Ppl? frrn Dorpshuis door instanties goedgekeurd Agenda Schoorl Oranje-feesten Schoorl Klim Kampen 1970 r -■«m Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Drumband vierde sober haar 1e lustrum Ex-wethouder Dekker werkt aan terugkeer Culturele avonden Dia-avonden boeiden vele Bergenaren Bijeenkomst Herv. Vrouwen groep Indiase muziek De Noorder Compagnie bij K66 Duintreffers nieuws Jaarvergadering U.V.V. afd. Bergen Oud papier voor v.v. Schoorl Wie heeft het nu eigen lijk voor het zeggen? Jaarvergadering Schoorlse brandweer Recreatie-avond met D '66 Bergen aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd Werkt allen mee om de agenda zo volledig mogelijk te krijgen! Heeft u iets, draai dan telefoonnummer 1739. VRIJDAG 27 FEBRUARI Rectificatie: In de vorige agenda vermeldden wij dat er op deze datum een vergadering van de Stichting Peuterzaal zou zijn. De vergadering werd echter op 27 januari gehouden. Dus geen vergadering Stichting Peuterzaal. ZATERDAG 28 FEBRUARI Trimmen, begint 9,00 uur bij de Schoorlse Zeeweg. 20.00 uur klaverjasdrive in cafetaria 't Trefpunt ten bate van 'Vogelvreugd schoorl'. ZONDAG 1 MAART 10.00 uur Duinwandeling o.l.v. F. Nieuwenhuizen. Start parkeerterrein achter centrrm Schoorl. Inlichtingen (02209) 2272. MAANDAG 2 MAART 20.00 uur ledenvergadering Algemeen Belang in res taurant 'De Vierpsprong'. WOENSDAG 4 MAART D '66 organiseert onder het motto 'Recreatie in Schoorl en de provincie Noord-Holland' een openbare discus sie-avond. Medewerking wordt verleend door de heren Gruyters en Bakker. Aanvang 20.15 uur in de Roode Leeuw. Iedere maandagavond 20.00 uur: Bridgen in de Rode Leeuw. Iedere dinsdagavond 20.00 uur: Repetitie van de zangvereniging in de Roode Leeuw. Kunstschilderen o.l.v. Dirk Trap in de Kastanjeboom. Iedere donderdagavond 20.00 uur: Repetitie van de Schoorlse Fanfare in de Groeter school. Repetitie van de Drumband Schoorl in het gymnastiek lokaal van 18.30 tot 21.00 uur. Biljarten in café-restaurant 'De Kastanjeboom'. Iedere vrijdagavond 20.00 uur: Schaken in café-restaurant De Viersprong. BIBLIOTHEEK: Bibliotheek Algemeen Welzijn; uitlening van de boe ken iedere vrijdag in het Oude Raadhuis te Schoorl van 15.30 tot 16.30 uur. Openbare bibliotheek; uitlening van de boeken iedere zondag in de Toeristenkerk van 10.30-11.00 uur. VOETBAL: DUINRANDERS: St. George - Duinranders 1 14.00 uur Kolping Boys 5 - Duinranders 3 12.00 uur Hollandia 5 - Duinranders 5 14.30 uur Junioren - Flamingo's 3 12.00 uur H.S.V. - Aspiranten B Jong Holland - Aspiranten C v.v. SCHOORL Schoorl 1 - Zeemacht 14.00 uur Alkmaarse Boys 8 - Schoorl 2 10.00 uur Schoorl 4 - L.S.V.V. 6 12.00 uur Junioren - Zeevogels 2 12.00 uur Bergen A - Aspiranten A 16.00 uur PAARDENSPORT: DE DUINRIDDERS. Landelijke rijvereniging Zaterdags Terrein Sportlaan 9-10 pony's en van 10-12 paarden. Maandags manege van Poelenburgh 19.30-20.00 paarden Vervolg van pagina 1. de Witte die veel werk hebben ver richt. De tekening die nu door architect de Vletter is gemaakt, verschilt in zoverre van de eerste schets dat er minder gangen in zijn geprojecteerd. Verder zijn de ruimten wel zo onge veer gelijk gebleven, destijds heb ben wij hier al aandacht aan be steed. Opvallend is dat praktisch alle ruimten door middel van schuifwan den kunnen worden vergroot naar gelang de behoefte. Er is een grote toneelzaal inclusief balkon met totaal bijna 800 zitplaat sen, een leeszaal, een bibliotheek, een handenarbeidlokaal, een biljart zaal, een bar met zitjes en een keu ken. Door middel van een zgn. doorbraak heeft het centrum verbinding met de sporthal, bij grote congressen, tentoonstellingen e.d. kan men op dit gebied tegen elkaar 'aanleunen'. Men heeft in Den Haag oog gehad voor de snelle groei van onze ge meente en het toenemend toeristen bezoek aan Schoorl. Want ook de toerist zal van het dorpshuis pro fiteren omdat men artiesten wil aantrekken en films wil vertonen. Deze evenementen, waarvoor uiter aard toegang zal worden geheven komen indirect weer ten goede aan de plaatselijke verenigingen, zodat deze in de wintermaanden een re delijke huur hoeven te betalen. Er is overigens over de huur die de on geveer 60 verenigingen en afdelingen zullen moeten betalen nog niets be kend, dit punt is nog niet aan de orde geweest. Men heeft v.w.b. de behoefte wel een enquête gehouden onder de plaatselijke verenigingen. Men hoopt dus in april met de bouw te beginnen en men verwacht dat het centrum voor de zomer van 1971 on der de kap zal zijn. Een nieuwe lente en een nieuw en blij geluid voor onze verenigingen waarbij 't gebrek aan zaal- en repetitieruimte zo lang zamerhand tot aan de lippen is ge stegen. Hopenlijk geeft nu de raad zo vlug mogelijk haar toestemming tot het aangaan van de leningen met de banken, Schoorl heeft nu toch wel lang genoeg op haar eigen 'home' gewacht. Het drumbandconcours op 14 juni. Een reisje naar Duitsland, het ont vangen van Duitse en Schotse gas ten waarvoor onderdak gezocht wordt. Dit alles kost veel geld, maar ik weet dat de Schoorlse bevolking ons zeker niet in ons hemd laat staan, stelde de heer v. d. Helm. Toen begon men aan het meer fees telijke gedeelte van de avond. Men had uit Bergen het duo Beentjes ge huurd die de muziek verzorgden. De jeugdleden zelf brachten enkele toneelschetsjes wat goedkoop is, maar voor sommigen toch niets voor voor een feestavond. Een tombola moest de eerste onkostendekking worden en om 10 uur gingen de eer ste mensen met een prijs alweer huiswaarts. Het clublied dat deze avond ten gehore werd gebracht, stelde dat over 20 jaar iedereen weer bij elkaar zou komen voor het zil veren feest. En daar gaat onze hoop dan maar naar toe. Op enkele stemmen na heeft de KVP afdeling Schoorl zich dinsdagavond in café Slijkerman negatief opge steld tegenover de houding van haar lid, vertegenwoordiger in de raad, en oud-wethouder R. Dekker. Reden tot discussie hierover was het feit, dat de vice-voorzitter van de KVP, de heer J. Krimp, verschillende kan didaten voor de komende gemeente raadsverkiezingen had benaderd. Uit de aard der zaak ook de heer Dekker. De oud-wethouder zou ech ter hebben verklaard op een voor hem aanvaardbare verkiesbare plaats in aanmerking te willen komen, en in de raad aan de andere kant van de tafel te willen plaatsnemen, d.w.z. op een wethouderszetel. Gesteld werd dat er tussen de heer Dekker, zelf niet aanwezig, en het bestuur van de KVP geen contro verse bestaat, zeker niet na de re cente gebeurtenissen in de gemeen teraad met betrekking tot de ver kiezing van een nieuwe gemeente secretaris. De mening van velen was echter dat de heer Dekker niet het recht had eisen te stellen, zoals hij dat tegen over de heer Krimps had gedaan. Na discussie over deze affaire - waarbij het af en toe heet toeging - werd uiteindelijk besloten de heer Dekker - overigens met afkeuring van diens wijze van handelen in deze - te handhaven. Men kwam tot een lijst van veertien kandidaten. Dit houdt dus in dat de KVP-leden gaan uitmaken wie op een verkies bare plaats komt te staan. De heer R. Dekker zei ons vanmor gen: „Persoonlijk was ik van me ning, dat de vergadering woensdag zou zijn, ik vind het jammer dat ik mij niet heb kunnen verdedigen. In het verleden mag ik dan een stuk hebben ondertekend dat ik na vier jaar wethouder niet meer voor deze functie in aanmerking wilde komen, maar daaraan was verbonden dat de juiste man op de juiste plaats moet komen, en persoonlijk weet ik, dat er heel wat komt kijken. En nogmaals, ik wil erbij zijn, maar dan op een verkiesbare plaats." Op zaterdag 7 maart zal de heer J. Kousemaker uit Overveen een le zing houden over Brazilië. In op dracht van Buitenlandse Zaken is spreker werkzaam geweest voor een onderorganisatie van de Verenigde Naties (I.L.O.-B.I.T.) als onderwijs- deskundige-adviseur in Brazilië met als standplaats Rio. Hij bezocht di verse staten in het midden en het zuiden van het land o.a. de nieuwe hoofdstad Brazilia. Wat hij vond in dit onmetelijke land illustreert hij met eigen kleurendia's. Kaarten zijn in de week van de le zing te verkrijgen in De Haans boek handel te Bergen, (tel. 2452). De landelijke vereniging 'Voor' (or ganisatie voor Vrede, Vrijheid en Nuchterheid), waarbij ook leden van Ando en K.J.V.O. zijn aangesloten, organiseert vele kampen, zowel op het land als te water. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Harm Simons, Nassaulaan 40, Coby Ellens, Kogen- dijk 68 en B. Schuil, Buerweg 9 te Bergen. Jongstleden zaterdag hebben de he ren F. Jostmeyer en H. Jellema in 'Het Kompas' hun tweede en laatste dia-avond verzorgd. Aan de hand van een groot aantal kleurendia's, gemaakt door de heer Jostmeyer, vertelde de heer Jelle ma over alle aspecten van de Heer lijkheid. De historie van Bergen was daarbij wel het belangrijkste aspect en het aardige was, dat er telkens vergelijkingen werden gemaakt tus sen de huidige situatie en de toe stand, zoals deze eeuwen geleden was. Vooral de vele dia's, gemaakt naar oude kaarten en prenten uit Bergens Museum en Alkmaars Ge meentearchief hebben de talrijke be zoekers van de dia-avonden verrast. Ook de dia's uit het heden vielen zeer in de smaak. Het is te hopen dat men in Bergen nog eens een voorstelling organiseert, zoals die welke we hier bespraken. Vooral de 'nieuwere' Bergenaren kunnen op deze wijze kennis maken met heden en verleden van hun nieuwe woon plaats. Naar wij vernemen zullen deze zo mer, evenals gedurende het vorige seizoen, elke week dia-voorstellin gen over het oude en nieuwe Bergen worden gegeven. De heren Josmeyer en Jellema organiseren deze avon den in samenwerking met de VVV- Bergen. Maandag 23 februari was de bijeen komst van de Herv. vrouwen groep in de consistoriekamer te Schoorl. De' heer Jonkers vertelde van het werk van Staatsbosbeheer. De heer Nieuwenhuijzen liet prachtige dia's zien en vogelgeluiden horen. Zo za gen we hoe mooi de natuur in onze eigen duinen is. Het was een mooie avond. De volgende avond is 16 maart. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Eveneens verkrijgbaar in het Kunst centrum zijn kaarten voor een eve nement op zaterdag 21 maart a.s. Dan zal er in de Zwarte Schuur (bij het Oude Hof een avond in Indiase sfeer worden georganiseerd. Het hoofdbestanddeel van deze avond bestaat uit het ten gehore brengen van klassieke muziek uit Noord-India door vier musici, met Indiase instrumenten. 5 MEI DROPPING VAN HONDER DEN PARACHUUTJES MET VER SNAPERINGEN VOOR DE JEUGD Met enige trots maakte het Oranje- Comité-Schoorl ons het volgende programma 1970 bekend: Op Koninginnedag, 30 april, worden de festiviteiten geopend met een mu zikale rondgang door Groet en Schoorl. Daarop volgend is een grote gecostumeerde kinderoptocht ge pland en dezelfde dag zullen er nog kinderspelen, en kleutermiddag en een fietspuzzeltocht georganiseerd worden. Voor de tieners is er die Op donderdag 26 februari zal 'De Noorder Compagnie' 's avonds om kwart over acht in de grote zaal van de Rustende Jager een voorstelling van twee stukken geven. Alvorens van deze toneelstukken een korte karakteristiek te geven, noe men we de actrices en acteurs, die in Bergen zullen optreden: Marion Al ving, Burny Every, Joop Hart, Ad van Kempen, Jaap Maarleveld en Rutger Hauer (die de rol van Floris in de gelijknamige TV-serie speelde). Onder regie van Jaap Maarleveld speelt 'De Noorder Compagnie' van Ionesco 'De kale zangeres'. Hiervan zegt het programma: het is een En gelse avond. Meneer Smith, een En gelsman, zit in zijn Engelse fauteuil met Engelse pantoffels aan. Op de Engelse bank zit mevrouw Smith, een Engelse, die Engelse sokken stopt. Er is een lange Engelse stilte. De Engelse pendule geeft zeventien Engelse slagen Van Slawomir Mrozek wordt onder regie van Marion Alving gespeeld 'Karei'. Hierin zien we de intelligen tie, ontdaan van zijn symbool (de bril) slachtoffer en meeloper worden van het zinloze, brute geweld (het geweer). In dit stuk 'Karei' komt Mrozek naar voren als een satirist. Zijn methode is niet die van over drijving, maar van vereenvoudiging: hij brengt zijn figuren terug tot soor ten van mensen, tot prototypen. Na de voorstelling bestaat gelegen heid tot discussie met het toneel gezelschap. Bij het Noordhollands Kunstcentrum (tel. 4195) en 's avonds aan de zaal zijn de kaarten voor deze voorstel ling verkrijgbaar. ZONDAG 1 MAART BERGEN NED. HERV. KERK 10.15 uur: Ruïnekerk Ds. A. Noor man. 10.15 uur: Het Kompas, jeugdkapel. GEREFORMEERDE KERK 10.00 en 19.00 uur: Ds. A. van Leeu wen, Heemskerk. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 en 12.15 uur. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. 10.00 uur te Schoorl: Ds. W. Ph. E. van Kooten, medewerking door het kerkkoor. R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 - 11.00 en 19.00 uur. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. Veenhuysen, em. herv. pred. REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. P. M. Luca. De uitslagen van het afgelopen weekend zijn. Dames: Sorry 1 - Duintreffers 1 0-10. Heren: Duintref fers 1 - Spirit 4 5-5. Duintreffers 2 - Dito 7 1-9. Junioren, meisjes: Duin treffers 1 De Brug 3 8-2. Jongens: D.O.V. 2 - Duintreffers 1 3-7. Het programma voor het a.s. week end is als volgt. Dames: Duintref fers 1 - De Brug 1 7 uur. Heren: Duintreffers 1 Dito 5 7 uur. Disnie 6 - Duintreffers 2. De wedstrijden voor de junioren worden woensdag op de training be kend gemaakt. De U.V.V. afd. Bergen zal op 4 maart a.s. des middags om 2 uur in de voorzaal van de Rustende Ja ger haar jaarvergadering houden. Na de pauze zal mevr. van Amster dam spreken over haar ervaringen met bibliotheekwerk in bejaarden tehuizen. A.s. zaterdag 28 februari kunt u uw huis weer een stukje ruimer maken. Dan wordt er n.l. weer oud papier op gehaald t.b.v. de v.v. Schoorl. Wilt u het alvast bundelen? avond tenslotte een talentenjacht- hipavond. Zondagmorgen, 3 mei, is de officiële opening van een werkelijk groots op gezette tentoonstelling 'Oud Schoorl', Welke tentoonstelling de gehele week bezichtigd kan worden. En 's mid dags zal er een autopuzzeltocht/ge- zelligheidsrit verreden worden, 's Avonds in de Toeristenkerk de Moutie-Show, waaraan medewerken: Ronny Tober, Gonnie Baars en vele anderen. De feestelijkheden op 5 mei, worden aangevangen met de ontsteking van de be vrijdings vlam, waarvoor het vuur speciaal uit Wageningen (Ho tel de Wezel) wordt gehaald. Na de aubade zullen de kinderen verrast worden met een originele snoep dropping, uitgeworpen door vlieg tuigen. Voor de kinderen van vier tot zestien wordt daarna een caba retprogramma georganiseerd. Ondertussen is er in de Roode Leeuw een modeshow voor de dames, ter wijl voor de heren een demonstra tie auto stuntrijden gegeven wordt in de zandafgraving bij de Schoorlse Zeeweg. 's Middags wordt het programma ge opend met een grote Optocht, waar aan ongetwijfeld vele particulieren, bedrijven en verenigingen hun me dewerking zullen verlenen. Voor 65+ heeft het Oranje Comité daar na een gezellig programma, name lijk 'Breng eens een zonnetje' in de Toeristenkerk gepland. 's Avands groot vreugdevuur en als sluitstuk een geweldig Bevrijdings bal, wederom in de Toeristenkerk, m.m.v. de Tiroolse Erica Kapel. Mocht u zich ondanks al deze acti viteiten toch nog vervelen dan zul len tenslotte een aantal kermisat tracties er voor zorgen dat u alsnog aan uw trekken komt. Om deze landelijke slogan waar te maken, dus de kiezers te laten zeg gen wat zij willen, belegt de PvdA op maandag 2 maart a.s. een open bare vergadering in 'De Rustende Jager' te Schoorl. Aanvang 8 uur. Aanwezig zullen zijn de PvdA kan didaten voor de provinciale staten kieskring Alkmaar, C. A. Koopman, J. H. Helder, L. J. A. v. Dantzig en anderen. Tevens leden van het poli tieke team van dit district, waar onder C. Egas en J. Muelink. De Schoorlse Vrijwillige Brandweer hield op 23 februari haar jaarver gadering in de Roode Leeuw, prak tisch alle leden gaven acte de pré- sènce. De brandweercommandant, de heer D. Blom, merkte in zijn wel komsttoespraak, waarin hij burge meester Stronkhorst begroette, op dat er ditmaal geen bevorderingen te behandelen waren. Bij zijn terug blik over 1969 zei de heer Blom dat men in dat jaar geen spectacultaire branden had meegemaakt. Er is voor de brandweer een grote belangstel ling van de zijde der leden en de ge meente mag er trots op zijn een dergelijk korps te bezitten. De heer Blom zei dat de vrijwilligers bereid zijn hun medemens te helpen en daarvoor hun vrije tijd opofferen. Op de vorige jaarvergadering is over de hooistekers van gedachten ge wisseld althans over hun status. Van de zijde der brandweer is getracht verbetering te brengen, maar de hooistekers zullen ontslag krijgen omdat de controle over hooibergen e.d. door de verzekeringsmaatschap pijen zal geschieden. Verder hoopt men in de nabije toe komst meer te doen aan de brand preventie terwijl de onderlinge wed strijden wat in het slop zijn geraakt. Bij de Kring wedstrijden te Span broek eindigde Schoorl op een eer volle tweede plaats. De heer Blom zei in de archieven te zijn gedoken en te hebben bevonden dat het korps in 1923 is opgericht, zo zal in 1973 het 50-jarig bestaan worden gevierd. Over twee jaar zal men afscheid moeten nemen van een drietal ka derleden n.l. de heren Hoogvorst, Obdam en Rezelman. Uit de verslagen bleek dat het Korps uit 32 man bestaat en dat de pen ningmeester momenteel beschikt over een batig saldo van f 70,De heer W. Bredewout werd in plaats van de heer Wittebrood in de kas controlecommissie benoemd. Ver volgens reikte burgemeester Stronk horst een viertal diploma's uit voor pompbediende aan de heren Koop man, Oostindie, Bootsma en Bakker. In een humoristisch toespraakje zei de heer Stronkhorst dat de burger op de brandweer vertrouwt, er wordt gewoon op gerekend dat zij er is. Op de vergaderingen is vrijwel iedereen present en er zijn nooit problemen. Dit ligt anders bij de beroepsbrand weren. Namens B en W dankte de heer Stronkhorst de gediplomeerden voor hun inzet en hun bijdrage aan de teamgeest in het korps. Vervolgens werd de uitwisseling met het Westduitse plaatsje Eschershau- zen aan de orde gesteld. Zoals be kend zijn onze plaatselijke bestrij ders van de Rode Haan daar vorig jaar op bezoek geweest en dit was een enorm succes, waar de kranten daar vol van stonden. De Duitse gasten brengen een tegenbezoek aan Schoorl op Hemelvaartsdag, 7 mei a.s. Er werden ter vergadering com missies gevormd die belast zullen worden met verschillende voorberei dende werkzaamheden voor het be zoek. Op het programma staat on der mee,r een bezoek aan het Zui derzeemuseum in Enkhuizen en mis schien kan een vaartocht worden ge- rricicikt Tijdens de rondvraag bleek dat er deze zomer weer spuitwedstrijden zullen worden gehouden, verder werd gepleit voor het maken van statuten waarin de doelstellingen van de brandweer en de rechten en plichten van de leden zijn aange geven. De commandant zal zich op dit punt in verbinding stellen met enkele brandweren. Er werd aan dacht gevraagd voor het feit dat de chauffeurs van de brandweerauto's niet in de onmiddellijke omgeving van de kazerne wonen, dit kan ver traging veroorzaken. Enkele heren die daar vlakbij woonachtig zijn zul len proberen het 'grote' rijbewijs te halen en mochten zij slagen dan ver goedt de gemeente de kosten, be loofde de burgemeester. Verder werd nog van gedachten ge wisseld over het nut van een EHBO- cursus en over de noodzaak van ver bindingen tussen de brandweerauto's en het centrale punt. Men denkt hierbij aan walkie-talkies. Met een dankwoord van de heer Blom werd de vlot verlopen vergadering beslo ten. 23 februari 1965 werd nadat voor gaande pogingen mislukt waren een drumband opgericht die toen volgens velen geen bestaansrecht had, maar nu in 1970 kon deze zelfde drum band zich presenteren als een ge slaagd en keurig korps. In vijf jaar tijd was de drumband een gezonde vereniging geworden, zo bleek afgelopen zaterdagavond op de feestviering. Het slechte weer was toch voor vele geen belemmering ge weest, en om kwart over acht was de zaal van de Roode Leeuw dan ook gevuld met 140 leden, donateurs en genodigden. Men begon met 10 drumbandleden te tonen in het uniform waarin men vijf jaar geleden terug begonnen was, waarna er 10 binnenkwamen in de huidige en veel mooiere kledij. Ook het geluid van de trommels was aanmerkelijk voller, en de voor zitter, de heer v. d. Helm, kon dan ook met gepaste trots een ieder wel kom heten, in het bijzonder burge meester Stronkhorst, die ook acte de présence gaf. Al met al kon men door deze be ginfase van de avond een duidelijk denkbeeld krijgen waarom trommel stok en toverstok dezelfde moeilijke naam dragen n.l. baquette. Vervolgens stelde de heer v. d. Helm dat dit alles tot stand gekomen was door bergen werk, verzet door de werkers van het eerste uur en dat nu na vijf jaar enkele van deze werkers, die inmiddels hun activiteiten bij de drumband gestaakt hadden, het ere lidmaatschap volkomen verdienden, en hiervoor nodigde hij de heren Koomen en Kater en hun echtge notes uit om de oorkonde ten te ken van dit erelidmaatschap in ont vangst te nemen. De dames kregen attentvol een bosje bloemen aange boden. Vervolgens richtte de heer v. d. Helm het woord tot burgemeester Stronkhorst, waarin de heer v. d. Helm stelde dat hoewel alles goed bleek te lopen, zowel financieel als materieel, hij nog één klein pro bleem had, n.l. repetitie- c.q. opslag ruimte en hij suggereerde de oude korenmolen aan de Molenweg voor dit doel geschikt te maken. De heer Stronkhorst kon daar natuurlijk niet meteen een antwoord op geven. Maar op een vraag van onze verslaggever hier toch iets zinnigs over te zeg gen, vertelde de heer Stronkhorst dat het natuurlijk zijn aandacht had, maar dat de korenmolen wel niet mogelijk zou zijn. Dit mede in ver band met de vrij hoge verzekering waaronder zo'n molen valt. Nee, er zal echt gewacht moeten worden op het dorpshuis waarmee we al weer een stadia verder zijn gekomen in de afgelopen weken, zei hij. De heer v. d. Helm vertelde nog van de activiteiten die de drumband in de nabije toekomst gaat verrichten. Hans Gruyters komt in Schoorl SCHOORL Hans Gruyters, pro vinciaal lijstaanvoerder van D '66 komt woensdag 4 maart in De Roode Leeuw te Schoorl praten over de provinciale zaken die vooral D '66 ter harte gaan. Bovendien zal de heer C. C. P. Ingwersen jr. uit Ber gen worden uitgenodigd om een na dere uiteenzetting te geven over de kabelbaanplannen. De bijeenkomst die om half negen 's avonds begint, is voor iedereen vrij toegankelijk, opgezet in samenwerking met de af deling Bergen van D '66. Voorts is contact opgenomen met sympathi santen in Warmenhuizen en andere naburige plaatsen, teneinde wellicht een startpunt te geven voor de op richting van werkgroepen van D '66 in die plaatsen. De avond zal worden geleid door P. F. Sens, voorzitter van D '66 afde ling Bergen. Behalve Hans Gruyters zullen ook andere D '66 kandidaten voor de Provinciale Staten onder wie Q. A. Jansen uit Alkmaar en J. Bak ker uit Bergen, graag aan de discus sie over provinciale-, regionale en plaatselijke recreatiezaken deelne men.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2