't Verfhuis vernieuwd GERRITSEN Agenda Schoorl GEMEENTEBELANGEN KLOKKEN Krijgt u geen Duinstreek Vrijdag 17 april 20.00 uur Ned. Hartstichting in de Rustende Jager verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Ingezonden Idee '69 stelt kandidatenlijst samen DOKTERSDIENSTEN Carillonactie heeft succes Dia-avond op 23 april Burgerlijke stand Bergen Culturele avond in Bergen Brandmelding Bergen nr. 2626 Brandmelding Schoorl nr. 1381 Strandloop Voorlichtingsavond in hotel v. d. Garde SCHOORLAARS wordt lid van Bijdragen voor onze propaganda kunt U storten op onze rekening bij de Raiffeisenbank Schoorl of Boerenleenbank, Catrijp. Schoorlse jongeren ontwaakt Tevens 'n optreden van Turqoise en een lichtsjoo Tentoonstelling Oud-Schoorl Oranjeboekje Schoorl Wv M Schoorlse bridgeclub Volleybal Schoorl Vakantiekamp 1970 '1ï8e-dAARGANG--Tïó_|<5 - DONDERDAG 16 APRIL - 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelaenbank, Schoorl en Bergen Ned Mlddenstandsbank. Alkmaar Contracten soeclale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post oer |aar f 13,50 per kwartaal 3,50 Kijkje in de gemoderniseerde zaak van de familie Volkers op de Breelaan. BERGEN Op de jongstleden maandag in Het Kompas gehouden verkiezingsvergadering van Idee '69 werd langs elektronische weg de volgende kandidatenlijst van deze nieuwe Bergense politieke groepe ring vastgesteld: 1. Mevr. Mr. E. P Broekman- Vriesman 2. P. F. Sens 3. Ir. J. Hamstra 4. Mevr. J. Zeiler-Kouwenaar 5. J. Bakker 6. T. Elzinga 7. F. Böhne 8. Mevr Verkerk 9. Drs. G. H. Nikkels 10. Mevr. Bruëll 11. Mevr. Marijke Visser. Bij een voldoende aantal stemmen, zal mevr. Broekman-Vriesman in ieder geval zitting in de Bergense gemeenteraad nemen. Voor de ove rige kandidaten geldt de in geza menlijk overleg opgestelde regel, dat diegene in de raad zitting zal ne men, die het grootste aantal voor keurstemmen heeft behaald. Voor de niet-ingewijden in de Ber gense gemeentepoltiek zij opgemerkt, dat de groepering Idee '69 gevormd wordt door leden van D '66, de onaf- hankelijk-liberale mevrouw Broek man-Vriesman en enkele niet-par- tijgebondenen. Insiders voorspellen Idee '69 minstens 3 zetels in de nieuwe Bergense raad. We wachten af BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Heereweg 272, tel. 1288 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. BERGEN Woensdag 15 april zijn medewerkers van klokkengieterij Petit en Fritsen uit Aarle-Rixtel be gonnen met het aanbrengen van het nieuwe carillon in de toren van de Ruïnekerk. Inmiddels is men ook bezig met het maken van de beiaar dierskamer, die - en dit mag een unicum in Nederland heten - voor zien wordt van een elektrische ver warmingsapparatuur. De derde actie ten bate van het caril lon verloopt naar wens, aangemoe digd door de Istijlvolle huis-aan- huisbrochure maakten talrijke Ber- genaren een bedrag over naar de Al gemene Bank Nederland te Bergen. Tot 25 april heeft ieder de gelegen heid een bijdrage bij deze bank ie storten (het gironummer van de ABN is 4925). De reproductie naar de 18e-eeuwse gravure van de Ruïnekerk werd door veel Bergenaren reeds besteld. Men kan deze fraaie prent (prijs 4,95) dagelijks bestellen door te bellen of te schrijven naar het Carillon Co mité, Monnet-Nes 6 (tel. (02208) 4361) te Bergen N.H Als correctie op ons bericht van de vorige week waarin werd medege deeld dat de dia-avond over het oude en het nieuwe Bergen gehou den zou worden op 21 april, berich ten wij, dat deze voorstelling gehou den zal worden op donderdag 23 april, 's avonds om kwart over acht in Het Kompas (hoek Dr. van Pelt- laan - Prins Hendriklaan). De heren H. Jellema en F. Jostmeyer zullen dan aan de hand van een groot aantal kleurendia's vele inte ressante aspecten van het oude en het nieuwe Bergen belichten. De kaarten voor deze interessante avond zijn verkrijgbaar bij de VW- Bergen (tel. 3100). GEBOREN: Sophia Catharina Margaretha, d. v. Th. W. Roos en M. E. v. Duin, Ka naaldijk 33. ONDERTROUWD: Henri Th. L. D. Duhot, 49 jaar, Dawson-Nes 7 en Karin Daniel, 31 jaar, Dawson-Nes 7. GEHUWD: Hans F. M. Oudshoorn, 27 jaar, Prin- sesselaan 7 en Cornelia W. Admiraal, 22 jaar, Karei de Grootelaan 15a Antonie H. van Dreumel, 33 jaar, Amstelveen en Louisa Th. van Ga len, 23 jaar, Prins Hendriklaan 23. OVERLEDEN: Hendrika Elsink, 83 jaar, e. v. K. Pelgrim, J. Oldenburglaan 34. In het verenigingsgebouw van de Geref. kerk te Bergen vond, uit gaande van de K.J.V.O. - A.N.D.O. en het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie afd. Bergen, de laat ste culturele avond van dit seizoen plaats. De heer Tamis van het I.v.N. heette de aanwezigen welkom. Aan de hand van een pracht serie kleuren-dia's met omlijsting van vo gelgeluiden en sfeervolle Roemeen se muziek hield de amateur-veldor- nitholoog, de heer J. L. L. Steenhart een lezing over de Donaudelta als vogelparadijs. De bezoekers van deze avond kregen een goede indruk van het landschap en de folklore in Roemenië. Tenslotte werd een reis gemaakt door de uit gestrekte rietmoerassen van de Do- nau-delta. Welk een zeldzame rijk dom aan vogelleven gaven de dia's te zien en met welk een eindeloos geduld moet deze buitengewoon mooie opnamen zijn gemaakt. De heer Schuil dankte de heer Steenhart voor het gebodene en wen ste hem veel succes bij dit mooie werk. Hij memoreerde, dat de le zingen van dit seizoen van goed ge halte waren geweest. Met een tot ziens op de le culturele avond van het volgende seizoen sloot hij deze geslaagde avond. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Aan de gemeenteraad van Schoorl Duinweg 35, Schoorl. Geacht college: D '66 vraagt uw aandacht voor het volgende: Volgende week al gaat het instruc- tiebad van Bergen officieel open. Het gemeentebestuur van Schoorl heeft bij het gemeentebestuur van Bergen een gesprek aangevraagd over het schoolzwemmen, maar dit heeft nog niet plaatsgehad omdat 't gemeentebestuur van Schoorl nog op een uitnodiging wacht. Burgemeester De Ruiter van Bergen is een warm voorstander ervan dat ook Schoorlse schoolkinderen in Ber gen kunnen zwemmen leren, ook al uit een oogpunt van goed nabuur schap. In Bergen is men evenwel voorne mens kinderen vanaf de vierde klas drie keer per week zweminstructie in schoolverband te geven. Als er in Bergen 'ruimte' voor zwem- instructies aan Schoorlse schoolkin deren is, wil D '66 met nadruk plei ten om - in overleg met de ouders - met de lagere klassen te beginnen. (Twee- of zelfs één keer per week zou dan al een hele vooruitgang zijn, vergeleken bij de eenmaal per veer tien dagen die de vijfde en zesde klassers nu in Alkmaar zwemmen). D '66 wil er daarbij op wijzen dat de Schoorlse kinderen in deze kust-, kanaal- en poldergemeente veel met water te maken krijgen zodat men daarom liefst zo vroeg mogelijk met het water zwemonderricht moet be ginnen. D '66 wijst voorts op de ontwerp-wet Grosheide waarin het schoolzwem men vanaf de laagste klassen ver plicht wordt gesteld. Ook de hoofden der Schoorlse la gere scholen pleiten voor school zwemmen vanaf de laagste klassen. Meningen en ervaringen van des kundigen zijn: Mevr. Herben-Stribos, Haarlem, le rares LO, lid commissie elementair zwemmen van de KNZB: Ik zou lie ver vanaf zes jaar beginnen, dan wel met een klasse-onderwijzer. De heer Verstraten, dir. gem. dienst Lichamelijke Opvoeding, Heemstede: Hoe vroeger ze het leren, hoe be langrijker, zowel voor de kinderen als de ouders. Dit laatste belangrijk, omdat de ouders anders hun kinde ren niet vrij durven laten. In Heem stede met de le en 2e klas begonnen, wel gaan „énkele ouders mee voor uit- en aankleden der kinderen. De heer Vos te Haarlem van de bond tot het redden van drenkelingen: Hoe eerder hoe beter. Als ik zou moeten kiezen tussen 3 klassen, zal ik 1, 2 en 3 nemen. Technisch geen bezwaar, alleen voor instructieper soneel grotere zorg. Daarom klasse onderwijzer en een paar moeders meegaan. De heer Van Drunen, Alkmaar, con sulent lichamelijke opvoeding: Ik probeer steeds te verlagen, bij keuze 3 klassen zou ik zeggen, 2, 3 en 4. In die jaren kunnen ze makke lijk het A- en B-diploma behalen. Gezien dit alles verzoekt D '66 uw college zich in de e.v. raadsverga dering duidelijk uit te spreken vóór het schoolzwemmen der lagere klas sen en te besluiten hiervoor ruimte te laten in de - nog in ontwerp zijn de - begroting 1970, alsmede de kre dieten ervoor beschikbaar te stellen. Hoogachtend bestuur afd. Schoorl D '66. De v.v. Schoorl organiseert de le Pinksterdag een prestatietocht over 4 en 8 km langs het strand. Nader bericht volgt. Werkt allen mee om de agenda zo volledig mogelijk te krijgen! Heeft u iets, draai dan telefoonnummer 1739. DONDERDAG 16 APRIL: 19.00 uur tuinbouwcursus in de Roode Leeuw. VRIJDAG 17 APRIL: 20.00 uur. Voorlichtingsavond onder auspiciën van de Nederlandse Hartstichting in de Rustende Jager. Toe gang gratis. ZATERDAG 18 APRIL: Trimmen begint 9.00 uur bij de Schoorlse Zeeweg. Ook voor dames. 20.15 uur. Klaverjasdrive in café Meereboer te Groet t.b.v. de Drumband Schoorl. MAANDAG 20 APRIL: Vergadering schoolraad in het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur IEDERE VRIJDAGMIDDAG: Van 14.30 tot 16.30 uur bejaardensociëteit in de consis toriekamer te Schoorl, onder auspiciën van het U.V.V. IEDERE MAANDAGAVOND: Van 21.00 tot 22.00 uur gymnastiek voor heren boven 30 jaar in het gymastieklokaal. Gymnastiekvereniging Olympia. Bibliotheek: Bibliotheek Algemeen Welzijn: uitlening van de boe ken iedere vrijdag in het Oude Raadhuis te Schoorl van 15.30 tot 16.30 uur. Openbare bibliotheek: uitlening van de boeken iedere zondag in de Toeristenkerk van 10.30 tot 11.00 uur. VOETBAL DUINRANDERS 14.30 uur Go Ahead Duinranders 1 12.00 uur HSV 3 - Duinranders 2 12.00 uur St. Boys 3 - Duinranders 5 V.V. SCHOORL 10.00 uur S.S.V. 3 - Schoorl 4 Een vijftigtal dames en enkele he ren had gehoor gegeven aan de uit nodiging van de WV-Schoorl om afgelopen maandag in hotel v. d. Garde te verschijnen om van de fam. v. d. Garde eens te horen hoe deze het hotel runt. En wel op het gebied van het naar de zin maken van de gasten, want de zonnige kusten in Zuid-Europa vormen meer en meer een bedrei ging voor het toeristenbezoek aan de plaatsen langs de Noordzee. En daar om moet er alles aan worden ge daan het de toeristen in alle op zichten naar de zin te maken en uiteraard is het verstrekken van een goed verzorgde maaltijd hierbij zeer belangrijk. En om hiervan iets op te steken was de bijeenkomst belegd. De heer v. d Garde zei dat er de laatste jaren vooral veel nieuwe inwoners logies met ontbijt willen verstrekken. Na de inleiding schaarde het gezelschap zich om de ontbijttafel zoals die in hotel v. d. Garde wordt geserveerd. Dat wil zeggen, verschillende brood soorten, roomboter, kaas, enkele vleessoorten, jam en thee. De gasten ontbijten van 8-10 uur en de heer v. d. Garde drong er bij zijn gehoor op aan, toch vooral het tijdstip te handhaven waarop de gasten de ka mer dienen te verlaten. Hierna werd het gezelschap in twee groepen verdeeld en werd het hotel bezichtigd, waarbij uiteraard de slaapkamers en de moderne keuken niet werden vergeten. Over 2 jaar bestaat het bedrijf van de fam. v. d. Garde 50 jaar en de heer v. d. Garde gaf een overzicht van datgene wat er in die halve eeuw allemaal is gebeurd. Tot slot van de geslaagde bijeen komst werd een groot aantal dia's vertoond die een beeld gaven van de mogelijkheden die onze provincie op toeristisch gebied te bieden heeft. Mocht het een dag geen strandweer zijn, wijst uw gasten eens cp de oude Zuiderzeesteden, Schagen, Alk- Na drie vergaderingen van PROVADJA Schoorl is er al met toestemming van B en W besloten een le avond te houden in de boerderij van de heer Kroon aan de Laanweg 49 te Schoorl. De bedoeling van deze avond is om een ludieke toestand te bouwen en te praten over: Wat willen de jongeren van Schoorl nu eigenlijk? Deze avond wordt gehouden op vrijdag 24 april. KOM OOK maar, de Afsluitdijk enz Want men is er niet mee de gast alleen maar te voeden en te zorgen dat hij kan slapen, vooral in deze tijd van mas- sa-motorisering dient men hem voor te lichten over te maken uitstapjes in onze provincie. Nadat iedereen de fam. v. d. Garde had bedankt voor de gastvrijheid werd de leerzame avond besloten. U heeft het ongetwijfeld al lang ge lezen in het Oranjeboekje, van 3 t.m. 9 mei zal er een werkelijk grootse tentoonstelling Oud-Schoorl gehou den worden. Heel veel materiaal is er al bijeen, verschillende musea zegden hun medewerking toe en verschillende particulieren lever den reeds een bijdrage op historisch gebied. Dit alles betekent echter in het ge heel niet dat uw medewerking niet meer nodig is, integendeel, met el kaar zullen wij deze tentoonstelling eerst echt groots kunnen maken. De één heeft b.v. nog ergens een foto van de voetbal, de gym, de zang, en vrouwenvereniging. Een ander heeft een lekkere antieke schoolfoto of een foto van een rasechte Schoorlaar uit vroeger tijden. En zo zijn er zoveel oude plaatjes die toch eigenlijk op de tentoonstelling thuishoren Ook schilderijen van het vroegere Schoorl, opgegraven voorwerpen of ander echt Oud-Schoorls materiaal is van harte welkom. Al heeft u slechts één enkel plaatje of voorwerp, al weet u niet zeker of hetgeen u heeft wel geschikt is, laat het toch even weten (a.u.b. zo snel mogelijk), want werkelijk het zou zonde zijn als we iets missen op deze unieke en voorlopig zeker de laatste tentoonstelling van Oud-Schoorl. Al le afgestane materiaal krijgt u meteen na de tentoonstelling weer thuisbezorgd. Alph. F. J. Leysen, Boschmansweg 16, telefoon 1739. In de afgelopen week zijn ze weer bij u geweest, de mensen met het boekje, waarin verschillende activi teiten voor Koninginnedag en 5 mei staan opgesomd. Huis aan huis heb ben zij de gehele gemeente voorzien van het bekende oranjeboekje. Toch zullen er mensen zijn die nog geen exemplaar hebben ontvangen, doordat zij b.v. steeds niet thuis wa ren of wat achteraf wonen en de be zorger hen niet wist te vinden. Geen nood, een telefoontje naar een van de onderstaande personen en u krijgt het boekje alsnog per om gaande thuisbezorgd. In het geval u niet over een telefoon beschikt wil len wij u vragen om zelf even langs te komen. Adressen voor het boekje: Mevr Hilgevoort, Bickerslaan 16, tel. 1636. K. v. Lienen, Teugelaan 3, tel. 1842. C. A. Kater, Slotlaan 29, tel. 1604. Mevr, de Leeuw, Reiger- weg 19, tel. 1844. Zo'n eerste keer is 't leuk en nieuw, en soms een tegenvallen van de geachte capaciteiten. Maar dat mag u niet ontmoedigen. Afgelopen zaterdag waren er een 20-tal dames en heren! 'U, die dit leest, was u er ook?' Nee! dan is het zaterdag uw beurt om er een aanvang mee te maken, bij de Zeeweg, Schoorl, om 9.00 uur. Bij deelname 1, Uitslagen van maandag 13 april. Lijn A: 1 Mevr. Beeldman - Hr. Beeldman 49 pnt. 2 Mej. Haring - Beukers 44x/2 pnt. 3 Hooning - Jansen 44 pnt. 4 v. Weele - Half sr. 41x/2 pnt. 5 Nieuwland jr. - de Wit 41 pnt. 6 Mosch - v. d. Oort 41 pnt 7 Half - Roos 38 pnt. 8 Fam. Broersma 36V2 pnt. Lijn B: 1 Heystek-Lensing 52V2 pnt. 2 Pruimboom - Bohmerman 51 pn.t 3 Koning - Bierman 46Va pnt. 4 Ens - Le Belle 46 pnt. 5 Veldhuizen - Nieuwland 39 pnt. 6 Mevr. Jansen - Mevr. Kuyper 36 pnt. 7 Fam. v. d. Linden 34 pnt. 8 Dapper - Goudsblom 28 pnt. Lijn C: 1 de Vries - Vos 35 pnt 2 Mevr Timmerman - Bes 34'/a pnt. 3 Mej. Bullooper - Mevr. Hoog vorst 28V2 pnt. 4 Fam. Hoogschagen 28 pnt. 5 Mevr. Klinkenberg - Mevr. Tim mermans 27V2 pnt. 6 De Boer - De Jong 26V2 pnt. Uitslagen van gespeelde wedstrij den van woensdag 8 april, afd. da mes: Schoorl 1 - Octopus 5 3-0. Set standen 15-6, 15-2, 15-0. Schoorl 2 V.V.S. 1 0-3, setstanden 4-15, 15-17, 10-15. Afd. heren: Time Out 4 - Schoor] 1-3, setstanden 15-13, 8-15, 15-17 en 10-15. Agenda dinsdag 21 april: 7.15 u Effect 6 - Schoorl 2, dames 8.15 u. Schoorl - Relay 3, heren. Woensdag 22 april: 8.15 u. Ursem 2 - Schoorl 2, dames 8.15 u. Rood Wit 4 - Schoorl, heren 9.15 u. Rapide 3 - Sschoorl, heren. SCHOORLEvenals voorgaande ja ren hopen we deze zomer weer een kamp te organiseren voor de lagere schooljeugd van Schoorl, Catrijp en Groet. We willen op deze plaats nog eens uiteenzetten wat de opzet van dit kamp is. Veel kinderen kunnen niet of nauwelijks op vakantie aan gezien hun ouders het tijdens de zo mermaanden erg druk hebben Wij denken hierbij aan middenstanders, verhuurders, beheerders van kam peerterreinen enz. Om deze kinde ren toch van een vakantie te laten genieten, hebben wij gemeend dit kamp te moeten organiseren. De kinderen worden van 's morgens 9 tot 's avonds 5 uur beziggehouden met spel, sport, handenarbeid e.d. Het kamp zal vermoedelijk weer worden gehouden in de Schoorlse duinen (van 6 tot 11 juli). Nadere mededelingen zullen medio mei be kend worden gemaakt. (De organisatoren: Leysen-Wilbers). BEL 3981 en u krijgt hem direkt of u haalt hem bjj G. SCHEKKERMAN OOSTERWEG 6

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1