nu ook uw adres voor L.P.G. Gebr. v. d. Bosch n.v. Kogendijk 2 - Bergen - Telefoon 3622 (of een tuinkabouter van 4.50) V.V.V. Groet-Camperduin mm* ti Benzinestation - Oiie - Hout - Kolen MM vindt u bij ons vaste planten, rots- klim- en haagplanten, heesters, vrucht en sierbomen, rozen, kamerplanten, potterie, siertegels, zaden, laarzen, vijvers, motormaaiers, schommelbanken, tuinspeelgoed, kompost, vogel huisjes, enz., enz. U ziet het: heel veel keus. Tot en met hobbykassen toe. Van heel duur tot heel goedkoop. Heel exclusief en heel gewoonKortom alles om van uw tuin (of vensterbank) een heerlijk en ge zien bezit te maken. Kom vrij uitzoeken. Alleen al het kijken is een genoegen. FLAGSTONES Fa. H. J. V0LTEN Zn. tegel- en metselwerk Uit het jaarverslag der VVV Groet-Camperduin en Omstreken W"W plantschaaltjes bestelbaar of kant-en-klaar. voor elke tuin bemesting en structuurver betering in één M Super anural 3plus scharenhekken, palen, tuinplanken, wind schermen, riet ruim 300 soorten vaste planten v.a. 0.90 matten enz waterlelies en water planten stam- en Cy treur 3 rozen v.a. graskant snijder van 13,95 voor 9.80 motormaaiers; alle bekende merken, met gratis gazonhark gazonsproeters, v.a. 2.50 behalve frambozen- en aardbeien planten, v.a. 0.35 klompen maat 15-16 3.45 vogelvoeder gieters, 5 liter 3.50 bloem- en groentezaden in bijna 600 soorten. coniferen (altijd groen) in vele soorten en maten. kamerplanten meer dan 100 soorten v.a. 0.95 vogelvoeder huisjes, 17.65 hark, van 8,25 voor 5.60 etiketten, v.a. 0.50 per bos. bloem-, bes- en bladheesters, sier- en laanbomen plantenbakken (ook opgemaakt) kweek uw ei een (bieslook, kervel, thijm, enz) weerhanen „v.a. 1.- op stang of stok. v.a. 12.65 grasschaar. van 5,50 voor 3.20 een fontein van 1S&- gedroogde mest voor 1 20 m2 3.75 40 m2 5.75 100 m210.75 met gratis maatbeker. ruim 60 soorten rijkbloeiende rozen met vollediige garantie v.a. 1.65 (dealer voor o gerenommeerde rozen merken) tuinvazen in plastic en asbestcement zonnewijzers en tuinbeelden. siertegels en natuursteen. gereed schaphanger, van 9,20 voor 5.90 graskant steker, v.a. 3.65 kamerfontei nen, v.a. 79.50 gazon hark, v.a. 2.05 tuinkabouters, van 4.50 tot 55. éénjarige zomerplanten in veelkleurig assortiment. garnituur met roestvrij- staal vruchtstruiken en bomen, v.a. 1.70 handmaaiers 43.- tot 294 met gratis gazonhark. Bekijkt u meteen ook eens onze boekenboetiek met talloze publicaties over uw tuin. Ook ontwerp, aanleg en onderhoud van tuinen. deürsoteifSlot grootste tuincentrum boven het II Altijd deskundig advies. Altijd kweekvers. - Geopend; ma. t/m do. van 7.15 - 18 uur, vr. van 7.15 - 21.uur, za. van 7.15 - 17 uur. - Middenweg A 1 - rood bruine tuintegels NATUURSTFENIIANDEL Telefoon 02240 - 2597 en 2476 Schagen Voor al uw SPECIAAL MOZAÏEK EN NATUURSTEEN Telefoon (02208) 409B AUTORIJSCHOOL CHR. DE VRIES Schoorldam, Rijksstraatweg 38 Alkmaar. Grote Beerstraat 8, telefoon (02200) 17932. ACCU's regelrecht van fabriek Bij inlevering van oude 40% korting op nieuwe, U/z jaar garantie. Heiligland 36, Alkmaar, telefoon 15678 GOEDKOPE DIEPVRIEZERS vanaf f 395,Martex-Holland Koudenhorn 32, Haarlem. Telefoon (023) 32 18 91. Show- room geopend van 9-5 uur. Te koop: PARTIJ BALKEN van 2 tot 6 mtr lang 6V2 bij 16 cm. 1% bij 18 cm 71/g bij 20 cm. IV, bij 24 cm enz. zware balken 20 x 20 cm. t.e.m. 51/2 meter Damhekken 4 meter lang 1 voor 22,50, 2 voor 40,00 Duimshout en vijfkwartiers van 2 tot 6 mtr lang. Ramen, deuren en kozijnen en latten voor raggelwerk. Argenturen (Philips) TL-verlichting, com pleet met buis, dubbele en enkele. 1.20 en 1.50 m. lang. P. Roozing, C183, St. Maar tensbrug, tel. (02246) 1552 Voor al uw MEUBELSTOFFEERWERK vakkundig, vlug en voordelig. Brieven onder nr. 588 aan bur. van dit blad. GEVRAAGD; Deelnemers voor de avond- wandelpuzzeltocht t.b.v. de v.v. Schoorl. Start 19.30 uur v.a. de Roode Leeuw. Zaterdag 4 april. FLINKE WERKSTER gevraagd voor 1 ochtend of middag. Mevr. Van Schaik, Meerweg 7, Bergen N.H. Tel. 2744. Gevraagd zelfstandige HULP IN DE HUISHOUDING voor 1 a 2 ochtenden p. week. Mevrouw L. Vons-van Wille- gen, Rak 9, Bergen N.H. Tel. (02208) 5193. Te koop aangeboden teakhou ten EETHOEK met tafelkleed. Inlichtingen Van Twuyver, Lage Weidtje 9, tel. 4969 te Bergen. Gevraagd 2 SERVEERSTERS voor het komende seizoen bij café Meereboer, Heereweg 275 te Groet. Tel. (02209) 1308. Vermist sinds 20 mrt. KATER zwart m. witte snuit, borst, buik en poten, zw. neus m. witte streep tussen ogen, bre de kop, rafelig oor, recht.voor- poot mank. Naam Droppie. Gaarne inli. Stam, Omloop 45, hoek Mollaan, Aagtdorp, Schoorl. Gratis af te halen JONG KATERTJE (zindelijk). Heereweg 279, Groet. De voorzitter vertelde in zijn ope ningswoord dat tot nu toe het aantal aanvragen naar gemeubileerd ver huur gelijk was aan die van vorig jaar. In samenwerking met de VW Schoorl zijn wandelkaarten uitgege ven, overigens is dit de enige toena dering tussen beide WV's die het gemeentebestuur heeft kunnen be werkstelligen, er is geen sprake van een fusie. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat zal een reinigingsmachine voor het strand worden aangeschaft. Over de gastenstatistiek zei de heer Sle- king dat het gemeentebestuur be sloten heeft hieraan niet meer mee te doen. Na de pauze werd penningmeester Gutker uitgebreid toegesproken en gehuldigd voor het feit dat deze reeds 35 jaar de penningen der VW beheert. Burgemeester Stronkhorst zei tot de jubilaris dat er in die 35 jaar, ook op het gebied van vreem delingenverkeer wel veel gebeurd zal zijn. U heeft, zo zei de burge meester, blijk gegeven van een enorm stuk aanpassingsvermogen, en op vrijwillige basis heeft u met in zet van uw hele persoonlijkheid het werk voor de VW verricht. De heer Breebaart, voorzitter der Federatie van WV's in Noord-Hol land, zei niet alleen door de Federa tie maar ook door de ANVV te zijn afgevaardigd naar deze vergadering. U heeft, zo sprak de heer Breebaart tot de heer Gutker, in die 35 jaar veel meegemaakt, het was een ge weldige ontwikkeling waar u mee gegroeid bent. Mr. Breebaart zei niet met lege han den te zijn gekomen, maar overhan digde de heer Gutker onder applaus van de aanwezigen, de zilveren leg penning der ANW. De heer Sleking zei in zijn speech tot zijn penningmeester hem dankbaar te zijn voor het vele werk dat de heer Gutker heeft verricht. Ik heb u, aldus de voorzitter, leren kennen als een collegiaal bestuurslid en u heeft mij gestimuleerd dit werk te doen. U bent door uw grote gelijk matigheid een moeder in het gezin van de VW en uw vooruitziende blik is het geweest die ons heeft ge stimuleerd door te gaan. De heer Sle king bood een grote doos sigaren aan en een bloemstuk voor mevrouw Gutker. De jubilerende penningmeester zei in zijn dankwoord dat hij destijds begon met een begroting van f 285,- nu is het meer dan 20 mille. Hij zei dat het werk voor de WV een soort hobby is en soms ten koste van zijn bedrijf had de heer Gutker veel voor de WV gedaan. En met liefde om dat ik, aldus de heer Gutker, in het VW-wezen een grote toekomst zag. Hij was dankbaar ten opzichte van leden en bestuur en zei verder dat de heer Kos zijn eerste voorzitter was geweest, toen kwam de heer Duin en nu zetelt de heer Sleking dan op de voorzittersplaats. Alle an dere bestuursleden zijn niet meer, zo besloot de heer Gutker, die zei te hopen het werk nog een paar jaar te kunnen volhouden. De rekening en verantwoording sloot met een batig saldo van ruim 4 mille, terwijl men nog wandelkaarten bezit ten bedra ge van 1500,en van de gemeente aan subsidie nog te goed is een be drag van 750, Bij de rondvraag wees de heer Kos er op dat de twee wegen Harger- strandweg en Hargerzeeweg op de vreemdeling verwarrend werkten, hij zag graag duidelijk gemaakt dat de Hargerzeeweg niet naar 't strand voert. Verder wees de heer Kos op het Prikkeldraad dat Staatbosbe- heer rond het plasje in Groet had laten aanbrengen, wij herdenken straks het feit dat wij 25 jaar gele den bevrijd zijn, maar Groet is dat nog steeds niet. De heer Sporre zag het informatie bureau graag wat langer open en pleitte voorts voor het organiseren van een strandloop over 10 15 km. Volgens de voorzitter is hieraan ech ter veel organisatorisch werk ver bonden en daarnaast heeft men er niet zoveel behoefte aan het aantal evenementen uit te breiden. De heer Middelburg zag graag het wandelpad langs de Hargerstrand- weg in orde gemaakt en wees ver der op de strandverontreiniging. Ook de heer G. Minkema wees hier op, de heer Sleking zei dat men mikte op een machine die met veel succes in Hoek van Holland wordt gebruikt om het strand schoon te houden, Na een kleine discussie over het feit dat volgens de heer Minkema de EHBO in Camperduin stiefmoeder lijk behandeld zou zijn en' over het feit dat de reddingsbrigade in zijn geheel domicilie heeft gekozen in Hargen aan Zee, werd de vergade ring gesloten. Maar niet nadat de jubilerende penningmeester voor al le aanwezigen 'een gelaggie' in het vooruitzicht had gesteld. In bovenvermeld verslag lezen we dat het seizoen 1969 over het alge meen goed is geweest hoewel er tij dens het voorseizoen aanzienlijk minder is verhuurd. De verminderde huur in juni houdt een waarschu wing in, de zo gewenste vakantie spreiding is tot nog toe slechts een vakantieverschuiving geweest. Maar ook de goedkope vliegreizen naar 't buitenland, de algemene kostenver hogingen en de BTW hebben de markt ongunstig beïnvloed. Opvallend was dat het stijgen van de prijzen door dè toerist scherp wordt gevolgd en hierop zal de VW attent moeten zijn. Er kwam, zo ver volgt het jaarverslag, een reorgani satie der ANVV tot stand en het Na tionaal Bureau voor Toerisme werd gevormd. Verder werd besloten de samenwerking met de WV's in en kele buurtgemeenten uit te breiden. Er werd weer de nodige propaganda gevoerd terwijl in het verslagjaar de contributie met 25% moest worden verhoogd. Met betrekking tot de zomerhuis jes die zonder vergunning waren gebouwd richtte de VVV een schrij ven aan B en W waarin om tempo risering m.b.t. het slopen werd ver zocht. Het algemene standpunt der VVV is dat een zekere sanering in een bepaald tijdsbestek beslist nodig is. B en W antwoordden de VW dat voorhands verdere maatregelen ach terwege zullen blijven. De nieuwe weg naar zee werd op 6 mei 1969 officieel geopend en hier mee kwam een geheel nieuwe strandontsluiting tot stand. De bouw van de aldaar noodzakelijke voorzienipgen liet nog op zich wach ten. Men besluit met een optimis tische blik op 1970 als gesteld wordt dat de mooie zomer van 1969 zeker positief op het bezoek aan Neder land zal werken en dat daarbij de Duitse Mark is gerevalueerd en de vakanties in Rheinland-Westfielen nu weer tot september zijn vastge steld.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2