K66 komt nog met VVV-Bergen vergadert 20 maart Jacht op een K? PROGRA JOEP BOR BESPEELT DE SARANGI FREEK DE JONGE EN BRAM VERMEULEN De gouden Koorvereniging 'Bergen' Ingezonden Zaterdag 21 maart 's avonds om 8.15 uur is er in de Zwarte Schuur een uitvoering van Indiase muziek. Er zijn hiervoor nog kaarten verkrijg baar bij het Noordhollands Kunst centrum (tel. 4195). Dinsdag 14 april 's avonds om 8.15 uur vindt er een grootse cabaret voorstelling plaats. De naam van de cabaretgroep, bestaande uit Freek de Jonge en Bram Vermeulen: 'NEERLANDS HOOP IN BANGE DAGEN'. Deze cabaretgroep, die de laatste tijd snel in opkomst is, mag wel de ontdekking van het seizoen worden genoemd. De groep bestaat uit twee man: Bram Vermeulen, de compo nist en begeleider van de groep. Hij speelt elektrische piano, ukelele en mondharmonika. Hij is tevens topvolleyballer bij landskampioen AMVJ. Freek de Jon ge is een op het Groningse platte land geboren domineeszoon. Hij is zanger, conferencier en schrijver van de teksten. Enige regels uit een lied van hem werden dit jaar geko zen als onderwerp voor het opstel bij het eindexamen hbs van dit jaar. Naast het op poten zetten van Neer- lands Hoop, dat in 1967 werd opge richt, hebben Bram en Freek zich o.m. bezig gehouden met het schrij ven van radio- en tv-teksten en het schrijven van een musical voor stu denten. Na een landelijke première in Haarlem beleefde Neerlands Hoop een goeddeels uitverkochte maand in Shaffy Theater te Amsterdam. Uit de pers: 'Een prestatie waarmee hij vrijwel al zijn collega's van het cabaret in de schaduw zet. Bram Vermeulen verleent het geheel een fantastisch goed uitgekiende ach tergrond.' Kaarten voor deze cabaretavond, die plaatsvindt in de grote zaal van De Rustende Jager, zijn verkrijgbaar bij het Noordhollands Kunstcentrum. (Tel. 02208-4195). Prijzen der plaatsen ƒ6,voor hou ders van K66-paspoort en CJP ƒ4, foto: Maras van Hoorn foto: W. Diepraam Koorvereniging 'Bergen spant zich in, om het gouden jubileum zo luis- terijk mogelijk te vieren. Zowel ar tistiek als organisatorisch moet dit jubileum een evenement worden in het bestaan van onze koorvereniging In de eerste plaats prijst het koor zich gelukkig, dat de toonkunstenaar Corn. Jonker zich bereid verklaarde de koordirectie op zich te nemen en één van de fraaiste werken uit de koor- en orkestliteratuur te willen uitvoeren. Had men in de aanvang nog wel enige bedenkingen tegen de moeilijke keuze en grootse opzet van het geheel, thans blijkt, dat deze bezwaren volkomen onge grond zijn. Iedere repetitieavond is een feest voor het koor geworden, een feest van heerlijk musiceren en tevens een avond van ernstige stu die. Met de utivoering van 'Die Schöpfung' hoopt men een hoogte punt te bereiken in het muziekleven te Bergen. Over top-solisten, zelfs één uit het buitenland, hopen we t.z.t. nader op terug te komen. Het jubileum-concert zal plaatsvinden in de H. H. Petrus en Paulus kerk op donderdag 11 juni a.s. in Bergen. Het koor zal begeleid worden door het Noordhollands Philharmonisch orkest. Vrijdag 20 maart, 's avonds om 8.00 uur vergadert de VW-Bergen in de voorzaal van restaurant De Rusten de Jager. In het algemeen vermeldt de agenda van deze algemene ledenvergadering geen schokkende punten. Het punt 'jaarverslag' zal tot reactie aanlei ding kunnen geven. Wanneer men namelijk het, door de heer H. Jel- lema in een origineel omslag gesto ken jaarverslag doorbladert, dan blijken daar weinig verheugende mededelingen in te staan. Met name de afname van het ledental wordt een bedroevende zaak genoemd. Het afgelopen jaar zijn er, ondanks de unieke zomer minder gasten in Ber gen geweest dan het jaar daarvoor. Verheugend is het feit, dat er door de VVV-Bergen zelf méér boekingen dan ooit (22,5 procent van alle re serveringen) werden verricht. Het bestuur van de WV-Bergen spreekt er in het jaarverslag meer malen haar bezorgdheid over uit, dat de geldelijke steun van de gemeen telijke overheid een aflopende zaak is. Het is begrijpelijk, dat het be stuur in het verslag de zinsnede op neemt. Helaas is uw bestuur er niet in ge slaagd de gemeente Bergen te over tuigen van de noodzaak de VYV fi nancieel te steunen. Het is niet in het minst hierom, dat uw bestuur de gemeenteraadsverkiezingen met be langstelling tegemoet ziet. 9.00 uur 9.20 uur 10.00 uur 13.30 uur 20.00 uur 21.30 uur 18.00 uur 18.30 uur 19.30 uur 20.00 uur 8.30 uur 10.00 uur 11.00 uur 13.00 uur 14.00 uur 14.30 uur 15.00 uur 19.00 uur 21.30 uur 30 APRIL Reveille. Aubade bij de vlaggemast op het Plein, afgenomen door de Edelachtbare Heer L. J. de Ruiter, burgemeester van Bergen. Muzikale rondgang door het dorp door Bergens Harmonie. Kinderspelen in de Stationsstraat voor alle kinderen van de Basisscholen. Kinderspelen in de Stationsstraat voor alle kinderen van de Basisscholen. Wandelpuzzeltocht door Bergen en directe omgeving. Volksdansdemonstratie door de volksdansgroep 'Gajde'. Concert door het 'Christelijk Mannenkoor' uit Alkmaar en het blazersensemble van Bergens Harmonie. Oranjebal met prijsuitreikingen. 4 MEI Vlaggen halfstok van alle openbare gebouwen. Herdenkingsbijeenkomst in de Petrus en Pauluskerk aan de Dorpsstraat, waar het woord gevoerd zal worden door de Edel achtbare Heer L. J. de Ruiter. Het Bergens Klein Vrouwenkoor onder leiding van Klaas Venneker en het jongerenkoor met com bo onder leiding van de Weleerwaarde Heer C. Overtoom zul len enkele liederen ten gehore brengen. Aanvang Stille Tocht naar het kerkhof, waarna kranslegging bij het monument voor de gevallenen en het leggen van bloemen door de kinderen op de graven der gesneuvelden. Hierna zingt het R.K. Gemengd Kerkkoor twee liederen van Joh. Seb. Bach. Twee minuten stilte, waarna de 'Last Post' geblazen wordt. 5 MEI Ochtendappèl door klaroengeschal, vlaggenparade door padvin ders en verkenners en zang van kinderen van een aantal scho len onder leiding van de Eerwaarde Zuster Fausta, met bege leiding van Bergens Harmonie. Gekostumeerde kinderoptocht door het dorp door alle kinderen van kleuter- en Basisscholen, onder muzikale begeleiding van Bergens Harmonie, de drumband van Bergens Harmonie en de drumband uit Egmond. Een aantal bejaarden zal deze tocht kunnen gadeslaan vanuit bussen, die op het Plein staan opgesteld. Ganzenbordrit op de fiets door het centrum van het dorp voor 12- t.m. 16-jarigen. Auto-rally door Bergen en omgeving. Aanvang kindervoorstellingen voor alle kinderen van de kleu ter- en Basisscholen in verschillende zalen in Bergen. Tesamen met het 50-jarig B.S.V. en de K.N.V.B. organiseert het comité de finales van de sehoolvoetbalwedstrijden Noord-Holland op verschillende velden in Bergen. Hondenshow in de Stationsstraat, georganiseerd door de Kyno- logenclub 'West-Friesland'. Klassementsproef voor automobilisten bij het Hertenkamp. Gekostumeerde avondoptocht voor volwassenen met muziek van Bergens Harmonie en de Trompettersband uit Alkmaar. Vuurwerk aan de Landweg in Bergen-Noord, waarna prijsuit reiking in De Rustende Jager. manuscript Ze keken elkaar aan en gelijk begonnen ze te lachen. Emie kwam overeind. Ze liep op hem toe, hem vragend aankijkend: „Hoe gaat het nou, baas?" „O, ik ben zo ongeveer weer de oude hoor. Blij dat ik m'n ouwe hokje weer kan betreden." Ze greep hem bij de arm. „Kom eens mee, baas. Naar je kan toor." Samen liepen ze naar de deur, die Emie opende. Op zijn bureau stond een grote vaas bloemen. Flip liep er naar toe, verrast kijkend en las het kaartje: 'Hartelijk welkom' stond er op, ondertekend: 'Emie'. Een beetje verbluft keek hij beurtelings naar de bloemen en het meisje, dat blij lachend stond toe te kijken. Rustig nam hij haar in zijn armen, een kus op haar lippen drukkend. „Dank je, kameraad, dit vind ik geweldig. Heel hartelijk be dankt." Ze stond nog tegen hem aan toen ze vroeg: „Wat gaan we nu doen, baas? Ik bedoel met dat zogenaamde manuscript?" „Ja, daar heb ik over liggen nadenken. Er zitten een beetje veel risico's aan verbonden, hartelap. Het lijkt me misschien maar het beste, dat we het aan de schrijfster terugsturen." „Dat is een verstandig besluit," meende het meisje. „Alleenonze bron van inkomsten is hiermee ook opge droogd." Ze haalde haar schouders op. „Wat geeft dat. Je vindt wel weer wat anders uit, meesterbrein. Of ben je van plan de moed te laten zakken?" Flip schudde zijn hoofd. „Dat niet. Maar ik vraag me toch af Het meisje keek hem vragend aan. „Ja?" „Of ik er wel verstandig aan doe jou bij me te houden. Zolang je in mijn dienst bent, Emie, is het altijd een beetje moeilijk gegaan met je salaris. De ene maand had ik wat voor je, de volgende maand niet. Waarom zoek je geen andere betrekking?" Ze deed net of ze er over nadacht. „Tja, ik zou het kunnen proberen bij één van je cliënten bijvoorbeeld." „M'n cliënten?" herhaalde hij, haar niet begrijpend aankijkend. Emie knikte. „Ja, die zoveel geld over hadden voor je be middeling om bepaalde passages in het manuscript niet te publiceren." Flip begon te lachen. „O, dieMaar meteen betrok zijn gezicht. „Bij zulke schooiers?" „Waarom niet?" Ze keek kwasi-verwonderd. „Ik heb hier al een aardige leerschool gehad. M'n huidige baas neemt me ook zo bij tijd en wijle in de armen, kust me en noemt me hartelap. Ik heb dus de nodige ervaring. Zij hebben het ook, dusik neem aan dat ik daar niets tekort zal komen, dacht je wel?" Zijn gezicht verstrakte. „Als je het hart zou hebben „O, jij bent een leuke baas, zeg." Ze maakte zich vrij uit zijn armen. „Van jou moet ik het maar goedvinden en als een andere baas me vereerde met zijn liefkozingen, vind je dat niet in de haak. Eigenaardige gedachtengang van jou, baas." „Maar ik meen het!" „Dat zeggen ze allemaal," filosofeerde het meisje verder. „En wie moet je geloven? Waarschijnlijk niemand." Het volgende ogenblik voelde ze opnieuw zijn stevige armen om zich heen. Ze keek naar een gespannen gezicht en hoorde hem zeggen: „Ik meen het wel, Emie, schattebout. Zeg het maar wanneer. Als je wiltgaan we vandaag nog naar het stadhuis om ons voorgenomen huwelijk op te geven, nou?" Ze bevrijdde zich voor de tweede maal, doch voelde zich in wendig warm worden. Hij meent het werkelijk, wist ze en dat vond ze ook prettig. „Vandaag moeten we weer werken, baas. Proberen of we op de een of andere manier wat geld kunnen verdienen. Daarom is het belangrijker, als je iets nieuws be denkt. Mijn centen beginnen weer op te raken." Hij knikte begrijpend. „Ja er zal niets anders opzitten. Voor uit, Emie, laten we maar eens overleggen." Doch dat was niet dadelijk nodig, want er werd geklopt. Emie liep naar het kantoor en zag een schaduw door het matglas. Een minuut later kondigde Emie in het kantoor van Flip, die el- weer achter zijn bureau troonde: „En zekere meneer Schaar- brink voor u, meneer." „Laat meneer maar verder komen," antwoordde hij, knipogend. Want deze naam kwam hem bekend voor. Gedurende een half uur zat Emie Boeree achter haar bureautje. Ze had een vel papier in haar machine gedraaid en was met iets begonnen. Zo maar een improvisatie. Misschien kan ik te zijner tijd inderdaad wel eens iets verzinnen in de geest van Flips idee. En als dat goed geld opbrengt, als er werkelijk een uitgever voor gevonden kan worden, wil ik het delen met Flip. Want au fond mag ik hem wel, al zal ik met hem nooit rijk worden. Dat weet ik vooruit. Doch vroeger dacht ik alleen maar aan geld. tegenwoordig heb ik wel begrepen dat er nog iets belangrijkers is. Als je goed met elkaar overweg kunt. Ik kan me tenminste mijn leven niet meer voorstellen zonder hem. Flip liet de bezoeker met veel buigingen uit. Zoals gewoonlijk wachtte hij tot de man vertrokken was, waarna hij zich om draaide naar zijn secretaresse en haar knipogend aankeek. „Wie denk je dat hij is?" „Ene meneer Schaarbrink," herinnerde ze zich. „Juist, hartelap. Eén van de drie, die de eigenlijke opdracht gevers waren om het manuscript in handen te krijgen. Enfin, we hebben een rustig gesprek gehad. Meneer Schaarbrink heeft namens zijn beide vrienden zijn excuses aangeboden voor de narigheid, die ons is overkomen en heeft tenslotte een pleister achtergelaten voor de wonde." „Een pleister?" Flip knikte en haalde een groen biljet uit zijn zak, waarmee hij boven zijn hoofd wapperde. „Deze pleister. Soms heel moeilijk aan te komen. Waarschijnlijk moet je eerst er een flink pak slaag voor over hebben." Emie keek met grote ogen van verbazing naar het biljet. „Je- meetje, baasdat is duizend gulden, hè?" „Het staat er tenminste op. Vijfhonderd voor jou en vijfhonderd voor mij." Ze schude beslist haar hoofd. „Geen sprake van. Jij hebt de klappen gehad, niet ik." „Schattebout, dat praat je niet uit m'n hoofd. We delen eerlijk samen op. Met die vijfhonderd gulden ben ik al lang tevreden." „Moest je er niets voor in ruil geven?" vroeg ze voorzichtig. „Allicht. Ik heb meneer Schaarbrink gerustgesteld en gezegd, dat, gezien onze ervaringen van de laatste weken, we er van afgezien hebben het boek uit te geven en dat we het manuscript aan de schrijfster hebben teruggezonden. Deze heeft verklaard - zo heb ik de man verzekerd - dat ze geen andere uitgever zal benaderen. Met andere woorden: de uitgave van het boek 'Het liefdeleven van m'n bazen' is definitief van de baan. En daar was hij zo blij om, dat hij me spontaan dit briefje aanbood als een soort schadevergoeding en smartegeld. Leuke benaming niet, smartegeld. Ik heb het natuurlijk in dank aanvaard. Een weigering zou een man als meneer Schaarbrink kunnen uit leggen als een belediging en dat wilde ik de man niet aandoen." Emie glimlachte. ,Je bent me er eentje, baas. Nou, we hebben voorlopig weer brood op de plank." „En een basis voor een nieuwe, permanente bron van inkomsten. We zullen het geld ditmaal nuttig besteden." Opnieuw vertoonde zich een schaduw op het matglas. Even werd er geklopt en zoals gewoonlijk betrad direct daarna re chercheur Maast het vertrek. Hij zag hen beiden staan. „Zo, de beide compagnons weer verenigd? Mag ik wel oppassen. Wat wordt de volgende grap, Spetel? Of ga je nog door met je opzienbarende boek?" „We zijn geschrokken, meneer Maast," antwoordde Emie op rustige toon. „Dus is het manuscript terug bij de schrijfster. Uit goede bron weten we dat zij het heeft vernietigd. De kopstuk ken in de stad kunnen nu rustig gaan slapen. Hun schandaaltjes worden niet wereldkundig." Wanneer de jeugd van Schoorl eens flink aan zijn trekken wil komen en hiervoor enkele zeer moderne hob bies naar voren tracht te brengen, wat voor deze tijd geen ongewone gang van zaken is, wordt hier tegen vaak bezwaren gemaakt. Als b.v. een groepje jongelui het idee oppert om van afgedankte auto's een per fecte zandcrosser te bouwen en hieraan vele vrije uren besteden, wordt dit aangezien voor grote on zin, laat staan als de jongelui hier mee trachten te rijden. Als zij met de wagens op het strand verschijnen, lopen er prompt te veel badgasten rond, dit wordt door deze jongeren aanvaard en wordt zomers niet gere den op het strand. Later kwam het idee naar voren om het in de zand- afgraving eens te proberen, dit bleek een succes te worden. Zij werden al uitgenodigd om op enkele dagen van het seizoen op te treden voor het publiek. Vanzelfsprekend moet voor zo'n gebeurtenis een training voorafgaan. Dit hebben zij 3 maal trachten te doen, tot er prompt be paalde figuren uit de omtrek met grote bezwaren op tafel kwamen. Er wordt verondersteld dat er te veel kinderen liepen, alles werd ver nield, het maakte te veel lawaai, er kwamen opstoppingen en het was onzin. Hiermee is het vooruitzicht op een nieuwe rage voorgoed voor hen verkeken. Nu vragen wij ons af, mogen we dan helemaal nergens meer rijden of be staan deze klachten alleen uit ja loezie omdat zij dit zelf vroeger niet hadden G. Visser. INGEZONDEN. Aan het college van B. Schoorl. en W. van Gaarne zou ondergetekende, J. Mue- link, ldi van de Raad van Schoorl, voor de P. v. d. A„ onderstaande vragen aan u willen stellen: 1. Is het College van B. en W. be kend, dat er zondag 15 maart weer een ernstig ongeluk heeft plaatsge vonden, doordat een automobiliste in het Noordholl. kanaal is gereden, waarbij twee vrouwen en twee kin deren om het leven kwamen en een baby ternauwernood gered kon wor den? 2. Dat bij de nieuwsuitzendingen voor radio en t.v. ten onrechte is vermeld, dat dit op het grondgebied van Schoorldam plaatsvond? 3. Dat het gemeentebestuur voor de zoveelste maal geconfronteerd wordt met het gevaar van een niet met vangrail beveiligde Helderseweg? 4. Is het College niet met ons van mening, dat door de toenemende hoge verkeersintensiviteit, de priori teit van de prov. randweg om een spoedige realisering vraagt? 5. Is het College bereid contact op te nemen met alle gemeentebestu ren wier grenzen zich uitstrekken langs de Helderseweg en het Noord hollands kanaal, om in gezamenlijk overleg stappen te ondernemen bij het ministerie van Rijkswaterstaat en de Ged. Staten, om met de mees te spoed deze 'vangrail' aan te bren gen? 6. De Raad op de eerstvolgende en, zonodig in een extra raadsvergade ring, verslag uit te brengen van de resultaten van uw stappen in deze? Hoogachtend, J. Muelink Onderstaande brief werd aan de raad van de gemeente Bergen ge zonden Correspondentieadres: Russenweg 18 I Aan de raad der gemeente Bergen Geachte dames en heren, Ondergetekenden), allen |bewone(rs van panden direkt aan Het Binnen hof grenzend, hebben de eer, het volgende onder de aandacht van uw Raad te brengen: Gedurende de week-einden van 24- 25 februari en 7-8 maart verbleven op Het Binnenhof te Bergen een aantal woonwagenbewoners, resp. met 5 en 7 caravans. Omdat sanitair en elektrische voorzieningen ter plaatse uiteraard ontbreken, wer den de omwonenden met een groot aantal steeds krachtiger en zelfs brutaal wordende verzoeken om wa ter, elektriciteit en gebruik van het toilet geconfronteerd, hetgeen aan leiding gaf tot verschillende vormen van overlast. Het leek deze omwonenden dan ook gewenst, dat deze mensen naar een geschiktere plaats werden begeleid, waartoe verschillende verzoeken aan politie en burgemeester, als hoofd van de politie, werden gericht. Ondanks deze verzoeken en ondanks het feit, dat o.m. tegen het kam- peerverbod werd gezondigd, bleef elk optreden uit. Daar dit in gebreke blijven door ons als een onprettige nalatigheid wordt beschouwd, verzoeken wij uw Raad: a. Een oordeel te vormen over het gevoerde beleid in deze. Hoewel het ons bekend is dat uw voorzit ter hierover geen verantwoording verschuldigd is, geloven wij toch, mede in 't kader van de openheid en inspraak die uw voorzitter zegt voor te staan, dat 't mogelijk moet zijn en ook nuttig is dat het hoog ste gemeentelijk bestuursorgaan hierover oordeelt. b. Te besluiten, hoe in mogelijke herhalingsgevallen gehandeld dient te worden. Hoogachtend, de genoemde bewoners, (ondertekend door 12 pers.)

De Duinstreek | 1970 | | pagina 6