Voorjaarsvergadering VVV Schoorl Prachtige ouderavond R.K. kleuterschool De 'meidagen van veertig', een bewogen stukje vaderlandse geschiedenis Het aanvalsplan Waarde van het Neder lands verzet wordt vaak onderschat. Hitiers opzet in feite mislukt. Overwinning en nederlaag Strijd in Zeeland duurde nog tot 27 mei. Capitulatie Geslaagd Joh. Ens kreeg Abraham op bezoek 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Bingo! INiet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Namens de kleuterleidsters en het Oudercomité verwelkomde de heer P. J. Bijl vrijdagavond j.l. een honderdtal vaders en moeders die bijeen waren gekomen in een speel-leerlokaal, dat verrassend genoeg een zeer prettige vergaderruimte bleek te zijn. Hij verontschuldigde de voorzitter, de heer J. de Wit, die tot z'n spijt verhinderd was, wenste de van een operatie herstellende hoofdleidster, mevrouw J. M. van der Linden-Kaag die veel voor de organisatie van deze avond gedaan had, beterschap toe en leidde de spreekster in. C'V --.A-- j if ■- M JMR BELEDEH Nederland, begin mei 1940. Het eerste half jaar mobilisatie is voorbij. Be halve de Fins-Russische oorlog heeft de eerste oorlogswinter niet veel strijdtoneel opgeleverd. In april is er echter weer volledig beweging in de de oorlog gekomen, met Scandinavië als inzet. Het lijkt wel of de oorlog in afzonderlijke hoofdstukken kan worden verdeeld: Hoofdstuk I Polen, hoofdstuk II Denemarken en Noorwegen. En nog steeds zijn de echte vijan den, Duitsland tegen Engeland en Frankrijk, niet rechtstreeks met elkaar in contact geweest. De afgelopen winter is streng geweest, maar toch ook weer snel geëindigd en de meimaand kondigt zich echt aan als de bloeimaand. Ondanks de onrust, die er in Nederland heerst over de toekomst, verheugen de mensen zich op de komende Pinksterdagen: 12 en 13 mei. Prinses Juliana en prins Bernhard bezoeken het bloemenfeest te Noordwijk en na de kleurrijke bloembollen komen de de bloeiende vruchtbomen. De kranten schrijven er over in lyrische stijl: 'De appel viert nu hoogtij. De overweldigende witte bloesem tijdens Hemelvaartsdag van peren, kersen en pruimen, werd hier en daar onderbroken door de roze, op springen staande appelknoppen De dag daarna waren de vroegbloeiers al open. Het leek wel of zij de achterstand met geweld wilden inhalen. In het komende week einde zullen kleurschakeringen van heel zacht tot dieproze de boomgaarden dat feestelijke aanzien geven, dat zo echt bij de meimaand past. Het Amsterdamse Joods Koor geeft een uitvoering in de Hollandse Schouw burg. De belangstelling is groot en het enthousiaste publiek geeft bloe men aan de dirigent Englander. De Lufthansa mag niet meer op Schiphol vliegen. De Duitse lucht vaartmaatschappij zal nu Eelde als landingsplaats kiezen. Van Eelde zal de K.L.M. de lijn doortrekken naar Schiphol, vooral om de bloemenex port naar Duitsland niet te verstoren want deze bedraagt zo'n 1000 kg per dag. De gemobiliseerde soldaten zullen geen voordeel hebben van een Pink sterverlof. Op 7 mei acht de rege ring het nodig alle verloven in te trekken. Er keren daardoor vele sol daten naar hun onderdelen terug. De N.S. moeten een beperkte dienstre geling instellen. „Maar," zo wordt medegedeeld, „met Pinksteren zullen althans de elektrische treinen weer normaal rijden." Ook de avondbladen van 9 mei ge ven geruststellende berichten. 'De autoriteiten te Berlijn', zo meldt Uni ted Press, 'verklaren dat van een voorgenomen inval in Nederland geen woord waar is In feite heeft een grote Duitse leger macht zich langs onze gehele oost grens geconcentreerd en generaal Winkelman laat het volgende telex bericht uitgaan: 'Van de grens ko men zeer verontrustende berichten binnen. Weest dus zeer op uw hoede'. De verovering van ons land was een onderdeel van 'Fall Gelb', dat een 'Blitzkrieg' tegen Frankrijk ten doel had. De grote aanvalsstoot zou zich richten noor Noord-Frankrijk. Dwars door de Ardennen, bij Sedan, moest daarbij de middelste speerpunt van Duitse tanks de geallieerde verde digingslinie doorbreken en de ka- naalkust bereiken. Oorspronkelijk lag het niet eens in de bedoeling om geheel ons land te veroveren. De noordelijke vleugel van het Duitse aanvalsleger zou over Roermond en Venlo naar België trekken. Later werden deze plannen gewij zigd en wel om twee redenen. Op 10 januari 1940 moest een Duits vliegtuig een noodlanding maken in Oost-België. Op een der inzittenden werden papieren gevonden, die be- trekking hadden op Hitiers aanvals plan. De Führer werd toen bang, dat het hele plan verraden was en gelastte een algehele wijziging. Daar de Duitse legerleiding het boven dien te riskant vond om een nume riek sterk Nederlands leger in de flank te hebben werd hierbij tevens besloten tot algehele bezetting van ons land. Dit deel van de strijd dien de zo snel mogelijk te worden afge werkt. Het 18e leger zop de aanval inzetten, waarbij een cavaleriedivi sie door Drente, Groningen en Fries land moest oprukken om via de Af sluitdijk Noord-Holland binnen te trekken. Tegen IJssel- en Grebbe- linie zouden 2 infanteriedivisies en 2 SS-regimenten, 'Der Führer' en 'Adolf Hitler' benevens 3 pantser- treinen worden ingezet. Ten zuiden van de grote rivieren zouden nog twee infanteriedivisies en één tank divisie door Noord-Brabant west waarts oprukken. Tenslotte zou het 6e leger, bestaande uit 17 divisies, waaronder 2 tankdivisies, door Lim burg naar België trekken. Afgezien van dit alles moest in het hart van Nederland een Duits le ger uit de lucht neerdalen. Dit leger bestond uit de 7e parachutistendivi sie en de 22e luchtlandingsdivisie, troepen die per vliegtuig werden aangevoerd. Hierbij werden niet minder dan de gehele Duitse trans- portvloot van 430 toestellen, een 246" tal jachtvliegtuigen, 240 Heinkel- bommenwerpers, een groep Junker- 88 gevechtsvliegtuigen en Stuka duikbommenwerpers gebruikt, to taal 900 vliegtuigen. Nimmer in de Tweede wereldoorlog zijn zoveel Duitse vliegtuigen tegen zo'n klein gebied ingezet. Commandant van de parachutisten was Graf von Sponeck. De gevechtsvliegtuigen stonden on der leiding van generaal Putzier en de algehele leiding berustte bij ge neraal Student. De opdracht van dit leger was het veroveren van de bruggen bij Moerdijk, Dordrecht en Rotterdam om zo de 9e tankdivi sie, die door Noord-Brabant zou trekken, de gelegenheid te geven om snel de vesting Holland binnen te dringen. Het tweede doel was door Hitier zelf bedacht: Aanval op Den Haag, met de opzet de koningin, de regering en de legerleiding gevangen te nemen om daarmee alle weer stand te breken. Tenslotte hoopte Hitier zelfs, dat koningin Wilhel- mina dezelfde beslissing zou nemen als de Deense koning, n.l. capitu latie zonder verzet. Een speciale af gezant, Werner Kiewitz,, een ambte naar van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken, moest naar Den Haog reizen om, terwijl de bommen boven de Residentie zouden worden afgeworpen, met deze achtergrond muziek, zijn eisen aan H, M. voor te lezen. Over de duur van de oorlog in Ne derland rekenden de Duitsers op 4 mogelijkheden: 1. Nederland verzet zich niet. 2. De luchtlandingstroe pen bezetten de Residentie en ne men koningin, regering en legerlei ding gevangen; in dat geval zou de oorlog één dag duren. 3. In Neder landse uniformen gestoken Neder landers en Duitsers bezetten enkele Maasbruggen in Limburg, parachu tisten veroveren de Moerdijkbrug- gen, de bruggen bij Dordrecht en de Maasbruggen te Rotterdam en de 9e pantserdivisie rukt snel op naar Den Haag; de oorlog zou dan in ten hoog ste 5 dagen worden beslist. Zouden echter de twee genoemde acties niet het gewenste resultaat opleveren, dan zou de strijd in Nederland langer duren. In de nacht van 9 op 10 mei werden in Limburg de Maasbruggen over vallen. Slechts bij Gennep gelukte dit. Even later overschreden Duitse troepen op vele plaatsen de oost grens. De Duitse luchtvloot passeer de eerst ons land om zo de indruk te wekken, dat men te doen zou hebben met een grootscheepse aan val op Engeland. De vliegtuigen draaiden echter boven de Noord zee, bombardeerden de Haagse ka zernes en de vliegvelden Ypenburg, Valkenburg en Ockenburg rond Den Haag en wierpen daar parachutisten af. Alles ging volgens Hitiers boekje. Misleiding, schrik en overrompeling waren de kenmerken van de lucht acties. Von Sponeck was tot in details ge ïnstrueerd en bezat plattegronden van Den Haag, adressen van konin gin, regering, opperbevelhebbers en openbare gebouwen, adressen van Duitsers, die zouden helpen, en van mensen, die moesten worden gear resteerd, zelfs van garages waar auto's konden worden gevorderd. Von Sponeck verwachtte niet veel tegenstand. Zijn dagorder begon met de woorden 'Grote en eervolle taken wachten ons', en eindigde met: 'Nu voorwaarts met God, voor Führer en Rijk(Op 20 juli 1944 werd de generaal, op bevel van Hitier, zonder vorm van proces gefusilleerd). We willen in dit artikel niet verder in details treden voor wat betreft de oorlogshandelingen in de meida gen. Wie hiervan meer wil weten kan verschillende, juist in deze da gen uitgegeven, publicaties in boek en geschrift doorlezen. De lezer zal gewaar worden, dat de missie Kie witz mislukte, de gezant kwam niet verder dan de grens. De pantserdi visie rukte snel op, dwars door de Peelraam-stelling heen en vervol gens over de door de parachutisten veroverde bruggen bij Moerdijk en Dordrecht. Hitiers persoonlijke plan mislukte echter volkomen; ja, hier leed de agressor een nederlaag, die hij nooit geheel te boven is gekomen. Er wordt wel eens gezegd, dat Hit- Ier zich in de Tweede wereldoorlog heeft doodgezegevierd, en dat elke overwinning hem wat dichter bij zijn ondergang heeft gebracht. Ver loor hij bij zijn acties tegen Scan dinavië een groot gedeelte van zijn toch al te kleine vloot, rond Den Haag verloor Hitier niet alleen een groot deel van zijn transportvlieg tuigen doch ook een groot aantal waardevolle, langdurig getrainde, voornamelijk kaderleden van zijn pas opgerichte, geheel nieuwe leger onderdelen: parachutisten en lucht landingstroepen. Ruim 300 machines werden neergeschoten. Rondom Den Haag werden 2735 Duitse militairen uitgeschakeld, waarvan er 1200 via IJmuiden naar Engeland werden af gevoerd. De aanvankelijk overblufte Nederlandse troepen, die rond Den De notulen die werden voorgelezen door secretaris Jonkers werden zon der op- of aanmerkingen aangehoord waarna enkele ingekomen stukken werden behandeld. Zoals bekend heeft het Duitse boulevardblad 'Bild am Sonntag' destijds een vernieti gend oordeel geschreven over de ac- comodatie van een kampeerterrein in Schoorl. Een en ander werd ook door de Nederlandse landelijke pers ge signaleerd en dat was uiteraard niet zo prettig voor mensen die in hun vrije tijd het vreemdelingenvevrkeer trachten te bevorderen. De VW- Schoorl was hier ingedoken en had van het blad de naam gekregen van de man die het ingezonden stuk had geplaatst. De redactie van het blad had echter de vrijheid genomen uit het ingezonden stuk alleen de nega tieve kanten te belichten en had de positieve regels geschrapt. Men kan zich natuurlijk afvragen of een re dactie daartoe het recht heeft, voor zover mij bekend is het in Neder land niet de gewoonte te gaan knip pen in ingezonden stukken, zij wor den alleen wel eens verkort weer gegeven. Het bleek dat het kam peerterrein waar het over ging, niet in Schoorl, maar in Schoorldam in de gemeente Warmenhuizen lag, dus buiten het werkgebied van de VW- Schoorl. Maar deze VVV voelde zich terecht de dupe van het Duitse sen satieblad en voelde er niet zoveel voor iemand van die krant uit te no digen op haar kosten de kampeer terreinen in Schoorl te bekijken. De VVV had dus de naam van de schrij ver van het ingezonden stuk op ta fel. Hierin beschrijft men door een advertentie in een Duits dagblad te zijn misleid doordat hierin opgege ven was dat het kampeerterrein in Schoorl lag, maar men kwam in Schoorldam terecht, 10 km van de door de Duitsers zo beminde Noord zee. Wél wordt het vakantiehuisje afgekraakt maar hiernaast wordt ge steld dat men van de talrijke VVV's tips ontving voor uitstapjes waar van men een dankbaar gebruik maakte. Verder had men lange duin wandelingen kunnen maken en ge noten van het strand en de zee. De Duitser stelt terecht dat men bij Haag waren gelegerd, meest jonge, pas in dienst getreden soldaten en oudere lichtingen, zagen - en dat is uniek in de Tweede wereldoorlog - zelfs kans om de 3 bezette vliegvel den te heroveren en Von Sponeck volledig te isoleren. Van een binnen rukken in Den Haag was geen spra ke. Hitier werd ongeduldig en vrees de zelfs, dat de strijd langer dan de in 2e instantie geplande 5 dagen zou duren, daar de Duitse tanks vóór Rotterdam bleven steken. Een ander Duits strijdmiddel, de terreur, werd aangegrepen om het verzet te bre ken: Bombarderen van bevolkings centra. Het hart van Rotterdam ging op in vlammen. Utrecht, Den Haag, Amsterdam en Haarlem werden met eenzelfde lot als Rotterdam bedreigd. De konin gin, de koninklijke familie en de re gering hadden het land reeds ver laten. De nuchtere en vooral moe dige generaal Winkelman besloot verder - naar zijn mening nutteloos - bloedvergieten te voorkomen. Op 14 mei 1940 capituleerde de Ves ting Holland. In Zeeland werd de strijd voortgezet. Middelburg werd - daar de Sloedam-stelling zich niet gauw genoeg overgaf - vernietigend gebombardeerd. Op 27 mei werd het laatste stukje Nederlands grondge bied door de Duitsers veroverd. De aanwezigheid van Engelse troe pen bij Hoek van Holland, Amster dam en Vlissingen, alsmede van Franse troepen in Zeeland en Noord- Brabant heeft geen wezenlijke in vloed gehad op de duur van de oor log. Een kleine 5 jaren later zou Nederland weer gevechtsterrein wor den. Veel langzamer dan de bezet ting zou de bevrijding van ons land zich voltrekken. huur van een vakantiehuisje zon der inschakeling van een reisonder neming uiterst sceptisch te zijn en een preciese beschrijving te vragen eventueel met foto's. Om als Duitse toerist een Hollander te leren ken nen, aldus de briefschrijver, moet men zelf de aanleiding daartoe ge ven. Hij (de Hollander) is dan erg vriendelijk en zeer hulpvaardig en van enige rancune is nauwelijks iets te merken. Er wordt zeer veel ge boden aan de vakantieganger en men kan zich rustig door de inlich tingenkantoren laten adviseren. Men heeft aan iedere beurs gedacht en vooral de kinderen komen aan hun trekken. Zoveel kinderspeeltuinen met fantastische attributen had de man in heel Duitsland niet gezien. Hij adviseert de auto wat vaker te laten staan en Holland, het klassieke land van de fietsen te leren kennen. Fietsers zijn in Holland 'heilige koeien' en als autorijder moet men hierop attent zijn. De prijzen van levensmiddelen zijn in vele gevallen met die in Duits land te vergelijken en dikwijls ko men onze huisvrouwen er beter af. Het vlees is wel bijzonder duur maar voor de kleine beurs worden de snackbars aanbevolen. Er zijn vele mogelijkheden om te sporten en te vissen, en dan acht men het baden in zee een waar genoegen vooral daar badmeesters op alle stranden aanwezig zijn en dat de kinderen steeds in het oog worden gehouden. Aldus de kwestie van Bild am Sonn tag die verder door de VW als af gedaan werd beschouwd. Door de heer v. d. Garde werd ver der verteld dat er nieuwe wandel- kaarten worden vervaardigd en dat de duinwandelingen op de zondag morgen een enorm succes zijn. De aandacht werd er op gevestigd dat het Nationaal bureau voor Toeris me werd opgericht en verder werd gesproken over mogelijkheden om controle over de aangeboden ac- comodatie te voeren door een com missie uit de VW-leden. Men komt hier op de najaarsvergadering nader terug. Dat de gastenstatistiek ver dwijnt, speet de heer v. d. Garde, want hij achtte dit het enige hou- Deze, Zr. Reinilda, docente aan de R.K. Opleidingsschool Voor kleu terleidsters te Alkmaar, begon haar vlotte en boeiende betoog met het schetsen van de voor de kleuter gro te overgang van het eigen milieu naar de kleuterschool. Door de over maat van voor hem nieuwe erva ringen komt de kleuter dikwijls moe thuis en gaat, als 't goed is, erg veel houden van 'juf'. Zij legde sterk de nadruk op 't feit, dat de kleu terschool een hulporgaan is bij het opvoeden van 't kind en dat moeder en vader toch de verantwoordelijke en belangrijkste mensen daarvoor blijven. Daarna besprak ze een dagindeling in een goede en moderne kleuter school. Het kind kiest individueel of in groepjes het werk en de leid ster begeleidt het daarbij en moedigt het aan. Ze toonde en besprak een schat aan materiaal, dat talloze mogelijkheden biedt om het waarnemingsvermo gen te ontwikkelen en de taalschat uit te breiden: spijkerplanken, hou ten puzzels, sorteerlotto's, woordsor- teerspelen, breedte- en lengteblok- ken, logiblokken en de bouw- re- kenkist om te passen en te meten. Veel aandacht besteedde zij aan de speel-werkbladen die als speciale voorbereiding voor de gang naar de basisschool dienen. Daarnaast werkt de leidster met de hele groep dik wijls een project uit, b.v. wat doet de bakker. Om de aanpassing op de basisschool gemakkelijker te maken, achtte zij het volgen van ten minste een jaar kleuteronderwijs noodzakeijlk, ter wijl zij twee jaar zeer gewenst acht te. De onderwijzersopleiding veran dert steeds meer in de goede rich ting: het opleiden tot het geven van zoveel mogelijk individueel en aan het kind aangepast onderwijs, waar voor de kleuterschool nu al de ba sis legt. In de pauze onder 't genot van een lekker kopje koffie, konden de ouders een massa werkstukken van hun spruiten bewonderen. Sommi gen stonden zo versteld van de fan tasie en werkkracht die daaruit straalden, dat het moeite kostte om hen te overtuigen, dat het het werk vast om te beschikken over de graad van bezetting. Hij hoopte dat de ge meenteraad zou besluiten de sta tistiek door te laten gaan, maar de vergadering pleitte voor invoering van meer eenvoudige formulieren. Het laatste woord over de statistiek is echter nog niet gesproken. Op het jaarverslag had geen der aanwezigen op- of aanmerkingen, terwijl de rekening van baten en lasten over 1969 een negatief saldo vertoonde van ruim achttienhonderd gulden. Bij het agendapunt evenementen werd medegedeeld dat de schaats kernploeg weer tegen Schoorl 1 zal voetballen en ook dat er weer op de Wadden gevist zal worden. Op het bericht dat de WV-Groet-Camper- duin geen mogelijkheden zag een strandloop te organiseren werd ge steld dat de WV-Schoorl misschien wel in staat was dit te organiseren. Contact zal worden opgenomen met enkele organisatoren op sportgebied en ook met de VVV-Groet om te trachten dit evenement in samen werking te organiseren. Over de bundeling van de WV's in kringen werd gesproken door de heer Duyvis, voorzitter der VW- Bergen. De VVV's der Egmonden, tot en met Camperduin zullen wor den gebundeld in een kring hetgeen vooral op het gebied van propaganda veel efficiënter zal werken. Het plaatsen van een gezamenlijke ad vertentie sorteert veel effect en is goedkoper. En daarbij komt dat men toch in een identiek gebied zit en allemaal voor hetzelfde werkt, n.l. voor het bevorderen van het vreem delingenverkeer. Voorzitter v. d. Garde waarschuwde er tegen dat men niet te veel in enen moest doen en dat men er ook voor moest zorgen geen federatie in de fe deratie te worden. Overigens juichte hij de kringvorming toé. Mr. Breebaart, voorzitter der Fede ratie van VVV's boven het Noord zeekanaal wees op de reclame die te Essen ook voor dit gebied wordt ge maakt en zei dat de federatie de Voor de in de laatste maand gehou den examens van de Verg. v. Lera ren voor Praktijkexamens te Den Haag slaagden onderstaande leer lingen wan Instituut Burdorf: M ACHINESCHRIJ VEN Yvonne Nordemann, Ria Timmer man, mevr. Wanna-Schokker, Gerda Vriend, Hendrika Volkers, mevr. M. Slooten allen te Alkmaar, Rudolf van Egmond te Heiloo, Elly Brouwer te Schagen, Annelies van der Wal, Hanneke Molenaar beiden te Ber gen, Irene Teysen te Egmond aan Zee, Johanna Bouman te Groet, Jan de Groot te Bergen, Cornelis van Zanten te Heerhugowaard. STENOGRAFIE (Nederlands): Johanna Slooten, Elsa Coumans, Ti neke van Lienen, Johanna Molenaar allen te Alkmaar, Greetje Mantel, Cornelia de Waard en Cornelia Oud allen te Bergen. STENOGRAFIE (Duits): Irene Bulte te Heiloo. van hun kinderen en niet van de juf was. Na de pauze werd door de heer A. A. W. v. d. Linden een uitgebreide se rie dia's vertoond en humoristisch door hem toegelicht. Deze dia's slo ten aan op hetgeen Zr. Reinilda ver teld had van de vele manieren waar op de kinderen het waarnemings vermogen wordt bijgebracht. Boven dien werd het schoolreisje naar de Bedriegertjes en het bezoek van St. Nicolaas intens doorgenomen. De dia's welke door de heer v. d. Lin den en de kleuterleidster mejuf frouw U. M. T. Kaandorp waren ge nomen, getuigden van veel geduld en een scherpe opnemingsgeest. Zowel voor als na de pauze was het bladstil in de zaal, wel een bewijs hoe de aandacht v. d. ouders ge spannen was. Alles bij elkaar was het een zeer geslaagde avond en keerde ieder weer voldaan huis waarts. SCHOORL Vrijdagavond 10 april om precies 24.00 uur kreeg de heer Ens bezoek van het fanfarekorps 'De Vriendschap'. Dit late uur was in verband met het feit dat de pen ningmeester van deze vereniging 50 jaar werd op zaterdag 11 april. Er moest dus iets gebeuren en vandaar de verrassing om het bij uitzonde ring eens midden in de nacht te ver zorgen. Het waren niet alleen de leden van de muziekvereniging die op dit late uur aanwezig waren, want ook de familie van de jarige waren aanwezig. Een busje met een grote Abraham werd voorgereden en de pop in de tuin gezet. Toen de torenklok 12 had geslagen werden enkele marsen gespeeld als waarde ring voor het vele werk dat de heer Ens voor de vereniging doet. De heer en mevrouw Ens nodigden de late bezoekers uit even binnen te komen. Na vele gelukwensen en het aanbie den van cadeaus werden nog enkele uren prettig feest gevierd, wat ho- penlijk voor de heer Ens een pret tige herinnering zal blijven bij het ingaan van zijn 50e levensjaar. kringvorming bevordert. Men is in de overige delen van Noord-Holland hiermee druk doende. De rondvraag leverde niet veel vuur werk op. Er werd gevraagd wat bo men in de duinen weg te kappen die het uitzicht belemmeren terwijl de voorzitter er op wees dat men nu aan het dorpshuis te Catrijp is be gonnen. Hij zei te hopen dat het zwembad hier achter zou komen. De heer Haasbroek vertelde over moei lijkheden die hij ondervindt bij het verbouwen van zijn zomerwoning omdat de gemeente alle plannen en tekeningen tot dusver heeft afge wezen. Mr. Breebaart wees er op dat in het bestuur van de VVV-Heiloo enkele dames zitting hebben en dat dit sti mulerend werkt v.w.b. het vergade- ringsbezoek. Wellicht is het mogelijk dames in te schakelen als men over gaat tot het instellen van controle commissies over de aanbevolen va kantieruimten. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering te half elf gesloten. Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier SCHOORL Vrijdag 24 april des 's avonds 8 uur organiseert de Herv. Gemeente een Bingo-avond in de Roode Leeuw. De bedoeling is om met elkaar een gezellige avond te hebben met een muziekje. Als alle gemeenteleden nu eens pro beren die avond te komen, en me neer neem uw vrouw dan mee, me vrouw neem uw man mee en natuur lijk ook de grote kinderen. Als ieder een prijsje meeneemt voor de Bingo 't geeft niet wat), dan wordt het vast een fijne avond. Het batig sadlo van deze avond is voor het ORGEL FONDS. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST X HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen o Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, werden snel geleverd p Zoals gewoonlijk was de opkomst der leden van de VVV-Schoorl die vorige week vrijdag haar voorjaarsvergadering hield in de Kastanjeboom, weer ver beneden peil. De voorzitter, de heer v. d. Garde, zag hierin het bewijs dat de leden liever in de huiskamer bleven en de zaken aan het bestuur overlieten. Hij heette naast het handjevol leden ook welkom Mr. Breebaart, voorzitter van de Federatie en de heer Duyvis, voorzitter van de VW-Bergen.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 5