H De raad van Schoorl behandelde een agenda van maar liefst 17 punten Agenda Schoorl ALGEMEEN BELANG meld 11 aan als lid Drukkerij Volkers en Leegwater is verhuisd naar Damweg 1e te Schoorl (CftO verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Bergense firma op Polygoon journaal v.v. Schoorl haalde oud papier op. DOKTERSDIENSTEN Excursie kabelbaan Of bij de u bekende leden 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Schaakclub 'Bergen' bloeit weekblad -43e JAARGANG no. 10 DONDERDAG 12 MAART 6 PAGINA'S REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs: 8,50 p6r jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Burgemeester Stronkhorst deelde mede de heer Meijer met een bloe metje te hebben verrast ter gelegen heid van diens benoeming tot lid der Tweede Kamer. Ingekomen stukken Naast de gebruikelijke goedkeurin gen van GS op eerder genomen raadsbesluiten was onder meer een brief binnengekomen van de Stich ting IJssport Noord-Holland waarin dank werd gezegd voor de renteloze lening van 4 mille. Er werd conform besloten. Aangaan leningen t.b.v. dorpshuis Zoals wij reeeds berichtten waren beide plaatselijke banken bereid ge bleken ieder een lening te verstrek ken van 180 mille ter financiering van de subsidieverlening aan het dorpshuis. Totaal dus 360.000,de raad werd gevraagd de aanbiedingen te accepteren, Het raadslid Dekker dankte beide banken die bereid waren gebleken de gelden ter beschikking te stellen. Garantie t.b.v. bouw 20 bejaarden woningen De Burgemeester Peeckstichting had de raad verzocht de rente en aflos sing te garanderen van een lening groot 650.000,— voor de bouw van 20 be jaarden woningen. De raad werd gevraagd het ontwerp besluit vast te stellen. Dit agendapunt veroorzaakte nogal was discussie. De heer Dekker had zich terdege in deze kwestie verdiept en bevonden dat er boekhoudkundig weinig van deugde. De balans van 1965 was alleen aan wezig, die van '67, '68 en '69 ontbra ken en de balans van 1966 was niet bij het verificatiebureau. De heer Dekker vroeg om gemeentelijke be geleiding en pleitte verder voor doorstroming van het bestuur der Stichting. Gemiddelde leeftijd be stuur is 70 jaar. De statuten dienen aan de huidige situatie te worden aangepast, terwijl de boekhouder misschien niet capa bel is of dat hij het te druk heeft. De raad ging overigens gezien het belang van het van de grond komen der woningen akkoord met het voorstel al deelden de meeste leden wel de mening van de heer Dekker. Aankoop grond Mevrouw Goedhart, Heereweg 77, was bereid gevonden medewerking te verlenen aan de verbetering van de verkeerssituatie nabij haar wo ning, Ze was bereid aan de gemeen te grond te verkopen ter grootte van ongeveer 135 m2 terwijl het huidige pand herbouwd zal worden in meer westelijke richting. Na enige discussie ging de raad ak koord. Aankoop panden te Groet Door de gemeente kunnen worden aangekocht de percelen Kerkbrink 2 en Schoolpad 1 te Groet voor de som van 72.500,-. B en W achten het van bijzonder belang als zij over de huizen beschikt met het oog op het bijzondere karakter van de Kerk brink. De raad werd gevraagd de ontwerp- bij eenkomsten te bekrachtigen. Het raadslid Muelink ging wel in principe akkoord, maar vroeg zich af of dit wel de hoogste prioriteit dient te hebben. Er zijn toch tal van andere behoeften. B en W merkten op dat het hoofd der school te Groet dit jaar met pen sioen gaat. Misschien is het mogelijk om bij in diensttreding van een nieuwe leer kracht op die plek een woning te bouwen. Nadat de heer Muelink had opgemerkt dat een gemeente zich niet op het pad der makelaardij moet begeven, stemde de raad met het voorstel in. Inzage en afgifte van stukken Door de afd. Schoorl van D '66 was gevraagd het volgende te besluiten: De raadsvoorstellen in het algemeen 14 dagen voor de eerstvolgende raadsvergadering rond te zenden. B en W verwezen bij de beantwoording van deze vraag naar een artikel in de gemeentewet en het college stelt dat de te behandelen stukken zo tij dig mogelijk in het bezit van de raadsleden moeten zijn. Een en ander hangt af, zo delen B en W mede van de omvang der agenda, het spoedeisende karakter en de aard van de te behandelen stukken. De huidige wettelijke rege ling biedt de vrijheid om de termijn van toezending af te meten naar voornoemde criteria. Indien worrt gestreefd naar een zo spoedig mogelijke toezending dan kan er naar de mening van het col lege geen aanleiding zijn nadere re gels te stellen. D '66 vroeg verder om kosteloze ter beschikkingstelling van de raads voorstellen en de notulen. Dit is in strijd met de voorschriften maar om tegemoet te komen aan de wen sen is het mogelijk zich voor 12,50 per jaar op toezending van de stuk ken te abonneren. Thans zijn 10 abonnementen afge sloten. D '66 pleitte ook om de stuk ken die op de raadsvoorstellen be trekking hebben, ter inzage te leg gen voor de hele bevolking. B en W gaan hiermee akkoord, behalve voor de vertrouwelijk zijnde stuk ken. Overigens heeft een burgemees ter de plicht ervoor zorg te dragen dat elke inwoner van de gemeente desgewenst inzage krijgt van de raadsbesluiten. Verder vroeg D '66 om voor de nieuwe bewoners spoedig een voor lichtingsavond te beleggen en in het vervolg geen besloten informele na- vergaderingen te houden na de open bare raadsvergadering. B en W verwijzen voor de beant woording van deze vragen naar de Gids voor Schoorl en v.w.b. het hou den der informele bijeenkomsten ligt naar het oordeel van B en W deze kwestie zo duidelijk, dat men ermee volstaat de geuite wens onder de aandacht van de raadsleden te brengen. De heer Meijer beet de spits af bij de behandeling van dit punt door op te merken dat de voorstellen v.w.b. de terbeschikkingstelling van raads stukken al eerder waren ingediend. De heer Dekker merkte op dat de jeugd ook belangstelling heeft voor de gemeentelijke problemen maar over het algemeen krap bij kas zit. Ingestemd werd met het voorstel van de heer Muelink om eens voor een half jaar te proberen hoe met betrekking tot het uitgeven van raadsstukken gaat. Uitgebreid werd gediscussieerd over 'de raad na de raad', maar duidelijk werd gesteld dat over het algemeen dit een gezellig onderonsje is. Aan de andere kant zijn er zaken die niet in het publiek kunnen worden behandeld. Pacht Noordzeestrand De gemeente heeft een gedeelte van het strand te Camperduin in pacht en aan de staat is verzocht het toe te wijzen strandgedeelte met 50 me ter in zuidelijke richting te verlen gen. Wat een ander strandgedeelte van Camperduin betreft, de heer Kerk- meer die het strand tussen de palen 26.250 en 26.450 in pacht heeft had aanvankelijk verzocht 50 meter meer te mogen pachten, hij was echter later op zijn verzoek teruggekomen. De contractuele binding tussen de heer Kerkmeer en de gemeente is nog slechts voor 1970 van kracht en daarom werd de raad verzocht er in te berusten dat het strandgedeelte t.g.v. 50 meter on verpacht blijft. Recreatieterreinen aan de Harger- vaart De gemeente Schoorl heeft sinds 1964 in huur een perceel grond langs de Hargervaart, en teneinde ter plaatse een zo groot mogelijke een heid in de recreatieve exploitatie te bewerkstelligen heeft men aan de hand daarvan beslag kunnen legger, op nog meer gronden aldaar. Een be zwaar was echter dat de gemeente een huur zou moeten betalen van bijna 4 mille terwijl zij van wijlen de heer Koelewaard terugontving 'n bedrag van 1800,Omdat B en W er weinig voor voelen het ontbre kende bij te passen werd contact op genomen met de Dijkgraaf en het Hoogheemraadschap en werd een re geling getroffen. Ne enige discussie ging de raad akkoord. Ledigen septic-tanks Het aanvankelijk gestelde tarief voor het legen van septic-tanks moet in verband met de stijging van lonen en prijzen worden verhoogd van 15,tot 20,per half uur. De raad werd gevraagd de betreffende wijziging der verordening vast te stellen. Ook hiermee stemde de raad in. Vervangingpomp rioolgemaal De huidige pomp in de pompput aan de Mollaan blijkt een bron van er gernis te zijn, deze geeft soms 3x per week aanleiding tot verstopping. De raad werd verzocht voor de aan schaf van een nieuwe pomp 2800,- beschikbaar te stellen. De raad ging hiermee akkoord. Uitbreiding O.L.S. Omdat de uitbreiding van de lagere school aan de Molenweg niet ge heel op gemeentegrond blijkt te kun nen geschieden is de heer Kroon be reid gevonden aan de gemeente de voor de uitbreiding van de school benodigde grond te verkopen voor 20,per m2. De raad werd ge vraagd overeenkomstig het ontwerp besluit te beschikken. Verpachting terrein Gortersbrink Vorig jaar is er tijdens een raads vergadering op gewezen dat de ver pachting van een terrein tussen het Brinklaantje en de W. van Brede- rode weg aan de NV Th. Loos wordt beheerst door de pachtwet. Bij de foto: Een deel van de collectie Fins glaswerk, door de firma D. Luiting op de jaarbeurs te Utrecht uitgestald. Onze plaatsgenoot, de heer D. Luiting, importeur van Scandinavische inte rieurartikelen, heeft op de vorige week te Utrecht gehouden Internationale Voorjaarsbeurs een fraai resultaat geboekt. Zijn door de Bergense firma J. Kroon in recordtijd gebouwde permanente stand werd door de Deense ambassadeur, de heer Sygurd Christensen, die de Jaarbeurs bezocht, uit geroepen tot de meest geslaagde van alle stands in het ultra-moderne, zeven verdiepingen hoge Beatrixgebouw. In de Nederlandse bioscopen draait momenteel een weekjournaal, waarin Polygoon, als onderdeel van het Jaarbeursnieuws, kleurenopnamen van de geheel in mangaansteen, glas en Fins hout opgetrokken stand heeft opge nomen. Men ziet in deze stand, naast de bekende Tasso-haarden, ook befaamde Scandinavische produkten van Copco (pannen), Hackman (bestek), Jittala (glas), Tapiovaara (meubelen) en Juhava (kaarsen) uitgestald. Ook u hebt ze zaterdagmorgen wel gezien. Een blauwe bestelauto met daarbij een heel koppel jongens die deur aan deur om oud papier vroe gen. Waarvoor eigenlijk? De auto die u zag was geheel be langeloos beschikbaar gesteld door de fa. Kroon en die jongens dat wa ren de aspiranten (de toekomst) van v.v. Schoorl. Onder de leiding van enkele ouderen verzamelden zij het oude papier dat bij u uitgelezen en in de weg stond op en zo maakten zij een begin met het inzamelen van financieën die de voetbalvereniging dit jaar juist zo heel goed kan ge bruiken omdat deze vereniging dit jaar haar 50-jarig bestaan viert. Het vieren van een 50-jarig jubi leum kost natuurlijk de nodige cen ten die de kas van de vereniging zouden plunderen, wat natuurlijk net zoals bij welke vereniging dan ook niet kan? De gedachten gaan uit naar een ju bileum-tournooi voor de jeugd, een gezellige avond voor leden en oud leden. En er zijn nog veel meer ge dachten die nu nog niet, maar met uw oude papier hopenlijk gereali seerd kunnen worden. En laten we meteen maar eerlijk zijn met de me dedeling dat het zaterdag niet tegen gevallen is. Maar er kan altijd meer bij. We komen weer eens langs en mocht u als sympathisant van de voetbalvereniging Schoorl niet kun nen wachten tot u ons toevallig ziet langskomen, neem dan even contact op met enkele bestuurs- of commis sieleden van de v.v. Schoorl. Ook kunt u het zelf even wegbren gen naar onze verzamelplaats de boerderij op de hoek Laanweg-Voor- weg beter bekend als de boerderij van Kroon. De raad werd gevraagd het besluit te bekrachtigen waarbij werd gesteld dat men de NV zal verzoeken aan de gemeente alsnog een vergoeding te betalen over de jaren 1968 en 1969. Nadat de raad enkele opmerkingen had gemaakt ging zij hiermede met B en W mee. Aankoop grond langs de Voorweg De heer Van Trienen is bereid ge vonden om een strook grond langs de Voorweg te verkopen voor de aanleg van een trottoir langs een gedeelte van die weg. De gemeente zal twee gulden per m2 moeten be talen en de raad werd verzocht de aankoop goed te keuren. Ook hiermee stemde de raad in. Uitkerings- en pensioenverordening wethouders Door de ex-wethouders Muelink en Dekker is gevraagd om een uitke ring op grond van het betreffende verordening. B en W hadden bere kend dat in totaal beide wethouders nog recht hebben op 900,De raad werd gevraagd dit goed te keuren. En aldus geschiedde. Beroepsschrift Fa. Polle te Groet De Fa. Polle was in beroep gegaan tegen de weigering van de vergun ning tot het oprichten van een afdak. In een uitgebreide uiteenzetting aan de raad stellen B en W voor afwij zend op het verzoekschrift te be schikken en appellant mede te de len welke mogelijkheden er zijn in het bestemmingsplan 'Schoorl'. Men was duidelijk van mening dat de fam. Polle moest worden gehol pen en daarom werd besloten het voorstel van B en W te accepteren. Betrokkene heeft hierdoor de moge lijkheid weer in beroep te gaan. Rondvraag Bij de rondvraag werden weer ver schillende zaken aan de orde gesteld. Over het zwemonderricht dat te Ber gen aan de schooljeugd van Schoorl zal worden gegeven is B en W nog niets bekend. Discussie ontstond toen de boerderij aan de orde kwam waarin de fam. De Boer is getrok ken nadat zij uit haar eigen huis was gezet. Een en ander zou kwaad bloed in het dorp hebben gezet, en de discussie hierover werd nogal onaangenaam. De kwetsbaarheid van een raadslid kwam bij dit punt uit gebreid naar voren. Ook de clandestiene bebouwing werd besproken, maar de resultaten van het onderzoek door het minis terie gaat zowel de raad als B en W voorbij. Nadat was gepleit voor speelplaat sen voor de jeugd, werd de vergade ring omstreeks 10 uur gesloten. BERGEN F. HOUDé J. M. P. LUGTEN en Hoflaan 6, tel. 2700 en 3895 VOOR KOEDIJK. SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Heereweg 272, tel. 1288 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-1.30 uur. Telefoon 1738. De heer C. C. P. Ingwersen uit Ber gen, zoals bekend een der initiatief nemers van het in Schoorl zoveel besproken kabelbaanplan, is voor nemens een excursie te organiseren naar de duintop, waar aan het einde van het kabelbaantje het z.g. thee huis en uitkijktoren is geprojecteerd. De heer Ingwersen zegt een en an der te willen doen, naar aanleiding van de discussie-avond over het plan van 'Hoog-Schoorl i.o.', recentelijk gehouden in de Roode Leeuw, en ge organiseerd door D '66, afdeling Schoorl en Bergen. Zaterdag 14 maart, 's morgens om half elf worden belangstellenden verwacht in de Roode Leeuw, waar de nieuwste tekeningen van het to tale project zullen worden ontvouwd. Het ligt in de bedoeling om zich dan gezamenlijk te begeven naar de duintop. De heer Ingwersen hoopt een des kundige van de Heidemij. bereid te vinden de plannen ter plaatse nader toe te lichten en met name, oppo santen ervan te overtuigen van: le het unieke uitzicht vanaf dit punt; 2 e dat geen kermisachtige toestan den worden gecreëerd en 3e dat door de realisering van het omstreden plan geen schade aan de natuur word aangebracht, en dat er, zoals er nogal wordt beweerd, enor me hoeveelheden bomen dienen te worden gekapt. Uiteraard hoopt de heer Ingwersen op een grote belang stelling, die hij echter 'boven' (nog) geen consumptie zal kunnen aanbie den. Werkt allen mee om de agenda zo volledig mogelijk te krijgen! Heeft u iets, draai dan telefoonnummer 1739. VRIJDAG 13 MAART: Algemeen Welzijn: Lezing met dia's en films getiteld 'India Nu' door Dr. J. H. Jager-Gerlings. Aanvang 20.00 uur in de Roode Leeuw. Klaverjassen georganiseerd door de v.v. Duinranders in het café van de heer Slijkerman. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 14 MAART: 10.30 uur nieuwste tekeningen van het kabelbaanpro ject te bezichtigen in de Roode Leeuw. Daarna excursie onder leiding van de heer Ingwersen naar het geplande tracé. 20.00 uur klaverjasdrive in cafetaria 't Trefpunt ten bate van 'Vogelvreugd Schoorl'. Trimmen begint 9.00 uur bij de Schoorlse Zeeweg. ZONDAG 15 MAART: 10.00 uur duinwandeling o.l.v. Fr. Nieuwenhuyzen. Start parkeerterrein achter centrum Schoorl. Inlich tingen (02209) 2272. 9.00 uur dressuur wedstrijden in de Duinmanege van Poelenburgh onder auspiciën van de Kennemer Rij- sociëteit. 13.00 uur concours hippique, wederom in de Duinma nege van Poelenburg. MAANDAG 16 MAART: 19.45 uur bijeenkomst van de Herv. Vrouwengroep in de consistoriekamer te Schoorl. Onderwerp 'Leven en werken in Joegoslavië' door Ds. W. P. E. van Kooten jr. WOENSDAG 18 MAART: 19.45 uur verzorgd het R.K. Vrouwengilde in De Rus tende Jager een avond. De 'Freetime Singers' treden op in een gevarieerd programma van Oud-Hollandse en Engelse liedjes, afgewisseld met eenvoudig cabaret. VRIJDAG 20 MAART: Filmavond onder auspiciën van de vereniging voor E.H.B.O. in de Roode Leeuw. Aanvang 20.00 uur. BIBLIOTHEEK: Bibliotheek Algemeen Welzijn; uitlening van de boe ken iedere vrijdag in het Oude Raadhuis te Schoorl van 15.30 tot 16.30 uur. Openbare bibliotheek; uitlening van de boeken iedere zondag in de Toeristenkerk van 10.30-11.00 uur. Iedere donderdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur repetitie van het Herv. dames koor in de consistoriekamer te Schoorl. Iedere vrijdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur de bejaardensociëteit in de con sistoriekamer te Schoorl, onder auspiciën van het UW. VOETBAL: DUINRANDERS: 14.00 uur Geel Zwart 1 - Duinranders 1 14.00 uur Duinranders 2 - Meervogels 2 14.00 uur Duinranders 3 - Sporting S 3 14.30 uur Limmen 6 - Duinranders 4 12.00 uur Duinranders 5 - V.Z.V. 4 16.15 uur Alkmaarse Boys 6 - Duinranders jun. (zat.) 14.30 uur H.S.V. as. b - Aspiranten a 12.00 uur C.S.V. as. g - Aspiranten c 16.15 uur Aspiranten b - Graftdijk b (zat.) v.v. SCHOORL 14.00 uur Schoorll - S.C. Spirit 12.00 uur Schoorl 3 - Kolping Boys 5 10.00 uur Vrone 4 - Schoorl 4 KORFBAL: Op het terrein achter het gymlokaal, zaterdag 14 maart om 15.00 uur: Duintoppers 1 - Helios 2 Secretaresse: Mevrouw M. Kroon-van der Oord Heereweg 334 INDUS# dertig leden, waaronder drie dames en een aantal jeugdschakers. In de onderlinge competitie, waaraan 25 leden deelnemen is de stand aan de kop als volgt,: v-W Uw horloger/juwelier Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Halverwege het schaakseizoen bloeit de s.c. Bergen als nooit tevoren. Deze bloei uit zich op drie gebieden: groei van het ledenaantal, een cursus voor schoolschakers en goede resul taten in de bondscompetitie. Voor het eerst in haar 12-jarig be staan telt de schaakclub meer dan 1. S. Pielaet 2. F. Arp 3. Mevr. Veis 4. A. Overbeek 5. H. C. Edelenbosch 6. P. Meyer 7. J. Veis 11 uitll IOV2 uit 17 8 uit 9 8 uit 9 8 uit 10 8 uit 13 6 uit 7 Eind januari is de schaakclub begon nen met een cursus schaken voor leerlingen van de lagere school. Er bleek voor deze cursus zoveel animo te bestaan dat de deelname voorlopig beperkt moest blijven tot een dertig tal zeer enthousiaste leerlingen van de Van Reenenschool. Voor de eerste maal in dit seizoen kreeg het tiental van Bergen een nederlaag te slikken. Met het kleinst mogelijke verschil moest het de eer laten aan Westzaen. Door dit verlies is de kans op promotie zeer klein geworden, alleen door een misstap van de concurrenten zit er nog een kampioenschap in. De gedetailleerde uitslagen zijn: Bergen Westzaen 1. S. Pielaet - J. L. v. Ollefen 1-0 2. J. Veis - M. Jongejans 0-1 3. H. Edelenbosch - J. v. Vliet rem. 4. Mevr. Veis - H. E. Kroezen rem. 5. F. Arp - J. Kroese 1-0 6. C. Houtman - C. H. Voogd rem. 7. J. v. d. Ham - J. Kuijper 0-1 8. E. Braaksma - D. Kamperman 1-0 9. C. de Munnink - H. C. Dee 0-1 10. P. Meyer - H. Broerse 0-1 Totaal 41/o-51/5

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1