stichting was vol lof over zowel de Raiffeisenbank als de Boerenleenbank en ook over bur gemeester Stronkhorst en de heer Vervolg op pagina 2.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1