GEMEENTEBELANGEN Agenda Schoorl Woet li ook doen fflodeme Textiel: Boorsma - Textiel Broekjes Hemdjes SCHOORLAARS wordt lid van Bijdragen voor onze propaganda kunt U storten op onze rekening bij de Raiffeisenbank Schoorl of Boerenleenbank, Catrijp. Fusie Schoorls Belang en Algemeen Belang Schoorl Cjczonel, mooi en sportie-f RUÏNE LAAN l<9 - BERDEN - TELEP 2532 Brandmelding Bergen nr. 2626 Brandmelding Schoorl nr. 1381 Duinridders winnen invitatietournooi Gevonden in Schoorl U.V.V. Schoorl Verslaggever Contributies 1970 (Oppasdienst en andere bijdragen) BEVRIJDINGSVUUR Het was weer feest Fancy-fair Herv. Vrouwengroep Kom dan zaterdagsmorgens om 9 uur één uurtje trimmen. Klaverjassen met 'Ome Kees' Fam. v. d. Garde geeft voorlichting Nederlandse Hartstichting Schoorlse bridgeclub De aardhommel (Bombus-terrestris) SCHOORL - In Schoorl is door buitenstaanders talloze malen de vraag ge steld: Wat is dat nu eigenlijk in die gemeenteraad, Schoorls Belang, Alge meen Belang, was is het verschil? Zelfs voor niet ingewijden was de vertegenwoordiging van beide belangen partijen in de Schoorlse gemeenteraad maar een moeilijk te verteren aan gelegenheid. Immers, men streeft de belangen van de gemeente Schoorl na. Wel voor al die mensen met dat grote vraagteken in het achterhoofd, moet het een verademing zijn te vernemen, dat dinsdag 31 maart in Hotel v. d. Garde tijdens een gezamenlijke vergadering van beide partijen is beslo ten tot samensmelting, zorgvuldig gegoten in een nieuwe naam: 'Gemeente belangen'. Werkt allen mee om de agenda zo volledig mogelijk te krijgen! Heeft u iets, draai dan telefoonnummer 1739. VRIJDAG 10 APRIL: Ledenvergadering van de VVV-Schoorl. Aanvang 20.00 uur in De Kastanjeboom. Klaverjassen van de v.v. Duinranders in het café van de heer Slijkerman. ZATERDAG 11 APRIL: TRIMMEN begint 9.00 uur bij de Schoorlse Zeeweg. 20.00 uur klaverjasdrive in cafetaria 't Trefpunt ten bate van 'Vogelvreugd Schoorl'. ZONDAG 12 APRIL: 10.00 uur duinwandeling o.l.v. F. Nieuwenhuizen. Start parkeerterrein achter centrum Schoorl. Inlichtingen (02209) 2272. MAANDAG 13 APRIL: 19.45 uur bijeenkomst van de Herv. Vrouwengroep in de consistoriekamer te Schoorl. Mevr. v. Kooten houdt een boekbespreking over 'De schone schijn'. WOENSDAG 15 APRIL: 19.45 uur jaarvergadering met attractie van het Katho liek Vrouwengilde in de Bontekoe te Catrijp. DONDERDAG 16 APRIL: Bijeenkomst van de plattelandsvrouwen. De heer Straub spreekt over toneel en schrijven, met als titel 'Onder de schijnwerpers'. Aanvang 19.45 uur in de Rustende jager. Bibliotheek: Bibliotheek Algemeen Welzijn: uitlening van de boe ken iedere vrijdag in het Oude Raadhuis te Schoorl van 15.30 tot 16.30 uur. Openbare bibliotheek: uitlening van de boeken iedere zondag in de Toeristenkerk van 10.30 tot 11.00 uur. VOETBAL DUINRANDERS 14.00 uur Duinranders 1 - A.L.C. 1 12.00 uur Duinranders 2 - Vios 3 12.00 uur Duinranders 5 - W.G.W. 7 15.00 uur LSW e - Duinranders asp. b. (zat.) 14.00 uur Duinranders asp. c - Bergen c V.V. SCHOORL 14.30 uur ODIZ 1 - Schoorl 1 11.00 uur De Rijp 4 - Schoorl 2 14.30 uur Meervogels '31 6 - Schoorl 4 IEDERE MC, EEN VIKSCrtOÜi VOOR uw VOOR nSiSjti £N jorvcjgrJ& voor elk£ lEEFTÏJo Een versplintering destijds ontstaan, nu veranderd in een brok ontbrand baar hout, wat zich voor de ge meente Schoorl representatief wil noemen voor de aanstaande verkie zingen. Een uitspraak van de heer v. d. Garde in dit verband: „Zou u denken dat wij geen vijf zetels krij gen, nou we krijgen er zes." Schoorls Belang en Algemeen Be lang tesamen, 't zou zo gebeurd kun nen zijn. Immers, in een aantal voor afgaande, afzonderlijke bijeenkom sten, welke resulteerden in bestuur lijke vergaderingen, had men het nut van samenvoeging allang inge zien. De beide belangenverenigingen tel len tesamen 105 leden: t.w. Schoorls Belang 60 en Algemeen Belang 45. In de vergadering had men met z'n vierenveertigen zegge en schrijve 1 minuut en 28 seconden nodig om te komen tot één, de voorzitter de heer F. A. Sleking vond het geen prettig in het oor klinkend woord fusie. Niettemin had een stembureau de niet geringe taak (er werden talloze ball-points van een onbekend merk versleten) om de verkiezing van een bestuur bekend te maken. Ook de vaststelling van de kandidatenlijst voor de komende Gemeenteraadver- kiezing vergde geruime tijd, zodat men tegen het middernachtelijk uur uiteenging, hierbij punt 5 en 6 van de agenda, propaganda en rondvraag min of meer naar de achtergrond schuivend, los te laten. De heer Sleking, de voorzitter van Algemeen Beanlg, zei in zijn ope ningswoord het plezierig te vinden dat een samenvoeging van een z.g. middenstroming in het Schoorlse politieke leven -kan plaatshebben. Onder meer merkte de heer Sleking op, dat het dichter bij elkaar komen van beide belangenpartijen gezocht moet worden in het optreden van een vorig college van B en W in de gemeente Schoorl, hetwelk in een aantal jaren ons heeft misleidt op tal van punten, hetgeen op een ge- BERGEN GEREFORMEERDE KERK 10.00 en 19.00 uur: cand. A. C. W. Voorbij te Amsterdam. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 en 12.15 uur. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. Groet 10.00 uur: Ds. W. Ph. E. van Kooten. R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 - 11.00 en 19.00 uur. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. A. J. v. d. Sluis. (Na de dienst koffiedrinken). REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. J. W. Finke-Herfst. EVANG. LUTH. GEMEENTE Oudegracht 187, Alkmaar. 10.15 uur: Mej. Da. Mr. N. N. M. Riemers, Beverwijk. geven moment een climax heeft ge vormd, ons allen wel bekend, aldus wethouder Sleking. Hij wilde niet staande de vergadering ingaan op de gebeurtenissen welke de revue zijn gepasseerd, maar zo besloot de heer Sleking: Wij kennen allen de achter grond. Hierna werd namens Schoorls Be lang het woord gevoerd door mr. C. P. Eecen, die memoreerde dat het twaalf jaar geleden was dat Alge meen Belang zich had afgesplitst van Schoorls Belang. Dit was niet altijd ten voordelen van de ge meente geweest. Echter was men de laatste jaren weer naar elkaar toe gegroeid en had men prettig samen gewerkt, en vandaar deze samen smelting. Een aantal dingen werd hierna aan de orde gesteld door diverse leden, o.a. de kabelbaan, niet ter zake doende, alsmede het behoud van na tuurschoon, doch de heer Sleking zei dat hier vanavond moest worden be sloten: Belangen partijen hand in hand, ja of nee? Stem uit de zaal: „Dit had al tien jaar eerder moeten gebeuren." De heer Sleking: „Dank u wel!" Het ging er allemaal echt Schoorls toe, maar velen raadpleegden om een uur of elf, het uurwerk, toen het stembureau nog druk doende was (3 man) met rangschikking en tel ling. Schriftelijke stemming bracht een kersverse nieuwe voorzitter van Gemeentebelang naar voren, de heer F. A. Sleking. De overige bestuurs leden zijn W. Henneman, J. Joling, B. Zuidweg, F. Rood, J. Kroon en H. van Riessen. Over het beleden van de bestuurlijke functies zal men zich nog nader beraden. Men was het er over eens dat het bestuur zou moeten bestaan uit niet raadsleden, teneinde een zo groot mogelijke ba sis te verkrijgen. Ook het vaststellen van de kandida tenlijst was geen kwestie van la minute. Met de grootste moeite werd een 16-tal leden bereid gevonden zich beschikbaar te stellen. Na uren kwam het volgende resultaat uit de bus. De lijst wordt aangevoerd door de heer F. A. Sleking (Mr. C. P. Eecen zag van verdere deelname af). Voorts mevrouw de Boer-Hemminga, de heer Joh. de Leeuw, Alph Leysen, mevr. Kroon-v. d. Oord, de heer de Bruin, van Riessen, Schroor, K. v. Lienen, E. Oostinga, Bouwman, W. Butter, C. Jonker, W. Muskee als mede mevr. Bik en tot slot de heer B. Zuidweg, die op eigen verzoek geen verkiesbare plaats wenste in te nemen. Gegeven het vergevorderde uur werd besloten de propaganda in han den te geven van het bestuur. De heer W. Butter tenslotte infor meerde naar het kassaldo van de nieuwbakken vereniging. Het bleek dat Schoorls Belang drie tientjes reserve had, terwijl Alge meen Belang 400,in reserve had, hetgeen aan de heer Eecen de opmerking ontlokte: „Dan hebben wij een goed huwelijk gesloten." Als in het midden van de zomer de kolonie op volle sterkte is gegroeid en ik zie dan de werkhommels van de heel vroege morgen tot laat in de avond zo druk en schijnbaar zon der verpozen bezig met het bezoe ken van bloem na bloem, dan heb ik mij dikwijls afgevraagd: Wat voor macht zal het toch zijn die ze zo onstuimig voortjaagt die ganse lange dag. Wat is hun bij hun intrede in het leven meegegeven en wat voor drang doet hen zoveel werk verzet ten in dit korte leven van maar één zomer? In de herfst als het koud en guur begint te worden zie ik ze soms nog in de bloemen, maar dan is het al duidelijk merkbaar dat velen de uit putting nabij zijn, maar toch gaan ze nog door. Soms schijnt het mij toe, dat zij werken voor een hope loze taak, maar dat is het toch vast niet. Er is iets dat ze voortdrijft zoals alles wat leeft voortgedreven wordt zonder het te weten waarheen het gaat. Wat er in hen leeft weten wij niet, kunnen wij ook nooit weten, daarom is het allang goed als wij ze alleen maar bewonderen. Het zou wel aardig zijn als wij eens konden waarnemen waar de konin gin overwinterde, maar belangrijk is dat toch eigenlijk ook niet en of het wel goed zou zijn betwijfel ik. Eens, het is al vele jaren geleden, In manege van Poelenburgh werd 2e Paasdag een ruitersportdag gehou den tussen de acht beste ruiters van Heiloo, Bergen en Schoorl onder aus piciën van de Koninklijke Federa tie van landelijke Rij verenigingen. De uitslagen zijn. Dressuur (licht): 1. Rob Leeuwenkamp (Duinridders) 2. Mevr. Nieubuurt-Dorpema (Duin ridders) 3. Mej. Anky Woets (Duinridders) 4. Mej. Ina Zijdewind (Duinridders) 5. Mej. Marian Berkhout (Heiloo) Dressuur (Midden): 1. Mej. Karen Jansen (Kenn. ruiters 2. Mej. Jantien Frans (Heiooi en O.) 3. Dr. H. de Vries (Duinridders) 4. Mej. J. Frans (Heiloo en O.) en Mr. P. C. Eecen (Duinridders) 5. Hr. H. Out (Heiloo en O.) Viertal (de verenigingsdressuur bij uitnemendheid) 1. Duinridders, Schoorl, 220 pnt. (Dr. H. de Vries, Mej.Ina Zijde wind, Mr. C. P. Eecen, mevr. Nie- buurt-Dorpema) 2. Kennemer Ruiters, Bergen 211 pt. 3. Heiloo en Omstr. Heiloo 201 p. Springen: 1. Mej. Afke de lange (Duinridders) 2. Mej. Karen Jansen (Kenn. Rui ters) 3. Mej. Marjo Schrama Kenn. Rui- Aida Frans Heiloo en O. ters 4. Rob Leeuwenkamp (Duinridders) 5. Mej. J. Frans (Heiloo en O.) Samengestelde wedstrijd: 1. Duinridders Schoorl 1120V2 pnt. 2. Kenn. Ruiters Bergen 1071 V2 pnt. 3. Heiloo en O. Heiloo 1052 pnt. Puissance springconcours: 1. Mej. Marjo Schrama (Kenn. Rui ters) 2. Mej. Aida Frans (Heiloo en O.) 3. Hr. R. Massar 4. Hr. A. Hollenberg heeft er bij ons in huis zonder dat wij er iets van afwisten een konin ginhommel overwinterd. Op een ze kere mooie zachte voorjaarsdag was er opeens zo'n luidruchtig gegons in het z.g. hol onder de bedstee, dat we ons met verwondering afvroegen: Wat kan dat toch zijn? Het luikje werd opengedaan en daar kwam ze te voorschijn en vloog meteen in grote haast naar buiten, vast wel blij dat ze bevrijd werd uit haar donkere schuilplaats. Ze was zeer zeker door het rooster bin nengekomen en kon er nu niet meer door terug uitvliegen, omdat het nog voor de winter afgesloten was. Op die mooie zonnige dag had de lente haar aangeraakt en ze was uit haar lange slaap ontwaakt en onmiddel lijk was ze zich bewust geworden van de taak die haar was opgedra gen, en ze ging haastig heen, vast besloten die tot het einde toe te vervullen. Jan Pool. De lijst van de gevonden voorwer pen in de maand maart. Groeps- bureau Schoorl, Sportlaan 5. Jasschort, groene wanten, halssnoer, sleutel nr. B 620, gouden ring, blauwe wanten, gouden kinder rin getje, 2 paar zwarte damesschoenen, 1 oorbel. In de tijd van 7 april t.m. 23 mei 1970 is daar weer de verkooptijd voor de zomerpostzegels aangebro ken. De baten van deze zegels worden in de provincie verdeeld voor o.a.: jeugdcentra, herstellingsoorden, be hoefden voor gehandicapten en peu terspeelzalen. Wij als plaatselijk comité hopen veel medewerksters voor de ver koop te zullen vinden en bij de huis aa nhuis verkoop een flinke belang stelling uwerzijds. Wij vragen voor Bergen een voor het maken van verslagen van vergaderingen en verder nieuws wat voor Bergen be langrijk is. Sollicitaties te richten aan De Duinstreek, post bus 9, Schoorl of telefo nisch (02209) 1268. SCHOORL De penningmeeste- resse van de U.V.V. afd. Schoorl wil een vriendelijk verzoek richten aan diegenen, die lid van de oppasdienst zijn of contribuant(e) van onze af deling hun bijdrage voor het jaar 1970 te storten op gironr. 1806965 t.n.v. penn. U.V.V. afd. Schoorl, Hee- reweg 118, Schoorl. Voor de oppasdienst bedraagt deze contributie 3,50. Andere bijdragen zijn vrijblijvend (min. f 2,50). Bij deze mijn dank bij voorbaat voor uw medewerking. Op 4 en 5 mei aanstaande zal een zogenaamde Bevrijdingsestafetteloop worden gehouden van Maastricht, als eerst bevrijde stad van Neder land, naar 's lands hoofdstad Am sterdam. In de ochtend van 5 mei zal het meegevoerde bevrijdingsvuur tevens gaan naar Rotterdam waar het tegen half elf voor de aanvang van de herdenkingsbijeenkomst in de Sint Laurenskerk zal worden aan geboden aan H.M. de Koningin. Deze estafette wordt verzorgd door de Maastrichtse Atletiekvereniging 1934, welke op dit gebied een grote ervaring heeft o.a, door het orga niseren van Europa's grootste (be- vrijdings) estafetteloop Caen-Maas- tricht. In september j.l. hebben de atleten van deze vereniging voorde tiende maal deze duizend km lange tocht volbracht en konden ze het z.g. Vrijheidsvuur dat ze in Nor- mandië hadden opgehaald, overhan digen aan H.M. de Koningin, NAAR AMSTERDAM Dit zelfde vuur heeft men in Maas tricht brandend gehouden in ver band met de toen al geuite wens om dit originele Normandische vuur op 5 mei over te brengen naar Amster dam. Hiertoe zullen de Maastricht se atleten nu op 4 mei omstreeks 12.00 uur 's middags vertrekken te Wageningen het vuur aldaar (door de Canadese ambassadeur) te kun nen doen ontsteken. De gehele nacht doorlopend zal men het vuur zoals gezegd naar Rotterdam overbren gen, maar daarnaast ook omstreeks half tien in Rijswijk en om 10 uur te Den Haag arriveren, alwaar even eens plechtigheden zullen plaatsvin- den. Daarna zullen de laatste kilo meters van de bijna 400 km lange tocht worden afgelegd om tegen kwart na drie op de Dam te Am sterdam te arriveren alwaar bij het Nationaal Monument het vuur offi cieel zal worden ontstoken. NAAR SCHOORL Ook vertegenwoordigers uit Schoorl zullen naar Wageningen gaan om vandaar het bevrijdingsvuur naar Schoorl te brengen. Met dit vuur zal des morgens om 8.25 uur de be- vrijdingsvlam en des avonds om 20.30 uur het bevrijdingsvuur ont stoken worden. Het Oranjecomité doet ook dit jaar weer een beroep op de inwoners van Schoorl om voor het welslagen van dit steeds weer grootse gebeuren zo veel mogelijk brandbaar materiaal naar het sportveld aan de Molenweg te brengen. Hiertoe is gelegenheid elke vrijdagavond en zaterdagmor gen. Een ieder weet dat er in de diverse bejaardenhuizen in Nederland op ge regelde tijden feestavonden worden georganiseerd. Ook weten wij allen dat deze bewoners het prettig vin den eens iets anders te horen en zien dan wat de televisie en radio brengen. Zo was er afgelopen maandag 6 april in St. Jan ter Duin een avondje waar de bewoners weer van harte mee konden zingen met oude liedjes, kijken naar dans en spel, kortom naar alles wat het leven van de vrouw, op een dag, kan brengen, het r.k. dameskoor uit Bergen onder voortreffelijke leiding van mevr. Moree-Doll en teksten van mevr. Molenkamp zorgden voor een fan tastische avond. Men kan gerust zeggen dit was een revue die non stop doorging en dan gebracht door huisvrouwen die zelf ook de hele dag bezig zijn geweest. Er was een wasogenblik, maar ook de gym werd niet vergeten, een com plete modeshow. En voor de west friezen enkele stukjes in dat leuke taaltje. Maar wat het belangrijkste was, men kon en moest meezingen. Namens al de bewoners nogmaals dank, dames, voor deze fijne avond. De Fancy-fair van de Herv. Vr. groep te Schoorl welke gehouden zou worden op 20 en 21 mei a.s. is verschoven naar 2 en 3 juni. Ieder die nog iets ter beschikking heeft kan dit afgeven bij mevr. De Jong, Heereweg 7, telefoon 1205. Mevr. Kok, Meidoornweg 51, tele foon 1459. Mevr. Fortgens, Reigerweg 1, tele foon 1752, Groet. Vele luie mensen zeggen: „Ik heb een bruin leven." Inder daad, maar je bent ook vroeg oud. En uurtje trimmen zater dagsmorgens kan het begin zijn van een fit en sportief mens. Dames zijn na één dag schoon maak 's avonds geradbraakt, is dat niet een veeg teken? U mag gerust komen. Om 9.00 uur bij de Zeeweg Schoorl. Een huisvrouwen- gymnastieklerares zei na afloop van haar eerste deel name aan het trimmen „Dit had ik niet verwacht, dit is oergezond en het gaat zo gemoedelijk." SCHOORL Afgelopen zaterdag avond heeft een bijzonder geslaagde klaverjasdrive plaatsgevonden in ca fé Meereboer. Alle tafels waren goed bezet en de stemming was opper best. 'Ome Kees', bij u allen wel bekend, was de organisator van deze drive en kan terugzien op een alleszins geslaagde avond. Na het uitreiken van de prijzen werd als goed ge bruik een verloting gehouden welke bestemd was voor de reiskas van de drumband. Een enorme hoeveelheid prijzen werden hierbij uitgeloot, en dit mooie resultaat was aanleiding om op 18 april weer een bijzondere klaverjasdrive te organiseren. Ook deze drive zal weer worden gehou den in café Meereboer en de aan vang is ook nu weer kwart over acht. Het bestuur van de drumband dankt allen die meewerkten aan het batig saldo dat hierdoor disponibel kwam en hoopt op veel liefhebbers voor de volgende drive, graag tot ziens op 18 april in café Meereboer te 20.15 uur. Op 13 april organiseert de fam. v. d. Garde een voorlichtingsavond die om 8 uur begint en waar aandacht zal worden besteed aan het dekken van tafels; in het bijzonder van de ontbijttafel. Tevens wordt gelegen heid gegeven de hotelkamers te be zichtigen. Verder zullen er dia's wor den vertoond over de evenementen en bezienswaardigheden in Noord- Holland. Tot slot zal gelegenheid worden gegeven om vragen te stel len. Bijwoning van deze voorlich tingsbijeenkomst lijkt ons bijzonder geschikt voor verschaffers van lo gies met ontbijt e.d. die door de fa milie v. d. Garde die al zolang met dit bijltje hakt, deskundig over deze aangelegenheid zal worden voorge licht. SCHOORL Op vrijdag 17 april houdt de Nederlandse Hartstich ting een voorlichtingsavond in de Rustende Jager, waarvan de toegang gratis en begint om 8 uur, voor personen boven de 16 jaar. De car dioloog W. A. M. Vet en de heer Kloosterman van Wijck zullen met vertoning van de films 'Dein Herz ist kostbar' en Nigh Blood pressure' en enkele dia's u informatie ver schaffen. De Nederlandse Hartstichting ziet als doel: 1. Volledige gezondheid opvoeding en voorlichting. 2. Voorkoming van hart- en vaat ziekte. Snelle hulpverlening na hart- infact. 3. Stichting en inrichting van re validatiecentra voor hartpatiënten. 4. Wetenschappelijk steun werk. 5. Hulp voor kinderen met aange boren hartafwijkingen. Uitslagen van maandag 6 april 1970. Lijn A: 1. Mej Haring - Beukers 4772 pun ten. 2, 3 en 4 Hooning - Jansen, mevr. Beeldman - heer Beeldman en Half - Roos 44 punten. 5. Boogaard - Nieuwland 4272 punten. 6. Fam. Broersma 42 punten. 7. v. Weele - Half 41t/2 punten. 8. Mosch - v. d. Oort 30V2 punten. Lijn B: 1. Koning - Bierman 28 punten. 2 en 3 Nieuwland - Veldhuizen, fam. v. de Linden 241/2 punten. 4. Dapper - Goudsblom 23V2 punten. 5 en 6 Ens - Ens, mevr. Jansen - mevr. Kuyper 23 punten. 7. Pruimboom - Böhmer- man 2D/2 punten. Lijn C: 1. Mevr. Timmerman - Bes 34 pun ten. 2. mevr. Klinkenberg - mevr. Timmermans 3D/2 punten. 3. de Jong - de Boer 3072 punten. 4. mej. Bul loper - Hoogvorst 30 punten. 5 en 6 Vos - de Vries, fam. Hoogschagen 27 punten. Schoorl 31 maart 1970. Een tijdlang zonnig en enigszins zachter met hogere temperatuur dan de vorige dagen. Even voor de middag tot mijn verba zing een koningin hommel gezien op de bloempjes van de vroege Erica. Madame Bombus zag er keurig en welgedaan uit, zoals ik op mijn gemak kon waarnemen, toen ze druk bezig was in de Ericabloempjes. Ze had verleden herfst zeker wel een goede schuilplaats gevonden, want ze was de lange winter met goed gevolg doorgekomen. Het is altijd al een opwindende, maar ook verheugende gebeurtenis geweest als in het vroege voorjaar de eerste koningin hommel zomaar in eens zich kwam aanmelden.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2